بورسیه تحصیلی ترکیه
رویال مهاجرت می 29, 2023

بورسیه تحصیلی ترکیه

بورسیه تحصیلی همواره جزو برنامه های محبوب میان دانشجویان بین المللی بوده است زیرا دانشجویان به این ترتیب می توانند بخش زیادی از هزینه های تحصیل و زندگی خود را در یک کشور دیگر تامین کرده و به تحصیل در رشته مورد علاقه شان بپردازند.کشور ترکیه نیز همواره جزو کشورهای پیشرو در زمینه مهاجرت تحصیلی بوده و تلاش کرد تا بورس های تحصیلی مناسبی را به دانشجویان ارائه دهد. از این رو ما قصد داریم در این مقاله از رویال مهاجرت شما را با بورسیه های ترکیه و شرایط دریافت این بورسیه ها آشنا کنیم.

بورسیه های تحصیلی ترکیه + شرایط و هزینه دریافت بورسیه

ترکیه یکی از توسعه یافته ترین کشورهایی است که از نظر مسافت نیز به ایران نزدیک می باشد. به همین دلیل بسیاری از دانشجویان ایرانی تمایل دارند تا برای ادامه تحصیل وارد این کشور شوند. با توجه به هزینه های زندگی در کشور ترکیه، یکی از روش های مناسب برای کنترل هزینه زندگی دانشجویی، استفاده از بورسیه تحصیلی ترکیه است. این بورسیه ها تحت شرایط خاصی و توسط دولت یا نهادهای خصوصی به دانشجویان بین المللی ارائه می شوند.

حال سوالی که پیش می آید این است که شانس قبولی در بورسیه برای تحصیل در ترکیه چقدر است؟ آیا همه افراد می توانند از بورسیه های موجود در این کشور بهره مند شوند؟ اطلاع از قوانین و مقررات و شرایط بورسیه تحصیلی ترکیه برای افرادی که متقاضی دریافت این تسهیلات هستند ضروری می باشد.

دانشگاه های مختلف این کشور از جمله دانشگاه های آنکارا و استانبول بورس های تحصیلی مختلفی را به دانشجویان ارائه می دهند. هر یک از دانشگاه ها تعدادی سهمیه دارند که آن را به دانشجویان بین المللی اعطا می کنند؛ بنابراین یکی از مهم ترین نکات در زمینه دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه توجه به محدودیت موجود در این زمینه است.

افرادی که می خواهند در دانشگاه های دولتی ترکیه تحصیل کنند باید بر زبان ترکی استانبولی مسلط باشند. به همین دلیل یکی از مهم ترین شرایط بورسیه تحصیلی ترکیه تسلط بر زبان ترکی و مدرک زبان ترکی با نمره بالا می باشد. بسیاری از افراد در دوره های زبان ترکی به نام یوس شرکت می کنند تا بتوانند بعد از گذراندن دوره مدرک آن را ارائه دهند.

همچنین در بسیاری از موارد دانشجویانی که در مقطع دکترا هستند برای دریافت این بورس های تحصیلی باید مقالات معتبر جهانی ارائه دهند. همچنین داشتن معدل بالا، ریز نمرات قابل قبول و سطح علمی مناسب از دیگر شرایط اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه است. افرادی که شرایط بورس تحصیلی ترکیه را دارند می توانند با دریافت این بورس در دوران دانشجویی خود از مزایای فراوان آن استفاده کنند.

انواع بورس های تحصیلی ترکیه

انواع بورسیه های تحصیلی ترکیه

دانشجویان می توانند تقریباً در هر مقطع تحصیلی از بورسیه های تحصیلی که در کشور ترکیه وجود دارد استفاده کنند. در حال حاضر تعداد زیادی بورسیه تحصیلی رایگان ترکیه وجود دارد که شما نیز می توانید بر اساس شرایط خود از آنها استفاده کنید. در بین انواع بورس های تحصیلی که در این کشور وجود دارد، بورسیه دانشجویان برجسته و بورسیه عبدالله گل معروف تر هستند و پوشش بیشتری دارند.

برای این که بتوانید از بورسیه ترکیه استفاده کنید باید با انواع بورسیه هایی که در در این کشور وجود دارد آشنا باشید. بر اساس آخرین اطلاعاتی که در سایت بورسیه ترکیه آمده است بورسیه هایی که در جدول زیر میبینید در دسترس دانشجویان بین المللی قرار می گیرد.

Column1Column2
بورسیه تحصیلی عبدالله گل

این بورسیه مختص دانشجویان بین المللی در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس است.

تمرکز این نوع بورسیه اغلب در مقطع کارشناسی می باشد.

این نوع بورسیه هزینه های تحصیل و شهریه دانشگاه را پوشش می دهد و سایر هزینه های دانشجو را پرداخت نمی کند.

برای دریافت این بورسیه دانشجویان نیازی به ارائه مدرک زبان ترکی ندارند و می توانند با داشتن مدرک زبان انگلیسی این بورسیه را دریافت کنند.

رشته هایی مثل معماری، مدیریت، ژنتیک و رشته های مهندسی تحت پوشش این بورسیه قرار می گیرند.

اغلب افراد برای دریافت این بورسیه باید مدرک زبان ترکی و مدرک زبان انگلیسی ارائه دهند.

بورسیه تحصیلی دانشجویان برجسته

این بورسیه برای مقاطع مختلف ارائه می شود؛ اما تمرکز اصلی آن روی دانشجویان مقطع دکترا می باشد.

افراد برای دریافت این نوع بورسیه باید رزومه تحصیلی قوی، نمرات بالا و سطح زبان عالی داشته باشند.

این بورسیه هزینه های تحصیل را شامل می شود.

همچنین کمک هزینه دانشجویی از هزار تا سه هزار لیر به دانشجویان تعلق می گیرد، به این منظور دانشجو باید توسط استاد راهنما تایید صلاحیت شده باشد.

در صورتی که علاقمند به تحصیل در کالج های کشور ترکیه می باشید می توانید به مقاله مربوط به آن در سایت رویال مهاجرت مراجعه نمایید.

بورسیه تحصیلی ترکیه در مقطع کارشناسی

یکی از مقاطعی که افراد می توانند از بورسیه ترکیه در آن استفاده کنند، مقطع کارشناسی یا لیسانس است. به این منظور متقاضیان باید در دوره های زبان یوس، شرکت کرده و مدرک معتبر آن را دریافت کنند. این دوره، یک ساله بوده و در آن زبان ترکی به متقاضیان تدریس می شود.

چنانچه متقاضی نمره قبولی را دریافت کند می تواند با استفاده از مدرک یوس در دانشگاه های ترکیه درخواست پذیرش دهد. در بسیاری از موارد به چنین دانشجویانی بورسیه تحصیلی ترکیه تعلق می گیرد و هزینه های تحصیل آنها تقریباً رایگان خواهد شد.

از دیگر شرایط ثبت نام بورسیه ترکیه در مقطع لیسانس، داشتن نمرات بالا معدل دیپلم ۱۲ ساله قابل قبول می باشد. بر اساس تجربه معدل متقاضی باید بالاتر از ۱۵ باشد. البته در عمل افرادی که معدل های بالاتری دارند در اولویت قرار گرفته و شانس بیشتری برای دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه دارند.

برترین کشورها برای تحصیل

تحصیل در آلمان   تحصیل در کانادا   تحصیل در ترکیه   تحصیل در فرانسه   تحصیل در انگلستان    تحصیل در سوئد   تحصیل در مجارستان تحصیل در اسپانیا تحصیل در دانمارک تحصیل در اتریش تحصیل در ایتالیا تحصیل در آمریکا تحصیل در هلند

بورسیه تحصیلی ترکیه در مقطع کارشناسی ارشد

مقطع کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس، از دیگر مقاطع محبوب برای مهاجرت تحصیلی به ترکیه است. متقاضیان می توانند در این مقطع نیز بورسیه های تحصیلی ترکیه بهره مند شوند. برای دریافت بورسیه در مقطع کارشناسی ارشد متقاضی باید معدل بالای ۱۵ و مدرک زبان ترکی داشته باشد. همچنین متقاضی نباید گپ تحصیلی زیادی داشته باشد.

از جمله فاکتورهای تاثیرگذار در دریافت بورسیه در این مقطع می توان به مواردی همچون معدل بالا، سن کم و تسلط بر زبان ترکی اشاره کرد. در این مقطع دانشجویان از بورس های تحصیلی برای کاهش شهریه دانشگاه بهره مند می شوند؛ اما کمک هزینه برای تامین هزینه های زندگی دانشجویی پرداخت نخواهد شد.

اگر شما هم علاقه مند به مهاجرت به ترکیه و دریافت بورسلاری این کشور هستید و در این زمینه به راهنمایی تخصصی نیاز دارید، می توانید از مشاوره بورسیه تحصیلی ترکیه موسسه رویال مهاجرت بهره مند شوید. کارشناسان و وکلای مهاجرتی رویال مهاجرت به تمامی سوالات شما پیرامون بورسیه تحصیلی این کشور پاسخ می دهند.

فاکتورهای تاثیرگذار در دریافت بورسیه ترکیه

بورسیه تحصیلی ترکیه در مقطع دکتری

مقطع دکترا یکی از بهترین مقاطع برای دریافت بورسیه تحصیلی است. همانطور که در بخش های قبلی گفتیم بورسیه هایی که در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد وجود دارد معمولاً فقط هزینه تحصیل را پوشش می دهد؛ اما در مقطع دکترا علاوه بر پوشش دادن هزینه دانشگاه مواردی همچون هزینه های درمانی، خوابگاه، خورد و خوراک و غیره نیز برای دانشجویان رایگان می باشد. البته به طورکلی ظرفیت بورسیه های تحصیلی مقطع دکترا محدود است و رقابت شدیدی برای دریافت آنها وجود دارد.

افرادی که به دنبال بورسیه فول فاند ترکیه هستند باید یک استاد راهنما در این کشور پیدا کرده و رزومه خود را برای او ارسال کنند. چنانچه استاد راهنما دانشجو را تایید کند می تواند و برای دریافت ویزای تحصیلی و بورسیه تحصیلی ترکیه اقدام کند.

داشتن معدل بالا در مقاطع تحصیلی مختلف، ریز نمرات خوب و رزومه تحصیلی و پژوهشی مناسب و مقالات انتشار یافته از مهم ترین نکات برای دریافت بورس تحصیلی در مقطع دکترا هستند. از جمله شرایط بورسیه ترکیه در مقطع دکترا می توان به مواردی همچون تسلط بر زبان ترکی و زبان انگلیسی اشاره کرد.

مدارک لازم برای ثبت نام بورسیه ترکیه

تمامی افرادی که شرایط لازم برای دریافت بورسیه دولتی ترکیه را داشته باشند می توانند با ورود به سایت ثبت نام بورس ترکیه و آپلود مدارک مورد نیاز در صف دریافت این بورسیه ها قرار بگیرند. سایت ترکیه بورسلاری محلی است که افراد باید برای ثبت نام بورسیه اقدام کنند؛ اما سوالی که پیش می آید این است که برای ثبت نام بورسیه ترکیه چه مدارکی مورد نیاز است؟

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام ترکیه بورسلاری به شرح زیر می باشد:

 • مدارک هویتی متقاضی از جمله پاسپورت و اصل شناسنامه
 • نامه پذیرش از دانشگاه یا پذیرش دوره های زبان ترکی
 • چهار قطعه عکس پاسپورتی
 • انگیزه نامه قوی
 • مدارک و سوابق تحصیلی به همراه ترجمه
 • مقالات و دستاوردهای علمی
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • توصیه نامه برای بورسیه ترکیه

شرایط بورسیه ترکیه

وقتی درباره دریافت بورسیه تحصیلی صحبت می کنیم، بسیاری از افراد می پرسند چگونه می توان بورس تحصیلی دریافت کرد؟ معمولاً نهاد های دولتی یا خصوصی متولی اعطای بورسیه های تحصیلی هستند و شرایط خاصی را برای پذیرش دانشجویان در نظر می گیرند. به همین دلیل برای دریافت هر بورسیه باید از شرایط خاص آن باخبر باشیم.

برای این که بورسیه رایگان ترکیه را دریافت کنید، باید شرایط مورد نیاز آن را احراز کرده باشید. از جمله مهم ترین شرایط برای دریافت بورسیه های تحصیلی این کشور می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • شرکت در دوره زبان ترکی و دریافت گواهی معتبر زبان ترکی
 • مدرک معتبر بین المللی زبان انگلیسی
 • معدل بالا
 • ریز نمرات و سوابق تحصیلی عالی
 • دستاوردهای علمی و مقالات علمی منتشر شده برای مقطع دکتری

معدل مورد نیاز برای اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه

همانطور که در بخش قبلی گفتیم، یکی از مهم ترین شروط برای دریافت بورسیه ترکیه، داشتن معدل بالا می باشد. سوالی که پیش می آید این است که منظور از معدل بالا چیست؟ متقاضیان برای این که بتوانند از بورس های تحصیلی در مقطع کارشناسی بهره مند شوند باید معدل آنها نمره ۷۰ از ۱۰۰ یعنی حدود ۱۴ باشد.

برای دریافت بورسیه های مقطع کارشناسی ارشد نیز باید نمره ۷۵ از ۱۰۰ یا معدل ۱۵ را داشته باشند. در مقطع دکترا نیز داشتن معدل ۷۵/۱۰۰ یا ۱۵ الزامی است. البته ناگفته نماند که معدل مورد نیاز برای دریافت بورسیه تا حدود زیادی به رشته مورد نظر بستگی دارد. به عنوان مثال برای دریافت بورس در رشته های پزشکی و دندانپزشکی و تحصیل پزشکی در ترکیه، متقاضی باید حداقل معدل ۹۰ از 100 یا ۱۸ را داشته باشد؛ بنابراین هرچه فرد سن کمتر و معدل بالاتری داشته باشد، بیشتری برای اخذ بورسیه دارد.

برای اطلاع از شرایط تحصیل داروسازی در ترکیه می توانید به مقاله آن در سایت رویال مهاجرت مراجعه کنید.

انگیزه نامه برای بورسیه تحصیلی ترکیه

انگیزه نامه یکی از مهم ترین و تعیین کننده ترین مدارکی است که متقاضی برای دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه ارائه می دهد. در واقع انگیزه نامه مدرکی است که باعث ایجاد تفاوت بین داوطلبان می شود و شانس افراد را برای دریافت بورسیه افزایش خواهد داد. چنانچه انگیزه نامه با مهارت نگاشته شود و دارای نقاط قوت زیادی باشد باعث می شود تا متقاضی بورسیه را دریافت کند.

 همچنین به این نکته توجه داشته داشته باشید که انگیزه نامه یکی از نخستین مدارکی است که به دقت توسط کارشناسان ارزیابی می شود و کارشناسان بعد از مطالعه انگیزه نامه دانشجو، تصمیم می گیرند که بورسیه را به او اعطا کنند. برای نوشتن یک انگیزه نامه خوب، نمونه انگیزه نامه ها را مطالعه کنید و بر اساس شرایط خود یک انگیزه نامه قابل قبول بنویسید.

برای نوشتن انگیزه نامه به نکات مهمی باید توجه داشته باشید. به عنوان مثال طول انگیزه نامه باید ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ کلمه باشد و باید بتوانید به نحوی تأثیرگذار و به دور از اغراق، اهداف خود را برای دریافت بورسیه تشریح کنید. قالب کلی انگیزه نامه برای دریافت بورسیه های تحصیلی ترکیه، یک مقدمه، سه پاراگراف و یک نتیجه گیری نهایی است.

بورسیه دانشگاه های خصوصی ترکیه (جدول)

دانشجویان بین المللی این امکان را دارند تا به تحصیل در دانشگاه های خصوصی و دولتی ترکیه بپردازند. در این میان بسیاری از افراد به دلایلی همچون عدم تسلط کافی بر زبان ترکی یا سایر دلایل تمایل دارند تا در دانشگاه های خصوصی این کشور تحصیل کنند. دولت این کشور نیز بورسیه های دانشگاه های خصوصی را با هدف حمایت از دانشجویان بین المللی ارائه کرده است.

بنابراین متقاضیان می توانند در این تحصیل در دانشگاه های خصوصی ترکیه از بورسیه های تحصیلی نیز استفاده کنند تا به این ترتیب هزینه تحصیل آنها کاهش یابد یا رایگان شود. دانشگاه هایی همچون دانشگاه کوچ و دانشگاه ابن حلدون جزو دانشگاه های خصوصی هستند که بورس تحصیلی به دانشجویان ارائه می دهند. در جدول زیر بورسیه دانشگاه های خصوصی ترکیه را مشاهده می کنید.

نام بورسیهشرایط
بورسیه شایستگی ابن حلدون UBBاین بورسیه یکی از رقابتی ترین بورسیه های موجود در کشور ترکیه است و ماهانه ۲۵۰۰ لیر بانوان کمک هزینه به دانشجو پرداخت می شود و دانشجو از پرداخت شهریه نیز معاف خواهد بود.
 بورسیه تحصیلی کامل TABاین نوع بورسیه نیز بر اساس شایستگی های علمی اعطا می شود و برای دریافت آن متقاضی باید در مصاحبه شرکت کند. علاوه بر معافیت از پرداخت شهریه، ماهانه ۱۵۰۰ لیر کمک هزینه به دانشجو داده می شود.
بورسیه معافیت شهریه OGBبرای دریافت این بورسیه داشتن شایستگی های علمی الزامی بوده و در طول تحصیل متقاضی از پرداخت شهریه دانشگاه معاف است.
بورسیه دانشگاه کوچکوچ یکی از محبوب ترین و معتبرترین دانشگاه های ترکیه است که دانشجویان برای دریافت بورسیه های تحصیلی آن باید یکی از آزمون های آکادمی که بین المللی مثل GRE و مدرک زبان انگلیسی مثل آیلتس یا تافل را داشته باشند.

بورسیه دولتی ترکیه کدام اند؟

افرادی که می خواهند از طریق لینک ثبت نام بورسیه ترکیه شانس خود را برای دریافت این تسهیلات امتحان کنند، باید به خوبی بورسیه های دولتی و خصوصی کشور ترکیه را بشناسند. در بخش قبلی درباره بوسه های خصوصی صحبت کردیم و در این بخش می خواهیم بورسیه های دولتی ترکیه را به شما معرفی کنیم.

بورسیه های دولتی، بورس هایی هستند که برای دانشگاه های دولتی این کشور در دسترس هستند و محبوبیت زیادی بین دانشجویان دارند. افرادی که این نوع بورسیه ها را دریافت می کنند علاوه بر هزینه دانشگاه، هزینه زندگی در ترکیه و سفر خود را نیز تامین می کنند.

این نوع بورسیه یکی از رقابتی ترین بورسیه ها در سراسر جهان است. متقاضیان برای دریافت بورسیه های دولتی ترکیه باید شایستگی های علمی و مدرک زبان معتبر داشته باشند. این بورسیه به دانشجویان اجازه می دهد تا رشته مورد علاقه خود را به صورت رایگان تحصیل کنند؛ بنابراین افراد می توانند برای مهاجرت به ترکیه از طریق بورسیه تحصیلی دولتی اقدام کنند.

بورسیه دولتی ترکیه

بورسیه فول فاند ترکیه

منظور از بورسیه فول فاند ترکیه، بورسیه ای است که علاوه بر پوشش هزینه های دانشگاه، هزینه ها و مخارج زندگی دانشجویی را نیز پوشش دهد. دانشجویانی که این بورسیه را دریافت می کنند می توانند با خیالی آسوده دوران دانشجویی خود را در ترکیه سپری کنند.

یکی از شروط مهم برای دریافت بورسیه فول فاند ترکیه، این است که متقاضی باید حتماً ملیتی غیر ترک داشته باشد. همچنین داشتن معدل بالا و سوابق و دستاوردهای علمی، از دیگر الزامات دریافت این نوع بورسیه است. در جدول زیر شرایط دریافت بورسیه فول فاند ترکیه را در مقاطع مختلف مشاهده می کنید.

مقطعتوضیحات
کارشناسی

پوشش چهار سال هزینه زندگی

داشتن حداکثر سن ۲۱ سال

معدل بالا

پوشش رشته های علوم اجتماعی، مهندسی، علوم انسانی، موسیقی هنرهای زیبا، علوم بهداشتی

کارشناسی ارشد

حداکثر سن ۳۰ سال

معدل بالا

پوشش رشته های علوم اجتماعی، هنرهای زیبا، موسیقی، علوم انسانی، مهندسی

دکترا

سن ۳۵ سال

معدل بالا

رزومه علمی و پژوهشی قوی

پوشش رشته هایی مثل علوم انسانی، علوم اجتماعی، مهندسی، هنرهای زیبا

دانشگاه های ترکیه برای اخذ بورسیه

برای این که بتوانید ثبت نام آنلاین بورسیه ترکیه را انجام دهید و شانس خود را برای دریافت تسهیلات در این زمینه ارزیابی کنید، باید لیست دانشگاه هایی که بورسیه های تحصیلی را ارائه می دهند بررسی کنید.

دانشگاه های مختلفی در کشور ترکیه بورس تحصیلی ارائه می دهند که هر یک طیف متنوعی از رشته های مختلف را دارند. در جدول زیر اسامی دانشگاه های معتبر کشور ترکیه را که می توانید برای دریافت بورس تحصیلی آنها اقدام کنید، آورده ایم.

 Column1Column2
4071Istanbul university
5012Bilkent university
5143Ankara university
5214Sabanci university
5935Koc university
6516Bogazici university
6537Istanbul technical university
6898Metu university
7929Atilim university
98310hacettepe

هزینه های زندگی دانشجویی در ترکیه

یکی از دغدغه های مهم دانشجویان برای مهاجرت، موضوع هزینه های تحصیل و زندگی در یک کشور دیگر است. زمانی که بخواهید به کشور ترکیه برای تحصیل مهاجرت کنید باید این کشور را از نظر هزینه های زندگی دانشجویی به خوبی ارزیابی کرده باشید.

همان طور که گفتیم دانشجویان می توانند با استفاده از بورسیه های تحصیلی مختلف هزینه های تحصیل خود را در این کشور تا حدود زیادی کاهش دهند یا حتی به رایگان تحصیل کنند؛ اما تنها برخی از بورسیه ها در این کشور هزینه های زندگی دانشجویی را تامین می کنند. بنابراین دانشجویان باید از قبل هزینه های زندگی دانشجویی را در این کشور برآورد کرده و برای تامین آن برنامه ریزی مالی انجام دهند. برخی از هزینه های زندگی دانشجویی در کشور ترکیه را در جدول زیر مشاهده می کنید.

آنکارااستانبولعنوانColumn1آنکارا2استانبول3عنوان4
195294آپارتمان یک خوابه مرکز شهر 0.460.42نرخ یک کیلومتر تاکسی
310527آپارتمان سه خوابه مرکز شهر 0.920.91یک لیتر گازوئیل
118173آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهر 22.923.4یک ماه حق عضویت باشگاه
194304آپارتمان سه خوابه خارج از مرکز شهر 3.363.36یک سانس سینما
1.161.4یک کیلو برنج 34.834.9یک جفت شلوار لی
0.70.7یک لیتر شیر 24.3424.11یک تی شرت تابستانی
0.70.8یک کیلو سیب 52.8557.92یک جفت کفش ورزشی
1.61.7یک کیلو موز 0.260.31آب معدنی 1.5 لیتری
0.720.79یک کیلو پرتقال 1416وعده غذایی 2 نفره در رستوران
0.70.77یک کیلو گوجه 0.590.57قوطی کوکا
0.440.5یک کیلو سیب زمینی 1.61.6یک فنجان کاپوچینو
0.40.46  40.4بلیط یک طرفه شهری

خدمات موسسه رویال برای اخذ بورسیه ترکیه

در حال حاضر رقابت زیادی بین دانشجویان کشورهای مختلف از جمله ایران، هند و پاکستان و دیگر کشورها برای تحصیل در رشته های بورسیه ترکیه وجود دارد. به همین دلیل هم متقاضیان باید با داشتن معدل بالا، رزومه قوی و پروپوزال برای بورسیه ترکیه با یکدیگر رقابت کنند.

یکی از خدمات موسسه رویال مهاجرت ارائه مشاوره تخصصی در زمینه دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه می باشد. دریافت مشاوره تخصصی و راهنمایی از وکیل مهاجرت به ترکیه با تجربه ای که توانسته اند برای دانشجویان مختلف بورسیه تحصیلی بگیرند، کمک می کند تا شما نیز بتوانید این مسیر را به درستی طی کرده و در رشته مورد علاقه خود بورسیه تحصیلی دریافت کنید.

مزایای استفاه از بورسیه تحصیلی ترکیه

متقاضیان می توانند از بین لیست رشته های بورسیه ترکیه رشته مورد علاقه خود را انتخاب کرده و برای آن درخواست دهند. اطلاعات و مدارک متقاضیان در کمیته مربوطه ارزیابی شده و در نهایت نتایج بورسیه ترکیه از طریق وبسایت آن اعلام می شود. دریافت بورسیه های تحصیلی این کشور مزایای بسیار زیادی برای متقاضیان به دنبال دارد. از جمله مزایای استفاده از بورسیه تحصیلی کشور ترکیه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تحصیل در دانشگاه های معتبر ترکیه
 • برخورداری از امکانات تحصیلی و رفاهی پیشرفته
 • معافیت از پرداخت شهریه دانشگاه
 • برخورداری از کمک هزینه های زندگی
 • زندگی در یک کشور خوش آب و هوا و توسعه یافته
 • امکان ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر ترکیه یا دیگر کشورها
 • اخذ مدرک معتبر در سطح جهانی

تاریخ درخواست بورسیه تحصیلی ترکیه

متقاضیان باید درخواست بورس تحصیلی خود را در تاریخ های دقیقی که هر دانشگاه یا سازمان اعلام می کند، ارسال نمایند تا درخواست آنها توسط کارشناسان مربوطه ارزیابی شود. در جدول زیر تاریخ و زمان تقریبی ثبت نام ها و ارزیابی مدارک را برای اعطای بورس تحصیلی مشاهده می کنید.

تاریختوضیحات
20 دی ماهشروع ثبت نام برای بورسیه تحصیلی ۲۰۲۳ ترکیه
1 اسفند ماهاتمام ثبت نام برای بورسیه تحصیلی ۲۰۲۳ ترکیه
فروردین ماهشروع بررسی مدارک ارسالی
اواخر خرداد ماهآغاز مصاحبه ها
اوایل اردیبهشت ماهپایان مرحله بررسی مدارک
اوایل تیر ماهپایان مصاحبه ها
اردیبهشت ماهاعلام نتایج قبولی
مرداد ماهشروع مراحل اخذ ویزا
شهریور ماهپایان مراحل احذ ویزا
اواخر شهریور ماهورود دانشجویان پذیرفته شده به ترکیه

سخن پایانی

بورسیه های تحصیلی ترکیه، جز فرصت های بسیار مناسب برای دانشجویان بین المللی هستند تا بتوانند به تحصیل در رشته مورد علاقه خود در دانشگاه های معتبر این کشور بپردازند. شما نیز می توانید با تهیه مدارک مورد نیاز و داشتن شرایط لازم درخواست خود را برای دریافت این نوع بورسیه ها ارسال کنید.

ما در موسسه رویال مهاجرت تمامی مراحل دریافت بورس تحصیلی کشور ترکیه را برای شما انجام می دهیم. شما می توانید برای دریافت مشاوره تخصصی و انجام کلیه امور مهاجرت تحصیلی به ترکیه با وکلا و مشاورین ما تماس حاصل فرمایید.

سؤالات متداول درباره  بورسیه تحصیلی ترکیه 

از جمله شرایط دریافت بورسیه تحصیلی این کشور داشتن معدل بالا، سن زیر ۳۰ سال و مدرک زبان ترکی و انگلیسی می باشد.

بله متقاضیان می توانند بورسیه تحصیلی برای تحصیل در رشته های انگلیسی را دریافت کنند.

بورسیه های تحصیلی این کشور برای مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می شوند.

 ترکیه بورسلاری برای حمایت از دانشجویان در مقاطع مختلف تحصیلی است و هزینه های تحصیل دانشجو را تامین می کند.

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان مهاجرت