تحصیل دندانپزشکی در کانادا
تیم نویسندگان رویال مهاجرت اکتبر 16, 2023

تحصیل دندانپزشکی در کانادا

سیستم آموزشی در کشور کانادا یکی از بهترین‌های دنیا محسوب می‌شود. دانشگاه‌های دندانپزشکی این کشور دارای زیرساخت‌های بسیار شگفت‌انگیز و آزمایشگاه‌های مدرن مجهز به آخرین فناوری‌های آموزشی هستند. مشاوران ما در موسسه مهاجرتی رویال مهاجرت به شما کمک می‌کنند تا برای تحصیل دندانپزشکی در کانادا از بهترین دانشگاه‌های موجود در این کشور پذیرش بگیرید.

مقدمه

کشور کانادا یکی از بهترین کشورها برای تحصیل در خارج از کشور و کسب تجربه بین‌المللی محسوب می‌شود. این مقصد تحصیلی دارای فرصت‌های بزرگ است و فرهنگ‌ها و مذاهب مختلفی در آن وجود دارند. با این‌حال همه با احترام با یکدیگر رفتار می‌کنند. این رویکرد امکان ملاقات با مردم کشورهای مختلف و فرهنگ‌های آنها را فراهم می‌کند.

تعداد دانشگاه‌های دندانپزشکی10 دانشگاه
تعداد دانشجویان بین‌المللی در رشته‌های دندانپزشکی در کانادا15 درصد کل دانشجویان
تعداد دانشجویان دندانپزشکی در کانادا500 دانشجو در هر سال تحصیلی
متوسط درآمد دندانپزشک در کانادا85 هزار تا 200 هزار دلار در سال

مزایای تحصیل دندانپزشکی در کانادا

دندانپزشکی یک حرفه پیچیده، همیشه در حال تغییر و درعین‌حال لذت‌بخش خواهد بود که نیاز به آموزش بسیار تخصصی دارد. تحصیلات باکیفیت بالا، مدارک بین‌المللی شناخته‌شده، چشم‌انداز شغلی، حقوق با پرداخت خوب و زندگی حرفه‌ای متعادل، این کشور را در زمینه دندانپزشکی پیشتاز نگه می‌دارد.

تقاضا برای دانشگاه‌های دندانپزشکی در این کشور به‌دلایل مختلف در حال افزایش است که برخی از آن‌ها عبارتند از:

 • تحصیل دندانپزشکی طیف وسیعی از موضوعات از جمله ارتودنسی، دندانپزشکی کودکان، ایمپلنت دندان، بهداشت دهان و دندان و غیره را پوشش می‌دهند.
 • تحصیل دندانپزشکی مانند سایر تخصص‌های پزشکی تقاضای زیادی دارد و دستمزدها بسیار بالا است، بنابراین فرصت‌های شغلی زیادی پس از فارغ‌التحصیلی در این کشور فراهم می‌شود.
 • یکی از مزایای تحصیل دندانپزشکی در کانادا این است که شما قادر خواهید بود تابعیت کانادا را دریافت کنید. آموزش دندانپزشکی در این کشور مبتنی بر تحقیق و بر اساس مدل کلینیک آموزشی است که در آن دانشجویان روی مسائل واقعی دندانپزشکی کار می‌کنند.
 • دانشکده‌های دندانپزشکی این کشور دارای یک شبکه فارغ‌التحصیلان قوی هستند که به دانشجویان کمک می‌کند تا در مورد نیازهای صنعت دندانپزشکی اطلاعات بیشتری به‌دست آورند.
 • تحصیل دندانپزشکی در کشور کانادا یکی از پردرآمدترین مشاغل در این کشور است.
 • برخی از دانشکده‌های دندانپزشکی به دانشجویان بین‌المللی بورسیه و کمک‌هزینه ارائه می‌دهند.

دانشگاه ‌های دندانپزشکی کانادا

نام دانشگاهرتبه‌بندی QSرتبه در کانادا
دانشگاه تورنتو211
دانشگاه وسترن انتاریو1145
دانشگاه آلبرتا1114
دانشگاه مانیتوبا671- 68010
دانشگاه بریتیش کلمبیا343
دانشگاه مک گیل302
دانشگاه دالهاوزی2987
دانشگاه ساسکاچوان3458
دانشگاه مونترال1416
دانشگاه لاوال4419

 

دانشگاه بریتیش کلمبیا – دانشکده دندانپزشکی

دانشگاهی که در بریتیش کلمبیا واقع شده است، یکی از بهترین موسسات دولتی برای تحصیل دندانپزشکی در کانادا به‌شمار می‌رود. دانشکده دندانپزشکی با ارائه آموزش‌های استثنایی، امکانات لازم برای بررسی مشکلات دهان و نیز مشارکت آنها در تحقیقات مختلف، چشم‌انداز روشنی برای توسعه دندانپزشکان آینده دارد. در مقیاس بین‌المللی این دانشکده به‌عنوان بهترین دانشکده برای میزبانی از بیشترین تعداد دانشجویان بین‌المللی و اعطای حقوق برابر به آنها با دانشجویان داخلی شناخته می‌شود.

دانشگاه تورنتو – دانشکده دندانپزشکی

دانشگاه تورنتو به‌خاطر محیط آموزشی عالی و اساتید برجسته‌ای که همیشه بهترین‌ها را به دانشجویان خود برای تحصیل دندانپزشکی در کانادا ارائه می‌دهند شناخته می‌شود. تمام رشته‌هایی که در دانشکده دندانپزشکی آموزش داده می‌شوند شامل دو دسته آموزشی و بالینی هستند. در این دانشگاه امکان تحصیل در جراحی دهان، فک و صورت، برنامه‌های تحصیلات تکمیلی با آموزش تخصصی بالینی وجود دارد.

دانشگاه مک گیل – مناسب تحصیل دندانپزشکی در کانادا

دانشکده دندانپزشکی مک گیل از زمان تاسیس در سال 1904، کیفیت آموزش دندانپزشکی را به میزان قابل توجهی افزایش داده است. دانشگاه مک گیل که به‌عنوان چند فرهنگی‌ترین موسسه آموزش عالی کانادا در نظر گرفته می‌شود، دانشجویان بین‌المللی بی شماری را از سراسر جهان جذب می‌کند.

دانشگاه وسترن– دانشکده پزشکی و دندانپزشکی

دانشکده پزشکی و دندانپزشکی وسترن دو جنبه از مراقبت‌های بهداشتی، پزشکی و دندانپزشکی را با هم ترکیب می‌کند. با وجود اینکه دانشکده دندانپزشکی آن 83 سال دیرتر از دانشکده پزشکی تاسیس شد، ظرفیت آموزشی آن در مقیاس دانشکده پزشکی است.

دانشکده پزشکی و دندانپزشکی وسترن یکی از بهترین موسسات آموزش عالی برای تحصیل دندانپزشکی در کانادا در این کشور وجود دارد که آموزش دندانپزشکی را به دانشجویان بین‌المللی و داخلی ارائه می‌دهد.

دانشگاه ‌های دندانپزشکی کانادا

دانشگاه دالهاوزی – دانشکده دندانپزشکی

دانشکده دندانپزشکی دانشگاه دالهاوزی از زمان تاسیس خود در سال 1908 به ارائه آموزش عالی به دانشجویان در زمینه پیشگیری، تشخیص و درمان بیماران اختصاص‌یافته است. این دانشگاه امکانات آزمایشگاهی و کلینیکی بسیار پیشرفته‌ای دارد. دانشکده دندانپزشکی در پردیس کارلتون دالهاوزی در مرکز هالیفاکس، نوا اسکوشیا واقع شده است.

دانشگاه آلبرتا – دانشکده دندانپزشکی

دانشگاه آلبرتا که در سال 1908 تاسیس شد، یکی از برجسته‌ترین و شناخته شده‌ترین دانشگاه‌های جهان برای تحصیل دندانپزشکی در کانادا خواهد بود. دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آلبرتا در ادمونتون قرار دارد. دانشکده پزشکی در دانشگاه آلبرتا اولین دانشکده‌ای بود که در سال 1917 آموزش دندانپزشکی را ارائه کرد.

این دانشکده شامل ده‌ها آکادمیک و محقق برتر است که آموزش‌های عالی را به دانشجویان خود ارائه می‌دهند. برنامه‌های اصلی دانشکده دندانپزشکی شامل لیسانس جراحی دندان، دوره کارشناسی ارشد دندانپزشکی، مراقبت‌های دهان و دندان و دکتری جراحی دندان می‌شوند.

دانشگاه لاوال – دانشکده دندانپزشکی

دانشگاه لاوال یک موسسه  زبان فرانسوی به‌حساب می‌آید و یکی از برترین دانشکده‌های دندانپزشکی را در خود جای‌داده است. این دانشکده دو کلینیک دانشجویی مجزا دارد که یکی برای دانشجویان مقطع کارشناسی و دیگری برای فارغ‌التحصیلان ارائه می‌شود. دانشکده دندانپزشکی تمام امکانات موردنیاز را برای تحصیل دندانپزشکی در کانادا در اختیار دانشجویان خارجی می‌گذارد و به آنها امکان می‌دهد حرفه خود را به‌درستی انجام دهند.

دانشگاه مونترال – دانشکده دندانپزشکی

دانشکده دندانپزشکی دانشگاه مونترال بزرگ‌ترین دانشکده دندانپزشکی فرانسوی‌زبان در آمریکای شمالی است.  دانشجویان دندانپزشکی که توسط دندانپزشکان حرفه‌ای نظارت می‌شوند، سالانه بیش از 7500 بیمار را درمان می‌کنند. این موسسه با ارائه سمینارهای تخصصی برای دانشجویان سال اول به دانشجویان این امکان را می‌دهد تا با تحصیل در رشته دندانپزشکی بیشتر آشنا شوند.

دانشگاه ‌های مورد تایید وزارت بهداشت و علوم ایران در کانادا

همه دانشگاه‌های دندانپزشکی کانادا موردتایید وزارت بهداشت و علوم ایران هستند. این دانشگاه‌ها که برای تحصیل دندانپزشکی در کانادا می‌توانید در نظر بگیرید عبارتند از:

 • دانشگاه تورنتو
 • دانشگاه وسترن
 • دانشگاه مونترال
 • دانشگاه ساسکاچوان
 • دانشگاه بریتیش کلمبیا
 • دانشگاه لاوال
 • دانشگاه آلبرتا
 • دانشگاه مانیتوبا
 • دانشگاه مک گیل
 • دانشگاه دالهاوزی

هزینه تحصیل دندانپزشکی در کانادا

دانشجویان خارجی برای تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه ‌های کانادا بین 22تا 56 هزار دلار کانادا برای پوشش هزینه‌های تحصیل و هزینه‌های زندگی نیاز دارند. در جدول زیر می‌توانید شهریه تحصیل در این رشته را در دانشگاه‌های مختلف مشاهده کنید.

شهریه سالانه به دلار کانادادانشگاه دندانپزشکی
24 تا 47 هزاردانشگاه تورنتو
50 تا 80 هزاردانشگاه مانیتوبا
14 تا 34 هزاردانشگاه مک گیل
10 تا 30هزاردانشگاه بریتیش کلمبیا
30 تا45  هزاردانشگاه دالهاوزی
15 تا 25 هزاردانشگاه آلبرتا
122هزاردانشگاه ساسکاچوان

هزینه تحصیل دندانپزشکی در کانادا بدون آزمون

به‌عنوان بخشی از فرآیند پذیرش، اکثر دانشکده‌های دندانپزشکی به نمرات آزمون صلاحیت دندانپزشکی (DAT) نیاز دارند که توسط انجمن دندانپزشکی این کشور اداره می‌شود؛ بنابراین امکان تحصیل بدون آزمون در این رشته وجود ندارد.

برترین کشورها برای تحصیل پزشکی

تحصیل پزشکی در آلمان   تحصیل پزشکی در کانادا    تحصیل پزشکی در ترکیه   تحصیل پزشکی در فرانسه    تحصیل پزشکی در اسپانیا   تحصیل پزشکی در انگلیس تحصیل پزشکی در دانمارک تحصیل پزشکی در سوئد تحصیل پزشکی در مجارستان تحصیل پزشکی در هلند تحصیل پزشکی در آمریکا تحصیل پزشکی در اتریش

شرایط تحصیل دندانپزشکی در کانادا

متقاضیان در اکثر دانشگاه‌ها قبل از تحصیل دندانپزشکی در کشور کانادا باید دو سال در رشته‌های علوم پایه تحصیل کنند تا برای تحصیل در رشته دندانپزشکی آماده شوند. پس از آن متقاضیان ملزم به قبولی در آزمون ورودی این رشته هستند.

ازآنجایی‌که این الزامات در هر دانشگاهی متفاوت خواهد بود برای جزئیات بیشتر می‌توانید با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی آوام در ارتباط باشید. در ادامه برخی از شرایط کلی بیان شده است.

سوابق تحصیلی

دانشکده‌های دندانپزشکی هنگام ارزیابی داوطلبان برای پذیرش در برنامه خود، نتایج تحصیلی را با دقت در نظر می‌گیرند. هیات‌های گزینش معدل کل داوطلب را برای بررسی عادات مطالعه و توانایی فکری برای تحصیل دندانپزشکی بررسی خواهند کرد.

رزومه متقاضی، توصیه‌نامه‌ها و مدرک زبان

کاندیداها این فرصت را دارند که با ارائه یک رزومه کوتاه شخصیت و دستاوردهای خود را نشان دهند تا از میان سایر داوطلبان متمایز شوند.

رزومه برای تحصیل دندانپزشکی در کانادا باید شامل مواردی مانند مشاغل حقوقی و داوطلبانه، تحقیق، دوره‌های اضافی، سرگرمی‌ها، ورزش، جوایز، بورسیه تحصیلی و غیره باشد. اکثر دانشکده‌های دندانپزشکی این کشور نیاز به توصیه‌نامه دارند. از داوطلبان برای تحصیل در کانادا خواسته می‌شود که در آزمون‌های زبان مانند تافل، CAEL و غیره شرکت کنند.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در کانادا

آزمون ورودی دندانپزشکی در کانادا

همه دانشکده‌های دندانپزشکی از متقاضیان می‌خواهند که در آزمونی به نام DAT به‌عنوان بخشی از فرآیند پذیرش جامع شرکت کنند. نتایج این آزمون در 66 دانشکده دندانپزشکی در ایالات متحده و 10 دانشکده در کانادا پذیرفته می‌شود.

جدا از آزمون DAT، بسیاری از دانشکده‌های دندان‌پزشکی نیاز به نمره در آزمون CASPer دارند. این امتحان یک آزمون قضاوت موقعیتی است که در آن سناریوهای فرضی به داوطلب ارائه و از آنها سوالاتی بسته به موقعیت پرسیده می‌شود.

هزینه شرکت در آزمون برای تحصیل دندانپزشکی در کانادا 525 دلار خواهد بود و تکمیل آن 4.5 ساعت طول می‌کشد. DAT دو بار در سال در ماه‌های نوامبر و فوریه توسط مراکز تست Prometric در ایالات متحده (از جمله گوام، پورتوریکو و جزایر ویرجین) و کانادا برگزار می‌شود. متقاضیان می‌توانند به تعداد نامحدود در آن شرکت کنند.

آزمون‌های صلاحیت دندانپزشکی دارای آزمون زبان انگلیسی و فرانسه هستند. DAT از چهارعنصر برای آزمون انگلیسی و فرانسه به‌صورت چندگزینه‌ای تشکیل شده است. DAT انگلیسی برای تحصیل دندانپزشکی شامل یک بررسی علوم طبیعی، تست توانایی ادراکی، تست درک مطلب و یک مهارت دستی می‌شود.

DAT فرانسه شامل بررسی علوم طبیعی، تست توانایی ادراکی و تست مهارت دستی می‌شود. تعداد کل سوالات در آزمون انگلیسی به 210 سوال می‌رسد.

بورسیه دندانپزشکی در کانادا

دانشجویانی که مایل به تحصیل رشته دندانپزشکی در کانادا هستند این فرصت را خواهند داشت از بورسیه‌های مختلف دانشگاه انتخابی خود به شرح زیر بهره‌مند شوند.

میزاننوع بورسیه نام دانشگاه

1000 دلار کانادا

1500 دلار کانادا

انجمن دندانپزشکی آلبرتا و بورسیه کالج

 

دانشگاه آلبرتا

بورسیه تحصیلی آرتور دی کامینگ

1000 تا 3000 دلار

متفاوت است

بورسیه‌های بین‌المللی ورودی دانشجویان مقطع کارشناسی

 

دانشگاه مانیتوبا

بورسیه‌های بین‌المللی دانشجویی در مقطع کارشناسی
19 هزار دلارفلوشیب وستون، مناسب تحصیل دندانپزشکی در کانادادانشگاه مک گیل
متغیر استبورسیه دندانپزشکی ورودی دالهاوزی

 

دانشگاه دالهاوزی

صندوق هدایای و یادبود بورسیه دانشکده دندانپزشکی
17 هزار دلار، شهریه و هزینه در طول مدت تحصیلکارشناسی ارشد و Ph.Dدانشگاه تورنتو

 

تحصیل رایگان دندانپزشکی در کانادا

تحصیل رایگان در رشته دندانپزشکی در این کشور با دریافت بورسیه تحصیلی وجود دارد. باتوجه‌به بالابودن هزینه تحصیل این رشته دانشجویان زیادی به رقابت برای دریافت بورسیه‌های موجود می‌پردازند. تعداد این بورسیه‌ها در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا نسبت به مقطع کارشناسی بیشتر است.

شما عزیزان می‌توانید برای دریافت مشاوره در خصوص شرایط اخذ بورسیه دندانپزشکی با وکلای رویال مهاجرت در تماس باشید. وکیل مهاجرت به کانادا تمام اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار خواهد داد.

مدارک لازم برای اخذ پذیرش دندانپزشکی در کانادا

دانشجویان خارجی برای اخذ پذیرش و تحصیل دندانپزشکی در کانادا در دانشگاه موردنظر خود باید از طریق ایمیل با مدیریت دانشگاه به‌ویژه با دفتر پذیرش دانشگاه یا امور دانشجویان خارجی در ارتباط باشند. بنابراین لازم است ایمیل‌های واردشده با دامنه @.ca به‌عنوان یک فرستنده مطمئن شناسایی شوند تا ایمیل‌های ارسالی دانشگاه در صندوق ورودی قرار گرفته و به‌طور تصادفی در سطل زباله قرار نگیرند.

در زیر مهم‌ترین مدارک و گواهینامه‌های آموزشی لازم برای اخذ پذیرش دانشگاه و تکمیل تحصیل دندانپزشکی در کانادا را آورده‌ایم:

 • ویزای تحصیلی کانادا
 • فرم درخواست پذیرش دانشگاه
 • کپی تاییدشده از تمام گواهی‌های تحصیلی دانشجو لازم خواهد بود. کپی گواهی‌های تحصیلی باید مستقیما توسط مدرسه، کالج یا دانشگاه ارسال شود.
 • درصورتی‌که اصل گواهی‌ها به زبانی غیر از انگلیسی باشد باید آن‌ها را توسط مترجم رسمی به انگلیسی ترجمه کرد.
 • مدارک زبان انگلیسی: دوره‌های دندانپزشکی عمومی در اکثر دانشگاه‌ها و کالج‌های پزشکی به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند؛ بنابراین باید دانشجوی خارجی با ارائه مدرک به مهارت‌های زبان انگلیسی تسلط خود را نشان دهد.

کار حین تحصیل در رشته دندانپزشکی در کانادا

اکثر دانشجویان بین‌المللی واجد شرایط کار در حین تحصیل هستند. به‌طورکلی، دانشجویان بین‌المللی می‌توانند تا 20 ساعت در هفته خارج از دانشگاه کار کنند. دانشجویان در طول تعطیلات مانند تابستان و کریسمس این امکان را دارند تا به‌طور تمام وقت مشغول به‌کار شوند تا درآمد بیشتری برای زندگی در کانادا داشته باشند.

عمدتا دو نوع کار وجود دارد که یک دانشجوی بین‌المللی در حین تحصیل دندانپزشکی در کانادا می‌تواند به دست آورد:

 • مشاغل درون دانشگاهی مانند کار در کتابخانه، دستیار پژوهشی یا سفیر دانشجو
 • مشاغل خارج از دانشگاه مانند خدمات غذایی، خدمات مشتریان، تدریس خصوصی و غیره

کار حین تحصیل در رشته دندانپزشکی در کانادا

درآمد دندانپزشکان در کانادا

حقوق دندانپزشکان در این کشور از استانی به استان دیگر و شهری به شهر دیگر متفاوت است؛ اما به‌طور متوسط دندانپزشکان می‌توانند انتظار داشته باشند که زندگی خوبی در این کشور رقم بزنند.

حقوق دندانپزشک در کشور برگ افرا به‌طور معمول از 85 تا 200 هزار دلار در سال بسته به محل و تجربه دندانپزشک متغیر است. برخی از دندانپزشکان در شهرهای بزرگ مانند تورنتو و ونکوور می‌توانند بیش از 350 هزار دلار در سال درآمد داشته باشند.

اقامت کانادا از طریق تحصیل دندانپزشکی

همان‌طور که در برنامه تحصیل دندانپزشکی در کانادا مشخص می‌شود، حرفه دندانپزشکی از جمله مشاغلی محسوب می‌شود که در این کشور در رده مشاغل تخصصی فدرال پذیرفته شده است. به‌این‌ترتیب، دندانپزشکان زیادی از ایران در حال تحقیق در مورد شرایط مهاجرت به کانادا هستند.

فردی که از دانشکده دندانپزشکی معتبر در این کشور فارغ‌التحصیل شده است باید در آزمون کتبی و عملی (OSCE) هیئت ملی معاینه دندانپزشکی کانادا (NDEB) شرکت کند. افرادی که در این آزمون‌ها موفق می‌شوند، مجوز فعالیت دندانپزشکی را دریافت می‌کنند.

افرادی که در این رشته در کشور دیگری فارغ‌التحصیل شده‌اند و قصد دارند به‌عنوان یک مهاجر به این کشور بروند، باید اقداماتی را برای انجام حرفه خود انجام دهند. ازآنجایی‌که مطالعه مجدد بخش دندانپزشکی مسیری نیست که داوطلب ترجیح دهد، متقاضی مهاجرت و تحصیل دندانپزشکی در کانادا باید به‌طور کامل تحقیق کند که چگونه می‌تواند حرفه خود را در این کشور انجام دهد.

فرآیند اخذ مجوز حرفه‌ای برای دندانپزشکان خارجی در کشور کانادا

فارغ‌التحصیلانی رشته دندانپزشکی از کشور دیگری که توسط کانادا معتبر نیست باید در یک برنامه تحصیلی تکمیلی شرکت کنند یا باید فرآیند معادل‌سازی NDEB را انجام دهند. فرآیند معادل‌سازی زمانی به پایان می‌رسد که داوطلب امتحانات کتبی و عملی را با موفقیت پشت سر بگذارند. شما عزیزان می‌توانید راهنمایی و مشاوره را به‌صورت جامع از مشاوران ما در رویال مهاجرت دریافت کنید.

جمع‌بندی

رقابت برای تحصیل پزشکی در کانادا و رشته‌هایی مانند دندانپزشکی بسیار زیاد است. دانشجویان خارجی که مایل به تحصیل دندانپزشکی در کانادا هستند، باید تمامی شرایط اعلام‌شده برای اخذ پذیرش دانشگاه را به‌همراه سایر شرایط مربوط به اعطای ویزای تحصیلی موردتوجه قرار دهند.

سوالات متداول

 1. مدت تحصیل دندانپزشکی در کشور کانادا چقدر است؟

مدت‌زمان تحصیل در رشته دندانپزشکی بسته به مقطع تفاوت دارد. برای دوره‌های کارشناسی، چهار سال و برنامه‌های کارشناسی ارشد پنج سال طول می‌کشد.

 1. هزینه تحصیل در دندانپزشکی کانادا به طور متوسط چقدر است؟

هزینه‌های تحصیل در رشته دندانپزشکی در دانشگاه‌های این کشور به‌طورکلی بالاست. به‌صورت میانگین هزینه تحصیل برای این تخصص از 10 هزار دلار شروع می‌شود و به 45 هزار دلار می‌رسد.

 1. آیا بورسیه تحصیلی دندانپزشکی در کانادا وجود دارد؟

بله. از جمله بورسیه‌های تحصیلی می‌توان به بورسیه دانشگاه آلبرتا و بورسیه تحصیلی دانشگاه تورنتو و… اشاره کرد.

 1. آیا برای تحصیل دندانپزشکی در کشور کانادا باید در آزمون خاصی شرکت کرد؟

بله. تمام متقاضیان ملزم به شرکت در آزمون صلاحیت دندانپزشکی هستند.

 1. حقوق دندانپزشک در کشور کانادا چقدر است؟

متوسط حقوق سالانه دندانپزشک در این کشور حدود 170 هزار دلار کانادا است.

مقالات مرتبط

تحصیل در مقطع دکترا در کانادا

افرادی که قصد دارند تا در مقطع دکترا تحصیل کنند، ترجیح می‌دهند تا برای ادامه تحصیل به سراغ بهترین دانشگاه‌های دنیا بروند. در بین کشورهای …

بورسیه تحصیلی کانادا

بورسیه تحصیلی کانادا

کانادا یکی از پر طرفدار ترین کشور های جهان به عنوان مقصد تحصیلی برای دانشجویان بین المللی به شمار می رود. دلایلی همچون سیستم آموزشی …

دانشگاه های کانادا

دانشگاه های کانادا

دانشگاه های معتبر زیادی در کانادا وجود دارد که دانشجویان در سدد اخذ پذیرش از آن دانشگاه ها می باشند. این دسته از دانشگاه ها …

ارزان ترین دانشگاه های کانادا

ارزان ترین دانشگاه های کانادا

کانادا یک مقصد محبوب برای دانشجویان بین المللی است که می خواهند تحصیلات عالی را در کشوری با کیفیت، چند فرهنگی و امن دنبال کنند. …

تحصیل در مدارس کانادا

تحصیل در مدارس کانادا

کانادا به عنوان کشوری پیشرفته و جذاب، همواره به عنوان اولین اولویت برای افرادی است که قصد تحصیل در کشور های خارجی را دارند. هر …

مهاجرت از طریق تحصیل داروسازی در کانادا

تحصیل داروسازی در کانادا

تحصیل در کانادا یکی از بهترین گزینه های موجود برای دانشجویان بین المللی است که طرفداران بسیاری نیز دارد. از طرفی رشته داروسازی نیز از …

ددلاین دانشگاه های کانادا

ددلاین دانشگاه های کانادا

ددلاین دانشگاه کانادا آخرین مهلتی است که متقاضیان می توانند درخواست پذیرش خود را برای تحصیل در یک دانشگاه کانادایی ارسال کنند. ددلاین های دانشگاه …

تحصیل دندانپزشکی در کانادا

تحصیل دندانپزشکی در کانادا

سیستم آموزشی در کشور کانادا یکی از بهترین‌های دنیا محسوب می‌شود. دانشگاه‌های دندانپزشکی این کشور دارای زیرساخت‌های بسیار شگفت‌انگیز و آزمایشگاه‌های مدرن مجهز به آخرین …

تحصیل در کالج‌های کانادا

تحصیل در کالج‌های کانادا

ورود به کالج‌های کانادا به عنوان نقطه آغاز مسیر زندگی در این کشور به حساب می‌آید و اگر قصد دارید تا به سرعت در خارج …

دانشگاه های تورنتو

دانشگاه های تورنتو

تورنتو مرکز استان انتاریو و پرجمعیت ترین شهر کانادا با 3 میلیون نفر جمعیت است که حدود نیمی از آن ها مهاجر هستند. به همین …

تحصیل پزشکی در کانادا

تحصیل پزشکی در کانادا

کانادا یکی از کشور‌های پیشگام در ارائه خدمات آموزشی باکیفیت برای دانشجویان بومی و بین‌المللی به‌حساب می‌آید. رشته پزشکی نیز در دسته رشته‌های پرمتقاضی و …

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان مهاجرت