کاریابی در کشور فرانسه
رویال مهاجرت می 29, 2023

کاریابی در کشور فرانسه

مردم کشور فرانسه به خوبی توانسته اند، بین زندگی و کار تعادل برقرار کنند. از این رو در این کشور، شاهد رفاه بالا و ارزش ساعت های کاری هستیم. این موضوع باعث شده است تا فرانسه مقصدی مناسب برای افراد جویای کار، متخصصین و فنی کاران باشد. ما در این مقاله شما را با نحوه کاریابی در فرانسه و پیدا کردن فرصت های شغلی طلایی در این کشور آشنا می کنیم.

کاریابی در فرانسه با شرایط و کاریابی و هزینه ها

فرانسه کشوری با ۶۶ میلیون نفر جمعیت، در غرب اروپا می باشد که مناطق و قلمروهای بسیاری دارد. این کشور سواحل زیبایی دارد که آن را به یکی از دیدنی ترین کشورهای دنیا تبدیل کرده است. از نظر مساحت نیز فرانسه بزرگترین کشور اروپای غربی و سومین کشور بزرگ در سراسر قاره سبز محسوب می شود.

نرخ بیکاری در این کشور ۸ درصد است که نشان می دهد افراد برای پیدا کردن کار در فرانسه با مشکل زیادی مواجه نیستند. برخورداری از آزادی، زندگی در یک کشور خوش آب و هوا، بهره مندی از زندگی با رفاه بالا و دستمزد های مناسب از جمله عواملی هستند که باعث شده اند تا بسیاری از مردم کشورهای دنیا، به دنبال کاریابی در فرانسه باشند.

در سال های اخیر نیز شاهد افزایش تعداد افرادی بوده ایم که از طریق ویزای کار وارد کشور فرانسه شده اند. افرادی که کاریابی کرده و شغلی مناسبی در این کشور پیدا می کنند می توانند بعد از دریافت ویزای کار، از مزایای زندگی در یک کشور اتحادیه اروپا برخوردار شده و به راحتی به کشورهای مختلف حوزه شنگن رفت آمد کنند. متخصصان و افرادی که مهارت های فنی دارند می توانند برای دریافت ویزای کاری کشور فرانسه اقدام کنند. به این منظور فرد باید بتواند کار مناسب با مهارت و تخصص خود را در این کشور پیدا کرده و رزومه کاری را برای کارفرما ارسال نماید.

یکی از بهترین روش ها برای کاریابی در فرانسه، کاریابی از راه دور به کمک آژانس ها و موسسات کاریابی یا وب سایت های کاریابی در فرانسه می باشد. هزینه های کاریابی به این روش بسیار پایین و مقرون به صرفه بوده و فرد می تواند تعداد بسیار زیادی فرصت شغلی مختلف را بررسی کرده و رزومه خود را برای آنها ارسال کند.

بسیاری از مردم کشورهای دنیا، به دنبال کاریابی در فرانسه باشند.

بازار کار در فرانسه چگونه است؟

یکی از مهم ترین مواردی که برای مهاجرت به فرانسه کاریابی در این کشور  باید به آن توجه کنید، بازار کار در این کشور می باشد. همانطور که در ابتدای این مطلب نیز گفتیم نرخ بیکاری در فرانسه هشت درصد است، این آمار نشان می دهد که به ازای هر ۱۰۰ نفر در فرانسه ۸ نفر بیکار هستند. همچنین در سال های اخیر و بعد از بحران های اقتصادی، بسیاری از دانشجویان بین المللی نیز بعد از فراغت از تحصیل برای کار به کشورهای دیگری همچون سوئیس، آلمان، اتریش و غیره مهاجرت کرده اند.

با این حال همچنان افراد متخصص این امکان را دارند تا با حقوق و مزایای عالی در فرانسه مشغول به کار شوند. یکی از مهم ترین الزامات برای شاغل شدن در کشور فرانسه، داشتن دعوت نامه کاری از سوی یک کارفرما در این کشور می باشد. شما می توانید با ارسال رزومه کاری و تحصیلی خود برای کارفرماهای مختلف از آنها دعوت نامه دریافت نمایید.

کارفرما باید با توجه به استانی که در آن ساکن است برای شما درخواست مجوز کار بدهد و اثبات کند که به تخصص و مهارت شما در زمینه کاری خود نیاز دارد. همچنین کارفرما باید ثابت کند که برای پیدا کردن کارمند مورد نظر، یک بار در کشور فرانسه و یک بار هم در اتحادیه اروپا آگهی داده و نتوانسته فرد مناسبی را پیدا کند، به همین دلیل هم قصد دارد فردی را خارج از اتحادیه اروپا استخدام نماید.

اگر میخواهید درباره ویزای بازنشستگی فرانسه و شرایط آن بدانید میتوانید مقاله مربوط به این موضوع را درسایت رویال مهاجرت مطالعه فرمایید.

کاریابی در فرانسه چگونه است؟

برای کاریابی در فرانسه، متقاضیان می توانند از دو روش اقدام کنند. در روش اول فرد می تواند از طریق ویزای توریستی وارد خاک فرانسه شده و به صورت حضوری در شرکت ها و مراکزی که به نیروی کار نیاز دارند، مصاحبه کاری بدهد. این روش معایبی همچون هزینه بالا و و وقت گیر بودن دارد. با این حال به دلیل این که متقاضی حضورا در محل کار با کارفرما مصاحبه می کند، شانس بالایی برای دریافت دعوتنامه کاری خواهد داشت.

در روش دوم فرد نیازی به حضور در خاک فرانسه نداشته و می تواند از طریق آگهی های موجود در وب سایت های کاریابی، موسسات کاریابی بین المللی و وکلای مهاجرتی شغل مناسب خود را پیدا کند. برای این که شانس خود را برای دریافت دعوت نامه از سوی کارفرما افزایش دهید، حتماً به اصول رزومه نویسی توجه داشته باشید.

برای مهاجرت کاری به فرانسه توجه داشته باشید که کارفرمایان اروپایی معمولاً علاقه ای به رزومه های طولانی و پر شاخ و برگ ندارند. به همین دلیل بهتر است به صورتی ساده و شفاف به تمامی مهارت ها، توانایی ها و سوابق تحصیلی و کاری خود در رزومه اشاره کرده و از اضافه گویی و شاخ و برگ های زیاد در آن پرهیز کنید.

برترین کشور ها برای مهاجرت کاری

مهاجرت کاری به آلمان  مهاجرت کاری به کانادا مهاجرت کاری به ترکیه مهاجرت کاری به فرانسه مهاجرت کاری به انگلستان مهاجرت کاری به اسپانیا مهاجرت کاری به سوئد مهاجرت کاری به اتریش مهاجرت کاری به مجارستان مهاجرت کاری به دانمارک مهاجرت کاری به آمریکا مهاجرت کاری به هلند مهاجرت کاری به ایتالیا

کار در صنایع مهم در فرانسه

شرکت های بسیار بزرگی از جمله پژو، کارفور و رنو در کشور فرانسه مستقر هستند و باعث شده اند تا صنعت در فرانسه توسعه بسیار خوبی یافته باشد. از جمله مهم ترین صنایع موجود در این کشور می توان به صنعت های خودروسازی، هوا و فضا، داروسازی، الکترونیک، امور مالی، غذا، ماشین آلات صنعتی و گردشگری اشاره کرد. شما می توانید در شرکت های کوچک و بنگاه های اقتصادی کمتر شناخته شده یا کمپانی های بزرگی که در فرانسه موجود هستند مشغول به کار شوید.

فرصت های شغلی پردرآمد در فرانسه کدام اند؟

یکی از سوالات مهمی که متقاضیان کاریابی در فرانسه می پرسند این است که چه شغل هایی در فرانسه پردرآمد تر هستند؟ اگر شما هم قصد دارید برای کار وارد کشور فرانسه شوید حتماً نگاهی به لیست مشاغل پردرآمد در این کشور بیندازید تا بتوانید بر این اساس، فرصت های شغلی مناسب را انتخاب کنید. محبوب ترین و پردرآمدترین فرصت های شغلی موجود در کشور فرانسه عبارت اند از:

 • برق کاری
 • جوشکاری
 • نجاری
 • حوزه های پزشکی از جمله پزشک و پرستار
 • کارگران ساختمانی
 • متخصصان فناوری اطلاعات و ارتباطات
 • نقشه برداران
 • متخصصان زمینه مهندسی و ریاضی
 • علوم و فناوری

اگر در یکی از زمینه های یاد شده دارای سابقه کاری و مهارت خوبی هستید، شما نیز می توانید در کشور فرانسه مشغول به کار شوید. چنانچه در این زمینه مهارت و اطلاعات کافی ندارید ما در موسسه رویال مهاجرت آماده ارائه مشاوره تخصصی و انجام تمامی مراحل کاریابی در فرانسه و ویزای کاری برای شما هستیم.

میزان حقوق شغلی در فرانسه چقدر است؟

در تمامی کشورها حداقل دستمزد برای کارمندان و کارگران تعریف شده است. در کشور فرانسه هم کمترین میزان حقوق بر اساس هزینه های ماهانه یک فرد تعیین شده است. این مبلغ معمولاً سالانه و متناسب با تورم موجود در این کشور تغییر می کند. حقوق پایه یا حداقل دستمزد در کشور فرانسه، SMIC نامیده شده و ۱۰.۲۵ یورو در ساعت می باشد.

به این ترتیب یک کارمند تمام وقت ماهانه ۱۲۳۰ یورو درآمد دارد. بر اساس آمارهای اعلام شده تنها ۱۰ درصد از مردم فرانسه حقوق پایه یا کمتر از آن را دریافت می کنند. این نشان می دهد که ۹۰ درصد از مردم این کشور درآمدی بالاتر از حداقل دستمزدها دارند. همچنین بر اساس پژوهش های موسسه یوروستات، مردم کشور فرانسه از نظر قدرت خرید با حداقل دستمزد رتبه سوم را در قاره اروپا دارند.

مردم کشور فرانسه از نظر قدرت خرید با حداقل دستمزد، رتبه سوم را در قاره اروپا دارند.

قوانین کار و حقوق کار در فرانسه برای کارجویان

اطلاع از قوانین کار و مقررات آن در کشور فرانسه برای کارجویان اهمیت زیادی دارد. کارمندان در این کشور ۳۵ ساعت در هفته کار کرده و و چنانچه بیشتر کار کنند اضافه کاری دریافت خواهند کرد. افراد ۵ هفته تعطیلات در سال داشته و از مزایایی همچون زمان ناهار و استراحت و مرخصی استحقاقی بهره مند هستند. تمامی افرادی که در شرکت هایی با بیش از ۵۰ کارمند کار می کنند به طور خودکار از حمایت های اتحادیه کار فرانسه برخوردار خواهند شد.

در فرانسه نوشتن قرارداد کاری در شرکت های کوچک و کسب و کارهای نوپا، چندان مرسوم نیست با این حال مهاجران حتما باید قرارداد کاری امضا کنند. این قراردادها معمولاً یک تا سه ماه اعتبار دارند البته در مواردی نیز ممکن است سالانه باشند. چنانچه کارفرمایی اقدام به اخراج کارمند خود کند باید از دستورالعمل ها و قوانین اتحادیه کار پیروی کرده باشد. همچنین در این کشور، گروه های خاصی از کارمندان مثل زنان باردار یا افرادی که دچار حوادث خاص شده اند، از حمایت های دولت و قانون برای جلوگیری از اخراج شدن برخوردار هستند.

راه های کاریابی در فرانسه چیست؟

بسیاری از افراد آرزوی شاغل شدن در کشور فرانسه و کسب درآمد خوب را در ذهن دارند. سوالی که این افراد می پرسند این است که راه های کاریابی در فرانسه چیست؟ به طور کلی روش های پیدا کردن کار در فرانسه عبارت است از:

 • آژانس های استخدامی
 • سفارت خانه ها یا سازمان های خارجی
 • روزنامه ها شبکه های اجتماعی
 • وب سایت ها

کاریابی در فرانسه از طریق آژانس های استخدامی

متقاضیان با ثبت نام و ساختن یک پرونده در آژانس های استخدامی می توانند شانس خود را برای کاریابی در فرانسه امتحان کنند. کارفرماهای مختلف برای استخدام کارمندان مورد نیاز خود به این آژانس ها مراجعه کرده و از بین افرادی که رزومه و مهارت مرتبط داشته باشند تعدادی را برای مصاحبه گزینش می کنند تا از این طریق بتوانند کارمند مورد نظر خود را انتخاب نمایند.

کاریابی در فرانسه از طریق سفارتخانه ها و سازمان های خارجی

یکی از کانال های کاریابی در کشور فرانسه، سازمان های خارجی و سفارتخانه ها می باشد. این سازمان ها معمولا افرادی را که سطح مهارت زبان فرانسوی آنها خوب باشد برای کارهای مختلف استخدام می کنند.

کاریابی در فرانسه از طریق روزنامه ها

در کشور فرانسه هنوز هم بسیاری از کارفرما ها برای پیدا کردن کارمندان در روزنامه آگهی می دهند. شما نیز می توانید این روزنامه ها را بررسی کرده و فرصت های شغلی موجود در آن را ارزیابی کنید.

کاریابی در فرانسه از طریق شبکه های اجتماعی

لینکدین یکی از شبکه های اجتماعی بسیار خوب برای کاریابی می باشد. شما می توانید از طریق شبکه های اجتماعی مختلف فرصت های شغلی و کارفرما های زیادی را پیدا کرده و از این طریق شانس خود را برای دریافت دعوتنامه کاری افزایش دهید. به این نکته توجه داشته باشید که در صورت تسلط به زبان فرانسوی شانس شما برای کاریابی در این کشور بیشتر می شود.

مشاغل آزاد و فریلنسری در فرانسه

این روزها بازار مشاغل آزاد و فریلنسری در سراسر دنیا حسابی داغ شده است. اگر دارای یک مهارت خاص هستید که امکان دورکاری یا پروژه ای کار کردن را به شما می دهد، می توانید به صورت فریلنسری کار کرده و به کسب درآمد بپردازید. در حال حاضر حدود ۱۲ درصد از نیروی کار کشور فرانسه خود اشتغال هستند.

تعداد زیادی از این افراد به صورت فریلنسری کار می کنند و از این طریق می توانند درآمدهای خوبی دریافت کنند. از طرفی چنانچه شما به صورت فردی کار کنید مشمول قوانین مالیاتی سنگین نمی شوید. همچنین اگر در ادامه کسب و کار شما رشد کند می توانید به عنوان کارآفرین یا شرکت نوپا کسب و کار خود را اداره نمایید.

مشاغل تدریس در فرانسه

چنانچه به زبان هایی مثل اسپانیایی، انگلیسی یا آلمانی مسلط هستید می توانید در فرانسه به تدریس مشغول شوید. البته برای این که در سیستم آموزشی این کشور به تدریس بپردازید باید مدارک مورد تایید را داشته باشید. داشتن مدرک های بین المللی آیلتس و تافل و گذراندن دوره های تدریس زبان و همچنین داشتن تجربه تدریس به شما کمک می کند تا بتوانید در آژانس ها و موسسات خصوصی و آموزش زبان مشغول شوید. خوشبختانه در شهرهای مختلف فرانسه تعداد زیادی مدرسه خصوصی آموزش زبان وجود دارد و فرصت های بسیار زیادی برای افرادی که به زبان هایی غیر از فرانسوی مسلط هستند، فراهم می باشد.

شرایط لازم برای کار در فرانسه

مهمترین شرایط برای کار در کشور فرانسه عبارت است از:

 • داشتن سن زیر ۴۵ سال
 • تسلط به یکی از زبان های انگلیسی یا فرانسوی
 • دعوت نامه از سوی کارفرما
 • سوابق کاری کافی و مرتبط
 • تمکن مالی و گردش حساب کافی
 • انگیزه نامه برای حضور در کشور فرانسه
 • ویزای کار
 • مجوز کار در فرانسه

ویزای کار در فرانسه

ویزای کار در فرانسه یکی از مهمترین مدارکی است که متقاضی برای مشغول به کار شدن در این کشور باید دریافت کند. بعد از این که دعوت نامه کاری از سوی کارفرما برای شما ارسال شد، باید تمامی مدارک از جمله مدارک هویتی، تمکن مالی و غیره را ترجمه کرده و برای سفارت فرانسه ارسال نمایید. چنانچه همه چیز درست باشد ویزای کار برای شما صادر می شود. این ویزا معمولا اعتباری 1 الی 2 ساله دارد و قابل تمدید می باشد.

ویزای کار در فرانسه

شرایط زبان برای کار در فرانسه

از جمله دغدغه های بسیار مهم افرادی که طریق سایت کاریابی فرانسه یا دیگر روش ها قصد دارند به این کشور مهاجرت کنند، مدرک زبان می باشد. متقاضیان همواره این سوال را می پرسند که آیا برای کار در کشور فرانسه باید به زبان فرانسوی مسلط باشیم؟ به طور کلی افراد برای این که بتوانند در این کشور کار کنند باید بتوانند به زبان فرانسوی صحبت کنند.

بر اساس تجربه کارفرما های فرانسوی مدرک زبان B1 یا B2 فرانسوی را از کارجویان می خواهند. همچنین برخی از مشاغل ممکن است متقاضی را ملزم به شرکت در آزمون زبان کنند یا از وی بخواهند مدرک زبان بین المللی ارائه دهد. به طور کلی برای کار و زندگی در فرانسه تسلط به زبان فرانسوی یکی از شروط مهم می باشد.

شماره های مالیاتی و تأمین اجتماعی در فرانسه

بعد از کاریابی برای افرادی که شغل خود را در کشور فرانسه پیدا کرده اند ۲ شماره مهم صادر می شود. شماره اول مربوط به شناسنامه مالیاتی (SPI) بوده و شماره دوم از سوی تامین اجتماعی (INSEE) صادر می شود. شماره SPI برای پیگیری پرداخت های مالیاتی متقاضی در فرانسه استفاده می شود. شماره INSEE در راستای مطالبه مزایای بیکاری یا بیمه های درمانی برای فرد صادر شده و در همین زمینه نیز استفاده می شود؛ بنابراین بعد از پیدا کردن کار و صدور ویزای کاری، متقاضی باید نسبت به دریافت شماره های مالیاتی و تامین اجتماعی اقدام کند.

سخن آخر

ما در این نوشتار به تمامی سوالات شما پیرامون کاریابی در فرانسه، روش ها و شرایط آن پاسخ دادیم. چنانچه تمایل دارید که در کشور فرانسه به کاریابی پرداخته و ویزای کار این کشور را دریافت کنید می توانید با کارشناسان و وکلای مهاجرتی ما در رویال مهاجرت تماس حاصل فرمایید. وکلای با تجربه ما ضمن ارائه مشاوره تخصصی، در تمامی مراحل کاریابی و دریافت ویزای کاری فرانسه در کنار شما هستند.

سؤالات متداول درباره  کاریابی در کشور فرانسه 

 برای کاریابی در این کشور متقاضی باید تجربه و تخصص به همراه سابقه کار کافی داشته باشد و رزومه کاری خود را برای کارفرما های مختلف ارسال نماید.

حداقل دستمزد ها در این کشور ۱۲۳۰ یورو می باشد.

 در حال حاضر نرخ بیکاری در این کشور حدود ۸ درصد است.

 متقاضیان برای کار در فرانسه باید به زبان فرانسوی مسلط باشند.

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان مهاجرت