مهاجرت به اروپا

جدیدترین شرایط و هزینه های مهاجرت به اروپا

در سال های اخیر شاهد افزایش مهاجرت به اروپا بین افراد به خصوص ایرانیان بوده ایم. اروپا دارای بیش از 50 کشور مستقل می باشد که از جمله آن ها می توان به روسیه، آلمان، فرانسه، اتریش، سوئیس، لهستان و اسپانیا اشاره کرد. این کشور ها را می توان به عنوان بهترین کشور هاروپایی برای مهاجرت در نظر گرفت. مهاجرت به کشور های اروپایی نیز مانند هر کشور دیگری از روش های مختلفی امکان پذیر است و افراد بسته به شرایط خود، می توانند یکی از این روش ها را انتخاب کنند. این مقاله به کوشش همکاران ما در موسسه رویال مهاجرت گردآوری شده است تا اطلاعات لازم درباره مهاجرت به کشور های اروپایی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. شما می توانید به کارشناسان ما در این موسسه مراجعه کنید و خدمات مشاوره دربافت نمایید.

از ما مشاوره رایگان دریافت کنید!

با ما در ارتباط باشید و سوالات، ابهامات و نگرانی های خود را از طریق راه های ارتباط زیر با ما در میان بگذارید. از طریق شماره تماس زیر میتوانید با مشاورین ما گفتگو کنید 

درخواست فوری مشاوره

  آمار مهاجرت اروپا

  مهاجرت به کشور های اروپایی علاقمندان زیادی در کشور ایران دارد و افراد زیادی همواره به دنبال مهاجرت به این کشور ها می باشند. پس ار مهاجرت به آمریکا در سال 1399 بیشترین مهاجرت مربوط به کشور های اروپایی بوده است. طبق آمار دبیرخانه شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور، حدود 29 درصد از ایرانیان به کشور های مختلف اروپایی مهاجرت نموده اند. طبق این گزارشات آمار مهاجرت مردم ایران به آمریکا در سال 99 حدود 47 درصد بوده است.

  خدمات موسسه رویال مهاجرت برای مهاجرت کردن به اروپا

  مهاجرت به کشور های اروپایی نیازمند داشتن اطلاعات لازم در این خصوص می باشد، همچنین افراد باید شرایط مهاجرت را داشته باشند. وکلای ما در موسسه مهاجرتی آوام، با بررسی پرونده و مدارک شما متقاضیان عزیز، بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت را به شما معرفی می کنند. همچنین با بررسی سن، وضعیت تحصیلی و مهارت ها، بهترین روش برای مهاجرت را پیش رویتان قرار می دهند. وکلای ما در تمامی مسیر مهاجرت در کنار شما خواهند بود و تا دریافت ویزا و اقامت در کشور مقصد شما را یاری خواهند کرد.

  دلایل مهاجرت به کشور های اروپایی

  مهاجرت به اروپا متقاضیان زیادی دارد، که به دلیل رشد اقتصادی کشور های اروپایی و دانشگاه های معتبر در این کشور ها مورد توجه افراد قرار گرفته اند. اما علاوه بر این موارد دلایل بسیاری وجود دارد که افراد مهاجرت به کشور های اروپایی را در اولویت قرار داده اند. مهم ترین این دلایل عبارتند از:

  • امکان تحصیل رایگان در این کشور ها
  • امکان اخذ اقامت کشور های اروپایی در مدت زمان کوتاه تر
  • امکان سفر کردن آزادانه به کل اروپا
  • امکان دریافت اقامت امریکا در زمان کوتاه
  • امکان تحصیل رایگان برای فرزندان
  • بهره مندی از امکانات رفاهی و بهداشتی رایگان
  • امکان خرید ملک و اتوموبیل

  چه روش هایی برای مهاجرت اروپا وجود دارد؟

  افراد از طریق روش های مختلفی می توانند به کشور های اروپایی مهاجرت کنند که از مهم ترین ان ها می توان به روش کاری، تحصیلی و سرمایه گذاری اشاره نمود. در این میان مهاجرت کاری بیشترین آمار مهاجرت را در روش های مهاجرتی دارد. در ادامه هر یک از این روش ها را به صورت جداگانه بررسی خواهیم کرد:

  مهاجرت تحصیلی به اروپا

  مهاجرت تحصیلی به اروپا از محبوبیت بسیاری بین دانشجویان بین المللی برخوردار است. دانشجویان می توانند در دانشگاه های معتبر اروپایی مشغول به تحصیل شوند و مدرک با اعتبار بالا دریافت کنند. افراد می توانند هم زمان با تحصیل مشغول به کار شوند 20 ساعت در هفته اجازه کار پاره وقت خواهند داشت. افراد این امکان را دارند که بدون مدرک زبان، وارد دانشگاه های این کشور ها شوند و پس از پذیرش، اقدام به یادگیری زبان نمایند.

  برخی از دانشگاه های اروپایی امکان تحصیل رایگان را برای دانشجویان فراهم می کنند. پس از اتمام تحصیلات دانشجویان دارای اجازه موقت خواهند بود تا بتوانند کار پیدا کنند. در این صورت می توانند ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند و پس از مدتی اقدام به اخذ اقامت دائم نمایند.

  تحصیل و کار در اروپا

  مهاجرت کاری به اروپا

  برای مهاجرت کاری به اروپا، متقاضیان باید نرخ بیکاری در کشور مقصد را در نظر بگیرند. هر چه نرخ بیکاری در کشوری کم تر باشد، شانس کاریابی در ان بیشتر خواهد بود. برای کار در اروپا دو روش وجود دارد که عبارتند از: ویزای جاب آفر (پیشنهاد شغلی) و جاب سیکر (جستجوی کار).

  در ویزای جاب آفر شخص باید از یک کارفرمای اروپایی، یک پیشنهاد شغلی دربافت کند و در واقع مجوز ورود فرد به کشور مورد نظر، جاب افر خواهد بود. در روش جاب سیکر متقاضی باید به مدت 6 ماه در کشور مقصد اقامت داشته و به دنبال کار بگردد. در صورتی که شخص موفق به یافتن کار نشود، بایستی کشور مورد نظر را ترک کند.

   کشور هایی همچون آلمان و اتریش، امکان اخذ ویزای جاب سیکر را برای افراد فراهم کرده اند. در مورد مهاجرت به اتریش دریافت ویزای جستجوی کار کمی متفاوت است. در واقع ارائه ویزای جاب سیکر در این کشور، بر اساس امتیاز بندی انجام می شود. فرد جویای کار در اتریش، بر اساس شرایط سنی، سابقه کاری، سطح زبان و … امتیاز دریافت می کند و در صورت کسب متیاز مورد نیاز، واجد شرایط ویزای جست و جوی کار اتریش خواهد شد.

  مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به اروپا

  افراد معمولا با دو هدف سودآوری و دریافت اقامت کشور های اروپایی اقدام به سرمایه گذاری در این کشور ها می کنند. نکته ای که متقاضیان اقامت اروپا باید به ان توجه کنند، این است که تمام روش های سرمایه گذاری منجر به اخذ اقامت نمی شوند. البته با مهاجرت به پرتغال و خرید ملک در این کشور می توان اقامت به دست آورد. علاوه بر این کشور هایی همچون اسپانیا، یونان و قبرس جنوبی از طریق خرید ملک، به متقاضیان اقامت ارائه می دهند. روش های مهاجرت به کشور های اروپایی عبارتند از: خرید ملک، ثبت شرکت، تمکن مالی و استارتاپ.

  شرایط مهاجرت اروپا

  شرایط مهاجرت به کشور های اروپایی بسته به کشور مقصد و روش انتخابی برای مهاجرت متفاوت خواهد بود. با این حال شرایط کلی برای مهاجرت به این کشور ها عبارتند از: سن، میزان تخصص و مهارت، تحصیلات، سابقه کاری، مدرک زبان، سرمایه لازم، تمکن مالی و … .

  هزینه مهاجرت اروپا

  هزینه ها همواره از مهم ترین مسائلی است که باید در موضوع مهاجرت در نظر گرفته شود. هزینه مهاجرت اروپا، بسته به کشور مقصد متفاوت خواهد بود، قطعا هزینه مهاجرت به رومانی با فنلاند یکسان نمی باشد. به طور کلی می توان هزینه های مهاجرتی را به چند دسته تقسیم کرد:

  • هزینه دریافت ویزای موقت
  • هزینه های مربوط به همراهی خانواده
  • هزینه های اقامت و مسکن
  • هزینه تبدیل ویزای موقت به دائم
  • هزینه های مربوط به تمکن مالی و سرمایه لازم در روش سرمایه گذاری

  مدارک لازم برای مهاجرت

  برای اطلاع از مدارک لازم برای مهاجرت باید به وب سایت سفارت خانه کشور مقصد مراجعه کرد. به طور کلی مدارک لازم برای اخذ ویزا عبارتند از:

  • فرم درخواست ویزا
  • پاسپورت با حداقل 3 ماه اعتبار
  • عکس جدید
  • رسید پرداختی هزینه های ویزا
  • بیمه پزشکی و مسافرتی
  • گرفتن اثر انگشت

  کارشناسان ما در موسسه مهاجرت رویال مهاجرت، اطلاعات لازم را در خصوص مدارک لازم برای مهاجرت در اختیار شما عزیزان قرار می دهند.

  بهترین کشور های اروپایی برای مهاجرت کدام اند؟

  این که بخواهیم به طور مطلق بگوییم کدام کشور اروپایی بهترین انتخاب برای مهاجرت است کمی دشوار است. بسته به هدف افراد از مهاجرت و شرایطی که دارند، بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت متفاوت خواهد بود. اما به طور کلی کشور هایی که از نظر کیفیت زندگی، امنیت مالی، فرصت های شغلی، خدمات درمانی و … در وضعیت مطلوبی قرار دارند به شرح زیر می باشند:

  • مهاجرت به آلمان
  • مهاجرت به ایتالیا
  • مهاجرت به نروژ
  • مهاجرت به مجارستان
  • مهاجرت به بلغارستان
  • مهاجرت به فرانسه
  • مهاجرت به بلژیک
  • مهاجرت به فنلاند
  • مهاجرت به انگلستان
  • مهاجرت به لهستان

  بهترین کشور های اروپایی برای مهاجرت

  ارزان ترین روش ها برای مهاجرت اروپا

  مهاجرت از طریق سرمایه گذاری یکی از روش های پر هزینه می باشد. با این حال روش هایی همچون اخذ ویزای کار یا دریافت جاب افر، از کم هزینه ترین روش ها برای مهاجرت به اروپا می باشند. مهاجرت تحصیلی نیز در صورتی که تحصیل در کشور مقصد رایگان باشد، می تواند جزو روش های ارزان مهاجرت باشد.

  کدام کشور اروپایی اقامت راحت تری دارد؟

  آسان ترین روش مهاجرت به کشور هایی اروپایی را می توان سرمایه گذاری در کشور مقصد در نظر گرفت. کشور هایی همچون فرانسه، یونان، پرتغال و اسپانیا برای سرمایه گذاران این امکان را فراهم کرده اند که پس از 5 سال، اقامت دریافت کنند. علاوه بر اخذ اقامت، افراد توانسته اند با کم ترین هزینه در این کشور ها صاحب ملک شوند.

  سخن پایانی

  مهاجرت کردن به اروپا همواره به عنوان دغدغه بسیاری از افراد در سراسر دنیا می باشد. انتخاب بهترین کشور بسته به شرایط افراد  متفاوت خواهد بود. در صورتی که قصد مهاجرت به کشور های اروپایی را دارید با ما تماس بگیرید.

  سوالات متداول

  1. بهترین کشور اروپایی برای کار کدام است؟

  آلمان و دانمارک.

  1. راحت ترین کشور ها برای اخذ اقامت کدامند؟

  مهاجرت به یونان، پرتغال، اسپانیا، فرانسه از طریق سرمایه گذاری.

  1. هزینه زندگی در کشور های اروپایی چقدر است؟
  • بیشترین هزینه: 1500 تا 2000 یورو
  • کمترین هزینه: 500 تا 800 یورو

  آخرین مقالات وبسایت

  سرمایه گذاری در دانمارک

  سرمایه گذاری در دانمارک

  سرمایه گذاری در دانمارک به شما و بیزنستان شرایط خوب و مناسبی را ارائه می دهد. بنابراین، اگر قصد راه‌اندازی یک کسب‌ و کار یا …

  تحصیل پزشکی در دانمارک

  تحصیل پزشکی در دانمارک

  از این رو که دانمارک شادترین کشور دنیا شناخته شده و با شرایط فوق العاده ی زندگی نظیر اقتصاد قوی و رفاه اجتماعی فوق العاده …

  مهاجرت کاری به دانمارک

  مهاجرت کاری به دانمارک

  بخاطر شرایط مطلوب زندگی در دانمارک، همواره افراد بسیاری به این کشور مهاجرت می کنند. به عنوان یکی دیگر از دلایل مهم مهاجرت به دانمارک …

  وکیل مهاجرت به دانمارک

  وکیل مهاجرت به دانمارک

  از آنجایی که هر ساله افراد زیادی تصمیم به مهاجرت به دانمارک می گیرند، تصمیم گرفتیم تا درباره ی وکیل مهاجرت به دانمارک اطلاعاتی را …

  تحصیل در دانمارک

  تحصیل در دانمارک

  دانمارک یکی از کشورهای پیشرو در اروپا در زمینه تحصیلات بین ‌المللی است. با داشتن سیستم آموزشی مدرن و امکانات بسیار عالی، دانمارک یکی از …

  کشور دانمارک

  کشور دانمارک

  دانمارک کشوری توسعه یافته با استانداردهای بالای زندگی و یکی از اعضای موسس ناتو، شورای شمال اروپا، OECD، OSCE و سازمان ملل و بخشی از …

  مهاجرت به دانمارک

  مهاجرت به دانمارک

  دانمارک که یک کشور با سطح بسیار بالا و رفاه زندگی در اروپا می باشد، با توجه به امکاناتی که برای مردم فراهم کرده باعث …

  نظر خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره رایگان مهاجرت