تحصیل پزشکی در اسپانیا
رویال مهاجرت جولای 22, 2023

تحصیل پزشکی در اسپانیا

اسپانیا مقصد خوبی برای دانشجویانی است که برای تحصیل پزشکی با هزینه مناسب می‌خواهند به خارج از کشور بروند. برای گرفتن مشاوره در خصوص تحصیل پزشکی در اسپانیا با ما در رویال مهاجرت در ارتباط باشید تا اطلاعات به‌روز را دریافت کنید.

درخواست فوری مشاوره

  درخواست فوری مشاوره

   تعداد دانشگاه‌های پزشکی

   42 دانشگاه (31 دانشگاه دولتی و 11 دانشگاه خصوصی)

   تعداد دانشجویان

   بین‌المللی در رشته‌های پزشکی در اسپانیا

   4 درصد از شهروندان خارج از اتحادیه اروپا و 96 درصد از اتحادیه اروپا

   تعداد دانشجویان پزشکی در

   اسپانیا

   113هزار نفر

   متوسط درآمد پزشک در اسپانیا

   3960 یورو در ماه

   مزایای تحصیل پزشکی در اسپانیا

   از مهم‌ترین مزایای تحصیل در دانشگاه‌های این کشور می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

   • امکانات آموزشی و فناوری‌های مدرن در خدمت مراقبت‌های بهداشتی: کیفیت آموزش پزشکی در این کشور دانشجویان کشورهای مختلف را جذب می‌کند.
   • کیفیت تحصیل در اسپانیا: در دانشگاه‌های این کشور بهترین روش‌ها در یادگیری جدیدترین ابزارها برای پیچیده‌ترین درمان‌ها به دانشجویان آموزش داده می‌شود.
   • کارایی و ارزیابی بالای مراقبت‌های بهداشتی: بازار کار برای دانشجویان پزشکی در این کشور تضمین شده است. تامین اجتماعی تضمین می‌کند که فارغ‌التحصیلان جدید شغلی مطمئن در آینده خواهند داشت.
   • مدارک دانشگاهی معتبر: مدارک دانشگاهی اسپانیا در تمامی کشورهای اروپایی اعتبار دارد. برای تحصیل نیازی به ارائه مدرک زبان نیست که این یکی دیگر از نکات مثبت در زمینه تحصیل پزشکی در اسپانیا در نظر گرفته می‌شود.
   • هزینه پایین تحصیل: هزینه زندگی و تحصیل در این کشور نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی کمتر و ارزان‌تر خواهد بود.

   دانشگاه ‌های پزشکی اسپانیا

   رتبه در اسپانیا

   رتبه‌بندی QS

   نام دانشگاه

   1

   168

   دانشگاه بارسلونا

   2

   209

   دانشگاه خودمختار بارسلون

   3

   223

   دانشگاه کمپلوتنسه مادرید

   4

   248

   دانشگاه پمپئو فابرا

   5

   266

   دانشگاه ناوارا

   6

   492

   دانشگاه گرانادا

   7

   531 تا 550

   دانشگاه ساراگوسا

   8

   551 تا 560

   دانشگاه سویا

   9

   571 تا 580

   دانشگاه والنسیا

   10

   651 تا 700

   دانشگاه سالامانکا

   دانشکده‌های پزشکی برتر اسپانیا به‌طور مداوم در بین دانشگاه‌های برتر جهان رتبه‌بندی می‌شوند. به‌عنوان‌مثال، رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی QS در زمینه پزشکی، پنج دانشگاه این کشور را در بین 200 دانشگاه برتر جهان قرار داده است. دانشگاه‌ های اسپانیا به‌دلیل تجهیزات پیشرفته، امکانات و برتری علمی خود مشهور هستند.

   برترین کشورها برای تحصیل پزشکی

   تحصیل پزشکی در آلمان   تحصیل پزشکی در کانادا    تحصیل پزشکی در ترکیه   تحصیل پزشکی در فرانسه    تحصیل پزشکی در اسپانیا   تحصیل پزشکی در انگلیس تحصیل پزشکی در دانمارک تحصیل پزشکی در سوئد تحصیل پزشکی در مجارستان تحصیل پزشکی در هلند تحصیل پزشکی در آمریکا تحصیل پزشکی در اتریش

   دانشگاه ‌های مورد تایید وزارت بهداشت و علوم ایران در اسپانیا

   یکی از نکات مهم در انتخاب دانشگاه موردنظر برای تحصیل پزشکی در اسپانیا موردتاییدبودن آن از سوی وزارت بهداشت و علوم ایران است. زیرا اگر دانشگاه انتخابی در لیست مورد تایید نباشد بعد از فارغ‌التحصیلی امکان معادل‌سازی مدرک شما نخواهد بود. از 42 دانشگاه پزشکی در اسپانیا تعداد 32 دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت و علوم ایران هستند که برخی از آنها شامل:

   • Universitat Internacional de Catalunya (UIC)
   • Universidad Autonoma de Barcelona
   • Universidad Autonoma de Madrid
   • University Balearic Islands
   • University of Alcala
   • University of Alicante
   • University of Barcelona
   • University of Jaen
   • University of La Laguna
   • University of Valladolid
   • University of Zaragoza
   • University Pompeu Fabra
   • University Rey Juan Carlos

   هزینه تحصیل پزشکی در اسپانیا

   در این کشور تحصیل در رشته‌های پزشکی در دانشگاه‌های خصوصی گران‌تر است. یک دانشجو در دانشگاه دولتی باید شهریه‌ای بین 1800 تا 3300 یورو بپردازد. هزینه‌های دانشگاه‌های خصوصی نیز بین 6 هزار تا   20 هزار یورو متغیر خواهد بود.

   اسپانیا از سیستم ECTS پیروی می‌کند که شهریه بر اساس تعداد واحدهای یک برنامه تعیین می‌شود. یک مدرک پزشکی شش‌ساله معمولی دارای 360 واحد درسی است که در هر سال تحصیل 60 واحد خواهد شد. شهریه چند دانشگاه در کشور اسپانیا به شرح زیر خواهد بود:

   شهریه سالانه به یورو

   نوع دانشگاه

   نام دانشگاه

   757

   دولتی

   دانشگاه گرانادا

   3,834

   دولتی

   دانشگاه ساراگوسا

   1660

   دولتی

   دانشگاه روویرا ای ویرجیلی

   1,568

   دولتی

   دانشگاه آلکالا

   1,230

   دولتی

   دانشگاه کاستیا – لامانچا

   در اسپانیا تحصیل در رشته‌های پزشکی در دانشگاه‌های خصوصی گران‌تر است. یک دانشجو در یک دانشگاه دولتی باید شهریه‌ای بین 1800 تا 3300 یورو بپردازد.

   شرایط تحصیل پزشکی در اسپانیا

   در دانشگاه‌های این کشور تحصیل پزشکی به زبان‌های انگلیسی و اسپانیایی تدریس می‌شود، بنابراین دانشجویان می‌توانند تحصیلات خود را به یکی از این دو زبان انجام دهند. افرادی که دارای مدرک ۱۲ساله دیپلم دبیرستان هستند واجد شرایط تحصیل پزشکی در کشور اسپانیا خواهند بود.

   اسپانیا مانند سایر کشورهای اروپایی، دانشجویان را ملزم به شرکت در آزمون ورودی دانشگاه برای تخصص پزشکی می‌کند و قبولی در این آزمون برای پذیرش در دانشگاه‌های آن اجباری تلقی می‌شود. به‌همین‌دلیل در ابتدا متقاضیان تحصیل در رشته پزشکی در دوره‌های پیش پزشکی شرکت می‌کنند و پس از گذراندن این دوره با قبولی در آزمون ورودی دانشگاه در رشته پزشکی ادامه تحصیل می‌دهند.

   تقریبا همه دانشگاه‌ها دارای دوره‌های آمادگی ویژه هستند که مدت آن هشت ماه است. اغلب دانشجویان خارجی دوره پیش پزشکی را با دوره‌های زبان در همان دانشگاه ترکیب می‌کنند. ورود به دانشکده پزشکی در اسپانیا بدون چنین آمادگی بسیار دشوار خواهد بود. شما در صورت کسب امتیاز ناکافی در آزمون پزشکی باید دوباره در این دوره‌ها شرکت کنید.

   تفاوت‌های ظریف پذیرش در دانشکده‌های پزشکی به تخصص انتخاب‌شده و منطقه‌ای که دانشگاه در آن قرار دارد و الزامات یک دانشگاه خاص بستگی دارد. مقامات استان‌های خودمختار به‌طور مستقل در مورد مسائل آموزش عالی تصمیم‌گیری می‌کنند. بنابراین شرایط برای متقاضیان در هر دانشگاه به‌طور قابل‌توجهی متفاوت خواهد بود.

   تحصیل پزشکی در اسپانیا با مدرک دیپلم

   افراد متقاضی بدون دیپلم دبیرستان امکان تحصیل پزشکی در کشور اسپانیا را نخواهند داشت. در واقع، نتیجه تحصیلی دوران دبیرستان در فرایندپذیرش بین 70 تا 80 درصد تاثیر خواهد داشت. در مقابل آزمون‌های تکمیلی زبان اسپانیایی (ریاضی، فیزیک، شیمی، زیست شناسی و گاهی اوقات انگلیسی) تنها 20 تا 30 درصد از نتیجه نهایی به‌حساب می‌آیند.

   مدت ‌زمان تحصیل پزشکی در اسپانیا

   تحصیل پزشکی در این کشور شش سال زمان می‌برد. در این مدت شما باید 360 واحد (ECTS) کسب کنید. دو سال اول، دانشجویان بر روی مطالعه پزشکی پیش‌بالینی تمرکز می‌کنند. در این دوره اصول و علوم پزشکی را در زمینه‌های زیست شناسی، فیزیک، آناتومی پایه، فیزیولوژی و فرآیندهای سیستم‌ها و اندام‌ها آموزش داده می‌شود.

   دانشجویان پس از اتمام دوره‌های پیش‌بالینی، تحقیقات بالینی را زیر نظر متخصصان مجرب آغاز خواهند کرد. در مرحله بعد، پزشکان آینده به سمت تخصص خود می‌روند تا آموزش خود را در دوره کارآموزی MIR ادامه دهند. پس از آن دانشجو باید در امتحان شرکت کند و اگر نتایج لازم را به‌دست آورد، اجازه کار در بیمارستان را دارد.

   پس از چهار سال کار (پنج سال برای تخصص‌های جراحی)، عنوان متخصص به او اعطا می‌شود و می‌تواند در رشته پزشکی منتخب فعالیت کند. بنابراین، پزشکان اسپانیایی به مدت 11-12 سال تحصیل می‌کنند. شاید این یکی از دلایل کیفیت بالای پزشکی اسپانیایی باشد که در سراسر جهان شناخته شده است.

   آزمون ورودی پزشکی در اسپانیا

   دانشجویان بین‌المللی باید برای تحصیل پزشکی در اسپانیا در آزمون‌پذیرش پزشکی شرکت کنند. بنابراین متقاضیان برای ثبت‌نام در این رشته باید در آزمون PCE یا PAU قبول شوند. به‌طور معمول، دانشگاه‌ها نیاز به قبولی در یک امتحان در زیست‌شناسی، شیمی و ریاضی دارند. هر دانشگاه به‌طور مستقل لیست دروس قبولی در کنکور را تعیین می‌کند.

   برای پیش ثبت‌نام در رشته پزشکی ارائه مدرکی مبنی بر قبولی در آزمون مربوطه الزامی است. دانشگاه موردنظر درخواست‌های دانشجویان در سراسر کشور را بررسی می‌کنند و آنها را بر اساس عملکرد تحصیلی رتبه‌بندی خواهند کرد.

   حداقل نمره قبولی استاندارد در این آزمون 12.5 است، هر چه نمره بیشتر باشد شانس پذیرش بیشتر خواهد بود. در پذیرش علاوه‌بر نمرات این آزمون باید موارد زیر را مد نظر قرار داد:

   • داشتن مدرک تحصیلی دانشگاهی یا معادل آن (2%)
   • سن 25 یا بیشتر و قبولی در آزمون ورودی (3٪)
   • 40 تا 45 سال (2%) و 45 سال و بالاتر (1%)

   بورسیه پزشکی در اسپانیا

   دانشگاه‌های این کشور فرصت‌های فوق‌العاده‌ای برای دانشجویان خارجی برای دریافت بورسیه تحصیلی در رشته پزشکی دارند. داوطلبان می‌توانند برای بورسیه تحصیلی اسپانیا در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری اقدام کنند.

   بورسیه دولتی بودجه کامل برای تحصیل پزشکی در اسپانیا را در اختیار دانشجویان ممتاز ارائه می‌دهد. جدا از این اگر دانشجویان تحصیلات خود را به‌خوبی انجام دهند، دانشگاه‌ها کمک‌هزینه‌های ماهانه‌ای را به آن‌ها می‌دهند که می‌تواند هزینه‌های مختلف دانشگاه پزشکی را پوشش دهد.

   دانشگاه‌های اسپانیا فرصت‌های فوق‌العاده‌ای برای دانشجویان خارجی برای دریافت بورسیه تحصیلی در رشته پزشکی دارند.

   تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا

   دندانپزشکی پس از پزشکی پرطرف‌دارترین رشته در بین دانشجویان خارجی در اسپانیا است. این دوره تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا، به زبان‌های انگلیسی و اسپانیایی ارائه می‌شود و دانشجویان با قبولی در آزمون رشته دندانپزشکی و کسب نمره 11 می‌توانند به تحصیل خود در این کشور ادامه دهند.

    دانشجویانی که مایل به تحصیل دندانپزشکی در این کشور به زبان انگلیسی هستند باید سالانه حدود 13 هزار یورو برای هزینه‌های شهریه دانشگاه بپردازند.

   تحصیل داروسازی در اسپانیا

   دانشجویانی که مایل به تحصیل و آشنایی با علم داروسازی و تهیه و ترکیب دارو هستند به مدت پنج سال در رشته داروسازی تحصیل خواهند کرد. داروسازی در اسپانیا به زبان انگلیسی و اسپانیایی تدریس می‌شود. دانشجو برای تحصیل در رشته داروسازی و انجام این رشته باید در کنکوری که برای او در نظر گرفته شده است مانند رشته پزشکی قبول شود.

   افراد با نمره 10 از 14 مجاز به تحصیل در رشته داروسازی هستند. هزینه تحصیل رشته داروسازی در دانشگاه‌های دولتی اسپانیا تقریبا مقرون‌به‌صرفه در نظر گرفته می‌شود. شهریه این رشته در دانشگاه‌های خصوصی سالانه بین 12هزار تا 14 هزار یورو هزینه دارد.

   مدارک لازم برای اخذ پذیرش پزشکی در اسپانیا

   در اسپانیا اکثر دانشکده‌های پزشکی دانشجویانی را پذیرش می‌کنند که به زبان اسپانیایی مسلط باشند. دانستن این زبان برای تحصیل پزشکی در اسپانیا به چند دلیل حیاتی است. اکثر برنامه‌های پزشکی ترکیبی از زبان‌های انگلیسی و اسپانیایی هستند.

   علاوه‌بر این، دانشجویان در سال آخر، دوره آموزشی خود را در بیمارستان‌ها تکمیل خواهند کرد. این آموزش مستلزم مکالمه با بیماران و همکاران به زبان اسپانیایی است. سایر مدارک تحصیلی که شما را واجد شرایط پذیرش دانشکده پزشکی می‌کند عبارتند از:

   • دیپلم دبیرستان
   • آزمون BMAT (در صورت نیاز دانشگاه)
   • ریزنمرات مقطع دبیرستان
   • توصیه‌نامه
   • نامه انگیزشی
   • ویزای تحصیلی اسپانیا
   • توانایی زبان اسپانیایی تا سطح B2
   • پاسپورت معتبر
   • شناسه معتبر
   • عکس
   • بیمه سلامت
   • اثبات ثبات مالی یا بورسیه

   کار حین تحصیل در رشته پزشکی در اسپانیا

   کار پاره‌وقت برای دانشجویان بین‌المللی به‌منظور تحصیل پزشکی در اسپانیا ضروری است، بنابراین دانشگاه‌های این کشور اجازه کار در حین تحصیل را می‌دهند. دانشجویان می‌توانند بخشی از هزینه‌های زندگی در اسپانیا را از این طریق تامین کنند و نحوه کار در اسپانیا را بیاموزند. فرصت‌های شغلی پاره‌وقت زیادی در اسپانیا وجود دارد.

   دانشجویان برای کار حین تحصیل پزشکی باید درخواستی برای دانشگاه خود بنویسند. این بستگی به دانشگاه یا خوابگاه دارد که آیا اجازه کار پاره‌وقت می‌دهند یا خیر. اگر آنها درخواست متقاضی را مورد تایید قرار دهند، دانشجو می‌تواند در اسپانیا کار کند.

   زمان کار حداکثر چهار ساعت در روز یا 20 ساعت در هفته خواهد بود. دانشجویان این امکان را هم دارند تا در تعطیلات ترم به صورت تمام‌وقت کار کنند.

   درآمد پزشکان در اسپانیا

   پزشکان تمام‌وقت در بیمارستان‌های دولتی ممکن است هر ماه تا 4130 یورو درآمد داشته باشند. این دسته از افراد به‌طور متوسط 4852 یورو در ماه، بدون احتساب پاداش و سایر کمک هزینه‌ها از جمله اضافه کاری، درآمد دارند.

   پزشکان مشتاق باید برای کار در اسپانیا مجوزهای لازم را اخذ کنند. آنها می‌توانند در سیستم مراقبت‌های بهداشتی اسپانیا، شامل بیمارستان‌های دولتی و خصوصی، مراکز تحقیقاتی پزشکی و سایر موسسات، انتظار مشاغل با درآمد بالاتر را داشته باشند.

   اقامت اسپانیا از طریق تحصیل پزشکی

   دانشجویان تحصیل پزشکی در اسپانیا، پس از فارغ‌التحصیلی در صورت تمایل به کار و اقامت در اسپانیا، می‌توانند برای اقامت یک‌ساله اقدامات لازم را انجام دهند. ویزا و اقامت شما با مجوز کار تمام‌وقت به مدت یک سال در اسپانیا تمدید می‌شود. اگر دانشجوی پزشکی برای مهاجرت به اسپانیا بتواند کار تمام‌وقت و قرارداد کاری با یک کارفرمای اسپانیایی پیدا کند، اقامت او قابل‌تمدید خواهد بود.

   کارت اقامت فرد باتوجه‌به مدت قرارداد با کارفرما تمدید می‌شود. پس از پنج سال از کار تمام ‌وقت در اسپانیا، می‌توان برای کارت اقامت اقدام کرد. در این کشور مدت‌زمان پروسه اخذ کارت اقامت حدود 10 سال در نظر گرفته می‌شود. فرد پس از اخذ اقامت دائم باید پنج سال دیگر در اسپانیا زندگی کند. پس از طی این مدت متقاضی موردنظر این امکان را دارد تا پاسپورت اسپانیایی بگیرد. برای دریافت پاسپورت اسپانیایی، باید ملیت قبلی خود را لغو کنید.

   شما عزیزان برای اطلاع از مراحل قانونی اقامت در این کشور این امکان را دارید تا از دانش و تجربه وکیل مهاجرت به اسپانیا بهره ببرید. وکلای ما در رویال مهاجرت آماده‌اند تا تمام اطلاعات لازم دراین‌خصوص را در اختیارتان قرار دهند.

   دانشجویان پزشکی پس از فارغ‌التحصیلی در صورت تمایل به کار و اقامت در اسپانیا، می‌توانند برای اقامت یک‌ساله اقدام کنند.

   جمع‌بندی

   تحصیل پزشکی در اسپانیا یک گزینه عالی برای افرادی است که علاقه‌مند به دریافت آموزش‌های باکیفیت در این رشته بسیار پرتقاضا هستند. دانشگاه‌های این کشور برنامه‌های تحصیلی درجه یک و فرصت‌های کارآموزی و اشتغال بعد از اتمام تحصیل را در اختیار دانشجویان و فارغ‌التحصیلان خود قرار می‌دهند. این امکان فراهم است تا با ما در رویال مهاجرت در ارتباط باشید تا با بررسی سوابق تحصیلی خود بهترین گزینه را برای تحصیل در این کشور انتخاب کنید.

   سؤالات متداول

   هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه‌های دولتی این کشور به زبان اسپانیایی 1500-1200 یورو در سال است. این هزینه در دانشگاه‌های خصوصی بسته به نوع دانشگاه حدود 8 تا 15 هزار یورو در سال خواهد بود.

   تحصیل پزشکی در اسپانیا مستلزم گذراندن دوره پیش پزشکی و قبولی در آزمون زبان اسپانیایی است. اخذ پذیرش از دانشگاه‌های پزشکی در اسپانیا به 12 امتیاز از 14 نیاز دارد.

   خیر. متقاضیان می‌توانند برای یادگیری زبان اسپانیایی و آمادگی برای آزمون در دوره پریمدیکال تحصیل کنند و نیازی به ارائه مدرک زبان در ابتدای این دوره ندارند.

   بله. قبولی در آزمون ورودی پزشکی اسپانیا یکی از شرایط اصلی تحصیل پزشکی در این کشور است.

   شما پس از 10 سال اقامت در اسپانیا و پرداخت مالیات می‌توانید برای شهروندی اسپانیا اقدام کنید.

   مقالات مرتبط

   مشاغل مورد نیاز اسپانیا

   مشاغل مورد نیاز اسپانیا

   اسپانیا به‌عنوان یکی از اعضای اتحادیه اروپا فرصت‌های شغلی مختلفی را ارائه می‌دهد. مشاغل مورد نیاز اسپانیا بیشتر در بخش‌های ساخت‌وساز، گردشگری، فناوری اطلاعات و …

   سرمایه گذاری در اسپانیا

   سرمایه گذاری در اسپانیا

   اسپانیا در جنوب غربی اروپا به عنوان یکی از محبوب ترین مقاصد مهاجرت سرمایه گذاری در جهان شناخته می شود. اسپانیا کشور پرجنب و جوشی …

   ثبت شرکت در اسپانیا

   ثبت شرکت در اسپانیا

   اسپانیا کشور ایده­آلی برای خارجی­های سراسر جهان جهت راه اندازی شرکت خود می­باشد. زیرساخت‌های ایده‌آل، استعدادهای جهانی و اکوسیستم کارآفرینی شهرهایی مانند بارسلونا یا مادرید، …

   مزایا و معایب زندگی در اسپانیا

   مزایا و معایب زندگی در اسپانیا

   اسپانیا یک گزینه عالی برای مهاجرت است، زیرا از نظر حقوقی، اخذ اجازه اقامت برای زندگی و کار در این کشور کاملاً قابل دسترس است. …

   زندگی در اسپانیا

   زندگی در اسپانیا

   اسپانیا کشوری در جنوب غربی اروپا است که به دلیل آب و هوای مدیترانه ای، فرهنگ غنی و تاریخ طولانی خود شناخته شده است. این …

   تحصیل پزشکی در اسپانیا

   تحصیل پزشکی در اسپانیا

   اسپانیا مقصد خوبی برای دانشجویانی است که برای تحصیل پزشکی با هزینه مناسب می‌خواهند به خارج از کشور بروند. برای گرفتن مشاوره در خصوص تحصیل …

   خرید ملک در اسپانیا

   خرید ملک در اسپانیا

   اسپانیا یک مقصد محبوب برای سرمایه گذاران املاک است. این کشور دارای آب و هوای گرم، فرهنگ غنی و مناظر خیره کننده است. قیمت املاک …

   مهاجرت کاری به اسپانیا

   مهاجرت کاری به اسپانیا

   مهاجرت همواره به‌عنوان یکی از راه‌های افزایش فرصت‌های شغلی و بهبود شرایط زندگی انتخاب می‌شود. اسپانیا یکی از مقاصد محبوب برای مهاجرت کاری است. با …

   وکیل مهاجرت به اسپانیا

   یکی از موارد مهم در اخذ ویزای اسپانیا انتخاب مشاور و وکیل مهاجرت به اسپانیا است که نقش مهمی در دریافت اقامت اسپانیا ایفا می‌کند. …

   مهاجرت کاری به اسپانیا

   ویزای کار اسپانیا

   اسپانیا با فرصت‌های شغلی غنی، فضای آزاد، مساعد و استانداردهای بالای زندگی، هر ساله به‌عنوان مقصد شمار زیادی از متقاضیان مهاجرت کاری به اسپانیا را …

   تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا

   تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا

   دندانپزشکی یکی از مشاغل موردنیاز و محبوب در تمام جهان است. تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا به‌دلیل فرصت‌های شغلی و حقوق بالا یکی از رشته‌های موردعلاقه …

   بورسیه تحصیلی اسپانیا

   بورسیه تحصیلی اسپانیا

   اسپانیا یکی از کشورهای اروپایی است که دارای سیستم آموزشی با کیفیت و هزینه‌های نسبتاً پایین است. این کشور همچنین دارای بورسیه‌های تحصیلی متعددی برای …

   دانشگاه های اسپانیا

   دانشگاه های اسپانیا

   تا یکی دو دهه قبل اگر از دانشجویانی که قصد مهاجرت داشتند مقصدشان را سوال می¬کردید، احتمالا اکثر آن¬ها پاسخشان آمریکا، کانادا و تعداد اندکی …

   نظر خود را بنویسید

   نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   مشاوره رایگان مهاجرت