خرید ملک در فرانسه
رویال مهاجرت می 8, 2023

خرید ملک در فرانسه

بدون شک فرانسه یکی از زیباترین کشورهای دنیا می باشد که بسیاری از افراد علاقه دارند تا برای ادامه زندگی خود به آن مهاجرت کنند. یکی از روش های ورود به خاک این کشور، خرید خانه در فرانسه می باشد.

برای این که با قوانین اخذ اقامت فرانسه با خرید ملک، آشنا شوید این راهنمای خرید ملک در فرانسه از رویال مهاجرت را از دست ندهید. ما در این مطلب صفر تا صد شرایط خرید ملک در فرانسه و دریافت اقامت این کشور را برای شما توضیح می دهیم.

اقامت فرانسه از طریق خرید ملک با شرایط و هزینه خرید

بر اساس آخرین قوانین مهاجرتی که از سوی اداره مهاجرت کشور فرانسه اعلام شده است، مهاجران خارج از اتحادیه اروپا هیچ گونه محدودیتی برای خرید ملک در کشور فرانسه ندارند. این به آن معنا است که متقاضیان فارغ از ملیت خود، می توانند در کشور فرانسه برای خرید ملک اقدام کنند. در این شرایط اگر فرد نسبت به امور خرید ملک و مستغلات در فرانسه آشنایی داشته باشد، می تواند مراحل خرید آپارتمان در فرانسه را با سرعت بیشتری طی کند.

اقامت در فرانسه با خرید ملک، همچون دیگر روش های مهاجرتی شرایط و جزئیات مخصوص خودش را دارد. از جمله شرایط مهم برای دریافت اقامت این کشور از طریق خرید ملک، متقاضی باید تمکن مالی برای زندگی فرانسه را ارائه دهد. همچنین ملک خریداری شده باید ارزش قابل قبولی داشته باشد تا متقاضی بتواند از این طریق اقامت دریافت کند.

افرادی که می خواهند برای اقامت فرانسه اقدام کنند باید علاوه بر شرایط عمومی خرید ملک در این کشور، با جزئیاتی همچون مالیات ها و مراحل اداری آن نیز آشنایی داشته باشند. چنانچه افراد در این زمینه اطلاعات و تجربه کافی را ندارند این امکان وجود دارد تا از آژانس های فعال در زمینه املاک کمک بگیرند. کارشناسان و وکلای مهاجرتی ما در رویال مهاجرت، همواره آماده ارائه مشاوره و انجام صفر تا صد مراحل اخذ اقامت فرانسه از طریق خرید ملک هستند.

شرایط خرید ملک در فرانسه

خرید ملک در کشور فرانسه، یکی از روش های زیر مجموعه سرمایه گذاری در این کشور محسوب می شود. همانطور که گفتیم مهاجران در این زمینه محدودیتی ندارند و می توانند نسبت به خرید آپارتمان یا خانه های ویلایی در فرانسه اقدام کند. در این زمینه به این نکته توجه داشته باشید که صرف خرید ملک منجر به دریافت اقامت دائم فرانسه برای متقاضی نمی شود.

به این ترتیب چنانچه تمایل به خرید خانه فرانسه و گرفتن اقامت این کشور دارید، در ابتدا از یک روش دیگر ویزای فرانسه را دریافت کنید. به عنوان مثال شما می توانید از طریق ویزای خود حمایتی فرانسه اقدام کرده و بعد از ورود به خاک این کشور، به خرید خانه بپردازید.

به طور کلی با توجه به این که شرایط اقتصادی کشور فرانسه رو به رشد می باشد و بازار املاک و مستغلات در این کشور نیز نوسانات کمی دارد، خرید ملک در این کشور یک سرمایه گذاری امن و مطمئن محسوب می شود. در جدول زیر شرایط لازم برای اخذ اقامت فرانسه با خرید ملک را مشاهده می کنید:

شرایط لازم برای خرید ملک در فرانسه
پاسپورت معتبر با حداقل دو سال اعتبار
عکس رنگی پاسپورتی
بیمه مسافرتی ۹۰ روزه
اصل و ترجمه مدارک کاری متقاضی
اصل و ترجمه مدارک هویتی متقاضی و همراهان وی
اصل و ترجمه اسناد مالکیت با تایید دادگستری و وزارت امور خارجه
گردش سه ماه یا شش ماه حساب بانکی شخص به زبان انگلیسی
تمکن مالی و گواهی مانده حساب شخص به زبان انگلیسی

خرید خانه پاریس

مراحل خرید ملک در فرانسه

اطلاع از مراحل خرید خانه های ویلایی یا آپارتمان در کشور فرانسه، برای افرادی که به دنبال دریافت اقامت از طریق خرید ملک در فرانسه هستند اهمیت زیادی دارد. در این بخش مراحل خرید خانه در فرانسه را برای شما توضیح می دهیم.

البته به این نکته توجه داشته باشید که به طور کلی خرید ملک در یک کشور دیگر، مستلزم شناخت و اطلاعات کافی از بازار املاک و مستغلات و مناطق مختلف و مراحل اداری آن می باشد. لذا توصیه می کنیم در این زمینه از وکلا و کارشناسان مهاجرتی با تجربه کمک بگیرید تا با مشکلات حقوقی و مالی مواجه نشوید. مراحل خرید خانه و اقامت این کشور عبارت است از:

 • پیدا کردن ملک مورد نظر و مذاکره با فروشنده
 • تنظیم قرارداد اولیه و انتقال پیش پرداخت
 • بعد از پرداخت تمام مبلغ ملک سند به اسم خریدار منتقل شده و ویزای تایپ d فرانسه به متقاضی اعطا می شود
 • متقاضی باید مالیات و دیگر هزینه های جانبی خانه را بپردازد

همانطور که گفتیم بعد از انتقال سند مالکیت به نام خریدار، متقاضی ویزای تایپ دی را دریافت می کند. این ویزا معمولاً اعتباری یک ساله دارد و متقاضی می تواند مجددا آن را تمدید کند.

به این ترتیب فرد این امکان را دارد تا مدت زمان اقامت خود را در فرانسه افزایش داده و در ادامه با پیدا کردن کار یا راه اندازی یک بیزینس، اقامت دائم را دریافت کند؛ بنابراین این افراد می توانند در روش غیر مستقیم از طریق خرید ملک در فرانسه، اقامت این کشور را دریافت کنند.

برترین کشور ها برای سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در آلمان سرمایه گذاری در کانادا سرمایه گذاری در ترکیه سرمایه گذاری در فرانسه سرمایه گذاری در اسپانیا سرمایه گذاری در سوئد سرمایه گذاری در انگلیس سرمایه گذاری در دانمارک سرمایه گذاری در اتریش سرمایه گذاری در هلند سرمایه گذاری در ایتالیا سرمایه گذاری در آمریکا سرمایه گذاری در مجارستان 

مزایای خرید خانه در کشور فرانسه

یکی از سوالاتی که معمولاً افراد می پرسند این است که چرا خرید خانه در کشور فرانسه تا این حد داغ شده است؟ به طور کلی خرید ملک در فرانسه برای اقامت یا اهداف سرمایه گذاری، مزایای بسیار زیادی را به همراه دارد. از جمله مزایای اقامت فرانسه از طریق خرید ملک، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سرمایه گذاری در یک اقتصاد امن و آرام و خوش آتیه
 • کمترین نیاز به حضور فیزیکی در خاک کشور فرانسه
 • اجازه کار برای مدت زمانی که فرد در فرانسه حضور دارد
 • امکان استفاده از خدمات درمانی رایگان
 • امکان درخواست ویزای همراه
 • عدم نیاز به ارائه مدرک زبان فرانسوی یا انگلیسی
 • امکان دریافت اقامت موقت و در نهایت اقامت دائم

اگر شما هم به دنبال سرمایه گذاری و دریافت اقامت فرانسه خرید ملک، هستید می توانید با کارشناسان و وکلای با تجربه ما در رویال مهاجرت مشورت کرده و از خدمات راهنمایی خرید ملک در فرانسه ما بهره مند شوید.

هزینه های خرید ملک در فرانسه

اطلاع از میزان هزینه های خرید خانه و آپارتمان در کشور فرانسه اهمیت زیادی دارد. متقاضیان با بررسی جدول هزینه خرید ملک در فرانسه می توانند برای سرمایه گذاری در فرانسه، برنامه ریزی بهتری انجام دهند. از این رو در جدول زیر هزینه خرید ملک در فرانسه را مشاهده می کنید و می توانید برای خرید آپارتمان در پاریس و دیگر شهرهای این کشور، بر اساس بودجه خود تصمیم بگیرید.

شهرقیمت  به ازای هر مترمربع در مرکز شهرقیمت به ازای هر مترمربع در حومه
پاریس (Paris)13852 یورو10335 یورو
تولوز (Toulouse)4688 یورو3043 یورو
نانت (Nantes)4288 یورو2622 یورو
مون  پلیه (Montpellier)3660 یورو2575 یورو
لیل (Lille)3220 یورو2540 یورو
نیس (Nice)6325 یورو4725 یورو
آنتیب (Antibes)5125 یورو4000 یورو
لیون (Lyon)5100 یورو3057 یورو
مارسی (Marseille)3200 یورو2530 یورو

اقامت فرانسه با خرید ملک

هزینه اجاره خانه در فرانسه

بسیاری از افرادی که از طریق کار، تحصیل یا سرمایه گذاری و دیگر روش ها وارد کشور فرانسه می شوند و توانایی خرید ملک در فرانسه و اقامت ندارند، در شهر محل سکونت خود خانه ای اجاره می کنند. از این رو اطلاع از میزان هزینه اجاره خانه ها نیز اهمیت زیادی دارد.

به طور کلی بسته به شهر، منطقه سکونت و متراژ خانه هزینه اجاره ها متغیر می باشد. بر اساس آمارها پاریس گران ترین شهر فرانسه بوده و مارسی ارزان ترین شهر این کشور برای اجاره یا خرید ملک محسوب می شود؛ بنابراین شما می توانید بسته به شرایط خود و میزان بودجه ای که در اختیار دارید، نسبت به اجاره ملک در این کشور اقدام کنید.

چنانچه بخواهید در پاریس یک آپارتمان سه خوابه اجاره کنید، باید حدود 2500 یورو در ماه بپردازید؛ اما شما می توانید در شهرهای دیگر این کشور آپارتمان های یک خوابه با هزینه حدود ۴۰۰ تا ۶۰۰ یورو در ماه نیز اجاره کنید.

متقاضیانی که می خواهند در فرانسه خانه اجاره کنند باید به موضوع ودیعه نیز توجه داشته باشند. اغلب صاحب خانه ها در این کشور، برای اجاره دادن خانه مبلغی را به عنوان ودیعه تعیین می کنند که متقاضی باید آن را پرداخت کند. این مبلغ معمولاً به اندازه یک ماه اجاره خانه می باشد.

حداقل قیمت خانه در فرانسه چقدر است؟

برای افرادی که با بودجه مشخصی به دنبال اخذ اقامت فرانسه از طریق خرید ملک هستند، اطلاع از حداقل قیمت ملک در این کشور اهمیت زیادی دارد. کمترین قیمت خانه در این کشور به شهرهای کوچک و خانه هایی که خارج از شهرها هستند، تعلق می گیرد؛ بنابراین شما می توانید با ورود به شهرها و روستاهای این کشور خانه های ارزان قیمتی را پیدا کنید.

به طور کلی هرچه از مرکز شهر به سمت حومه برویم قیمت ملک کاهش پیدا می کند. در حال حاضر چنانچه بخواهید در حومه شهر پاریس ملک خریداری کنید، باید به ازای هر متر مربع ۱۰ هزار یورو بپردازید. برای خرید ملک در شهرهایی مثل مارسی یا لیل نیز می توانید بین ۲ تا ۳ هزار یورو به ازای هر متر مربع هزینه بپردازید.

وکیل خرید خانه در فرانسه با رویال مهاجرت

به طور کلی خرید خانه در هر کشوری، نیازمند تجربه و اطلاعات کافی و شناخته بازار املاک می باشد. لذا حضور یک وکیل و کارشناس با تجربه برای طی مراحل خرید ملک در یک کشور دیگر الزامی به نظر می رسد.

موسسه حقوقی و مهاجرتی رویال مهاجرت با تکیه و سال ها تجربه خود در زمینه امور مهاجرتی از جمله اخذ اقامت فرانسه با خرید ملک، همواره آماده ارائه بهترین و تخصصی ترین مشاوره به شما عزیزان می باشد. وکیل مهاجرت به فرانسه، به شما کمک می کند تا در سریعترین زمان ممکن و بر اساس سرمایه خود مناسب ترین ملک را در این کشور پیدا کرده و خریداری نمایید.

استاندارد های سرمایه گذاری در فرانسه

اگر شما هم علاقه مند به مهاجرت به فرانسه از طریق خرید ملک هستید، حتماً قبل از هرگونه اقدامی باید استانداردهای سرمایه گذاری در این کشور را بشناسید. منظور از استانداردهای سرمایه گذاری، بررسی شاخص های اقتصادی و دیگر مواردی می باشد، که ممکن است روی سرمایه گذاری شما در این کشور تاثیر گذار باشند.

از جمله استانداردهای مهم که باید در نظر داشته باشید، میزان حمایت های دولت از سرمایه گذاران است. هرچه دولت مورد نظر توجه بیشتری به سرمایه گذاران خارجی داشته باشد، ریسک به خطر افتادن سرمایه ها کمتر می شود.

از دیگر استاندارد های مهم، نرخ ریسک مصادره اموال است. هرچه ریسک مصادره اموال کمتر باشد، نشان می دهد که اقتصاد کشور مورد نظر امن تر است. بر اساس آخرین آمارها، شاخص مصادره اموال در کشور فرانسه از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۹ ثابت و برابر با عدد یک بوده است.

این موضوع نشان می دهد که با خرید خانه سرمایه شما به هیچ عنوان در معرض خطر نخواهد بود. نرخ کنترل فساد نیز در این کشور برابر عدد 1.2 می باشد که در مقایسه با دیگر کشورها بسیار مناسب است. این موضوع نشان می دهد که شرایط اقتصادی در این کشور شفاف بوده و در مقایسه با دیگر کشورها میزان فساد کمتری دارد.

بهترین شهر ها برای خرید ملک در فرانسه

طبیعتاً افراد علاقه دارند تا ملک خود را در بهترین شهرها و مناطق خریداری کنند، تا به این ترتیب روز به روز بر ارزش سرمایه آنها اضافه شود. این موضوع درباره خرید خانه در فرانسه پاریس یا دیگر شهرهای آن نیز صدق می کند.

اگر بودجه شما برای خرید خانه در شهری مثل پاریس کافی نیست، می توانید در دیگر شهرهای این کشور که شرایط مناسبی نیز دارند اقدام به خرید ملک کنید. بهترین شهرها برای دریافت اقامت فرانسه از طریق خرید ملک عبارت است از:

پاریس (Paris)
تولوز (Toulouse)
نانت (Nantes)
مون  پلیه (Montpellier)
لیل (Lille)
نیس (Nice)
آنتیب (Antibes)
لیون (Lyon)
مارسی (Marseille)

اخذ اقامت دائم فرانسه با خرید ملک

همانطور که در ابتدای این مطلب نیز گفتیم، کشور فرانسه از طریق خرید ملک به افراد اقامت نمی دهد. از این رو متقاضیان باید از طریق روش های دیگری همچون تحصیل، کار یا سرمایه گذاری نسبت به دریافت اقامت فرانسه اقدام کرده و بعد از ورود به این کشور، برای خرید ملک برنامه ریزی کند.

توصیه می کنیم در زمینه خرید ملک از افراد باتجربه و متخصص کمک بگیرید تا در این زمینه با مشکلات حقوقی مواجه نشوید. همچنین متقاضی می تواند بعد از خرید ملک در کشور فرانسه و دریافت ویزای تایپ دی مدت اقامت خود را در این کشور افزایش دهد و در نهایت نیز بعد از گذشت ۵ سال از اقامت وی در فرانسه و در صورت پرداخت منظم مالیات ها، اقامت دائم این کشور را دریافت کند.

خرید ملک در فرانسه

مدارک لازم جهت خرید خانه

مهمترین مدارکی که متقاضیان دریافت اقامت با خرید ملک در فرانسه باید ارائه دهند، عبارت است از:

 • سند ملک خریداری شده در کشور فرانسه
 • اسناد هویتی و در صورت وجود کپی سند ازدواج
 • بیمه درمانی با پوشش بین المللی
 • گذرنامه معتبر
 • عکس پاسپورتی
 • تمکن مالی و صورتحساب بانکی ۶ ماه گذشته متقاضی

سخن پایانی

ما در این نوشتار تلاش کردیم تا به همه سوالات شما پیرامون دریافت اقامت فرانسه با خرید ملک پاسخ دهیم. به طور کلی امکان دریافت اقامت کشور فرانسه صرفاً از طریق خرید ملک وجود ندارد. با این حال این کشور اقتصادی رو به رشد داشته و خرید ملک در آن، یک سرمایه گذاری سودآور محسوب می شود.

از این رو شما می توانید در تمامی مراحل از راهنمایی های کارشناسان و وکلای برجسته ما در رویال مهاجرت بهره مند شوید. به این منظور می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید و سوالات خود را بپرسید.

 

سؤالات متداول درباره خرید ملک در فرانسه  

حداقل هزینه ها برای خرید ملک در شهرهای کوچک این کشور  از ۲ تا ۳ هزار یورو به ازای هر مترمربع شروع می شود.

مهاجران می توانند بدون هیچگونه مشکلی و صرفاً با داشتن سرمایه کافی برای خرید ملک در کشور فرانسه اقدام کنند.

 خیر در حال حاضر امکان اخذ اقامت فرانسه از طریق خرید ملک وجود ندارد.

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان مهاجرت