انگلستان

کشور بزرگ انگلستان یا (England) در نیمه جنوبی جزیره بریتانیای کبیر قرار گرفته است. این کشور به عنوان یکی از چهار بخش پادشاهی متحد بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی به حساب می‌آید. انگلستان از شمال به اسکاتلند و از غرب به ولز ختم می‌شود و مهم‌ترین بخش از کشور بریتانیا را تشکیل می‌دهد. مرز‌های آبی این کشور از سمت شمال غرب به دریای ایرلند، در جنوب غرب به دریای سلتی و از شرق به دریای شمال محدود می‌شود. در نواحی جنوبی نیز کانالی به نام مانش این کشور را از اروپای قاره‌ای و همچنین فرانسه جدا می‌کند. پایتخت این منطقه، شهر لندن است و این شهر به عنوان پایتخت پادشاهی بریتانیا نیز محسوب می‌شود. در ادامه به ارائه اطلاعات در مورد کشور انگلیس می‌پردازیم.

اگر شما هم قصد مهاجرت، اقامت تحصیلی، کاری یا سرمایه گذاری دارید، کافیست با شماره 90003515 تماس گرفته تا وکلای مهاجرتی رویال شما را راهنمایی نموده و در کوتاه ترین زمان خدمات مهاجرتی را به شما ارائه دهند.

درخواست فوری مشاوره

  درخواست فوری مشاوره

   اطلاعات کشور انگلستان + جمعیت انگلیس و زبان رسمی

   بریتانیا بزرگترین جزیره‌ در قاره‌ی اروپا بوده که از 4 کشور تشکیل شده است. این کشورها شامل انگلستان، اسکاتلند، ولز،ایرلند شمالی و تعداد زیادی از جزایر سراسر جهان است. بریتانیا به وسیله آب محصور شده و تنها یک مرز خشکی با ایرلند دارد. بریتانیا در شمال غربی قاره اروپا و در منطقه‌ای به‌ مساحت242900  واقع شده است. نام کامل این کشور به زبان انگلیسی، (The United Kingdom of Britain and Northern Ireland)  است در صورتی که غالباً به آن بریتانیا گفته می‌شود. جمعیت انگلیس، مهمترین کشور در بریتانیا بالغ بر از 55.98 میلیون نفر است و پایتخت آن یعنی شهر لندن بیش از 8 میلیون نفر جمعیت دارد. زبان رسمی‌مردم این کشور، انگلیسی بوده و واحد پولی‌ آن نیز پوند است. نظام سیاسی که با استفاده از آن این کشور اداره می‌شود، پادشاهی پارلمانی بوده و نقشی بسیار کلیدی در سیاست و اقتصاد جهانی دارد.

   همه چیز درباره کشور انگلیس

   کشور (England) یکی از مهمترین مقاصد گردشگری و مهاجرتی در جهان محسوب می‌شود. سالیانه هزاران نفر به خاطر ویژگی‌های فوق‌العاده آن که نمونه آن را در جدول زیر مشاهده می‌کنید، درخواست مهاجرت به انگلیس تاریخی و ابرقدرت را دارند.

   پایتخت کشور لندن
   زبان رسمی مردم انگلیسی
   میزان تراکم جمعیت 4205 نفر در هر کیلومتر مربع
   جمعیت کلی 67
   دین 43% پروتستان، 10% کاتولیک، 3% مسلمان
   پیش شماره تلفن 44+
   حکومت سیاسی مشروطه سلطنتی
   واحد پول پوند

   زبان مردم بریتانیا

   جمعیت انلگیس 2023

   کل جمعیت انگلستان در سال 2023 و در ماه در ژانویه 2023 67.62 میلیون نفر بود. داده ها نشان می دهد که جمعیت بریتانیا بین سال های 2022 تا 2023 به میزان 229 هزار نفر (+ 0.3 درصد) افزایش یافته است. 50.6 درصد از جمعیت بریتانیا زن هستند، در حالی که 49.4 درصد از جمعیت را مردان تشکیل می دهند.

   معرفی کشور انگلستان

   کشور انگلستان، در غرب اروپا قرار گرفته و دور تا دور آن را دریا محصور نموده است. این کشور با وجود اینکه در سال 2020 از اتحادیه اروپا خارج شد، همچنان کشوری پیشرفته و مستقل محسوب می‌شود. کشور انگلستان توانست در سال 2015، رتبه پنجم را در زمینه تولید ناخالصی به خود اختصاص دهد. در سال 2018 این کشور توانست به جایگاه سوم دست پیدا کند.

   قلب بریتانیا همچنین رتبه هفتم را در بین اقتصادهای بزرگ جهان در سال 2021 از آن خود کرد. همین موضوع سبب شده است که نرخ بیکاری در آن تا 2.4 درصد تنزل پیدا کند.

   مساحت و جمعیت انگلیس

   مساحت انگلستان حدود 50300 مایل بوده و از جمله کشورهای اروپایی است که تراکم جمعیتی بالایی دارد. بسیاری از مردم این کشور همچنان در خانه‌های ساخته شده پس از جنگ جهانی دوم زندگی می‌کنند. تراکم نامنظم جمعیت در این منطقه باعث شده است که تعداد افراد بی خانمان نیز در طی سال‌های گذشته افزایش پیدا کند. بی خانمانی پدیده‌ای است که به ویژه در شهرهای بزرگی همچون لندن به چشم می‌خورد.

   جمعیت خانواده‌های انگلیسی طی سال‌های اخیر کاهش یافته و بسیاری از مردان و زنان طبق قوانین ازدواج سفید در کنار هم زندگی می‌کنند. بر اساس قانونی که در سال 1975 تنظیم شد، این کشور هم به لیست مناطقی که در آن‌ها حقوق زنان و مردان برابر است، افزوده شد. طبق آخرین آمار، جمعیت انگلیس 2023 حدود 55.98 میلیون نفر است.

   اتباع کشورهای هند، پاکستان، هنگ کنگ و بسیاری از مستعمرات این کشور پرقدرت در طی سالیان به این کشور مهاجرت کرده‌اند. بر اساس شواهد موجود، بسیاری از این مهاجران همواره از تبعیض و نابرابری‌های اقتصادی موجود رنج می‌برند. در میان دهه‌های 1950 و 1960 میلادی، این کشور مقصد اصلی مهاجمان خارجی و به خصوص رومی، آنگل ساکسون‌ها و سلت‌ها بود.

   زبان مردم انگلستان

   انگلیسی متداول ترین و رسمی‌ترین زبان این کشور است که امروزه بالغ بر 450 میلیون نفر در سراسر جهان از آن برای برقراری ارتباط میان ملل مختلف استفاده می‌کنند. گویش‌ها و لهجه‌های منطقه‌ای خاصی در این کشور زیبا مورد استفاده قرار می‌گیرد. درک لهجه مردم این کشور احتمالا برای کشورهایی مثل آمریکا که با این کشور زبان مشترک دارند نیز شاید چندان راحت نباشد. تنوع گفتارهای رسمی ‌در منطقه‌های مختلف شهری و روستایی از قابل توجه‌ترین نکاتی است که در گویش این منطقه به چشم می‌خورد. این الگوهای گفتاری متفاوت در شهر و روستا ریشه در عوامل مختلف اقتصادی، تربیتی و حتی مهاجرتی دارد.

   تاریخ کشور انگلیس

   باستان شناسانی که در اوایل قرن بیست و یکم در نورفولک کار می‌کردند ابزارهای سنگی را کشف نمودند که نشان از حضور انسان‌های اولیه در این کشور از حدود 800000 تا 1 میلیون سال پیش دارد. این اکتشافات انجام شده در این منطقه نشان می‌دهد که مهاجران بسیار زیادی تا انتهای دوران عصر یخبندان به این منطقه مهاجرت نمودند.

   انگلند و بریتانیا توانستند پس از سکونت‌‌گاه‌‌های ساکسون‌ها در قرن پنجم پس از میلاد در تاریخ نوین جهان خودی نشان دهند. اسکان این دسته از مردم را می‌توان در واقع به عنوان دلیل و شروع شکل گیری این کشور بزرگ دانست.

   آب و هوا و جغرافیای انگلستان

   اقلیم حاکم بر انگلند، یکی از شناخته شده‌ترین ویژگی‌های آن است. در طول سردترین ماه‌های سال نیز این کشور دچار یخبندان نشده و همچنین در تابستان هم بیشینه دمای آن به بیشتر از 32 درجه سانتی‌گراد نمی‌رسد. افرادی که مدت زمان طولانی در این کشور زندگی کرده‌اند، به هوای مرطوب، بارانی و همواره متغیر آن عادت دارند.

   هوای این کشور همان‌طور که احتمالا در فیلم‌های آن نیز دیده‌اید، غالبا بارانی است. به خصوص اگر نزدیک مرز غربی این کشور در ناحیه‌ Lake District زندگی ‌کنید، بیشتر روزهای سال با بارش باران سروکار خواهید داشت. به دلیل عدم افت زیاد دما در این ناحیه، به ندرت شاهد بارش برف هستیم.

   اب و هوای بریتانیا

   اقتصاد انگلستان

   سیستم دولتی این کشور طی قرن‌های گذشته دستخوش تغییرات فراوانی بوده است. در حال حاضر پادشاه و یا ملکه انگلیس در این کشور از قدرت مشخص و تعیین شده‌ای برخوردار نبوده و حدود اختیارات آن‌ها مشخص نشده است. این کشور به عنوان یکی از قدرتمندترین ساست‌های جهان با پشتوانه اقتصادی بسیار قوی شناخته می‌شود. در قرن نوزدهم میلادی، (England) عنوان “قدرتمندترین اقتصاد صنعتی در جهان” را به خود اختصاص داد. بسیاری از مستعمرات این کشور حتی پس از اعلام استقلال خود از این قدرت، همچنان روابط سیاسی و اقتصادی خود را با آن حفظ کرده‌اند.

   قتصاد این کشور نیز از جمله عناصر بسیار تاثیرگذار در جهان است. از جمله جدی‌ترین و مهم ترین مشکلات اجتماعی در این کشور باید به نابرابری اقتصادی و اختلاف طبقاتی اشاره کرد. بیش از 20 درصد از کل ثروت این کشور تنها متعلق به 1 درصد از جمعیت آن بوده که بر اساس آخرین آمارهای ارائه شده در سال 1993، این میزان به بیش از 10 درصد نیز رسیده بوده است.

   نوع حکومت انگلیس

   حکومت این کشور، پادشاهی متحد در دموکراسی پارلمانی و در چهارچوب مشروطه است که در آن ملکه الیزابت دوم، رییس دولت و شخص اول مملکت و پس از آن نخست وزیر  در راس امور قرار دارند. در این کشور قوه مقننه از دو مجلس عوام و مجلس تشکیل شده است.

   قانون اساسی پادشاهی متحد یک مجموعه قوانین خاص دارد که حکمرانی بر اساس آن صورت می‌گیرد. در پادشاهی متحد یک سری قوانین نانوشته نیز وجود داشته که در دست سران حکومت است. در قانون اساسی این کشور چندین سند مکتوب و نامکتوب به صورت غیر مدون نیز وجود دارد. طبق این فرآیند هر دولت دایر شده و پارلمان آن می‌تواند در قانون اساسی و قواعد عرضه سیاسی نقش کلیدی ایفا کند.

   شهر‌های مهم و پایتخت انگلستان

   این کشور بسیار قدرتمند بخش‌ها و شهرهای مختلفی از جمله لندن را دارد که امروزه نقش مهمی ‌در فرهنگ، اقتصاد و وضعیت سیاسی آن ایفا می‌کنند. شهرهای انگلستان به عنوان مناطق قدیمی‌ و جذاب برای گردشگری شناخته می‌شوند و به همین خاطر تاثیر بسیار زیادی در وضعیت اقتصادی این کشور دارند. در ادامه به بررسی برخی از شهرهای انگلیس می‌پردازیم:

   • لندن

   لندن یکی از مهمترین شهرهای این کشور و پایتخت آن است که مجموعه‌ای ارزشمند از آثار تاریخی مانند موزه بریتانیا، برج لندن، وست مینستر و خانه‌های پارلمانی را در خود جای داده است. این شهر را می‌توان گنجینه کوچک اما واقعی از هنر، تئاتر، موسیقی و حتی ادبیات دانست. فضا سبز بی بدیل این شهر نیز یکی از مهمترین دلایل جذابیت آن محسوب می‌شود.

   • منچستر

   شهر منچستر در این کشور به عنوان بهترین عرصه برای ارائه جدیدترین انواع موسیقی پاپ معرفی شده است. گروه‌های موسیقی مطرحی همچون هرمانس،‌ هالیز، سیمپل رد، بروکس، فردی و دریمرز از این شهر فعالیت خود را شروع کرده‌اند. علاوه بر این، منچستر با داشتن فضای باز و جریان زندگی شبانه در آن، به عنوان یکی از بهترین تفرجگاه برای دانشجویان این کشور نیز محسوب می‌شود.

   • بیرمنگام

   بیرمنگام به عنوان یکی از مهمترین شهرهای این کشور شناخته شده و علاوه بر آن، لقب “موتور انگلیس” را هم به خود اختصاص داده است. شجاعت، دانش و همچنین فعالیت بسیاری از مهندسان و کارآفرینان این شهر سبب شده است که بیرمنگام به قلب صنعت کشور تبدیل شود. تولید موتور بخار به صورت تجاری توسط جیمز وات در این کشور صنعتی انجام شد. علاوه بر این، بیرمنگام لقب شهر خوشمزه را هم دارد.

   عجایب گردشگری انگلیس

   کشور بارانی مانند سایر کشورهای اروپایی جاذبه‌های گردشگری فوق العاده زیبا و پربازدیدی دارد که در تمام فصول سال نظر گردشگران را برای سفر به این منطقه به خود جلب می‌کند. تعدادی از برترین مکان‌های دیدنی این کشور عبارتند از:

   • استون هنج (Stonehenge)
   • پروژه ادن (Eden)
   • کاخ‌ تاریخی هامپتون کورت (Hampton Court)
   • موزه تاریخی پیت ریورز (Pitt Rivers)
   • حمام رومی باستانی
   • بازار بورو (Borough)
   • سرزمین رویاها (Dreamland)
   • گالری هنری ویت ورث (Whitworth)
   • امارت تاریخی و زیبای چتس ورث (Chatsworth)
   • صخره‌های گلاستون بری (Glastonbury)
   • خیابان ابی  (Abbey Street)

   مناطق وابسته با کشور انگلیس

   کشور England در غرب قاره اروپا قرار گرفته است. این کشور همسایه شرقی اقیانوس اطلس شمالی بوده و از سمت جنوب نیز به دریای مانش ختم می‌شود. از شرق با دریای شمال و از غرب توسط دریای ایرلند محصور شده است. این کشور به نوبه خود توانسته است صادرات و تبادلات موفقی با کشورهای همسایه خود داشته باشد. بسیاری از شرکت‌های مادر در این کشور توانسته‌اند در کشورهای همسایه خود، شعبه و یا نمایندگی ایجاد کنند و از این طریق گردش اقتصادی این کشور صنعتی بزرگ دنیا افزایش یافته است.

   فرهنگ مردم انگلیس

   فرهنگ غالب این کشور بیش از هر فاکتور دیگری تحت تاثیر مهاجمان و مهاجرت‌های پی در پی طی دهه‌های مختلف به این منطقه قرار گرفته است. مهاجرت عده زیادی از کشورهای اروپایی، آسیا و حتی آمریکا را باید اصلی‌ترین عامل در تعیین فرهنگ این منطقه دانست. اصلی‌ترین روند مهاجرتی به این کشور، نقل مکان بسیاری از کارگران فصلی و حتی فقیرترین ساکنان ایرلند به آن در برهه‌های زمانی مشخص، به ویژه در قرن نوزدهم، بوده است.

   قبل از شروع جنگ جهانی دوم و طی سال‌های بعد از جنگ نیز بسیاری از افراد به عنوان پناهنده سیاسی و مذهبی از کشورهای مختلفی همچون لهستان، مجارستان، چک اسلواکی وارد خاک این کشور شدند. مهاجرمان و مهاجرانی که از مناطق مختلف نظیر استرالیا، اروپا، آسیا و سایر نواحی به این سرزمین آمدند، فرهنگ آن را دستخوش تغییرات فراوان قرار دادند.

   در این کشور نیز مانند بسیاری از نقاط دیگر جهان، تابوهای فرهنگی متعددی وجود دارد که شاید به چشم بسیاری از مردم جهان نیز جالب باشد. مردم این منطقه برخلاف بسیاری از کشورهای اروپایی، از تفریح در خانه خود لذت برده و ارزش بسیار زیادی برای زمان قائل هستند. همین موضوع شاید برقراری ارتباط با آن‌ها را کمی سخت کند.

   دین و مذهب مردم انگلیس

   این کشور نسبتا پهناور در ابتدا به عنوان یک کشور مسیحی تاسیس شد و کلیسای انگلیکن، فرقه اصلی آن بود. کلیساهای موجود در این منطقه همچنان جزء بزرگترین اماکن مذهبی بریتانیا در هر چهار کشور به جز اسکاتلند محسوب می‌شوند. بسیاری از مسیحیان این کشور غالبا در مخالفت با کاتولیسم رومی ‌که دومین گروه بزرگ در این کشور محسوب می‌شود، به پروتستانتیسم باور دارند. در سراسر این منطقه، سلطنت است که حاکمیت کلیسا را بر عهده دارد. در عین حال اسقف اعظم کانتربری به عنوان ارشدترین روحانی مؤسسه محسوب می‌شود.

   در عین حال باید اذعان داشت که مردم این کشور رفته رفته از مسیحیت و مذهب فاصله گرفته‌اند. این فاصله مردم از مذهب را می‌توان در شمار اندک افرادی که روزهای یکشنبه برای عبادت به کلیسا می‌روند، به وضوح مشاهده کرد.

   در عوض آئین‌های دیگری مانند هندوئیسم، سیکیسم و اسلام پیروان زیادی در این کشور دارند. این منطقه میزبان بیشترین جمعیت سرخپوستان در خارج از هند بوده و علاوه بر این، به عنوان پنجمین جامعه بزرگ یهودیان در جهان نیز شناخته می‌شود. تعداد یهودیان مستقر در این کشور امروزه حدود 300000 نفر برآورد می‌شود.

   قوانین و مقررات انگلیس

   این کشور نیز مانند سایر کشورهای اروپایی قوانینی دارد که از نظر بسیاری از افراد ممکن است عجیب و غریب به نظر برسد. بعضی از این قوانین قدیمی بوده و شاید امروزه به صورت جدی اجرا نشوند. یکی از قوانین ظاهرا عجیب در این منطقه “برخورد جدی در صورت عدم رعایت صف” است. شاید این قانون در ظاهر کمی خنده‌دار به نظر برسد اما به باور برخی بسیار ضروری است. در سال 1986 قانونی تحت عنوان “ممنوعیت داشتن ماهی سالمون در شرایط مشکوک” تصویب شد. البته مفهوم “شرایط مشکوک” در این قانون به صورت دقیق بررسی نشده اما به طور کامل در سراسر این کشور وجاهت قانونی دارد.

   طبق یکی از جنجالی‌ترین قوانین این کشور، در صورت بروز یک اتفاق هیچ زن و شوهری به تنهایی مقصر نیستند. مطابق این قانون در صورت رخ دادن هر موضوعی در برخی دعاوی حقوقی، عقیده قانون بر این است که هر دو طرف دعوا مقصر هستند. به همین خاطر الزام بر این است که برای اثبات برحق بودن یک ادعا در مورد دعوای بین زن و شوهر، حتما باید شخص ثالث به عنوان میانجی‌گر به دادگاه معرفی شود.

   روش‌های مهاجرت به انگلستان

   سالانه افراد بسیار زیادی این کشور را به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب می‌کنند. همان‌طور که می‌دانید به طور کلی روش‌های مهاجرت به 7 مورد زیر محدود می‌شوند:

   • مهاجرت کاری
   • مهاجرت از طریق تحصیل در انگلیس
   • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
   • ازدواج
   • تولد فرزند
   • پناهندگی
   • مهاجرت هنرمندان و افراد خاص

   خدمات موسسه رویال برای مهاجرت به انگلستان

   مهاجرت به کشوری که زادگاه شما نیست و از لحاظ قوانین، شرایط فرهنگی و اجتماعی فرسنگ‌ها با چیزی که با آن رشد کرده‌اید فاصله دارد کار چندان ساده‌ای نیست. به همین خاطر در این راه به یک مشاور متخصص و وکیل مهاجرت به انگلیس که بر امور مهاجرتی و قوانین کشور مقصد ما احاطه داشته باشد نیاز خواهید داشت. موسسه رویال با تکیه بر سال‌ها سابقه در زمینه مهاجرت از روش‌های مختلف می‌تواند راهگشای ش

   مقالات مرتبط

   تحصیل دندانپزشکی در انگلیس

   تحصیل دندانپزشکی در انگلیس

   اگر علاقه مند به تحصیل در رشته دندانپزشکی در انگلستان هستید، گزینه های مختلفی برای انتخاب وجود دارد اما تحصیل دندانپزشکی در انگلیس یک رشته...
   مهاجرت کاری به انگلیس

   مهاجرت کاری به انگلیس

   متقاضیان ایرانی که به دنبال مهاجرت یا کار در خارج از کشور هستند، اغلب انگلستان را در فهرست نهایی خود قرار می دهند. در واقع،...
   ثبت شرکت در انگلیس

   ثبت شرکت در انگلیس

   کشور انگلستان از نظر اقتصادی شرایط مطلوب و ایده آلی برای سرمایه گذاران خارجی دارد. به همین دلیل هم تعداد زیادی از سرمایه گذاران بین...

   اخذ شهروندی و تابعیت انگلستان

   اخذ تابعیت و شهروندی انگلستان یکی از پرطرفدارترین هدف‌های مهاجرتی در بین متقاضیان است. انگلستان کشوری بسیار پیشرفته و مرفه است که شهروندان آن از...

   اپلای به دانشگاه های انگلیس

   کشور انگلستان سالانه میزبان بیش از 300.000 دانشجو از بیش از 150 کشور مختلف جهان است. در واقع این کشور یکی از محبوب ترین مقاصد...

   مهاجرت سرمایه گذاری به انگلیس

   انگلیس یکی از برترین اقتصادهای دنیا است که ساکنان آن از کیفیت بالای زندگی، خدمات آموزشی، بهداشتی و درمانی بهره‌مند هستند. به همین دلیل بسیاری...
   خرید ملک و خانه در انگلیس

   خرید خانه در انگلیس

   خرید ملک و خانه در انگلیس رویال مهاجرتنظرتان درباره داشتن خانه در انگلستان چیست؟ انگلیس کشوری خوش آب و هوا، با رشد اقتصادی بسیار زیاد...

   وکیل مهاجرت به انگلیس

   کشور انگلستان از جمله کشورهایی است که متقاضیان بسیار زیادی برای مهاجرت خود آنجا را به عنوان مقصد انتخاب می‌کنند. این کشور از جمله کشورهای...

   زندگی در انگلستان

   یکی از کشورهای پرطرفدار برای زندگی در بین مهاجرین، کشور انگلستان است. ویژگی‌ها و مزایا مختلفی که کشور انگلیس دارد باعث شده تا بسیاری از...
   مشاوره رایگان مهاجرت