تحصیل دندانپزشکی در ترکیه
تیم نویسندگان رویال مهاجرت اکتبر 18, 2023

تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

پیچیدگی‌های قبولی در کنکور سراسری ایران و شرایط مطلوب تحصیل دندانپزشکی در ترکیه سالانه تعداد زیادی دانشجوی ایرانی و بین‌المللی را به سمت این کشور می‌کشاند. امکانات تحصیلی و رفاهی عالی در کنار پذیرش از دانشگاه‌های معتبر، هزینه مناسب دانشگاه‌ها و مخارج زندگی دلیل دیگر افزایش تقاضای بین‌المللی برای ادامه تحصیل در Turkey است. کارشناسان موسسه رویال مهاجرت با ارائه مشاوره‌های لازم مسیر مهاجرت تحصیلی شما را کوتاه‌تر می‌کنند.

درخواست فوری مشاوره

  درخواست فوری مشاوره

   تعداد دانشگاه های دندانپزشکی11 عدد
   تعداد دانشجویان بین‌المللی رشته دندانپزشکی25 هزار نفر
   تعداد دانشجویان دندانپزشکی ترکیه45 عزار نفر
   متوسط درآمد دندانپزشک در ترکیه18 هزار دلار در سال

    مزایای تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

   زمانی‌که به مهاجرت تحصیلی فکر می‌کنید با لیست طولانی از کشور‌ها و دانشگاه‌ها روبرو می‌شوید. چنین حالتی، انتخاب را برای شما سخت‌تر می‌کند. آشنایی با مزایای ادامه تحصیل در هر دانشگاه یا کشور، بهترین ابزار برای انتخاب هدفمند محسوب می‌شود. مزایای اصلی تحصیل در یکی از دانشگاه‌های دندانپزشکی Turkey شامل موارد زیر است:

   • تحصیل کم ‌هزینه در دانشگاه‌های دولتی
   • هزینه کم زندگی
   • فرایند آسان پذیرش تحصیلی از دانشگاه
   • امکانات رفاهی بسیار عالی
   • شانس تحصیل در دانشگاه‌های برتر و باکیفیت
   • مجوز کار در حین تحصیل
   • قابلیت استفاده از بورسیه‌های تحصیلی
   • شباهت‌های فرهنگی بین دو کشور ترکیه و ایران
   • دسترسی به سیستم حمل‌ونقل قدرتمند

   دانشگاه‌ های دندانپزشکی ترکیه

   با تحصیل دندانپزشکی در ترکیه از استاندارد‌های آموزشی مطابق با دانشگاه‌های اروپا بهره‌مند می‌شوید. بنابراین، پذیرش از دانشگاه‌های این کشور برای متقاضیان ایرانی یک سکوی پرتاب به‌حساب می‌آید. در جدول زیر اطلاعاتی درباره رتبه دانشگاه‌ های ترکیه در جهان بیان شده است:

   نام دانشگاهرتبه در جهانرتبه در ترکیه
   Koc University4512
   Hacettepe University3001
   Istanbul University4635
   Akdeniz University120018
   Ankara University4016
   Atatürk University100013
   Ege University10028
   Gazi University8007
   Marmara University99711

    

   تحصیل دندانپزشکی در ترکیه؛ دانشگاه کوچ یا Koc University

   این دانشگاه خصوصی و تحقیقات برای اولین بار در سال ۱۹۹۳ تأسیس شد. این موسسه آموزشی از چندین دانشکده تشکیل شده است که دانشکده پزشکی و دندانپزشکی تنها بخشی از آن هستند. تدریس در این دانشگاه نیز به زبان انگلیسی خواهد بود. شرکت در آزمون‌های ست و یوس دو شرط اصلی برای پذیرش در این موسسه هستند. این دانشگاه، گزینه‌ای مناسب برای تحصیل در ترکیه محسوب می‌شود.

   دانشگاه حاجت تپه یا Hacettepe University

   بدون تردید دانشگاه Hacettepe University بهترین دانشگاه پزشکی در کشور ترکیه محسوب می‌شود. تاسیس آن به سال ۱۹۶۷ باز می‌گردد. ‌این موسسه آموزشی از ۱۴ دانشکده مختلف در رشته‌های دندانپزشکی، اقتصاد، مهندسی، هنر‌های زیبا، ادبیات، پزشکی، داروسازی، علوم تربیتی، حقوق، علوم بهداشت، آموزش و علوم اداری تشکیل شده است.

   دانشگاه استانبول یا Istanbul University

   این دانشگاه دولتی معتبر با قرارگیری در رتبه پنج دانشگاه‌های داخلی ترکیه و رتبه ۴۶۳ برترین دانشگاه‌های جهان، شرایط برای تحصیل دندانپزشکی در ترکیه به دو زبان انگلیسی و ترکی استانبولی را فراهم کرده است. دانشجویان بین‌المللی برای ورود به این مؤسسه آموزشی نیازمند شرکت در آزمون‌های یوس و ست هستند. البته، شرط معدل نیز بر فرایند پذیرش دانشجویان تاثیر مستقیم دارد.

   در دانشگاه آکدنیز یا Akdeniz University

   این دانشگاه و مؤسسه تحقیقاتی در شهر آنتالیا واقع شده است و تأسیس آن به سال ۱۹۸۲ بازمی‌گردد. حضور بیشتر ۷۴ هزار دانشجو در کنار ۲۷۰۰ استاد و هیات علمی در این مؤسسه نشان‌دهنده میزان تقاضای دانشجویان بومی و بین المللی برای تحصیلی در آن است. شرکت در آزمون یوس، ارائه مدرک TOMER و ارسال رزومه عالی شرط‌های اصلی پذیرش از دانشگاه آکدنیز هستند.

   دانشگاه آنکارا یا Ankara University برای تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

   این دانشگاه دولتی در جایگاه ششم برترین دانشگاه‌های Turkey قرار دارد. شرایط برای تحصیل به دو زبان انگلیسی و ترکی در این موسسه آموزشی فراهم خواهد بود. شرکت در آزمون‌های ست و یوس برای پذیرش از این دانشگاه ضرورت دارد. این مجموعه تقریبا یکی از قدیمی‌ترین مراکز آموزشی در کشور ترکیه به‌حساب می‌آید. تعداد دانشجویان این مؤسسه به بیش از ۷۰ هزار نفر می‌رسد.

   دانشگاه آتاتورک یا Atatürk University

   قدمت این دانشگاه به اواسط قرن بیستم باز می‌گردد. وجود ۲۳ دانشکده، ۳۰ مؤسسه تحقیقاتی، ۱۸ کالج و ۱۰ مؤسسه آموزشی این مجموعه را به گزینه مناسبی برای تحصیل در ترکیه تبدیل می‌کند. پردیس اصلی این دانشگاه در شهر ارزروم قرار دارد. در برخی رشته‌ها شرایط برای آموزش مجازی و از راه دور فراهم است.

   شرکت در آزمون ورودی شرط اصلی پذیرش در دانشگاه‌های دولتی و خصوصی ترکیه

   دانشگاه اژه یا Ege University برای تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

   این دانشگاه دولتی در سال ۱۹۵۵ تاسیس شد. دروس این موسسه آموزشی به دو زبان ترکی و انگلیسی تدریس می‌شود. برای پذیرش در این دانشگاه تنها به شرکت در آزمون یوس نیاز دارید. کسب رتبه هشتم در لین دانشگاه‌های داخلی ترکیه در کنار دستیابی به رتبه هزارم در میان دانشگاه‌های جهان مدرکی معتبر برای اثبات سیستم آموزشی باکیفیت Ege University به‌حساب می‌آید.

   دانشگاه غازی یا Gazi University

   این دانشگاه قدیمی در سال ۱۹۲۶ به‌عنوان مرکز رسمی تربیت معلم افتتاح شد. اما امروزه بیش از ۲۱ دانشکده، ۵۲ مرکز تحقیقاتی، هفت مؤسسه تحصیلات تکمیلی و چهار کالج دارد. در این مؤسسه دولتی شرایط برای تدریس به دو زبان ترکی استانبولی و انگلیسی فراهم است. دانشجویان بومی و بین‌المللی برای تحصیل دندانپزشکی در ترکیه، تنها از طریق کسب نمره حدنصاب در آزمون‌های ست و یوس مجوز ورود به این موسسه را دریافت می‌کنند.

   دانشگاه مرمره یا Marmara University

   این موسسه آموزشی نیز در لیست قدیمی‌ترین دانشگاه‌های ترکیه قرار می‌گیرد. تحصیل به زبان‌های انگلیسی، فرانسوی، ترکی استانبولی، آلمانی و عربی یکی از مزایای اصلی پذیرش از دانشگاه مرمره به‌حساب می‌آید. پذیرش از این مؤسسه و ادامه تحصیل در ترکیه به کسب نمره حدنصاب در آزمون یوس، معدل خوب و رزومه قوی نیاز دارید.

   هزینه تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

   دانشگاه‌های Turkey به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم می‌شود. شهریه دانشگاه‌های دولتی کمتر از دانشگاه‌های خصوصی است. اما پذیرش در آن‌ها نیز فرآیند پیچیده‌تری دارد. دانشجویان دانشگاه‌های دولتی موظف به پرداخت شهریه‌ای معادل 7 تا 30 هزار لیر (۲۴۰ تا ۷۵۰ دلار) در سال هستند.

   این شهریه برای دانشگاه‌های خصوصی در بازه ۶۵۰۰ تا 27 هزار دلار قرار دارد. البته، نوع دانشگاه و شهر محل سکونت بر هزینه نهایی رشته دندانپزشکی تاثیر مستقیم دارد. برای اطلاع کافی از شهریه‌ها به جدول زیر توجه کنید:

   نام دانشگاهشهریه سالانه به لیر
   دانشگاه استانبول80 هزار لیر
   دانشگاه آتاتورک15 هزار لیر
   دانشگاه اژه250 هزار لیر
   دانشگاه حاجت تپه182 هزار لیر
   دانشگاه کاردانیز90 هزار لیر
   دانشگاه دوکوز60 هزار لیر
   دانشگاه کاتب چلبی180 هزار لیر
   دانشگاه حراج پاشا66 هزار لیر
   دانشگاه اوندوکوز مایس80 هزار لیر

   هزینه تحصیل دندانپزشکی در ترکیه بدون آزمون

   در اغلب دانشگاه‌های دندانپزشکی، دانشجویان بومی و بین‌المللی از طریق شرکت در آزمون ورودی موفق به دریافت پذیرش تحصیلی می‌شوند. سوال اغلب متقاضیان این است که آیا راهی برای تحصیل دندانپزشکی بدون شرکت در آزمون ورودی وجود دارد؟ بله، برخی دانشگاه‌های خصوصی شرایط برای ورود به این رشته بدون آزمون را فراهم کرده‌اند. البته، هزینه شرکت در دوره‌های بدون آزمون بیشتر از رشته‌های همراه با آزمون خواهد بود.

   تحصیل در این دانشگاه‌ها معمولا به دو زبان انگلیسی و ترکی استانبولی انجام می‌شود. این عامل نیز در تعیین شهریه نهایی نقش دارد. برای شرکت در دوره‌های انگلیسی زبان باید هزینه بالاتری بپردازید. شهریه و نرخ ثابتی برای هزینه تحصیل دندانپزشکی در ترکیه بدون کنکور وجود ندارد. زیرا، دانشگاه و شهر محل تحصیل باعث افزایش یا کاهش شهریه‌های سالانه می‌شود.

   در حالت کلی، هزینه دوره‌های بدون آزمون دندانپزشکی در بازه 12 هزار تا 560 هزار لیر خواهد بود. شهریه دوره‌های انگلیسی 10 هزار لیر بیشتر از دوره‌های ترکی است. البته پذیرش در این دوره‌ها سخت‌تر خواهد بود. برای موفقیت در این مسیر به رزومه قوی، معادل‌سازی مدرک دیپلم و معدل بالای ۱۶ نیاز دارید.

   برترین کشورها برای تحصیل

   تحصیل در آلمان   تحصیل در کانادا   تحصیل در ترکیه   تحصیل در فرانسه   تحصیل در انگلستان    تحصیل در سوئد   تحصیل در مجارستان تحصیل در اسپانیا تحصیل در دانمارک تحصیل در اتریش تحصیل در ایتالیا تحصیل در آمریکا تحصیل در هلند

   شرایط تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

   اگر قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌های Turkey را دارید قبل از هرچیز باید مدرک ۱۲ ساله دیپلم را دریافت کرده باشید. داوطلبان سال آخر دبیرستان از طریق شرکت در آزمون‌های ورودی موردتایید دانشگاه و کسب نمره حدنصاب محدودیتی برای تحصیل نخواهند داشت. آزمون YOS یکی از آزمون‌های فراگیر کشور ترکیه است. با شرکت در این آزمون و کسب نمره حدنصاب از شانس بالایی برای پذیرش از بیشتر دانشگاه‌های این کشور دارید.

   بر اساس قانون و سیستم آموزشی هر یک از دانشگاه‌ها حدنصاب خاصی برای آزمون ورودی تعیین کرده‌اند. در دانشگاه‌های بدون آزمون هر سال شرایط و استاندارد‌های خاصی برای جذب دانشجویان بین‌المللی تعیین می‌شود. ارائه مدرک دیپلم با نمره بالا و مدرک زبان (آیلتس یا تافل) دو شرط اصلی برای ورود بدون آزمون به دانشگاه‌های دندانپزشکی است. در برخی دانشگاه‌ها نیز برای پذیرش علاوه‌بر موفقیت در آزمون ورودی، ارائه مدرک زبان ضروری خواهد بود.

   شرط معدل برای قبولی در دانشگاه‌های دولتی و تحصیل رایگان در ترکیه اهمیت دارد

   شرط معدل برای تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

   شرط معدل به‌منظور پذیرش از دانشگاه‌های دولتی و خصوصی برای تحصیل دندانپزشکی در کشور ترکیه با هم تفاوت دارد. ارائه مدرک دیپلم با معدل خوب یکی از شرط‌های اصلی برای پذیرش در دانشگاه‌های دندانپزشکی است. اما این موضوع در برنامه‌های بدون آزمون اهمیت بیشتری دارد.

   بر اساس قانون آموزشی کسب معدل حدود ۱۶ در کنار شرکت در آزمون ورودی برای رشته‌های با آزمون ضرورت دارد. اما در رشته‌های بدون آزمون معدل بالا اهمیت بیشتری دارد. تنها دانش‌آموزان با معدل بالای ۱۷ شانس بالایی برای پذیرش بدون کنکور در این رشته دارند.

   باید به این نکته اشاره کنیم تنها دانش‌آموزان دارای معدل دیپلم بالای ۱۸ شانس بالایی برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های دولتی خواهند داشت. اما پذیرش از دانشگاه‌های خصوصی ساده‌تر است. با معدل ۱۵ مشکلی برای ورود به این دانشگاه‌ها نخواهید داشت.

   آزمون ورودی دندانپزشکی در ترکیه

   دانشگاه‌های Turkey مانند هر کشور دیگر برنامه‌ای مدون برای پذیرش در دانشگاه‌های خود تعریف کرده‌اند. شرکت در آزمون ورودی یکی از پیش شرط‌های اصلی برای ادامه تحصیلی در این کشور محسوب می‌شود. اصلی‌ترین آزمون‌های ورودی ترکیه عبارتند از:

   آزمون یوس یا YOS برای تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

   این آزمون برای متقاضیان بین‌المللی علاقه‌مند به تحصیل در دانشگاه‌های دولتی برگزار می‌شوند. زمان برگزاری این آزمون در دانشگاه‌های دولتی و خصوصی با هم متفاوت است. سوالات ریاضی، هوش و میزان تسلط به زبان ترکی بخش‌های اصلی این آزمون را تشکیل می‌دهند. البته داوطلبان باید طی دو مرحله ابتدا به سؤالات ریاضی و هوش و سپس به سوالات زبان پاسخ دهند.

   آزمون ست یا SAT

   برای تحصیل دندانپزشکی در ترکیه به زبان انگلیسی کسب نمره حدنصاب در آزمون ست عامل اصلی برای پذیرش دانشجویان است. این آزمون به زبان انگلیسی برگزار می‌شود. اگر متقاضی تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی هستید باید خود را برای شرکت در آزمون SAT آماده کنید. آزمون ست سالانه چندین مرتبه برای ارزیابی سطح علمی دانش‌آموزان انجام می‌شود.

   آزمون DUS برای دوره تخصص دندانپزشکی در ترکیه

   این آزمون در حقیقت مربوط به تخصص رشته دندانپزشکی است. فارغ‌التحصیلان مقطع عمومی که علاقه‌مند به ادامه تحصیل در دوره تخصص هستند اصلی‌ترین متقاضیان آزمون DUS به‌حساب می‌آیند. آزمون داس هر ساله از طرف دانشگاه‌های دولتی و خصوصی برگزار می‌شود. تسلط به زبان ترکی استانبولی شرط اصلی موفقیت در DUS خواهد بود. این آزمون دو مرحله برای بررسی دانش عمومی متقاضیان در حوزه دندانپزشکی و ارزیابی مهارت‌های کلینیکی آن‌ها برگزار می‌شود.

   تحصیل دندانپزشکی در ترکیه؛ آزمون TOMER

   آن دسته از داوطلبانی که موفق به کسب نمره حدنصاب در آزمون یوس نشوند باید در TOMER شرکت کنند. این آزمون معتبر به‌منظور ارزیابی مهارت و تسلط داوطلبان به زبان ترکی انجام می‌شود. قبولی در تومر نشان‌دهنده مهارت کافی متقاضی به زبان ترکی است.

   آزمون تومر در اغلب دانشگاه‌های ترکیه و برخی شهر‌های ایران مانند تهران و تبریز برگزار می‌شود. برای شرکت در این آزمون می‌توانید راهنمایی‌های لازم را از کارشناسان رویال مهاجرت دریافت کنید.

   بورسیه دندانپزشکی در ترکیه

   نظام آموزشی Turkey از طریق ارائه بورسیه‌های مختلف گامی مؤثر در جهت کاهش دغدغه‌های مالی دانشجویان برداشته است. مهم‌ترین بورسیه‌ها برای دانشجویان دندانپزشکی بعد از مهاجرت به ترکیه شامل موارد زیر می‌شود:

   تحصیل دندانپزشکی در ترکیه با بورسیه ابن سینا

   بودجه این بورسیه رقابتی از طرف دولت تامین می‌شود. دانشجویان بین‌المللی نخبه و برجسته تنها گزینه دریافت این کمک هزینه تحصیل دندانپزشکی در کشور ترکیه هستند. دانشجویان رشته دندانپزشکی و سایر گروه‌های کارشناسی در لیست دریافت‌کنندگان این بورسیه قرار می‌گیرند. معافیت از پرداخت شهریه در کنار دریافت مبلغ ۶۰۰ لیر به‌صورت ماهانه مزایای دریافت بورس ابن سینا محسوب می‌شود. طول دوره این کمک‌های مالی حدود ۸۴ ماه است.

   بورسیه تحقیقاتی STRC

   این بورسیه برای محققان وابسته به دانشگاه‌های علوم پزشکی بدون توجه به ملیت آن‌ها ارائه می‌شود. کمک هزینه 3 هزار دلاری برای پژوهشگران، کمک هزینه ۳۵۰۰ دلاری برای فعالیت‌های پژوهشی در ایام تعطیل و پرداخت هزینه بیمه و سفر بخشی از مزایای این بورسیه هستند. زمان استفاده از این کمک مالی بین یک هفته تا ۱۲ ماه است.

   بورسیه دولتی ترکیه

   این بورسیه تنها به داوطلبان تحصیلات تکمیلی (مقطع ارشد و دکترا) و دانشجویان پزشکی و دندانپزشکی تعلق می‌گیرد. هدف اصلی این نوع کمک هزینه‌ها جذب محقق و پژوهشگر برای تحصیل در دندانپزشکی در ترکیه از سایر کشور‌ها است. متقاضیان دریافت این بورسیه علاوه‌بر معافیت از پرداخت هزینه از مزایایی مانند اقامت رایگان، بیمه درمانی و تأمین مخارج سفر برخوردار می‌شوند.

   تحصیل رایگان دندانپزشکی در ترکیه

   بر اساس قانون، شرایط برای ادامه تحصیل رایگان دانشجویان بین‌المللی در رشته دندانپزشکی وجود ندارد. شهریه بر اساس نوع دانشگاه، مقطع تحصیلی و شهر محل تحصیل متفاوت خواهد بود. دانشجویان تنها از طریق شرکت در برنامه‌های بورسیه می‌توانند به گزینه معافیت کامل از پرداخت شهریه یا کاهش هزینه‌های تحصیل پزشکی در ترکیه دست پیدا کنند.

   دریافت بورسیه تحصیلی تنها راه برای معافیت از شهریه دانشگاه

   تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

   اشاره کردیم که تحصیل در رشته دندانپزشکی به دو زبان انگلیسی و ترکی امکان‌پذیر است. افراد متقاضی تحصیل به زبان انگلیسی موفق به ارائه مدارک معتبر آیلتس یا تافل هستند. شرکت در دوره‌های انگلیسی هزینه بالاتری در مقایسه با دوره‌های ترکی دارد. در برخی موارد، دانشگاه‌های برای ارزیابی مهارت دانشجویان بین‌المللی به زبان انگلیسی برگزاری آزمون‌های ارزیابی را قبل از پذیرش نهایی متقاضیان در اولویت قرار می‌دهند.

   تحصیل داروسازی در ترکیه

   برای رشته داروسازی مانند فرایند تحصیل دندانپزشکی در ترکیه، شرکت در آزمون‌های ورودی و کسب نمره حدنصاب ضرورت دارد. متقاضیان شرکت در دوره‌های انگلیسی باید در آزمون SAT شرکت کنند. اما کسب نمره حدنصاب در آزمون یوس تنها راه برای تحصیل به زبان ترکی خواهد بود.

   دانشگاه‌های آنکارا، حاجت تپه و استانبول بهترین گزینه‌ها برای تحصیل در رشته داروسازی هستند. در این رشته تحصیلی نیز شرایط برای ورود بدون کنکور به دانشگاه وجود دارد. در چنین حالت بعد از مهاجرت تحصیلی به ترکیه موظف به پرداخت شهریه بیشتری هستید.

   مدارک لازم برای اخذ پذیرش دندانپزشکی در ترکیه

   روابط خوب ایران و ترکیه مسیر دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های این کشور را ساده‌تر می‌کند. این مزیت در کاهش هزینه‌ها و مدارک موردنیاز برای پذیرش تحصیلی نقش کلیدی دارد. بعد از دریافت پذیرش نامه از دانشگاه برای دریافت ویزای تحصیلی ترکیه با مشکل روبرو نمی‌شوید. اصلی‌ترین مدارک عبارتند از:

   • اصل و اسکن شناسنامه و پاسپورت
   • رزومه قوی و کارنامه تحصیلی
   • معادل‌سازی مدرک دیپلم
   • کسب نمره حدنصاب در آزمون‌های ورودی
   • ارائه مدارک تاییدکننده مهارت‌های زبانی (انگلیسی و ترکی)
   • اثبات تمکن مالی
   • پرداخت هزینه‌های دانشگاه

   تخصص دندانپزشکی در ترکیه

   تخصص دندانپزشکی در دانشگاه‌های ترکیه به بخش تشخیص، پیشگیری و درمان بیماری‌های دهان، دندان و لثه اختصاص می‌یابد. شرایط برای ادامه تحصیل دانشجویان بین‌المللی در تخصص‌های جراحی فک، ارتودنسی، پروتز‌های دندانی، ایمپلنت، ریشه کنی، ترمیم، جرمگیری دندان و لثه فراهم است. دندانپزشکان می‌توانند تحصیلات تخصصی خود را در زمینه‌های ترمیمی، اندودانتیکس، رادیولوژی و زیبایی ادامه دهند.

   بعد از اتمام دوره پنج ساله تحصیل دندانپزشکی در ترکیه شرکت در آزمون تخصص و کسب نمره حدنصاب تنها راه برای ورود به تخصص محسوب می‌شود. اگر دوره دندانپزشکی عمومی را در ایران به پایان رسانده‌اید با استفاده از خدمات وکیل مهاجرت به ترکیه فرایند پذیرش از دانشگاه‌ها کوتاه‌تر خواهد بود.

   درآمد پزشکان در ترکیه

   عوامل مختلفی بر تعیین درآمد ماهانه و سالانه پزشکان و دندانپزشکان در Turkey تاثیر می‌گذارد. تخصص، سابقه کار، شهر محل طبابت، تعداد بیمار و خدمات ارائه‌شده مهم‌ترین عوامل در تعیین درآمد هستند. اما به صورت میانگین درآمد این افراد در ترکیه کمتر از 6 هزار دلار نخواهد بود.

   بالابودن میانگین درآمد پزشکان و دندانپزشکان در ترکیه عامل اصلی افزایش تقاضای مهاجرت کادر درمان به این سرزمین تاریخی است. البته، درآمد برخی رشته‌های تخصصی مانند دندانپزشکان متخصص، جراحی عمومی، زنان و داخلی بیش از سایر پزشکان در نظر گرفته می‌شود.

   عوامل مختلفی مانند تخصص، تعداد بیماران و شهر محل خدمت در تعیین درآمد پزشکان نقش کلیدی دارد

   اقامت ترکیه از طریق تحصیل دندانپزشکی

   اغلب متقاضیان مهاجرت تحصیلی علاقه‌مند به دریافت مجوز اقامت و کار بعد از اتمام تحصیلات خود هستند. سوال اصلی آن‌ها این است که آیا راهی برای اقامت و شهروندی از طریق تحصیل در رشته دندانپزشکی وجود دارد؟

   بر اساس قانون، دولت Turkey به دانشجویان بین‌المللی مجوز اقامت و تابعیت ترکیه نمی‌دهد. سال‌های تحصیل بخشی از سال‌های اقامت به‌حساب نمی‌آیند. اما راه‌هایی وجود دارد که فرصت اقامت دائم بعد از اتمام تحصیل را فراهم می‌کند. این موارد عبارتند از:

   • دریافت مجوز کار دانشجویی
   • اخذ پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای معتبر
   • راه‌اندازی یک کسب و کار درآمدزا

   شرکت در آزمون ورودی، کسب نمره حدنصاب و تسلط به زبان ترکی یا انگلیسی شرط‌های اصلی تحصیل دندانپزشکی در ترکیه هستند. برای موفقیت در این مسیر به راهنمای درستو ارتباطات قوی نیاز دارید. مؤسسه مهاجرتی رویال مهاجرت با ارائه خدمات مشاوره و وکالت بهترین مسیر برای ادامه تحصیل در Turkey را به شما پیشنهاد می‌کند.

   سؤالات متداول

   آزمون YOS، SAT، DUS و تومر اصلی‌ترین آزمون‌های ورودی هستند.

   بله، در دانشگاه دولتی تنها با معدل ۱۸ به بالا شانس قبولی دارید. اما با معدل بالای ۱۵ مشکلی برای پذیرش از دانشگاه‌های خصوصی نخواهید داشت.

   اصل و اسکن مدارک هویتی، رزومه، ریزنمرات، معادل‌سازی مدرک دیپلم، قبولی در آزمون ورودی و تمکن مالی برای تحصیل در دانشگاه‌های ترکیه ضروری است.

   تنها در صورتی‌که موفق به دریافت پیشنهاد شغلی، راه‌اندازی کسب‌وکار و مجوز کار شوید شانس دریافت تابعیت خواهید داشت.

   مقالات مرتبط

   اخذ تابعیت و شهروندی ترکیه + شرایط و روش های اخذ تابعیت ترکیه

   اخذ شهروندی و تابعیت ترکیه

   این روزها کمتر کسی پیدا می‌شود که آوازه‌ی پیشرفت اقتصادی کشور ترکیه به گوشش نرسیده باشد. از آنجایی که پاسپورت ترکیه دارای رده‌بندی خوبی در …

   کاریابی در ترکیه

   کشور ترکیه به‌ دلیل موقعیت جغرافیایی مناسب و نزدیکی فرهنگی به کشور ما از مقاصد محبوب ایرانیان است. یکی از روش‌های مهاجرت به این کشور، …

   حقوق کارگری در ترکیه

   حقوق کارگری در ترکیه

   ترکیه به عنوان یکی از بزرگترین اقتصادهای منطقه، جایگاه قوی و مهمی در بازار جهانی دارد. به همین دلیل هم بسیاری از افراد تمایل دارند …

   انواع بیمه در ترکیه

   انواع بیمه در ترکیه

   بیمه سلامت ترکیه برای همه شهروندان مقیم ترکیه و همچنین برای متقاضیان خارجی که در این کشور اقامت و زندگی می کنند، اجباری است. در …

   تحصیل داروسازی در ترکیه + شرایط و هزینه تحصیل داروسازی

   تحصیل داروسازی در ترکیه

   رشته داروسازی در ترکیه یکی از رشته های محبوب گروه تجربی است که داوطلبان زیادی دارد. ترکیه به دلیل نزدیکی به ایران و دارا بودن …

   زندگی در ترکیه

   زندگی در ترکیه

   اگر به دنبال زندگی باکیفیت، به صرفه، مدرن و به دور از احساس غربت هستید زندگی در ترکیه می‌تواند برای شما انتخاب مناسبی باشد. اگر …

   ثبت شرکت در ترکیه در سال 2023

   ثبت شرکت در ترکیه

   یکی از رایج ترین روش های سرمایه گذاری و مهاجرت به ترکیه برای متقاضیان ایرانی ثبت شرکت های تجاری در این کشور است. ثبت و …

   تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

   تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

   پیچیدگی‌های قبولی در کنکور سراسری ایران و شرایط مطلوب تحصیل دندانپزشکی در ترکیه سالانه تعداد زیادی دانشجوی ایرانی و بین‌المللی را به سمت این کشور …

   ددلاین دانشگاه های ترکیه

   ددلاین دانشگاه های ترکیه

   تقریباً هیچ شهری در ترکیه وجود ندارد که یک یا دو دانشگاه در آنها نباشد. بیش از 200 دانشگاه در ترکیه وجود دارد که از …

   تحصیل پزشکی در ترکیه

   تحصیل پزشکی در ترکیه

   ترکیه در دو دهه اخیر در زمینه آموزش پزشکی گام‌های بلندی برداشته است. دانشگاه‌های کشور ترکیه در میان بهترین دانشگاه‌های اروپا قرار دارند. دلایل اصلی …

   حقوق پناهندگی در ترکیه در سال 2023

   حقوق پناهندگی در ترکیه

   ترکیه همچنان میزبان بیشترین تعداد پناهندگان در سراسر جهان است، زیرا تعداد افرادی که به اجبار در سراسر جهان به دلیل درگیری، خشونت و آزار …

   کارآفرینی در ترکیه

   کارآفرینی در ترکیه

   در سال های اخیر، شاهد داغ شدن کارآفرینی و ظهور شرکت های فناوری نوین و استارت آپ های جدید برای ایجاد و توسعه کسب و …

   لیست مشاغل مورد نیاز ترکیه + نرخ بیکاری در ترکیه

   لیست مشاغل مورد نیاز ترکیه

   برای اینکه درباره مشاغل مورد نیاز ترکیه اطلاعاتی بدست آورید، لازم است تا در ابتدا با روند کاریابی و استخدام شهروندان خارجی در این کشور …

   تحصیل کارشناسی در ترکیه و کارشناسی ارشد در ترکیه + شرایط پذیرش

   تحصیل کارشناسی و ارشد در ترکیه

   مهاجرت تحصیلی به کشور ترکیه به ویژه در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در میان دانشجویان ایرانی بسیار رایج شده است. پس از پیوستن کشور …

   خرید سهام در ترکیه

   خرید سهام در ترکیه

   سرمایه گذاری در ترکیه می تواند یکی از راه های بهبود معیشت و سطح زندگی باشد. به خصوص با وجود تحریم های مختلف ایران، به …

   مهاجرت کاری به ترکه

   مهاجرت کاری به ترکیه

   بسیاری از افراد دنیا تمایل دارند تا کاری، مرتبط با تخصص خود پیدا کرده و در یک کشور دیگر مشغول به کار شوند. یکی از …

   تحصیل در کالج های ترکیه ۲۰۲۳-۲۰۲۴

   تحصیل در کالج های ترکیه

   ایده تحصیل در ترکیه همزمان با فراگیری مهارت های شغلی و کسب آمادگی برای کار و اشتغال پس از فارغ التحصیلی مقدمه تحصیل در کالج …

   مهاجرت سرمایه گذاری در ترکیه در سال 2023

   مهاجرت سرمایه گذاری در ترکیه

   مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به ترکیه یکی از بهترین راه های مهاجرت به این کشور است و طبق قوانین ترکیه می تواند منجر به …

   خرید ملک در ترکیه

   خرید و قیمت ملک در ترکیه

   کشور ترکیه یکی از محبوب‌ترین کشور­های خاورمیانه است. عوامل مهمی مانند موقعیت استراتژیک، تاریخ غنی، معماری زیبا و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در ترکیه را جز برترین …

   بورسیه تحصیلی ترکیه

   بورسیه تحصیلی ترکیه

   بورسیه تحصیلی همواره جزو برنامه های محبوب میان دانشجویان بین المللی بوده است زیرا دانشجویان به این ترتیب می توانند بخش زیادی از هزینه های …

   همه چیز درباره وکیل مهاجرت در ترکیه

   وکیل مهاجرت ترکیه

   ترکیه یکی از کشورهایی است که به دلایل گوناگون، از دیرباز میزبان مهاجران ایرانی پرشماری بوده است. این کشور به دلیل هم مرز بودن با …

   اقامت دائم ترکیه

   در سال های اخیر تعداد زیادی از ایرانیان، به ترکیه مهاجرت کرده اند. برای این دسته از افراد اطلاع از از روش ها و نحوه …

   شرایط و هزینه زندگی در ترکیه

   شرایط و هزینه زندگی در ترکیه

   یکی از عوامل موثر بر انتخاب یک کشور برای مهاجرت، موضوع هزینه های زندگی می باشد. کشور ترکیه به دلیل رشد اقتصادی خوب، فرهنگ مهاجر …

   نظر خود را بنویسید

   نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   مشاوره رایگان مهاجرت