رویال مهاجرت جولای 22, 2023

اپلای به دانشگاه های انگلیس

کشور انگلستان سالانه میزبان بیش از 300.000 دانشجو از بیش از 150 کشور مختلف جهان است. در واقع این کشور یکی از محبوب ترین مقاصد مهاجرت تحصیلی برای دانشجویان ایرانی نیز محسوب می شود. این کشور با دارا بودن بالاترین استانداردهای آموزشی در سطح جهان و قرار گرفتن 16 دانشگاه آن در فهرست 100 دانشگاه برتر جهان QS 2022 یک قلمرو شناخته شده برای تحصیل است. بر این اساس در این مقاله به قلم مشاوران موسسه رویال مهاجرت به ارائه شرایط اخذ پذیرش دانشگاه های انگلیس و چگونگی اپلای آن ها در سال 2023-2024 می پردازیم. با ما همراه باشید.

اگر شما هم قصد مهاجرت، اقامت تحصیلی، کاری یا سرمایه گذاری در کوتاه ترین زمان را دارید، کافیست با شماره 90003515 تماس گرفته تا وکلای مهاجرتی رویال شما را راهنمایی نمایند

اهمیت اپلای دانشگاه های انگلیس

کشور انگلستان دارای رتبه دوم برندگان جایزه نوبل و مسئول 5 درصد از تحقیقات علمی جهانی می باشد و متعهد است در سال 2030 تعداد دانشجویان بین المللی را به 600.000 نفر افزایش دهد تا چشم انداز آموزشی این کشور را متنوع کند. در واقع مزایای بسیاری برای اپلای دانشگاه های کشور انگلستان وجود دارد. برخی از مهم ترین مزایای اپلای دانشگاه های کشور انگلستان عبارت اند از:

  • یکی از بهترین موارد درباره سیستم آموزشی بریتانیا این است که به دانشجویان بین المللی اجازه می دهد تا دوره ها و تخصص های دیگر رشته ها را نیز در حین تحصیل در رشته های تحصیلی در انگلستان فرا بگیرند.
  • تحصیل در انگلستان و مهاجرت تحصیلی یکی از رایج ترین روش های اخذ اقامت این کشور است.
  • انگلستان یکی از پیشرفته ترین کشورهای جهان از لحاظ تحصیلی و زندگی است و با دارا بودن بالاترین سطح کیفیت آموزشی، امکانات رفاهی و وجود دانشگاه های برتر جهانی در میان 3 کشور برتر جهان از لحاظ جذب دانشجوی بین المللی قرار دارد.
  • کوتاه بودن مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های کشور انگلستان در حدود یک سال نیز از دیگر دلایل جذابیت این کشور برای مهاجرت تحصیلی دانشجویان بین المللی است.
  • دانشجویان بین المللی غیر انگلیسی زبان با تحصیل در دانشگاه های این کشور می توانند مهارت های زبانی خود را ارتقا دهند.
  • تحصیل در دانشگاه انگلستان یکی از بهترین روش ها به منظور اخذ اقامت این کشور و در نهایت دریافت مجوز اقامت دائم انگلستان محسوب می شود.

برترین کشورها برای تحصیل

تحصیل در آلمان   تحصیل در کانادا   تحصیل در ترکیه   تحصیل در فرانسه   تحصیل در انگلستان    تحصیل در سوئد   تحصیل در مجارستان تحصیل در اسپانیا تحصیل در دانمارک تحصیل در اتریش تحصیل در ایتالیا تحصیل در آمریکا تحصیل در هلند

نحوه اپلای دانشگاه های انگلستان در سال 2023-2024

دانشجویان بین المللی برای تحصیل در موسسه های آموزشی و دانشگاه های انگلستان باید در ابتدا پذیرش تحصیلی و ویزای دانشجویی را دریافت کنند. نحوه اپلای و اخذ پذیرش تحصیلی در دانشگاه های کشور انگلیس در سال 2023-2024 عبارت است از:

مرحله اول: تهیه فهرستی از دانشگاه ها و رشته های تحصیلی مورد نظر

اولین مرحله برای تحصیل در دانشگاههاي انگلیس انتخاب رشته تحصیلی، کالج و دانشگاهی است که می خواهید در آن تحصیل کنید. بدین منظور رشته های تحصیلی مورد علاقه و دانشگاه هایی که با شرایط و الزامات شما مطابقت دارند را در یک لیست جمع آوری کنید.

مرحله دوم: اطلاع از ددلاین های ارائه درخواست و اپلای تحصیلی دانشگاه ها

آگاهی از ددلاین ها و آخرین تاریخ درخواست برای همه کالج ها و دانشگاه های مورد نظر در انگلستان اهمیت زیادی دارد. در واقع روند ارائه درخواست و اپلای برای دانشجویان بین المللی یک سال تا 6 ماه قبل از ددلاین واقعی است. آگاهی از ددلاین ها کمک می کند تا در زمان مناسب به تهیه انگیزه نامه تحصیلی، توصیه نامه ها، آزمون های مهارت انگلیسی، بودجه تحصیلی و شرایط بورسیه بپردازید.  

مرحله سوم: کسب آمادگی برای آزمون های ورودی

برای تحصیل در بهترین رشته های تحصیلی در انگلستان دانشجویان بین المللی باید در آزمون های ورودی دانشگاه های این کشور نمره لازم را کسب کنند. از جمله این آزمون های استاندارد آزمون آیلتس، تافل، PTE، یا GRE/GMAT/LNAT/BMAT/MAT را می توان نام برد. برخی از دانشجویان برای اپلای کالج‌ ها و دانشگاه‌ های خاص انگلستان نیاز به ارائه نمره های آزمون SAT یا ACT دارند. برخی از دانشگاه ‌ها ممکن است به آزمون ‌های اضافی مانند UCAT یا BMAT برای دوره پزشکی یا LNAT برای تحصیل حقوق در انگلستان نیاز داشته باشند.

مرحله چهارم: جمع آوری اسناد و مدارک مورد نیاز

در این مرحله دانشجویان باید همه مدارک و اسناد مورد نیاز بر اساس شرایط و الزامات دانشگاه را آماده کنند. از مهم ترین مدارک لازم برای اپلای دانشگاه های انگلیسی انگیزه نامه تحصیلی، توصیه نامه ها، گواهی تمکن مالی، مدارک هویتی ترجمه شده و مدراک و سوابق تحصیلی را می توان نام برد.

مرحله پنجم: ارسال مدارک لازم

دانشجویان بین المللی می توانند فرآیند ارسال مدارک و درخواست را مستقیماً یا از طریق UCAS و یا به طور غیرمستقیم از دانشگاه ها انجام دهند. روند درخواست برای تحصیل در دوره های کارشناسی در همه کالج ها و دانشگاه های کشور انگلستان یک فرآیند ساده از طریق UCAS است، اما برای تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکترا) دانشجویان باید به طور جداگانه برای کالج ها و دانشگاه ها درخواست دهند.

مرحله ششم: اخذ نامه پذیرش تحصیلی  

دانشجویانی که همه مدارک آن ها تایید شود و دارای شرایط و الزامات دانشگاه مورد نظر باشند، می توانند نامه پذیرش تحصیلی را دریافت کنند. در صورتی که دانشجو پذیرش مشروط دریافت کرده است، باید الزامات و شرایط دیگری داشته باشد و یا در آزمون ها و مصاحبه ها شرکت کند.

مرحله هفتم: بررسی شهریه و بورسیه های تحصیلی  

مرحله بعدی پس از تایید درخواست پذیرش تحصیلی بررسی شرایط دریافت بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی دانشگاه های کشور انگلیس است. دانشجویان بین المللی خارج از اتحادیه اروپا و EEA منطقه اقتصادی اروپا شهریه کامل را در دانشگاه های کشور انگلستان می پردازند. همچنین، دانشجویان غیر اتحادیه اروپا / EEA واجد شرایط دریافت وام و کمک هزینه نخواهند بود.

مرحله هشتم: اخذ ویزای تحصیلی انگلستان

آخرین مرحله در اپلای دانشگاههاي انگلیس اخذ ویزای تحصیلی است.

نحوه اپلای برای مقطع کارشناسی دانشگاه های انگلستان در سال 2023-2024

اپلای برای تحصیل در مقطع کارشناسی یا لیسانس در انگلستان بسیار ساده است. دانشجویان نیاز به تماس با بسیاری از دانشگاه ها ندارند. علاوه بر این می ‌توانند برای حداکثر 5 رشته تحصیلی و دوره به طور همزمان از طریق خدمات پذیرش دانشگاه‌ ها و کالج ‌ها (UCAS) با هزینه اداری اندک اپلای کنند و UCAS همه چیز را انجام می‌دهد. در واقع دانشجویان بین المللی می توانند برای همه دانشگاه ها و کالج های بریتانیا درخواست دهند و از طریق UCAS  (سرویس پذیرش دانشگاه ها و کالج ها) ثبت نام کرده و درخواست خود را ارائه دهند. مراحل و نحوه اپلای برای تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه های کشور انگلستان عبارت است از:

تکمیل فرم درخواست و اپلای در  UCAS

دانشجو باید ابتدا به وب سایت UCAS مراجعه کند و فرم درخواست خود را تکمیل کند. سپس دانشجو باید در انگیزه نامه تحصیلی به توضیح در مورد اهداف تحصیل در این رشته و مهارت های مورد نیاز برای این رشته و تجربه های علمی در این حوزه بپردازد. همچنین دانشجو باید یک مرجع کتبی از اساتید ترم قبل که می تواند توانایی وی برای تحصیل در این دوره را تأیید کند، ارائه دهد.

مهلت و ددلاین درخواست

چهار مهلت درخواست در طول سال برای ارائه درخواست اخذ پذیرش تحصیلی در دانشگاه های کشور انگلستان وجود دارد:

ددلاین ماه اکتبر

برای دوره های آموزشی در دانشگاه های آکسفورد و کمبریج، یا برای اکثر دوره های پزشکی، دامپزشکی و دندانپزشکی

ددلاین 15 ژانویه

مهلت “به موقع” برای اکثر دوره های کارشناسی

ددلاین ماه مارچ

برای برخی از دوره های هنر و طراحی

ددلاین 30 ژوئن

آخرین مهلت برای بیشتر دوره های مقطع کارشناسی. درخواست ‌هایی که پس از این مهلت دریافت می ‌شوند به عنوان انتخاب اول تضمین نمی ‌شوند.

توجه

در حالی که دانشجو می تواند پس از مهلت ژانویه تا 30 ژوئن درخواست دهد، بهتر است زودتر این کار را انجام دهد. برای اخذ ویزای تحصیلی و همچنین مواردی مانند مجوز اقامت زمان زیادی لازم است.

دریافت نامه پذیرش تحصیلی از دانشگاه انگلیس

UCAS  با هر پیشنهادی از دانشگاه ها یا کالج های انتخابی با دانشجو تماس خواهد گرفت. اگر نامه پذیرش تحصیلی با عبارت “بدون قید و شرط” همراه باشد، دانشجو می تواند برای اخذ ویزای تحصیلی انگلستان اقدام کند. برخی از پذیرش های تحصیلی مشروط هستند، معمولاً به این معنی که پذیرش تحصیلی دانشجو به شرط کسب نمره یا مدرک در مطالعات فعلی خود یا در آزمون های زبان انگلیسی است. با اخذ نامه پذیرش تحصیلی یکی از دانشگاه های این کشور دانشجو در مسیر تحصیل در انگلستان قدم برمی دارد.

نحوه اپلای برای تحصیلات تکمیلی دانشگاه های انگلستان در سال 2023-2024

دوره های تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکترا) در انگلستان دارای شرایط ورود و فرآیندهای درخواست خاص خود هستند، بنابراین دانشجو باید برای دستورالعمل های نحوه اپلای و درخواست، وب سایت های هر مقطع تحصیلی را جداگانه بررسی کند. دانشجویان برای ثبت نام و درخواست برای تحصیل در دوره های تحصیلات تکمیلی، باید موارد زیر را ارائه دهند:

مدارک هویتی و پاسپورت با اعتبار کافی

مدارک و سوابق تحصیلی

یک مرجع یا اطلاعات تماس فردی که می تواند توانایی دانشجو را برای تحصیل در این دوره تایید کند (توصیه نامه های تحصیلی از اساتید مقطع یا ترم قبل).

بیانیه شخصی که در آن دانشجو توضیح می دهد که چرا می خواهد در این دوره تحصیل کند و مهارت ها، تجربیات زندگی و دستاوردهایی که او را برای تحصیل در این رشته مناسب می داند (انگیزه نامه علمی و تحصیلی).

رشته های تحصیلی و دوره های مختلف تحصیلات تکمیلی در انگلستان شرایط ورودی متفاوتی دارند، بنابراین برای دستورالعمل های مربوط به نحوه اپلای و درخواست، دانشجو باید وب سایت های دوره های جداگانه را بررسی کند.

بسیاری از دوره های تحصیلات تکمیلی دارای مهلت درخواست ثابت نیستند، بنابراین دانشجو می تواند به محض اینکه تصمیم گرفت در یک دوره انگلستان تحصیل کند، درخواست دهد. با این حال، همیشه بهتر است زودتر درخواست بدهد تا مطمئن شود که بهترین شانس برای پذیرش را دارد.

برنامه های کاربردی مستقیم

بسیاری از دانشگاه های کشور انگلستان روند بررسی درخواست های تحصیلات تکمیلی را خود انجام می دهند و اغلب دانشجویان می توانند مستقیماً از طریق وب سایت آن ها درخواست پذیرش تحصیلی را ارائه دهند.

دریافت نامه پذیرش تحصیلی از دانشگاه انگلیس

دانشگاه یا کالج (معمولاً از طریق ایمیل) با دانشجو تماس می گیرد تا به وی بگوید که آیا نامه پذیرش تحصیلی برای تحصیل دریافت کرده یا خیر. اگر دانشجو از طریق UCAS درخواست داده، پیگیری وضعیت درخواست در هر زمانی آسان است. اگر نامه پذیرش حاوی پذیرش بی قید و شرط است، به دانشجو تبریک می گوییم! او جایی در دانشگاه های کشور انگلستان دارد و می تواند برای ادامه روند تحصیل در این دانشگاه ها اقدام کند. اگر دانشجو نامه پذیرش مشروط دریافت کند، تا زمانی که واجد شرایط لازم شود که ممکن است کسب نمرات امتحانی خاص یا نمرات آزمون زبان انگلیسی باشد، می تواند در این دانشگاه ها تحصیل کند. برای برخی از دوره ها ممکن است از دانشجو خواسته شود که قبل از دریافت نامه پذیرش خود در مصاحبه حضوری شرکت کند؛ یا به صورت تلفنی یا حضوری. قبل از ارائه درخواست و اپلای، دانشجو باید اطلاعات دوره را بررسی کند تا دریابد که آیا مصاحبه مورد نیاز است یا خیر. بیشتر دانشجویان بین المللی برای تحصیل در انگلستان نیاز به ویزای دانشجویی دارند. ویزای تحصیلی امکان اقامت تحصیلی در انگلستان در مدت زمان تحصیل را برای دانشجویان بین المللی فراهم می کند.

درخواست اخذ ویزای دانشجویی انگلستان

دانشجویان 16 سال یا بیشتر که قصد تحصیل در دوره ای مراکز آموزش عالی در انگلستان به مدت بیش از 6 ماه را دارند، به احتمال زیاد باید از طریق تحصیلی برای اخذ ویزای دانشجویی اقدام کنند. دانشجویان برای درخواست ویزای دانشجویی باید این راهنمای گام به گام را دنبال کنند:

مرحله 1: دانشجو برای دانشگاه (یا دانشگاه های) انتخابی خود در انگلستان درخواست دهد و یک نامه پذیرش تحصیلی دریافت کند.

مرحله 2: هنگامی که دانشجو نامه پذیرش تحصیلی خود را دریافت کرد، دانشگاه مدرکی به نام گواهی پذیرش تحصیلی یا CAS)) به دانشجو ارائه می دهد.

مرحله 3: هنگامی که دانشجو CAS خود را دریافت کرد، می تواند روند درخواست ویزا را شروع کند. دانشجو می تواند حداکثر 6 ماه قبل از شروع دوره برای اخذ ویزای خود اقدام کند. دانشجو باید هزینه درخواست (363 پوند برای ویزای دانشجویی) را بپردازد و یک پاسپورت با اعتبار کافی داشته باشد.

مرحله 4: به عنوان بخشی از درخواست اخذ ویزای تحصیلی، دانشجو باید هزینه ای به نام هزینه اضافی سلامت مهاجرت بپردازد که به وی امکان دسترسی به خدمات بهداشت ملی بریتانیا را می دهد. دانشجویان 25 درصد تخفیف در هزینه معمول دریافت می کنند، بنابراین هزینه آن برای دارندگان ویزای دانشجویی 470 پوند در سال است. اگر دانشجویان از کشورهای اروپایی دارای کارت بیمه سلامت اروپا (EHIC) باشند، ممکن است بتوانند برای بازپرداخت هزینه اضافه بهداشت مهاجرت درخواست دهند. این دانشجویان باید وب سایت GOV.UK را بررسی کنند تا ببینند که آیا واجد شرایط درخواست بازپرداخت هستند یا خیر.

مرحله 5: به عنوان بخشی از درخواست ویزای دانشجویی، ممکن است لازم باشد دانشجو دانش زبان انگلیسی خود را ثابت کند. دانشگاه های مختلف شرایط متفاوتی دارند، بنابراین دانشجو باید مطمئن شود که به چه نمره و مدرک زبان انگلیسی در دانشگاه مورد نظر خود نیاز دارد.

مرحله 6: دانشجو باید درخواست خود را تکمیل کرده و قبل از ورود به بریتانیا ویزای خود را دریافت کرده باشد.

ترم های تحصیلی دانشگاه های انگلستان در سال 2023-2024

دانشگاه های کشور انگلستان برای ترم های ژانویه، می و سپتامبر پذیرش تحصیلی را برای دانشجویان بین المللی صادر می کنند. برای درخواست در طول دوره های تحصیلی ژانویه در دانشگاه های مختلف در بریتانیا، دانشجویان بین المللی باید اطمینان حاصل کنند که تمام مدارک و بودجه لازم را 3 ماه قبل از مهلت درخواست هر دانشگاه دارند. در برخی از دانشگاه ها، اولویت ثبت نام با دانشجویانی است که در اولین روزها درخواست خود را ارائه می دهند. مدت زمان تحصیل در هر ترم و شروع و پایان هر ترم تحصیلی در زیر ارائه شده است:

 ترم 1: از ماه سپتامبر تا ماه دسامبر

ترم 2: از ماه ژانویه تا ماه اپریل

 ترم 3: از ماه اپریل تا ماه ژوئن

محبوب ترین ترم های تحصیلی در بریتانیا

ماه های شروع تحصیل در هر ترم

ددلاین ارائه درخواست پذیرش تحصیلی

ترم پاییز/ پذیرش اول

سپتامبر

ژوئن- جولای

ترم زمستان/ پذیرش دوم

ژانویه / فوریه

آگوست- سپتامبر

ترم تابستان/ کمترین میزان پذیرش

اپریل/می

اکتبر- ژانویه

برنامه اپلای برای ترم تحصیلی ژانویه 2024 در انگلستان

دانشجویان بین المللی و از جمله ایرانی ها که قصد اپلای و تحصیل در دانشگاه های کشور انگلستان را دارند، باید از همین حالا برای اپلای ترم تحصیلی ژانویه 2024 آماده شوند. بنابراین همه برنامه های انتخاب دانشگاه تا اخذ پذیرش را بر اساس برنامه زمانی در جدول زیر ارائه کرده ایم:

برنامه زمانی

فعالیت ها و اقدامات لازم

از اپریل تا ژوئن 2023

– تحقیق در مورد دانشگاه های کشور انگلستان و آماده سازی فهرست نهایی دانشگاه های مورد نظر برای تحصیل

– اطمینان از استانداردها و معیارهای پذیرش قبل از نهایی کردن برنامه تحصیلی و انتخاب کالج یا دانشگاه

از ژوئن تا سپتامبر 2023

آماده سازی خود برای شرکت در آزمون های ورودی و کسب مدرک زبان

از سپتامبر تا نوامبر 2023

– آماده سازی مدارک، رزومه CV، SOP و LOR و همچنین ریزنمره های تحصیلی

– ارسال فرم های درخواست پذیرش تحصیلی برای دانشگاه های مورد نظر در انگلستان

از اکتبر تا دسامبر 2023

پاسخ به ایمیل کالج ها و دانشگاه های کشور انگلستان

از دسامبر 2023 تا ژانویه 2024

-دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه مورد نظر در انگلستان

-دریافت ویزای تحصیلی انگلستان

-تنظیم امور مالی مانند دریافت بورسیه تحصیلی و وام دانشجویی

چرا اپلای برای ترم تحصیلی ژانویه دانشگاه های انگلستان؟

دلایل متعددی وجود دارد که چرا دانشجویان بین المللی بیشتر ترجیح می دهند برای پذیرش از دانشگاه های بریتانیا برای ترم ژانویه به جای سپتامبر درخواست دهند. ارائه درخواست Intakes ژانویه در بریتانیا تنوع کمتری نسبت به ماه سپتامبر Intakes دارد. برخی از دلایل این که چرا باید برای ارائه درخواست پذیرش Intakes ژانویه در انگلستان اقدام کنند، عبارت است از:

دانشگاه‌ هایی که دانشجویان بین ‌المللی را پذیرش می کنند، معمولاً در طول پذیرش ژانویه، دارای ظرفیت دانشجویی و دوره های تحصیلی محدودی هستند.

ورودی های ژانویه در بریتانیا دانشجویان ترم دوم در نظر گرفته می شود و به آن ها اجازه می دهد بدون مواجهه با رقابت زیاد درخواست پذیرش تحصیلی را ارائه دهند. در نتیجه آن ها شانس زیادی برای پذیرش در برخی از دانشگاه های برتر کشور انگلستان خواهند داشت.

دانشجویان بین المللی که قبل از پایان مهلت درخواست برای پذیرش ترم پاییز در ژانویه احتمال درخواست برای دانشگاه های مورد نظر خود را از دست می دهند، می توانند از یک سال تحصیلی کامل استفاده کنند.

دانشجویانی که برای دوره تحصیلی ژانویه در بریتانیا درخواست می‌ دهند، مزایای مشابهی با دانشجویان ترم سپتامبر دریافت خواهند کرد، زیرا تاریخ تخمینی پایان دوره تحصیلی آن ها مقارن با زمان مناسب در بازار استخدام ‌های فارغ التحصیلان ماهر و واجد شرایط می باشد.

بهترین دانشگاههای انگلیس در سال 2023-2024

در آخرین رنکینگ جهانی THE در حدود 11 دانشگاه بریتانیایی در فهرست 100 دانشگاه برتر جهان قرار گرفتند. از میان این دانشگاه ها دانشگاه آکسفورد رتبه اول را کسب کرده است. در فهرست زیر بهترین دانشگاههای انگلیس در سال 2023-2024 از نظر موسسه های جهانی THE، QS و ARWU ارائه شده اند:

دانشگاه های برتر انگلستان در سال 2023

THE 2023

QS 2023

ARWU 2022

University of Oxfordدانشگاه آکسفورد

1

4

7

University of Cambridgeدانشگاه کمبریج

=3

2

4

Imperial College London امپریال کالج لندن 

10

=6

23

UCL دانشگاه یو سی ال 

22

8

18

University of Edinburgh دانشگاه ادینبورگ

29

15

35

King’s College London کینگز کالج لندن

35

37

48

London School of Economics and Political Scienceکالج اقتصاد و علوم سیاسی لندن

37

56

101-150

University of Manchester دانشگاه منچستر 

54

28

38

University of Bristol دانشگاه بریستول 

76

=61

81

University of Glasgowدانشگاه گلاسگو  

=82

81

101-150

University of Warwickدانشگاه وارویک  

=104

64

101-150

University of Birminghamدانشگاه بیرمنگهام  

=108

91

101-150

University of Southampton دانشگاه ثوت هامپتون 

=108

78

151-200

University of Sheffield دانشگاه شفیلد 

=114

=96

101-150

Lancaster Universityدانشگاه لنکستر  

122

146

301-400

Queen Mary University of Londonدانشگاه کویین مری لندن 

=124

117

201-300

University of Leedsدانشگاه لیدز 

=128

86

151-200

University of Nottingham دانشگاه ناتینگهام  

130

114

101-150

University of Exeterدانشگاه اکستر 

=137

163

101-150

Newcastle University دانشگاه نیوکاسل  

=139

122

201-300

University of York دانشگاه یورک  

=139

162

401-500

University of Leicester دانشگاه لیزستر 

=163

=279

301-400

University of Liverpool دانشگاه لیورپول  

=176

=190

101-150

Cardiff University دانشگاه کاردیف 

=187

166

151-200

University of Aberdeen دانشگاه آبردین  

=192

=220

201-300

دانشگاه های ارزان انگلستان در سال 2023-2024

دانشجویان بین المللی با تمکن مالی کم نیز می توانند در دانشگاه های ارزان انگلستان تحصیل کنند. ارزان بودن این دانشگاه ها به معنای پایین بودن کیفیت تحصیلی آن ها نیست و همانند دیگر دانشگاه های برتر انگلستان دارای کیفیت آموزشی و تحصیلی بالا و همگام با استانداردهای جهانی دارند. دانشگاه های ارزان انگلستان با کمترین میانگین شهریه سالانه در سال 2023-2024 عبارتند از:

Cheapest Universities in UK

ارزان ترین دانشگاه های بریتانیا در سال 2023

Average Estimated Tuition Fees in GBP

میانگین هزینه های تخمینی تحصیلی در سال 2023

University of Greenwich

دانشگاه گرینویچ

14,100 پوند 

 

Anglia Ruskin University 

دانشگاه آنجلیا راسکین        

14,000   پوند         

University of Chester 

دانشگاه چستر 

12,950  پوند

 

University of West London

دانشگاه لندن شرقی

13,250 پوند 

Leeds Beckett university

دانشگاه بکت لیدز

14,000 پوند  

Coventry University

دانشگاه کاونتری

16,500 پوند 

 

خدمات موسسه رویال مهاجرت برای اپلای دانشگاه های کشور انگلستان

هر سال بسیاری از متقاضیان ایرانی برای تحصیل در دانشگاه ها و کالج های انگلستان اپلای می کنند، اما درصد بسیار کمی از این متقاضیان می توانند با موفقیت برای تحصیل به این مراکز آموزشی راه یابند و بیشتر این متقاضیان باید دوباره روند اپلای و درخواست پذیرش تحصیلی را طی کنند. توصیه ما مشاوران موسسه مهاجرتی رویال مهاجرت به همه این متقاضیان این است که به جای صرف پول و وقت فراوان و بدون گرفتن نتیجه درست با وکلا و مشاوران آگاه به این حوزه مشاوره کنید. مشاوران موسسه ما با آگاهی از جدیدترین قوانین و شرایط اپلای دانشگاه های کشور انگلیس کمک می کنند تا در کمترین زمان ممکن و با پایین ترین هزینه ویزای اقامت تحصیلی انگلستان را دریافت کنید. از جمله خدمات موسسه  مهاجرتی ما برای تحصیل در دانشگاه های کشور انگلستان راهنمایی برای اپلای و اخذ پذیرش تحصیلی، فراهم کردن شرایط تحصیل در رشته بازیگری در انگلستان، تحصیل در رشته علوم سیاسی در انگلستان و تحصیل در رشته ادبیات انگلیسی در انگلستان و دیگر رشته های تحصیلی را می توان نام برد. همین حالا با وکلا و مشاوران موسسه ما تماس بگیرید و برای اپلای دانشگاه های کشور انگلستان در سال 2024 آماده شوید.

 اپلای برترین دانشگاه های انگلیس در سال 2023-2024

دانشجویان بین المللی برای اپلای در هر دانشگاه انگلستان نیاز به مدارک عمومی و اختصاصی دارند. مدارک عمومی برای اپلای شامل مدارک هویتی و پاسپورت با اعتبار لازم و مدارک تحصیلی است. مدارک اختصاصی شامل مدرک زبان و یا نتیجه آزمون های بین المللی است که هر دانشگاه بر اساس شرایط تحصیلی خود به آن نیاز دارد. نمره زبان انگلیسی آزمون آیلتس یا تافل بر اساس الزامات هر دانشگاه متفاوت است. برترین دانشگاه های انگلیس و ویژگی های این دانشگاه ها به همراه رشته های تحصیلی این دانشگاه ها در جدول زیر ارائه شده است:

برترین دانشگاه های انگلیس در سال 2023-2024

توضیحات دانشگاه

رتبه بندی جهانی

تعداد دانشجویان

رشته های تحصیلی

دانشگاه پورتسموت

University of Portsmouth

دانشگاه پورتسموث در سواحل جنوبی بریتانیا قرار دارد و دارای بهترین آب و هوا در بریتانیا است. شهر پورتسموث یک شهر جزیره ‌ای هیجان ‌انگیز و یکی از 10 شهر مقرون به صرفه در بریتانیا برای دانشجویان است.

رتبه جهانی 401

و بیست و یکمین دانشگاه برتر انگلستان

31.000 دانشجوی در حال تحصیل

برنامه های

کارشناسی ارشد

تجارت و مدیریت

علوم اجتماعی

آموزش و پرورش

مهندسی و فناوری

علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات

علوم انسانی

پزشکی و سلامت

هنر، طراحی و معماری

علوم طبیعی و ریاضیات

حقوق

علوم و حرفه های کاربردی

روزنامه نگاری و رسانه

مطالعات محیطی و علوم زمین

توریسم و ورزش

کشاورزی و جنگلداری

دانشگاه ادینبورگ

The University of Edinburgh

فرهنگ کارآفرینی و بین رشته‌ای این دانشگاه دانشجویان و کارکنان را از سراسر جهان جذب می ‌کند و تجربه منحصربه‌فردی در ادینبورگ ارائه می دهد.

رتبه 15 جهانی

دانشگاه ادینبورگ یکی از برترین دانشگاه‌ های جهان است که همواره در ۵۰ دانشگاه برتر جهان رتبه‌ بندی می ‌شود.

دارای رتبه 15 در رتبه بندی 2023 QS

دارای رتبه تحقیقاتی چهارم در بریتانیا

49.065 دانشجوی در حال تحصیل

برنامه های کارشناسی ارشد

علوم اجتماعی

علوم انسانی

پزشکی و سلامت

علوم طبیعی و ریاضی

علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات

هنر، طراحی و معماری

تجارت و مدیریت

مهندسی و فناوری

حقوق

آموزش

مطالعات محیطی و علوم زمین

کشاورزی و جنگلداری

علوم و حرفه های کاربردی

ورزش

دانشگاه بیرمنگام

University of Birmingham

برای بیش از یک قرن دانشگاه بیرمنگام دانش را از طریق تدریس برجسته و تحقیقات پیشرو در جهان دنبال کرده و به اشتراک گذاشته است.

رتبه 89 جهانی

دانشگاه بیرمنگام دومین دانشگاه مورد هدف بریتانیا برای کارفرمایان برتر برای استخدام فارغ التحصیلان است.

دارای 10 برنده جایزه نوبل

در حدود 31.364 دانشجوی در حال تحصیل

علوم انسانی

علوم اجتماعی

تجارت و مدیریت

پزشکی و سلامت

آموزش

علوم طبیعی و ریاضیات

مهندسی و فناوری

هنر، طراحی و معماری

حقوق

مطالعات محیطی و علوم زمین

علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات

علوم و حرفه های کاربردی

توریسم و ورزش

روزنامه نگاری و رسانه

دانشگاه ناتینگهام

University of Nottingham

دسترسی به آموزش در سطح جهانی، تحقیقات نوآورانه و امکانات چشمگیر در دانشگاه ناتینگهام

-خشی از یک جامعه متنوع از بیش از 47000 دانشجو از 150 کشور جهان

رتبه 101 جهانی

47.000 دانشجوی در حال تحصیل

برنامه های کارشناسی ارشد

علوم اجتماعی

پزشکی و سلامت

تجارت و مدیریت

علوم طبیعی و ریاضیات

مهندسی و فناوری

علوم انسانی

آموزش و پرورش

هنر، طراحی و معماری

علوم و حرفه های کاربردی

کشاورزی و جنگلداری

علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات

مطالعات محیطی و علوم زمین

حقوق

روزنامه نگاری و رسانه

توریسم و

ورزش

بهترین رشته تحصیلی در انگلیس در سال 2023-2024

دانشگاه های کشور انگلستان دارای رشته ها و برنامه های تحصیلی بسیاری هستند، در حدود هزاران رشته و گرایش تحصیلی برای دانشجویان بومی و بین المللی با علایق مختلف در این دانشگاه ها وجود دارد. تحصیل رشته حقوق در انگلستان، تحصیل در رشته روانشناسی در انگلستان یا تحصیل در رشته بازیگری در انگلستان این روزها مورد علاقه بسیاری از دانشجویان بین المللی است. بر این اساس نمی توان یک رشته خاص را به عنوان بهترین رشته تحصیلی در انگلیسی معرفی کرد. بهترین رشته های تحصیلی در انگلیسی در سال 2023-2024 عبارت اند از:

رشته حسابداری

رشته بازار یابی

رشته BBA

رشته MBA

رشته HRM

رشته هوانوردی

رشته مهندسی

رشته پزشکی عمومی

رشته حقوق

رشته مهندسی IT

رشته داروسازی

رشته طراحی

رشته موسیقی

رشته آشپزی

10 رشته تحصیلی پرتقاضا در دانشگاه های انگلستان در سال 2023-2024

دانشگاه ‌های انگلیس بسیاری از رشته های پرتقاضا را به دانشجویان بومی و بین المللی ارائه می دهد. از میان رشته های تحصیلی پرتقاضا می توان به تحصیل در رشته روانشناسی در انگلستان، تحصیل در رشته ادبیات انگلیسی در انگلستان، تحصیل حقوق در انگلستان و تحصیل در رشته داروسازی را نام برد. بر این اساس بهترین رشته های تحصیلی در کشور انگلستان در سال 2023-2024 که پرتقاضاترین رشته ها نیز می باشند، عبارت اند از:

رشته مدیریت اجرایی MBA

رشته مهندسی عمران

رشته حقوق و وکالت

رشته داروسازی

رشته علوم کامپیوتر

رشته روانشناسی

رشته آموزش

رشته معماری

رشته زبان خارجی

رشته فیزیوتراپی

محبوب ترین رشته های تحصیلی در انگلیس در سال 2023-2024

از میان رشته های تحصیلی در انگلستان در زمینه های علمی، هنری، فرهنگی، فنی و مهندسی، بهداشتی، پزشکی، علوم انسانی، علوم اجتماعی و تربیت بدنی برخی رشته های تحصیلی محبوب ترند و بیشتر مورد علاقه دانشجویان بین المللی می باشند. تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی، تحصیل در رشته علوم سیاسی در انگلستان و یا ادامه تحصیل رشته حقوق در انگلستان از رشته های تحصیلی محبوب دانشجویان است. برخی از محبوب ترین رشته های تحصیلی در انگلیسی در سال 2023-2024 عبارت است از:

·         رشته های علوم تجاری و بازرگانی

رشته تجارت و کسب و کار

رشته اقتصاد

رشته مدیریت

رشته حقوق و وکالت

رشته حسابداری

رشته کارآفرینی

رشته نوآوری

رشته تجارت بین المللی

·         رشته های هنر و علوم انسانی

رشته مردم شناسی و باستان شناسی

رشته جامعه شناسی

رشته روانشناسی

رشته ادبیات انگلیسی

رشته موسیقی

رشته فلسفه

رشته رسانه های اجتماعی

رشته توریسم و گردشگری

·         رشته های علوم مهندسی

رشته مهندسی خودرو

رشته مهندسی عمران

رشته ریاضیات

رشته مهندسی برق

رشته مهندسی مکانیک

رشته علوم کامپیوتر

رشته مهندسی صنایع

رشته علم شیمی

·         رشته های علوم پزشکی

رشته زیست شناسی

رشته پزشکی

رشته بیوتکنولوژی

رشته علوم مولکولی

رشته علوم دامی

رشته باغبانی

رشته علوم زمین شناسی

برنامه های تحصیلی بهترین دانشگاه های کشور انگلیس در سال 2023-2024

بهترین دانشگاههای انگلیس در سال 2023-2024

رتبه های جهانی

تعداد دانشجویان

رشته ها و برنامه های تحصیلی

توضیحات

کالج آکسفورد College at Oxford

دارای رتبه های جهانی در سال های 2018، 2019 و 2020 در(THE) Times Higher Education

24.000 دانشجوی در حال تحصیل

در حدود 11.000 دانشجو در حال تحصیل در مقطع کارشناسی

ارائه دهنده بیش از 350 برنامه تحصیلی

از بهترین دانشگاههاي انگلیس و جهان

دانشگاه کمبریج University of Cambridge

دارای رتبه های جهانی در سال های متمادی و به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های جهان

 

دارای برنامه های تحصیلی مختلف کارشناسی مدیریت بازرگانی (BBA)، کارشناسی ارشد علوم (MS)، کارشناسی فناوری (BTech) و کارشناسی ارشد علوم (MS) در 6 کالج

دارای بیش از 100 دپارتمان تحصیلی و 31 کالج آموزشی

کالج سلطنتی  لندن London’s Imperial College

در لیست بهترین کالج های انگلیس

در حدود 17.000 دانشجو

برنامه های تحصیلی مختلف مانند مدرک کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک، کارشناسی ارشد سنتز مولکولی پیشرفته، کارشناسی ارشد رباتیک انسانی و بیولوژیکی و مدرک دکترای پزشکی (تحقیق)

علاوه بر برنامه کارشناسی ارشد، این دانشگاه به دانشجویان این امکان را می دهد که در یکی از سه فرمت متمایز PhD، the Integrated PhD یا دکترای حرفه ای مدرک دکترای خود را دریافت کنند

دانشگاه آنجلیا شرقی The University of East Anglia

کسب رتبه 21 درUK’s The Complete University Guide 2020 و رتبه 92 در فهرست بهترین دانشگاه های جهان توسط THE در سال 2020

 

دارای برنامه های تحصیلی در همه مقاطع از مدرک دو ساله تا دکترا

دارای 4 کالج و 26 مدرسه

کالج اقتصاد و علوم سیاسی در دانشگاه لندن Economics and Political Science at the London University

دارای رتبه های برتر در میان کالج های اقصاد و علوم سیاسی جهان

دارای طیف گسترده ای از برنامه های تحصیلی از جمله کارشناسی علوم Science in Actuarial، کارشناسی علوم تاریخ اقتصادی، کارشناسی ارشد علوم در اقتصاد، ریسک و جامعه، کارشناسی ارشد در علوم داده، کارشناسی ارشد علوم اجرایی، مدیریت، کارشناسی ارشد علوم شهرها

ارائه دهنده برنامه های مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دوره های کوتاه مدت، دوره های اجرایی و فوق دیپلم

هزینه های تحصیلی دانشگاه های انگلستان برای دانشجویان بین المللی

هزینه های تحصیلی و شهریه دانشگاه های انگلستان بر اساس رشته و مقطع تحصیلی متفاوت است. برخی رشته ها و دوره ها ممکن است دارای هزینه های بالاتری باشند، مثلاً رشته های پزشکی و دندانپزشکی دارای شهریه های بالایی می باشند و یا هزینه تحصیل هنر در انگلستان در سطح بالایی است. تحصیل در مقطع کارشناسی بیشتر رشته ها معمولا از 11.000 پوند تا 25.000 پوند برای دانشجویان بین المللی هزینه دارد. در حالی که شهریه دانشگاه های انگلستان در مقطع تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکترا) از حدود 10.000 پوند تا 32.000 پوند متغیر است. دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل رشته حقوق در انگلستان را دارند، باید هزینه بالاتری در مقایسه با مقطع کارشناسی حقوق پرداخت کنند.  محدوده شهریه برنامه های مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا دانشگاه های کشور انگلستان در 3 دسته زیر قرار دارند:

محدوده شهریه تحصیلی

هزینه های تحصیلی مقطع کارشناسی 2023-2024

محدوده شهریه مقرون به صرفه

از 11.000 تا 14.000 پوند

محدوده شهریه متوسط

از 14.000 تا 18.000 پوند

محدوده شهریه بالا

از 18.000 تا 25.000 پوند

محدوده شهریه تحصیلی

هزینه های تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکترا) 2023-2024

محدوده شهریه مقرون به صرفه

از 10.000 تا 13.000 پوند

محدوده شهریه متوسط

از 13.000 تا 18.000 پوند

محدوده شهریه بالا

از 18.000 تا 32.000 پوند

هزینه های کلی تحصیل در دانشگاه انگلستان بر اساس مقطع و برنامه تحصیلی

متوسط هزینه های تحصیل برای دانشجویان بین المللی از 171.09 پوند (20.876 دلار آمریکا) تا 222.00 پوند (27.000 دلار آمریکا) متغیر است.

هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی برای دانشجویان بین المللی حدود 114.00 تا 38.000 پوند (13.900 تا 46.355 دلار آمریکا) است.

هزینه های تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی برای دانشجویان بین المللی حدود 9.000 تا 30.000 پوند (10.980 تا 36.570 دلار آمریکا) است.

سخن آخر

در این مقاله در مورد دانشگاه های انگلیس و چگونگی اپلای آن ها در سال 2023-2024 اطلاعات جالبی ارائه شد و به این پرسش ها پاسخ داده شد که آیا امکان تحصیل در دانشگاه های ارزان تر و کم هزینه تر انگلستان وجود دارد؟ و نحوه اپلای دانشگاه های کشور انگلستان در مقاطع تحصیلی مختلف چگونه است؟ علاوه بر این در مورد شرایط و هزینه تحصیل هنر در انگلستان و دیگر مقاطع تحصیلی در دانشگاه های این کشور توضیحات لازم ارائه شد. متقاضیان ایرانی برای اپلای و اخذ ویزای تحصیلی انگلستان برای کالج ها و دانشگاه های این کشور می توانند با وکیل مهاجرت به انگلیس موسسه رویال مهاجرت مشاوره کنند. مشاوران موسسه ما با ارائه خدمات مشاوره ای رایگان شما را در مسیر تحصیل در دبیرستان ها و سپس تحصیل در دانشگاه های علوم پزشکی، مهندسی و علوم انسانی خارج از کشور تنها نمی گذارند.

سؤالات متداول درباره  دانشگاه های انگلیس و چگونگی اپلای

آزمون های استاندارد آزمون آیلتس، تافل، PTE، یا GRE/GMAT/LNAT/BMAT/MAT می باشند

آزمون ‌های اضافی مانند UCAT یا BMAT برای دوره پزشکی یا LNAT برای تحصیل حقوق در انگلستان می باشد.

دانشگاه های کشور انگلستان برای ترم های ژانویه، می و سپتامبر پذیرش تحصیلی را برای دانشجویان بین المللی صادر می کنند.

برای درخواست ترم ژانویه، دانشجویان بین المللی باید اطمینان حاصل کنند که تمام مدارک و بودجه لازم را 3 ماه قبل از مهلت درخواست هر دانشگاه دارند.

بله. بسیاری از دانشگاه ها روند بررسی درخواست های تحصیلات تکمیلی را خود انجام می دهند و دانشجویان می توانند مستقیماً از طریق وب سایت آن ها درخواست پذیرش تحصیلی ارائه دهند.

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان مهاجرت