سرمایه گذاری در کانادا
رویال مهاجرت مارس 13, 2023

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در کانادا از سریع‌ترین روش‌هایی است که می‌توانید از طریق آن، به این کشور مهاجرت کنید. در صورتی که بتوانید فرایند سرمایه گذاری در این کشور را به بهترین شکل ممکن طی کنید؛ می‌توانید در کنار حفظ سرمایه، سود مناسبی دریافت و همچنین اقامت کانادا را دریافت نمایید. به دلیل تنوع بالایی که روش‌های سرمایه گذاری در کانادا داراست، نیاز است تا دید کاملی در مورد هر یک از این روش‌ها داشته باشید تا بدون مشکل این فرایند را انجام دهید. به‌صورت کلی برای مهاجرت به کانادا سرمایه گذاری، گزینه عالی به حساب می‌آید. به همین منظور در این مطلب از سایت رویال مهاجرت، قصد داریم تا نگاهی به مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کانادا انداخته و در این زمینه اطلاعات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

ویزای سرمایه گذاری کانادا + شرایط اقامت و هزینه سرمایه گذاری

به‌منظور بررسی شرایط ویزای سرمایه گذاری کانادا باید گفت که در این کشور شاهد روش‌ها و فرصت‌های مختلفی برای سرمایه گذاری هستیم. اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری، به طرق مختلفی انجام می‌شود. همچنین هر یک از استان‌های کانادا نیز به‌منظور سرمایه گذاری، شرایط و مقررات خاصی را دارند. در بخش‌های بعدی شما را با هر یک از این روش‌ها آشنا کرده و در مورد دریافت اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری نیز توضیحات کاملی را ارائه خواهیم کرد.

برترین کشور ها برای سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در آلمان سرمایه گذاری در کانادا سرمایه گذاری در ترکیه سرمایه گذاری در فرانسه سرمایه گذاری در اسپانیا سرمایه گذاری در سوئد سرمایه گذاری در انگلیس سرمایه گذاری در دانمارک سرمایه گذاری در اتریش سرمایه گذاری در هلند سرمایه گذاری در ایتالیا سرمایه گذاری در آمریکا سرمایه گذاری در مجارستان 

روش‌های مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

پیش از آن که بخواهیم شما را با تمامی روش‌های سرمایه گذاری در کانادا برای اقامت آشنا کنیم، نیاز است تا نگاه کلی به این روش‌ها انداخته و بگوییم که چه مسیرهایی برای سرمايه گذاري در كانادا وجود دارد. به‌منظور بررسی این روش‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سرمایه گذاری استانی کانادا
 • سرمایه گذاری از طریق استارت آپ و نو آفرینی
 • سرمایه گذاری از طریق خرید ملک
 • سرمایه گذاری با ثبت شرکت
 • سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه دولتی
 • راه‌اندازی بیزینس و کسب‌وکار در کانادا
 • سرمایه گذاری از طریق خرید بیزینس

سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی در کانادا

یکی از روش‌هایی که شما می‌توانید از طریق آن اقدام به اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در کانادا کنید، کارآفرینی است. به‌منظور نو آفرینی و کارآفرینی در کانادا نیاز است ایده و طرحی خلاقانه و جدید را ارائه دهید.  طرح شما باید به شکل یک بیزینس پلن ارائه شود و سپس از سوی سازمان‌های مقبول اداره مهاجرت کانادا، تأییدیه‌های لازم را دریافت کند. اگر بیزینس پلن شما از سوی این سازمان‌ها تأیید شود، شما می‌توانید نامه‌های حمایتی را دریافت و سپس به منظور اخذ اقامت دائم کانادا برای خود و همراهانتان، اقدام کنید. به‌منظور بررسی شرایط اقامت و مهاجرت سرمایه گذاری کانادا از طریق کارآفرینی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • داشتن حداقل مدرک زبان آیلتس 5
 • اثبات تمکن مالی برای تأمین هزینه‌های زندگی
 • تأیید بیزینس پلن از سوی سازمان‌های مربوطه

در صورتی که بتوانید از این طریق اقدام به مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری کنید، فرزندان شما قادر خواهند بود تا در دانشگاه‌های این کشور با هزینه‌های پایین تحصیل کنند. همچنین مثل سایر شهروندان کانادا، فرزندان شما در مدارس این کشور می‌توانند به‌صورت رایگان ادامه تحصیل دهند. اگر از طریق این روش وارد کشور کانادا شوید، در کنار حمایت دولت کانادا از طرح خود، می‌توانید پاسپورت کانادا را پس از 3 سال دریافت کنید.

مزایای سرمایه گذاری در کانادا

سرمایه گذاری از طریق استارتاپ در کانادا

به منظور بهترین سرمایه گذاری در کانادا می توان گفت که راه اندازی استارتاپ گزینه عالی است. بر اساس آمارهای منتشر شده، کشور کانادا از نظر راه‌اندازی کسب‌وکارها و ایجاد استارتاپ‌ها رتبه سوم دنیا را دارد. مهم‌ترین عاملی که باعث این رشد شده، فراهم کردن امکان سرمایه گذاری از طریق استارتاپ در کانادا برای افراد خارجی است. در صورتی که علاقه‌مند هستید استارتاپ خود را در کشور کانادا ایجاد کنید، می‌توانید برای دریافت ویزای استارتاپ کانادا اقدام کنید. ویزای استارتاپ یکی از بهترین و سریع‌ترین روش‌هایی است که اداره مهاجرت کانادا برای صاحبان کسب‌وکار و افرادی که دارای ایده‌های نو هستند ارائه می‌کند.

در صورتی که قصد دارید تا مراحل مهاجرت از طریق ایجاد استارتاپ به کانادا را طی کنید، در ابتدا نیاز است تا اقدام به نوشتن یک ایده یا طرح خلاقانه و تازه نمایید. سپس باید ایده خود را به یکی از سرمایه گذاران مورد تأیید اداره مهاجرت کانادا ارائه دهید. در صورتی که طرح شما توسط یکی از شرکت‌های معتبر تأیید شود، وارد مرحله دریافت ویزای استارتاپ کانادا خواهید شد. سپس باید اقدام به ثبت درخواست اخذ ویزا کانادا کنید. پس از دریافت ویزا می‌توانید وارد کانادا شوید و استارتاپ خود را در این کشور راه‌اندازی کنید.

شرایط اخذ ویزای استارت آپ

برای دریافت ویزای سرمایه گذاری نیاز است تا پیش‌نیازهای زیر را داشته باشید:

 • کسب حداقل نمره 5 زبان انگلیسی یا فرانسوی بر اساس استاندارد CLB
 • تمکن مالی برای سرمایه گذاری اولیه در استارتاپ
 • تمکن مالی کافی برای زندگی در کانادا به مدت 6 ماه
 • اثبات کیفیت کسب‌وکار و دریافت تأییدیه از سازمان‌های مورد تأیید ادارهّ مهاجرت کانادا

ثبت شرکت در کانادا

از دیگر روش‌هایی که می‌توانید از طریق آن اقدام به سرمایه گذاری در کانادا کنید، ثبت شرکت در این کشور است. بر اساس قوانین مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری، شرکت‌هایی که می‌توانید در این کشور ثبت کنید، به دو صورت فدرالی یا استانی امکان تأسیس دارند. شرکت‌هایی که قالب فدرال دارند، می‌توانند در کل کشور کانادا فعالیت کنند، این در حالی است که اگر اقدام به ثبت شرکت استانی کنید، تنها در آن استان می‌توانید فعالیت کنید.

به‌منظور ثبت شرکت در کانادا باید مدارک مربوط به سوابق تجاری موفق خود را ارائه دهید. همچنین داشتن سرمایه اولیه نیز از دیگر پیش‌نیازهای ثبت شرکت در کانادا به حساب می‌آید. البته میزان سرمایه گذاری برای اقامت کانادا، به استانی که قصد فعالیت در آن را دارید وابسته است. به همین دلیل نمی‌توان حداقل مبلغی را برای سرمایه گذاری در این کشور اعلام کرد.

میزان سرمایه گذاری در کانادا برای اخذ اقامت

خرید بیزینس در کانادا

راه‌اندازی یک کسب‌وکار در کانادا، ثبت شرکت در این کشور و یا ایجاد استارتاپ می‌تواند چالش‌های مختلفی داشته و یک کار پر ریسک باشد. به همین دلیل بسیاری از افرادی که قصد دارند تا اقدام به دریافت ویزای سرمایه گذاری کانادا کنند، از بین انواع سرمایه گذاری در کانادا، به سراغ روش خرید بیزینس می‌آیند. در این روش شما می‌توانید به جای راه‌اندازی یک کسب‌وکار جدید و از صفر، یکی از کسب‌وکارهای فعال در کشور کانادا را خریداری کنید. با انجام این کار شما می‌توانید به طرز قابل‌توجهی در زمان خود صرفه جویی کنید، امکان تأمین بودجه راحت، درآمدزایی از روز اول و… از مهم‌ترین مزایای خرید بیزینس در کانادا به حساب می‌آیند.

همچنین برای خرید بیزینس در این کشور، نیاز است تا مهارت کافی زبان و تمکن مالی قابل‌توجهی داشته باشید. البته موضوع مهمی که باید به آن توجه کنید این است که خرید بیزینس در کانادا می‌تواند هزینه بالایی داشته باشد، به همین دلیل تنها افرادی به سراغ این روش می‌آیند که سرمایه قابل‌توجهی دارند. در صورتی که مراحل خرید بیزینس در کانادا را به‌صورت کامل طی کنید، می‌توانید اقامت دائم و پاسپورت کانادا را دریافت کنید.

خوداشتغالی در کانادا

از دیگر روش‌های دریافت ویزای سرمایه گذاری کانادا، استفاده از روش خوداشتغالی است. به‌منظور طی کردن مراحل این روش باید در برنامه‌های خوداشتغالی شرکت و بر اساس سیستم امتیازبندی کانادا در این برنامه، امتیاز دریافت کنید. بر اساس این سیستم، پارامترهایی چون سن، مدرک تحصیلی، مهارت زبان و سابقه کاری فرد مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌گیرد و در نهایت امتیازی به شما اعلام می‌شود. در صورتی که امتیاز لازم را کسب کنید، می‌توانید اقدام به سرمایه گذاری از طریق خوداشتغالی در کانادا کنید. اگر قصد فعالیت در حوزه‌هایی چون کشاورزی، هنر یا ورزش را دارید، می‌توانید از سیستم خوداشتغالی کانادا استفاده کنید.

خرید ملک در کانادا

امکان خرید ملک در کانادا برای افراد خارجی نیز فراهم است. البته موضوعی که باید به آن توجه کنید این است که قوانین و مقررات خرید ملک در کانادا برای هر استان متفاوت است. اگر بخواهیم در این زمینه توضیحاتی را به شما ارائه دهیم، باید گفت که بر اساس قوانین استان‌های کانادا، امکان خرید ملک در استان‌های بریتیش کلمبیا، نیوبرانزویک، نیوفاندلند، نوا اسکوشیا، انتاریو و کبک وجود دارد و شما می‌توانید بدون محدودیت در این استان‌ها اقدام به خرید ملک کنید.

این در حالی است که بسیاری از استان‌های کانادا محدودیت‌هایی را برای خرید ملک از سوی افراد خارجی ایجاد کرده‌اند. در این بین موضوعی که باید به آن توجه کنید این است که با خرید ملک در کانادا نمی‌توانید اقامت آن را دریافت کنید. همچنین باید به این موضوع توجه کنید که مراحل خرید ملک در کانادا بین ۶۰ تا ۹۰ روز طول می‌کشد. به همین دلیل اگر قصد دارید تابعیت و پاسپورت کانادا را دریافت کنید، نیاز است تا به سراغ روش‌هایی چون کارآفرینی یا کسب‌وکار جدید در کانادا رفته و از این طریق تابعیت این کشور را دریافت کنید.

سرمایه گذاری استانی در کانادا

به‌منظور مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری، در کنار انتخاب روش مناسب باید استانی را در این کشور انتخاب کنید. قوانین، امتیازات و شرایط سرمایه گذاری در کانادا بر اساس هر یک از ایالت‌ها و استان‌ها متفاوت هستند. در بخش‌های بعدی شما را به‌صورت استانی با شرایط سرمایه گذاری در این کشور آشنا خواهیم کرد:

سرمایه گذاری در آلبرتا

آلبرتا یکی از استان‌های کانادا است که جایگاه ویژه‌ای از نظر اقتصادی و اجتماعی دارد. در صورتی که قصد دارید تا اقدام به سرمایه گذاری در کانادا و استان آلبرتا نمایید، نیاز است تا سابقه کار و مهارتی داشته باشید که مدنظر استان آلبرتا باشد. همچنین شما باید حداقل 500,000 دلار کانادا در این استان سرمایه گذاری کنید تا روند مهاجرت از طریق سرمایه گذاری کانادا تکمیل شود.

سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا

یکی دیگر از استان‌هایی که بسیاری از افراد برای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری به سراغ آن می‌روند، بریتیش کلمبیا است. از این استان در کنار مناطق دیگری چون تورنتو و ونکوور به‌عنوان یکی از بهترین شهرهای جهان به‌منظور زندگی یاد می‌شود. در صورتی که قصد دارید تا به استان بریتیش کلمبیا مهاجرت کنید، نیاز است حداقل 800,000 دلار کانادا دارایی داشته باشید. همچنین برای ایجاد کسب‌وکار در این استان باید حداقل 400,000 دلار کانادا سرمایه گذاری کنید. البته اگر پروژه‌هایی که قصد دارید تا بر روی آن ها سرمایه گذاری کنید استراتژیک هستند، حداقل باید 500,000 دلار کانادا در استان بریتیش کلمبیا سرمایه داشته باشید. اثبات این که سابقه فعالیت‌های تجاری دارید نیز از دیگر شرایط و پیش‌نیازهای سرمایه گذاری در این استان هستند.

سرمایه گذاری در مانیتوبا

یکی از استان‌های در حال رشد کانادا، مانیتوبا است. در صورتی که قصد دارید به کانادا و استان مانیتوبا مهاجرت کنید، نیاز است حداقل 500 هزار دلار کانادا دارایی داشته باشید. داشتن حداقل 3 سال سابقه کاری و سرمایه گذاری 250 هزار دلاری در این منطقه نیز از دیگر پیش‌نیازهایی هستند که برای سرمایه گذاری در این استان باید داشته باشید.

سرمایه گذاری در نیوبرانزویک

نیوبرانزویک یکی از استان‌های مهم در شرق کانادا است. اگر قصد دارید تا در این استان سرمایه گذاری کنید باید به صنایعی چون جنگل‌داری، کشاورزی و صنایع معدنی که جایگاه ویژه‌ای در این استان دارند توجه کنید. از مهم‌ترین شرایط سرمایه گذاری در کانادا و استان مانیتوبا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پشتوانه مالی 500 هزار دلار کانادا
 • سرمایه گذاری حداقل 150 هزار دلار کانادا در این استان
 • کسب حداقل نمره زبان آیلتس 5
 • دانش اولیه نسبت به زبان فرانسوی

سرمایه گذاری در انتاریو

در استان انتاریو به منظور جذب سرمایه گذاران خارجی، شاهد ایجاد برنامه ای برای کارآفرینی و سرمایه گذاری به نام OINP هستیم. بر اساس قانون مهاجرت انتاریو، کارآفرینان خارجی می‌توانند اقدام به راه‌اندازی یک تجارت جدید در این استان کرده و یا با خرید یک تجارت در استان انتاریو، اقدام به سرمایه گذاری در این منطقه کنند.

برنامه جذب سرمایه گذاران خارجی در کانادا

اگر بخواهیم شما را با شرایط مهاجرت به کانادا با طریق سرمایه گذاری و حضور در شهر انتاریو آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اثبات داشتن یک کسب‌وکار بادوام
 • اثبات داشتن 24 ماه تجربه کاری طی شصت ماه گذشته
 • داشتن تجربه یک کسب‌وکار یا فعالیت به‌عنوان مدیر ارشد
 • داشتن حداقل 800,000 دلار کانادا دارایی برای سرمایه گذاری در انتاریو
 • داشتن حداقل 400,000 دلار کانادا دارایی برای سرمایه گذاری در خارج از شهر
 • سرمایه گذاری 10 درصد از سرمایه شخص به‌منظور گسترش تجارت در استان

سرمایه گذاری در جزیره پرنس ادوارد

از دیگر مناطق پرطرفدار برای سرمایه گذاری در کانادا می‌توان به جزیره پرنس ادوارد اشاره کرد. شما نیاز دارید تا حداقل 600 هزار دلار سرمایه و پشتیبانی مالی داشته باشید. سپس باید 150 هزار دلار در این منطقه سرمایه گذاری کنید. بر اساس قوانین این استان، اگر در سال اول زندگی در کانادا هستید می‌توانید 75 هزار دلار را در این منطقه سرمایه گذاری کنید. به‌منظور فعالیت تجاری و سرمایه گذاری در این منطقه، نیاز است تا حداقل مدرک دیپلم داشته و حداقل نمره 4 با مدرک آیلتس دریافت کنید.

سرمایه گذاری در ساسکاچوان

یکی دیگر از مناطق و استان‌هایی که می‌توانید با سرمایه گذاری در آن به کانادا مهاجرت کنید، ساسکاچوان است. اگر قصد دارید تا در این منطقه سرمایه گذاری کنید، نیاز است حداقل یک سال پیش از سرمایه گذاری در ساسکاچوان، صاحب یک کسب‌وکار فعال باشید. امضا قرارداد عملکرد تجاری با دولت کانادا نیز از دیگر پیش‌نیازها و شرایط سرمایه گذاری در این استان به حساب می‌آید.

سرمایه گذاری در یوکان

اگر قصد دارید تا از طریق راه‌اندازی یک کسب‌وکار در یوکان، ویزای سرمایه گذاری را به دست بیاورید، باید شرایط زیر را دارا باشید:

 • کسب حداقل 65 امتیاز در شبکه ارزیابی کانادا
 • داشتن حداقل مدرک دیپلم دبیرستان‌های کانادا یا معادل آن
 • داشتن حداقل 3 سال سابقه مدیریت یا کارآفرینی
 • داشتن حداقل 5 سال تجربه فعالیت در کسب‌وکار پیشنهادی
 • عدم پناهندگی در کانادا
 • داشتن حداقل دارایی 500,000 دلار کانادا
 • داشتن حداقل 300,000 دلار کانادا دارایی نقدی
 • ارائه یک طرح تجاری برای سرمایه گذاری حداقل 300,000 دلار کانادا در این کشور

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در کبک

یکی از محبوب‌ترین مناطقی که افراد علاقه‌مند به سرمایه گذاری در کانادا سراغ آن می‌روند، استان کبک است. به‌منظور جذب افراد خارجی برای سرمایه گذاری کبک شاهد یک برنامه به نام Quebec Business Immigration – Investor Program یا QIIP هستیم. این برنامه به سرمایه گذاران خارجی این امکان را می‌دهد تا بتوانند با ورود سرمایه خود به این استان، اقامت دائم کانادا را دریافت کنند.

اگر قصد دارید تا در کبک سرمایه گذاری کنید نیاز است تا امتیازات مختلفی را در بخش‌های تحصیلی، زمینه‌های آموزشی، تجربه کار مدیریتی، سن، مهارت زبان و اقامت اقوام نزدیک در کبک کسب کنید. بر اساس قوانین، به‌منظور مهاجرت به کانادا با سرمایه گذاری در کبک نیاز است تا حداقل نمره 40 را دریافت کنید. اگر بخواهیم شما را با موارد تأثیرگذار بر این نمره آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

عاملامتیاز
تجربه داشتن کار مدیریتی25
ارائه مدرک دانشگاهی6
نمره زبان10

همچنین اگر قصد دریافت ویزای سرمایه گذاری کانادا در استان کبک را دارید، نیاز است تا شرایط زیر را داشته باشید:

 • حداقل 18 سال سن
 • داشتن حداقل 2 سال سابقه مدیریتی
 • اثبات تمکن مالی به ارزش 2،000،000 دلار کانادا
 • سرمایه گذاری به ارزش 1،200،000 دلار کانادا در این استان

هزینه سرمایه گذاری در کانادا

یکی از سؤالات مهمی که متقاضیان سرمایه گذاری در کانادا مطرح می‌کنند این است که هزینه و مبلغ سرمایه گذاری برای اقامت کانادا چقدر است؟ در پاسخ به این سؤال باید گفت که هزینه دریافت ویزای سرمایه گذاری کانادا شامل موارد مختلفی چون هزینه‌های دولتی و بیزینسی، هزینه‌های مربوط به سرمایه گذاری و… می‌شود. اگر بخواهیم شما را با حداقل هزینه برای سرمایه گذاری در کانادا آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

روش سرمایه گذاریحداقل سرمایه (دلار کانادا)شرایط لازم
استارتاپ100000

حداقل 55 سال سن

حداقل مدرک کارشناسی

شرکت در سیستم امتیازبندی

کارآفرینی100000

حداقل 55 سال سن

حداقل مدرک کارشناسی

سرمایه گذاری در ایالت کبک2000000حداقل 55 سال سن

همچنین موضوع مهمی که باید به آن توجه کنید این است که به‌منظور سرمایه گذاری در کانادا، در کنار هزینه مربوط به سرمایه گذاری، باید مبلغی را برای دریافت ویزای این کشور پرداخت کنید. به‌منظور بررسی این هزینه‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

نوع درخواستمیزان هزینه (دلار کانادا)
درخواست ویزا برای متقاضی1575
ویزا برای همسر متقاضی825
ویزا برای هر فرزند متقاضی225
هزینه انگشت‌نگاری85

مدارک لازم جهت اخذ ویزای سرمایه گذاری

در صورتی که قصد دارید تا ویزای سرمایه گذاری کانادا را دریافت و از این طریق اجازه ورود به خاک این کشور را دریافت کنید، نیاز است تا مدارک زیر را ارائه دهید:

 • مدارک شناسایی و پاسپورت
 • مدارک شغلی، تحصیلی، مالی و ملکی
 • فرم اطلاعات فردی
 • مدارک مورد نیاز برای اثبات تمکن مالی

همچنین لازم به ذکر است که در بسیاری از روش‌های سرمایه گذاری در کانادا نیاز است حداقل مبلغی را به‌عنوان دارایی ارائه دهید. همچنین متناسب با شرایط هر استان ممکن است نیاز باشد برای سرمایه گذاری در آن منطقه، پیش‌نیازها و شرایط دیگری چون مدرک زبان را نیز ارائه دهید.

وکیل مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

در صورتی که قصد دارید تا از طریق سرمایه گذاری در کانادا اقامت این کشور را دریافت کنید، نیاز است دید کاملی نسبت به جدیدترین قوانین و مقررات این کشور در حوزه سرمایه گذاری خارجی داشته باشید. به‌منظور کاهش چالش‌های موجود، می‌توانید از وکیل مهاجرت به کانادا کمک بگیرید و با دانش این وکلا، روند مهاجرت و سرمایه گذاری در این کشور را به‌سرعت طی کنید. ما در مجموعه رویال مهاجرت، از ابتدای مسیر تا انتها در کنار شما هستیم تا بتوانید به‌سرعت مراحل سرمایه گذاری در کانادا را طی و از این طریق تابعیت این کشور را به دست بیاورید.

اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری

در صورتی که از طریق سرمایه گذاری وارد کانادا شوید، می‌توانید پس از مدتی اقامت دائم این کشور را دریافت کنید. مدت زمان دریافت اقامت دائم کانادا، با توجه به مسیر سرمایه گذاری شما می‌تواند متفاوت باشد. به همین دلیل پیشنهاد ما این است که از وکلای مهاجرتی خبره در این حوزه کمک بگیرید تا با توجه به شرایط شما و روش سرمایه گذاری، به شما کمک و روند دریافت اقامت دائم کانادا را به‌سرعت طی کنند.

اخذ تابعیت کانادا

در صورتی که بتوانید روند سرمایه گذاری در کانادا را به بهترین شکل ممکن طی کنید، می‌توانید با گذشت چند سال، تابعیت و شهروندی کانادا را دریافت کنید. شما می‌توانید با ورود به کانادا و پس از سه تا پنج سال اقامت در این کشور، برای دریافت تابعیت درخواست دهید. پس از دریافت تابعیت این کشور، شما می‌توانید پاسپورت کانادا که ارزش بسیار بالایی دارد را نیز دریافت و از آن استفاده کنید. در صورتی که به‌عنوان سرمایه‌گذار خارجی بتوانید پاسپورت کانادا را دریافت کنید، قادر خواهید بود تا از تمامی خدمات شهروندان کانادایی استفاده کنید. البته لازم به ذکر است که شما نمی‌توانید اقدام به رأی دادن و اخذ سمت سیاسی در کانادا کنید.

حرف آخر

در این مطلب شما را با نحوه سرمایه گذاری در کانادا آشنا کرده و بیان کردیم که چگونه می‌توانید با سرمایه گذاری در کانادا اقامت این کشور را دریافت و از این طریق پاسپورت کانادا را دریافت کنید. در صورتی که سؤال خاصی در مورد سرمایه گذاری در کانادا دارید، می‌توانید از خدمات مشاوره ما در مجموعه رویال مهاجرت استفاده کنید.

سؤالات متداول

 1. آیا امکان کسب تابعیت کانادا از طریق سرمایه گذاری وجود دارد؟

بله شما می‌توانید با سرمایه گذاری در کانادا و با گذشت چند سال، تابعیت این کشور را دریافت کنید.

 1. مدارک لازم جهت اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا چیست؟

مدارک شناسایی و پاسپورت، فرم اطلاعات فردی، مدارک شغلی، تحصیلی، مالی، ملکی و اثبات تمکن مالی از مهم ترین مدارکی هستند که برای اخذ ویزای سرمایه گذاری باید ارائه دهید.

 1. آیا امکان سرمایه گذاری در کانادا برای ایرانیان وجود دارد؟

بله امکان سرمایه گذاری در کانادا برای ایرانیان فراهم است و شما می‌توانید از طریق سرمایه گذاری، ویزای این کشور را دریافت کنید

 1. آیا امکان سرمایه گذاری در کانادا از طریق خرید ملک وجود دارد؟

امکان خرید ملک در ایالت‌های مختلفی چون نوا اسکوشیا، نیوفاندلند، انتاریو، بریتیش کلمبیا، کبک و نیوبرانزویک برای متقاضیان خارجی وجود دارد. البته سرمایه گذاری از طریق خرید ملک باعث دریافت اقامت کانادا نمی‌شود.

 1. حداقل سرمایه برای سرمایه گذاری در کانادا و مهاجرت چقدر است؟

شما باید حداقل سرمایه‌ای بالغ بر ۱۰۰ هزار دلار کانادا داشته باشید تا بتوانید از طریق سرمایه گذاری به کانادا مهاجرت کنید.

مقالات مرتبط

ثبت شرکت در کانادا

ثبت شرکت در کانادا

ثبت شرکت یکی از روش های مهاجرت به کانادا می باشد که سرمایه گذاران بسیاری در سراسر دنیا را به خود جذب کرده است. برای …

تابهیت و شهروندی کانادا

تابعیت و شهروندی کانادا

کانادا یکی از بهترین کشور ها برای مهاجرت می باشد و اغلب مردم در سراسر دنیا آرزوی زندگی در این کشور پیشرفته را دارند. می …

دانشگاه های تورنتو

دانشگاه های تورنتو

تورنتو مرکز استان انتاریو و پرجمعیت ترین شهر کانادا با 3 میلیون نفر جمعیت است که حدود نیمی از آن ها مهاجر هستند. به همین …

مزایا و معایب زندگی در کانادا

مزایا و معایب زندگی در کانادا

کشور کانادا در صدر مقاصد محبوب ایرانیان برای مهاجرت و زندگی می­باشد. این اتفاق از زمانی پر رنگ­تر شد که کشور آمریکا محدودیت­های سختگیرانه­ای برای …

تحصیل دندانپزشکی در کانادا

تحصیل دندانپزشکی در کانادا

سیستم آموزشی در کشور کانادا یکی از بهترین‌های دنیا محسوب می‌شود. دانشگاه‌های دندانپزشکی این کشور دارای زیرساخت‌های بسیار شگفت‌انگیز و آزمایشگاه‌های مدرن مجهز به آخرین …

بهترین شهر کانادا برای ایرانیان

بهترین شهر کانادا برای ایرانیان

از همان ابتدای رونق گرفتن مهاجرت ایرانیان به کشورهای خارجی، کشور کانادا جزو محبوب­ترین مقاصد برای ایرانی­ها بوده و اکنون نیز در صدر کشورهای محبوب …

ویزای خود حمایتی کانادا

ویزای خود حمایتی کانادا

یکی از روش‌هایی که از طریق آن می‌توانید به کشور کانادا مهاجرت کنید، دریافت ویزای خود حمایتی کانادا است. استفاده از این خدمات با نام …

خرید ملک در کانادا

خرید ملک در کانادا

خرید خانه در یک کشور خارجی برای بسیاری از افراد ممکن است چالش‌برانگیز و پراسترس باشد. این موضوع باعث شده تا افرادی که قصد خرید …

خرید سهام در کانادا

خرید سهام در کانادا

یکی از رایج ترین روش های سرمایه گذاری در کانادا خرید سهام در این کشور می باشد. بازار سهام کانادا تا چند سال پیش در …

ارزان ترین دانشگاه های کانادا

ارزان ترین دانشگاه های کانادا

کانادا یک مقصد محبوب برای دانشجویان بین المللی است که می خواهند تحصیلات عالی را در کشوری با کیفیت، چند فرهنگی و امن دنبال کنند. …

بورسیه تحصیلی کانادا

بورسیه تحصیلی کانادا

کانادا یکی از پر طرفدار ترین کشور های جهان به عنوان مقصد تحصیلی برای دانشجویان بین المللی به شمار می رود. دلایلی همچون سیستم آموزشی …

مشاغل مور دنیاز کانادا

مشاغل مورد نیاز کانادا

کانادا برنامه‌های مهاجرتی بسیار موثری دارد که به‌طور خاص برای جذب جویندگان کار با مهارت‌های کمیاب در این کشور طراحی شده است. هر کسی می‌تواند …

تحصیل در کالج‌های کانادا

تحصیل در کالج‌های کانادا

ورود به کالج‌های کانادا به عنوان نقطه آغاز مسیر زندگی در این کشور به حساب می‌آید و اگر قصد دارید تا به سرعت در خارج …

تحصیل پزشکی در کانادا

تحصیل پزشکی در کانادا

کانادا یکی از کشور‌های پیشگام در ارائه خدمات آموزشی باکیفیت برای دانشجویان بومی و بین‌المللی به‌حساب می‌آید. رشته پزشکی نیز در دسته رشته‌های پرمتقاضی و …

مهاجرت کاری به کانادا

مهاجرت کاری به کانادا

مهاجرت کاری به کانادا، به دلیل هزینه هایی پایینی که نسبت به شیوه های دیگر مهاجرت دارد گزینه مناسبی برای مهاجرت به این کشور می …

ویزای کارآفرینی کانادا

ویزای کارآفرینی کانادا

یکی از روش های مطمئن برای اخذ اقامت دائم کانادا، اخذ ویزای کاری می باشد. انواع ویزای کاری با شرایط مختلف توسط دولت کانادا برای …

مهاجرت از طریق تحصیل داروسازی در کانادا

تحصیل داروسازی در کانادا

تحصیل در کانادا یکی از بهترین گزینه های موجود برای دانشجویان بین المللی است که طرفداران بسیاری نیز دارد. از طرفی رشته داروسازی نیز از …

ویزای اسکیل ورکر کانادا

ویزای اسکیل ورکر کانادا

با توجه به نیازی که به نیروی کار ماهر و متخصص در کشور های مختلف جهان از جمله کانادا وجود دارد، این کشور ها برای …

دانشگاه های کانادا

دانشگاه های کانادا

دانشگاه های معتبر زیادی در کانادا وجود دارد که دانشجویان در سدد اخذ پذیرش از آن دانشگاه ها می باشند. این دسته از دانشگاه ها …

پیکاپ ویزا کانادا

پیکاپ ویزا کانادا

هم‌وطنان ایرانی به‌منظور سفر به کشور کانادا باید دارای ویزای معتبر باشند. افراد برای اخذ و طی مراحل ویزا باید به سفارت این کشور مراجعه …

ویزای ICT کانادا

ویزای ICT کانادا

یکی از روش‌های مهاجرت به کانادا ویزای ICT کانادا است. ICT مخفف کلمه Intra-Company Transfer و به معنای انتقال درون شرکتی است. این ویزا برای …

ویزای استارتاپ کانادا

ویزای استارتاپ کانادا

افرادی که کارآفرین یا بیزینس من هستند، بر اساس قوانین کشور کانادا این امکان را دارند تا بتوانند با داشتن شرایط و پیش‌نیازهای خاصی اقدام …

تحصیل در مقطع دکترا در کانادا

افرادی که قصد دارند تا در مقطع دکترا تحصیل کنند، ترجیح می‌دهند تا برای ادامه تحصیل به سراغ بهترین دانشگاه‌های دنیا بروند. در بین کشورهای …

تحصیل در مدارس کانادا

تحصیل در مدارس کانادا

کانادا به عنوان کشوری پیشرفته و جذاب، همواره به عنوان اولین اولویت برای افرادی است که قصد تحصیل در کشور های خارجی را دارند. هر …

ددلاین دانشگاه های کانادا

ددلاین دانشگاه های کانادا

ددلاین دانشگاه کانادا آخرین مهلتی است که متقاضیان می توانند درخواست پذیرش خود را برای تحصیل در یک دانشگاه کانادایی ارسال کنند. ددلاین های دانشگاه …

مشاور مهاجرت به کانادا

مشاور و وکیل مهاجرت به کانادا

یکی از موضوعاتی که برای متقاضیان مهاجرت به کانادا بسیار مهم تلقی می شود، انتخاب موسسه مهاجرتی معتبر و وکیل مهاجرت به کانادا مجرب و …

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان مهاجرت