تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا 2023 | شرایط + هزینه تحصیل

بیشتر دانشجویان بین المللی برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی، دانشگاه های کشورهایی مانند ایالات متحده، بریتانیا، استرالیا و کانادا را در نظر می گیرند. در حالی که کالج های پزشکی و دندانپزشکی اسپانیا نیز برای دانشجویان بین المللی به یک مقصد ایده آل در سطح جهان تبدیل شده است. در مقاله پیش رو ما مشاوران رویال مهاجرت سعی کرده ایم تا همه اطلاعات لازم در مورد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا در سال 2023 را ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

از ما مشاوره رایگان دریافت کنید!

با ما در ارتباط باشید و سوالات، ابهامات و نگرانی های خود را از طریق راه های ارتباط زیر با ما در میان بگذارید. از طریق شماره تماس زیر میتوانید با مشاورین ما گفتگو کنید 

درخواست فوری مشاوره

  شرایط اخذ پذیرش پزشکی و دندانپزشکی اسپانیا

  تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا مسیرهای شغلی مناسبی را برای دانشجویان بین المللی باز می کند. اسپانیا که میزبان بهترین کالج های پزشکی و دندانپزشکی است که دانشجویان را با مجموعه مهارت های لازم برای قدم گذاشتن در دنیای پزشکی و دندانپزشکی آموزش می دهد، هر ساله پذیرای هزاران دانشجوی بین المللی است. این کشور به دلیل سیستم آموزشی منعطف و ساختارمند خود شناخته شده است که به دانشجویان این فرصت را می دهد تا در آینده پزشکان و دندانپزشکان و متخصصان ماهر و باتجربه ای شوند. از مهم ترین شرایط پذیرش پزشکی و دندانپزشکی برای مهاجرت به اسپانیا برای دانشجویان بین المللی موارد زیر را می توان نام برد:

  شرایط پذیرش دوره پزشکی اسپانیا

  شرایط پذیرش دوره دندانپزشکی اسپانیا

  دارا بودن 18 سال تمام

  دارا بودن 18 سال تمام

  کسب نمره لازم از آزمون استعداد بالینی دانشگاه ( (UCAT قبل از ارائه درخواست پذیرش پزشکی

  کسب نمرات EBAU/PAU  (در صورت نیاز دانشگاه)

  دارا بودن دیپلم دبیرستان یا گواهی معادل مدرک دیپلم اسپانیایی

  دارا بودن دیپلم دبیرستان یا گواهی معادل مدرک دیپلم اسپانیایی

  دارا بودن شرایط شرکت در آزمون های ورودی دانشگاه های اسپانیا (برخی از دانشگاه‌ های خاص مانند دانشگاه ناوارا و دانشگاه CEU Cardenal Herrera ممکن است از دانشجویان بخواهند که در آزمون پذیرش پزشکیBMAT  شرکت کنند.)

  دارا بودن میانگین کلی دبیرستان (معدل کل) بیش از 75٪

  دارا بودن نمرات آزمون مهارت زبان انگلیسیTOEFL، Cambridge و  PTE

  یا

  مدرک دیپلم اسپانیایی

  گواهینامه های تایید شده  (UNICERT/CLES)

  گواهی زبان اروپایی

  دارا بودن مدرک زبان انگلیسی آیلتس 5.5 و بالاتر یا سطح زبان انگلیسی  B2

  یا

  دارا بودن مدرک مهارت زبان اسپانیایی حداقل B2

  دارا بودن نمره های خوب در دروس زیست شناسی، فیزیک، شیمی و ریاضیات دبیرستان

  دارا بودن نمره های خوب در دروس فیزیک، زیست شناسی و شیمی دبیرستان

  راهنمای تحصیل پزشکی در اسپانیا

  پزشکی به عنوان رشته ای که سلامت و رفاه را ارتقا می دهد، نه تنها در اسپانیا بلکه در همه کشورهای جهان بسیار مورد توجه و احترام است. اگر در دانشگاه های اسپانیا رشته پزشکی را انتخاب کنید، این فرصت را خواهید داشت که در یکی از 40 کالج برتر پزشکی اسپانیا تحصیل کنید. هدف این کالج ها تربیت دانشجویان سخت کوش و حامی است که ارزش های حرفه پزشکی را درک می کنند و پس از فارغ التحصیلی به متخصصان پزشکی با اخلاق و متعهد تبدیل می شوند. دانشگاه های اسپانیا به عنوان یکی از مهم ترین کشورهای اتحادیه اروپا که نهادهای بین المللی آن را تایید کرده اند، تحصیلات مقرون به صرفه ای ارائه می دهند. سیستم آموزشی این کشور آموزش های بالینی درجه یک را ارائه می دهد که دانشجویان را برای کار در دنیای واقعی آماده می کند.

  تحصیل پزشکی در اسپانیا در سال 2023 در یک نگاه

  مدت زمان تحصیل پزشکی

  5 سال + یک سال کارآموزی (اینترشیپ)

  زبان تحصیل

  اسپانیایی/ انگلیسی

  متوسط حقوق و درآمد پس از فارغ التحصیلی از پزشکی

  ماهانه در حدود 3.960 یورو

  دلایل تحصیل پزشکی در اسپانیا برای دانشجویان بین المللی

  دانشجویان بین المللی برای تحصیل پزشکي در اسپانیا دارای دلایل فراوان می باشند. برخی از مهم ترین دلایل تحصیل پزشکی در اسپانیا برای دانشجویان بین المللی عبارت است از:

  تحصیل در بهترین کالج های پزشکی جهان

  کشور اسپانیا به داشتن برخی از بهترین کالج های پزشکی در جهان مشهور است. این مزیت به دانشجو کمک می کند که به بهترین وجه با اهداف شغلی آینده اش مطابقت داشته باشد. بنابراین با توجه به اینکه برخی از کالج های پزشکی اسپانیا در رتبه های برتر دنیا قرار دارند، تحصیلات دانشجویان از کیفیت بالایی برخوردار خواهد بود و دانش گسترده ای در زمینه پزشکی در اختیار آن ها قرار خواهد گرفت.

  تحصیل مقرون به صرفه و با هزینه مناسب

  هزینه های تحصیل پزشکی در اسپانیا در مقایسه با بسیاری از کشورهای اتحادیه اروپا مقرون به صرفه تر و مناسب تر است. پردیس های دانشجو پسند با زیرساخت ها و امکانات عالی و همچنین برنامه های تحصیلی نوآورانه بر اساس روش های یادگیری عملی از دیگر دلایل تحصیل پزشکی در اسپانیا است.

  محیط زیست بین المللی اسپانیا

  در حالی که دانشجویان بین المللی قصد تحصیل در اسپانیا را دارند، یکی از آرامش بخش ترین تجربیات زندگی را خواهند داشت. بسیاری از دانشجویان بین المللی ادعا می کنند که به دلیل صمیمیت شگفت انگیز شهروندان اسپانیا با مهاجران، این کشور را دوست دارند. همچنین دانشجویان می توانند از آب و هوای گرم اسپانیا به همراه هزاران دانشجوی بین المللی که اسپانیا را به عنوان مقصد تحصیلی خود برای اخذ مدرک پزشکی انتخاب می کنند، لذت ببرند.

  فرهنگ منحصر به فرد و مناظر شگفت انگیز اسپانیا

  یکی از بهترین جذابیت های اسپانیا فرهنگ غنی و مناظر بکر و طبیعی آن است. برای دانشجویان بین المللی، اسپانیا نه تنها یکی از بهترین آموزش های پزشکی را ارائه می دهد، بلکه به دانشجویان این فرصت را می دهد که در فرهنگ اسپانیایی غوطه ور شوند و همچنین از مناظر زیبای زیبای این کشور لذت ببرند. بنابراین، قبل از ورود به اسپانیا، باید فهرستی از مکان‌ های جذاب و زیبای طبیعی و باستانی آن را تهیه کنید.

  مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش تحصیلی پزشکی اسپانیا

  از شرایط مهم اخذ پذیرش کالج های پزشکی اسپانیا دارا بودن مدرک زبان اسپانیایی است. این مدرک بسیار مهم است و دانشجویان بین المللی باید در سال های گذشته آموزش های خود را برای اخذ مدرک زبان اسپانیایی انجام داده باشند. دانستن زبان، ارتباط دانشجویان بین المللی را با هم آسان تر می کند. دیگر شرایطی که دانشجویان را واجد شرایط پذیرش در برنامه های پزشکی و دندانپزشکی اسپانیا می کند عبارت است از:

  • ارائه دیپلم دبیرستان یا گواهی معادل مدرک اسپانیایی
  • ارائه رونوشت های رسمی و ریزنمره های تحصیلی
  • ارائه مجوز اقامت قانونی در اسپانیا (به غیر از ویزای توریستی یا تجاری)
  • ارائه توصیه نامه های تحصیلی از اساتید مقطع قبل و انگیزه نامه تحصیلی قدرتمند
  • ویزا برای دانشجویان از کشورهای غیر اتحادیه اروپا، EEA و سوئیس
  • اثبات تمکن مالی کافی برای تامین هزینه های زندگی و تحصیل در اسپانیا
  • ارائه رسید پرداخت هزینه های درخواست پذیرش تحصیلی اسپانیا
  • ارائه بیمه درمانی معتبر
  • کپی پاسپورت با اعتبار کافی
  • عکس های سایز پاسپورت
  • ریز نمرات تحصیلی
  • شناسنامه و مدارک هویتی
  • گواهی سلامت پزشکی
  • انگیزه نامه تحصیلی قدرتمند
  • نمرات آزمون مهارت زبان انگلیسیTOEFL، Cambridge و PTE

  از آنجایی که زبان تدریس بیشتر کالج های پزشکی در اسپانیا اسپانیایی است، دانشجویان باید مهارت خود را در زبان اسپانیایی ثابت کنند. مدارک زبان اسپانیایی مورد تایید کالج های پزشکی و دندانپزشکی اسپانیا عبارت اند از:

  • مدرک دیپلم اسپانیایی
  • گواهینامه های تایید شده (UNICERT/CLES)
  • گواهی زبان اروپایی

  نحوه درخواست اخذ پذیرش پزشکی اسپانیا

  درخواست برای تحصیل در رشته پزشکی در اسپانیا دشوارتر یا متفاوت تر از درخواست برای رشته های دیگر در اسپانیا نیست. نحوه درخواست اخذ پذیرش پزشکی و دندانپزشکی اسپانیا عبارت است از:

  • برای پذیرش در همه رشته های تحصیلی و از جمله پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا دانشجویان باید تمام مدارک خود را ارزیابی کنند و این کار از طریق سفارت اسپانیا در کشور دانشجو انجام می شود.
  • هنگامی که سفارت اسپانیا در کشور دانشجو ارزیابی کرد که مدارک تحصیلی دانشجو با مدارک اسپانیایی برابر است، دانشجو اجازه خواهد داشت برای دانشگاه های مورد نظر خود درخواست دهد.
  • درخواست برای دانشگاه ها معمولا از طریق پورتال درخواستی در وب سایت دانشگاه مورد نظر انجام می شود.
  • دانشجو باید فرم درخواست را به همراه مدارک مورد نیاز ذکر شده در قسمت الزامات ارسال کند.
  • نکته مهم برای ارسال مدارک این است که ارائه درخواست قبل از پایان مهلت بسیار مهم است، زیرا رقابت برای مدرک پزشکی بسیار شدید است و با ارسال مدارک در پایان مهلت دانشجو در خطر رد شدن درخواست خود است.

  مهلت درخواست پذیرش پزشکی اسپانیا

  دانشگاه ها و کالج های پزشکی اسپانیا برای ارائه درخواست پذیرش دو مهلت و ددلاین دارند که در جدول زیر در مورد آن ها توضیحات لازم ارائه شده است:

  مهلت و ددلاین ارائه درخواست پذیرش

  ددلاین پذیرش

  ترم تحصیلی

  ددلاین پاییز: شروع در ماه اکتبر

  2 ددلاین: اوایل ژوئن و اوایل سپتامبر

  آخرین زمان ارسال برای ددلایل ماه ژوئن در هفته اول ژوئن

  آخرین زمان ارسال برای ددلاین ماه سپتامبر در هفته اول سپتامبر

  ددلاین بهار: شروع در ماه ژانویه

  اوایل دسامبر

  هفته اول دسامبر

  ساختار برنامه پزشکی در اسپانیا

  حدود 6 سال طول می کشد تا تحصیل در دوره پزشکی در اسپانیا با تاکید بر مطالعه پیش بالینی به مدت 2 سال تکمیل شود. این دوره 2 ساله اساساً تحصیل علوم پایه پزشکی در زیست شناسی، فیزیک و آناتومی پایه است. پس از تکمیل این آموزش اولیه، دانشجویان باید مطالعات بالینی را در بیمارستان های آموزشی زیر نظر پزشکان معتبر آغاز کنند. زمانی که دانشجویان برنامه 6 ساله را به پایان برسانند، می توانند با تحصیل در رشته های تخصصی پزشکی تحصیلات خود را ادامه دهند.

  برنامه تحصیلی رشته پزشکی در اسپانیا

  برنامه تحصیل پزشکی اسپانیا مانند بیشتر کشورهای اتحادیه اروپا 6 سال طول می کشد. این 6 سال شامل 360 ECTS است که در آن 1 ECTS برابر با 10 ساعت کلاس درس و 15 ساعت کار دانشجویی است. برنامه تحصیلی سالانه که توسط دانشگاه های اسپانیا دنبال می شود در جدول زیر آورده شده است:

  سال تحصیلی پزشکی

  برنامه تحصیلی پزشکی

  سال اول و دوم

  سال اول و دوم یا دو سال اول پزشکی در اسپانیا بر ارائه مطالعات پیش بالینی یا آموزش پایه به دانشجویان متمرکز است. این آموزش ها شامل موضوعاتی مانند آناتومی، زیست شناسی، بیوشیمی، فیزیولوژی، بیواخلاق، بیوفیزیک است.

  سال سوم تا پنجم

  در طول سال سوم تا پنجم، دانشجویان موضوعات بالینی اجباری، از جمله بافت شناسی، ایمونولوژی، فارماکولوژی، ژنتیک، رادیولوژی و جراحی را فرا می گیرند.

  سال ششم

  سال ششم شامل دوره های بالینی است که در آن دانشجویان باید در بیمارستان ها، کلینیک های ایالتی و مراکز اجتماعی به فراگیری دروس عملی بپردازند.

  آیا تحصیل پزشکی در اسپانیا به زبان انگلیسی امکان پذیر است؟

  وقتی صحبت از تحصیل پزشکی می شود، اسپانیا ممکن است اولین انتخاب شما نباشد. با این حال، اگر به زبان اسپانیایی مسلط هستید و به دنبال شهریه های ارزان تر و برنامه کوتاه تر هستید، اسپانیا کشور مناسبی برای تحصیل پزشکی است. در حال حاضر برنامه پزشکی در اسپانیا کمتر به زبان انگلیسی تدریس می شوند، اگرچه برخی از برنامه دندانپزشکی به زبان انگلیسی تدریس می شوند. این بدان معناست که تحصیل در رشته پزشکی در اسپانیا مختص دانشجویانی است که دارای مدرک زبان اسپانیایی هستند یا حداقل درک مشترکی از این زبان دارند. کالج های پزشکی اسپانیا در سطح بین المللی مورد تایید و پذیرش هستند و اگر به زبان اسپانیایی تسلط دارید، اسپانیا می تواند کشور مناسبی برای تحصیل پزشکی باشد.

  دانشگاه های ارائه دهنده برنامه پزشکی اسپانیا به زبان انگلیسی

  به طور کلی زبان تدریس در دانشگاه ها و کالج های پزشکی اسپانیا به زبان اسپانیایی است. گرچه برخی از دانشگاه های مطرح و معتبر اسپانیا دوره های پزشکی را به زبان انگلیسی ارائه می دهند. از دانشگاه های مهم اسپانیا ارائه دهنده دوره های پزشکی به زبان انگلیسی موارد زیر را می توان نام برد:

  • دانشگاه بارسلونا University of Barcelona
  • دانشگاه مستقل مادرید Autonomous University of Madrid
  • دانشگاه مستقل بارسلونا Autonomous University of Barcelona
  • دانشگاه ناوارا University of Navarra
  • دانشگاه Complutense University of Madrid

  مدت زمان تحصیل پزشکی در اسپانیا چقدر است؟

  مدت زمان لازم برای تحصیل پزشکی در اسپانیا 6 سال است. در طول سال های اول تحصیل، دانشجویان بیشتر بر روی تحصیل در اسپانیا در دوره پزشکی پیش بالینی تمرکز خواهند کرد که در آن دوره با مبانی مطالعات پزشکی در موضوعاتی مانند فیزیک، زیست شناسی، فیزیولوژی، آناتومی پایه بیشتر آشنا خواهند شد. در پایان دوره تحصیلی، دانشجویان دوره پیش بالینی خود را تکمیل کرده و سپس تحت نظر اساتید به تحصیلات بالینی خود ادامه می دهند. پس از گذراندن این دوره 6 ساله، دانشجویان می ‌توانند در یکی از رشته ‌های متعدد تخصص پزشکی ادامه تحصیل دهند. اسپانیا به دلیل ارائه دوره های آموزشی در تخصص های مختلف پزشکی شناخته شده است، بنابراین دانشجویان برای یافتن رشته های تخصصی مورد علاقه خود مشکلی نخواهند داشت. مدت زمان دیگر برنامه های گروه علوم پزشکی در دانشگاه های اسپانیا عبارت است از:

  • تخصص علوم اعصاب: 4 سال
  • دندانپزشکی: 5 سال
  • چشم پزشکی: 4 سال
  • ارتوپدی: 4 سال
  • تغذیه و رژیم درمانی: 4 سال

  هزینه تحصیل پزشکی در اسپانیا چقدر است؟

  در بیشتر کشورهای جهان، شهریه و هزینه های تحصیل در برنامه های پزشکی در بالاترین سطح قرار دارد. هزینه تحصیل در رشته پزشکی در اسپانیا، در مقایسه با دیگر کشورهای توسعه یافته مانند ایالات متحده، انگلستان یا استرالیا، بسیار ارزان و مقرون به صرفه است. البته تفاوت هایی بین شهریه دانشگاه های دولتی و خصوصی اسپانیا وجود دارد. هزینه تحصیل پزشکی در اسپانیا در سال 2023 عبارت است از:

  • هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه های دولتی اسپانیا از حدود 500 یورو (590 دلار) تا 1.500 یورو (17.70 دلار) در سال متغیر است.
  • هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه های خصوصی از حدود از 3.000 یورو (3.541 دلار) تا 20.000 یورو (23.610 دلار) در سال متغیر است.
  • هزینه تحصیل پزشکی دانشجویان از کشورهای اتحادیه اروپا از حدود 5.000 تا 15.000 یورو در سال است.
  • هزینه تحصیل در رشته پزشکی اسپانیا برای دانشجویان از کشورهای غیر اتحادیه اروپا بالاتر از دانشجویان دیگر است.

  بهترین دانشگاه های پزشکی اسپانیا در سیستم رتبه بندی QS در سال 2023

  در جدول زیر بهترین دانشگاه های پزشکی اسپانیا با رتبه بندی های جهانی در سیستم QS در سال 2023 ارائه شده است:

  بهترین دانشگاه های اسپانیا در سال 2023

  رتبه جهانی در QS

  دانشگاه بارسلونا University of Barcelona

  168

  دانشگاه مستقل بارسلون Autonomous University of Barcelona

  209

  دانشگاه Complutense University of Madrid مادرید

  223

  دانشگاه پمپئو فابرا Pompeu Fabra University

  248

  دانشگاه ناوارا University of Navarra           

  266

  دانشگاه گرانادا University of Granada

  492

  دانشگاه ساراگوزا University of Zaragoza

  531-550

  دانشگاه سویل University of Seville

  551-560

  دانشگاه والنسیا University of Valencia

  571-580

  دانشگاه سالامانکا University of Salamanca

  561-700

  بهترین دانشگاه های پزشکی اسپانیا در سال 2023

  در جدول زیر برخی از بهترین دانشگاه ها و کالج های پزشکی در اسپانیا ارائه شده است که دانشجویان بین المللی در آن ها تحصیل می کنند. برخی از این دانشگاه ها در حال حاضر بخشی از بهترین دانشگاه های اسپانیا هستند و رتبه نسبتاً بالایی در سراسر جهان دارند:

  بهترین دانشگاه های پزشکی در اسپانیا در سال 2023

  توضیحات

  کالج پزشکی و علوم پزشکی دانشگاه بارسلونا Faculty of Medicine and Health Sciences of the University of Barcelona

  یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اسپانیا و جهان و بهترین کالج پزشکی در اسپانیا و همچنین یکی از مراکز تحقیقاتی اصلی در این کشور است. برنامه MD در UB به مدت 6 سال طول می کشد. یکی از مزیت های تحصیل پزشکی در این کالج این است که در مقایسه با کالج های دیگر شهریه کمتری دریافت می کند. تحصیل پزشکی در این دانشگاه در اسپانیا برای دانشجویان از اتحادیه اروپا تا 3.000 یورو در سال و برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا تا 6.000 یورو در سال هزینه دارد.

  دانشگاه مستقل بارسلون

  Autonomous University of Barcelona

  یکی از دانشگاه های دولتی در بارسلونا که می توانید در آن در رشته پزشکی تحصیل کنید. AUB یکی دیگر از دانشگاه های معتبر این کشور است. دانشکده پزشکی در پردیس Bellaterra دانشگاه قرار دارد، جایی که دانشجویان می توانند بین زبان اسپانیایی و کاتالانی یکی را انتخاب کنند. دانشجویان پزشکی در مراکز مراقبت های اولیه و بیمارستان های بزرگ منطقه به آموزش بالینی پزشکی می پردازند.

  کالج پزشکی دانشگاه ناوارا

  School of Medicine of the University of Navarra

  دانشگاه ناوارا یک موسسه غیرانتفاعی خصوصی است که از سال 1952 تاسیس شده است. کالج پزشکی این دانشگاه دارای برنامه تبادل بین المللی با بسیاری از دانشگاه های دیگر در جهان است. این دانشگاه همچنین دارای یک بیمارستان آموزشی برای دانشجویان پزشکی برای کسب دانش عملی و همچنین یک مرکز تحقیقات پزشکی CIMA، در علوم قلبی عروقی، ژن درمانی و کبد، علوم اعصاب و انکولوژی است.

  کالج پزشکی دانشگاه Complutense مادرید

  Faculty of Medicine of the Complutense University of Madrid

  یکی دیگر از بهترین دانشگاه‌ های اسپانیا، دانشگاه Complutense مادرید است که برنامه‌هایی را در 10 رشته مختلف علوم پزشکی در کالج پزشکی خود ارائه می ‌دهد. کالج پزشکی در بیمارستان کلینیک دانشگاه سن کارلوس، بیمارستان گرگوریو مارانون و همچنین سایر کلینیک های تخصصی در این منطقه فعالیت می کند. رشته های تخصصی برنامه های پزشکی شامل رشته پزشکی، دندانپزشکی، پرستاری، اپتیک، داروسازی، فیزیوتراپی، فیزیولوژی و علوم دامپزشکی است.

  بورسیه های تحصیلی پزشکی MBBS در اسپانیا

  دانشجویان بین المللی می توانند برای حمایت از تحصیل خود در اسپانیا کمک مالی و بورسیه های تحصیلی دریافت کنند. با این حال، تعداد برنامه های بورسیه برای این دانشجویان محدود است و می تواند بسیار رقابتی باشد. برخی از گزینه های بورس تحصیلی موجود برای دانشجویان بین المللی برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی اسپانیا عبارت اند از:

  بورسیه های شایستگی

  برخی از دانشگاه های اسپانیا به دانشجویانی که از نظر علمی برتر و دارای شایستگی های تحصیلی هستند، بورسیه تحصیلی می دهند. به عنوان مثال، بورسیه بین المللی تعالی UIC دانشگاه بارسلون شامل 20٪ تخفیف در هزینه های تحصیلی است. بورسیه های مبتنی بر شایستگی برای همه دانشجویان بین المللی که در دوره های کارشناسی دندانپزشکی و یا دیگر رشته ها تحصیل می کنند، در دسترس است. وزارت آموزش اسپانیا به دانشجویان کمک مالی می کند. علاوه بر این، دانشجویان می توانند از کمک های مالی ارائه شده توسط سازمان های مستقل در کشور خود نیز استفاده کنند. مبلغ بورسیه شایستگی اسپانیا در حدود 500 تا 1500 دلار است.

  بورسیه های  MOPGA

  این بورسیه تحصیلی به میزان 1.190 یورو در ماه به دانشجویان واجد شرایط به مدت 12 تا 24 ماه اعطا می شود.

  چشم انداز شغلی پزشکی در اسپانیا

  رقابت برای ورود به کالج های پزشکی اسپانیا برای دانشجویان بومی و بین المللی بسیار شدید است. بنابراین، اگر دانشجوی بین المللی موفق به دریافت مدرک پزشکی اسپانیایی شد، یکی از بهترین آموزش های پزشکی را دریافت کرده است. با اینکه تحصیل در اسپانیا پزشکی و دندانپزشکی زمان زیادی طول می کشد، اما این پزشکان متوسط حقوق بالایی را دریافت می کنند. نیاز به کادر پزشکی در اسپانیا همیشه وجود دارد، بنابراین دانشجویان بین المللی به عنوان یک فارغ التحصیل پزشکی می توانند نه تنها در یکی از رشته های متعدد پزشکی در کشور اسپانیا بلکه در کشورهای مختلف جهان شغل پیدا کنند، به شرط آنکه به زبان اسپانیایی مسلط باشند. حقوق و درآمد فارغ التحصیلان پزشکی از دانشگاه های اسپانیا با کار و طبابت در این کشور در سال 2023 عبارت است از:

  • پزشکان تمام وقت در بیمارستان های دولتی ممکن است هر ماه تا 4.130 یورو درآمد در اسپانیا داشته باشند.
  • پزشکان ممکن است تا 4.852 یورو در ماه، بدون احتساب پاداش و سایر کمک هزینه ها، از جمله اضافه کاری، درآمد در اسپانیا داشته باشند.
  • حقوق و درآمد یک متخصص پزشکی در اسپانیا از 980 یورو (1.156 دلار) تا 11.500 یورو (135.75) در ماه متغیر است.

  شرایط تحصیل پزشکی تخصصی در اسپانیا

  فارغ التحصیلانی که دوره 6 ساله پزشکی عمومی را در دانشگاه های اسپانیا گذرانده اند، می توانند در دوره های تخصصی پزشکی این کشور ادامه تحصیل دهند. البته فارغ التحصیلان دوره های پزشکی عمومی اسپانیا برای کار و طبابت در این کشور و یا ادامه تحصیل در دوره های تخصصی پزشکی باید اقامت تحصیلی خود در این کشور را تمدید کنند. فارغ التحصیلان پزشکی برای ادامه تحصیل در دوره های تخصصی پزشکی اسپانیا باید در آزمون MIR (Medico Interno Residente) نمره لازم را کسب کنند. فارغ التحصیلان در صورت اخذ نمره لازم در این آزمون می توانند تحصیلات تخصصی پزشکی خود را در اسپانیا آغاز کنند. مدت زمان تحصیل در دوره های تخصصی پزشکی در اسپانیا به طور میانگین در حدود 4 سال می باشد. پس از فارغ التحصیلی از کالج پزشکی در اسپانیا، فارغ التحصیلان می توانند در یکی از رشته های تخصصی پزشکی زیر ادامه تحصیل دهند:

  • تخصص مغز و اعصاب
  • روانپزشکی
  • پاتولوژیست
  • جراحی
  • تخصص قلب
  • اپیدمیولوژی
  • دانشمند بالینی
  • تدریس در دانشگاه

  خدمات موسسه رویال مهاجرت برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا

  هر سال بسیاری از متقاضیان ایرانی برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشورهای اروپایی و از جمله اسپانیا اقدام می کنند، اما درصد بسیار کمی از این متقاضیان می توانند با موفقیت پذیرش تحصیلی را دریافت کنند و بیشتر این متقاضیان باید دوباره روند اپلای و درخواست پذیرش تحصیلی را طی کنند. توصیه ما مشاوران موسسه مهاجرتی رویال مهاجرت به همه این متقاضیان این است که به جای صرف پول و وقت فراوان و بدون گرفتن نتیجه درست با وکیل و مشاور مهاجرت به اسپانیا به این حوزه مشاوره کنید. مشاوران موسسه ما با آگاهی از جدیدترین قوانین و شرایط تحصیل پزشکی در اسپانیا، تحصیل پزشکی در اسپانیا به زبان انگلیسی و هزینه تحصیل در رشته پزشکی در اسپانیا کمک می کنند تا در کمترین زمان ممکن و با پایین ترین هزینه ویزای اقامت تحصیلی اسپانیا را دریافت کنید. از جمله خدمات موسسه مهاجرتی ما برای تحصیل در دانشگاه های کشور اسپانیا راهنمایی برای اپلای و اخذ پذیرش تحصیلی، فراهم کردن شرایط تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی اسپانیا و دیگر رشته های تحصیلی را می توان نام برد. همین حالا با وکلا و مشاوران موسسه ما تماس بگیرید و برای اپلای دانشگاه های کشور اسپانیا در سال 2024 آماده شوید.

  تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا

  مدت زمان تحصیل در دوره دندانپزشکی در اسپانیا 5 سال است. دانشجویان بین المللی پس از دریافت مدرک دیپلم دبیرستان می توانند برای اخذ پذیرش دندانپزشکی اسپانیا اقدام کنند. از جمله شرایط تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا دارا بودن نمره خوب در دروس زیست شناسی و شیمی دبیرستان است. فرمت دوره های دندانپزشکی بر خلاف دوره های پزشکی عمومی است که به زبان های اسپانیایی و انگلیسی می باشد. گرچه چند دانشگاه اسپانیایی دوره دندانپزشکی را به زبان انگلیسی کامل ارائه می دهند. دانشگاه های اسپانیا با ارائه دوره های کارآموزی پیش بالینی و عملکرد بالینی خاص خود شناخته شده هستند. دانشجویان باید در ساعات مشخصی در دوره های کارآموزی و آموزشی برای دریافت مدرک خود شرکت کنند. علاوه بر این، بیشتر دانشگاه ها دارای کلینیک های دندانپزشکی هستند که در آن دانشجویان می توانند با درمان بیماران واقعی تجربه عملی کسب کنند.

  تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا در سال 2023 در یک نگاه

  مدت زمان تحصیل دندانپزشکی

  5 سال

  زبان تحصیل

  اسپانیایی/ انگلیسی

  متوسط حقوق و درآمد پس از فارغ التحصیلی از دندانپزشکی

  78.900 یورو در سال

  دلایل تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا برای دانشجویان بین المللی

  برنامه های دندانپزشکی در اسپانیا شامل آموزش با آخرین پیشرفت ها و تکنیک ها، یادگیری در کنار متخصصان در زمینه دندانپزشکی و استفاده از منابع تکنولوژیکی پیشرفته و امکانات با کیفیت بالا می باشد. دانشجویان بین المللی برای تحصیل دندانپزشکي در اسپانیا دارای دلایل فراوان می باشند. برخی از مهم ترین دلایل تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا عبارت است از:

  وجود رشته های تخصص دندانپزشکی در اسپانیا

  در اسپانیا دانشجویان بین المللی می توانند از میان بسیاری از تخصص‌ های دندانپزشکی، از جمله کارآموزی بالینی در ایمپلنت‌ های دهان، پریودنتولوژی، کارآموزی بالینی در پروتزهای دهان، دندانپزشکی ترمیمی زیبایی، اختلالات جمجمه‌ای فکی و دردهای دهان و صورت، اندودنتیکس، زیبایی دندان و غیره رشته تخصص دندانپزشکی در اسپانیا را انتخاب کنند و ادامه تحصیل دهند.

  وجود اساتید متخصص دندانپزشکی

  وجود متخصصان دندانپزشکی به عنوان اساتید دانشگاه موجب بالا رفتن کیفیت آموزشی دانشگاه ها و کالج های پزشکی می شود. بسیاری از مدرسان برنامه های دندانپزشکی در اسپانیا متخصصان یا پزشکان شاغل هستند. بنابراین، دانشجویان از طریق تجربه حرفه ای خود از بهترین ها در زمینه دندانپزشکی یاد می گیرند.

  امکان کار و طبابت در بیمارستان های اسپانیا

  با دریافت مدرک دندانپزشکی، فارغ التحصیلان می توانند در محیط های مختلف از جمله مطب های خصوصی، مراکز مراقبت سرپایی و کلینیک های دندانپزشکی کار کنند. علاوه بر این دندانپزشکان می توانند در پست های مختلفی مانند بهداشت دندان، تکنسین دندان، درمانگر دندان، تکنسین آزمایشگاهی، تکنسین آسیب شناسی تشریحی، مدرس آموزش عالی در اسپانیا مشغول کار شوند. با کسب تجربه عملی برنامه های دندانپزشکی در اسپانیا فارغ التحصیلان به مهارت ها و تخصص هایی مجهز می شوند که بیشتر مورد توجه کلینیک ها و بیمارستان ها است. با در نظر گرفتن این اهداف، برنامه های دندانپزشکی در اسپانیا شامل ساعات آموزشی سخت و کارآموزی در کلینیک های دانشگاهی، بیمارستان ها، مراکز دندانپزشکی و غیره است.

  دریافت حقوق بالا پس از فارغ التحصیلی

  دندانپزشکان در اسپانیا دارای بالاترین حقوق و درآمد هستند. کمترین درآمدی که دندانپزشکان می توانند هنگام کار به عنوان دندانپزشک در اسپانیا کسب کنند، ماهانه در حدود 6.500 یورو است. در عین حال، بالاترین درآمدی که می توانند داشته باشند، ماهانه در حدود 10.000 یورو است. ایجاد مطب دندانپزشکی می تواند منجر به درآمد بیشتر شود. طبیعتاً مکانی که دندانپزشکان برای کار انتخاب می کنند، می تواند تأثیر زیادی بر درآمد آن ها داشته باشد.

  آیا امکان تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا به زبان انگلیسی وجود دارد؟

  برخلاف برنامه های پزشکی عمومی در اسپانیا، فقط چند گزینه برای تحصیل دندانپزشکی به زبان انگلیسی در اسپانیا وجود دارد. دانشجویان بین المللی باید به یادگیری زبان اسپانیایی فکر کنند، زیرا بسیاری از دانشگاه ها دوره دندانپزشکی را فقط به زبان اسپانیایی یا ترکیبی از اسپانیایی و انگلیسی ارائه می دهند. دانستن زبان اسپانیایی می تواند گزینه های بیشتری را برای انتخاب دانشگاه به دانشجویان بدهد. دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در اسپانیا را دارند باید به زبان اسپانیایی تسلط کافی داشته باشند. دانشگاه های پزشکی اسپانیا از دانشجویان انتظار یادگیری زبان رسمی این کشور را به دو دلیل مهم دارند:

  • اول اینکه همه برنامه های دندانپزشکی به زبان انگلیسی ارائه نمی شوند. بیشتر دانشگاه های برتر دولتی که دارای رتبه های بالا در رنکینگ های ملی و بین المللی هستند، برنامه های دندانپزشکی را به زبان اسپانیایی ارائه می کنند. دانستن زبان اسپانیایی می تواند گزینه های تحصیلی دانشجویان را برای پذیرش در دانشگاه ها افزایش دهد.
  • دوم، کارآموزی در سال آخر دندانپزشکی که بیشتر بر تعامل با بیمار متمرکز است. تسلط به زبان اسپانیایی به دانشجویان کمک می کند تا در این دوره کارآموزی با همکاران، مربیان و بیماران خود تعامل داشته باشند و بهتر یاد بگیرند.

  مدارک مورد نیاز تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا

  دانشجویان بین المللی برای تحصیل در دوره دندانپزشکی دانشگاه های اسپانیا باید دارای شرایط تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا باشند و مدارک لازم برای تحصیل دندانپزشکي را نیز ارائه دهند. از مهم ترین مدارک مورد نیاز تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا موارد زیر را می توان نام برد:

  • نمره های خوب در فیزیک، زیست شناسی و شیمی به عنوان دروس دبیرستان
  • میانگین کلی (معدل تحصیلی) دبیرستان بیش از 75٪
  • مدرک زبان انگلیسی آیلتس 5.5 و بالاتر یا سطح زبان انگلیسی B2
  • مدرک مهارت زبان اسپانیایی حداقل B2
  • کسب نمرات EBAU/PAU (در صورت نیاز دانشگاه)
  • پاسپورت با اعتبار کافی
  • عکس در اندازه پاسپورت
  • ریزنمره های تحصیلی آخرین مقطع تحصیلی (در مورد فارغ التحصیلان دوره متوسطه، نمرات دو سال تحصیلی آخر دبیرستان)
  • توصیه نامه های تحصیلی از اساتید مقطع قبل
  • رزومه علمی تحصیلی (اختیاری)
  • مدرک معادل نمره (برای آن دسته از فارغ التحصیل که در یک سیستم پیش- دانشگاهی غیر از اسپانیایی تحصیل کرده اند.)
  • برخی از دانشگاه ها از دانشجویان می خواهند که در آزمون های ورودی دانشگاه EBAU/PAU) ) شرکت کنند تا مدارک خود را برای پذیرش ارزیابی کنند.

  ساختار برنامه تحصیلی دندانپزشکی در اسپانیا

  دوره تحصیل دندانپزشکي در اسپانیا بر آموزش نظری و عملی تاکید دارد. این برنامه ها به دانشجویان کمک می کند تا در آسیب شناسی های دندانی با پیچیدگی های مختلف تخصص کافی را کسب کنند. برنامه تحصیلی دوره دندانپزشکی در اسپانیا کاملاً جامع است و همه جنبه های حرفه را به دانش آموزان می آموزد. برخی از دروس ارائه شده در طول مدت 5 سال تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا عبارت اند از:

  • ایمپلنتولوژی
  • پریودنتیکس
  • ارتودنسی
  • پروتزهای دندانی
  • عمل جراحی
  • دندانپزشکی کودکان
  • دندانپزشکی زیبایی

  دوره های دندانپزشکی در اسپانیا به طور گسترده در جهت به روز رسانی دانشجویان در مورد پیشرفت های این صنعت ارائه می شوند. علاوه بر این، دانشجویان را به شرکت در کنفرانس ها و فعالیت های ملی و بین المللی تشویق می کنند. دانشجویان با فارغ التحصیلی از دوره دندانپزشکی عمومی می توانند در دوره های تخصص دندانپزشکی در اسپانیا ادامه تحصیل دهند. دوره های دندانپزشکی در اسپانیا معمولاً شامل دروس و واحدهای تحصیلی زیر هستند:

  • آناتومی انسان
  • بیوشیمی
  • فیزیولوژی
  • میکروبیولوژی
  • ایمونولوژی
  • روانشناسی
  • سلامت عمومی
  • درمان جراحی کاربردی
  • فارماکولوژی
  • پریودنتیکس
  • ارتودنسی
  • دندانپزشکی کودکان
  • دندانپزشکی زیبایی

  بهترین دانشگاه های دندانپزشکی در اسپانیا در سال 2023

  بر اساس اطلاعات سایت Erudera در حدود 39 برنامه تحصیلی دندانپزشکی در 23 کالج و دانشگاه در اسپانیا وجود دارد. از بهترین دانشگاه های اسپانیا برای تحصیل دندانپزشکی موارد زیر را می توان نام برد:

  • دانشگاه سانتیاگو د کامپوستلا University of Santiago de Compostela
  • دانشگاه اروپایی والنسیا European University of Valencia
  • دانشگاه سن پابلو San Pablo CEU University
  • دانشگاه ساراگوسا University of Zaragoza
  • دانشگاه گرانادا University of Granada
  • دانشگاه سالامانکا University of Salamanca
  • دانشگاه مورسیا University of Murcia
  • دانشگاه والنسیا University of Valencia
  • دانشگاه کاتولیک والنسیا سن ویسنت مارتر Catholic University of Valencia San Vicente Martir
  • دانشگاه اویدو Oviedo University

  هزینه تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا در سال 2023

  هزینه تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا بر اساس دولتی یا خصوصی بودن دانشگاه ها متفاوت است. دانشگاه های دولتی از ECTS پیروی می کنند و دولت معمولاً هزینه ها را تعیین می کند. مدرک دندانپزشکی که دارای 60 واحد در سال است، هزینه ای بین 1500-3300 یورو در سال یا کمتر در دانشگاه های دولتی دارد. در جدول زیر هزینه تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا در سال 2023 ارائه شده است:

  دانشگاه دندانپزشکی در اسپانیا

  نوع دانشگاه

  هزینه تحصیلی در سال 2023 به یورو

  هزینه تحصیلی در سال 2023 به دلار

  UCAM Universidad Catolica De Murcia

  خصوصی

  سالانه در حدود 14.650 یورو

  سالانه در حدود 15.137 دلار

  CEU San Pablo University

  خصوصی

  سالانه در حدود 20.400 یورو

  سالانه در حدود 21.078 دلار

  International University of Catalonia, Barcelona

  خصوصی

  سالانه در حدود 15.060 یورو

  سالانه در حدود 15.560 دلار

  University of Barcelona

  دولتی

  سالانه از حدود 1.500 تا 2.370 یورو

  سالانه از حدود 1.549 تا 2.448 دلار

  University of Granada

  دولتی

  سالانه از حدود 758 یورو

  سالانه از حدود 783 دلار

  چشم انداز شغلی دندانپزشکی در اسپانیا

  حرفه دندانپزشکی طیف گسترده ای از فرصت های کاری را در سیستم های مراقبت های بهداشتی خصوصی و عمومی اسپانیا فراهم می کند. دندانپزشکان در اسپانیا می توانند خوداشتغال باشند یا به عنوان کارمند کار کنند. سیستم مراقبت های بهداشتی عمومی در اسپانیا دارای فرصت های شغلی برای دندانپزشکان در بیمارستان ها و مراکز درمانی است. برای انجام کار به عنوان دندانپزشک در اسپانیا، فارغ التحصیلان باید در انجمن دندانپزشکی اسپانیا (Consejo General de Colegios de Odontólogos Estomatólogos) ) ثبت نام کنند. فارغ التحصیلان باید اطمینان حاصل کنند که مدرک آن ها از طرف یک موسسه آموزش عالی و دانشگاه به رسمیت شناخته شده توسط وزارت آموزش و پرورش و فرهنگ اسپانیا اعطا می شود. متوسط حقوق دندانپزشک در اسپانیا 78900 یورو در سال است. دندانپزشکان در اسپانیا می توانند در فرصت های شغلی زیر مشغول کار و اشتغال شوند:

  • بیمارستان های دولتی و مراقبت های بهداشتی
  • کلینیک های خصوصی
  • مراکز تحقیقاتی
  • دانشگاه ها
  • شرکت ها در صنعت مراقبت های بهداشتی

  و مشاغل پرطرفداری که فارغ التحصیلان دندانپزشکی در اسپانیا می توانند بر عهده گیرند، عبارت است از:

  • دندانپزشک عمومی
  • تکنسین دندانپزشکی
  • دندانپزشک تخصصی
  • بهداشت دهان و دندان
  • تکنسین آسیب شناسی تشریحی
  • کارشناس بهبود سلامت
  • مدیر خدمات بهداشتی
  • مدرس آموزش عالی
  • نماینده فروش پزشکی
  • تدریس تکنسین آزمایشگاه

  هزینه های زندگی دانشجویی در اسپانیا در سال 2023

  هزینه های زندگی دانشجویی در هر کشور هزینه های اقامت، آب و برق، حمل و نقل و هزینه های خورد و خوراک را پوشش می دهد. هزینه های زندگی در اسپانیا به شهری که دانشجو در آن زندگی می کند نیز بستگی دارد، میانگین هزینه های زندگی برای زندگی دانشجویی در اسپانیا در سال 2023 عبارت است از:

  هزینه محل اقامت دانشجویی در خوابگاه های دانشگاه

  ماهانه از حدود 360 تا 650 یورو

  هزینه محل اقامت دانشجویی در آپارتمان های شخصی

  ماهانه از حدود 200 تا 1.000 یورو

  هزینه های مصرف آب و برق

  ماهانه در حدود 115 یورو

  هزینه های خورد و خوراک

  ماهانه از حدود 200 تا 400 یورو

  هزینه های حمل و نقل

  ماهانه از حدود 42 تا 54 یورو

  هزینه های خرید کتاب درسی و بیمه سلامت

  سالانه در حدود 900 یورو

  دیگر هزینه های اضافی

  سالانه از حدود 70 تا 180 یورو

  آیا با تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا امکان اخذ تابعیت وجود دارد؟

  فارغ التحصیلان دوره های پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا پس از تمام شدن دوره تحصیلی می توانند در فرصت های شغلی در حوزه های پزشکی و دندانپزشکی اسپانیا مشغول کار شوند. یکی از شرایط مهم کار و طبابت در اسپانیا برای پزشکان تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری این کشور است. پس از 5 سال کار و طبابت مداوم پزشکان و دندانپزشکان می توانند مجوز اقامت دائم اسپانیا را دریافت کنند. برای اخذ تابعیت و شهروندی اسپانیا پزشکان و دندانپزشکان باید بیمه و مالیات خود را درست و به موقع پرداخت کرده باشند و به زبان اسپانیایی تسلط کامل داشته باشد. پزشکان و دندانپزشکان واجد شرایط پس از 5 سال از دریافت مجوز اقامت دائم اسپانیا می توانند برای تابعیت این کشور اقدام کنند. در واقع با 10 سال کار و طبابت در اسپانیا پزشکان و دندانپزشکان می توانند شهروندی و تابعیت اسپانیا را برای خود و خانواده خود دریافت کنند.

  مزایای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا

  دانشجویان بین المللی که در حال تحصیل در دوره های پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه های اسپانیا می باشند، از مزایای فراوان اقامت و تحصیل در این کشور برخوردار می شوند. از جمله مزایای مهم تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا موارد زیر را می توان نام برد:

  • بالا بودن ارزش و اعتبار مدرک پزشکی و دندانپزشکی اسپانیا
  • مطرح بودن کالج ها و دانشگاه های پزشکی اسپانیا در سطح جهان
  • پایین بودن هزینه های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی
  • بالا بودن کیفیت و استانداردهای زندگی در کشور اروپایی اسپانیا
  • برخورداری از امکانات زندگی در یک کشور اروپایی پیشرفته با تنوع فرهنگی بسیار
  • امکان تحصیل در یکی از بهترین سیستم آموزشی دانشگاهی جهان
  • فرصت فراگیری زبان و فرهنگ و آداب و رسوم اسپانیا
  • امکان شرکت در دوره های آمادگی زبان اسپانیایی در کالج های اسپانیا
  • امکان سفر به دیگر کشورهای اروپایی و کار و تحصیل در این کشورها
  • امکان کار و طبابت در اسپانیا پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه ها و کالج های پزشکی
  • امکان ادمه تحصیل تخصص دندانپزشکی در اسپانیا و تخصص پزشکی در این کشور
  • امکان اخذ اقامت دائم اسپانیا پس از 5 سال اقامت مستمر و کار و طبابت در اسپانیا
  • امکان اخذ تابعیت و شهروندی اسپانیا پس از 10 سال اقامت قانونی و مستمر و کار و طبابت در این کشور

  سخن آخر

  در این مقاله در مورد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا در سال 2023-2024 اطلاعات جالبی ارائه شد و به این پرسش ها پاسخ داده شد که آیا امکان تحصیل در دوره پزشکی و دندانپزشکی انگلیس به زبان انگلیسی وجود دارد؟ و نحوه اپلای دانشگاه های کشور اسپانیا برای رشته پزشکی و دندانپزشکی چگونه است؟ علاوه بر این در مورد شرایط و هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه های این کشور توضیحات لازم ارائه شد. متقاضیان ایرانی برای اپلای و اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا برای کالج ها و دانشگاه های پزشکی این کشور می توانند با مشاوران موسسه رویال مهاجرت مشاوره کنند. مشاوران موسسه ما با ارائه خدمات مشاوره ای رایگان شما را در مسیر تحصیل در دبیرستان ها و سپس تحصیل در دانشگاه های علوم پزشکی، مهندسی و علوم انسانی خارج از کشور تنها نمی گذارند.

   

  سؤالات متداول درباره تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا 

  حقوق یک متخصص پزشکی در اسپانیا از 980 یورو (1156 دلار) تا 11500 یورو (13575) در ماه متغیر است.

  هزینه شهریه سالانه 1500-3300 یورو در دانشگاه های دولتی را انتظار داشته باشند. دانشگاه های خصوصی می توانند بین 15000 تا 20000 یورو متغیر باشند.

  در حال حاضر، چهار دانشگاه خصوصی برنامه های دندانپزشکی به زبان انگلیسی را ارائه می دهند. دانشگاه های دولتی در اسپانیا دندانپزشکی را فقط به زبان اسپانیایی یا ترکیبی از اسپانیایی و انگلیسی دارند.

  بله، کالج ‌های دندانپزشکی اسپانیا دروس خود را به زبان اسپانیایی ارائه می‌دهند. به این دلیل که دانشجو باید با بیمارانی که به زبان انگلیسی به خوبی آشنا نیستند، ارتباط برقرار کنند.

  مدرک دیپلم اسپانیایی، گواهینامه های تایید شده  (UNICERT/CLES)و گواهی زبان اروپایی می باشد.

  آخرین مقالات وبسایت

  سرمایه گذاری در دانمارک

  سرمایه گذاری در دانمارک

  سرمایه گذاری در دانمارک به شما و بیزنستان شرایط خوب و مناسبی را ارائه می دهد. بنابراین، اگر قصد راه‌اندازی یک کسب‌ و کار یا …

  تحصیل پزشکی در دانمارک

  تحصیل پزشکی در دانمارک

  از این رو که دانمارک شادترین کشور دنیا شناخته شده و با شرایط فوق العاده ی زندگی نظیر اقتصاد قوی و رفاه اجتماعی فوق العاده …

  مهاجرت کاری به دانمارک

  مهاجرت کاری به دانمارک

  بخاطر شرایط مطلوب زندگی در دانمارک، همواره افراد بسیاری به این کشور مهاجرت می کنند. به عنوان یکی دیگر از دلایل مهم مهاجرت به دانمارک …

  وکیل مهاجرت به دانمارک

  وکیل مهاجرت به دانمارک

  از آنجایی که هر ساله افراد زیادی تصمیم به مهاجرت به دانمارک می گیرند، تصمیم گرفتیم تا درباره ی وکیل مهاجرت به دانمارک اطلاعاتی را …

  تحصیل در دانمارک

  تحصیل در دانمارک

  دانمارک یکی از کشورهای پیشرو در اروپا در زمینه تحصیلات بین ‌المللی است. با داشتن سیستم آموزشی مدرن و امکانات بسیار عالی، دانمارک یکی از …

  کشور دانمارک

  کشور دانمارک

  دانمارک کشوری توسعه یافته با استانداردهای بالای زندگی و یکی از اعضای موسس ناتو، شورای شمال اروپا، OECD، OSCE و سازمان ملل و بخشی از …

  مهاجرت به دانمارک

  مهاجرت به دانمارک

  دانمارک که یک کشور با سطح بسیار بالا و رفاه زندگی در اروپا می باشد، با توجه به امکاناتی که برای مردم فراهم کرده باعث …

  نظر خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره رایگان مهاجرت