لیست مشاغل مورد نیاز ترکیه + نرخ بیکاری در ترکیه

لیست مشاغل مورد نیاز ترکیه + نرخ بیکاری در ترکیه

برای اینکه درباره مشاغل مورد نیاز ترکیه اطلاعاتی بدست آورید، لازم است تا در ابتدا با روند کاریابی و استخدام شهروندان خارجی در این کشور آشنا شوید. اما به طور کلی بهتر است بدانید که در قدم اول برای انجام شغلهای مورد نیاز در ترکیه نیاز است تا از سوی یک کارفرمای ترک، پیشنهاد کاری داشته باشید. در ادامه با رویال مهاجرت همراه باشید تا لیستی از پرمتقاضی ترین مشاغل مورد نیاز برای مهاجرت به ترکیه را با هم ببینیم.

از ما مشاوره رایگان دریافت کنید!

با ما در ارتباط باشید و سوالات، ابهامات و نگرانی های خود را از طریق راه های ارتباط زیر با ما در میان بگذارید. از طریق شماره تماس زیر میتوانید با مشاورین ما گفتگو کنید 

درخواست فوری مشاوره

  شرایط عمومی کار در ترکیه برای مهاجران

  قبل از اینکه بخواهید برای پیدا کردن مشاغل مورد نیاز ترکیه اقدام کنید، بهتر است تا چند نکته را با هم مرور کنیم. درست است که در سال‌های اخیر مهاجرت ایرانیان به این کشور افزایش یافته است، اما همچنان شاهد آن هستیم که نرخ بیکاری در کشور ترکیه نسبتا بالاست. طبق گزارشاتی که توسط موسسات مختلف جهانی اعلام شده است، در سال 2023 میانگین نرخ بیکاری در ترکیه به حدود 10.5 درصد رسیده است که عددی قابل تامل است. این عدد نشان می‌دهد که تعداد افراد متقاضی کار در ترکیه زیاد است بنابراین شما در رقابت سختی برای یافتن کار در این کشور با شهروندان ترک قرار گرفته‌اید.

  بنابراین بهتر است تا اول با لیستی از کارهای مورد نیاز در ترکیه و همچنین کارهای ممنوعه برای اتباع خارجی در این کشور آشنا شوید و بعد اقدام به دریافت ویزای کار و مهاجرت به ترکیه کنید.

  همچنین این نکته را نیز در نظر داشته باشید که دانستن زبان ترکی به شما کمک بزرگی برای پیدا کردن شغل می‌کند. درست است که با یادگیری زبان انگلیسی تقریبا مهاجرت به هر کشوری ممکن است، اما از آنجایی که اکثر شهروندان ترک مسلط به این زبان نیستند، بنابراین یاد گرفتن زبان ترکی مسیر استخدام شما در مشاغل مورد نیاز ترکیه را هموارتر می‌کند. در غیر این صورت ممکن است گزینه‌های شما محدود شده و یا تن به کار کردن در شغل هایی بدهید که حقوق ناچیزی دارند و شامل خدمات اجتماعی نمی‌شوند.

  گردشگران ترکیه

  لیست مشاغل مورد نیاز ترکیه 2023

  قطعا نمی‌توان یک لیست جامع از تمامی کارهای مورد نیاز در ترکیه را تهیه کرد چرا که این لیست ممکن است هرچند ماه و در فصول مختلف تغییر کند. اما سعی کرده‌ایم تا حد امکان گزینه‌های در دسترس را برایتان لیست کنیم. همچنین لیست کارهای ممنوعه برای اتباع خارجی را هم برایتان آورده‌ایم.

  لیست مشاغل مورد نیاز ترکیه در سال 2023
  کارهای ساختمانیکاشی کاری
  نقاشی ساختمان
  کارهای فنینجاری
  ام دی اف کار
  کارهای خدماتیحسابداری
  فناوری اطلاعات
  کارشناس بیمه
  مدیر فروش
  مترجم
  ویراستار
  آموزش زبان انگلیسی
  آشپز ماهر
  گارسون
  تور لیدر
  پرستار کودک

  لیست مشاغل ممنوعه در ترکیه برای اتباع خارجیدندانپزشکی
  مامایی
  داروسازی
  دامپزشکی
  ریاست دفتر اسناد رسمی
  پرسنل امنیتی
  هرگونه فعالیت شغلی در زمینه صادرات انواع ماهی، اسفنج، صدف و مروارید
  خلبانی

  با توجه به اینکه ترکیه سالانه حدود 40 میلیون گردشگر از اقصی نقاط دنیا دارد، شهروندانی که مسلط به زبان‌های خارجی متنوع باشند می‌توانند در هتل‌ها، رستوران‌ها، کافه‌ها، مراکز تفریحی و .. موجود در شهرهای توریست پذیر مشغول به کار شوند.

  همچنین به دلیل داشتن مرزهای آبی با دریای اژه و مدیترانه و تبادلات بازرگانی از طریق این مرزها، شهروندانی که مسلط به زبان انگلیسی باشند می‌توانند در شرکت‌هایی که تبادلات بازرگانی با کشورهای اروپایی دارند استخدام شوند.

  مدارک مورد نیاز ویزای کار ترکیه

  برای گرفتن ویزای کاری در ترکیه نیز باید از قبل کلیه مدارک مورد نیاز را با دقت تمام آماده کنید و سپس از طریق موسسات و یا ارگان‌های مربوطه آنها را به سفارت‌ ترکیه تحویل دهید. در این نوع ویزا، مهم‌ترین مدارکی که باید در پرونده خود داشته باشید، قرارداد کاری از سمت کارفرما و یا شرکت ترکیه‌ای است.

  • پیشنهاد کاری و یا قرارداد کاری از سمت شرکت یا کارفرمای ترکیه‌ای
  • پاسپورت شخص متقاضی
  • 4 قطعه عکس
  • نامه عدم سوء پیشینه
  • گواهی سلامت پزشکی
  • مدارک تحصیلی
  • نامه تمکن مالی
  • مدارک مهارت های تخصصی خود
  • تقاضانامه کاری متقاضی مبنی بر کار در ترکیه و درخواست ویزای کاری کشور ترکیه

  چگونگی کاریابی در ترکیه

  با توجه به نرخ بیکاری و تعداد بسیار زیاد افراد جویای مشاغل مورد نیاز ترکیه، پیدا کردن کار در این کشور کمی چالش برانگیز است و برای جلب رضایت کارفرما و گرفتن پیشنهاد کاری از سمت او نیاز به تلاش زیادی دارید. اما ناامید نشوید! چرا که این غیرممکن نیست.

  برای پیدا کردن کار در ترکیه، لازم است تا خودتان در این کشور حضور داشته باشید. می‌توانید با دنبال کردن آگهی‌های استخدام در سایت‌های کاریابی ترکیه و یا آگهی‌های استخدام موجود در روزنامه‌های این کشور، گزینه‌های مدنظر خود را پیدا کنید و به آن شرکت‌ها رزومه بفرستید و به مصاحبه‌های شغلی آنها بروید.

  مهم‌ترین گزینه برای استخدام در شغل های مورد نیاز ترکیه این است که از سایت‌های کاریابی در ترکیه کمک بگیرید. سایت‌های زیادی در این زمینه وجود دارند که به صورت پیوسته آپدیت می‌شوند و آگهی‌های استخدام بسیار زیادی شامل مشاغل تمام وقت، نیمه وقت، دورکاری و … را در خود گنجانده‌اند. پربازدیدترین این سایت‌ها عبارتند از:

  • kariyer.net
  • net
  • com
  • iskur.gov.tr

  ·         www.secretcv.com

  ·         www.elemanonline.com.tr

  ·         www.xing.com

  ·         www.yenibiris.com

   

  ویزای توریستی ترکیه

  مؤسسات کاریابی ترکیه

  اگر به هر دلیلی نتوانستید کار مدنظر خود را پیدا کنید و یا زمان کافی برای گذراندن روند استخدام ندارید می‌توانید از موسسات کاریابی در ترکیه کمک بگیرید.

  این موسسات در ازای دریافت مبلغی، پیشنهادهای کاری مناسب با شرایط شما را معرفی می‌کنند و واسطه شما و کارفرمایان می‌شوند. برخی از این موسسات کاریابی ترکیه حتی دسترسی به آگهی‌های استخدام خارج از ترکیه نیز دارند. کافی است تا فقط یک رزومه خوب برای خودتان تهیه کنید و به این موسسات بفرستید تا باقی کارها را خودشان انجام دهند. مهم‌ترین موسسه‌های کاریابی در کشور ترکیه عبارتند از:

  • expat.com
  • iSKUR
  • Jobs In Istanbul
  • Learn4Good
  • jobs in istanbul
  • marmaris recruitment
  • nunu
  • hrm danismanlik
  • arbeitsevermittlung
  • mento
  • secretcv.com
  • yenibiris

  اقامت و اخذ تابعیت از طریق کار در ترکیه

  بعد از اینکه در مشاغل مورد نیاز ترکیه استخدام شدید، در شروع کار به شما ویزای کار یک ساله تعلق می‌گیرد.

  کشور ترکیه قوانین دادن تابعیت به شهروندان خارجی را به گونه‌ای تصویب کرده است که اگر متقاضی به مدت 5 سال مداوم در این کشور کار کرده باشد، اقامت دائم ترکیه به او تعلق می‌گیرد. البته دریافت اقامت دائم به کمک ویزای کاری در کشور ترکیه مشروط به رعایت مواردی است که در زیر به آنها می‌پردازیم:

  • سطح زبان ترکی متقاضی به گونه‌ای باشد که بتواند مکالمات روزمره را انجام دهد و بدون کمک گرفتن از دیگران نیازهای روزمره خود را برآورده کند.
  • متقاضی درآمد کافی داشته باشد به گونه‌ای که بتواند از پس هزینه‌ زندگی در ترکیه خود و افراد تحت تکفلش را بربیاید.
  • متقتضی بیماری مسری نداشته باشد.
  • داشتن اخلاق و رفتار خوب و حسن شهرت در میان اطرافیان
  • داشتن گواهینامه عدم سوء پیشینه در کشور ترکیه
  • متقاضی برای امنیت ملی ترکیه تهدیدی ایجاد نکند.
  • متقاضی برای رعایت قوانین این کشور تعهد بدهد.

  خدمات موسسه رویال مهاجرت برای مهاجرت کاری ترکیه

  موسسه رویال مهاجرت با داشتن سابقه‌ای درخشان در روند مهاجرت کاری به ترکیه می‌تواند شما را در این فرآیند همراهی کند. اگر فکر می‌کنید که مهاجرت کاری به ترکیه ودریافت ویزای کاری فرایند پیچیده‌ای دارد و به تنهایی از پس آن برنمی‌آیید، کارشناسان رویال مهاجرت به شما کمک می‌کنند تا با آرامش همه این مراحل را طی کنید و در شغلهای مورد نیاز در ترکیه استخدام شوید. قطعا کمک گرفتن از کسانی که مسیر را بلدند، هم زمان بیشتری را برای شما ذخیره می‌کند و هم سختی‌های کمتری به شما تحمیل می‌کند.

  سخن آخر

  استخدام در مشاغل مورد نیاز ترکیه و گرفتن ویزای کاری به یکی از معمول‌ترین روش‌های مهاجرت به این کشور تبدیل شده است. اگرچه نرخ بیکاری در ترکیه نسبتا بالاست، اما با کسب اطلاعات کافی و کمک گرفتن از کسانی که قبلا این مسیر را رفته‌اند می‌توانید شغل مورد نظر خود را پیدا کنید و از مزایا و رفاه اجتماعی زندگی در ترکیه برخوردار شوید.

   

  سؤالات متداول درباره مشاغل مورد نیاز ترکیه

  بله. دریافت ویزای کاری ترکیه نیازمند این است که شما از سمت کارفرما و یا یک شرکت ترکیه‌ای پیشنهاد کاری داشته باشید و برای پیدا کردن شغل، نیاز است تا زبان ترکی بلد باشید.

  بله. ایرانی ها برای سفر توریستی به ترکیه نیاز به ویزا ندارند. می‌توانید به صورت توریستی به این کشور بروید و در آنجا به پیدا کردن کار بپردازید.

  اول از همه باید تسلط نسبی به زبان ترکی داشته باشید. سپس در یک مهارت خاص که تقاضای کار برای آن در کشور ترکیه وجود دارد، تخصص داشته باشید.

  شهر استانبول در ترکیه یکی از بهترین گزینه‌هاست. استانبول هم جمعیت زیادی دارد و هم ایرانیان زیادی در آن ساکن هستند که ممکن است به شما کمک کنند.

  تخمین میزان درآمد و هزینه‌های زندگی روزمره د ترکیه کار دشواری است اما به طور تقریبی حقوق پایه در استانبول 8500 لیر است و هزینه زندگی برای هر نفر حدودا به 4000 لیر می‌رسد.

  آخرین مقالات وبسایت

  سرمایه گذاری در دانمارک

  سرمایه گذاری در دانمارک

  سرمایه گذاری در دانمارک به شما و بیزنستان شرایط خوب و مناسبی را ارائه می دهد. بنابراین، اگر قصد راه‌اندازی یک کسب‌ و کار یا …

  تحصیل پزشکی در دانمارک

  تحصیل پزشکی در دانمارک

  از این رو که دانمارک شادترین کشور دنیا شناخته شده و با شرایط فوق العاده ی زندگی نظیر اقتصاد قوی و رفاه اجتماعی فوق العاده …

  مهاجرت کاری به دانمارک

  مهاجرت کاری به دانمارک

  بخاطر شرایط مطلوب زندگی در دانمارک، همواره افراد بسیاری به این کشور مهاجرت می کنند. به عنوان یکی دیگر از دلایل مهم مهاجرت به دانمارک …

  وکیل مهاجرت به دانمارک

  وکیل مهاجرت به دانمارک

  از آنجایی که هر ساله افراد زیادی تصمیم به مهاجرت به دانمارک می گیرند، تصمیم گرفتیم تا درباره ی وکیل مهاجرت به دانمارک اطلاعاتی را …

  تحصیل در دانمارک

  تحصیل در دانمارک

  دانمارک یکی از کشورهای پیشرو در اروپا در زمینه تحصیلات بین ‌المللی است. با داشتن سیستم آموزشی مدرن و امکانات بسیار عالی، دانمارک یکی از …

  کشور دانمارک

  کشور دانمارک

  دانمارک کشوری توسعه یافته با استانداردهای بالای زندگی و یکی از اعضای موسس ناتو، شورای شمال اروپا، OECD، OSCE و سازمان ملل و بخشی از …

  مهاجرت به دانمارک

  مهاجرت به دانمارک

  دانمارک که یک کشور با سطح بسیار بالا و رفاه زندگی در اروپا می باشد، با توجه به امکاناتی که برای مردم فراهم کرده باعث …

  نظر خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره رایگان مهاجرت