ویزای خود حمایتی کانادا
رویال مهاجرت فوریه 12, 2023

ویزای خود حمایتی کانادا

یکی از روش‌هایی که از طریق آن می‌توانید به کشور کانادا مهاجرت کنید، دریافت ویزای خود حمایتی کانادا است. استفاده از این خدمات با نام دیگری چون دریافت ویزا از طریق تمکن مالی نیز شناخته می‌شود. در بین روش‌های مختلف، امروزه اخذ اقامت با این روش به‌عنوان یکی از بهترین روش‌ها برای مهاجرت به این کشور محسوب می‌شود. البته اگر قصد دارید تا از این طریق در کشور کانادا زندگی کنید، نیاز است تا توجه بسیار زیادی به قوانین و مقررات استفاده از خود حمایتی کانادا داشته باشید. توجه به این قوانین و مقررات باعث می‌شود تا بتوانید با کمترین چالش وارد کشور کانادا شوید و در این کشور زندگی کنید. در همین راستا در این مطلب از سایت رویال مهاجرت نگاهی به اقامت از طریق خود حمایتی کانادا انداخته و شما را با مهم‌ترین مواردی که برای انجام این کار باید به آن توجه داشته باشید آشنا خواهیم کرد. پس با ما همراه باشید.

برترین کشورها برای مهاجرت

مهاجرت به آلمان   مهاجرت به کانادا  مهاجرت به ترکیه   مهاجرت به فرانسه   مهاجرت به انگلستان  مهاجرت به اسپانیا  مهاجرت به سوئد  مهاجرت به دانمارک  مهاجرت به اتریش مهاجرت به مجارستان مهاجرت به آمریکا مهاجرت به ایتالیا مهاجرت به هلند 

شرایط ویزای خود حمایتی کانادا با هزینه و مدارک

در صورتی که قصد دارید تا از طریق دریافت اقامت تمکن مالی و خود حمایتی کانادا وارد این کشور شوید نیاز است تا صلاحیت و پیش‌نیازهای مشخص شده از سوی دولت کانادا را داشته باشید. مهم‌ترین و اصلی‌ترین شرطی که برای مهاجرت به کانادا از طریق خود حمایتی باید به آن توجه داشته باشید، اثبات تمکن مالی است. در واقع شما باید به دولت کانادا ثابت کنید که توانایی تأمین هزینه‌های خود و خانواده‌تان را دارید و می‌توانید بدون نیاز به حمایت دولت پ و همچنین بدون نیاز به کار در این کشور، اقدام به تأمین هزینه‌های خود کنید. مهم‌ترین موضوعی که باید برای اثبات این مسئله به آن توجه داشته باشید این است که در حساب بانکی شما باید گردش حساب مشخص و مبلغ سپرده قابل‌توجهی وجود داشته باشد تا بتوانید اقدام به دریافت اقامت خود حمایتی کانادا کنید.

شرایط دریافت ویزای خود حمایتی کانادا

یکی از مواردی که به‌عنوان شرایط دریافت ویزا خود حمایتی کانادا باید به آن توجه کنید این است که حساب بانکی که گردش حساب و مبلغ آن مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌گیرد می‌تواند متعلق به خود متقاضی و یا همسر وی باشد. همچنین اگر حساب بین شما و همسرتان مشترک باشد، باز هم می‌توانید از آن برای دریافت ویزا خود حمایتی کانادا استفاده کنید. همچنین می‌توانید گواهی تمکن مالی خود را بر اساس چندین حساب مختلف دریافت کنید و اگر چند حساب گوناگون داشته باشید، از این چندین حساب می­توانید برای دریافت ویزا خود حمایتی کانادا استفاده کنید. همچنین به‌منظور دریافت این ویزا باید تمامی اطلاعات مربوط به بانک نظیر شماره تماس، ایمیل بانک و آدرس درون سربرگ وارد شده باشد.

شرایط اخذ اقامت از طریق ویزای خود حمایتی کانادا

در صورتی که قصد دارید تا طریق دریافت ویزا خود حمایتی کانادا مهاجرت کنید، باید به چند نکته توجه کنید. در وهله اول باید گفت برای اخذ اقامت این کشور، باید اثبات کنید که تمکن مالی برای دریافت ویزا خود حمایتی کانادا را دارید. به‌منظور اقامت تمکن مالی و خود حمایتی این کشور، هیچ نیازی نیست تا اقدام به خروج و انتقال سرمایه به کشور کانادا کنید. در واقع تنها کافی است تا ثابت کنید که برای زندگی در کانادا نیازی به حمایت‌های دولت کانادا ندارید. اگر از طریق این روش، وارد کشور کانادا شوید، دولت کانادا هیچ حمایتی در زمینه مالی از شما و خانواده‌تان نخواهد کرد. البته در بخش‌های بعدی در مورد این مسئله و پیش‌نیازهای اقامت از طریق خود حمایتی اطلاعات جامع و کاملی را به شما ارائه خواهیم کرد.

مهاجرت به کانادا از طریق خود حمایتی

یکی از سؤالاتی که افراد به‌منظور مهاجرت به کانادا از طریق خود حمایتی مطرح می‌کنند این است که برای انجام این کار چه مراحلی باید طی شود؟ در پاسخ به این سؤال باید گفت که در گام اول باید اقدام به آماده و جمع‌آوری‌کردن مدارک مورد نیاز کنید. سپس باید تمامی مدارک شما به‌صورت رسمی و به زبان انگلیسی ترجمه شود. در گام بعدی باید از سفارت کانادا وقت بگیرید و به این سفارت خانه مراجعه کنید تا فرایند بررسی مدارک و انگشت‌نگاری شما صورت گیرد. در صورتی که در روند بررسی درخواست شما مشکلی وجود نداشته باشد، ویزا شما صادر می‌شود و می‌توانید وارد کشور کانادا شوید. البته باید به این موضوع توجه کنید که در ابتدا یک ویزا دو ساله برای شما و خانواده‌تان صادر می‌شود. سپس با اتمام این ویزا، اگر همچنان شرایط استفاده از سیستم خود حمایتی کانادا را داشته باشید، می‌توانید اقدام به دریافت یک ویزای سه ساله کنید.

نحوه دریافت اقامت دائم کانادا از طریق خود اشتغالی

در نهایت بعد از 5 سال، شما می‌توانید ویزا خود را تبدیل به اقامت از طریق تمکن مالی کانادا کنید. همچنین در صورتی که اقامت دائم کشور کانادا را دریافت کنید، می‌توانید برای اخذ پاسپورت کانادا نیز درخواست دهید. لازم به ذکر است که پاسپورت کانادا در رتبه پانزدهمین پاسپورت برتر جهان به حساب می‌آید.

روش‌های اثبات تمکن مالی کانادا

بر اساس قوانین کشور کانادا روش‌های مختلفی وجود دارند که می‌توانید از طریق آن تمکن مالی خود را اثبات کنید. به‌منظور بررسی این روش‌ها، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

سند و سود سپرده بانکی

حساب بانکی که به نام شما، همسرتان و یا یک حساب مشترک باشد، در صورتی که مبلغ قابل‌توجهی را به‌عنوان سپرده در این حساب و ماهیانه درآمد ثابتی برای گذراندن هزینه زندگی خود و خانواده‌تان در کانادا داشته باشید، می‌توانید از این طریق تمکن مالی خود را اثبات کنید.

سهام و سود حاصل از آن

در صورتی که در بخش‌های مختلف اقدام به سرمایه‌گذاری بر روی بازار سهام کرده باشید و از این طریق سودی را دریافت کنید، می‌توانید از این طریق نیز تمکن مالی خود را اثبات کنید. در صورت استفاده از سود سهام برای تأمین هزینه‌های زندگی، می‌توانید از این طریق ویزا خود حمایتی کشور کانادا را دریافت کنید.

داشتن ملک، مغازه و سایر املاک

اگر شما و همسرتان دارای املاک و مستغلات باشید. قادر هستید تا این املاک را اجاره دهید، می‌توانید از طریق اجاره ماهیانه آن‌ها، در کشور کانادا زندگی کنید. مبالغی که به‌عنوان اجاره دریافت می‌کنید، به‌عنوان درآمد به حساب می‌آید و می‌توانید از آن به‌منظور تأمین هزینه‌های خود در کشور کانادا استفاده کنید.

حقوق بازنشستگی

افراد بازنشسته نیز می‌توانند با توجه به حقوق بازنشستگی خود اقدام به تأمین هزینه زندگی در کانادا کرده و از این طریق ویزا خود حمایتی این کشور را دریافت کنند.

دریافت ویزای خود حمایتی از طریق حقوق بازنشستگی

سند ملک

آخرین روشی که می‌توانید از طریق آن اقدام به اثبات تمکن مالی کنید، ارائه سند املاک است. در صورتی که شما و یا همسرتان دارای ملک بوده و سند آن به اسم شما و همسرتان باشد، می‌توانید از سند ملک نیز برای اثبات تمکن مالی برای مهاجرت استفاده کنید.

روش خود حمایتی برای چه افرادی مناسب است؟

اگر بخواهیم به این سؤال بسیار مهم پاسخ دهیم که از بین روش‌های مختلف، روش خود حمایتی برای چه افرادی مناسب است باید گفت که اگر شما سرمایه قابل‌توجهی دارید و قصد دارید تا سریعاً وارد کشور کانادا شوید، می‌توانید از این روش استفاده کنید.

همچنین افرادی که قصد ندارند تا سرمایه خود را از داخل کشور خارج کنند نیز می‌توانند به سراغ روش خود حمایتی بیایند، چرا که برخلاف روش سرمایه‌گذاری در کانادا، به‌منظور دریافت ویزا از این طریق نیازی نیست تا سرمایه خود را وارد کشور کانادا کنید.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای خود حمایتی کانادا

در صورتی که قصد دارید تا ویزا خود حمایتی کشور کانادا را دریافت کنید، نیاز است تا مدارک مختلفی به دولت کانادا ارائه دهید. اگر بخواهیم شما را با این مدارک آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • گواهی تمکن مالی صادر از سوی بانک
 • نمایش موجودی بانکی متقاضی بر اساس ارزهای رایج دلار و یا یورو
 • گردش حساب شش ماه اخیر
 • مدارک هویتی متقاضی
 • گذرنامه با حداقل اعتبار هشت ماه
 • فرم درخواست
 • مدارک شناسایی و هویتی شخص
 • گواهی عدم سوءپیشینه
 • گواهی معاینات و سلامت پزشکی

شرایط اخذ اقامت دائم از طریق خود حمایتی کانادا

در راستای بررسی شرایط اخذ اقامت دائم از طریق روش خود حمایتی کانادا نیاز است تا به چند نکته مهم توجه کنید. در این روش، اگر متقاضی بتواند ویزای خود حمایتی کشور کانادا را دریافت کند، با گذشت چند سال از دریافت ویزا خود، قادر خواهند بود تا برای درخواست اقامت دائم اقدام کنند. نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که اگر از این طریق اقامت دائم کشور کانادا را دریافت کنید، تمامی هزینه‌های مربوط به زندگی خود و خانواده‌تان در کشور کانادا باید از سوی شخص شما تعیین شود. در چنین شرایطی شما باید بدون تکیه به حمایت‌های دولت کشور کانادا و اشتغال در این کشور، در کانادا زندگی کنید. در صورتی که 5 سال بتوانید از این طریق در کشور کانادا زندگی کنید، قادر خواهید بود تا ویزا خود را تبدیل به اقامت کشور کانادا کرده و سپس برای پاسپورت کشور کانادا اقدام کنید.

مزایای اخذ ویزای تمکن مالی کانادا

در صورتی که تمکن مالی داشته باشید تا بتوانید ویزا خود حمایتی کشور کانادا را دریافت کنید، می‌توانید از مزایا مختلفی بهره‌مند شوید. به‌منظور بررسی مزایای اخذ ویزای تمکن مالی کانادا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عدم نیاز به خروج سرمایه
 • عدم نیاز به سرمایه‌گذاری در کشور کانادا
 • عدم محدودیت سنی
 • امکان مهاجرت با خانواده و فرزندان زیر 21 سال
 • عدم نیاز به داشتن مدرک زبان
 • عدم نیاز به پرداخت مالیات
 • عدم نیاز به راه‌اندازی کسب و کار در کانادا و سرمایه‌گذاری
 • سرعت بالا فرایند تمدید اقامت

این مزایا باعث شده تا بسیاری از افراد که قصد دارند تا به‌سرعت وارد کشور کانادا شوند و در این کشور زندگی کنند، ویزا این کشور را دریافت کنند.

مشاوره اخذ ویزای خود حمایتی کانادا رویال مهاجرت

در صورتی که پس بررسی موارد گفته شده در این مطلب، تصمیم گرفتید تا از طریق دریافت ویزا خود حمایتی کانادا وارد این کشور شوید، می‌توانید به‌منظور دریافت اطلاعات بیشتر و جامع‌تر با مجموعه ما در موسسه مهاجرتی آوام ارتباط برقرار کرده و از خدمات مشاوره تیم ما استفاده کنید. ما در مؤسسه رویال مهاجرت از ابتدا تا انتها مسیر مهاجرت در کنار شما هستیم و شما می‌توانید از خدمت مشاوره مؤسسه ما برای حل مشکلات خود و دریافت اقامت کشور کانادا دریافت کنید.

حرف آخر

ما در این مطلب تلاش کردیم تا در مورد نحوه دریافت اقامت کشور کانادا از طریق تمکن مالی و خود حمایتی اطلاعات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم. همان‌طوری که مشاهده کردید، در صورتی که شما بتوانید توانایی مالی خود برای تأمین هزینه‌های مختلف زندگی‌تان را اثبات کنید، می‌توانید اقامت کشور کانادا را از این طریق دریافت کنید. البته در صورتی که از طریق خود حمایتی و اثبات تمکن مالی وارد کشور کانادا شوید، شما مجاز به کار کردن در کشور کانادا نخواهید بود. همچنین به‌هیچ‌عنوان نمی‌توانید از خدمات حمایتی دولت کانادا استفاده کنید. در انتها اگر سؤال خاصی در مورد دریافت ویزای خود حمایتی کانادا دارید، می‌توانید با تیم ما در مجموعه مهاجرتی آوام مهاجرت تماس بگیرید و از این طریق مشکلات خود را به‌صورت کامل برطرف کنید.

سؤالات متداول

چگونه می‌توانید از طریق روش خودحمایتی، اقامت دائم کانادا را دریافت کرد؟

در صورتی که از ویزا خودحمایتی شما 5 سال گذشته باشد، می‌توانید سپس برای دریافت ویزا کشور کانادا اقدام کنید.

موجودی بانکی مورد نیاز برای اثبات تمکن مالی کشور کانادا چقدر است؟

برای دریافت اقامت تمکن مالی کانادا، نیاز است تا در حساب بانکی خود 150 هزار دلار داشته باشید.

آیا با اقامت از طریق خودحمایتی می‌توانید در کانادا کار کرد؟

خیر افرادی که این نوع اقامت را دریافت می‌کنند، حق کار در کشور کانادا را نخواهند داشت و باید خودشان هزینه‌های زندگی در کانادا را تأمین کنند.

آیا برای دریافت ویزا خودحمایتی کانادا نیاز به مدرک زبان است؟

خیر شما می‌توانید بدون دریافت مدرک زبان، ویزا خودحمایتی این کشور را دریافت کنید.

محدودیت سنی برای دریافت ویزا خودحمایتی کانادا چقدر است؟

به‌منظور دریافت ویزا خودحمایتی کشور کانادا، هیچ محدودیت سنی وجود ندارد.

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان مهاجرت