انواع بیمه در ترکیه
رویال مهاجرت می 13, 2023

انواع بیمه در ترکیه

بیمه سلامت ترکیه برای همه شهروندان مقیم ترکیه و همچنین برای متقاضیان خارجی که در این کشور اقامت و زندگی می کنند، اجباری است. در ترکیه دارا بودن بیمه درمانی در مدت زمان اقامت در این کشور الزامی است. بر این اساس ما مشاوران موسسه مهاجرتی رویال مهاجرت در این مقاله کامل به بررسی انواع بیمه در ترکیه در سال 2023 پرداختیم و همه اطلاعات لازم را به شما متقاضیان عزیز ارائه کردیم. با ما همراه باشید.

اهمیت سیستم بهداشتی ترکیه

سالانه هزاران بیمار از سراسر جهان برای دریافت خدمات پزشکی به ترکیه سفر می کنند. موفقیت سیستم مراقبت های بهداشتی در این کشور در سال های اخیر افزایش یافته است. وجود متخصصان پزشکی تحصیل کرده و انگلیسی زبان در ترکیه یکی از امتیازهای بزرگ کشور ترکیه برای درمان متقاضیان خارجی است. مطالعه‌ ای که اخیراً در The Lancet منتشر شده است، سیستم مراقبت‌ های بهداشتی ترکیه را در بین 195 کشور جهان در رتبه 60 قرار می ‌دهد. افزایش تعداد کالج های پزشکی، کلینیک های درمانی و متخصصان پزشکی در کشور ترکیه حاکی از این رشد و توسعه سیستم پزشکی است.

درباره بیمه درمانی در ترکیه

یک مشکل بزرگ برای همه متقاضیان خارجی مشغول کار و زندگی در ترکیه تهیه یک بیمه درمانی مناسب و انتخاب بهترین طرح بیمه درمانی ممکن است. صرف نظر از اینکه متقاضی خارجی در کدام شهر ترکیه زندگی می کند، دارا بودن بیمه های اقامت ترکیه و بیمه درمانی ترکیه موضوع مهمی است. بیمارستان های دولتی ترکیه در بیشتر موارد، مراقبت های جامع را به صورت رایگان به بیماران ارائه نمی دهند. یافتن یک بیمه کامل برای مراقبت های پزشکی در یک بیمارستان خصوصی یا دولتی برای متقاضیان خارجی در ترکیه بسیار مهم است. همه بیمه های درمانی در ترکیه از نظر کیفیت و پزشک دارای مزایا و معایبی است. علاوه بر این، متقاضی خارجی باید موقعیت و وضعیت سلامتی خود را در نظر بگیرد، زیرا بیماری های مختلف در مراکز مختلف شامل درمان های مختلف می باشند. به عنوان مثال، برخی از بیمارستان های دولتی ترکیه در ارائه خدمات مربوط به عکس های رادیولوژی بسیار تخصصی عمل می کنند.

آیا برای سفر به ترکیه بیمه مسافرتی لازم است؟

بیشتر متقاضیان خارجی مقیم ترکیه در صورت نیاز به درمان، به جای مراکز عمومی به دلیل استاندارد بالاتر، ترجیح می دهند به مراکز پزشکی خصوصی در ترکیه مراجعه کنند. هزینه های درمان خصوصی پزشکی در ترکیه مانند کشورهای اتحادیه اروپا، انگلستان یا ایالات متحده گران نیست، اما هنوز هم در مقایسه با این کشورها بالا است. هزینه های بالای خدمات درمانی در ترکیه دلیل مهمی برای خرید بیمه مسافرتی است. استانداردهای مراقبت های بهداشتی در ترکیه با کشورهای اتحادیه اروپا رقابت می کند. در واقع، صنعت گردشگری سلامت ترکیه در چند سال اخیر بیشتر از کشورهای اطراف منطقه و خاورمیانه افزایش یافته است. بنابراین، در صورت اورژانس پزشکی، از متقاضیان خارجی بسیار مراقبت می شود، اما این خدمات درمانی ارزان نخواهد بود، مگر اینکه متقاضی بیمه مسافرتی داشته باشد.

آیا سفر به ترکیه بی خطر است؟

سفر به کشور ترکیه معمولاً نسبتاً ایمن در نظر گرفته می شود، البته تا زمانی که متقاضی خارجی به مناطق ساحلی و نقاط توریستی مانند استانبول، آنکارا یا آنتالیا سفر کند. دولت ترکیه پس از حمله نافرجام کودتای 2016، امنیت این کشور را افزایش داده است و توریست ها ادعا می کنند که هنگام بازدید از ترکیه احساس امنیت می کنند. با این حال، هنوز مناطقی وجود دارند که متقاضیان خارجی باید مراقب آن ها باشند و از آن ها اجتناب کنند. وزارت امور خارجه آمریکا و همچنین وزارت امور خارجه و مشترک المنافع بریتانیا به گردشگران خارجی توصیه می کنند به دلیل خطر تروریسم از تمام مناطق نزدیک مرزهای سوریه و عراق خودداری کنند. همچنین گردشگران باید از نزدیک شده به مناطق سیرناک، کیلیس، هاتای و همچنین استان های دیاربکر، تونجلی و حکاری دوری کنند.

خدمات درمانی ترکیه چه نوع پوششی را ارائه می دهد؟

سیستم مراقبت های بهداشتی ترکیه پوشش کامل همه هزینه های درمانی را در همه بیمارستان های دولتی از جمله کلینیک های بستری و سرپایی ارائه می دهند. هزینه های بیمه خدمات درمانی ترکیه بسیار مقرون به صرفه است و متقاضی می تواند با هزینه اندکی همه داروهای مورد نیاز را از داروخانه ها با ارائه بیمه های درمانی ترکیه تهیه کند.

شرایط دریافت بیمه سلامت ترکیه چیست؟

متقاضیان خارجی و دانشجویان بین المللی برای دریافت بیمه درمانی عمومی ترکیه باید در ترکیه اقامت داشته باشند و حق بیمه ماهانه را پرداخت کنند. در واقع مهم ترین شرط برای دریافت بیمه سلامت ترکیه اقامت قانونی در ترکیه و همچنین پرداخت منظم حق بیمه می باشد.

انواع بیمه ها در ترکیه

به منظور معرفی انواع بیمه در ترکیه باید گفت که مراقبت های بهداشتی در ترکیه شامل خدمات بهداشتی عمومی و خصوصی است. وزارت بهداشت MOH دانشگاه ها و بخش خصوصی خدمات مراقبت های بهداشتی ترکیه را ارائه می دهند. متقاضیان خارجی و مهاجرانی که در ترکیه زندگی می کنند، می توانند از دو طریق برای دریافت بیمه درمانی و سلامتی اقدام کنند: بیمه درمانی همگانی و بیمه درمانی خصوصی. دارا بودن کارت بیمه سلامت اروپا در ترکیه کارآمد نیست و دارا بودن بیمه درمانی در ترکیه اجباری است، بر این اساس متقاضیان خارجی و دانشجویان بین المللی برای دریافت اقامت تحصیلی یا مجوز کار به دریافت بیمه های اقامت ترکیه و بیمه درمانی نیاز دارند.

بیمه درمانی همگانی در ترکیه

بیمه درمانی همگانی سلامت ترکیه بیشتر مسائل بهداشتی مانند موارد اضطراری، بارداری و بیماری ها را پوشش می دهد. موسسه تامین اجتماعی (SGK) مراقبت های بهداشتی عمومی را در ترکیه مدیریت می کند. برای تهیه بیمه درمانی همگانی سلامت ترکیه متقاضیان باید به نزدیکترین مرکز تامین اجتماعی تماس بگیرند. در صورت ثبت نام در این طرح، متقاضیان می توانند در بیمارستان های خصوصی نیز از تخفیف برخوردار شوند، اما متقاضیان خارجی باید به این نکته توجه داشته باشند که بیمارستان های دولتی گاهی اوقات بسیار شلوغ هستند.

چگونه می توان برای بیمه درمانی همگانی درخواست داد؟

متقاضیان خارجی و دانشجویان بین المللی که به مدت یک سال در ترکیه زندگی کرده اند، واجد شرایط درخواست بیمه درمانی همگانی ترکیه هستند. متقاضیان می توانند با پرداخت هزینه ماهانه به تمام مراقبت های پزشکی دسترسی داشته باشند. هزینه بیمه اقامت ترکیه ماهانه در حدود 850 لیر ترکیه است که هر سال تغییر می کند. متقاضیان می توانند اطلاعات به روز شده را از مراکز درخواست مراقبت های بهداشتی در ترکیه برای خارجی ها دریافت کنند. تقریباً 600 مرکز تأمین اجتماعی در کشور ترکیه وجود دارد. اگر متقاضی خارجی برای SGK درخواست می دهد، همسر و فرزندان زیر 18 سال آن ها می توانند از مراقبت های بهداشتی برای خارجی ها بهره مند شوند.

بیمه درمانی همگانی

نکات کلی برای انتخاب بیمه درمانی در ترکیه

متقاضیان خارجی که بنا به کار و اشتغال و یا تحصیل در کشور ترکیه زندگی می کنند، باید دارای بیمه های اقامت ترکیه باشند. برای انتخاب بیمه درمانی مناسب ترکیه متقاضیان خارجی باید عوامل زیادی را در نظر بگیرند که این عوامل بر انتخاب یک ارائه دهنده بیمه درمانی خوب در ترکیه تأثیر می گذارد. این عوامل مهم در انتخاب یک بیمه درمانی مناسب در ترکیه عبارت اند از:

 • مقرون به صرفه بودن قیمت بیمه
 • متناسب بودن با نیازهای متقاضیان خارجی
 • فرانشیزها و پرداخت های مشترک
 • پوشش هزینه ها از طرف متقاضی خارجی

بیمه خدمات درمانی دولتی یا بیمه SGK ترکیه

متقاضی خارجی مقیم ترکیه ممکن است واجد شرایط بیمه حمایتی دولتی در ترکیه باشد، مشروط بر اینکه مجوز کار یا مدرک تحصیلی داشته باشد و به موسسه تامین اجتماعی محلی درخواست دهد. بیشتر خدمات بهداشتی و درمانی توسط دولت ترکیه ارائه می شود. یک متقاضی خارجی مقیم ترکیه با پرداخت هزینه ماهانه بیمه sgk ترکیه (موسسه تامین اجتماعی) حتی اگر بیکار باشد، مجاز است که از مزایای این بیمه بهره مند شود. بر این اساس بیمه sgk ترکیه گزینه بسیار بهتری در مقایسه با بیمه خصوصی ترکیه است.

تفاوت بیمه خصوصی و دولتی در ترکیه

متقاضیان خارجی می توانند با پرداخت هزینه ماهانه به یک شرکت بیمه، بیمه درمانی خصوصی در ترکیه را دریافت کنند. در معرفی انواع بیمه در ترکیه ذکر این نکته ضروری است که بیمه درمانی خصوصی مزایای بیشتری نسبت به بیمه دولتی ارائه می دهد. از مزایای بیمه درمانی خصوصی می توان به زمان ‌های انتظار کوتاه ‌تر، کیفیت مراقبت بالاتر و هزینه ‌های غیرمنتظره کمتر اشاره کرد. همچنین، یافتن پزشکان انگلیسی زبان بیشتر در بیمارستان‌ های خصوصی آسان است. بنابراین، متقاضیان خارجی ممکن است گزینه مراقبت های بهداشتی خصوصی را به جای بیمه دولتی ترجیح دهند.

موارد پوشش بیمه دولتی ترکیه

با توجه به مزایای بیمه های خصوصی در ترکیه متقاضیان خارجی ممکن است گزینه مراقبت های بهداشتی خصوصی را به جای بیمه های دولتی و همگانی ترجیح دهند. این نوع بیمه دولتی ترکیه همه موارد را در بیمارستان های دولتی این کشور پوشش می دهد. بیمه سلامت عمومی یا بیمه sgk درمان های پزشکی زیر را پوشش می دهد:

 • موارد اضطراری خدمات بستری و سرپایی
 • حوادث و بیماری های شغلی
 • بارداری، زایمان و هزینه های مربوط به آن
 • تخفیف در بیمارستان ها و کلینیک های خصوصی و غیره
 • بیماری های عفونی
 • خدمات بهداشتی پیشگیرانه
 • حوادث ناشی از کار و بیماری های شغلی
 • بیماری های ناشی از ویروس ها
 • خدمات پیشگیری از سلامت (استفاده از مواد)
 • موارد مشکل زا در هنگام زایمان
 • جراحی زیبایی پزشکی و ضروری برای زنان زیر 39 سال
 • درمان باروری برای زنان زیر 39 سال
 • سهمی از داروهای تجویز شده
 • اقدامات مربوط به دندانپزشکی
 • هزینه های درمان اتباع خارجی و افراد تحت تکفل آنها به جز بیماری های مزمن

موارد پوشش بیمه خصوصی ترکیه

متقاضیان خارجی و دانشجویان بین المللی با تهیه بیمه خصوصی ترکیه از مزایایی مانند پوشش هزینه های درمانی مختلف برخوردار می شوند. این مزایا ممکن است بر اساس نمایندگی بیمه متفاوت باشد. قبل از انتخاب طرح مراقبت های بهداشتی و بیمه درمانی ترکیه متقاضیان باید حتما اطلاعات دقیقی کسب کنند. به طور کلی بیمه های خصوصی ترکیه موارد زیر را پوشش می دهد:

 • هزینه معاینه پزشکی
 • هزینه های معاینات تشخیصی
 • هزینه های دارویی
 • خدمات بیمارستانی (عملیات، بیهوشی، دارو، آزمایشگاه، رادیولوژی و …)
 • هزینه های اتاق، تخت، غذا و هزینه های همراه در طول بستری
 • پیوند قرنیه، کلیه، پانکراس، کبد، قلب، ریه
 • شیمی درمانی، پرتودرمانی، دیالیز
 • آزمایش های تشخیصی بیوشیمیایی، میکروبیولوژیکی، پاتولوژیک، رادیولوژیکی و تصویربرداری در طول بستری
 • هزینه های اندام مصنوعی در صورت از دست دادن دست و پا در اثر حادثه یا بیماری
 • هزینه های فیزیوتراپی بعد از عمل
 • درمان های پزشکی کمتر از 24 ساعت (مسمومیت های غذایی، درمان های ساده سوختگی)
 • درمان و مراقبت های ویژه
 • درمان های مربوط به جراحت های دندان و بینی ناشی از تصادف رانندگی

مدارک لازم برای دریافت بیمه sgk در ترکیه

دریافت کارت بیمه SGK به سادگی و با مراجعه به نزدیکترین دفتر SGK و ارسال مدارک مورد نیاز امکان پذیر است. متقاضیان خارجی که در ترکیه اقامت دارند، برای دریافت بیمه درمانی از شرکت های بیمه در ترکیه به مدارک زیر نیاز دارند:

 • متقاضیان خارجی برای استفاده از سیستم مراقبت های بهداشتی همگانی در ترکیه به شماره شناسایی از ترکیه نیاز دارند.
 • متقاضیان باید فرم درخواست تکمیل شده اخذ بیمه را ارائه دهند.
 • متقاضیان باید آدرس محل سکونت خود در ترکیه را ارائه دهند.
 • پاسپورت با اعتبار کافی و دیگر مدارک هویتی از دیگر مدارک لازم برای دریافت انواع بیمه ها در ترکیه است.
 • گزارشی از بیمارستان دولتی که ثابت می کند متقاضی به بیماری مزمن مبتلا نمی باشد از دیگر مدارک لازم است.

بیمه خصوصی ترکیه

بیمه درمانی خصوصی ترکیه در مقایسه با بیمه دولتی این کشور پیچیده تر است، زیرا بازپرداخت ها توسط دولت از پیش تعیین نشده است و حق متقاضی خارجی برای درمان محدود به لیست خاصی از بیمارستان های خصوصی است. بیمه درمانی خصوصی در ترکیه در بیشتر موارد بیمارستان‌ های خصوصی را پوشش می ‌دهد که بیشتر متقاضیان خارجی با دارا بودن تمکن مالی بالا به این بیمارستان ها مراجعه می‌ کنند، بنابراین اگر متقاضیان خارجی می ‌خواهند آزادی بیشتری برای انتخاب از بین بیمارستان‌های خصوصی ترکیه داشته باشند، بیمه خدمات درمانی خصوصی گزینه بهتری است.

بیمه سلامت عمومی ترکیه برای دانشجویان خارجی

اگر دانشجویان خارجی و از جمله ایرانی ها برای تحصیل در ترکیه در این کشور اقامت دارند، می توانند برای بیمه سلامت عمومی SGK و بیمه اقامت قانونی ترکیه درخواست دهند. دانشجویان خارجی می توانند برای دریافت وام های تضمین شده توسط دولت از طریق انجمن دولتی دانشجویی، صرف نظر از اینکه دارای بیمه sgk هستند، درخواست دهند. هنگامی که دانشجویان خارجی اقدام به مهاجرت به ترکیه می کنند، شماره شناسه ترکی آن ها به بیمه مرتبط می شود، بنابراین می توانند مراقبت های پزشکی رایگان را در بیمارستان های دولتی و داروهای نسخه ای را از داروخانه ها دریافت کنند و حتی در برخی از کلینیک های خصوصی از تخفیف در حق ویزیت و هزینه دارو برخوردار شوند.

بیمه سلامت عمومی برای متقاضیان خارجی شاغل در ترکیه

طرح‌های بیمه دولتی SGK و Bag-Kur بیمه و مراقبت‌ های بهداشتی رایگان را برای نیروی کار خارجی و متقاضیان خوداشتغال فراهم می ‌کنند. هنگامی که متقاضیان خارجی ویزای کار ترکیه را دریافت می کنند و شروع به کار در ترکیه می کنند، اطلاعات آن ها باید در شرکت ارائه دهنده بیمه درمانی SGK ثبت شود. این شرکت به صورت ماهانه حق بیمه را به سازمان تامین اجتماعی پرداخت می کند. در نتیجه، سیستم بیمه عمومی SGK عمدتاً توسط پرداخت‌ های کارفرما از طرف کارگران پشتیبانی می‌شود. با SGK یا Bag-Kur، متقاضیان خارجی شاغل در ترکیه دسترسی رایگان به بیمارستان های دولتی و همچنین دریافت داروهای تجویزی خواهند داشت. علاوه بر این، اعضای نزدیک خانواده متقاضی خارجی (همسر، والدین و فرزندان زیر 18 سال) مستحق دریافت خدمات بهداشتی رایگان هستند.

بیمه خدمات درمانی خصوصی در ترکیه

متقاضیان خارجی مشغول کار در ترکیه و یا دانشجویان خارجی که مایل به دریافت بیمه درمانی خصوصی هستند، باید یک طرح بیمه خصوصی ترکیه را انتخاب کنند. سه شرکت بیمه معروف Aksigorta، Allianz و Axa Sigorta از بهترین شرکت های بیمه در ترکیه در بخش خصوصی هستند. همه این بیمه ها دارای خدمات 24 ساعته و آمبولانس رایگان می باشند. بسیاری از متقاضیان خارجی و دانشجویان ممکن است ماهانه هزینه بیمه خصوصی را پرداخت کنند. متقاضیان خارجی و دانشجویان با دریافت بیمه درمانی خصوصی، بهترین درمان را در ترکیه دریافت خواهند کرد. بیمه درمانی آلیانز ترکیه allianz health insurance turkey از بهترین بیمه های درمانی برای متقاضیان خارجی و دانشجویان خارجی در ترکیه محسوب می شود.

محبوب ترین بیمه درمانی ترکیه

شرکت های بیمه درمانی زیادی در ترکیه وجود دارد که متقاضیان خارجی مشغول کار و دانشجویان بین المللی مشغول تحصیل در این کشور می توانند از آن ها استفاده کنند. در واقع بیمه اقامت قانونی ترکیه برای همه متقاضیان خارجی و دانشجویان بین المللی در این کشور الزامی است. متقاضیان خارجی و دانشجویان بین المللی می توانند یکی از انواع بیمه ها در ترکیه را انتخاب کنند، اما محبوب ترین بیمه های درمانی ترکیه عبارت اند از:

 • SGK (بیمه درمانی دولتی)
 • بیمه درمانی AXA ترکیه
 • بیمه درمانی آلیانز ترکیه Allianz Turkey health insurance
 • آکسیگورتا Aksigorta

بهترین بیمه درمانی در ترکیه برای ایرانی ها

بیمه مسافرتی سامان ترکیه از بهترین بیمه نامه های مسافرتی برای متقاضیان ایرانی است که قصد سفر به ترکیه را دارند. بیمه مسافرتی سامان ترکیه با هدف ارائه خدمات و تامین آرامش متقاضیان در طول سفر به ترکیه اجرا می شود. از ویژگی های بهترین بیمه درمانی در ترکیه برای متقاضیان ایرانی می توان به تنوع طرح های بیمه سامان، اعتبار این بیمه برای اقامت قانونی در ترکیه و همکاری با سازمان های جهانی مانند MIDEAST را نام برد. بیمه سامان یکی از انواع بیمه ایران در ترکیه است که بیمه مسافرتی 30.000 یورویی را به متقاضیان ارائه می دهد. سقف پوشش بیمه مسافرتی شینگن با پوشش کرونا بیمه سامان تا حدود 30.000 یورو می باشد.

مشاور و وکیل دریافت بیمه ترکیه رویال مهاجرت

دانشجویان ایرانی که قصد تحصیل در دانشگاه های ترکیه را دارند، متقاضیانی که قصد اخذ ویزای ترکیه را دارند و یا گردشگرانی که قصد سفر به این کشور زیبا را دارند، باید با تهیه یک بیمه مسافرتی مطمئن و معتبر از بابت هزینه های درمانی خود اطمینان حاصل کنند. بر این اساس کمک گرفتن از یک موسسه معتبر و متخصص حائز اهمیت فراوانی است. موسسه مهاجرتی رویال مهاجرت در کنار شماست و به شما کمک می کند تا بیمه های معتبر ترکیه را دریافت کنید. به شما اطمینان می دهیم که این موسسه به صورت قانونی ثبت شده و فعالیت های آن در چارچوب قانون انجام می شود. وکیل و مشاور موسسه ما با آگاهی از قوانین دریافت بیمه های مسافرتی ترکیه، بیمه خودرو ترکیه و بیمه های درمانی این کشور مشاوره های سودمندی به شما ارائه می دهند.

آیا بیمه مسافرتی برای ترکیه الزامی است؟

متقاضیان خارجی و ایرانی ها برای اخذ ویزای ترکیه نیاز به بیمه های مسافرتی ترکیه دارند. در واقع اخذ بیمه مسافرتی قبل از سفر به ترکیه برای متقاضیان اخذ ویزای ترکیه الزامی است. متقاضیان خارجی از چندین کشور مانند برخی از کشورهای اتحادیه اروپا تا 30 روز مجاز به ورود به ترکیه بدون ویزا هستند، در حالی که دیگر متقاضیان واجد شرایط دریافت ویزای الکترونیکی هستند. البته اگر متقاضیان خارجی برای سفر به ترکیه نیاز به دریافت ویزا ندارند، دریافت بیمه های مسافرتی ترکیه نیز اجباری نیست و بدون بیمه مسافرتی برای کشور ترکیه نیز متقاضیان می توانند به ترکیه سفر کنند. با این حال، همیشه توصیه می شود هنگام سفر به یک کشور خارجی، متقاضی بیمه مسافرتی خریداری کند، حتی اگر اجباری نباشد.

بیمه های مسافرتی ترکیه را از کجا باید دریافت کرد؟

متقاضی خارجی در صورت سفر به ترکیه می تواند بیمه سفر ترکیه را از یک شرکت بیمه مسافرتی بین المللی دریافت کند. به احتمال زیاد چندین دفتر بیمه مسافرتی محلی در نزدیکی محل زندگی متقاضی وجود دارد. اگر متقاضی از طریق آژانس تور مسافرت می کند، این آژانس ها می توانند بیمه مسافرتی را نیز به متقاضی ارائه دهند که در قیمت کلی سفر لحاظ شده است. البته این بیمه ها توصیه نمی شود، زیرا این نوع طرح ها همیشه بهترین پوشش را ندارند. برای دریافت بهترین بیمه مسافرتی برای ترکیه، تحقیق آنلاین بهترین گزینه است. بازارهای مقایسه ای زیادی وجود دارد که به متقاضی امکان می دهد قبل از تصمیم گیری، طرح های مختلف بیمه را با هم مقایسه کند. این ها به هیچ شرکتی وابسته نیستند و هدف آن ها این است که به متقاضی اجازه دهند بین برنامه های بیمه مقایسه کنند و بهترین بیمه مسافرتی ترکیه را انتخاب کنند. مقایسه بین طرح‌ های مختلف بیمه به متقاضی امکان کنترل میزان پوشش مورد نظر را می ‌دهد.

آیا بیمه های مسافرتی ترکیه پروازهای از دست رفته را پوشش می دهد؟

بیمه مسافرتی ترکیه می تواند هزینه های پرواز از دست رفته متقاضیان خارجی را در صورت درج در بیمه نامه پوشش دهد. در بیشتر موارد، بیمه نامه های استاندارد مسافرتی، پوشش هایی را برای اختلال در سفر، مانند پروازهای از دست رفته و کنسل شدن پرواز ارائه می دهند. با این حال، اگر متقاضی پرواز خود را به دلیل مشکلات شخصی از دست داده باشد، نباید انتظار داشته باشد که تحت پوشش قرار بگیرد. دلایل ذکر شده ای وجود دارد که شرکت بیمه آن ها را معتبر می داند تا هزینه های از دست رفته را به متقاضی بازپرداخت کند که می تواند شامل بیماری ناگهانی، تصادف یا حتی یک اورژانس کاری در برخی موارد باشد.

آیا بیمه های مسافرتی ترکیه هزینه های پزشکی را پوشش می دهد؟

بیشتر هزینه های درمانی به بیمه مسافرتی ترکیه پوشش داده می شود. اما این بیمه ها فقط برای هر حادثه ای که در ترکیه یا در طول سفر متقاضی اتفاق می افتد و همچنین هر بیماری ناگهانی را پوشش می دهند. اگر یک بیماری از قبل وجود داشته باشد، احتمالاً تحت پوشش قرار نمی گیرد. از سوی دیگر، برخی از معلولیت ها معمولاً بدون هزینه اضافی تحت پوشش قرار می گیرند.

پوشش بیمه های مسافرتی ترکیه

متقاضی خارجی و دانشجویان بین المللی برای تهیه بیمه سفر ترکیه به پوششی نیاز دارند که هنگام اقامت و زندگی در این کشور با آن راحت باشند. برای تصمیم گیری، متقاضی باید عوامل زیر را در نظر بگیرد:

 • آیا خدمات درمانی در ترکیه گران است؟
 • اگر متقاضی بیمار شد یا تصادف کرد، اگر بیمه ندارد چقدر باید از جیب خود بپردازد؟
 • هزینه سفر متقاضی چقدر است؟
 • آیا متقاضی هزینه های غیرقابل استرداد زیادی دارد؟
 • آیا در هنگام سفر به ترکیه متقاضی اشیا ارزشمندی با خود می برد؟

بیمه ترکیه

یک بیمه نامه مسافرتی خوب در ترکیه باید شامل چه مواردی باشد؟

متقاضیان خارجی که قصد اخذ ویزای کار ترکیه را دارند و یا دانشجویان خارجی که قصد تحصیل در ترکیه را دارند باید برای تهیه بهترین بیمه مسافرتی ترکیه اقدام کنند. بر این اساس بهترین بیمه مسافرتی ترکیه باید شامل موارد زیر باشد:

 • باید هزینه های فوریت های پزشکی در ترکیه را پوشش دهد. اگر متقاضی در کشور ترکیه دچار حادثه یا بیمار شد، شرکت بیمه مسافرتی باید هزینه های درمان یا خدمات اورژانسی متقاضی را پوشش دهد. خدمات اورژانسی گاهی اوقات و نه همیشه می تواند شامل اورژانس های نیز دندانپزشکی باشد.
 • در صورت اختلال در سفر اگر متقاضی مجبور شود سفر خود را لغو کند، بیمه های مسافرتی متقاضی باید بخشی از هزینه های غیر قابل استرداد متقاضی را بازپرداخت کند. اگر متقاضی پرواز خود را از دست داده یا پرواز وی با تأخیر مواجه شده، بیمه مسافرتی باید تمام یا بخشی از قیمت بلیط پرواز یا هزینه های اقامت تا پرواز بعدی متقاضی را پوشش دهد.
 • پوشش برای چمدان گم شده، دزدیده شده یا آسیب دیده از دیگر موارد بیمه های مسافرتی ترکیه است. بیمه های مسافرتی اقلام گم شده یا آسیب دیده متقاضی را به صورت حداکثر یا کلی بازپرداخت می کنند. برای مثال، این بیمه ها بدون در نظر گرفتن کل هزینه چمدان یا اقلام متقاضی، 500 دلار به وی بازپرداخت می کنند.
 • بازگرداندن یا تخلیه اضطراری که شامل هزینه آمبولانس هوایی در صورت نیاز به تخلیه از ترکیه به کشور خود می شود نیز از جمله پوشش بیمه های مسافرتی ترکیه است.

متقاضیان می توانند برای پوشش اضافی بیمه های مسافرتی ترکیه برای موارد زیر اقدام کنند:

 • اقلام یا وسایل گران قیمت
 • فعالیت های ماجراجویانه، در صورتی که متقاضی می ‌خواهد برای فعالیت ‌هایی که «پرخطر» در نظر گرفته می‌شوند، پوشش داشته باشد، باید آن پوشش اضافی را خریداری کند.
 • پوشش تروریسم، متقاضی می تواند برای هر گونه صدمات، تلفات یا اگر به دلیل حمله تروریستی نیاز به بازگشت دارد، تحت پوشش قرار بگیرد.
 • مسئولیت شخصی، در صورتی که هر یک از اقدامات متقاضی منجر به صدمات بدنی یا خسارت مالی به شخص دیگری در مدت اقامت در ترکیه می باشد، شرکت بیمه باید هزینه ها را پرداخت کند.

قیمت بیمه مسافرتی برای ترکیه چقدر است؟

قیمت بیمه مسافرتی برای ترکیه به عوامل مختلفی بستگی دارد. به طور کلی، بیشتر متقاضیان معمولاً حدود 4٪ تا 10٪ از کل هزینه های سفر خود را در بیمه مسافرتی پرداخت می کنند. در واقع متقاضیان خارجی برای پرداخت هزینه ها و قیمت بیمه در ترکیه از نوع مسافرتی باید به موارد زیر توجه کنند:

 • میزان پوششی که متقاضی خواستار آن است.
 • مدت زمان اقامت متقاضی خارجی در ترکیه چقدر است.
 • سن متقاضی خارجی، متقاضیان بالاتر از 65 سال معمولاً باید هزینه بیشتری برای بیمه مسافرتی بپردازند.

اعتبار کارت بیمه سلامتی اروپا EHIC در ترکیه

متقاضیان خارجی دارای کارت بیمه سلامتی اروپا EHIC در کشورهای اتحادیه اروپا از مزایای این کارت بیمه بسیار بهره مند می شوند، اما کارت بیمه سلامت اروپایی متقاضی هیچ یک از هزینه های درمانی وی در ترکیه را پوشش نمی دهد. EHIC فقط در کشورهای اتحادیه اروپا معتبر است و کشور ترکیه با وجود اینکه در اروپا است، اما بخشی از اتحادیه اروپا نمی باشد.

چه بیمه های درمانی خارجی در ترکیه مجازند؟

برخی از کشورهای جهان برای بیمه شهروندان این کشورها در ترکیه قرارداد های بیمه ای با کشور ترکیه امضا کرده اند. کشورهای آلمان، هلند، بلژیک، اتریش، فرانسه، TRNC، جمهوری ترکیه قبرس شمالی، مقدونیه، آذربایجان، رومانی، جمهوری چک، بوسنی و هرزگوین، آلبانی، لوکزامبورگ و کرواسی با کشور ترکیه بیمه تامین اجتماعی تنظیم کرده اند.

مراکز مراقبت سلامت خانواده در ترکیه

در هر شهر یا روستای ترکیه مراکز بهداشتی درمانی خانواده وجود دارد. متقاضیان خارجی و دانشجویان بین المللی برای مشاوره رایگان در این کلینیک ها فقط باید مجوز اقامت یا پاسپورت خود را ارائه دهند. علاوه بر این، برخی از پزشکان شیوه های خاص خود را دارند. این پزشکان تحت یک شرکت بیمه کار نمی کنند و دستمزد خود را نقدی دریافت می کنند. از طرف دیگر، کلینیک های خصوصی ترکیه نیز به ارائه خدمات درمانی حرفه ای می پردازند. در کلینیک های خصوصی متقاضیان خارجی نمی توانند از هیچ بیمه ای استفاده کنند. متقاضیان خارجی می توانند به صورت آنلاین با این کلینیک ها تماس بگیرید یا به آن ها مراجعه و اطلاعات کسب کنند.

هزینه های مراقبت های بهداشتی در ترکیه برای خارجی ها

قیمت بیمه در ترکیه و خدمات درمانی در این کشور در مقایسه با کشورهای اروپایی بسیار مقرون به صرفه تر است. بسیاری از متقاضیان خارجی این کشور را برای جراحی های تخصصی، درمان های باروری یا کاشت مو به کشورهای اروپایی ترجیح می دهند. جراحی زیبایی نیز در برنامه های بهداشتی ترکیه در میان متقاضیان خارجی محبوب است. به طور کلی، سیستم مراقبت های بهداشتی و بیمه های درمانی در ترکیه روز به روز بهتر می شود. بیمه های گردشگری نیز برای گردشگران و توریست های خارجی در حال توسعه است. به عنوان مثال، درمان های مراقبتی ترکیه در حوزه دندان نیز 50 تا 70 درصد ارزان تر از کشورهای بریتانیا، اروپا و ایالات متحده می باشد. اگر متقاضیان خارجی بیمه sgk ترکیه را انتخاب کنند، می توانند در بیمارستان های دولتی و دانشگاهی درمان رایگان دندانپزشکی را دریافت کنند. بر اساس طرح بیمه خصوصی، قیمت بیمه در ترکیه برای درمان دندان ممکن است متفاوت باشد.

بیمه دارو در داروخانه های ترکیه

متقاضیان خارجی با تهیه یکی از انواع بیمه ها در ترکیه دسترسی راحت تر و ارزان تری به داروها در داروخانه ها دارند. برخلاف ایالات متحده و کشورهای اروپایی، فقط داروخانه ها در ترکیه خدمات دارویی و تهیه دارو را ارائه می دهند. متقاضیان با دریافت بیمه از شرکت های بیمه در ترکیه نیازی به پرداخت هزینه برای چندین دارو ندارند. همچنین در هر گوشه خیابان می توانند یک داروخانه پیدا کنند. داروخانه ‌ها در ترکیه مکان‌ هایی هستند که متقاضیان می ‌توانند با‌ مشاوره با داروسازها در یافتن داروی مورد نظر اقدام کنند و با مشاوره داروسازان می توانند در صورت لزوم متقاضی را به پزشک ارجاع دهند. معمولاً داروخانه ها در ترکیه از دوشنبه تا شنبه از ساعت 09:00 تا 19:00 باز هستند. بیشتر داروخانه ها یکشنبه ها تعطیل می شوند، اما متقاضیان همیشه می توانند یک داروخانه کشیک پیدا کنند که 24 ساعته باز باشد.

بیمه های گردشگری در ترکیه

درمان های اورژانسی و بیمه در کشور ترکیه

متقاضیان خارجی در مواقع اورژانسی می توانند با شماره تلفن 182 وقت تماس بگیرند. اگر متقاضیان یک مرکز مراقبت بهداشتی خانواده محلی را ترجیح می دهند، این مراکز از ساعت 8:30 صبح تا 5:30 بعد از ظهر روزهای دوشنبه تا جمعه باز هستند. درمان اورژانسی در ترکیه رایگان است، اما بیمارستان های خصوصی ممکن است برای پذیرش هزینه دریافت کنند. با این حال، در مقایسه با دیگر کشورها، احتمالاً این هزینه ها ارزان تر است. متقاضیان در حوادث شدید می توانند با آمبولانس های دولتی و خصوصی تماس بگیرند. با این حال، برای رسیدن آمبولانس های دولتی زمان بیشتری نیاز است. برای هر شرایط اضطراری متقاضیان می توانند با شماره 112 تماس بگیرند.

بیمه ماشین در ترکیه

تمام وسایل نقلیه در ترکیه باید دارای حداقل بیمه شخص ثالث ترکیه باشند و رانندگان باید گواهی نامه و بیمه نامه داشته باشند. به خصوص اگر متقاضیان دارای پلاک خارجی هستند و از خارج از کشور ترکیه با ماشین وارد این کشور شده اند. این متقاضیان باید انتظار داشته باشند سطح پوشش بیمه ماشین آن ها دارای بیمه شخص ثالث باشد، به این معنی که این بیمه نامه فقط سایر طرف های درگیر را پوشش می دهد و به ماشین متقاضی آسیب نمی رساند. به همین دلیل ضروری است که متقاضی همیشه قبل از سفر متقاضی خارجی با بیمه‌گر خود، چه در ترکیه و چه در کشور دیگر، بررسی کند تا مطمئن شود که دارای بیمه شخص ثالث ترکیه است. هزینه بیمه خودرو در ترکیه در هر استان این کشور متفاوت است و از حدود 709 تا 792 لیر ترکیه می باشد.

انواع بیمه خودرو ترکیه

همه وسایل نقلیه در ترکیه باید دارای بیمه اجباری ترافیک (zorunlu trafik sigortası) باشند که در صورت تصادف هزینه خسارت به خودروی دیگر را پوشش می دهد. با این حال، متقاضی همچنین می تواند یک نوع بیمه اضافی خودرو جامع تر به نام “کاسکو” kasko را برای پوشش سرقت، خرابکاری و آتش سوزی تهیه کند. بیمه ماشین در ترکیه از نوع بیمه کاسکو دارای 3 سطح حفاظتی متفاوت شامل بیمه محدود (dar)، بیمه تمدید شده (genişletilmiş) و بیمه کامل (تام) می باشد. بیمه خودرو ترکیه از نوع کاسکو بیمه مالک خودرو را پوشش می دهد، اما هر راننده اضافی باید در بیمه نامه ذکر شود تا تحت پوشش قرار گیرد. هزینه بیمه ماشین در ترکیه از نوع بیمه کاسکو به سن خودرو، ظرفیت موتور (اسب بخار)، ساخت و مدل، نوع و میزان بیمه نامه و سن متقاضی به عنوان مالک خودرو بستگی دارد. همچنین تفاوت هایی در قیمت گذاری در میان شرکت های ارائه دهنده بیمه وجود دارد. منطقه ای که متقاضی در آن زندگی می کند نیز یک عامل تعیین کننده برای هزینه بیمه ماشین در ترکیه می باشد.

سخن آخر

این مقاله به معرفی انواع بیمه ها در ترکیه در سال 2023 پرداخت و در مورد شرایط بیمه ترکیه، هزینه بیمه اقامت ترکیه، بهترین بیمه مسافرتی برای ترکیه و بیمه ایران در ترکیه اطلاعات جالبی را ارائه داد و به این پرسش ها پاسخ داده شد که آیا برای سفر به ترکیه بیمه مسافرتی لازم است؟ و آیا برای متقاضیان بیمه مسافرتی برای ترکیه الزامی است؟ علاوه بر این در مورد هزینه بیمه خودرو در ترکیه و هزینه بیمه اقامت ترکیه توضیحات لازم ارائه شد. متقاضیان ایرانی برای دریافت بیمه های درمانی و مسافرت ترکیه می توانند با مشاوران موسسه مهاجرتی رویال مهاجرت مشاوره کنند. مشاوره موسسه ما با ارائه خدمات مشاوره ای رایگان شما را در مسیر مهاجرت تحصیلی و کاری در ترکیه با هدف اخذ تابعیت و شهروندی تنها نمی گذارند. این مشاوران با آگاهی از شرایط و راه های تهیه بیمه و ویزای اقامت ترکیه کمک می کنند تا شما بهترین گزینه بیمه این کشور را انتخاب کنید.

سؤالات متداول درباره انواع بیمه در ترکیه

مقرون به صرفه بودن قیمت بیمه، متناسب بودن با نیازهای متقاضیان خارجی، فرانشیزها و پرداخت های مشترک و  پوشش هزینه ها از طرف متقاضی خارجی می باشد.

بله. متقاضیان خارجی برای اخذ ویزای ترکیه نیاز به بیمه های مسافرتی ترکیه دارند و اخذ بیمه مسافرتی قبل از سفر به ترکیه برای متقاضیان ویزای ترکیه الزامی است.

بله. اگر متقاضی در کشور ترکیه دچار حادثه یا بیمار شد، شرکت بیمه مسافرتی باید هزینه های درمان یا خدمات اورژانسی متقاضی را پوشش دهد.

در صورت اختلال در سفر، از دست دادن پرواز و یا تاخیر در پرواز بیمه های مسافرتی متقاضی باید بخشی از هزینه های غیر قابل استرداد متقاضی را بازپرداخت کند.

بله. چمدان گم شده، دزدیده شده یا آسیب دیده از دیگر موارد بیمه های مسافرتی ترکیه است که بدون در نظر گرفتن کل هزینه چمدان یا اقلام، 500 دلار به متقاضی بازپرداخت می شود.

مقاله قبلی

مقاله بعدی

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان مهاجرت