کشور هلند
تیم نویسندگان رویال مهاجرت اکتبر 24, 2023

مشاغل مورد نیاز هلند

هلند از آن دسته کشورهای شاد و آرامی است که به‌خاطر مناظر زیبا، فرهنگ متفرقی و اقتصاد قدرتمند خود شناخته می‌شود. این کشور به‌عنوان یکی از اعضای اتحادیه اروپا و یک بازیگر کلیدی در اقتصاد جهانی، بازار کاری متنوع و پویا دارد. مهاجرت به کشوری مثل هلند به‌خودی‌خود دشوار است؛ چه برسد به کار پیداکردن در آن! کارشناسان رویال مهاجرت آماده کمک به شما عزیزان در بررسی مشاغل مورد نیاز هلند و پیداکردن مناسب‌ترین شغل برای شما هستند.

درخواست فوری مشاوره

  درخواست فوری مشاوره

   لیست مشاغل مورد نیاز هلند

   بر اساس جدیدترین گزارش سایت‌های معتبری مانند لینکدین، مشاغل این لیست در سال 2023 موردنیاز خواهند بود:

   1پزشک و کادر درمانی
   2مهندسین (مخصوصا مهندس مکانیک و شیمی)
   3لجستیک
   4برنامه‌نویس و توسعه‌دهنده (شاخه‌های مختلف)
   5نیروی حرفه‌ای کشاورز
   6پیمانکاران و سازندگان
   7مشاغل هنری (طراحان، هنرمندان و غیره)
   8معلم‌ها
   9متخصصان مالی (حسابداران و غیره)
   10برق‌کاران

    

   مشاغل پر تقاضا در هلند

   موقعیت‌های شغلی زیادی در حوزه‌های مختلف کاری در هلند وجود دارد؛ اما مشاغل مورد نیاز هلند که احتمال استخدام یک مهاجر در آن‌ها بیشتر خواهد بود در ادامه بررسی شده است. این مشاغل معمولا شامل ویزای کاری می‌شوند که با کمک متخصصان رویال مهاجرت، در دریافت آن مشکلی نخواهید داشت.

   مراقبت بهداشتی

   این دسته‌بندی شامل تمام شاخه‌های پزشکی و پرستاری می‌شود. هلند به‌طورجدی در این زمینه به مشکل خورده است. یکی از اصلی‌ترین دلایل این مسئله، مشکل شیوع ویروس کرونا بود که منجر به فوت یا استعفا تعداد زیادی پزشک و پرستار شد.

   در نتیجه نه‌تنها موقعیت‌های شغلی زیادی خالی شدند، بلکه هزینه مراقبت‌های بهداشتی و حقوق کارمندان این بخش بالا رفت و قراردادها به مشکل خوردند. افزایش پیری جمعیت کشور و نیاز آن‌ها به مراقبت‌های ویژه نیز عامل این کمبود محسوب می‌شود. بنابراین پزشکی و مخصوصا پرستاری از مشاغل مورد نیاز هلند در زمان نوشتن این مقاله هستند.

   مشاغل مهندسی در هلند

   هلند، درست مانند همسایه خود آلمان، ید طولانی در حوزه‌های مهندسی، نوآوری و تکنولوژی دارد و مهندسی یکی از مشاغل مهم هلند محسوب می‌شود که موردنیاز است. بر اساس مطالعات، هلند دومین متقاضی بزرگ مهندسان در جهان در نظر گرفته خواهد شد. 13 درصد از تمام آگهی‌های مشاغل مهندسی از طرف هلند برای مهندسان در حوزه‌های زیر اعلام می‌شود:

   • مکانیک
   • شیمی و صنایع شیمیایی
   • کامپیوتر و فناوری
   • هوانوردی
   • بیوتکنولوژی

   کسب‌وکارهای هلندی بسیار به مهندسین بها می‌دهند و به خدمات آن‌ها احتیاج دارند. بسیاری از آن‌ها برای بهره‌وری از خدمات مهندسی حوزه‌هایی مانند IT، فرصت‌های دورکاری زیادی فراهم کرده‌اند. طبق آخرین گزارش‌ها، حقوق مهندسان به 95 هزار یورو در سال می‌رسد.

   مهندسین کامپیوتر در هلند از بازار کاری خوبی برخوردار هستند و از مشاغل مورد نیاز هلند به‌شمار می‌روند. این کشور بهترین فرصت‌های شغلی برای دیتا ساینتیست‌ها، برنامه‌نویسان، توسعه‌دهندگان و غیره فراهم کرده است. مهارت‌هایی که فرصت‌های شغلی بیشتری برایشان وجود دارد به‌شرح زیر هستند:

   • جاوا اسکریپت
   • ری‌اکت
   • تایپ اسکریپت
   • پایتون
   • SQL
   • CSS

   لجستیک

   هلند به‌عنوان یک کشور کوچک، زیرساخت‌های حمل‌ونقل بسیار توسعه‌یافته‌ای دارد که آن را تبدیل به مکانی ایده‌آل برای توزیع موثر کالا در سراسر اروپا و جهان است. شبکه گسترده آبراه‌ها و زیرساخت‌های حمل‌ونقل بسیار توسعه‌یافته هلند شامل یک شبکه متراکم از جاده‌ها، راه‌آهن‌ها و آبراه‌ها می‌شود.

   همین امر، آن را به مکانی ایدآل برای شرکت‌های لجستیکی تبدیل می‌کند که به‌دنبال توزیع مؤثر کالا در داخل کشور و سایر نقاط اروپا هستند. بنابراین، لجستیک هم یکی از مشاغل مورد نیاز هلند است که به‌دلیل موقعیت استراتژیک این کشور، بسیار پرسود خواهد بود.

   برنامه نویس و توسعه دهنده

   باتوجه‌به موقعیت استراتژیک تجاری هلند، نیاز آن به اینترنت و برنامه‌نویسان نیز بالا خواهد بود. هلند با داشتن زیرساخت دیجیتال استثنایی، اقتصاد پررونق، کمک‌هزینه‌ها سخاوتمندانه تحقیق و توسعه و تمرکز قوی دولت بر پیشرفت فناوری، محیطی ایده‌ال برای استارت‌آپ‌های تکنولوژی ایجاد کرده است.

   طبق آخرین تحقیقات، به‌ازای هر برنامه‌نویس در هلند، 26 پوزیشن شغلی مرتبط خالی وجود دارد. به‌عنوان یکی از مشاغل ضروری هلند، برنامه‌نویسی بسیار آینده‌دار خواهد بود.

   کشاورزی

   خیلی از ما هلند را با فستیوال‌های گل معروفش می‌شناسیم، اما این فقط یک‌روی سکه صنعت عظیم کشاورزی این کشور در نظر گرفته می‌شود. هلند با آب‌وهوای منحصربه‌فرد و تکنولوژی کشاورزی پیشرفته‌اش، یکی از اصلی‌ترین صادرکنندگان محصولات کشاورزی در جهان است.

   در زمان نوشتن این مقاله، حدود 135 هزار نفر به‌صورت خصوصی و حدود 120 هزار کارمند رسمی در صنعت کشاورزی هلند مشغول به‌کار هستند و تقاضا برای کارگران کشاورزی با افزایش تقاضای جهانی محصولات کشاورزی و غذایی در حال افزایش است. بنابراین کشاورزی و فناوری‌ها و مهارت‌های مربوط به آن از مشاغل مورد نیاز هلند به‌شمار می‌روند.

   مشاغل مهندسی در میان شغل‌های مورد نیاز هلند

   متخصصان مالی

   باتوجه‌به نقش هلند در تجارت جهانی و صادرات، نیاز این کشور به متخصص مالی کاملا طبیعی خواهد بود. اما ازآنجایی‌که هلند کشوری پیشرو محسوب می‌شود، از فین تک استفاده می‌کند. فین تک، از ترکیب دوکلمه لاتین فایننس و تکنولوژی به‌وجود آمده است.

   متخصصان مالی، به‌عنوان یکی از مشاغل ضروری هلند، از فناوری برای خودکارسازی خدمات مالی استفاده کرده‌اند و شرکت‌های فاین تک را به‌وجود آورده‌اند. در این زمینه، دانش مالی متخصصان با دانش فنی برنامه‌نویسان ترکیب می‌شود و نیروی کاری که به هر دو مسلط باشد بسیار در هلند کمیاب است.

   مشاغل هنری

   طراحی وب‌سایت به‌عنوان یکی از شاخه‌های مهم مشاغل هنری شناخته می‌شود. یکی از زیرشاخه‌های طراحی وب‌سایت، طراح تجربه کاربری (UX) حرفه‌ای محسوب می‌شود که بر ایجاد و بهبود تجربه کلی کاربران هنگام تعامل با یک محصول، خدمات یا سیستم تمرکز می‌کند. باتوجه‌به نقش بزرگ تکنولوژی در مدیریت امور هلند، این شاخه تبدیل به یکی از مشاغل مورد نیاز هلند شده است.

   هدف طراح تجربه کاربری این خواهد بود که تعاملات سایت کاربرپسند و کارآمد باشند. در این صورت کاربر به مشکل نمی‌خورد، به‌راحتی از سایت بهره می‌برد و از برنامه زمانی خود عقب نمی‌افتد. در نظر داشته باشید که می‌توانید برای این شغل در هلند، مشاوره و راهنمایی لازم را از رویال مهاجرت یا وکیل مهاجرت هلند دریافت کنید.

   برترین کشور ها برای مهاجرت کاری

   مهاجرت کاری به آلمان  مهاجرت کاری به کانادا مهاجرت کاری به ترکیه مهاجرت کاری به فرانسه مهاجرت کاری به انگلستان مهاجرت کاری به اسپانیا مهاجرت کاری به سوئد مهاجرت کاری به اتریش مهاجرت کاری به مجارستان مهاجرت کاری به دانمارک مهاجرت کاری به آمریکا مهاجرت کاری به هلند مهاجرت کاری به ایتالیا

   درآمد مشاغل مختلف در هلند

   طبق آخرین داده‌های دولت هلند، مشاغل این لیست بیشترین حقوق را دریافت می‌کنند:

    شغلدرآمد سالانه
   1پزشک126,130
   2خلبان110,675
   3وکیل104,560
   4مدیریت86,110
   5تحلیلگر کسب‌وکار78,040
   6مدیر منابع انسانی72,090
   7کارگردان تبلیغاتی72,820
   8کاپیتان کشتی66,995
   9دفتر اسناد رسمی65,730
   10کارآگاه64,315

    

   در نظر داشته باشید اشتغال در شغل‌های حقوقی و قضایی برای مهاجران بسیار نادر خواهد بود و این جدول تنها به بررسی بیشترین درآمدها در کشور هلند پرداخته است؛ نه صرفا مشاغل مورد نیاز هلند.

   مشاغل پزشکی در هلند

   تخصصشرح حرفهسال‌های آموزشمتوسط حقوق سالیانه
   جراحانجام انواع عمل‌های جراحی زیبایی و اورژانسی12-15

   130 هزار یورو

   (در صورتی‌که خود اشتغال و دارای مطب خصوصی باشید می‌تواند بالاتر هم برود.)

   پزشکپزشک عمومی و متخصص12بر اساس تخصص، مکان و ساعت کاری متفاوت است.
   دندانپزشک

   خدمات سلامت دهان و دندان

   اجرای جراحی‌های دندان

   بعد از دریافت مدرک دندانپزشکی

   بیشتر از 100 هزار یورو

    

   روانپزشکتشخیص اختلالات روانی6

   بیشتر از 150 هزار یورو

    

    

   جاب آفر هلند

   جاب آفر یک دعوت‌نامه کاری از طرف یک کارفرما یا یک شرکت هلندی است. شما به‌واسطه این دعوت‌نامه، می‌توانید برای دریافت ویزای کاری و اقامت بلندمدت اقدام کنید. در صورتی‌که جاب آفر مشاغل مورد نیاز هلند را داشته باشید، پروسه مهاجرت کاری به هلند برای شما بسیار آسان‌تر خواهد شد. هر کشوری قوانین و شرایط خودش برای صدور جاب آفر را دارد.

   به‌عنوان‌مثال، یک کارفرمای هلندی فقط در شرایطی اجازه ‌دادن جاب آفر به یک خارجی را دارد که پر کردن موقعیت شغلی توسط یک فرد بومی و تابع هلند امکان‌پذیر نباشد. فرایند به این صورت است:

   • کارفرما آگهی شغلی را در هلند اعلام می‌کند.
   • طبق قانون، باید سه ماه برای یک کاندید هلندی صبر کند.
   • درصورتی‌که پس از سه ماه هیچ‌کس از تابعین هلند نتوانستند این موقعیت را پر کنند، آگهی در سراسر اتحادیه اروپا به مدت سه ماه پخش می‌شود.
   • اگر بعد از سه ماه، هیچ نیروی متخصصی در اتحادیه برای این شغل اپلای نکند، گاهی برای متقاضیان سراسر جهان پخش می‌شود و افراد از همه کشورها، حتی ایران، می‌توانند برای مشاغل مورد نیاز هلند اپلای کنند.

   بررسی موقعیت شغلی در هلند

   رویال مهاجرت چطور موقعیت شغلی را بررسی می‌کند؟

   جاب آفر برای مشاغل مورد نیاز هلند واقعا یک موقعیت رویایی است؛ اما نباید حق‌وحقوق خود را فراموش کنید. احتمال دارد برخی کارفرماها فکر کنند شما به دلیل ملیتتان به دریافت کمتر راضی می‌شوید و حق‌وحقوق خود را نمی‌دانید. بنابراین حتما با کمک متخصصان رویال مهاجرت و یک وکیل مهاجرت به هلند مجرب، موارد زیر را بررسی کنید:

   • آیا کارفرما شما را مشمول طرح‌های بیمه کرده است؟
   • شرایط بازنشستگی شما به چه صورت خواهد بود و چه گزینه‌هایی دارید؟
   • مالیات‌بردرآمد شما چگونه است؟ آیا شامل 30% کمک هزینه می‌شوید؟
   • حقوق اعلام‌شده ماهانه ارائه می‌شود یا سالانه؟
   • حقوق اعلام‌شده مبلغ خالص است؟ اگر خیر، میزان مالیات بر این حقوق چقدر خواهد بود؟
   • درصورتی‌که حقوق موردنظر برایتان کافی نیست وارد مذاکره شوید.
   • تمام مزایای تبلیغ‌شده توسط شرکت را بررسی کنید تا دریابید شامل کدام می‌شوید.
   • تاریخ شروع کار را مشخص کنید.
   • مدت قرارداد اهمیت زیادی دارد. ترجیحا قرارداد نامحدود ببندید.
   • شرایط تمدید قرارداد را بررسی کنید.
   • آیا مرخصی با حقوق شامل حال شما می‌شود؟
   • آیا مرخصی با حقوق اعلام‌شده، شامل تعطیلات رسمی نیز می‌شود؟

   سؤالات متداول

   خیر. زبان رسمی کشور، هلندی است؛ اما بیش از 95 درصد مردم به زبان انگلیسی کاملا مسلط هستند و تمام فرایندهای کاری و شرکتی در این کشور به زبان انگلیسی انجام می‌شود.

   به لطف اقتصاد قدرتمند هلند، کمتر کسی بیکار می‌ماند؛ بنابراین اگر زبان انگلیسی را به‌طور کامل یاد گرفته‌اید و مهارت و سابقه کافی در شغل موردنظر دارید، پیداکردن شغل کار سختی نخواهد بود.

   اولویت با اشخاصی است که در هلند زندگی می‌کنند. با این‌حال، مواردی بوده که اشخاص قبل از مهاجرت به کشور هلند با کارفرما به توافق رسیدند و از طریق جاب آفر برای مشاغل ضروری هلند مهاجرت کردند.

   بله، تمامی کسانی که در این کشور کسب درآمد دارند، باید مالیات خود را از طریق اظهارنامه اعلام کنند و مبلغ آن را بپردازند.

   مقالات مرتبط

   تابعیت هلند

   تابعیت هلند

   کشور هلند شرایط و قوانین خاصی را برای اعطای تابعیت به افراد وضع کرده است. افرادی که خواهان دریافت تابعیت هلند هستند باید ابتدا یک …

   وکیل مهاجرت هلند

   وکیل مهاجرت هلند

   مردم به دلیل کیفیت بالای زندگی، اقتصاد قوی و محیط اجتماعی مترقی به مهاجرت به هلند جذب می شوند. این کشور دارای سیستم مراقبت های …

   دانشگاه های هلند

   دانشگاه های هلند

   تحصیل در دانشگاه ‌های هلند به عنوان یکی از گزینه‌ های محبوب برای دانشجویان بین ‌المللی شناخته می ‌شود. هلند با داشتن بیش از 200 …

   مهاجرت کاری به هلند

   مهاجرت کاری به هلند

   هلند، کشوری واقع در شمال غربی اروپا، کشوری است که به خاطر مناظر زیبا، شهرهای پر جنب و جوش و میراث فرهنگی غنی اش شناخته …

   ثبت شرکت در هلند

   ثبت شرکت در هلند

   ثبت شرکت در هلند به عنوان یک کشور عضو اتحادیه اروپا به دلیل قوانین تجاری مدرن و محیط کسب و کار مستعد، جذابیت بسیاری دارد. …

   تحصیل پزشکی در هلند

   تحصیل پزشکی در هلند

   هلند دارای چندین دانشگاه معتبر پزشکی است که تعداد قابل توجهی از دانشجویان بین المللی را به برنامه های پزشکی خود جذب می کند. این …

   تحصیل دندانپزشکی در هلند

   تحصیل دندانپزشکی در هلند

   تحصیل دندانپزشکی در هلند می ‌تواند تجربه ‌ای بسیار ارزشمند و چالش ‌برانگیز باشد. دانشگاه ‌های کشور هلند به دلیل سطح علمی بالا و رویکردهای …

   خرید خانه در هلند

   خرید خانه در هلند

   خرید یک خانه در هلند ممکن است به یک فرایند پیچیده و هزینه‌ بر تبدیل شود. بازار مسکن در هلند معمولا پرطرفداری و رقابت بسیار …

   زندگی در هلند

   زندگی در هلند

   جمعیت هلند در سال 2024 حدود 18 میلیون نفر است. این کشور از نظر جمعیتی در رتبه 62 جهان قرار دارد. تراکم جمعیت در هلند …

   نظر خود را بنویسید

   نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   مشاوره رایگان مهاجرت