بورسیه تحصیلی فرانسه
رویال مهاجرت می 13, 2023

بورسیه تحصیلی فرانسه

کشور فرانسه که در قاره اروپا قرار دارد یکی از بهترین کشورهای دنیا برای تحصیل به حساب می‌آید. در واقع کیفیت بالا دانشگاه‌های این کشور باعث شده تا بسیاری از افراد برای تحصیل به سراغ فرانسه بیاییند. در این بین شما می‌توانید با دریافت بورسیه تحصیلی فرانسه، هزینه‌های تحصیل خود را در دانشگاه‌های این کشور کاهش دهید. حتی این امکان برای شما وجود دارد تا با دریافت بورسیه فول فاند، اقدام به تحصیل رایگان در فرانسه کنید. پس ما در موسسه مهاجرتی رویال مهاجرت همراه باشید.

درخواست فوری مشاوره

  درخواست فوری مشاوره

   بورسیه‌های تحصیلی فرانسه +تحصیل رایگان و شرایط پذیرش

   در صورتی که جز افرادی هستید که قصد مهاجرت تحصیلی به فرانسه را دارید، نیاز است تا دید کاملی در مورد بورسیه تحصیلی فرانسه داشته باشید.

   در واقع دولت فرانسه و دانشگاه‌های این کشور بورسیه‌های مختلفی را برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته اند و شما می‌توانید از این بورسیه‌ها در مقاطع لیسانس، فوق‌لیسانس و دکتری استفاده کنید.

   به منظور دریافت بورسیه تحصیلی فرانسه نیاز است تا دانشجو شرایط خاصی داشته باشد. یکی از شرایط بورسیه تحصیلی فرانسه داشتن سن مناسب است. همچنین دانشجویانی که قصد دریافت بورسیه تحصیلی رایگان فرانسه را دارند، نیاز علمی بالایی داشته باشند. رزومه علمی قوی یکی دیگر از شرایط دریافت بورسیه به حساب می‌آید. البته نکته مهمی که برای تحصیل رایگان در فرانسه باید به آن توجه داشته باشید این است که هر یک از انواع بورسیه تحصیلی در فرانسه ممکن است شرایط اضافه تری نیز داشته باشد.

   دریافت بورسیه تحصیلی فرانسه

   یکی از نکاتی که باید به آن اشاره کنیم این است که تحصیل در دانشگاه‌های فرانسه به دو زبان فرانسوی و انگلیسی انجام می‌شود. در این بین اگر دانشجویان بتواند مدرک  B2 زبان فرانسه را دریافت کنند، قادر خواهند بود تا در دانشگاه‌های دولتی فرانسه به‌صورت رایگان تحصیل کنند. از سوی دیگر اگر مدرک آیلتس یا تافل داشته باشید، نیاز است تا اقدام به پرداخت شهریه کرده تا بتوانید در دانشگاه‌های کشور فرانسه، به زبان انگلیسی دوره تحصیلی خود را بگذرانید.

   شرایط اخذ بورسیه تحصیلی فرانسه

   اگر بخواهیم شما را با شرایط تحصیل رایگان در فرانسه آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

   داشتن شرایط سنی مناسب
   عملکرد تحصیلی قابل قبول
   داشتن نمرات بالا در دروس تخصصی
   شرکت در پروژه‌های علمی و نشریات
   انجام پروژه‌های تحقیقاتی
   داشتن رزومه قوی
   نوشتن انگیزه‌نامه
   داشتن توصیه‌نامه از یکی از اساتید

   با داشتن این شرایط و پیش‌نیازها شما می‌توانید برای دریافت بورسیه تحصیلی رایگان فرانسه اقدام کنید.

   بورسیه تحصیلی فرانسه در مقطع کارشناسی

   در صورتی که قصد تحصیل رایگان در فرانسه را دارید و به دنبال تحصیل در مقطع کارشناسی هستید، نیاز است تا به چند نکته مهم توجه کنید. دوره تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور فرانسه 3 ساله است. همچنین در صورتی که قصد تحصیل در دانشگاه‌های دولتی کشور فرانسه را دارید، نیاز است تا به زبان این کشور تسلط داشته باشید. با تحصیل در دانشگاه‌های دولتی و با داشتن مدرک زبان فرانسه، تحصیل شما در این کشور رایگان خواهد بود.

   از سوی دیگر اگر مدرک زبان انگلیسی داشته باشید، می‌توانید به سراغ دانشگاه‌های از این طریق به زبان انگلیسی در این دانشگاه‌ها تحصیل کنید. البته دانشجویان انگلیسی زبان باید شهریه پرداخت کنند. در صورتی که در دانشگاه‌های خصوصی تحصیل ‌کنید، می‌توانید با دریافت بورسیه تحصیلی فرانسه، با مبلغ بسیار کم یا حتی به‌صورت رایگان در رشته مورد علاقه خود ادامه تحصیل دهید. دانشجویی که قصد دارند تا به زبان انگلیسی در دانشگاه‌های فرانسه تحصیل کنند، نیاز است تا حداقل مدرک آیلتس ۶ و یا تافل ۵۵ داشته باشند.

   یکی از نکات مهمی که باید به آن توجه کنید این است که دریافت بورسیه تحصیلی در فرانسه در مقطع کارشناسی بسیار سخت است و تنها تعداد کمی از افراد می‌توانند در مقطع کارشناسی بورسیه تحصیلی را دریافت کنند. به همین دلیل پیشنهاد می‌شود که اگر قصد دارد تا به‌صورت رایگان در مقطع کارشناسی تحصیل کنید، نیاز است تا برای تحصیل رایگان فرانسه مدرک زبان معتبر داشته باشید و به سراغ دانشگاه‌های رایگان فرانسه بروید. البته یکی از بورسیه‌هایی که به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد ارائه می‌شود، بورسیه امیل بوتمی است. این بورسیه به نحوی است که مبلغی بین 8 تا 12 هزار یورو را به دانشجویان واجد شرایط پرداخت می‌کند.

   همچنین اگر شما اقدام به تحصیل در دوره کارشناسی در دانشگاه‌های کشور فرانسه کنید، قادر خواهید بود تا در این کشور کار کنید. کار در دوره کارشناسی به نحوی است که از طریق آن دانشجویان می‌توانند هفته‌ای 20 ساعت در حوزه کاری مشغول به فعالیت شده و از این طریق حقوق دریافت کنند.

   بورسیه تحصیلی فرانسه در مقطع کارشناسی ارشد

   اگر برای ادامه تحصیل قصد دارید تا به کشور فرانسه بیایید و در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل کنید، نیاز است تا 2 سال در فرانسه حضور پیدا کنید. به منظور ورود به این مقطع نیاز است تا مدرک لیسانس داشته باشید.

   مثل مقطع کارشناسی، دانشجو برای تحصیل در مقطع ارشد اگر به زبان فرانسوی تسلط داشته باشند می‌توانند در دانشگاه‌های دولتی تحصیل کرده و یا با داشتن مدرک زبان انگلیسی در دانشگاه‌های خصوصی این کشور ادامه تحصیل دهند.

   اگر قصد تحصیل در مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی را دارید، پیش‌نیاز انجام این کار داشتن مدرک زبان آیلتس 6.5 است. به منظور تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه‌های خصوصی نیاز است تا بین 8 تا 12 هزار یورو شهریه پرداخت کنید.

   همچنین با تحصیل در دانشگاه‌های کشور فرانسه در مقطع کارشناسی ارشد می‌توانید تا 20 ساعت در هفته کار کرده و از این طریق کسب درآمد کنید. همچنین اگر قصد دارید تا با دریافت بورسیه تحصیلی در فرانسه، هزینه‌های تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را کاهش دهید، می‌توانید به سراغ بورسیه‌های مختلف این کشور بیایید.

   مقطع کارشناسی ارشد تحصیل

   از مهم‌ترین انواع بورسیه تحصیلی فرانسه در مقطع کارشناسی ارشد که می‌توانید از طریق آن اقدام به تحصیل در فرانسه رایگان کنید، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

   • بورسیه تحصیلی ایفل
   • بورسیه تحصیلی اراسموس
   • بورسیه تحصیلی ENS لیون
   • بورسیه تحصیلی امیل بوتمی
   • بورسیه تحصیلی مؤسسه گرنوبل فناوری

   با دریافت بورسیه تحصیلی رایگان فرانسه می‌توانید هزینه تحصیل خود را در کشور فرانسه به طرز چشمگیری کاهش داده و حتی با دریافت بورسیه فول فاند اقدام به تحصیل رایگان فرانسه کنید.

   بورسیه تحصیلی فرانسه در مقطع دکتری

   دانشگاه‌های کشور فرانسه در مقطع دکتری در رشته‌های مختلف نیز آموزش‌های خود را به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهد. پیش از بررسی شرایط اخذ بورسیه تحصیلی فرانسه در مقطع دکتری باید گفت که  تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه‌های این کشور بین ٣ تا 5 سال زمان می‌برد.

   همچنین برای تحصیل در این مقطع نیاز است تا به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید. به منظور تحصیل در مقطع دکتری نیاز به داشتن توصیه‌نامه، پروپوزال و همراهی یک استاد راهنما است.

   در صورتی که قصد تحصیل در مقطع دکتری در کشور فرانسه را دارید، نیاز است تا بین 150 تا 300 یورو به‌عنوان شهریه پرداخت کنید. همچنین یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که تحصیل در مقطع دکتری در فرانسه دارد این است که دانشجویان این مقطع می‌توانند تا 40 ساعت در هفته در این کشور کار کرده و از این طریق حقوق دریافت کنند.

   پس از بررسی این مقطع، اگر بخواهیم شما انواع بورسیه تحصیلی فرانسه در مقطع دکتری آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

   • بورسیه تحصیلی ایفل
   • بورسیه تحصیلی اکول نرمال سوپریور

   شرایط تحصیل رایگان در فرانسه

   در اگر بخواهیم به این سؤال مهم پاسخ دهیم که آیا تحصیل در فرانسه رایگان است یا خیر و همچنین چگونه می‌توان اقدام به تحصیل رایگان در فرانسه کرد، می‌توان به نکات زیر اشاره کرد. اگر قصد تحصیل در کشور فرانسه را به‌صورت رایگان دارید، از طریق روش‌های زیر می‌توانید هزینه‌های تحصیل خود را رایگان کنید:

   داشتن مدرک زبان فرانسه و تحصیل در دانشگاه‌های دولتی فرانسه
   دریافت بورسیه تحصیلی
   دریافت بورسیه فول فاند

   از طریق هر یک از این روش‌ها شما می‌توانید اقدام به تحصیل رایگان در فرانسه کنید.

   برترین کشورها برای تحصیل

   تحصیل در آلمان   تحصیل در کانادا   تحصیل در ترکیه   تحصیل در فرانسه   تحصیل در انگلستان    تحصیل در سوئد   تحصیل در مجارستان تحصیل در اسپانیا تحصیل در دانمارک تحصیل در اتریش تحصیل در ایتالیا تحصیل در آمریکا تحصیل در هلند

   بورسیه تحصیلی ایفل فرانسه برای تحصیل رایگان

   یکی از انواع بورسیه تحصیلی که در کشور فرانسه می‌توانید از آن برای کاهش هزینه‌های خود استفاده کنید، بورسیه تحصیلی ایفل فرانسه است. این بورسیه از سوی وزارت اروپا و امور خارجه کشور فرانسه به وجود آمده است.

   با دریافت بورسیه ایفل فرانسه، دانشجویان خارجی برتر می‌توانند با هزینه کمتری در مقطع کارشناسی ارشد و مقطع دکترا در فرانسه تحصیل کنند. در صورتی که قصد دارید تا بورسیه ایفل فرانسه را دریافت کنید، نیاز است تا درخواست خود را به مؤسسات آموزش عالی فرانسه ارائه دهید.

   اگر بتوانید بورسیه تحصیلی ایفل فرانسه را دریافت کنید، در ماه حداقل 1,285 دلار دریافت خواهید کرد. با دریافت بورسیه تحصیلی ایفل فرانسه علاوه بر آن که شما از پرداخت هزینه ثبت‌نام در دانشگاه‌های دولتی این کشور معاف می‌شوید، این بورسیه حتی هزینه بلیت رفت‌وآمد شما را پرداخت می‌کند.

   بورسیه اراسموس فرانسه برای تحصیل رایگان

   اراسموس یکی دیگر از انواع بورسیه‌های تحصیلی در کشور فرانسه است. هدف از ایجاد این بورسیه، به منظور جذب دانشجویان و محققان از خارج از مرزهای اتحادیه اروپا و از سراسر جهان است. بورسیه اراسموس فرانسه برای دانشجویان در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا بورسیه تحصیلی است. همچنین اگر شما بتوانید بورسیه اراسموس+ را دریافت کنید، به شما کمک‌هزینه‌ای تعلق می‌گیرد و همچنین شما از پرداخت هزینه‌های تحصیل و ثبت‌نام در دانشگاه‌های فرانسه معاف خواهید شد. به منظور بررسی مبلغ این بورسیه باید گفت که میانگین مبلغ بورسیه اراسموس فرانسه 979 دلار در ماه است.

   شرایط بورسیه فول فاند فرانسه

   پس از آن که شما را با مقاطع مختلف تحصیل در کشور فرانسه آشنا کردیم، حال نیاز است تا به این سؤال بسیار مهم پاسخ دهیم که شرایط تحصیل رایگان در فرانسه چگونه است؟

   در پاسخ به این سؤال باید گفت که برای تحصیل رایگان در فرانسه با مدرک دیپلم، لیسانس و فوق‌لیسانس نیاز است تا بورسیه فول فاند دریافت کنید. بورسیه‌ها معمولاً به نحوی هستند که تنها برخی از هزینه‌های تحصیل دانشجویان را پوشش می‌دهد. این در حالی است که اگر بورسیه شما فول فاند باشد، کل هزینه‌های تحصیل شما پرداخت می‌شود. به منظور تحصیل رایگان در فرانسه و دریافت بورسیه فول فاند نیاز است تا شرایط و پیش‌نیازهای زیر را داشته باشید:

   داشتن نمرات بالا
   داشتن معدل بالا
   تجربه انجام فعالیت‌های علمی و تحقیقاتی
   دریافت توصیه‌نامه از اساتید راهنما
   رزومه علمی قوی

   بورسیه فول فاند

   چه رشته‌هایی در فرانسه بورسیه تحصیلی می‌گیرند؟

   پس از آن که به این سؤال پاسخ دادیم که آیا تحصیل در فرانسه رایگان است، حال نیاز است تا به بررسی این مسئله بپردازیم که چه رشته‌های تحصیلی در فرانسه بورسیه تحصیلی می‌گیرند؟ در پاسخ به این سؤال باید گفت که با توجه به دانشگاه و مؤسسه‌ای که قصد تحصیل در آن را دارید و همچنین نوع بورسیه‌ای که دریافت می‌کنید، نوع رشته‌هایی که می‌توانید بورسیه آن را دریافت کنید، متفاوت است.

   با این حال اگر بخواهیم شما را با برخی از محبوب‌ترین رشته‌هایی که می‌توانید در فرانسه بورسیه آن را دریافت کنید، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

   رشته‌های مهندسی
   اقتصاد و مدیریت
   سیاست
   طراحی لباس
   حقوق
   هنر

   البته رشته‌های گفته شده، تنها برخی از رشته‌هایی هستند که می‌توانید بورسیه تحصیلی را دریافت کنید. البته متناسب با بورسیه‌ای که قصد دریافت آن را دارید، نیاز است که بررسی کنید آیا رشته‌ای که قصد تحصیل در آن را دارید جز رشته‌هایی است که امکان دریافت بورسیه آن وجود دارد یا خیر؟

   در بخش‌های بعدی در مورد نحوه دریافت بورسیه در برخی از رشته‌های محبوب در کشور فرانسه اطلاعات جامع و کاملی را به شما ارائه خواهیم کرد:

   بورسیه رشته طراحی لباس در فرانسه برای تحصیل رایگان

   یکی از رشته‌هایی که می‌توانید در کشور فرانسه برای تحصیل در آن، بورسیه دریافت کنید، رشته طراحی لباس و مد در فرانسه است. از بین بورسیه‌های مختلفی که می‌توانید برای تحصیل در رشته طراحی لباس دریافت کنید، بورسیه آکادمی بین‌المللی مد پاریس یکی از بهترین گزینه‌ها است. بورسیه‌ای که از سوی آکادمی بین‌المللی مد پاریس ارائه می‌شود به نحوی است که بخشی از هزینه‌های تحصیلی و شهریه شما را پوشش می‌دهد.

   البته اگر قصد دارید تا بورسیه آکادمی بین‌المللی مد پاریس را دریافت کنید، نیاز است تا مدارک تحصیلی، رزومه، انگیزه‌نامه، نمونه کارها، مقاله، توصیه‌نامه‌ها و… را ارائه دهید تا ارزیابی شود

   از دیگر مواردی که باید به آن توجه کنید این است که دانشجویان فارغ از کشورشان، می‌توانند از بورسیه آکادمی بین‌المللی مد پاریس استفاده کنند. همچنین برای دریافت این بورسیه نیاز است تا مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی داشته باشید.

   بورسیه تحصیلی فرانسه در رشته حقوق

   یکی دیگر از رشته‌های محبوبی که در کشور فرانسه با تحصیل در آن می‌توانید برای دریافت بورسیه تحصیلی اقدام کنید، رشته حقوق است. با تحصیل در این رشته، شما می‌توانید برای دریافت بورسیه تحصیلی اتحادیه اروپا اقدام کنید.

   با دریافت این بورسیه شما می‌توانید اقدام به تأمین شهریه خود کرده و از این طریق هزینه‌های تحصیل خود را کاهش دهید. یکی دیگر از انواع بورسیه‌های تحصیلی که برای رشته حقوق می‌توانید دریافت کنید، بورسیه ایفل است. از سوی دیگر امکان دریافت بورسیه تحصیلی Emile-Boutmy نیز برای دانشجویان حقوق وجود دارد.

   بورسیه رشته هنر در فرانسه برای تحصیل رایگان

   فرانسه یکی از کشورهای محبوب برای دانشجویانی است که قصد تحصیل در مقطع هنر را دارند. شما می‌توانید در بیش از 40 مؤسسه آموزشی هنری دولتی در کشور فرانسه تحصیل کنید.

   به دلیل محبوبیت بالایی که رشته هنر در کشور فرانسه دارد، دولت فرانسه برای جذب دانشجویان خارجی بورسیه‌های مختلفی را در نظر گرفته است. شما می‌توانید با دریافت بورسیه‌های هنر، هزینه‌های تحصیل خود را کاهش داده و حتی آن را رایگان کنید.

   دانشگاه‌های فرانسه برای بورسیه

   در صورتی که قصد تحصیل در کشور فرانسه را دارید، نیاز است تا دید کاملی در مورد دانشگاه‌های کشور فرانسه داشته باشید. به‌صورت کلی دانشگاه‌های فرانسه کیفیت بالایی از نظر آموزشی دارند و این مسئله باعث محبوبیت این دانشگاه‌ها شده است. در این بین یکی از سؤالات بسیار مهمی که دانشجویان مطرح می‌کنند این است که بهترین دانشگاه‌های فرانسه کدام است؟

   اگر بخواهیم شما را با برخی از بهترین دانشگاه‌های کشور فرانسه بر اساس رتبه جهانی آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

   دانشگاه تحقیقات پاریس
   دانشگاه سوربن
   دانشگاه اکول پلی‌تکنیک
   دانشگاه پاریس
   دانشگاه پاریس  telecom
   دانشگاه لئون
   دانشگاه پاریس سود
   Ecole des ponts paris tech
   دانشگاه مارسی
   دانشگاه گرنوبل آلپ
   دانشگاه بوردو
   دانشگاه استراسبورگ

   هزینه تحصیل در فرانسه با بورسیه‌های تحصیلی

   پس از آن که به این سؤال مهم پاسخ دادیم که چگونه بورسیه تحصیلی فرانسه بگیریم، حال نیاز است تا در مورد هزینه‌های تحصیل در کشور فرانسه اطلاعات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم.

   نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که در وهله اول هزینه تحصیل در کشور فرانسه با توجه به نوع دانشگاه شما تعیین می‌شود. در صورت داشتن مدرک زبان فرانسوی و تحصیل در دانشگاه‌های دولتی این کشور، می‌توانید هزینه‌های تحصیل خود را صفر کرده و به‌صورت رایگان تحصیل کنید.

   از سوی دیگر اگر مدرک زبان فرانسوی نداشته باشید، با تحصیل در دانشگاه‌های دولتی نیاز است تا هزینه کمی پرداخت کنید. این در حالی است که اگر در دانشگاه‌های خصوصی این کشور تحصیل کنید، هزینه‌های شما افزایش پیدا خواهد کرد.

   نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که رشته شما نیز نقش مهمی در تعیین هزینه‌های تحصیل در فرانسه دارد. علاوه بر این مسئله، در کنار موارد گفته شده، نیاز است تا هزینه‌های جانبی تحصیل در فرانسه را نیز در نظر بگیرید. هزینه‌های جانبی شامل مسکن، خوراک، حمل‌ونقل و… می‌شود.

   مدارک مورد نیاز برای اخذ بورسیه‌های تحصیلی فرانسه

   در صورتی که قصد دارید تا بورسیه تحصیلی فرانسه را دریافت و از این طریق هزینه‌های تحصیل در این کشور را کاهش دهید، نیاز است تا مدارک مختلفی را ارائه دهید. در همین راستا اگر بخواهیم شما را با مدارک مورد نیاز برای اخذ بورسیه‌های تحصیلی فرانسه آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

   • ارائه مدارک تحصیلی به‌صورت ترجمه شده
   • ریز نمرات
   • داشتن مدرک زبان فرانسوی یا انگلیسی
   • مدارک هویتی به شکل ترجمه شده
   • عکس پاسپورتی
   • پاسپورت معتبر
   • انگیزه‌نامه
   • توصیه‌نامه از اساتید
   • ارائه رزومه علمی و تحقیقاتی

   شرایط اخذ ویزا فرانسه با بورسیه تحصیلی

   در صورتی که قصد دارید تا در کشور فرانسه تحصیل کنید، نیاز است تا ویزا این کشور را دریافت کنید. به منظور اطلاع از نحوه دریافت ویزا تحصیل کشور فرانسه نیاز است تا دید کاملی در مورد شرایط و مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی داشته باشید.

   اگر قصد دارید تا اقدام به دریافت ویزا تحصیلی کشور فرانسه کنید، دو روش پیش روی شما وجود دارد. شما می‌توانید از طریق وب سایت رسمی iran.campusfrance.org به‌صورت غیرحضوری درخواست دریافت ویزا تحصیلی فرانسه را ثبت کنید. از سوی دیگر امکان ثبت درخواست به‌صورت حضوری نیز فراهم شده است. برای انجام این کار شما باید به سراغ کنسولگری فرانسه آمده و از این طریق درخواست خود را ثبت کنید.

   محل تصویر: دو روش مختلف برای دریافت ویزا تحصیلی فرانسه برای شما وجود دارد.

   افرادی که قصد تحصیل در فرانسه را دارند، باید برای دریافت ویزا تحصیلی بلند اقدام کنند. برای تحصیل در مقطع کارشناسی این ویزا 3 ساله، برای دوره کارشناسی ارشد 2 ساله و برای مقطع دکتری 3 تا 5 ساله است.

   همچنین نکته دیگری که باید به آن توجه کنید این است که امکان دریافت ویزای همراه نیز برای خانواده شما وجود دارد. افرادی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا را دارند، می‌توانند برای اعضای خانواده خود نیز درخواست اخذ ویزا همراه بدهند. در واقع پس از ورود فرد به خاک کشور فرانسه، افراد می‌توانند درخواست دریافت ویزا همراه بدهند.

   پس از بررسی این مسئله، اگر بخواهیم شما را با مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا تحصیلی آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

   • تکمیل فرم درخواست ویزا
   • عکس پاسپورتی
   • مدارک هویتی و شناسایی با کپی
   • مدارک نشان‌دهنده تأیید ثبت‌نام در دانشگاه‌های فرانسه
   • رزومه
   • فیش پرداخت شهریه
   • بیمه
   • بلیت هواپیما
   • فرم ofll
   • اثبات تمکن مالی
   • کپی مدارک تحصیلی

   مشاوره تخصصی برای اخذ بورسیه تحصیلی فوری فرانسه

   به منظور تحصیل در فرانسه و دریافت بورسیه این کشور نیاز است تا دید کاملی در مورد چگونگی دریافت بورسیه تحصیلی داشته باشید. اگر قصد دارید تا به جواب این سؤال برسید که چگونه بورسیه تحصیلی فرانسه بگیریم، می‌توانید از خدمات ما در مجموعه رویال مهاجرت استفاده کنید.

   ما در تیم رویال مهاجرت با داشتن کارشناسان خبره و متخصص از ابتدا تا انتها روند مهاجرت تحصیلی در کنار شما هستیم. شما می‌توانید با کمک تیم وکلا ما، به بهترین شکل ممکن به دانشگاه‌های مورد نظر خود اپلای کرده و هم بورسیه کشور فرانسه را دریافت کنید.

   حرف آخر

   در این مطلب از سایت رویال مهاجرت تلاش کردیم تا شما را با نحوه تحصیل رایگان در فرانسه آشنا کنیم. توجه به نکات گفته شده در این مطلب به شما کمک می‌کند تا با آگاهی کامل نسبت به روند دریافت بورسیه تحصیلی فرانسه اقدام کنید. شما می‌توانید با دریافت بورسیه تحصیلی کشور فرانسه، هزینه‌های تحصیل در این کشور را کاهش دهید.

   سؤالات متداول درباره بورسیه تحصیلی فرانسه 

   به منظور دریافت بورسیه تحصیلی در کشور فرانسه بر اساس نوع بورسیه‌ای که قصد دریافت آن را دارید، باید شرایط و پیش‌نیازهای مختلفی داشته باشید. در این مطلب به‌صورت کامل به بررسی این مسئله پرداختیم.

   شما می‌توانید برای تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری، بورسیه ایفل فرانسه را دریافت و از این طریق هزینه‌های تحصیل خود را کاهش دهید.

   دانشجویان مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می‌توانند برای کاهش هزینه‌های خود از بورسیه اراسموس استفاده کنند.

   از اصلی‌ترین بورسیه‌های تحصیلی در کشور فرانسه می توان به ایفل، بنیاد گرنوبل، بین‌المللی ENS، بورسیه امیل بوتمی و… اشاره کرد.

   دانشگاه تحقیقات پاریس، دانشگاه سوربن، دانشگاه اکول پلی‌تکنیک، دانشگاه پاریس، دانشگاه مارسی، دانشگاه بوردو و دانشگاه استراسبورگ از بهترین دانشگاه‌های کشور فرانسه هستند.

   مقالات مرتبط

   ویزای استارتاپ فرانسه

   ویزای استارتاپ فرانسه

   پیشرفت روزافزون تکنولوژی و رونق بازار های مربوط به آن، باعث شده تا ایده پردازی و راه اندازی کسب و کارهای مبتنی بر ایده های …

   حقوق کارگر در فرانسه چقدر است؟

   حقوق کارگر در فرانسه چقدر است؟

   فرانسه یکی از بهترین بازارهای کار را در کشورهای جهان دارد. اقتصاد پرقدرت و نرخ بیکاری پایین و نیز میزان حقوق و مزایای شغلی بسیار …

   سرمایه گذاری در فرانسه

   سرمایه گذاری در فرانسه

   افرادی که قصد مهاجرت به کشور فرانسه را دارند، همواره این سؤال بسیار مهم را مطرح می‌کنند که آیا امکان مهاجرت به فرانسه از طریق …

   مهاجرت تحصیلی به فرانسه

   مهاجرت تحصیلی به فرانسه

   مهاجرت تحصیلی به فرانسه یکی از روش های دریافت اقامت دائم این کشور به صورت غیر مستقیم می باشد. در حال حاضر کشور فرانسه، کالج …

   حقوق پناهندگی در کشور فرانسه

   حقوق پناهندگی در فرانسه

   کشور فرانسه یکی از کشورهای مهاجر پذیر است و به همین دلیل می‌توان با آگاهی کامل نسبت به شرایط اقدام به مهاجرت کرد. اگر قصد …

   خرید ملک در فرانسه

   خرید ملک در فرانسه

   بدون شک فرانسه یکی از زیباترین کشورهای دنیا می باشد که بسیاری از افراد علاقه دارند تا برای ادامه زندگی خود به آن مهاجرت کنند. …

   کار دانشجویی در فرانسه

   کار دانشجویی در فرانسه

   افرادی که قصد تحصیل در کشور فرانسه را دارند، یکی از موضوعات بسیار مهمی که باید به آن توجه داشته باشند، امکان کار دانشجویی در …

   تحصیل در مدارس فرانسه

   تحصیل در مدارس فرانسه

   فرانسه یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی ایرانیان در تمام کشورهای اروپایی به شمار می‌رود. این کشور به علت جاذبه‌های فراوان توریستی و شرایط …

   دانشگاه های فرانسه

   دانشگاه های فرانسه

   فرانسه یکی از بهترین گزینه‌های برای مهاجرت تحصیلی برای ایرانیان به شمار می‌رود. دانشگاه‌های خوب و سیستم آموزشی باکیفیت و نیز هزینه بالایی که دولت …

   تحصیل دندانپزشکی در فرانسه

   تحصیل دندانپزشکی در فرانسه

   تحصیل دندانپزشکی در فرانسه یکی از مسیرهای پرچالش و پرمسئولیت در حوزه علوم پزشکی است. در فرانسه، سیستم آموزش دندانپزشکی بسیار حرفه‌ای محسوب می‌شود و …

   ویزای خودحمایتی فرانسه

   ویزای خودحمایتی فرانسه

   بسیاری از افراد دنیا آرزوی مهاجرت به کشور فرانسه را در ذهن خود می پرورانند. از طرفی روش های متنوعی برای ورود به خاک کشور …

   رشته های تحصیلی در فرانسه

   رشته های تحصیلی در فرانسه

   فرانسه یکی از پیشرفته‌ترین و مهم‌ترین کشورهای اتحادیه اروپا است. این کشور به دلایل گوناگون به یک مقصد جذاب برای مهاجرت تحصیلی برای بسیاری از …

   تحصیل در مقطع دکترا در فرانسه در سال 2023-2024

   تحصیل دکترا در فرانسه

   دانشجویان مقطع دکترا در کشور فرانسه از امکانات آموزشی پیشرفته دانشگاه های جهانی و سیستم آموزش عالی بهره می برند. فرانسه چهارمین برنده جایزه نوبل …

   کاریابی در کشور فرانسه

   کاریابی در کشور فرانسه

   مردم کشور فرانسه به خوبی توانسته اند، بین زندگی و کار تعادل برقرار کنند. از این رو در این کشور، شاهد رفاه بالا و ارزش …

   شرایط و هزینه زندگی در فرانسه

   شرایط و هزینه زندگی در فرانسه

   فرانسه یکی از بزرگترین کشورهای اتحادیه اروپا بوده که از گذشته تا کنون یکی از محبوب ترین مقاصد مهاجرتی برای ایرانیان محسوب می شود. بسیاری …

   مهاجرت کاری به فرانسه

   مهاجرت کاری به فرانسه

   دریافت ویزای کاری یکی از روش های مناسب، برای مهاجرت به فرانسه می باشد. فرانسه جزو کشورهای توسعه یافته بوده که بخش صنعت آن رشد …

   همه چیز درباره ثبت شرکت در فرانسه

   ثبت شرکت در فرانسه

   فرانسه از جمله مقاصد محبوب برای مهاجرت است که در غرب اروپا واقع شده است. این کشور با جمعیتی بالغ بر 66 میلیون نفر پنجمین …

   بورسیه تحصیلی فرانسه

   بورسیه تحصیلی فرانسه

   کشور فرانسه که در قاره اروپا قرار دارد یکی از بهترین کشورهای دنیا برای تحصیل به حساب می‌آید. در واقع کیفیت بالا دانشگاه‌های این کشور …

   مشاغل مورد نیاز فرانسه

   مشاغل مورد نیاز فرانسه

   در فرانسه، صنایع مختلف فرصت های شغلی را در بخش های مختلف ارائه می دهند. البته در فرانسه نیز مانند همه نقاط دنیا، بازار کار …

   روش‌های اخذ شهروندی و تابعیت فرانسه + شرایط و هزینه

   تابعیت فرانسه

   طبیعی است کشور فرانسه را بنا به دلایل خاصی برای ادامه تحصیل، کار یا زندگی انتخاب کنید. اقتصاد و سیستم آموزشی خوب در کنار طبیعت …

   زندگی در فرانسه

   زندگی در فرانسه

   در صورتی که قصد زندگی در یک کشور اروپایی را دارید، گزینه‌های مختلفی پیش روی شما وجود دارد. در این بین فرانسه یکی از بهترین …

   خرید سهام در فرانسه

   خرید سهام در فرانسه

   سرمایه گذاری در کشور فرانسه، یکی از روش های محبوب برای مهاجرت به این کشور و اخذ اقامت آن می باشد. در این میان خرید …

   وکیل و مشاوره مهاجرت به فرانسه

   وکیل و مشاور مهاجرت به فرانسه

   استخدام وکیل مهاجرت به فرانسه، روند مهاجرت و اخذ اقامت به این کشور را ساده‌تر می‌کند، زیرا یک وکیل حرفه‌ای با همه قوانینی که شانس …

   تحصیل در کالج‌های فرانسه

   تحصیل در کالج های فرانسه

   کشور فرانسه یکی از کشورهایی است که همواره بسیاری از دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل در خارج از کشور خود، آن را به‌عنوان مقصد انتخاب می‌کنند. به‌ …

   تحصیل داروسازی در فرانسه

   تحصیل داروسازی در فرانسه

   داروسازی یکی از رشته های محبوب در سراسر دنیا می باشد، که بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان تمایل دارند این رشته را تحصیل کنند. …

   کارآفرینی در فرانسه

   بسیاری از افراد در سراسر دنیا، تمایل دارند تا بعد از مهاجرت نیز کسب و کار خود را اداره کرده و از این طریق به …

   مقاله قبلی

   مقاله بعدی

   نظر خود را بنویسید

   نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   مشاوره رایگان مهاجرت