سریع ترین راه مهاجرت به آلمان
رویال مهاجرت ژانویه 8, 2023

سریع ترین راه مهاجرت به آلمان 2023 | شرایط و هزینه

متقاضیان از سراسر دنیا با هدف های مختلفی به کشور آلمان مهاجرت می کنند و بسته به شرایطی که دارند یکی از روش های مهاجرتی را بر می گزینند. روش های مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد که از جمله آن ها می توان به مهاجرت تحصیلی، کاری، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، ازدواج و … اشاره کرد. کشورآلمان جزو پیشرفته ترین کشور های دنیا است و یکی از بهترین کشور های اروپایی برای مهاجرت محسوب می شود. از این رو هر ساله افراد زیادی این کشور را برای مقصد مهاجرتی خود انتخاب می کنند. دغدغه ای که برای تمام متقاضیان مهاجرت به این کشور وجود دارد این است که  راحت ترین راه مهاجرت به آلمان کدام روش است؟ در این مقاله قصد داریم در مورد آسان ترین راه مهاجرت به آلمان و سریع ترین راه مهاجرت به آلمان صحبت کنیم که شما عزیزان بتوانید اطلاعات لازم در این خصوص را کسب کنید. پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

راحت ترین راه دریافت اقامت آلمان برای افراد مجرد چیست؟

کشور آلمان به دلیل جذابیت هایی فراوانی که برای زندگی دارد، سالانه متقاضیان زیادی را از سراسر جهان به سمت خود می کشاند. داشتن دانشگاه های معتبر، بالا بودن امکانات رفاهی زندگی، فرصت های شغلی مناسب، پایین بودن نرخ بیکاری و بسیاری از موارد دیگر سبب شده افراد زیادی رویای مهاجرت به آلمان را در سر بپرورانند و از مجرد تا متاهل، همگی به دنبال مهاجرت به این کشور باشند. به طور کلی دریافت اقامت برای افراد مجرد تفاوت هایی با اقامت افراد متاهل و خانواده دارد. طبیعتا افراد مجرد راحت تر می توانند به کشور های خارجی مهاجرت کرده و اقدام به دریافت اقامت نمایند، چرا که فقط دغدغه خودشان را دارند و همچون افراد متاهل نگرانی خانواده را نخواهند داشت. این افراد برای اقامت در آلمان می توانند از طریق راه های مختلفی اقدام کنند که به سه مورد از راحت ترین روش های اخذ اقامت در آلمان اشاره می کنیم:

از انواع روش های سریع؛ دریافت اقامت کاری آلمان

مهاجرت به آلمان از طریق کار، آسان ترین راه مهاجرت به آلمان برای افراد مجرد به شمار می رود، چرا که بازار کار آلمان ظرفیت بالایی برای نیرو های کار خارجی دارد. در صورتی که افراد شرایط مهاجرت کاری به آلمان را داشته باشند، معمولا روش دیگری به آن ها پیشنهاد نمی شود. چرا که این روش سریع ترین راه مهاجرت به آلمان برای این افراد خواهد بود. در این شرایط متقاضی به دو صورت می تواند اقامت این کشور را دریافت کند: شروع یک کسب و کار در آلمان و یا کار در شرکت های آلمانی. برای دریافت ویزای کار آلمان نیز افراد باید از دو طریق اقدام کنند: ویزای جاب آفر و یا جاب سیکر.

 

دریافت اقامت کاری آلمان

 

در روش جاب آفر یا ویزای پیشنهاد کاری متقاضی باید به دنبال یک کارفرمای آلمانی باشد که وی را دعوت به کار کند. در صورتی که فرد شرایط لازم برای دریافت شغل مورد نظر را داشته باشد، می تواند از کارفرمای آلمانی دعوت نامه کاری دریافت کرده و از این طریق ویزای آلمان را اخذ کند. پس از مدتی کار در این کشور از این طریق می توان به اقامت آلمان دست پیدا کرد. در روش دوم فرد از طریق ویزای جاب سیکر می تواند یک فرصت 6 ماهه از دولت آلمان دریافت کرده و در این کشور به دنبال کار بگردد. پس از یافتن شغل مناسب فرد می تواند نسبت به دریافت اقامت این کشور نیز اقدام نماید. از هر یک از روش های ذکر شده افراد می توانند پس از مدتی اقامت موقت خود را به اقامت دائم تبدیل کنند.

از انواع روش های سریع؛ اقامت تحصیلی آلمان

در صورتی که افراد شرایط تحصیل در آلمان را داشته باشند مهاجرت تحصیلی راحت ترین راه مهاجرت به آلمان برای افراد مجرد خواهد بود. دانشگاه های آلمان امکان تحصیل رایگان را در اختیار دانشجویان بین المللی قرار داده اند. به همین دلیل مهاجرت تحصیلی به آلمان به یکی از محبوب ترین روش های مهاجرتی بین دانشجویان تبدیل شده است. یکی از اصلی ترین مزایای تحصیل در آلمان برای دانشجویان بین المللی این است که افراد می توانند پس از فارغ التحصیلی در این کشور مشغول به کار شوند.

افراد با اشتغال به کار در آلمان می توانند اقدام به دریافت اقامت این کشور نموده و پس از مدتی اقامت خود را به اقامت دائم تبدیل کنند. از این رو می توان گفت ساده ترین راه مهاجرت به آلمان برای افراد مجرد که علاقه به تحصیل در کشور های پیشرفته را دارند، روش تحصیلی می باشد که می توانند پس از آن به راحتی اقامت دریافت کنند. تحصیل در دانشگاه های آلمان به دو زبان انگلیسی و آلمانی امکان پذیر است، که این مورد را می توان از محاسن تحصیل در آلمان به شمار آورد.

از انواع روش های سریع؛ اقامت از طریق ازدواج آلمان

همان طور که در قسمت قبلی به آن اشاره شد، افراد می توانند پس از اتمام تحصیلات در آلمان، ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند و اقامت آلمان را دریافت نمایند. در واقع دانشجویان از طریق ویزای تحصیلی در المان نمی توانند اقامت این کشو را دریافت کنند و باید آن را به ویزای کاری و یا ازدواج تبدیل کنند. ازدواج با تبعه آلمانی نیز یکی از راه های دریافت اقامت آلمان می باشد که می توان گفت این روش راحت ترین راه مهاجرت به آلمان به شمار می رود. البته ازدواج با افراد تبعه آلمانی نیز دارای یک سری شرایط می باشد که افراد باید آن ها را رعایت کنند. ازدواج باید به صورت رسمی ثبت شود، از طرفی همسر اسپانسر باید توانایی مالی لازم برای تامین مخارج فرد در آلمان را داشته باشد. از دیگر شروط ازدواج با تبعه آلمانی و دریافت اقامت این کشور، داشتن مدرک زبان آلمانی در سطح B1 می باشد.

 

اقامت از طریق ازدواج آلمان

راحت ترین راه دریافت اقامت آلمان برای خانواده ها چه راهی است؟

در قسمت قبلی در مورد راحت ترین راه مهاجرت به آلمان و دریافت اقامت برای افراد مجرد مطالبی گفته شد. افراد مجرد به تنهایی به این کشور مهاجرت کرده و اقامت می گیرند، اما ممکن است شخصی بخواهد به همراه خانواده خود به آلمان مهاجرت کرده و اخذ اقامت نماید. در این صورت شرایط کمی متفاوت تر خواهد بود و افراد باید علاوه بر امور خود، اقدامات لازم برای اقامت خانواده خود را نیز انجام دهند. در ادامه به روش های مختلف اقامت خانواده در آلمان خواهیم پرداخت.

از مسیرهای راحت؛ اقامت خانواده در آلمان

کشور آلمان برای اقامت خانواده و پیوستن اعضای خانواده به افراد، دارای فرایند مختص به خود می باشد. فردی که به آلمان مهاجرت می کند، تنها می تواند برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود، اقامت دریافت کند. افراد برای همراه داشتن خانواده خود در این کشور، باید استطاعت مالی لازم برای تامین هزینه های زندگی آن ها را داشته باشند. قوانین اقامت خانوادگی کمی متفاوت تر از اشخاص مجرد می باشد و متقاضیان باید یک سری شرایط را برای اقامت خانواده خود فراهم نمایند. برای مثال در مورد اعضای خانواده، در صورتی که فرزند افراد بالای 22 سال سن داشته باشد، افراد نمی توانند برای فرزند خود اقامت بگیرند و فرزند آن ها باید به صورت جداگانه و با روشی مناسب، اقدام به دریافت اقامت برای خود نماید.

از مسیرهای راحت؛ اقامت از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در آلمان یکی از بهترین روش های مهاجرت به شمار می رود و افراد می توانند با داشتن سرمایه لازم در این کشور به راه اندازی تجارت و کسب و کار بپردازند. متقاضیان می توانند از این طریق اقدام به دریافت اقامت برای خود و همچنین خانواده شان نمایند. افراد در این روش می توانند همزمان با دریافت اقامت برای خود، اقدام به اخذ اقامت برای همسر و فرزندان زیر 18 ساله خود نمایند. متقاضیان از طریق سرمایه گذاری در آلمان می توانند در ابتدا یک اقامت یک تا سه ساله دریافت کنند و پس از اتمام این مدت، در صورت موفقیت آمیز بودن فعالیت اقتصادی خود در آلمان، اقامت خود و خانواده شان را تمدید کرده و اقدام به دریافت اقامت دائم برای خود و اعضای خانواده شان نمایند.

از مسیرهای راحت؛ اقامت از طریق تولد فرزند

بسیاری از افراد به دنبال دریافت اقامت آلمان می باشند، چرا که این کشور بسیار پیشرفته بوده و شرایط ایده آلی برای زندگی دارد. یکی از روش هایی که خانواده ها می توانند از طریق آن برای اقامت خود اقدام نمایند، روش تولد فرزند در آلمان می باشد. در صورتی که فرزندی در کشور آلمان متولد شود، دارای تابعیت این کشور خواهد شد و می تواند شناسنامه آلمانی دریافت کند. خانواده نوزاد نیز به واسطه تولد فرزندشان امکان دریافت اقامت آلمان را خواهند داشت، اما یک سری شرایط برای دریافت این اقامت وجود دارد، که والدین باید از این شرایط برخوردار باشند. حتی برای این که فرزند نیز بتواند تابعیت المان را دریافت کند، باید والدین او حتما یکی از این شرایط را داشته باشند:

  • والدین کودک باید حداقل 8 سال در کشور آلمان اقامت داشته باشند.
  • والدین کودک باید دارای اقامت دائم آلمان باشند.

اقامت آلمان از طریق تولد فرزند

به طور کلی در صورتی که شخصی قصد دریافت شهروندی آلمان را داشته باشد، باید هشت سال از عمر خود را در این کشور اقامت داشته باشد. علاوه بر این باید مدارک و اسناد مربوطه را برای اخذ شهروندی تهیه و جمع آوری کند. اما این مدت زمان می تواند از طریق تولد فرزند در این کشور کاهش یابد.

سریع ترین راه مهاجرت به آلمان چیست؟

برخی از روش های مهاجرت به آلمان، به عنوان سریع ترین راه مهاجرت به آلمان شناخته می شوند که از این روش ها می توان به مهاجرت تحصیلی، کاری و مهاجرت از طریق ازدواج اشاره کرد. با این که این سه روش به عنوان سریع ترین روش های مهاجرت به آلمان معرف شد، اما سریع ترین و ساده ترین راه مهاجرت به آلمان بنا به شرایط هر کسی متفاوت خواهد بود. در صورتی که افراد دارای یک مدرک دانشگاهی معتبر باشند و یا از مهارت خاصی برخوردار باشند، راحت ترین و ارزانترین راه مهاجرت به آلمان برای آن ها، مهاجرت کاری خواهد بود. از طرفی مهاجرت تحصیلی به آلمان برای کسانی که شرایط تحصیل در این کشور را دارند و می توانند برای دانشگاه های آلمان پذیرش کنند، سریع ترین روش مهاجرتی خواهد بود.

علاوه بر سریع بودن روش تحصیلی برای افراد واجد شرایط، این روش راحت ترین راه مهاجرت به آلمان نیز به شمار می رود، چرا که تحصیل در دانشگاه های این کشور رایگان است. از طرفی شرایط کار در آلمان بسیار مناسب است و افراد می توانند پس از فارغ التحصیلی به راحتی وارد بازار کار شوند و اقامت این کشور را دریافت نمایند. روش ازدواج با یک تبعه آلمانی را نیز می توان به عنوان آسان ترین راه مهاجرت به آلمان در نظر گرفت. چرا که در روند صدور ویزا، آن دسته از متقاضیانی که قصد پیوستن به اعضای خانواده را دارند، در اولویت قرار گرفته و زود تر به پرونده مهاجرتی آن ها رسیدگی می شود.

برترین کشورها برای مهاجرت

مهاجرت به آلمان   مهاجرت به کانادا  مهاجرت به ترکیه   مهاجرت به فرانسه   مهاجرت به انگلستان  مهاجرت به اسپانیا  مهاجرت به سوئد  مهاجرت به دانمارک  مهاجرت به اتریش مهاجرت به مجارستان مهاجرت به آمریکا مهاجرت به ایتالیا مهاجرت به هلند 

برای مهاجرت به المان ارزانترین راه ها کدامند؟

اگر بخواهیم در مورد ارزانترین راه مهاجرت به آلمان صحبت کنیم، باید بگوییم ارزان ترین روش مهاجرت به این کشور، برای هر شخصی بنا به شرایطی که دارد متفاوت می باشد. اما به طور کلی مهاجرت تحصیلی، کاری و مهاجرت از طریق ازدواج به آلمان از کم هزینه ترین روش های مهاجرت به این کشور محسوب می شوند. هزینه مهاجرت به آلمان از طریق روش های گفته شده نسبت به روش سرمایه گذاری بسیار پایین تر است. به طور مثال تحصیل در دانشگاه های دولتی آلمان رایگان است و افراد نیازی به پرداخت هیچ گونه هزینه ای نخواهند داشت. بنابراین مهاجرت تحصیلی به این کشور، نسبت به سایر کشور های اروپایی هزینه کم تری خواهد داشت. از این رو مهاجرت تحصیلی به آلمان برای کسانی که شرایط تحصیل در این کشور را دارند، ارزانترین و راحت ترین راه مهاجرت به آلمان خواهد بود.

 

ارزانترین راه مهاجرت به آلمان

از طرفی در صورتی که افراد از کارفرمایان آلمانی پیشنهاد کاری داشته باشند و دارای مهارت ویژه ای در یک زمینه خاص نیز باشند، مهاجرت کاری برای آن ها، به صرفه ترین راه مهاجرت به این کشور خواهد بود. برای ازدواج با اتباع آلمانی و مهاجرت از طریق ازدواج نیز، افراد نیازی به هزینه خاصی نخواهند داشت و در صورت واجد شرایط بودن، می توانند این روش را هم برای مهاجرت به آلمان انتخاب کنند.

سخن پایانی

در این مقاله در مورد سریع ترین راه مهاجرت به آلمان و همچنین راحت ترین راه مهاجرت به آلمان صحبت شد و شرایط هر کدام مورد بررسی قرار گرفت؛ اما باید به این نکته توجه داشته باشید که نمی توان یک روش خاص را به عنوان  آسان ترین راه مهاجرت به آلمان در نظر گرفت. هر کسی بسته به شرایط و مدارکی که دارد، مسیر متفاوتی را برای مهاجرت به این کشور پیش روی خود خواهد داشت. کشور آلمان به دلیل برخورداری از بهترین شرایط برای تحصیل و زندگی، مقصد مهاجرتی بسیاری از افراد در سراسر دنیا قرار گرفته است. اگر شما هم قصد مهاجرت به آلمان را دارید و به دنبال سریع ترین و راحت ترین راه برای مهاجرت هستید، می توانید به کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی آوام مهاجرت مراجعه نمایید. متخصصان ما با داشتن سال ها تجربه در زمینه مهاجرت به آلمان، می توانند شما را در خصوص نحوه مهاجرت به این کشور و یافتن بهترین راه، یاری داده و راهنمایی های لازم را در اختیار شما عزیزان قرار دهند.

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان مهاجرت