ویزای استارتاپ فرانسه
رویال مهاجرت می 29, 2023

ویزای استارتاپ فرانسه

پیشرفت روزافزون تکنولوژی و رونق بازار های مربوط به آن، باعث شده تا ایده پردازی و راه اندازی کسب و کارهای مبتنی بر ایده های تازه در حوزه فناوری، به یکی از سودآورترین بازار های دنیا تبدیل شود. به همین دلیل هم تعداد زیادی از سرمایه گذاران بین المللی و افراد خلاق و ایده پرداز، با هدف راه اندازی استارتاپ های خود به کشورهای مختلف مهاجرت می کنند.

در این بین ویزای استارتاپ فرانسه محبوبیت بسیار زیادی دارد زیرا این کشور شرایط خوبی را برای سرمایه گذاران و افراد ایده پرداز مهیا نموده است. ما در این نوشته از بلاگ گروه رویال مهاجرت به هزینه شرایط و روش های اخذ ویزای استارت آپ فرانسه می پردازیم.

ویزای استارت آپ فرانسه + هزینه و شرایط اخذ اقامت

بدون شک کشور فرانسه یکی از زیباترین کشورهای دنیاست که بسیاری از مردم دنیا رویای زندگی در فرانسه زیبا را در سر می پروراند. فرانسه علاوه بر برخورداری از تاریخ و فرهنگ غنی، آب و هوای بسیار عالی داشته و همچنین وجود کمپانی های معتبر و بزرگ دنیا در این کشور، عاملی بوده تا دیگر کسب و کارهای نوپا نیز تمایل داشته باشند اقدام به مهاجرت به فرانسه نموده و کار خود را در این کشور آغاز کنند.

دولت فرانسه همواره حمایت های گسترده ای را از سرمایه گذاران و کارآفرینان خارجی به عمل آورده است. یکی از بهترین و سریع ترین روش های ورود به خاک فرانسه ویزای استارت آپ می باشد. یکی از علل این امر مناسب بودن و مقرون به صرفه بودن دریافت این نوع ویزا است. متقاضی در این روش با پرداخت کمترین هزینه ممکن می تواند، وارد خاک فرانسه شود. از این رو برای افرادی که شرایط مهاجرت تحصیلی به فرانسه را ندارند، انتخاب ویزای استارتاپ به فرانسه یک گزینه هوشمندانه محسوب می شود.

این افراد می توانند علاوه بر خود، برای خانواده شان نیز ویزای همراه دریافت کنند. از طرفی در این روش فرد به سرمایه اولیه زیادی نیاز ندارد زیرا می تواند از محل سرمایه گذاران بین المللی، سرمایه مورد نیاز خود را تامین کند. به طور کلی این نوع ویزا شرایط ایده آلی دارد و همین موضوع باعث شده تا بسیاری از مردم به دنبال بررسی و اطلاع از شرایط ویزای استارتاپ فرانسه باشند.

معرفی استارت آپ در فرانسه

معرفی استارت آپ در فرانسه

استارتاپ معمولاً به کسب و کارهای تازه ای گفته می شود که بر پایه یک ایده جدید در زمینه فناوری، تکنولوژی، هوش مصنوعی و غیره می باشد. در حال حاضر شرکت های استارتاپی نقش تعیین کننده ای در درآمدزایی، اشتغالزایی و تولید ثروت بازی می کنند. جالب است که بدانید شرکت بزرگی همچون فیسبوک نیز در ابتدا یک استارتاپ بوده است که در سال ۲۰۰۳ در دانشگاه هاروارد تاسیس شد و توانست به یکی از بزرگ ترین و تاثیرگذارترین شرکت های دنیا تبدیل شود.

کشورهای مختلف دنیا اهمیت زیادی برای استارتاپ ها قائل هستند زیرا چنانچه یک استارتاپ ایده خوبی داشته باشد و حمایت شود سود بسیار زیادی برای حامیان آن به دنبال خواهد داشت. به جرأت می توان گفت فرانسه یک مرکز فوق مدرن و تخصصی در زمینه فناوری و تکنولوژی محسوب می شود. این کشور یک اکوسیستم استارتاپی بسیار پیشرفته دارد که باعث می شود تا ایده پردازان و افراد خلاق از سراسر دنیا بتوانند برنامه های خود را اجرایی کرده و فعالیت خود را زیر چتر حمایتی این کشور آغاز کنند.

اکوسیستم فناوری این کشور قصد دارد تا فرانسه را به قطب اصلی جذب فناوری و استارتاپ های دنیا تبدیل کند. تمام این سیاست ها باعث شد تا کشور فرانسه برای جذب و حمایت از سرمایه گذاران و افراد خلاق در زمینه استارت آپ، ویزای PASS TALENT را صادر کند. دارندگان این نوع ویزا ۴ سال اقامت در فرانسه خواهند داشت.

در کنار اخذ ویزای کار فرانسه، روش استارتاپ نیز یکی از روش های مهاجرت به این کشور محسوب می شود. برنامه استارت آپ ویزای فرانسه برای تمامی افرادی که علاقه مند به راه اندازی کسب و کار خود در یک کشور رو به رشد هستند و ایده های زیادی در ذهن آنها وجود دارد مناسب می باشد. این افراد می توانند ایده خود را پرورش داده و به سودآوری برسانند. همچنین از جمله مزایای دریافت ویزای استارت آپ فرانسه امکان بردن اعضای خانواده به عنوان همراه و اقامت چند ساله قابل تمدید فرانسه می باشد.

شرایط دریافت ویزای استارت آپ فرانسه چیست؟

بسیاری از افرادی که می خواهند وارد کشور فرانسه شوند، به دنبال شرایط دریافت ویزای استارتاپ این کشور هستند. برای دریافت ویزای استارتاپ فرانسه باید شرایط لازم را داشته باشید. از جمله مهمترین شرایط برای صدور این نوع ویزا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • داشتن ایده ناب و تازه
 • ارائه یک طرح تجاری یا بیزینس پلن قوی و قابل قبول برای دولت فرانسه
 • داشتن تجربه کاری و مهارت در زمینه مرتبط با کسب و کار مورد نظر
 • ارائه تمکن مالی کافی یا سرمایه اولیه مورد نیاز

البته همانطور که گفتیم متقاضیان برای راه اندازی استارتاپ خود در کشور فرانسه نیازی به سرمایه اولیه هنگفت ندارند  و بعد از ثبت شرکت می توانند با ارائه طرح تجاری خود توجه سرمایه گذاران را جلب کرده و از این طریق تامین سرمایه کنند. از این رو یکی از مهم ترین شروط برای دریافت ویزای استارتاپ فرانسه، تدوین یک بیزینس پلن یا طرح تجاری قابل قبول می باشد. طرح تجاری باید به گونه ای تهیه شده باشد که بتواند دولت فرانسه و سایر سرمایه گذاران را مجاب کند که طرح مورد نظر شما سودآور بوده و برای دولت این کشور، منافع اقتصادی به همراه خواهد داشت.

برترین کشور ها برای سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در آلمان سرمایه گذاری در کانادا سرمایه گذاری در ترکیه سرمایه گذاری در فرانسه سرمایه گذاری در اسپانیا سرمایه گذاری در سوئد سرمایه گذاری در انگلیس سرمایه گذاری در دانمارک سرمایه گذاری در اتریش سرمایه گذاری در هلند سرمایه گذاری در ایتالیا سرمایه گذاری در آمریکا سرمایه گذاری در مجارستان 

مراحل اخذ استارت آپ فرانسه

اگر شما هم می خواهید ادامه زندگی خود را در کشور زیبای فرانسه برنامه ریزی کرده و در عین حال ایده های موجود در ذهن تان را نیز عملی کنید، بدون شک استارتاپ ویزای کشور فرانسه یکی از بهترین گزینه ها برای شما می باشد. یکی از سوالاتی که افراد می پرسند این است که چگونه باید ویزای استارتاپ فرانسه را دریافت کنیم؟ مهم ترین مراحلی که شخص برای دریافت این ویزا باید طی کند عبارت است از:

 • ایده پردازی و پیدا کردن یک ایده تازه در یک حوزه مناسب
 • تدوین طرح تجاری و بیزینس پلن و ارزیابی بازارهای کشور فرانسه و رقبا
 • ثبت شرکت در کشور فرانسه و دریافت کد مالیاتی
 • ارسال مدارک دوبیتی مدارک ثبت شرکت و طرح تجاری برای دولت فرانسه
 • دریافت ویزای استارتاپ
 • شروع فعالیت

چنانچه در زمینه دریافت ویزای استارت آپ فرانسه و یا جزئیات آن از جمله ثبت شرکت در این کشور، به اطلاعات بیشتری نیاز داشته باشید می توانید با وکلای برجسته و کارشناسان ما در موسسه رویال مهاجرت، تماس حاصل کرده و

مراحل اخذ استارت آپ فرانسه

هزینه ویزای استارتاپ فرانسه چقدر است؟

برای دریافت ویزای استارتاپ و مهاجرت به کشور فرانسه متقاضیان باید هزینه هایی را پرداخت کنند. از این رو اطلاع از هزینه ویزای استارتاپ فرانسه برای متقاضیان اهمیت زیادی دارد. از جمله اصلی ترین هزینه هایی که متقاضیان در مسیر راه اندازی یک استارتاپ در کشور فرانسه باید بپردازید هزینه ثبت شرکت و هزینه های مربوط به مالیات و دریافت مجوز کار می باشد.

از طرفی برای مواردی همچون حق تمبر و هزینه صدور ویزا نیز متقاضیان باید مبلغ ۲۵ یورو و ۹۹ یورو پرداخت شود. همچنین کسی که قصد دارد برای استارتاپ فرانسه اقدام کند باید مدارک تمکن مالی خود را ارائه دهد، که در بیشتر مواقع نیازی به بلوکه شدن حساب نیست و صرفاً ارائه گردش مالی کفایت می کند. در این روش متقاضی باید به صورت منظم مالیات خود را بپردازد و به این نکته توجه داشته باشید که در صورت عدم پرداخت مالیات روند اخذ اقامت کشور فرانسه از این طریق مختل خواهد شد.

یکی از بخش های مهم راه اندازی یک کسب و کار در کشور فرانسه، سرمایه لازم برای خرید مواد اولیه، اجاره محل کار، حقوق و دستمزد های مربوط به کارمندان و سایر هزینه های جاری می باشد. در بسیاری از مواقع چنانچه شخص ایده خوب و تازه ای داشته باشد می تواند یک سرمایه گذار جذب کرده و این بخش از نیازهای خود را از طریق سرمایه گذاران تامین کند.

خصوصیت طرح های استارتاپی برای مهاجرت از طریق استارتاپ فرانسه

یکی از سوالاتی که پیش می آید این است که آیا با ارائه هر ایده و طرحی می توان ویزای استارتاپ فرانسه را دریافت کرد؟ پاسخ منفی می باشد، در واقع کشور فرانسه تنها استارتاپ هایی را تایید می کند که مطمئن شود آینده خوبی در انتظار آنها خواهد بود. از این رو متقاضیان باید طرح هایی را ارائه دهند که دولت فرانسه را مجاب کند تا ویزا برای آنها صادر نماید.

اطلاع از ویژگی ها و خصوصیت های یک طرح تجاری قابل قبول، برای افرادی که می خواهند استارتاپ ویزای فرانسه را دریافت کنند اهمیت بسیار زیادی دارد. مهم ترین ویژگی های یک استارتاپ موفق در کشور فرانسه عبارت است از:

 • استارت آپ مبتنی بر یک ایده جدید و با هدف ارزش آفرینی با استفاده از ظرفیت های موجود در این کشور باشد
 • مدل کسب و کار باید تکرار پذیر باشد، یعنی بتوان استارتاپ را به سادگی از محصولی به محصول دیگر توسعه داد
 • مدل کسب و کار باید مقیاس پذیر باشد، یعنی بتوان در صورت استقبال مردم استارت آپ را در مقیاس بزرگتری طراحی کرد. به عنوان مثال کسب و کاری که در ابتدا برای سرویس دهی به ۱۰۰ نفر طراحی شده، باید بتواند در صورت نیاز به ۱۰۰ هزار نفر سرویس دهد و قابلیت توسعه داشته باشد
 • کسب و کار شما باید در راستای منافع اقتصادی و ملی کشور فرانسه بوده و حتی الامکان برای مردم این کشور اشتغال زایی کند

بهترین زمینه ها برای راه اندازی استارت آپ در فرانسه کدام است؟

برای این که بتوانید ویزای استارتاپ فرانسه را دریافت کرده و کسب و کار خود را در این کشور راه اندازی کنید، باید بهترین زمینه ها را برای راه اندازی یک استارتاپ در فرانسه بشناسید. عدم شناخت صحیح بازار و ظرفیت های موجود در این کشور باعث می شود تا کسب و کار شما نتواند آنچنان که باید رشد و توسعه پیدا نکند.

از این رو در این بخش شما را با بهترین و مناسب ترین زمینه ها برای راه اندازی یک استارتاپ در فرانسه آشنا می کنیم. شما می توانید در یکی از این حوزه ها ایده پردازی کرده و به این ترتیب ویزای استارت آپ کشور فرانسه را دریافت کنید. از جمله بهترین حوزه هایی که شما می توانید استارتاپ خود را بر اساس آن راه اندازی کنید، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • فین تک
 • ارز دیجیتال
 • استارتاپ های مربوط به غذا
 • استارتاپ های بیوتک و سلامت محور
 • تجارت الکترونیک
 • شبکه و امنیت
 • یادگیری ماشینی، هوش مصنوعی و رباتیک
 • نرم افزار و سرگرمی
 • حمل و نقل
 • زیبایی و آرایشی

زمینه های گفته شده از جمله محبوب ترین و پرطرفدارترین حوزه ها برای راه اندازی یک بیزینس جدید در کشور فرانسه می باشد. شما می توانید با مشاهده استارت آپ های فعال در این زمینه ها در فرانسه و دیگر کشورهای دنیا و همچنین بررسی مشکلات مردم، ایده های جدیدی را خلق کرده و به این ترتیب خود را برای راه اندازی یک استارتاپ آماده کنید.

مهاجرت خانوادگی به فرانسه از طریق استارتاپ امکان پذیر است؟

مهاجران همواره این دغدغه را دارند که بتوانند بعد از مهاجرت خود برای اعضای خانواده نیز ویزای همراه دریافت کنند. حال سوالی که پیش می آید این است که آیا برنامه استارت آپ ویزای فرانسه امکان درخواست ویزای همراه را به مهاجران می دهد؟ خوشبختانه در این روش متقاضی می تواند برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود درخواست ویزای همراه دهد.

از جمله مزایای این روش این است که شرایط سختی برای صدور ویزای همراه وجود ندارد و همچنین بعد از مهاجرت همسر متقاضی اجازه کار تمام وقت و فرزندان وی اجازه تحصیل خواهند داشت. به این منظور لازم است یا فرد بعد از ارسال مدارک خود برای دریافت ویزای استارت آپ فرانسه، فرم درخواست ویزای همراه نیز تکمیل کرده و به همراه مدارک هویتی همراهان ارسال نماید.

مزایا و معایب اخذ ویزای استارتاپ فرانسه

تمامی روش های مهاجرتی دارای مزایا و معایب مخصوص خود هستند که متقاضیان باید قبل از اقدام هر یک از مزایا و معایب روش ها را مطالعه کرده و بر اساس آن تصمیم بگیرند. از جمله مزایای ویزای استارتاپ فرانسه برای کارمندان، سرمایه گذاران و بنیان گذاران آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • امکان دریافت اقامت فرانسه با استفاده از استارت آپ
 • امکان و فرزندان کمتر از ۱۸ سال و درخواست اقامت برای آنان
 • امکان دریافت اقامت دائم کشور فرانسه
 • عدم نیاز به سرمایه اولیه زیاد
 • امکان افتتاح حساب بانکی در فرانسه
 • زندگی در یک کشور امن و آرام و امکان رفت آمد به کشورهای اتحادیه اروپا
 • برخورداری از حمایت های مالی دولت و صندوق های سرمایه گذاری فرانسوی

به طور کلی ویزای استارتاپ فرانسه، یکی از راحت ترین روش های مهاجرتی می باشد که زیر مچموعه سرمایه گذاری در فرانسه می باشد. این روش شانس حضور در یکی از بزرگترین اکوسیستم های استارتاپی دنیا را به متقاضی می دهد و باعث می شود تا شخص بتواند ایده های موجود در ذهن خود را با استفاده از حمایت و پشتیبانی انکوباتور های فرانسوی اجرایی کند.

اقامت دائم فرانسه

اخذ اقامت و تابعیت از طریق استارتاپ فرانسه

تعداد زیادی از افرادی که از روش هایی همچون استارتاپ وارد کشور فرانسه شده اند، از کیفیت زندگی کار و تحصیل خود رضایت داشته و به همین دلیل تمایل دارند تا اقامت دائم و تابعیت این کشور زیبا را به دست بیاورند. برای دریافت اقامت دائم لازم است تا فرد ۵ سال مداوم و بی وقفه در خاک فرانسه اقامت داشته و مالیات خود را به طور منظم پرداخت کرده باشد.

همچنین فرد باید با ارائه اسناد و مدارک ثابت کند که استارتاپ وی سودآوری خوبی برای کشور فرانسه داشته است تا به این ترتیب تواند برای خود و خانواده اش اقامت دائم دریافت کند. متقاضی بعد از دریافت اقامت دائم می تواند تابعیت فرانسوی بگیرد. به این منظور فرد باید ثابت کند که صمیمیت و نزدیکی زیادی با فرهنگ فرانسوی داشته و به زبان این کشور نیز مسلط شده است. از دیگر شروط برای دریافت اقامت و تابعیت فرانسه، نداشتن سوء سابقه کیفری در مدت اقامت در این کشور می باشد.

خدمات موسسه رویال در خصوص مهاجرت از طریق استارتاپ در فرانسه

راه اندازی یک کسب و کار جدید و نوپا آن هم در یک کشور دیگر سختی ها و چالش های زیادی برای متقاضیان به همراه دارد. یکی از بهترین تصمیماتی که افراد در این مسیر می گیرند، کمک گرفتن از وکلا و مشاورین با تجربه در زمینه ثبت استارتاپ است. ما در موسسه رویال مهاجرت، صفر تا صد ایده پردازی و ثبت استارتاپ در کشور فرانسه را برای شما انجام می دهیم تا به این ترتیب در کوتاه ترین زمان ممکن به نتایج مطلوب خود برسید.

سخن آخر

ما در این نوشتار تلاش کردیم تا شما را با شرایط دریافت ویزای استارتاپ فرانسه و مزایای آن آشنا کنیم. این ویزا با هدف حمایت از افراد خلاق و ایده پرداز ارائه شده است. اگر شما هم احساس می کنید، ایده های ارزشمندی در ذهن دارید، می توانید شانس خود را برای دریافت این ویزا امتحان کنید. همچنین هر سوال یا ابهامی که در زمینه ویزای استارتاپ کشور فرانسه داشته باشید، می توانید با کارشناسان و وکلای با تجربه ما تماس حاصل کرده تا به پاسخ سوالات خود برسید.

سؤالات متداول درباره  ویزای استارتاپ فرانسه 

بله. کشور فرانسه یکی از بزرگترین اکوسیستم های استارتاپی را در قاره اروپا دارد.

متقاضیان برای دریافت این ویزا باید ایده یک استارتاپ را به همراه تجربه کاری مرتبط و سرمایه اولیه کافی داشته باشند.

بله. متقاضی می تواند برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود نیز درخواست ویزای همراه بدهد.

بله. متقاضی می تواند بعد از گذشت ۵ سال از اقامت خود برای دریافت اقامت دائم فرانسه اقدام کند.

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان مهاجرت