دانشگاه های تورنتو
تیم نویسندگان رویال مهاجرت مارس 14, 2024

دانشگاه های تورنتو

تورنتو مرکز استان انتاریو و پرجمعیت ترین شهر کانادا با 3 میلیون نفر جمعیت است که حدود نیمی از آن ها مهاجر هستند. به همین دلیل این شهر چند فرهنگی است و طیف متنوعی از فرصت های فرهنگی، آموزشی و اقتصادی را ارائه می دهد. تورنتو با در اختیار داشتن برخی از معتبرترین دانشگاه ها و کالج های کانادا مانند دانشگاه تورنتو، یورک و کالج سنکا و جورج براون که بسیاری از رشته های تحصیلی را پوشش می دهند، فرصت های علمی فراوان و محیطی ایده آل برای آموزش عالی ارائه می کند.

تحصیل در تورنتو

به عنوان یک دانشجوی بین المللی، مهاجرت به کانادا و زندگی در شهر تورنتو یگ گزینه ایده آل است. این شهر دارای سه دانشگاه با رنکینگ جهانی معتبر و در کنار آن ها دانشگاه های معتبر دیگری نیز است. همچنین کالج های تورنتو نیز از کیفیت آموزشی بالایی برخوردارند و مورد توجه بسیاری از محصلان از کشورهای مختلف هستند. با تحصیل در بهترین دانشگاه های تورنتو، کانادا به شما گواهینامه های شناخته شده و تجربه زندگی در محیط چند فرهنگی با کیفیتی می دهد. بنابراین، برای کمک به شما در انتخاب بهترین دانشگاه های کانادا، تورنتو، این مقاله راهنمای شما خواهد بود.

مزایای تحصیل در تورنتو

قبل از اینکه در مورد دانشگاه های شهر تورنتو صحبت نماییم، ابتدا مزایای تحصیل در کانادا و شهر تورنتو را بررسی کنیم که چرا تورنتو مقصد دانشجویی ایده آلی است:

آموزش با کیفیت بالا:

دانشگاه های این شهر مانند دانشگاه تورنتو به دلیل برتری علمی خود در سطح بین المللی شناخته شده اند. مدارک تحصیلی این مؤسسات در سراسر جهان مورد احترام است، که می تواند برای فارغ التحصیلانی که به دنبال کار یا تحصیلات بیشتر هستند مفید باشد.

قطب اقتصادی:

تورنتو به عنوان پایتخت اقتصادی کانادا، فرصت های کارآموزی و شغلی متعددی را در طیف گسترده ای از صنایع فراهم می کند، که می تواند برای دانشجویانی که به دنبال کسب تجربه عملی و ایجاد ارتباطات صنعتی هستند، سودمند باشد.

نشاط اجتماعی و فرهنگی:

این شهر میزبان مجموعه ای از جشنواره های فرهنگی، موزه ها، گالری ها، تئاترها و مکان های کنسرت است. دانشجویان می توانند با زندگی در کانادا، تجربه خود را با درگیر شدن با صحنه هنری و فرهنگی این کشور غنی کنند.

فرصت های شبکه سازی:

موقعیت تورنتو به عنوان یک شهر جهانی رهبران تجاری، نوآوران و خلاقان را از سراسر جهان جذب می کند. دانشگاه ها اغلب میزبان گفتگوها، کارگاه ها و رویدادهایی هستند که به دانشجویان اجازه می دهد با متخصصان و رهبران فکری ارتباط برقرار کنند.

کیفیت زندگی:

تورنتو که به طور مداوم به عنوان یکی از قابل زندگی ترین شهرهای جهان رتبه بندی می شود، کیفیت زندگی بالایی را با محیط پاک، نرخ پایین جرم و جنایت و سیستم بهداشت عمومی قوی ارائه می دهد.

فرصت های کاری پاره وقت:

دانشجویان بین المللی در تورنتو این فرصت را دارند که در طول تحصیل خود به صورت پاره وقت تا 20 الی 30 ساعت در هفته و در طول تعطیلات به صورت تمام وقت کار کنند، که می تواند به جبران هزینه های زندگی و کسب تجربه کاری در کانادا کمک کند.

اوقات فراغت جذاب:

تورنتو دسترسی به فضاهای سبز، اسکله ها و پارک ها و همچنین به مناظر طبیعی را ارائه می دهد که تعادلی بین زندگی شهری با طبیعت و فعالیت های بیرونی فراهم می کند.

انواع فوق برنامه ها:

دانشگاه های تورنتو کانادا دانشجویان خود را فقط به تحصیل محدود نمی کنند، بلکه آن ها را تشویق می کنند تا در باشگاه ها و سایر فعالیت ها شرکت کنند تا تجربه یادگیری خود را افزایش دهند و در فرهنگ کانادایی زندگی کنند.

دانشگاه های تورنتو + جدول رنکینگ و هزینه برای دانشجویان بین المللی

لیست دانشگاه های تورنتو کانادا به شرح زیر است:

 • دانشگاه تورنتو
 • یورک
 • متروپولیتن تورنتو
 • OCAD
 • گوئلف-هامبر
 • ترنت
 • تیندل
 • ترینیتی کالج
 • سنت میشل کالج
 • انستیتو تکنولوژی انتاریو (UOIT)

در ادامه چهار مورد از بهترین دانشگاه های تورنتو را بررسی می کنیم:

1. دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو (UofT) یکی از معتبرترین دانشگاه های جهان و بهترین دانشگاه تورنتو و کانادا است. این دانشگاه که در سال 1827 تأسیس شد، بیش از 700 مدرک کارشناسی و 200 برنامه تحصیلات تکمیلی را به گروهی متشکل از 60000 دانشجو ارائه می دهد. دانشکده پزشکی تورنتو با شهرت دیرینه ای در زمینه نوآوری و تحقیق، زادگاه لحظات علمی پیشگامانه ای مانند کشف انسولین و تحقیقات سلول های بنیادی و اختراع میکروسکوپ الکترونی بود. این دانشگاه همچنین از تدریس به عنوان یک نقطه قوت در رشته های پزشکی، بازرگانی، مهندسی، علوم انسانی، آموزش و غیره یاد می کند.

تورنتو دارای بیش از 30 دانشگاه، کالج و موسسات آموزش عالی است

این یک دانشگاه چند پردیسی است و پردیس سنت جورج آن در مرکز شهر تورنتو به دلیل ترکیبی از فضای سبز و معماری تاریخی به آکسفورد و کمبریج تشبیه شده است و پردیس دانشگاه میسیساگا، در سواحل کریدیت ریور در غرب شهر است.

دانشگاه تورنتو در فوتبال و هاکی روی یخ شهرت زیادی دارد و یک مرکز تفریحی و امکانات دانشجویی دارد که شامل گالری هنری، تئاتر و سالن کنسرت می شود.

این دانشگاه با ادعای یک ذهنیت جهانی، فعالانه با سایر موسسات آموزش عالی پیشرو و شرکای صنعتی در سراسر جهان همکاری می کند تا فرصت های بین المللی را برای دانشجویان و اساتید خود فراهم کند.

رنکینگ جهانی QS21
متوسط شهریهسالانه بین 58160 تا 66110 دلار کانادا
ترم های ورودیپاییز، زمستان، تابستان / بهار
دوره های پرطرفدار:روانشناسی، فناوری پزشکی، جامعه شناسی، مدیریت و بهداشت عمومی
حداقل نمره زبان

تافل: نمره کل 100 + 22 در رایتینگ

آیلتس: 6.5 بدون باند زیر 6

رشته های دانشگاه تورنتو + جدول:

به عنوان یک دانشگاه بزرگ و برتر جهانی، رشته های دانشگاه تورنتو کانادا در جدول زیر ارائه شده است:

کارشناسیکارشناسی ارشددکتری
علوم کاربردیحقوق تخصصی جهانیجراحی دندان
علوم کاربردی در مهندسیعلوم کاربردیآموزش
مدیریت کسب و کارمعماریعلوم حقوق
بازرگانیهنرپزشکی
آموزشبیوتکنولوژیهنرهای موسیقیایی
اطلاعاتمدیریت کسب و کارداروسازی
حرکت شناسیآموزشفلسفه
موسیقیمهندسیفقه و حقوق قضایی
موسیقی صحنه ایمدیریت و مهندسی شهری 
علوم پرتو پزشکیعلوم محیط زیستی 
پرستاریمالی (سرمایه گذاری) 
دستیاری پزشکیاقتصاد مالی 
هنربیمه مالی 
 مدیریت ریسک دارایی 
 حسابداری قانونی 
 جنگلداری 
 امور بین المللی 
 علوم سلامت 
 روابط صنعتی و منابع انسانی 
 معماری شهری 
 حقوق 
 تجزیه و تحلیل مدیریت 
 مدیریت و حسابداری حرفه ای 
 مدیریت نوآوری 
 موسیقی 
 پرستاری 
 حرکت شناسی تخصصی 
 سیاست عمومی 
 ارتباطات زیست پزشکی 
 علوم کار درمانی 
 علوم داروسازی 
 علوم برنامه ریزی 
 مدیریت پایداری 
 طراحی شهری 

برترین کشورها برای تحصیل

تحصیل در آلمان   تحصیل در کانادا   تحصیل در ترکیه   تحصیل در فرانسه   تحصیل در انگلستان    تحصیل در سوئد   تحصیل در مجارستان تحصیل در اسپانیا تحصیل در دانمارک تحصیل در اتریش تحصیل در ایتالیا تحصیل در آمریکا تحصیل در هلند

2. دانشگاه یورک

دانشگاه یورک یکی دیگر از دانشگاه های با رتبه خوب است که در لیست برترین دانشگاه های تورنتو نیز قرار دارد. آموزش در اینجا به گونه ای طراحی شده است که دانش آموزان به خوبی برای دنیای واقعی مجهز باشند. همچنین، فرصت های شغلی در اینجا برای پذیرش نسبتاً بالا است زیرا دانشگاه به مشاغل مرتبط است. کیفیت زندگی برای دانشجویان نیز در اینجا عالی است زیرا گزینه های متعددی برای توسعه مهارت ها در اینجا وجود دارد.

دانشگاه یورک خانه یکی از بزرگترین و متنوع ترین گروه های دانشجویی در کانادا با بیش از 54500 دانشجو از 172 کشور است که 39 مرکز تحقیقاتی دارد و با بیش از 323 دانشگاه، صنایع و شرکای سازمان های غیردولتی در مسائل علمی و شغلی همکاری می کند. یورک به مدت پنج سال متوالی در رتبه بندی تأثیر آموزش عالی تایمز به عنوان یک رهبر جهانی شناخته شده است و در نشریات تحقیقاتی مشترک جهانی در انتاریو رتبه اول را دارد.

یورک پردیس های متعددی در تورنتو و همچنین در هند و کاستاریکا دارد و در زمینه های بازرگانی، حقوق، هنرهای خلاق و نمایشی، حرکت شناسی، بهداشت، مهندسی و آموزش افتخارات زیادی کسب کرده است. با رضایت بیش از 90 درصد کارفرمایان از فارغ التحصیلان دانشگاه یورک، مدرک تحصیلی یورک دانشجویان را برای موفقیت شغلی بلند مدت آماده می کند.

رنکینگ جهانی QS353
متوسط شهریهمتوسط هر واحد درسی: 1000 دلار کانادا
ترم های ورودیپاییز، زمستان، تابستان / بهار
برنامه های ارائه شدهکارشناسی و کارشناسی ارشد
دوره های پرطرفدار:تجارت، حقوق، علوم پایه و هنرهای زیبا
حداقل نمره زبان

تافل: 83

آیلتس: 6.5

3. دانشگاه متروپولیتن تورنتو

دانشگاه متروپولیتن تورنتو (رایرسون سابق) یکی دیگر از دانشگاه های عالی تورنتو با انواع برنامه های یادگیری علمی و تجربی و اکوسیستم کارآفرینی پیشگامانه است. این دانشگاه از هشت دانشکده تشکیل شده است و دارای 39500 دانشجو و بیش از 100 برنامه کارشناسی و کارشناسی ارشد است که آن را به یکی از بزرگ ترین دانشگاه های جامع در کانادا تبدیل می کند.

در میان سازمان های دانشگاه، دپارتمان DMZ به عنوان شتاب دهنده ای برای استارت آپ های فناوری که به عنوان برترین شتاب دهنده دانشگاهی در جهان رتبه بندی شده است، قابل توجه ترین سازمان است. از زمان تأسیس در سال 2010، DMZ به توسعه 420 استارتاپ کمک کرده است که بیش از 625 میلیون دلار سرمایه اولیه را جمع آوری کرده و عامل ایجاد بیش از 3800 شغل شده است.

دانشگاه تورنتو بهترین دانشگاه این شهر و همچنین بهترین دانشگاه کانادا است

اخیرا دانشگاه متروپولیتن اکوسیستم کارآفرینی خود را فراتر از تورنتو برده است و برنامه های شتاب دهنده را در کلگری، بمبئی، بنگلور، هوشی مین و پالاوا افتتاح کرده است. در مجموع، این برنامه ها بیش از 500 میلیون دلار سرمایه اولیه برای مجموعه ای از استارتاپ ها جمع آوری کرده اند.

رنکینگ جهانی QS851 – 900
متوسط شهریهسالانه بین 30000 تا 34000 دلار کانادا
ترم های ورودیپاییز، زمستان، تابستان / بهار
برنامه های ارائه شدهکارشناسی و کارشناسی ارشد
دوره های پرطرفدار:تولید رسانه، بازرگانی، پرستاری و مهندسی
حداقل نمره زبان

تافل: 82 برای برنامه های مهندسی و علمی خاص و 92 برای سایر برنامه ها

آیلتس: 6.5

4. دانشگاه هنر و طراحی انتاریو (OCAD)

این دانشگاه بزرگترین و قدیمی ترین دانشگاه هنر و طراحی کانادا است. OCAD برنامه های کارشناسی و تحصیلات تکمیلی را در زمینه هایی مانند هنرهای تجسمی، رسانه های دیجیتال، طراحی و نوشتن خلاق ارائه می دهد. همچنین تمرکز زیادی بر نوآوری اجتماعی و مشارکت جامعه دارد. OCAD بیش از 5000 دانشجو از 60 کشور جهان دارد.

رنکینگ جهانی QS1500 – 2000
متوسط شهریه10500 دلار کانادا در سال
ترم های ورودیپاییز، زمستان، تابستان / بهار
برنامه های ارائه شدهکارشناسی و کارشناسی ارشد
دوره های پرطرفدار:هنرهای زیبا و طراحی
حداقل نمره زبان

تافل: حداقل نمره 84 با 20 در ریدینگ، 19 در لیسنینگ، 22 در اسپیکینگ و 20 در رایتینگ

آیلتس: 6.5 بدون باند زیر 6

تورنتو مزایای متعددی را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد، از تحصیل در دانشگاه های دارای رتبه بالا گرفته تا ارائه کیفیت زندگی و آموزش بهتر. برتری دانشگاهی در هر دانشگاهی در تورنتو یافت می شود و آن را به یک انتخاب محبوب در بین دانشجویان بین المللی تبدیل می کند.

به همین دلایل، تورنتو همیشه در لیست برترین دانشگاه ها برای تحصیل در خارج از کشور بوده است. با اطلاعاتی که دارید، وقت آن رسیده است که از بین بهترین دانشگاه های شهر تورنتو انتخاب کنید. اگر می خواهید از متخصصان ما کمک بگیرید، با یک مشاور یا وکیل مهاجرت به کانادا موسسه رویال مهاجرت مشورت نمایید.

کالج های تورنتو

مهم است که قبل از انتخاب یک موسسه دولتی یا خصوصی، اولویت های خود را بسنجید. اصلی ترین و مهم ترین مزیت و برتری تحصیل در یک کالج دولتی در کانادا دریافت مجوز کار پس از فارغ التحصیلی است که کالج های خصوصی این گزینه را ندارند. لیست کالج های تورنتو به شرح زیر است:

 • دانشگاه سنکا تورنتو
 • جرج براون
 • سنتنیال
 • هامبر
 • کایروپراکتیک مموریال کانادا
 • رجیس
 • آلگونکوین
 • ویکلیف
 • ناکس
 • امانوئل
 • هرزینگ
 • کویینز

برترین کالج های دولتی تورنتو عبارتند از:

1) کالج Centennial

کالج سنتنیال اولین کالج عمومی انتاریو با پنج پردیس در تورنتو کانادا است. Centennial آموزش با کیفیت بالا را ارائه می دهد که بر روی کار و اشتغال متمرکز است و طبق آمار، بیش از 94% از کارفرمایان که فارغ التحصیلان این کالج را استخدام می کنند، از استخدام خود راضی یا بسیار راضی هستند!

با هفت دانشکده، کالج سنتنیال بیش از 160 برنامه پایه و برنامه های گواهینامه تحصیلات تکمیلی را در زمینه بازرگانی، فناوری مهندسی و علوم کاربردی، ارتباطات، رسانه، هنر و طراحی، سلامت، مهمان پذیری، گردشگری و هنرهای آشپزی و حمل و نقل ارائه می دهد. Centennial همچنین برنامه های یادگیری زبان انگلیسی و پایه را برای آمادگی در کالج و دانشگاه ارائه می دهد.

کالج سنتنیال دو نوع بورسیه تحصیلی کانادا را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد. یکی بر اساس شایستگی به یک دانشجوی بین المللی و دیگری به یک دانشجوی انتقالی بین المللی از چین بر اساس عملکرد تحصیلی تعلق می گیرد.

2) کالج سنکا

کالج عمومی سنکا یکی دیگر از کالج های معتبر تورنتو است که در سال 1967 تاسیس شد. دانشجویان بین المللی می توانند از بین 26 مدرک لیسانس، بیش از 40 مدرک تحصیلات تکمیلی و بیش از 50 برنامه دیپلم و دیپلم پیشرفته در کالج سنکا انتخاب کنند. این کالج در 8 پردیس در سراسر تورنتو بزرگ فعالیت می کند که پردیس نیونهام بزرگترین و اصلی ترین پردیس است.

رشته های کالج سنکا در تورنتو شامل گروه های هوانوردی، کسب و کار، مهندسی، بهداشت و سلامت، رسانه و ارتباطات، طراحی و هنرهای خلاق، مد و فشن می باشند.

با تحصیل در کالج های دولتی تورنتو می توانید بلافاصله پس از فارغ التحصیلی مجوز کار دریافت کنید

3) کالج جورج براون

کالج هنرهای کاربردی و فناوری جورج براون یک کالج دولتی معتبر هنرهای کاربردی و فناوری است که در سال 1967 تأسیس شد. 32% محصلان دانشگاه جورج براون تورنتو، دانشجویان بین المللی از بیش از 120 کشور هستند. دانشجویان می توانند از بین بیش از 170 برنامه مدارک تحصیلی دیپلم، برنامه های تحصیلات تکمیلی، گواهینامه ها، گواهی های فارغ التحصیلی و گواهی های تخصصی انتخاب کنند. پردیس های کالج جورج براون در 3 مکان در مرکز شهر تورنتو گسترده شده است. این 3 پردیس عبارتند از پردیس سنت جیمز، کازا لوما و واترفرانت.

4) کالج هامبر

موسسه فناوری و آموزش پیشرفته کالج هامبر یک موسسه پلی تکنیک در تورنتو، کانادا است. تمام مدارک تحصیلی که ارائه می دهند متمرکز بر شغل هستند، با تاکید بر یادگیری عملی. بنابراین محصلان پس از فارغ التحصیلی برای کار کاملا آماده هستند. هامبر هشت دانشکده دارد که طیف وسیعی از حوزه های موضوعی را پوشش می دهند، از جمله فناوری کاربردی، تجارت، هنرهای خلاقانه و نمایشی، علوم بهداشت، گردشگری، هنرهای آزاد و رسانه. کالج هامبر سه پردیس دانشگاهی دارد که دو پردیس آن در تورنتو و دیگری در اورنجویل قرار دارند.

هزینه تحصیل در دانشگاه های تورنتو

در این قسمت هزینه تحصیل در دانشگاه های تورنتو و شهریه آن ها را بررسی خواهیم کرد. از آنجایی که در بین آن ها، دانشگاه تورنتو اعتبار بالا و متقاضیان بسیاری دارد، آمار و ارقام این دانشگاه را جزئی تر از سایر دانشگاه ها و کالج ها بررسی خواهیم کرد. تمامی مبالغ بر حسب دلار کانادا می باشد.

دانشگاه تورنتو:

به طور میانگین، شهریه دانشگاه تورنتو کانادا برای دانشجوهای بین المللی به شرح زیر است:

رشته هاسال اولسال دوم به بعد
علوم کامپیوتر6051062580
مدیریت6051068780
سایر رشته ها6051060510

هزینه دانشگاه تورنتو کانادا برای تحصیل در رشته های کارشناسی طبق آخرین آپدیت سایت دانشگاه به صورت زیر است:

رشتهشهریه (دلار کانادا)
علوم کامپیوتر بیوانفورماتیک علوم داده63830
علوم رسانه ای فرهنگ و ارتباطات بصری و رسانه63830
ارتباطات، فرهنگ و فناوری اطلاعات63830
معماری و طراحی61720
علوم مهندسی67370
بازرگانی / مدیریت بازرگانی70160
مدیریت63830
هنر و علوم61720
دکترای جراحی دندان118040
دکترای حقوق66020
دکترای پزشکی94510
کارشناسی علوم پرتوی43210
موسیقی45800
حرکت شناسی و تربیت بدنی46680
کارشناسی پرستاری48630
داروسازی51950

هزینه تحصیل در دانشگاه تورنتو کانادا در مقاطع تحصیلات تکمیلی نیز طبق آخرین آپدیت سایت دانشگاه به صورت زیر است:

رشتهشهریه (دلار کانادا)
ارشد مهندسی68670
ارشد معماری، طراحی، شهرسازی54520
کارشناسی ارشد برنامه ریزی39500
کارشناسی ارشد اقتصاد مالی58950
کارشناسی ارشد سیاست عمومی50890
کارشناسی ارشد روابط صنعتی و منابع انسانی69640
کارشناسی ارشد بیمه مالی59090
کارشناسی ارشد حسابداری قانونی31880
کارشناسی ارشد مدیریت و حسابداری حرفه ای63370
کارشناسی ارشد مدیریت نوآوری56180
کارشناسی ارشد علوم محیطی57450
ارشد مالی و حسابداری41550
ارشد دندانپزشکی30350
تکمیلی گرایش های دندانپزشکی81820
ارشد حقوق51470
ارشد مدیریت کسب و کار68880
ارشد مدیریت ریسک مالی72480
ارشد و دکتری پرستاری (جدا جدا)36470
ارشد داروسازی66010
ارشد مطالعات و سلامت جامعه48120
دکترای فلسفه27530

سایر هزینه های تحصیل در دانشگاه تورنتو و همچنین خوابگاه دانشگاه تورنتو + هزینه آن به شرح زیر است:

عنوانهزینه (دلار کانادا)
برنامه های مشترک: (مانند دوره های عملی، کارآموزی و …)980 تا 2888
برنامه مشترک با کالج سنتنیال:40 تا 194
خدمات دانشجویی2032
خوابگاه و سکونت7490 تا 14960
برنامه غذایی5795 تا 6095
هزینه کتاب و تجهیزات1000 تا 2000
بیمه سلامت دانشجویی سالانه756

دانشگاه یورک:

شهریه35148 تا 40387
هزینه کتاب و ملزومات1407 تا 2332
شهریه خوابگاهسالانه 7400 تا 10000
بیمه سلامت1026
هزینه رزرو غذا3000 تا 6000 (سال اول اجباری)

دانشگاه متروپولیتن:

شهریه33423 تا 38584
هزینه کتاب و ملزومات1400 تا 9400
شهریه خوابگاه

8000 تا 14000 دلار خوابگاه داخل دانشگاه (برای 8 ماه)

12000 تا 24000 دلار برای خوابگاه خارج از دانشگاه (برای 12 ماه)

هزینه رزرو غذا4865 تا 6606

دانشگاه OCAD:

هزینه تحصیل در دانشگاه OCAD که جزو دانشگاه های ارزان تورنتو نیز به شمار می آید به شرح جدول زیر است:

شهریهمیانگین سالانه 29000
شهریه خوابگاهخوابگاه ندارد
بورسیه تحصیلی500 تا 5000

هزینه تحصیل در کالج های تورنتو

هزینه تحصیل در کالج های دولتی تورنتو نیز به شرح جدول زیر است:

کالجشهریه (دلار کانادا)
کالج سنکا

سالانه از 15000 تا 24000 دلار بسته به نوع گواهی و رشته

بیمه سلامت دانشجویی متغیر از 391 تا 785 دلار بسته به فصل ورودی

خوابگاه خارج از کالج ماهانه 700 تا 1000 دلار

کالج جرج براون

سالانه از 15800 تا 29048 دلار

هزینه های جانبی 2000 دلار

بیمه سلامت دانشجویی از 288 تا 755 دلار بسته به فصل ورودی

کالج هامبر

سالانه 12500 تا 27500 با احتساب 420 دلار بیمه سلامت دانشجویی

هزینه کتاب و تجهیزات متوسط 2500 دلار

هزینه خوابگاه و برنامه غذایی از 9250 تا 12698 دلار

بورسیه کارشناسی: تعداد محدود از 1500 تا 4000 دلار

کالج سنتنیال

 سالانه از 16000 تا 20000 دلار بسته به نوع مدرک و رشته – فقط رشته پرستاری سالانه 32820 دلار

کتاب و تجهیزات جانبی سالانه 1620 دلار

بیمه سلامت دانشجویی 615 دلار

ددلاین دانشگاه های تورنتو

برای اپلای کردن مهم است که از ددلاین دانشگاه های کانادا اطلاع داشته باشید. ددلاین درخواست برای دانشگاه های تورنتو بستگی به برنامه و ترم ورودی دارد که برای آن درخواست می دهید. در اینجا ددلاین ترم پاییز برای هر دانشگاه آورده شده است:

ددلاین دانشگاه تورنتو

برنامه های کارشناسی ترم پاییز: 15 ژانویه

برنامه های تحصیلات تکمیلی ترم پاییز: 15 دسامبر

دانشگاه یورک

برنامه های کارشناسی ترم پاییز: 15 ژانویه

برنامه های تحصیلات تکمیلی ترم پاییز: 1 فوریه

ترم زمستان: تا 1 نوامبر

دانشگاه متروپولیتن تورنتوبرنامه های ترم پاییز: 15 مارس
دانشگاه OCADبرنامه های ترم پاییز: 1 فوریه

برخی از برنامه ها ممکن است مهلت های متفاوت یا زودتر داشته باشند، بنابراین باید وب سایت دانشگاه را برای شرایط برنامه خود بررسی کنید.

میانگین هزینه تحصیل در تورنتو سالانه 40000 دلار کانادا است

شرایط تحصیل در تورنتو

برای تحصیل در تورنتو باید ویزای تحصیلی کانادا را دریافت کنید. برای این کار باید برای مجوز تحصیلی درخواست دهید. مجوز تحصیلی مدرکی است که به اتباع خارجی اجازه می دهد در موسسات آموزشی تعیین شده (DLIs) در کانادا تحصیل کنند.

مراحل اصلی درخواست برای مجوز تحصیل در اینجا آمده است:

 • آماده سازی مدارک.
 • تکمیل فرم درخواست آنلاین یا کاغذی.
 • پرداخت هزینه های اپلای: 150 دلار کانادا هزینه پردازش درخواست و 85 دلار کانادا هزینه بیومتریک.
 • رزرو وقت سفارت و ارائه اطلاعات بیومتریک.

سخن پایانی

تحصیل در تورنتو نه تنها یک آموزش در سطح جهانی را فراهم می کند، بلکه یک محیط آموزشی غنی، متنوع و عملی را نیز فراهم می کند که می تواند آینده دانشجویان را شکل دهد. این شهری است که در آن می توان آرزوهای تحصیلی را در کنار رشد شخصی و پیشرفت شغلی دنبال کرد. اگر می خواهید در یکی از بهترین دانشگاه ها یا کالج های تورنتو تحصیل نمایید، متخصصان و وکلای مجرب ما در موسسه مهاجرتی رویال مهاجرت آماده ارائه خدمات به شما هستند.

سؤالات متداول

1- بهترین دانشگاه های تورنتو کدامند؟

دانشگاه تورنتو، یورک و متروپولیتن.

2- تفاوت کالج های دولتی (عمومی) و خصوصی تورنتو چیست؟

فارغ التحصیلان کالج های دولتی بلافاصله مجوز کار دریافت می کنند.

3- ارزان ترین دانشگاه معتبر تورنتو کدام است؟

متروپولیتن تورنتو.

4- بهترین کالج های دولتی تورنتو کدامند؟

سنکا، سنتنیال، جورج براون و هامبر.

مقالات مرتبط

ویزای خود حمایتی کانادا

ویزای خود حمایتی کانادا

یکی از روش‌هایی که از طریق آن می‌توانید به کشور کانادا مهاجرت کنید، دریافت ویزای خود حمایتی کانادا است. استفاده از این خدمات با نام …

ویزای ICT کانادا

ویزای ICT کانادا

یکی از روش‌های مهاجرت به کانادا ویزای ICT کانادا است. ICT مخفف کلمه Intra-Company Transfer و به معنای انتقال درون شرکتی است. این ویزا برای …

خرید ملک در کانادا

خرید ملک در کانادا

خرید خانه در یک کشور خارجی برای بسیاری از افراد ممکن است چالش‌برانگیز و پراسترس باشد. این موضوع باعث شده تا افرادی که قصد خرید …

ددلاین دانشگاه های کانادا

ددلاین دانشگاه های کانادا

ددلاین دانشگاه کانادا آخرین مهلتی است که متقاضیان می توانند درخواست پذیرش خود را برای تحصیل در یک دانشگاه کانادایی ارسال کنند. ددلاین های دانشگاه …

مهاجرت کاری به کانادا

مهاجرت کاری به کانادا

مهاجرت کاری به کانادا، به دلیل هزینه هایی پایینی که نسبت به شیوه های دیگر مهاجرت دارد گزینه مناسبی برای مهاجرت به این کشور می …

بورسیه تحصیلی کانادا

بورسیه تحصیلی کانادا

کانادا یکی از پر طرفدار ترین کشور های جهان به عنوان مقصد تحصیلی برای دانشجویان بین المللی به شمار می رود. دلایلی همچون سیستم آموزشی …

ویزای استارتاپ کانادا

ویزای استارتاپ کانادا

افرادی که کارآفرین یا بیزینس من هستند، بر اساس قوانین کشور کانادا این امکان را دارند تا بتوانند با داشتن شرایط و پیش‌نیازهای خاصی اقدام …

دانشگاه های کانادا

دانشگاه های کانادا

دانشگاه های معتبر زیادی در کانادا وجود دارد که دانشجویان در سدد اخذ پذیرش از آن دانشگاه ها می باشند. این دسته از دانشگاه ها …

تحصیل دندانپزشکی در کانادا

تحصیل دندانپزشکی در کانادا

سیستم آموزشی در کشور کانادا یکی از بهترین‌های دنیا محسوب می‌شود. دانشگاه‌های دندانپزشکی این کشور دارای زیرساخت‌های بسیار شگفت‌انگیز و آزمایشگاه‌های مدرن مجهز به آخرین …

تحصیل پزشکی در کانادا

تحصیل پزشکی در کانادا

کانادا یکی از کشور‌های پیشگام در ارائه خدمات آموزشی باکیفیت برای دانشجویان بومی و بین‌المللی به‌حساب می‌آید. رشته پزشکی نیز در دسته رشته‌های پرمتقاضی و …

مهاجرت از طریق تحصیل داروسازی در کانادا

تحصیل داروسازی در کانادا

تحصیل در کانادا یکی از بهترین گزینه های موجود برای دانشجویان بین المللی است که طرفداران بسیاری نیز دارد. از طرفی رشته داروسازی نیز از …

تحصیل در مدارس کانادا

تحصیل در مدارس کانادا

کانادا به عنوان کشوری پیشرفته و جذاب، همواره به عنوان اولین اولویت برای افرادی است که قصد تحصیل در کشور های خارجی را دارند. هر …

مزایا و معایب زندگی در کانادا

مزایا و معایب زندگی در کانادا

کشور کانادا در صدر مقاصد محبوب ایرانیان برای مهاجرت و زندگی می­باشد. این اتفاق از زمانی پر رنگ­تر شد که کشور آمریکا محدودیت­های سختگیرانه­ای برای …

مشاور مهاجرت به کانادا

مشاور و وکیل مهاجرت به کانادا

یکی از موضوعاتی که برای متقاضیان مهاجرت به کانادا بسیار مهم تلقی می شود، انتخاب موسسه مهاجرتی معتبر و وکیل مهاجرت به کانادا مجرب و …

تحصیل در مقطع دکترا در کانادا

افرادی که قصد دارند تا در مقطع دکترا تحصیل کنند، ترجیح می‌دهند تا برای ادامه تحصیل به سراغ بهترین دانشگاه‌های دنیا بروند. در بین کشورهای …

مشاغل مور دنیاز کانادا

مشاغل مورد نیاز کانادا

کانادا برنامه‌های مهاجرتی بسیار موثری دارد که به‌طور خاص برای جذب جویندگان کار با مهارت‌های کمیاب در این کشور طراحی شده است. هر کسی می‌تواند …

خرید سهام در کانادا

خرید سهام در کانادا

یکی از رایج ترین روش های سرمایه گذاری در کانادا خرید سهام در این کشور می باشد. بازار سهام کانادا تا چند سال پیش در …

ثبت شرکت در کانادا

ثبت شرکت در کانادا

ثبت شرکت یکی از روش های مهاجرت به کانادا می باشد که سرمایه گذاران بسیاری در سراسر دنیا را به خود جذب کرده است. برای …

پیکاپ ویزا کانادا

پیکاپ ویزا کانادا

هم‌وطنان ایرانی به‌منظور سفر به کشور کانادا باید دارای ویزای معتبر باشند. افراد برای اخذ و طی مراحل ویزا باید به سفارت این کشور مراجعه …

تحصیل در کالج‌های کانادا

تحصیل در کالج‌های کانادا

ورود به کالج‌های کانادا به عنوان نقطه آغاز مسیر زندگی در این کشور به حساب می‌آید و اگر قصد دارید تا به سرعت در خارج …

ویزای اسکیل ورکر کانادا

ویزای اسکیل ورکر کانادا

با توجه به نیازی که به نیروی کار ماهر و متخصص در کشور های مختلف جهان از جمله کانادا وجود دارد، این کشور ها برای …

تابهیت و شهروندی کانادا

تابعیت و شهروندی کانادا

کانادا یکی از بهترین کشور ها برای مهاجرت می باشد و اغلب مردم در سراسر دنیا آرزوی زندگی در این کشور پیشرفته را دارند. می …

ویزای کارآفرینی کانادا

ویزای کارآفرینی کانادا

یکی از روش های مطمئن برای اخذ اقامت دائم کانادا، اخذ ویزای کاری می باشد. انواع ویزای کاری با شرایط مختلف توسط دولت کانادا برای …

ارزان ترین دانشگاه های کانادا

ارزان ترین دانشگاه های کانادا

کانادا یک مقصد محبوب برای دانشجویان بین المللی است که می خواهند تحصیلات عالی را در کشوری با کیفیت، چند فرهنگی و امن دنبال کنند. …

بهترین شهر کانادا برای ایرانیان

بهترین شهر کانادا برای ایرانیان

از همان ابتدای رونق گرفتن مهاجرت ایرانیان به کشورهای خارجی، کشور کانادا جزو محبوب­ترین مقاصد برای ایرانی­ها بوده و اکنون نیز در صدر کشورهای محبوب …

دانشگاه های تورنتو

دانشگاه های تورنتو

تورنتو مرکز استان انتاریو و پرجمعیت ترین شهر کانادا با 3 میلیون نفر جمعیت است که حدود نیمی از آن ها مهاجر هستند. به همین …

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان مهاجرت