پیکاپ ویزا کانادا
تیم نویسندگان رویال مهاجرت اکتبر 17, 2023

پیکاپ ویزا کانادا

هم‌وطنان ایرانی به‌منظور سفر به کشور کانادا باید دارای ویزای معتبر باشند. افراد برای اخذ و طی مراحل ویزا باید به سفارت این کشور مراجعه کنند. باتوجه‌به غیرفعال‌بودن سفارت کانادا در کشورمان به‌منظور انجام پروسه انگشت‌نگاری باید به یکی از کشورهای همسایه مانند دبی رفت. در این راستا بهره‌بردن از خدمات پیکاپ ویزا کانادا فواید زیادی خواهد داشت.

درخواست فوری مشاوره

  درخواست فوری مشاوره

   پیکاپ ویزا کانادا

   در برخی از کشورها مانند کشورمان سفارت کشورهایی مانند کانادا فعالیتی ندارند. لذا تمام افراد متقاضی ویزای تحصیلی کانادا یا موارد دیگر برای انجام مراحل انگشت‌نگاری و ثبت اطلاعات بیومتریک خود باید به کشورهای همسایه بروند. پس از ثبت این اطلاعات حدود چند هفته طول خواهید کشید که ویزا در پاسپورت درج شود. در این مدت فرد یا باید در همان کشور بماند و منتظر پاسخ سفارت باشد یا به کشور برگردد و از خدمات پیکاپ ویزا بهره ببرد.

   پیکاپ ویزا چیست

   به خدمات ارسال پاسپورت از طریق یک واسطه یا کارگزار آژانس مهاجرتی به سفارت کانادا و درج لیبل ویزا در پاسپورت پیکاپ ویزا گفته می‌شود. ازآنجایی‌که کشورهایی مانند کانادا در ایران سفارت ندارند، متقاضیان برای دریافت ویزای سرمایه‌ گذاری کانادا یا هر ویزای دیگری باید برای مصاحبه و انگشت‌نگاری به کشورهای همسایه قبل از این مرحله یک‌بار سفر کنند و از خدمات پیکاپ ویزا کانادا بهره ببرند.

   مزایای پیکاپ ویزا

   متقاضیان از زمان انگشت‌نگاری و ارسال پاسپورت خود به سفارت برای بررسی درخواست مهاجرت به کانادا از طریق ویزای ICT کانادا و… باید مدت‌زمان طولانی منتظر پاسخ سفارت باشند. در این مدت چنانچه فرد و خانواده‌اش بخواهند در کشور دیگر منتظر پاسخ نهایی باشند باید متحمل هزینه‌های بالایی شوند.

   در این مرحله چنین خدماتی از دو جنبه دارای مزیت هستند. اولین مورد صرفه‌جویی و کاهش در هزینه‌ها است. زمانی که از خدمات پیکاپ ویزا توسط یک شخص یا یک آژانس مهاجرتی معتبر استفاده می‌کنید دیگر هزینه‌های زیادی برای اقامت و بلیط هواپیما برای سفر به کشور دیگر خود نخواهید پرداخت.

   مورد دوم صرفه‌جویی در زمان در نظر گرفته می‌شود. با اخذ این خدمات دیگر نیازی به سفر مجدد برای پیکاپ ویزا کانادا ندارید و می‌توانید زمان خود را صرف برنامه‌ریزی برای مهاجرت و امور مربوطه کنید.

   هزینه پیکاپ ویزا کانادا

   برای انجام pick up visa باید هزینه دفاتر وک و دستمزد آژانس‌های مجاز را پرداخت کنید. این هزینه‌ها باتوجه‌به کشور مورد نظر برای انجام مراحل اداری دریافت ویزای توریستی کانادا یا سایر ویزاها متفاوت خواهد بود.

   دفاتر وک (Visa Application Center) پس از وارد کردن لیبل ویزا در پاسپورت، آن را به آدرس مورد نظر از طریق پست داخل کشوری ارسال خواهند کرد.

   شما عزیزان برای اطلاع از هزینه‌های دقیق این خدمات می‌توانید با کارشناسان ما در رویال مهاجرت در ارتباط باشید تا راهنمایی‌های لازم در این زمینه را کسب کنید.

   ارسال پاسپورت به سفارت کانادا

   پس از موافقت سفارت کانادا با درخواست ویزای متقاضی برای وی نامه‌ای فرستاده خواهد شد. این نامه اعلام می‌دارد که متقاضی باید پاسپورت خود را به سفارت ارسال کند. فرد بایستی پاسپورت خود را با شرایط زیر به همراه این نامه تحویل سفارت دهد:

   • پاسپورت باید یک صفحه خالی داشته باشد.
   • پاسپورت متقاضی باید برای مدت مورد نظر به‌منظور اقامت در کانادا دارای اعتبار باشد.
   • توجه به این نکته اهمیت دارد که پس از انقضای پاسپورت امکان صدور مجدد ویزا وجود نخواهد داشت.

   متقاضی پس از دریافت این نامه ۳۰ روز فرصت خواهد داشت تا پاسپورت خود همراه یک کپی از نامه دریافتی را به اداره مهاجرت کانادا ارسال کند. عدم انجام این‌کار در مدت‌زمان مشخص‌شده باعث ریجکت‌شدن ویزای متقاضی خواهد شد. بهتر است برای مواردی مانند پیکاپ ویزا کانادا یا ارسال پاسپورت به سفارت، راهنمایی‌های مناسب را از کارشناسان ما دریافت کنید.

   نکات مهم برای ارسال پاسپورت

   توجه داشته باشید تا زمانی که نامه درخواست گذرنامه از IRCC دریافت نکرده‌اید، پاسپورت خود را به VAC ارسال نکنید. خانواده‌ها تا زمانی که نامه درخواست گذرنامه حتی برای یکی از اعضای خانواده دریافت نشده است نباید سایر گذرنامه‌ها را ارسال کنند.

   برای ارسال پاسپورت خود به VAC، باید هزینه خدمات برای ارسال بسته را بپردازید. مگر اینکه پاسپورت خود را به همان مرکزی ارسال کنید که در ابتدا اطلاعات بیومتریک خود را ارسال کرده بودید. در زمان ارسال پاسپورت خود باید مدارک زیر را نیز پیوست کنید:

   • نامه درخواست پاسپورت که از IRCC دریافت کردید.
   • فرم رضایت مرکز درخواست ویزا که برای هر درخواست باید یک فرم رضایت وجود داشته باشد.
   • دو عکس ۳٫۵ در ۴٫۵ سانتی‌متری برای متقاضیان اقامت دائم یا افرادی که پاسپورت معتبر ندارند.
   • هر مدرک یا اطلاعات دیگری که در نامه درخواست پاسپورت از IRCC درخواست شده است.

   پس از تکمیل فرآیند ارسال پاسپورت یا پیکاپ ویزا کانادا، رسیدی به شما ارائه می‌شود که کل مبلغ پرداختی را بر اساس خدمات اضافی دریافت‌شده در وک نشان می‌دهد. رسید شما حاوی شماره مرجع درخواست و شماره پیگیری است که می‌توانید از آن برای پیگیری پیشرفت گذرنامه خود به‌صورت آنلاین استفاده کنید.

   ارسال پاسپورت به سفارت کانادا

   متقاضیان اقامت دائم

   اگر متقاضی اقامت دائم هستید و درخواست شما نهایی شده است باید پاسپورت خود و یک عکس مطابق مشخصات تعیین‌شده توسط IRCC  را ارسال کنید. برای اطلاعات کامل و راهنمایی باید دستورالعمل‌های ارسال‌شده در نامه را مورد بررسی قرار دهید. ارسال پاسپورت خود به مرکز درخواست ویزا مستلزم پرداخت هزینه خدمات انتقال بسته خواهد بود.

   هزینه خدمات انتقال بسته

   اگر پاسپورت و اسناد خود را به همان مرکزی ارسال کنید که در ابتدا اطلاعات بیومتریک خود را ارسال کرده بودید، نیازی به پرداخت هزینه خدمات انتقال بسته نخواهید داشت. اگر موارد فوق در مورد شما صدق نمی‌کند، برای ارسال پاسپورت یا مدارک اضافی خود به وک باید هزینه خدمات را برای انتقال بسته بپردازید.

   برترین کشورها برای مهاجرت

   مهاجرت به آلمان   مهاجرت به کانادا  مهاجرت به ترکیه   مهاجرت به فرانسه   مهاجرت به انگلستان  مهاجرت به اسپانیا  مهاجرت به سوئد  مهاجرت به دانمارک  مهاجرت به اتریش مهاجرت به مجارستان مهاجرت به آمریکا مهاجرت به ایتالیا مهاجرت به هلند 

   خدمات پیکاپ ویزای کانادا

   یک نماینده مجاز می‌تواند گذرنامه شما را شخصا از طرف شما به VAC ارسال کند. همراه با مدارک ذکر شده در بالا، نماینده مجاز شما باید مدارک زیر را نیز به همراه داشته باشد:

   • اصل پاسپورت شما
   • بیو صفحه پاسپورت (دو کپی)
   • فرم رضایت خدمات TTS که به‌درستی پر شده باشد. لطفا مطمئن شوید که بخش‌های نمایندگی مجاز تکمیل شده است.

   ما در موسسه مهاجرتی رویال مهاجرت این خدمات را به هم‌وطنان ارائه می‌کنیم تا با دغدغه کمتری ویزای خود را دریافت کنند.

   نحوه پیکاپ ویزای کانادا

   شما به‌عنوان متقاضی برای انجام pick up visa باید حداقل یک‌مرتبه به‌منظور انجام امور بیومتریک به کشور همسایه مراجعه داشته باشید. پس از انجام انگشت‌نگاری شروع درخواست ویزای شما شروع خواهد شد. در صورت موافقت به درخواست ویزا برای انجام مراحل بعد می‌توانید با یک موسسه مهاجرتی معتبر قرارداد ببندید.

   مراحل پیکاپ ویزای کانادا

   قبل از شروع پیکاپ ویزا کانادا در مرحله اول برای انجام این امور متقاضی باید به سفارت کانادا درخواست ویزا دهد. پس از آن فرد مورد نظر باید برای انجام مراحل مربوط به انگشت‌نگاری در سفارت این کشور حضور یابد. در مرحله آخر پس از دریافت تاییدیه سفارت از طریق ایمیل می‌توان برای پیکاپ ویزا اقدام کرد.

   مراحل انجام این پروسه به شرح زیر است:

   • مراجعه به یک آژانس مهاجرتی معتبر که مجوز انجام pick up visa در کشور ایران دارد.
   • ارائه مدارک موردنیاز مانند پاسپورت ریکوئست
   • دادن وکالت‌نامه به کارگزار مربوطه
   • سفر کارگزار مربوطه از طریق هوایی به کشور همسایه
   • تحویل مدارک به دفتر وک
   • دریافت کد رهگیری پس از ورود پاسپورت به دفتر وک به‌منظور تسهیل پیگیری تمام مراحل در سایت وی اف اس
   • مهر لیبل ویزا در پاسپورت
   • بازگشت کارگزار و دریافت پاسپورت مهر شده به متقاضی

   مدارک لازم برای پیکاپ ویزای کانادا

   متقاضیان برای دادن وکالت به‌منظور انجام پیکاپ ویزا به یک سری مدارک نیاز خواهند داشت. این مدارک عبارتند از:

   • فرم وکالت پیکاپ ویزا کانادا
   • اصل پاسپورت معتبر
   • کپی از ایمیل تاییدیه از سوی سفارت کانادا

   مدت ‌زمان پیکاپ ویزای کانادا

   از زمان ارسال پاسپورت تا بررسی پرونده و درج مهر ویزا حدود ۱۴ تا ۳۰ روز کاری طول خواهد کشید. بنابراین به شما توصیه می‌کنیم تا زمانی که پاسپورت خود را دریافت نکرده‌اید، هیچ برنامه سفری را نهایی نکنید.

   پیکاپ ویزا کانادا از ترکیه

   در ترکیه از طریق دفاتر وک در دو شهر استانبول و آنکارا خدمات پیکاپ ویزا قابل‌پیگیری است. دنبال‌کردن این خدمات در این دو شهر از جنبه زمان پردازش و هزینه‌ها تفاوت‌هایی با یکدیگر خواهند داشت.

   پیکاپ ویزای کانادا از استانبول

   استانبول یکی از شهرهای ترکیه است که سفارت ترکیه در آن قرار دارد. تقریبا هر روز پرواز مستقیم به این شهر از ایران انجام می‌شود. لذا انجام مراحل ویزا در استانبول بسیار مقرون‌به‌صرفه خواهد بود.

   هزینه پیکاپ ویزای کانادا از استانبول

   هزینه پیکاپ ویزا از استانبول شامل هزینه‌های سفارت و هزینه‌های دریافت خدمات از یک موسسه مهاجرتی می‌شود. سفارت استانبول برای این منظور حدود ۱۳۸ لیر دریافت می‌کند.

   پیکاپ ویزای کانادا از دبی

   برای انجام امور پیکاپ ویزا از امارات باید مدارک متقاضی به دفتر وک دبی ارسال شود. انجام این پروسه در دبی دو تا سه هفته‌کاری طول خواهد کشید.

   پیکاپ ویزا کانادا از ارمنستان

   ارمنستان از دیگر کشورهای همسایه است که انجام پیکاپ ویزا در شهر ایروان آن ممکن خواهد بود. برای این منظور باید برای انجام امور انگشت‌نگاری و ثبت اطلاعات بیومتریک خود برای یک‌بار به سفارت این شهر مراجعه داشته باشید.

   پس از انجام امور لازم و بازگشت و در نهایت دریافت پاسپورت ریکوئست می‌توانید پیکاپ ویزا خود را در سفارت کانادا در این کشور دنبال کنید.

   ارمنستان از دیگر کشورهای همسایه است که انجام پیکاپ ویزا در شهر ایروان آن ممکن خواهد بود.

   فرم وکالت پیکاپ ویزای کانادا

   برای دریافت پاسپورت ویزاشده نیاز به حضور شخص متقاضی در دفاتر وک نیست. همان‌طور که قبلا هم گفته شد برای پیگیری درخواست ویزای کانادا و ارسال پاسپورت توسط یک شخص دیگر نیاز به وکالت‌نامه قانونی و معتبر مورد تایید سفارت کانادا است.

   پیگیری پیکاپ پاسپورت کانادا

   پس از انجام مراحل انگشت‌نگاری پیکاپ ویزا کانادا، یک شماره پیگیری به متقاضی داده خواهد شد که می‌تواند از طریق سایت وی اس گلوبال مراحل پیکاپ پاسپورت خود را دنبال کند. باتوجه‌به اهمیت اسناد شما، ما در موسسه رویال مهاجرت شرایطی را فراهم کرده‌ایم تا در هر لحظه بتوانید پیگیری پیکاپ پاسپورت خود را بررسی کنید. دراین‌خصوص با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

   موسسه معتبر برای پیکاپ ویزا

   موسسات مختلفی این فرایند را برای مشتریان خود پیگیری می‌کنند. اما باید دقت کنید که آژانس انتخابی شما دارای مجوز و اعتبار کافی در این زمینه باشد. ما در موسسه رویال مهاجرت به شما دراین‌رابطه کمک خواهیم کرد.

   جمع‌بندی

   پس از دریافت ایمیل سفارت کانادا مبنی بر ارسال پاسپورت به دفاتر ویزا باید برای پیکاپ ویزا اقدام کنید. حال سفر مجدد به سفارت کانادا در کشورهای همسایه زمان‌بر خواهد بود و هزینه‌های زیادی به‌دنبال خواهد داشت؛ لذا با دادن وکالت پیکاپ ویزا کانادا به شخص مطمئن و کاربلد می‌توانید این پروسه را نیز با موفقیت پشت سر بگذارید.

   سؤالات متداول

   پیکاپ ویزا کانادا چیست؟

   ارسال پاسپورت به دفاتر وک به‌منظور دریافت مهر ویزا در آن و بازگرداندن پاسپورت ویزاشده به متقاضی را پیکاپ ویزا می‌نامند.

   پروسه پیکاپ ویزا کانادا چقدر زمان می‌برد؟

   این پروسه بسته به کشور انتخابی بین چند هفته تا یک ماه زمان‌بر خواهد بود.

   آیا سفارت کانادا در ایران فعالیت دارد؟

   خیر. این سفارت در ایران بسته شده است.

   برای پیکاپ ویزای کانادا از کدام کشورها می‌توان اقدام کرد؟

   برای این کار می‌توان از طریق امارات، ترکیه و ارمنستان اقدام کرد.

   مزایای پیکاپ ویزا کانادا از طریق کارگزار چیست؟

   از جمله مزایای این کار از طریق یک شخص واسطه می‌توان به صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌ها اشاره کرد.

   مقالات مرتبط

   ثبت شرکت در کانادا

   ثبت شرکت در کانادا

   ثبت شرکت یکی از روش های مهاجرت به کانادا می باشد که سرمایه گذاران بسیاری در سراسر دنیا را به خود جذب کرده است. برای …

   ددلاین دانشگاه های کانادا

   ددلاین دانشگاه های کانادا

   ددلاین دانشگاه کانادا آخرین مهلتی است که متقاضیان می توانند درخواست پذیرش خود را برای تحصیل در یک دانشگاه کانادایی ارسال کنند. ددلاین های دانشگاه …

   بورسیه تحصیلی کانادا

   بورسیه تحصیلی کانادا

   کانادا یکی از پر طرفدار ترین کشور های جهان به عنوان مقصد تحصیلی برای دانشجویان بین المللی به شمار می رود. دلایلی همچون سیستم آموزشی …

   مهاجرت از طریق تحصیل داروسازی در کانادا

   تحصیل داروسازی در کانادا

   تحصیل در کانادا یکی از بهترین گزینه های موجود برای دانشجویان بین المللی است که طرفداران بسیاری نیز دارد. از طرفی رشته داروسازی نیز از …

   ویزای کارآفرینی کانادا

   ویزای کارآفرینی کانادا

   یکی از روش های مطمئن برای اخذ اقامت دائم کانادا، اخذ ویزای کاری می باشد. انواع ویزای کاری با شرایط مختلف توسط دولت کانادا برای …

   تابهیت و شهروندی کانادا

   تابعیت و شهروندی کانادا

   کانادا یکی از بهترین کشور ها برای مهاجرت می باشد و اغلب مردم در سراسر دنیا آرزوی زندگی در این کشور پیشرفته را دارند. می …

   دانشگاه های کانادا

   دانشگاه های کانادا

   دانشگاه های معتبر زیادی در کانادا وجود دارد که دانشجویان در سدد اخذ پذیرش از آن دانشگاه ها می باشند. این دسته از دانشگاه ها …

   تحصیل در مقطع دکترا در کانادا

   افرادی که قصد دارند تا در مقطع دکترا تحصیل کنند، ترجیح می‌دهند تا برای ادامه تحصیل به سراغ بهترین دانشگاه‌های دنیا بروند. در بین کشورهای …

   ویزای ICT کانادا

   ویزای ICT کانادا

   یکی از روش‌های مهاجرت به کانادا ویزای ICT کانادا است. ICT مخفف کلمه Intra-Company Transfer و به معنای انتقال درون شرکتی است. این ویزا برای …

   ویزای خود حمایتی کانادا

   ویزای خود حمایتی کانادا

   یکی از روش‌هایی که از طریق آن می‌توانید به کشور کانادا مهاجرت کنید، دریافت ویزای خود حمایتی کانادا است. استفاده از این خدمات با نام …

   خرید سهام در کانادا

   خرید سهام در کانادا

   یکی از رایج ترین روش های سرمایه گذاری در کانادا خرید سهام در این کشور می باشد. بازار سهام کانادا تا چند سال پیش در …

   دانشگاه های تورنتو

   دانشگاه های تورنتو

   تورنتو مرکز استان انتاریو و پرجمعیت ترین شهر کانادا با 3 میلیون نفر جمعیت است که حدود نیمی از آن ها مهاجر هستند. به همین …

   مزایا و معایب زندگی در کانادا

   مزایا و معایب زندگی در کانادا

   کشور کانادا در صدر مقاصد محبوب ایرانیان برای مهاجرت و زندگی می­باشد. این اتفاق از زمانی پر رنگ­تر شد که کشور آمریکا محدودیت­های سختگیرانه­ای برای …

   پیکاپ ویزا کانادا

   پیکاپ ویزا کانادا

   هم‌وطنان ایرانی به‌منظور سفر به کشور کانادا باید دارای ویزای معتبر باشند. افراد برای اخذ و طی مراحل ویزا باید به سفارت این کشور مراجعه …

   تحصیل در مدارس کانادا

   تحصیل در مدارس کانادا

   کانادا به عنوان کشوری پیشرفته و جذاب، همواره به عنوان اولین اولویت برای افرادی است که قصد تحصیل در کشور های خارجی را دارند. هر …

   مشاور مهاجرت به کانادا

   مشاور و وکیل مهاجرت به کانادا

   یکی از موضوعاتی که برای متقاضیان مهاجرت به کانادا بسیار مهم تلقی می شود، انتخاب موسسه مهاجرتی معتبر و وکیل مهاجرت به کانادا مجرب و …

   مهاجرت کاری به کانادا

   مهاجرت کاری به کانادا

   مهاجرت کاری به کانادا، به دلیل هزینه هایی پایینی که نسبت به شیوه های دیگر مهاجرت دارد گزینه مناسبی برای مهاجرت به این کشور می …

   ویزای استارتاپ کانادا

   ویزای استارتاپ کانادا

   افرادی که کارآفرین یا بیزینس من هستند، بر اساس قوانین کشور کانادا این امکان را دارند تا بتوانند با داشتن شرایط و پیش‌نیازهای خاصی اقدام …

   تحصیل دندانپزشکی در کانادا

   تحصیل دندانپزشکی در کانادا

   سیستم آموزشی در کشور کانادا یکی از بهترین‌های دنیا محسوب می‌شود. دانشگاه‌های دندانپزشکی این کشور دارای زیرساخت‌های بسیار شگفت‌انگیز و آزمایشگاه‌های مدرن مجهز به آخرین …

   مشاغل مور دنیاز کانادا

   مشاغل مورد نیاز کانادا

   کانادا برنامه‌های مهاجرتی بسیار موثری دارد که به‌طور خاص برای جذب جویندگان کار با مهارت‌های کمیاب در این کشور طراحی شده است. هر کسی می‌تواند …

   ویزای اسکیل ورکر کانادا

   ویزای اسکیل ورکر کانادا

   با توجه به نیازی که به نیروی کار ماهر و متخصص در کشور های مختلف جهان از جمله کانادا وجود دارد، این کشور ها برای …

   ارزان ترین دانشگاه های کانادا

   ارزان ترین دانشگاه های کانادا

   کانادا یک مقصد محبوب برای دانشجویان بین المللی است که می خواهند تحصیلات عالی را در کشوری با کیفیت، چند فرهنگی و امن دنبال کنند. …

   بهترین شهر کانادا برای ایرانیان

   بهترین شهر کانادا برای ایرانیان

   از همان ابتدای رونق گرفتن مهاجرت ایرانیان به کشورهای خارجی، کشور کانادا جزو محبوب­ترین مقاصد برای ایرانی­ها بوده و اکنون نیز در صدر کشورهای محبوب …

   تحصیل در کالج‌های کانادا

   تحصیل در کالج‌های کانادا

   ورود به کالج‌های کانادا به عنوان نقطه آغاز مسیر زندگی در این کشور به حساب می‌آید و اگر قصد دارید تا به سرعت در خارج …

   تحصیل پزشکی در کانادا

   تحصیل پزشکی در کانادا

   کانادا یکی از کشور‌های پیشگام در ارائه خدمات آموزشی باکیفیت برای دانشجویان بومی و بین‌المللی به‌حساب می‌آید. رشته پزشکی نیز در دسته رشته‌های پرمتقاضی و …

   خرید ملک در کانادا

   خرید ملک در کانادا

   خرید خانه در یک کشور خارجی برای بسیاری از افراد ممکن است چالش‌برانگیز و پراسترس باشد. این موضوع باعث شده تا افرادی که قصد خرید …

   نظر خود را بنویسید

   نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   مشاوره رایگان مهاجرت