تحصیل در اسپانیا

در اسپانیا به دلیل فرصت های بسیار مناسب برای تحصیل و همچنین وجود تنوع در رشته های مختلف، هزینه های تحصیلی، کیفیت بالای زندگی و از همه مهم تر امکان تحصیل به زبان انگلیسی باعث شده تا همواره یکی از مقاصد جذاب بین متقاضیان باشد.

ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با تحصیل در اسپانیا، هزینه تحصیل در اسپانیا و شرایط زندگی در آن به خوبی آشنا کرده و به سوالات شما در این زمینه پاسخ دهیم تا بتوانید با دیدی بازتر و ذهنی شفاف تر نسبت به مهاجرت به این کشور تصمیم گیری نمائید.

درخواست فوری مشاوره

  درخواست فوری مشاوره

   تحصیل در اسپانیا

   دانشجویان در تمامی مقاطع تحصیلی می توانند کشور اسپانیا را انتخاب کنند. به منظور آشنایی هرچه بیشتر تحصیل در مقاطع مختلف مطلب زیر را با دقت مطالعه فرمائید.

   • تحصیل در مقطع کارشناسی

   شما می توانید در هر یک از دانشگاه های خصوصی یا دولتی کشور اسپانیا تحصیل نمائید. تنها لازم به ذکر است که در دانشگاه های دولتی تدریس به زبان اسپانیایی و در دانشگاه های خصوصی، تحصیل به زبان انگلیسی می باشد.

   • تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

   شما برای تحصیل در این مقطع نیازی به ارائه ی مدرک زبان انگلیسی یا اسپانیایی ندارید و فقط در صورتی که بتوانید به هر یک از این زبان ها صحبت کنید، می توانید اقدام به تحصیل نمائید چرا که به دو زبان انگلیسی و اسپانیایی یا ترکیبی از هردو تدریس انجام می گیرد.

   در این مقطع شما نیاز به آزمون ورودی ندارید و مدت زمان دوره ها می تواند نسبت به نوع رشته ی مورد نظر متفاوت باشد.

   در دانشگاه های خصوصی و انگلیسی زبان رشته های بیشتری در این مقطع تدریس می شود.

   • تحصیل در مقطع دکتری

   جالب است بدانید که تحصیل در مقطع دکتری در اسپانیا کاملا رایگان بوده و نیاز به هیچ آزمون ورودی ندارد.

   از شما هیچ مدرک زبانی خواسته نمی شود و تنها دانش زبانی کفایت می کند.

   ویژگی خاص دیگر این دوره نداشتن کلاس های تئوری و پروژه محور بودن آن است. در صورتی که شما سابقه ی علمی مناسبی داشته باشید می توانید از بورسیه ها بهره ببرید.

   مزایای تحصیل در اسپانیا

   اگر برای شما این سوال پیش آمده که چرا اسپانیا باید یک مقصد دانشجویی برای شما باشد! ما در این قسمت قصد داریم تا به بررسی مزایای تحصیل در اسپانیا بپردازیم.

   • ارزان بودن تحصیل و زندگی در این کشور

   اکثر کشورهای اروپایی را می توان مقصدی ارزان برای مهاجرت تحصیلی دانست. تحصیل در اسپانیا می تواند بسیار ارزان تر از آمریکا، کانادا یا استرالیا باشد. اسپانیا در این میان از نظرات مسکن، تحصیل، حمل و نقل و کالاهای اساسی جزو ارزان ترین کشورهاست.

   • امکان کار پس از تحصیل

   شما زمانی که در اسپانیا تحصیل می کنید، می توانید در هفته تا ساعت مشخصی کار کنید. علاوه بر این که شما در این بازه می توانید کسب درآمد کنید، این موضوع باعث می شود تا شما پس از فارغ التحصیلی شانس پیدا کردن کار برایتان بالا برود.

   اغلب شما بعد از فارغ التحصیلی تا یک سال زمان دارید که کار پیدا کرده و در این کشور مشغول به کار شوید. اگر بتوانید این کار را کنید، اقامت شما به کاری تغییر پیدا کرده و پس از 5 سال شما می توانید برای اقامت دائم این کشور اقدام نمائید.

   ساعت کارمقطع تحصیلی 

   10 ساعت در هفته

   20 ساعت در هفته

   کار حین تحصیل در مقطع کارشناسی

   کار حین تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

    
   • مهاجرپذیر بودن

   اسپانیا بسیار کشور مهاجرپذیری می باشد و مردم این کشور برخورد بسیار بهتری را با مهاجران دارند. از طرفی دولت هم با حمایت از دانشجویان باعث شده تا افراد بسیاری همواره قصد مهاجرت به این کشور را داشته باشند.

   • کیفیت بسیار مناسب زندگی دانشجویی

   ممکن است نتوانیم اسپانیا را از نظر علمی پژوهشی هم رده ی آلمان بدانیم اما در عوض یکی از جذاب ترین کشورهای دنیا برای زندگی به شمار میرود. شما تفریحات متنوع را در این کشور پیش رو دارید. زمانی که شما در این کشور دانشجو باشید و کارت دانشجویی داشته باشید، می توانید از بسیاری از خدمات تخفیف بگیرید. این کشور در مواردی مانند حمل و نقل و خورد و خوراک هم کمک هایی برای دانشجویان در نظر گرفته است.

   • آب و هوای خوب اسپانیا

   هوا اسپانیا را می توان از معتدل ترین آب و هواهای اروپا دانست که نه در زمستان بسیار سرد و نه در تابستان بسیار گرم می شود. این در شرایطی است که شما در صورتی که قصد مهاجرت به آلمان یا کانادا را داشته باشید باید خود را برای هوای بسیار سرد و اگر قصد مهاجرت به ایتالیا یا فرانسه را دارید باید خود را برای هوای بسیار گرم آماده کنید.

   هزینه تحصیل در اسپانیا

   طبیعتا همانند سایر کشورها، شما برای تحصیل در اسپانیا هم باید هزینه کنید اما هزینه ها تحت تاثیر برخی عوامل هستند. دانشگاه انتخابی شما، دوره های زبان یا سایر دوره هایی که قصد دارید در آن ها شرکت کنید، همه می توانند روی هزینه تحصیل شما تاثیر بگذارند.

   در ادامه به بررسی برخی هزینه ها می پردازیم اما دقت کنید که این هزینه ها می توانند متغیر باشند.

   تحصیل در مقطع کارشناسی: هزینه بین هزار تا 3 هزار یورو در سال
   تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های خصوصی: بین 5 هزار و 500 تا 18 هزار یورو در سال
   تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد: هزار تا 3 هزار یورو در سال
   تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های خصوصی: بین 10 هزار یورو تا 20 هزار یورو

   جالب است بدانید که تحصیل در مقطع دکتری اغلب به صورت رایگان می باشد اما باید در نظر داشته باشید که سیاست های کشور و ایالت ممکن است تغییر کند.

   تحصیل در اسپانیا بدون مدرک زبان

   شما برای تحصیل در اسپانیا به داشتن مدرک زبان نیاز دارید چرا که قصد زندگی و تحصیل در این کشور را دارید و باید بتوانید متوجه شوید و ارتباط برقرار کنید پس مهم ترین نیاز شما برای تحصیل در اسپانیا، مدرک زبان می باشد.

   شما همچنین برای دریافت ویزا نیاز به مدرک زبان دارید چرا که با داشتن مدرک زبان چه انگلیسی و چه اسپانیولی می توانید شانس بیشتری برای دریافت ویزا داشته باشید.

   در این میان برخی کالج ها هستند که به مدرک زبان نیاز ندارند و در دوره های خود، زبان را آموزش می دهند. در صورتی که شما زبان اسپانیولی بدانید، شانس پذیرش بیشتری در دانشگاه های دولتی هم خواهید داشت.

   در مقطع دکتری شرایط به کلی آسان تر شده و شما می توانید بدون هرگونه مدرک زبانی اقدام به تحصیل نمائید.

   پیشنهاد ما به شما این است؛ در صورتی که قصد تحصیل در اسپانیا را دارید، حتما به حداقل سطح زبان ها برسید تا بتوانید شانس اخذ ویزای خود را افزایش دهید.

   تحصیل در اسپانیا به زبان انگلیسی

   به عنوان یکی از مزایای تحصیل در اسپانیا می توان به یادگیری زبان های انگلیسی و اسپانیایی اشاره کرد. اسپانیا برنامه های بسیار زیادی در زمینه های علوم اجتماعی و انسانی، مهندسی، زبان، هنر، تجارت و اقتصاد، پزشکی، طراحی و فرهنگ اسپانیایی را به هر دو زبان اسپانیایی و انگلیسی ارائه می دهد. دانشگاه هایی که دانشجویان بین المللی را پذیرش می کنند، برنامه های خود را اغلب به زبان انگلیسی ارائه می دهند.

   تحصیل در اسپانیا به زبان انگلیسی امکان پذیر است.

   شرایط سنی تحصیل در اسپانیا

   هر چند که در سیستم آموزش عالی این کشور شرایط سنی خاصی بیان نشده اما بهتر است دانشجویان در شرایط سنی مناسبی برای پذیرش در این کشور اقدام نمایند. به عنوان بهترین سن برای تحصیل در مقطع کارشناسی می توان سنین 18 تا 26 سالگی را در نظر داشت. پس از آن؛ برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد حداکثر تا سن 36 سالگی می توانند درخواست کنند. در مقطع دکتری هم تا سن 50 سالگی امکان ثبت درخواست وجود دارد. دقت کنید که مهاجرت تحصیلی با سن مناسب تر می تواند شانس شما را برای پذیرش بالا ببرد.

   دقت کنید که در این بین فاکتورهای دیگری مانند رزومه ی مناسب و سوابق آکادمیک خوب می تواند شانس شما را بالا ببرد.

   از طرفی بهتر است برای پوشش گپ تحصیلی خود با سابقه ی شغلی مناسب اقدام کنید تا افسر، پرونده ی شما را ریجکت نکند.

   شانس گرفتن ویزای تحصیلی اسپانیا

   شانس گرفتن ویزای تحصیلی اسپانیا برای مقطع کارشناسی ارشد همواره بالاتر از سایر مقاطع بوده است. پیش زمینه ی تحصیل در مقطع کارشناسی اسپانیا، گذراندن تحصیل 12 ساله ی مدرسه و گذراندن دوره ی یک ساله برای ورود به دانشگاه الزامی است.

   در این کشور برای تحصیل در مقطع کارشناسی شما باید به زبان اسپانیایی مسلط باشید چرا که دانشگاه هایی که به زبان انگلیسی می توان در آن ها تحصیل کرد، بسیار محدود می باشد.

   در مقطع کارشناسی ارشد امکان تحصیل به زبان انگلیسی بالاتر بوده و افراد شانس بیشتری دارند. طول این دوره از یک تا سه سال متغیر است.

   در مقطع دکتری تحصیل در اسپانیا بسیار مناسب می باشد چرا که آموزش های حرفه ای دارند اما لازم است بدانید که ممکن است پروسه ای هزینه بر و زمان بر داشته باشد.

   تحصیل در اسپانیا رویال مهاجرت

   موسسه رویال مهاجرت در زمینه ی تحصیل در اسپانیا کارشناسان با تجربه و خبره ای را داراست که این افراد می توانند به خوبی مسیر مهاجرتی شما را مشخص کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن خواسته ی شما را به نتیجه برسانند. از آن جایی که تحصیل در اسپانیا با مزایای بسیاری همراه است، در صورتی که قصد دارید به این کشور مهاجرت کنید، بهتر است این کار را با متخصصی در این زمینه پیش ببرید.

   علاوه بر این موسسه رویال مهاجرت در زمینه ی کاری، سرمایه گذاری و سایر روش های مهاجرتی هم می توانند ویزای شما را اخذ نمایند.

   موسسه رویال مهاجرت در مسیر اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا می تواند به شما کمک کند.

   مدارک لازم جهت پذیرش دانشگاه های اسپانیا

   • رزومه ی تحصیلی
   • ترجمه ی شناسنامه
   • ترجمه ی تمامی مدارک تحصیلی
   • ارائه ی پروپوزال
   • در صورت داشتن، ارائه ی سابقه ی کاری
   • اسکن صفحه اول پاسپورت
   • انگیزه نامه
   • مدرک زبان انگلیسی
   • توصیه نامه تحصیلی
   • در صورت داشتن، مقالات بین المللی

   مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیل در اسپانیا

   • اصل و کپی کارت ملی و شناسنامه
   • اصل و کپی پاسپورت
   • رزومه
   • گواهی عدم سوءپیشینه
   • گواهی اشتغال به تحصیل، در صورت وجود
   • مدارک تحصیلی با ریز نمرات
   • مدرک زبان
   • گواهی سلامت
   • معرفی حساب معتبر برای تمکن مالی

   تمکن مالی برای ویزای تحصیلی اسپانیا

   شخص برای دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا نیاز به داشتن تمکن مالی برای پوشش هزینه های تحصیل و زندگی دارد. شخص باید بتواند حداقل هزینه های زندگی که 600 یورو در ماه است را پوشش دهد. در صورتی که نشان دهید اقامتگاهتان در این کشور برای کل دوره ی اقامتتان رزرو شده، ممکن است بودجه ی کمتری لازم داشته باشید.

   در صورتی که متقاضی مدرکی مبنی بر حمایت خانواده ی خود ارائه دهد، می تواند از این موضوع برای تمکن مالی خود استفاده کند. برای این موضوع به صورت حساب بانکی، صورت حساب حقوق و سایر مدارک مالی و شخصی حامی را باید ارائه دهد.

   بورسیه های تحصیلی در اسپانیا

   بهتر است در ابتدا به این نکته توجه کنید که امکان بورسیه ی تحصیلی در اسپانیا تنها به دانشجویان دکتری تعلق داشته و در سایر مقاطع قریب به صفر است.

   بورسیه در مقطع دکتری ممکن است به 2 صورت انجام گیرد: 1. بورسیه توسط استاد 2. بورسیه دولتی

   اخذ بورسیه دکتری توسط استاد

   • داشتن مهارت کافی برای انجام پروژه های دانشگاهی یا غیر دانشگاهی
   • امکان اثبات توانایی علمی خود به استاد

   اخذ بورسیه دولتی

   • دارا بودن مقالات ISI
   • داشتن مدرک زبان
   • معدل فوق لیسانس بالای 5
   • مدت زمان اخذ مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشجو بیشتر از 3 سال نباشد.
   • از زمان اخذ مدرک کارشناسی ارشد دانشجو بیش از 3 سال نگذشته باشد.

   از آن جایی که تحصیل در مقطع دکتری در این کشور رایگان است، مبلغ دریافتی بورسیه برای زندگی فرد مصرف می شود و شخص می تواند تنها با خرج کردن نصف هزینه ی بورسیه، تمامی هزینه های زندگی خود را پوشش دهد.

   در مقطع دکتری، دو نوع بورسیه ی دولتی و بورسیه ی دکتری توسط استاد وجود دارد.

   هزینه های زندگی در اسپانیا

   هزینه های زندگی در اسپانیا بنا به توقع شخص از زندگی و سبک زندگی فرد می تواند متفاوت باشد. با این حال در جدول زیر هزینه های تقریبی فرد دانشجو در اسپانیا می باشد.

   هزینه های زندگیموارد مصرفی
   150 یوروهزینه ی غذا برای هر نفر
   300 یورواجاره خوابگاه برای هر نفر
   250 یورواجاره آپارتمان اشتراکی
   150 یوروهزینه های جانبی

   به صورت کلی می توان گفت که یک دانشجو در یک ماه باید حدود 600 – 700 یورو برای یک زندگی معمولی در شهرهای بزرگ کشور اسپانیا هزینه  کند. این هزینه در شهرهای کوچک این کشور می تواند از حدود 400 – 500 یورو باشد.

   برترین کشورها برای تحصیل

   تحصیل در آلمان   تحصیل در کانادا   تحصیل در ترکیه   تحصیل در فرانسه   تحصیل در انگلستان    تحصیل در سوئد   تحصیل در مجارستان تحصیل در اسپانیا تحصیل در دانمارک تحصیل در اتریش تحصیل در ایتالیا تحصیل در آمریکا تحصیل در هلند

   سیستم آموزشی در اسپانیا

   سیستم آموزشی در اسپانیا مانند سایر کشورهای اروپایی، سیستمی کارآمد و باکیفیت می باشد. در سال های اخیر تغییراتی در این سیستم با هدف بهبود برنامه های درسی، اصلاحات آموزشی و بهبود زیرساخت های تحصیلی انجام گرفته است. دانش آموزان در این کشور می توانند پس از دریافت گواهی فارغ التحصیلی وارد دانشگاه شوند.

   مدت زمانمقطع تحصیلی
   4 سالکارشناسی در اسپانیا
   2 سالکارشناسی ارشد در اسپانیا
   5 سالدکتری در اسپانیا
   5 الی 6 سالپزشکی در اسپانیا

   آیا اقامت پس از تحصیل در اسپانیا وجود دارد؟

   افراد برای مهاجرت به این کشور همواره این نگرانی را دارند که آیا می توانند پس از تحصیل هم در این کشور مانده و اقامت کنند! در پاسخ به این سوال باید گفت که پس از فارغ التحصیلی دولت این اجازه را صادر می کند تا افراد به مدت یک سال در این کشور اقامت کرده و به دنبال کار بگردند. بهتر است 2 ماه قبل از منقضی شدن اقامت دانشجویی خود، اقامت خود را به نوعی تمدید کنند. شما در این بازه ی یک ساله تنها در شرایطی می توانید کار کنید که جاب آفری از سمت کارفرمای اسپانیایی دریافت کرده و ویزای کاری بگیرید.

   شما می توانید پس از تحصیل در اسپانیا، در این کشور اقامت کنید.

   سخن پایانی

   کشور اسپانیا با جاذبه های دیدنی بسیاری که دارد و همچنین هزینه های مناسب خود برای زندگی توانسته به یکی از مقاصد جذاب برای تحصیل در اسپانیا تبدیل شود. ما در این مقاله سعی کردیم که به بررسی جزئیات تحصیل در این کشور پرداخته و آن را مفصل مورد بحث قرار دهیم.

   مدرک بین المللی و معتبر این دانشگاه ها باعث شده است تا همواره افراد بسیاری از سراسر دنیا جذب این کشور شوند و در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به تحصیل بپردازند.

   شما می توانید امور مهاجرتی خود را به موسسه رویال مهاجرت بسپارید تا تمامی پروسه های اخذ ویزا، اخذ پذیرش دانشگاه و غیره را برای شما عزیزان به نحو احسن به پایان برساند.

   شما می توانید با کارشناسان ما صحبت کرده و با مشاوره در زمینه ی تحصیل در اسپانیا ابهامات ذهنی خود را برطرف کنید.

   در بخش سوالات هم می توانید نظرات خود را بیان کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.

   سؤالات متداول

   تحصیل در این کشور به هر دو زبان اسپانیولی و انگلیسی ممکن است.

   هزینه ی تحصیل در این کشور از هزار یورو شروع می شود.

   بله. شما در حین تحصیل می توانید بین 10 الی 20 ساعت به کار دانشجویی بپردازید.

   مقالات مرتبط

   دانشگاه های اسپانیا

   دانشگاه های اسپانیا

   تا یکی دو دهه قبل اگر از دانشجویانی که قصد مهاجرت داشتند مقصدشان را سوال می¬کردید، احتمالا اکثر آن¬ها پاسخشان آمریکا، کانادا و تعداد اندکی...
   تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا

   تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا

   دندانپزشکی یکی از مشاغل موردنیاز و محبوب در تمام جهان است. تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا به‌دلیل فرصت‌های شغلی و حقوق بالا یکی از رشته‌های موردعلاقه...
   بورسیه تحصیلی اسپانیا

   بورسیه تحصیلی اسپانیا

   اسپانیا یکی از کشورهای اروپایی است که دارای سیستم آموزشی با کیفیت و هزینه‌های نسبتاً پایین است. این کشور همچنین دارای بورسیه‌های تحصیلی متعددی برای...
   تحصیل پزشکی در اسپانیا

   تحصیل پزشکی در اسپانیا

   اسپانیا مقصد خوبی برای دانشجویانی است که برای تحصیل پزشکی با هزینه مناسب می‌خواهند به خارج از کشور بروند. برای گرفتن مشاوره در خصوص تحصیل...
   مشاوره رایگان مهاجرت