تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه + شرایط و هزینه تحصیل
رویال مهاجرت می 21, 2023

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه + شرایط و هزینه تحصیل

کشور فرانسه یکی از کشورهای اتحادیه اروپا بوده که آب و هوایی معتدل داشته و شرایط تحصیل و کار در‌ آن از کیفیت بالایی برخوردار است. بنابراین به یکی از مقاصد محبوب در دنیا به خصوص ایرانیان تبدیل شده است. در صورتی که مایل هستید تا تحصیلات خود را ادامه دهید، فرانسه می‌تواند مقصد مناسبی برای شما باشد.

تحصیل پزشکی در فرانسه یکی از گزینه‌های خوب برای فارغ التحصیلان علوم پزشکی و تجربی است. تحصیل دندانپزشکی در فرانسه همانند رشته پزشکی هزینه زیادی نداشته و تنها کافی است تا مدرک زبان داشته باشید. ما در این مقاله از رویال مهاجرت به طور کامل شرایط تحصیل در فرانسه را برای شما شرح خواهیم داد.

شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه

شرایط مهاجرت به فرانسه و تحصیل پزشکی در این کشور به این صورت بوده که لازم است به زبان فرانسوی مسلط باشید. دلیل آن هم این بوده که تمام رشته‌های علوم پزشکی به زبان فرانسه تدریس می‌شوند. علاوه بر این برای دوره‌های کارآموزی و رزیدنتی هم نیاز به ارتباط با بیماران دارید که ضرورت تسلط به زبان فرانسه را بیشتر می‌کند. این مساله در مورد دندانپزشکی هم صدق می‌کند.

تحصیل پزشکی در فرانسه رایگان بوده اما برای اینکه بتوانید از این خدمات استفاده کنید، باید مهارت خود را ثابت کنید. به این منظور از شما آزمون ورودی گرفته می‌شود. اگر نمره قبولی را در آزمون ورودی بگیرید، دیگر مانعی بر سر راه ورود شما به دانشگاه وجود ندارد.

البته شرایط تحصیل دندانپزشکی در فرانسه کمی با پزشکی متفاوت است. برای تحصیل در این رشته نیازی به آزمون ورودی ندارید، همین که بتوانید تسلط خود به زبان را نشان دهید، وارد مرحله مصاحبه می‌شوید. در صورت پذیرفته شدن در مصاحبه هم به راحتی دوران تحصیل شما در دانشگاه‌های فرانسه آغاز می‌شود.

امکان تحصیل دندانپزشکی فرانسه به زبان انگلیسی هم وجود دارد اما مساله مهم این است که برای ارتباط با بیماران نیاز به یک زبان مشترک دارید. مردمان فرانسه هم تسلط زیادی به زبان انگلیسی ندارند. در نتیجه اگر متقاضی تحصیل در رشته پزشکی در فرانسه به زبان انگلیسی باشید باید بعد از پایان تحصیل در کشور دیگری مشغول به کار شوید.

تحصیل دندانپزشکی در فرانسه

آزمون های ورودی برای تحصیل پزشکی پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه

تحصیل رایگان در فرانسه پزشکی با تسلط به زبان فرانسوی ممکن است. با این حال لازم است قبل از ورود به دانشگاه برخی آزمون‌های ورودی را پشت سر بگذارید. این آزمون‌ها برای تحصیل در رشته‌های علوم پزشکی مانند مامایی و داروسازی است. مهم‌ترین دوره‌های پیش نیاز و آزمون‌های ورودی برای دانشگاه های فرانسه پزشکی، L.AS و PASS است.

هرکدام از این آزمون‌ها هدف و روند مشخصی دارند که ابتدا به بررسی آزمون ورودی PASS می‌پردازیم. متقاضیان تحصیل در فرانسه پزشکی یک دوره یک ساله ابتدای دوران تحصیل خود دارند. در این یک سال علاوه بر دروس مربوط به پزشکی باید دروس علوم پایه را هم مطالعه کنند.

بعد از پایان سال اول برای شرکت در آزمون PASS آماده می‌شوند. هنگامی که در این آزمون قبول شدند، می‌توانند در یکی از رشته‌های دندانپزشکی، پزشکی، مامایی، داروسازی یا فیزیوتراپی مشغول به تحصیل شوند. در صورتی که نتوانند در این آزمون قبول شوند باید در سال دوم و سوم نیز ادامه تحصیل دهند. یک بار دیگر امکان شرکت در آزمون ورودی را دارند که اگر موفق نشوند باید در رشته‌های غیر از علوم پزشکی تحصیل کنند.

آزمون ورودی L.AS کمی با PASS متفاوت است. در این آزمون شما می‌توانید در رشته‌های غیر علوم پزشکی مانند ادبیات تحصیل کنید. در سال اول تعدادی دروس مشترک با شرکت کنندگان پزشکی هم دارید. هنگامی که سال اول تحصیل به پایان رسید می‌توانید در آزمون L.AS شرکت کنید. اگر نمره قبولی دریافت کنید می‌توانید تغییر مسیر داده و وارد حوزه پزشکی شوید. این در حالی است که در صورت عدم قبولی در رشته‌های خارج از حوزه سلامت مشغول به کار خواهید شد.

برترین کشورها برای تحصیل پزشکی

تحصیل پزشکی در آلمان   تحصیل پزشکی در کانادا    تحصیل پزشکی در ترکیه   تحصیل پزشکی در فرانسه    تحصیل پزشکی در اسپانیا   تحصیل پزشکی در انگلیس تحصیل پزشکی در دانمارک تحصیل پزشکی در سوئد تحصیل پزشکی در مجارستان تحصیل پزشکی در هلند تحصیل پزشکی در آمریکا تحصیل پزشکی در اتریش

دوره تحصیل پزشکی در فرانسه

دوره تحصیل رایگان پزشکی در فرانسه به این صورت بوده که ابتدا در یکی از دو دوره L.AS یا PASS باید شرکت کنید. سپس اگر در یکی از این دو آزمون ورودی قبول شدید، وارد دوره اصلی شوید. دوره دوم پزشکی در کشور فرانسه شامل 4 بخش بوده که در مجموع چهار سال می‌شود.

این دوره چهار ساله به دو دسته مختلف تقسیم می‌شود که بخش ابتدایی آن همچنان آموزش‌های تئوری بوده اما بخش بعدی شامل آموزش عملی و کارآموزی می‌شود. به این چهار سال اصطلاحا دوره DCM می‌گویند. در سال اول موضوعاتی را مطالعه می‌کنید که در راستای دروس دوره‌های قبل اما با تمرکز و عمیق بیشتر است.

بعد از آن وارد سال دوم می‌شوید که شکل آموزش دانشگاهی تغییر کرده و باید ساعات زیادی را در فضای بیمارستان مشغول به کار باشید. به دوره‌های بعد از سال دوم تا پایان سال چهارم اکسترنات می‌گویند که مشابه دوران اینترنی و رزیدنتی پزشکی در ایران است. مشخصا فشار ادامه تحصیل پزشکی در فرانسه و کار همزمان با آن، زیاد است. با این حال می‌توانید مطمئن باشید که تبدیل به یک پزشک حاذق و توانمند خواهید شد.

در صورتی که علاقمند به مهاجرت کاری به فرانسه هستید، می توانید به کارشناسان ما در این موسسه مراجعه کنید.

مشاوره تخصصی برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه

تحصیل تخصص پزشکی در فرانسه نیازمند این است که هم از سطح زبان بالایی برخوردار بوده و هم اطلاعات کافی در این زمینه داشته باشید. پس نیازمند مشاوره تخصصی از سوی وکلا و افراد کاربلد این حوزه هستید. موسسه رویال مهاجرت شما را برای تحصیل پزشکی در فرانسه آماده می‌کند.

موسسه رویال مهاجرت، برای افرادی که قصد تحصیل دندانپزشکی در فرانسه را دارند، یک فرم ارزیابی رایگان دارد. با پر کردن این فرم که شامل اطلاعات شخصی و تحصیلی و کاری شما بوده، مشخص می‌شود که آیا شرایط لازم برای تحصیل پرستاری در فرانسه را دارید یا خیر.

علاوه بر این برای دریافت مشاوره تخصصی رایگان می‌توانید با شماره تلفن 90003515 تماس بگیرید. با دریافت مشاوره تخصصی می‌توانید با نکات مثبت و منفی تحصیل در فرانسه آشنا شوید. این نکات شامل مواردی مانند اجازه کار در حین تحصیل، شرایط دریافت ویزای محصل و همراه، مدت زمان اقامت در این کشور و مدارک لازم است.

تخصص برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه  در فرانسه

برای تحصیل تخصص پزشکی در فرانسه دو دوره مختلف پیش روی شما قرار دارد. دوره اول پزشکی عمومی و بعدی پزشکی تخصصی است. در صورتی که وارد دوره پزشکی عمومی شوید، مدت زمان آن 3 سال است. این در حالی بوده که پزشکی تخصصی بین 4 تا 6 سال طول می‌کشد.

با شرکت در هر یک از این دوره‌ها در پایان می‌توانید تبدیل به یک پزشک شوید. دوره تخصص تحصیل پزشکی در فرانسه شامل 44 حوزه مختلف بوده که 30 مورد مربوط به پزشکی و زیست شناسی و 14 مورد مربوط به دوره‌های جراحی مانند جراحی قلب، جراحی قلب و غیره است.

در این دوره‌های تخصص شما علاوه بر یادگیری اصول تئوریک و مطالعه بهترین منابع پزشکی، باید دوره‌های کارآموزی را هم بگذرانید. علاوه بر این یک دوره 6 ماه کارآموزی هم برای شروع به کار نیاز دارید. به زبان ساده‌تر، پزشک شدن ترکیبی از دروس تئوری و کارآموزی‌های متعدد بوده تا دانشجو در پایان تحصیل برای کار در محیط پر تنشی مانند بیمارستان آماده شود.

ادامه تحصیل تخصص پزشکی در فرانسه بین 10 تا 12 سال طول می‌کشد. این در حالی است که برای تبدیل شدن به پزشک عمومی 9 سال زمان نیاز است. پس می‌توان گفت که یک دوره بسیار طولانی بوده که نیاز به تلاش و پشتکار فراوان شما دارد. در غیر این صورت نمی‌توانید سختی‌های پزشکی را دوام بیاورید.

آزمون زبان فرانسوی برای تحصیل پزشکی در فرانسه

همانطور که گفتیم تحصیل پزشکی در فرانسه نیازمند تسلط دانشجو به این زبان است. برای اثبات این تسلط هم نیاز به گذراندن آزمون‌های مختلفی دارید. آزمون‌ها TCF/ TFE و DELF/DALF جز مهم‌ترین آزمون‌های زبان فرانسه بوده که مشابه آیلتس و تافل برای انگلیسی هستند. تنها افرادی می‌توانند این آزمون را ندهند که مدرک لیسانس خود را از فرانسه دریافت کرده یا در آلمان یا حوزه اروپا تحصیل کرده باشند.

علاوه بر این افرادی که بورسیه بین المللی از دولت فرانسه، سازمان‌های بین المللی یا دولت‌های خارجی وابسته به نهاد‌های فرانسوی دریافت کرده باشند هم نیازی به گذراندن این آزمون ندارند. اتباع ایالاتی که زبان رسمی آن‌ها فرانسه بوده، مانند ایالت کبک کانادا هم می‌توانند بدون آزمون تحصیل خود را در فرانسه شروع کنند.

یک گروه دیگر هم دانشجویانی هستند که در مقطع قبلی خود دو زبانه بوده و یکی از این زبان‌ها فرانسه بوده است. این آزمون‌های زبان به صورت بین المللی در بسیاری از کشورها از جمله ایران برگزار می‌شود. سه سطح مورد نظر آن‌ هم مقدماتی، متوسط و پیشرفته است. برای اینکه بتوانید تحصیل در رشته دندانپزشکی در فرانسه را شروع کنید نیاز دارید تا مدرکی ارائه دهید که نشان دهنده سطح B2 زبان فرانسه باشد.

دانشگاه های برتر برای تحصیل دندانپزشکی و پزشکی در فرانسه

تا اینجا با شرایط تحصیل در رشته پزشکی در فرانسه آشنا شدیم. متوجه شدیم که می‌توانید هم به زبان انگلیسی و هم به زبان فرانسه در این کشور تحصیل کنید، اما دو نکته مهم در این باره وجود دارد. اول اینکه تحصیل به زبان فرانسه رایگان بوده و ثانیا اینکه برای پیدا کردن کار در فرانسه نیاز به تسلط به زبان فرانسه دارید. بنابراین بهتر است وقت خود را برای تحصیل پزشکی در فرانسه به زبان انگلیسی تلف نکنید.

سیستم آموزشی فرانسه در مقایسه با دیگر کشورها بسیار خوب بوده، بنابراین دانشگاه‌های این کشور در رنکینگ جهانی رتبه بسیار بالایی دارند. به عنوان مثال با نگاه به لیست دانشگاه های پزشکی فرانسه مشاهده می‌کنید که دانشگاه سوربن براساس رنکینگ جهانی رتبه 60 را دارد. این دانشگاه برترین موسسه برای تحصیل دندانپزشکی در فرانسه است.

بعد از آن دانشکده پزشکی دانشگاه پاریس بوده که یکی از برجسته‌ترین مراکز آموزشی بوده که بیمارستان‌های مختلفی زیر نظر آن قرار دارد. یکی دیگر از دانشگاه های برتر پزشکی فرانسه، دانشگاه اکس مارسی است. این دانشگاه دولتی بوده و قدمت آن به اوایل قرن 15 برمی‌گردد. با تحصیل در این دانشگاه نه تنها سابقه درخشانی خواهید داشت که می‌توانید مفتخر به قدم گذاشتن کنار مشاهیر و پزشکان بزرگ هم باشید.

پاریس سود یکی دیگر از دانشگاه های پزشکی فرانسه بوده که در جنوب پاریس قرار دارد. در این دانشگاه می‌توانید برای تحصیل در رشته‌های پزشکی، مامایی، دندانپزشکی و داروسازی شرکت کنید.

هزینه پزشکی فرانسه

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش

برای تحصیل پزشکی در فرانسه نیاز به مدارکی دارید که مسیر پذیرش شما را ساده‌تر کند. در صورتی که در فراهم کردن هریک از این مدارک نقصی وجود داشته باشد، پذیرش تحصیلی شما دچار مشکل خواهد شد.

 • داشتن پاسپورت معتبر
 • ارائه آخرین مدرک تحصیلی، ریز نمرات و ترجمه آن‌ها
 • تکمیل فرم‌های ثبت نام در دانشگاه
 • ارائه رزومه کاری و تحصیلی
 • ارائه گواهی تمکن و نامه پذیرش تحصیلی بعد از پذیرش و برای سفارت
 • پرداخت هزینه‌های دانشگاه
 • ارائه مدرک زبان فرانسه
 • گواهی عدم سوسابقه
 • ارائه انگیزه نامه

هزینه تحصیل پزشکی 

هزینه تحصیل پزشکی در فرانسه یا رشته‌های دیگر، نسبت به دیگر کشورهای اروپایی بسیار مناسب است. بنابراین افراد زیادی از سراسر دنیا برای تحصیل وارد این کشور می‌شوند. کلید وارد شدن به دانشگاه‌های رایگان یا ارزان قیمت فرانسه هم تنها تسلط به زبان رسمی این کشور است.

رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی یکی از گران قیمت‌ترین رشته‌ها در دنیا هستند اما در کشور فرانسه با پرداخت هزینه بسیار کمی می‌توانید تحصیل کنید. متوسط هزینه تحصیل دندانپزشکی در فرانسه در دانشگاه‌های دولتی سالیانه 400 یورو و در دانشگاه‌های خصوصی بین 2 تا 7 هزار یورو است.

اگر بتوانید بورسیه تحصیلی دریافت کنید، این هزینه‌ها را هم دانشگاه پرداخت می‌کند. با این حال هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در فرانسه برای دانشجویان بین المللی 2700 یورو، کارشناسی ارشد 3700 و دکترا 380 یورو است.

مزایای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه

حالا که با شرایط تحصیل پزشکی در فرانسه آشنا شدید، ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که تحصیل در این کشور چه مزایایی دارد. مهم‌ترین مزیت تحصیل دندانپزشکی در فرانسه این است که به صورت رایگان یا با پرداخت هزینه بسیار کم می‌توانید در این کشور به کسب علم مشغول شوید.

علاوه بر این از خدمات و امکانات دانشگاه برای پیشرفت در حوزه تحصیلی و کاری خود بهره‌مند شوید. سیستم پزشکی فرانسه بسیار پیشرفته بوده، پس تحصیل در آن یک مزیت محسوب می‌شود. این در حالی است که بعد از تحصیل هم درآمد بسیار بالایی در این کشور خواهید داشت.

سیستم مراقبت‌های بهداشتی فرانسه کم نظیر بوده و کیفیت زندگی در آن بالا است. همه این موارد را در کنار این مساله قرار دهید که تحصیل در یک کشور پیشرفته اروپایی می‌تواند به عنوان یک سکوی پرتاب برای شما عمل کند.

بورسیه های تحصیل پزشکی   دندانپزشکی در فرانسه

بورسیه های تحصیلی پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه با توجه به اینکه بخش زیادی از هزینه‌های شما را پوشش می‌دهد، یک مساله قابل توجه برای دانشجویان بین المللی است. از آن جایی که دوره‌های علوم پزشکی طولانی هستند برای دریافت بورسیه اول از همه باید شرایط سنی تحصیل پزشکی در فرانسه را داشته باشید. در این صورت بعد از پایان دوره تحصیل، هنوز سن زیادی نداشته و می‌توانید سال‌ها تجربه کسب کنید. بعد از آن هم باید تسلط به زبان فرانسه داشته باشید.

در ادامه مهم‌ترین موارد بورسیه تحصیلی در فرانسه را به شما معرفی خواهیم کرد:

 • بورسیه تحصیلی ویزیتینگ پروفسور نوکیا
 • بورسیه تحصیلی سر راتان تاتا تراست
 • بورسیه دولتی برای دانشجویان اسلوونی
 • بورسیه تحصیلی روبرتا سایکس
 • بورسیه تحصیلی فوق دکترا بنیاد فیسن
 • فلوشیپ بین المللی پسادکتری بنتینگ

کار پس از تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه

پزشک‌ها و دندانپزشک‌ها در همه جای دنیا، درآمد بسیار بالایی دارند. این موضوع در مورد پزشکان فرانسه هم صدق می‌کند. برای شروع کار بعد از تحصیل پزشکی در فرانسه باید دوران کارآموزی خود را با نمرات و امتیازات بالایی سپری کنید. علاوه بر این از سوی یک بیمارستان یا موسسه تحقیقاتی، پیشنهاد کاری دریافت کنید.

هرچه بتوانید در شهرهای بزرگ‌تر اقامت کنید،‌ احتمال پیدا کردن کار و درآمد بالاتر هم بیشتر می‌شود. به عنوان مثال کار در شهرهای پاریس، لیون، تولوز، استراسبورگ و مارسی از شهرهای بزرگی هستند که موقعیت‌های کاری پزشکی در آن‌ها بیشتر است.

تخصص پزشکی فرانسه

اخذ تابعیت و اقامت پس از تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه

اگر شما هم به قصد تحصیل پزشکی در فرانسه به این کشور سفر کرده‌اید، یکی از راه‌هایی که پس از تحصیل پیش روی شما است، اقامت طولانی مدت در کشور فرانسه است. فرانسه جدا از اینکه در زمینه تحصیل بسیار قوی ظاهر شده و دانشگاه‌های معتبر زیادی دارد، کشور بسیار خوبی برای زندگی است و می‌توانید آینده خود را در آنجا بسازید.

دانشجویان ایرانی اغلب تمایل دارند که سال‌های بیشتری را در کشور مقصد خود زندگی کرده و تجربیات جدیدی کسب کنند. برای ورود، تحصیل دندانپزشکی در فرانسه یک گزینه عالی است. پس از اتمام آن اگر بخواهید همچنان در این کشور بمانید، یا باید تحصیل جدیدی را آغاز کرده و یا اینکه در مرکزی مشغول به کار شوید. برای پیدا کردن کار، می‌توانید ویزای خود را تمدید کرده و تا 12 ماه در فرانسه اقامت داشته باشید، اما این اعتبار دوباره قابل تمدید نخواهد بود.

کافیست که به مدت زمان 5 سال در کشور فرانسه اقامت داشته باشید، فرقی نمی‌کند که به صورت تحصیلی باشد یا کاری، پس از آن امکان این را خواهید داشت که برای اخذ تابعیت و یا اقامت طولانی مدت اقدام کنید. هر کدام از این موارد مزایا و معایب خود را داشته و باید به شرایط زندگی خود توجه کنید.

در صورتی که مایل باشید شهروندی و تابعیت این فرانسه را دریافت کنید، باید توانسته باشید که شرایط مورد نیاز این کشور را فراهم کرده و در آزمون مورد نظر قبول شوید. در صورتی که قصد ندارید تابعیت خود را تغییر دهید و تنها به دنبال اقامت هستید، می‌توانید پس از طی شدن آن بازه زمانی، برای اقامت دائم درخواست داده و پس از موافقت با آن، می‌توانید تا 10 سال در فرانسه زندگی کنید.

درست است که اقامت طولانی مدت تنها 10 سال اعتبار دارد اما امکان تمدید آن وجود داشته و عملا می‌توانید تا هر زمانی که نیاز باشد در این کشور زندگی کنید. در نهایت هر دو مسیر به یک نقطه می‌رسد و می‌توانید پس از تحصیل پزشکی در فرانسه، در این کشور زندگی تازه‌ای را شروع کنید.

سخن پایانی

در این مقاله به صورت کامل به شرایط تحصیل پزشکی در فرانسه و دندانپزشکی در این کشور پرداختیم. نکته مهمی که در این زمینه باقی مانده این است که برای دریافت پذیرش باید اطلاعات کامل و صحیحی در این زمینه داشته باشید. علاوه بر این حتما مدارک لازم را به درستی فراهم کنید تا روند پذیرش شما دچار مشکل نشود. موسسه رویال مهاجرت این موضوع را برای شما انجام می‌دهد. می‌توانید از طریق فرم ارزیابی رایگان، شرایط خود را برای تحصیل در فرانسه بسنجید و از وکیل مهاجرت به فرانسه راهنمایی بگیرید.

سؤالات متداول درباره تحصیل پزشکی در فرانسه

بله، برای تحصیل پزشکی در فرانسه نیاز به قبولی در یکی از آزمون‌های ورودی PASS یا L.AS دارید.

 

هر دو مورد امکان پذیر است؛ در صورتی که در دانشگاه‌های دولتی این کشور تحصیل کنید رایگان و در صورت تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی باید هزینه آن را بپردازید.

حداقل 9 سال و حداکثر 12 سال طول می‌کشد تا تبدیل به یک پزشک شوید.

برای پذیرش در دانشگاه‌های این کشور باید بالای 17 سال داشته و در آزمون‌های ورودی دانشگاه شرکت کنید.

مقالات مرتبط

تحصیل در مقطع دکترا در فرانسه در سال 2023-2024

تحصیل دکترا در فرانسه

دانشجویان مقطع دکترا در کشور فرانسه از امکانات آموزشی پیشرفته دانشگاه های جهانی و سیستم آموزش عالی بهره می برند. فرانسه چهارمین برنده جایزه نوبل …

تحصیل دندانپزشکی در فرانسه

تحصیل دندانپزشکی در فرانسه

تحصیل دندانپزشکی در فرانسه یکی از مسیرهای پرچالش و پرمسئولیت در حوزه علوم پزشکی است. در فرانسه، سیستم آموزش دندانپزشکی بسیار حرفه‌ای محسوب می‌شود و …

کار دانشجویی در فرانسه

کار دانشجویی در فرانسه

افرادی که قصد تحصیل در کشور فرانسه را دارند، یکی از موضوعات بسیار مهمی که باید به آن توجه داشته باشند، امکان کار دانشجویی در …

رشته های تحصیلی در فرانسه

رشته های تحصیلی در فرانسه

فرانسه یکی از پیشرفته‌ترین و مهم‌ترین کشورهای اتحادیه اروپا است. این کشور به دلایل گوناگون به یک مقصد جذاب برای مهاجرت تحصیلی برای بسیاری از …

تحصیل داروسازی در فرانسه

تحصیل داروسازی در فرانسه

داروسازی یکی از رشته های محبوب در سراسر دنیا می باشد، که بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان تمایل دارند این رشته را تحصیل کنند. …

مهاجرت تحصیلی به فرانسه

مهاجرت تحصیلی به فرانسه

مهاجرت تحصیلی به فرانسه یکی از روش های دریافت اقامت دائم این کشور به صورت غیر مستقیم می باشد. در حال حاضر کشور فرانسه، کالج …

تحصیل در مدارس فرانسه

تحصیل در مدارس فرانسه

فرانسه یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی ایرانیان در تمام کشورهای اروپایی به شمار می‌رود. این کشور به علت جاذبه‌های فراوان توریستی و شرایط …

بورسیه تحصیلی فرانسه

بورسیه تحصیلی فرانسه

کشور فرانسه که در قاره اروپا قرار دارد یکی از بهترین کشورهای دنیا برای تحصیل به حساب می‌آید. در واقع کیفیت بالا دانشگاه‌های این کشور …

دانشگاه های فرانسه

دانشگاه های فرانسه

فرانسه یکی از بهترین گزینه‌های برای مهاجرت تحصیلی برای ایرانیان به شمار می‌رود. دانشگاه‌های خوب و سیستم آموزشی باکیفیت و نیز هزینه بالایی که دولت …

تحصیل در کالج‌های فرانسه

تحصیل در کالج های فرانسه

کشور فرانسه یکی از کشورهایی است که همواره بسیاری از دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل در خارج از کشور خود، آن را به‌عنوان مقصد انتخاب می‌کنند. به‌ …

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان مهاجرت