ویزای خود حمایتی ترکیه
رویال مهاجرت آوریل 16, 2023

صفر تا صد ویزای خود حمایتی ترکیه

در سال های اخیر بسیاری از متقاضیان ایرانی از روش های مختلف مجوز اقامت و تابعیت کشور ترکیه را دریافت کرده اند. در این میان روش اخذ ویزای خودحمایتی ترکیه از روش های بسیار ارزان و کم هزینه برای متقاضیان بدون سرمایه کافی می باشد. بر این اساس ما مشاوران رویال مهاجرت در این مقاله به ارائه اطلاعات لازم در مورد یکی از کم هزینه ترین روش های اخذ اقامت و تابعیت ترکیه یا در واقع روش تمکن مالی می پردازیم. با ما همراه باشید.

ویزا خود حمایتی ترکیه(تمکن مالی) + شرایط و هزینه در سال 2023

یکی از راحت ترین و کم هزینه ترین روش های اخذ اقامت و تابعیت ترکیه دریافت ویزای خودحمایتی این کشور است. ویزای خودحمایتی یا تمکن مالی ترکیه یا در اصطلاح Financial Independent  برای متقاضیان ایرانی مناسب است که که در کشور خود درآمد و حقوق بالا کسب می کنند و با این درآمد می توانند هزینه های زندگی خود و خانواده خود را در ترکیه تامین کنند. ویزای خودحمایتی یا تمکن مالی ترکیه مزیت های فراوان مانند امکان اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزندان و همچنین امکان اخذ اقامت و تابعیت ترکیه را برای خانواده به همراه دارد. ویزای خودحمایتی ترکیه مختص متقاضیانی است که دارای شرایط مالی بسیار خوبی هستند و قادر به اثبات اقامت در ترکیه و تامین همه هزینه های زندگی خود و همراهان خود بدون نیاز به کار و اشتغال هستند. از مهم ترین شرایط اخذ ویزای خودحمایتی ترکیه می توان به عدم نیاز به ارائه مدرک زبان  و عدم محدودیت سنی اشاره کرد. هزینه های اخذ ویزای تمکن مالی ترکیه بر اساس درآمد ماهانه و سپرده گذاری در بانک های معتبر ترکیه محسوب می شود.

ویزای تمکن مالی یا ویزا خود حمایتی ترکیه چیست؟

متقاضیان ایرانی با اخذ ویزا خودحمایتی ترکیه نیاز به انتقال سرمایه خود به کشور ترکیه نمی باشند و فقط اثبات دارا بودن تمکن مالی کافی است. متقاضی ایرانی با اخذ این ویزا و مجوز اقامت در ترکیه می تواند با یافتن کار در این کشور هزینه های زندگی ماهانه خود و خانواده همراه خود را تامین کند. متقاضیان ایرانی برای اقامت در ترکیه با خود حمایتی نیاز به سرمایه گذاری در طرح های تجاری و یا ثبت شرکت و خرید خانه و ملک ندارند.

نحوه دریافت ویزای تمکن مالی کشور ترکیه

نحوه دریافت ویزای تمکن مالی ترکیه همانند دیگر کشورهای اروپایی مانند یونان، اتریش و آلمان است. در این روش متقاضی نیاز به انتقال همه سرمایه خود به ترکیه ندارد و فقط باید ثابت کند که با دارا بودن درآمد ماهانه کافی از روش های مختلف توانایی تامین هزینه های زندگی خود و همسر و فرزندان خود در مدت اقامت در ترکیه را دارد. به طور کلی نحوه دریافت ویزای تمکن یا ویزا اقامت در ترکیه با خود حمایتی همانند دیگر کشورهای اروپایی است و شامل ارائه اسناد و مدارک بانکی و سهام معتبر است.

دریافت ویزای تمکن مالی

شرایط اخذ اقامت ترکیه از طریق ویزای خود حمایتی

متقاضی اخذ اقامت ترکیه از طریق خود حمایتی در مرحله اول باید ثابت کند که توانایی تامین هزینه های زندگی خود و خانواده خود در کشور ترکیه را دارد. بدین منظور متقاضی باید مدارک و اسناد مربوط به منابع مالی در بانک های کشور خود را ارائه دهد. خبر خوب این است که متقاضی نیاز به انتقال منابع مالی و سرمایه خود به کشور ترکیه و یا سرمایه گذاری در ترکیه ندارد و صرفا ارائه این اسناد و مدارک منابع مالی به اداره مهاجرت ترکیه کفایت می کند. متقاضی باید اثبات کند که دارای حداقل درآمد برابر با مینیمم تعیین شده توسط دولت ترکیه در کشور خود است. در این صورت متقاضی نیاز به کار و اشتغال در ترکیه نیست و برای دولت ترکیه مشکلات اقتصادی به وجود نمی آورد. در واقع متقاضی ایرانی با کسب درآمد ماهانه در کشور ایران و صرف کردن آن در ترکیه برای هزینه های زندگی می تواند تمکن مالی کافی خود را اثبات کند.

مهم ترین معیارهای لازم برای اخذ ویزای خودحمایتی ترکیه

ویزای خودحمایتی ترکیه از آن نوع ویزاهای کم هزینه و راحتی است که متقاضیان می توانند با دارا بودن حداقل شرایط آن را دریافت کنند. متقاضیان برای دریافت ویزای خود حمایتی یا تمکن مالی ترکیه باید دارای معیارها و شرایط ویژه ای باشند که مهم ترین آن ها شامل موارد زیر است:

 • متقاضی نیاز به هیچ گونه سرمایه گذاری و یا انتقال سرمایه به ترکیه ندارد و فقط باید اثبات کند که دارای درآمد کافی در کشور خود می باشد.
 • متقاضی باید دارای درآمد حداقل برابر با مینیمم حقوق و درآمد در ترکیه باشد که توسط دولت ترکیه تعیین شده است.
 • متقاضی با ارائه اسناد و گواهی های مالی معتبر باید دارا بودن درآمد کافی برای تامین هزینه زندگی در ترکیه را اثبات کند.
 • متقاضی باید دارا بودن سپرده های بانکی معتبر و یا مستمری بازنشستگی و همچنین اجاره املاک در کشور خود را به عنوان منبع درآمد اثبات کند.

شرایط اخذ ویزای خودحمایتی ترکیه

متقاضیان برای دریافت ویزای تمکن مالی یا ویزای خودحمایتی ترکیه باید دارای شرایط لازم و مدارک مورد نیاز باشند. مهم ترین شرایط مهاجرت به ترکیه با خودحمایتی ترکیه عبارت است از:

 • دارا بودن گواهی تمکن مالی کافی و اسناد مالی مبنی بر دارا بودن درآمد ماهانه کافی در حدود 6.000 دلار
 • دارا بودن گواهی عدم سوء پیشینه و سوابق جرم و جنایت
 • دارا بودن بیمه درمانی معتبر با پوشش بیمه ای مناسب از حدود 100 تا 300 یورو برای هر متقاضی
 • دارا بودن مدارک و اسناد ملک و اجاره نامه معتبر
 • دارا بودن فیش حقوق بازنشستگی و گواهی بانکی دال بر دریافت سود سپرده بانکی و سود سهام

میزان تمکن مالی مورد نیاز برای دریافت ویزای تمکن مالی

مدارک لازم برای اخذ ویزای خود حمایتی کشور ترکیه

متقاضیان علاوه بر دارا بودن شرایط لازم برای دریافت ویزای تمکن مالی ترکیه باید دارای مدارک لازم نیز باشند. از مهم ترین مدارک لازم برای اخذ ویزای تمکن مالی ترکیه موارد زیر را می توان نام برد:

 • مدارک لازم برای اثبات درآمد کافی و اثبات قانونی بودن منابع درآمد
 • افتتاح حساب بانکی بین المللی
 • مدارک و گواهی های مالیاتی، قراردادهای شرکتی، گواهی و مدارک بازنشستگی، مدارک شرکت های تجاری، گواهی های بانکی و دیگر مدارک اثبات کننده مالکیت، درآمد و منابع درآمد کافی متقاضی
 • گواهی های سلامت پزشکی متقاضی
 • پاسپورت با اعتبار کافی
 • عکس در اندازه عکس پاسپورت
 • بیمه نامه معتبر شینگن
 • اخذ ویزای نوع D

برترین کشور ها برای سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در آلمان سرمایه گذاری در کانادا سرمایه گذاری در ترکیه سرمایه گذاری در فرانسه سرمایه گذاری در اسپانیا سرمایه گذاری در سوئد سرمایه گذاری در انگلیس سرمایه گذاری در دانمارک سرمایه گذاری در اتریش سرمایه گذاری در هلند سرمایه گذاری در ایتالیا سرمایه گذاری در آمریکا سرمایه گذاری در مجارستان 

اثبات دارا بودن تمکن مالی برای اخذ ویزا خود حمایتی ترکیه

یکی از شرایط مهم برای اخذ ویزای خودحمایتی ترکیه دارا بودن تمکن مالی کافی است. بدین منظور هر متقاضی باید با ارائه اسناد و گواهی های قانونی و معتبر اثبات کند که دارای درآمد ماهانه 6.000 دلار می باشد. علاوه بر این میزان درآمد ماهانه، متقاضی باید ثابت کند که توانایی پرداخت هزینه های اجاره بهای محل اقامت و بیمه درمانی را نیز دارا می باشد. دارا بودن تمکن مالی برای پرداخت هزینه های اجاره یک ساله محل اقامت در هر شهر ترکیه الزامی است. البته هزینه های اجاره بهای محل اقامت در شهرهایی مانند استانبول بالاتر از دیگر شهرهای این کشور است.

روش های اثبات داشتن تمکن مالی برای اخذ ویزای تمکن مالی ترکیه

متقاضی برای اثبات دارا بودن درآمد کافی و اخذ ویزای خودحمایتی ترکیه می تواند اسناد و گواهی های مالی مختلف را ارائه دهد. تمکن مالی متقاضی باید از این منابع مالی و یا دارایی های دیگر در کشور متقاضی تامین شود. منبع درآمد چندان اهمیت ندارد اما دارا بودن درآمد منظم ماهانه برای تامین هزینه های زندگی متقاضی و خانواده وی در ترکیه حائز اهمیت فراوانی است. متقاضی از روش های زیر می تواند دارا بودن درآمد ماهانه را اثبات کند:

 • درآمد حاصل از دورکاری در کشور متقاضی در زمان اقامت در ترکیه
 • سرمایه گذاری های مختلف در کشور متقاضی و دریافت سود
 • دریافت سود سپرده بانکی در بورس ترکیه یا کشور متقاضی
 • دریافت اجاره خانه و ملک تجاری و مسکونی
 • کسب و کار تجاری در داخل کشور متقاضی
 • سود سهام شرکت ها و موسسه های مالی متقاضی
 • دریافت مستمری و بیمه بازنشستگی ترکیه

عدم نیاز به مدرک زبان ترکی برای اخذ ویزای تمکن مالی

یکی از مدارک اصلی و مهم برای مهاجرت به کشورهای مختلف دارا بودن مدرک مهارت زبان رسمی آن کشور است. متقاضی برای تعامل با جامعه و مردم آن کشور نیازمند تسلط به زبان رسمی می باشد. گرچه دارا بودن مدرک زبان انگلیسی تا حدودی می تواند به متقاضی کمک کند؛ اما دارا بودن مدرک زبان رسمی آن کشور و تسلط به آن زبان در کشورهایی که چندان به زبان انگلیسی تسلط ندارند، کمک فراوانی به متقاضی می کند. دارا بودن مدرک زبان ترکی برای دریافت ویزای تمکن مالی کشور ترکیه الزامی نیست؛ اما به عنوان یک امتیاز محسوب می شود و عامل مهمی در ایجاد ارتباط با جامعه ترک زبان این کشور است.

حداقل سرمایه برای اخذ ویزای تمکن مالی ترکیه

متقاضی برای اثبات دارا بودن درآمد کافی ماهانه به منظور تامین هزینه های زندگی خود و خانواده خود در ترکیه باید مدارک و گواهی های مالی را ارائه دهد. متقاضی باید از یکی از روش های دریافت سود سپرده های بانکی، سود سهام شرکت ها، سرمایه گذاری در بورس، دریافت اجاره بهای خانه و ملک تجاری و مستمری بازنشستگی دریافت درآمد ماهانه را اثبات کند. متقاضی با ارائه دفترچه سپرده بانکی به همراه مدارک بانکی دریافت سود ماهانه و اسناد مالکیت خانه و ملک در کشور خود حداقل سرمایه لازم برای دریافت ویزای تمکن مالی در کشور ترکیه را ثابت می کند.

نکات مهم در مورد اخذ ویزای خودحمایتی ترکیه

در این بخش از مقاله به ارائه مهم ترین نکات در مورد دریافت ویزای تمکن مالی یا ویزای خودحمایتی ترکیه می پردازیم:

 • میزان تمکن مالی برای اخذ ویزا تمکن مالی یا خودحمایتی ترکیه باید به اندازه ای باشد که هزینه های زندگی یک سال زندگی متقاضی و خانواده همراه وی در ترکیه را تامین کند.
 • مهاجرت به ترکیه با خودحمایتی از راحت ترین و ساده ترین روش های مهاجرت به این کشور برای متقاضیان ایرانی است.
 • عدم نیاز به ارائه مدرک زبان ترکی و همچنین سادگی قوانین مهاجرت خودحمایتی از دیگر ویژگی های این روش مهاجرتی است.
 • متقاضی برای درخواست ویزای خودحمایتی ترکیه باید یک حساب بانکی بین المللی افتتاح کند و بیمه نامه شینگن داشته باشد و ویزای نوع D را دریافت کند.
 • متقاضی پس از 5 سال اقامت در ترکیه از طریق ویزای خود حمایتی می تواند مجوز اقامت دائم این کشور را دریافت کند؛ به شرطی که مدت 5 ساله اقامت در ترکیه مستمر و بدون وقفه باشد.
 • پس از اخذ مجوز اقامت و تابعیت ترکیه متقاضی می تواند با دریافت پاسپورت ترکیه از حق و حقوق شهروندی برخوردار شود.
 • متقاضی با دریافت ویزای خود حمایتی و در نهایت شهروندی ترکیه می تواند آزادانه و بدون دریافت ویزا به کشورهای اتحادیه اروپا رفت و آمد کند.

وکیل مهاجرت به ترکیه از طریق خودحمایتی

متقاضیان برای سرمایه گذاری و اخذ اقامت خودحمایتی باید از شرایط و قوانین آن اطلاع داشته باشند. مشاور و وکیل مهاجرت به ترکیه در رویال مهاجرت با آگاهی از قوانین و شرایط جدید سال 2023-2024 راهنمایی های لازم را به متقاضیان ارائه می دهند. با ارائه خدمات مشاوره ای رویال مهاجرت متقاضیان واجد شرایط می توانند از مزایای اقامت در ترکیه با خود حمایتی از زیر مجموعه سرمایه گذاری برخوردار شوند. مشاوران این مجموعه خدمات مهاجرتی را ارائه می دهند که در کمتر موسسه مهاجرتی وجود دارد. به منظور بهره مندی از این خدمات مشاوره ای رایگان در مورد شرایط اخذ اقامت تمکن مالی ترکیه همین حالا با مشاوران و کارشناسان ماهر و باتجربه ما تماس بگیرید.

وکیل رویال مهاجرت برای اخذ ویزای تمکن مالی ترکیه

قوانین اخذ اقامت و تابعیت ترکیه از طریق تمکن مالی

متقاضی با ارائه مدارک لازم و دارا بودن شرایط مورد نیاز می تواند برای اخذ ویزای تمکن مالی ترکیه اقدام کند. متقاضی با اخذ ویزای خود حمایتی یا تمکن مالی ترکیه مجاز به دریافت مجوز اقامت یک ساله این کشور می باشد. ویزای اقامت خود حمایتی ترکیه پس از تمام شدن یک سال مدت اعتبار تا 5 سال دیگر تمدید می شود؛ با این شرط که متقاضی توانایی تامین هزینه های زندگی خود و خانواده خود را در کشور ترکیه داشته باشد. اگر متقاضی در مدت زمان 5 سال اقامت در ترکیه بدون هیچ مشکلی زندگی خود را تامین کند، می تواند برای اخذ مجوز اقامت دائم و در نهایت تابعیت ترکیه اقدام کند. از دیگر قوانین اخذ اقامت خود حمایتی ترکیه می توان به اقدام برای ثبت شرکت و یا سرمایه گذاری در این کشور اشاره کرد.

آیا امکان کار با اخذ ویزای خودحمایتی ترکیه وجود دارد؟

به طور کلی بیشتر برنامه های خود حمایتی و تمکن مالی بر اساس عدم مجوز صدور کار به متقاضیان اجرا می شود. در واقع متقاضی با ارائه اسناد و گواهی های مالی برای مهاجرت از طریق ویزای خودحمایتی به ترکیه اثبات کرده است که بدون دارا بودن کار و اشتغال می تواند هزینه های زندگی خود و همراهان خود در این کشور را تامین کند. متقاضی با اثبات درآمد ماهانه کافی ثابت کرده است که نیاز به کار و اشتغال برای تامین هزینه های زندگی در ترکیه ندارد. بنابراین متقاضی مجاز به دریافت مجوز کار ترکیه با دریافت ویزای تمکن مالی نمی باشد و حق کار در این کشور را ندارد. متقاضی می تواند از طریق خرید خانه و ملک و یا ثبت شرکت تجاری در ترکیه به طور غیر مستقیم در این کشور به کار و اشتغال بپردازد.

آیا امکان تحصیل با اخذ ویزای تمکن مالی ترکیه وجود دارد؟

یکی از مهم ترین مزایای دریافت ویزای اقامت خود حمایتی و تمکن مالی ترکیه امکان تحصیل در ترکیه به صورت رایگان در مدارس و دانشگاه های دولتی است. در واقع ویزای تمکن مالی محدودیتی از لحاظ تحصیل برای متقاضی و فرزندان وی ندارد. متقاضی پس از دریافت ویزای تمکن مالی کشور ترکیه و اخذ مجوز اقامت دائم ترکیه می تواند برای تحصیل رایگان فرزندان خود در مدارس دولتی ترکیه اقدام کند.

مزایای اخذ ویزا خودحمایتی ترکیه

متقاضی با دریافت ویزای تمکن مالی ترکیه از مزایای فراوان اقامت در این کشور برخوردار می شود. از مهم ترین مزایای دریافت ویزای تمکن مالی یا خودحمایتی ترکیه موارد زیر را می توان نام برد:

 • عدم نیاز به انتقال همه سرمایه متقاضی به کشور ترکیه
 • امکان اخذ اقامت دائم و در نهایت تابعیت و شهروندی ترکیه
 • امکان اخذ ویزای خودحمایتی در کوتاه ترین زمان ممکن
 • امکان اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزندان متقاضی
 • امکان اخذ مجوز اقامت یک ساله و تمدید این ویزا تا 5 سال
 • امکان اخذ مجوز اقامت دائم ترکیه پس از 5 سال اقامت مستمر
 • امکان زندگی در یکی از کشورهای اروپایی آسیایی
 • امکان تحصیل رایگان فرزندان زیر 18 سال در مدارس دولتی ترکیه
 • امکان سرمایه گذاری از طریق خرید خانه و ملک
 • عدم وجود محدودیت سنی برای متقاضی و اعضای خانواده وی
 • عدم نیاز به ارائه مدرک زبان ترکی یا انگلیسی
 • امکان اخذ ویزای اقامت کانادا و آمریکا و بسیاری از کشورهای برتر جهان
 • امکان دریافت پاسپورت ترکیه
 • امکان برخورداری از حق و حقوق شهروندی ترکیه با دریافت شهروندی

سخن آخر

در این مقاله در مورد شرایط اخذ ویزای تمکن مالی در ترکیه اطلاعات جالبی ارائه شد و به این پرسش ها پاسخ داده شد که آیا امکان اخذ اقامت ترکیه با ویزای تمکن مالی وجود دارد؟ و آیا متقاضی مجاز به کار و اشتغال در ترکیه با اخذ ویزای تمکن مالی می باشد؟ علاوه بر این در مورد قوانین اخذ اقامت کشور ترکیه و مزایا و معایب اخذ ویزای تمکن مالی در کشور ترکیه توضیحات لازم ارائه شد. متقاضیان ایرانی برای سرمایه گذاری از روش های مختلف در ترکیه می توانند با مشاوران و وکلای برجسته سایت رویال مهاجرت مشاوره کنند. وکیل و مشاوره مهاجرت به کشور ترکیه رویال مهاجرت با ارائه خدمات مشاوره ای رایگان شما را در مسیر سرمایه گذاری در کشور ترکیه تنها نمی گذارند.

سوالات متداول در مورد ویزای خود حمایتی ترکیه در سال 2023

همانند دیگر کشورهای اروپایی مانند یونان، اتریش و آلمان است و متقاضی نیاز به انتقال همه سرمایه خود به ترکیه ندارد.

فقط باید ثابت کند که با دارا بودن درآمد ماهانه کافی از روش های مختلف توانایی تامین هزینه های زندگی خود و همسر و فرزندان خود در مدت اقامت در ترکیه را دارد.

میزان تمکن مالی برای اخذ ویزا تمکن مالی یا خودحمایتی ترکیه باید به اندازه ای باشد که هزینه های زندگی یک سال زندگی متقاضی و خانواده همراه وی در ترکیه را تامین کند.

خیر. عدم نیاز به ارائه مدرک زبان ترکی و همچنین سادگی قوانین مهاجرت خودحمایتی از دیگر ویژگی های این روش مهاجرتی است.

بله. پس از 5 سال اقامت مستمر و بدون وقفه در ترکیه متقاضی می تواند برای اخذ مجوز اقامت دائم ترکیه اقدام کند.

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان مهاجرت