ثبت شرکت در دانمارک
تیم نویسندگان رویال مهاجرت نوامبر 29, 2023

ثبت شرکت در دانمارک

دانمارک به‌دلیل برخورداری از اقتصاد قوی و زیرساخت‌های مناسب، مقصد ایده‌آلی برای سرمایه‌گذاری به‌حساب می‌آید. بر اساس قانون، کارآفرینان بین‌المللی حتی با مبلغی در حدود 6 هزار دلار محدودیتی برای ثبت شرکت در دانمارک ندارند. دریافت مجوز اقامت موقت برای متقاضی اصلی، همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال او سایر مزایای سرمایه‌گذاری در Denmark است. کارشناسان موسسه مهاجرتی رویال مهاجرت به شما مژده می‌دهند که با ۹ سال کار مداوم و پرداخت مالیات محدودیتی برای اقامت دائم در این کشور نخواهید داشت.
درخواست فوری مشاوره

  درخواست فوری مشاوره

   مزایای ثبت شرکت در دانمارک

   رشد چشمگیر اقتصاد Denmark در سال‌های اخیر، بستر مناسبی برای جذب سرمایه‌های خارجی و خصوصی‌سازی فراهم کرده است. به‌دلیل محدودیت منابع طبیعی و وابستگی اقتصاد به صادرات محصولات دامی و کشاورزی، دولت دانمارک از بیزینس پلن‌های سودآور استقبال می‌کند. سوددهی بسیار مطلوب در کنار امنیت سرمایه دو مزیت اصلی ثبت شرکت در اتحادیه اروپا در نظر گرفته می‌شود. سایر مزایایی که از آن بهره می‌برید شامل نکات ذیل خواهد بود:
   • محدودیتی برای سفر و تجارت در سایر کشور‌های حوزه شینگن نخواهید داشت.
   • بعد از سه سال کار و پرداخت مالیات مسیر برای ثبت درخواست اقامت دائم و شهروندی هموار می‌شود.
   • فرایند دریافت ویزا برای سفر به سایر نقاط جهان ساده‌تر خواهد شد.
   • با پرداخت ۱۰۰ درصد مالیات نیازی به استخدام شریک محلی در شرکت خود نخواهید داشت.
   • میزان مالیات در این کشور بسیار کمتر از اغلب کشور‌های مرفه اروپایی است.
   • ثبت شرکت‌های استارتاپی روشی ساده، سریع و کم هزینه برای مهاجرت به‌حساب می‌آید.
   • شرایط مناسبی برای ثبت اینترنتی شرکت وجود دارد.

   انواع شرکت در دانمارک

   در یک دسته‌بندی کلی می‌توان انواع شرکت‌های ثبت شده در Denmark را به دسته‌های زیر تقسیم کرد:

   ثبت شرکت در دانمارک؛ شرکت A/S یا سهامی خاص

   امضای تفاهم نامه بین موسسین یکی از پیش شرط‌های اصلی برای تاسیس این نمونه شرکت‌ها است. در گام اول و بعد از ارائه اطلاعات اساسی برای ثبت شرکت در کشور دانمارک نوبت به تنظیم اساسنامه و پرداخت سرمایه موردنیاز برای سهام می‌رسد. پس از آن باید در یک تاریخ دقیق تمام اعضا از جمله هیئت مدیره، سهامداران و هیئت نظارت تعیین شود. اطلاعات لازم برای ثبت این نمونه شرکت‌ها عبارتند از:
   • ارائه اطلاعات شخصی مؤسس و اعضای هیئت مدیره
   • نام و محل ثبت شرکت
   • نوع و برنامه تجری در کنار تعیین میزان سرمایه
   برای تاسیس شرکت‌های سهامی خاص به حداقل یک مؤسس و سه عضو نیاز دارید. بر اساس قانون، موسس شرکت نمی‌تواند مالک آن باشد. وجود یک دانمارکی که مالک بیش از ۵ درصد کل سهام شرکت باشد یکی دیگر از پیش شرط‌های کلیدی برای تأسیس شرکت A/S به حساب می‌آید. سرمایه اولیه این شرکت نیز ۵۰۰ هزار کرون یا ۷۴ هزار دلار تعیین شده است.

   شرکت I/S یا دارای مشارکت عمومی

   برای تاسیس این نوع شرکت دو فرد یا دو سازمان باید رابطه خود را در اساسنامه تعریف کنند. برای ثبت شرکت‌های I/S باید تمام مدارک موردنیاز حدود هشت هفته قبل از امضای قرارداد نهایی به آژانس بازرگانی و شرکت‌های دانمارک ارسال شود.پس از اتمام مراحل ثبت شرکت در دانمارک، یک شماره ثبت مرکزی به هر شرکت اختصاص داده می‌شود. در این روش نیازی به سرمایه سهام وجود ندارد و دارایی اصلی شرکت شامل وجوه مشارکتی و اموال شرکا است.

   شرکت‌های APS یا دارای مسئولیت محدود

   یکی از رایج‌ترین روش‌ها برای سرمایه ‌گذاری در دانمارک تأسیس شرکت APS است. اگر مایل به اعمال نظر شخصی خود در مرحله مدیریت شرکت هستید این گزینه برای شما عالی خواهد بود. اغلب شرکت‌های کارآفرینی یا دارای مدیریت خانوادگی در دسته شرکت‌های APS قرار می‌گیرند.

   شرکت‌های K/S یا تضامنی

   این نوع شرکت‌ها حداقل به یک شریک عامل یا فعال و دو عضو نیز دارند. مسئولیت تعهدات شرکت بر عهده شریک تضامنی آن خواهد بود. این موسسه به شرکایی با مسئولیت محدود نیاز دارد. آن‌ها باید مسئولی تعهدات شرکت یا سقف سرمایه اولیه خود را به عهده بگیرند. سرمایه لازم برای تأسیس شرکت‌های K/S نیز 6 هزار دلار یا ۴۰ هزار کرون تعیین شده است.برای انتخاب نوع شرکت باید به هدف و میزان سرمایه اولیه خود دقت کنید

   هزینه ثبت شرکت در دانمارک

   اگر برای سرمایه‌گذاری یا مهاجرت به دانمارک گزینه ثبت شرکت را انتخاب کرده‌اید باید از هزینه‌های جانبی و سرمایه اولیه این برنامه اطلاعات کافی داشته باشید. مطالعه اطلاعات درج‌شده در جدول زیر برای شما مفید خواهد بود.
   مراحل مختلف ثبت شرکتهزینه به کرون
   سرمایه اولیهمتغیر بین 40 هزار تا 500 کرون
   ثبت فرم مالکیت تجاری670 کرون
   ثبت علامت یا لوگوی تجاری4430 کرون
   ثبت امضای دیجیتال80 کرون
   ثبت شرکت با کمک یک سازمان تخصصی65 هزار کرون
   خدمات ترجمه مدارک و دفاتر اسناد رسمی10 هزار تا 25 هزار کرون

   شرایط ثبت شرکت در دانمارک

   در گام اول متقاضیان ثبت شرکت موظف به ارائه یک طرح تجاری یا بیزینس پلن هستند. طرح تجاری شما باید در رونق تجاری دانمارک نقش کلیدی داشته باشد. کمک به اشتغال زایی بومیان دانمارکی یکی دیگر از مراحل مهم در تایید بیزینس پلن است.پس از تایید طرح تجاری و انجام سایر مراحل ثبت شرکت در این کشور، کارآفرینان موفق به دریافت مجوز اقامت دو ساله می‌شوند. شرایط برای تمدید اعتبار این مجوز تا سه سال دیگر فراهم خواهد بود. بعد از پنج سال کار مداوم و پرداخت مالیات محدودیتی برای ثبت درخواست اقامت دائم ندارید.سرمایه لازم برای ثبت شرکت به نوع آن وابسته خواهد بود. کل سرمایه باید به حساب بانکی شرکت منتقل شود. پس از تهیه و امضای تمام اسناد و پرداخت سرمایه اولیه شرکت به‌صورت آنلاین در سازمان تجارت Denmark ثبت خواهد شد. هزینه ثبت شرکت بدون محاسبه هزینه‌های قانونی کمتر از ۱۰۰ کرون است.

   قوانین ثبت شرکت در دانمارک

   بر اساس قانون، نرخ مالیات بر درآمد شرکت‌ها در دانمارک حدود ۲۲ درصد تعیین شده است. برای تعیین میزان مالیات نیز به نوع شرکت توجه می‌شود. شرکت‌های مقیم در دانمارک باید از درآمد جهانی و فعالیت‌های خود مالیات بپردازند. اما شرکت‌های غیرمقیم که به‌عنوان یک شرکت مادر در این سرزمین فعال هستند تنها از میزان درآمد خود در دانمارک مالیات می‌پردازند.تسلیم اظهارنامه مالیاتی حدود سه ماه بعد از پایان سال مالی به‌صورت آنلاین و واریز پیش پرداخت بخش اصلی تشکیل پرونده مالیاتی است. شرکت‌هایی که ارزش کالا یا خدمات آن‌ها بیش از ۵۰ هزار کرون دانمارک باشد موظف به پرداخت مالیات بر ارزش افزوده هستند. میزان این مالیات نیز ۲۵ درصد محسوب می‌شود.

   مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در دانمارک

   مدارک موردنیاز برای ثبت شرکت در کشور دانمارک بر اساس نوع آن تفاوت دارد. اما مدارک مشترکی در این مرحله به آن نیاز دارید شامل موارد زیر است:
   • ارائه اساسنامه شرکت حاوی اطلاعاتی درباره نوع کسب‌وکار و اطلاعات هر یک از شرکا
   • ارائه مدارک مبنی بر واریز سرایه اصلی به حساب بانکی شرکت
   • ثبت آدرس و محل شرکت
   • ارائه اسناد مربوط به ثبت نام و لوگوی شرکت
   • ارائه اطلاعات وابسته به سهامداران و مدیران

   مراحل ثبت شرکت در دانمارک

   مراحل ثبت شرکت به نوع و عنوان شرکت وابسته است. مراحل اصلی برای ثبت انواع شرکت‌ها در این کشور عبارتند از:

   گام اول: انتخاب ساختار تجاری شرکت

   در این مرحله، کارآفرین باید بر اساس ساختار‌های تجاری مختلف بهترین گزینه را برگزینند. با توجه‌به تنوع سرمایه اولیه موردنیاز برای تاسیس هر یک از شرکت‌ها، انتخاب ساختار تا اندازه زیادی به میزان بودجه متقاضی بستگی دارد.

   گام دوم: انتخاب نام تجاری برای ثبت شرکت در دانمارک

   بعد از انتخاب ساختار، مهم‌ترین مرحله در ثبت و راه‌اندازی یک شرکت انتخاب نام مناسب است. نام تجاری باید جدید، ساده و غیرتکراری باشد. هنگام انتخاب نام به این مورد توجه داشته باشید که نام شرکت باید نشان‌دهنده فعالیت شما باشد. هیچ نمونه مشابهی نباید برای نام شرکت شما وجود داشته باشد.انتخاب ساختار، لوگو، افتتاح حساب بانکی، تدوین اساسنامه و ثبت شرکت در بخش مالیات مهم‌ترین موارد برای ثبت شرکت در دانمارک هستند.

   گام سوم: افتتاح حساب بانکی

   واریز سرمایه برای راه‌اندازی و ثبت قانونی شرکت اهمیت زیادی دارد. برای واریز سرمایه به افتتاح حساب در یکی از بانک‌های معتبر دانمارک نیاز دارید.

   گام چهارم: تهیه اساسنامه

   اساسنامه در حقیقت باید حاوی اطلاعاتی درباره نوع شرکت، فعالیت تجاری آن، میزان سرمایه اولیه، اطلاعات هر یک از شرکا، اعضای هیئت مدیره، هیئت نظارت و غیره باشد.

   گام پنجم: ثبت شرکت توسط مقامات تجاری

   فرایند ثبت شرکت در دانمارک باید توسط مقامات تجاری صورت گیرد. در این راستا باید درخواست ثبت شرکت همراه با مدارک لازم به مقامات مربوطه ارسال شود.

   گام ششم: ثبت نام برای مالیات بر ارزش افزوده

   ثبت شرکت در سازمان مالیات از جنبه‌های مختلفی اهمیت دارد. فعالیت تمام شرکت‌ها تابع قوانین مالیاتی است. اما میزان مالیات تعیین‌شده به میزان درآمد آن‌ها وابسته خواهد بود.

   گام هفتم: دریافت مجوز تجاری

   آغاز به کار هر شرکت یا موسسه تجاری در Denmark به دریافت مجوز تجاری نیاز دارد. دریافت مجوز به عوامل مختلفی مانند نوع شرکت و فعالیت آن بستگی دارد. مجوز‌های تجاری باید از سازمان‌های مختلفی دریافت شوند.

   افتتاح حساب حقوقی در دانمارک

   برای فعالیت در تمام مشاغل مورد نیاز دانمارک نیازمند افتتاح حساب در یکی از بانک‌های معتبر هستید. هنگام افتتاح حساب به میزان هزینه دریافتی از بانک‌ها توجه کنید. برخی موسسات مالی فرایند افتتاح حساب را به‌صورت کاملا رایگان انجام می‌دهند، اما برای افتتاح حساب در برخی بانک‌ها به بازپرداخت اولیه نیاز دارید.اکثر حساب‌های بانکی این کشور Dankort هستند و تنها در دانمارک قابل استفاده خواهند بود. افراد بالای ۱۸ سال مقیم Denmark باید NemID و NemKonto داشته باشند. مدارک مورد نیاز جهت افتتاح حساب شامل:
   • پاسپورت دارای اعتبار بالای ۶ ماه
   • کارت‌شناسی و مدارک هویتی
   • سه نسخه وکالت محضری
   • ارائه آخرین مدرک تحصیلی
   • مراحل اصلی افتتاح حساب
   • آماده‌سازی تمام اسناد و مدارک
   • تنظیم قرارداد مربوط به ثبت شرکت
   • پرداخت هزینه جاری
   • ارائه اسناد و مدارک
   • انجام فرایند افتتاح حساب

   مالیات مشاغل مختلف در دانمارک

   دولت دانمارک از تمام نیرو‌های کاری و کارمندان مالیات دریافت می‌کند اقامت دانمارک یا سکونت بیش از ۶ ماه در این کشور دو شرط اصلی برای پرداخت مالیات هستند. میزان مالیات بر اساس درآمد افراد تعیین می‌شود. بر اساس قانون افرادی دارای درآمد کمتر از ۴۷ هزار کرون تنها موظف به پرداخت مالیات هشت درصدی هستند. این مالیات برای درآمد بین ۴۷ تا ۵۵ هزار کرون به ۴۰ درصد افزایش می‌یابد. میزان مالیات برای درآمد‌های بیش از ۵۵ هزار کرون نیز ۵۶. ۵ درصد خواهد بود.

   مهاجرت از طریق ثبت شرکت در دانمارک

   روش‌های مختلفی برای مهاجرت وجود دارد. سرمایه‌گذاری یا ثبت شرکت یکی از گزینه‌های مناسب برای ورود به خاک Denmark است. برای شرکت در این برنامه نیازمند دریافت ویزای استارتاپ هستید. طرح تجاری مناسب و سودآور، استخدام نیروی کاری از بین بومیان کانادا در کنار تأثیر مثبت در اقتصاد این منطقه مهم‌ترین عوامل برای افزایش احتمال موفقیت شما هستند. پیچیدگی‌های قانونی باعث‌شده است که به راهنمایی یک وکیل مهاجرت به دانمارک در این مرحله نیاز داشته باشید.

   اقامت دانمارک با ثبت شرکت

   بر اساس قانونی راهی برای دریافت شهروندی Denmark به‌صورت مستقیم وجود ندارد. کارآفرینان یا افراد متقاضی ثبت شرکت در کشور دانمارک نیز موظف به دریافت ویزای استارتاپ هستند. این ویزا همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال متقاضی اصلی را پوشش می‌دهد. در صورت ثبات مالی و شرایط مطلوب باید اعتبار ویزای استارتاپ را تمدید کرد.افراد دارای ویزای استارتاپ، سرمایه‌گذاران و مالکان شرکت‌ها نمی‌توانند مستقیما مجوز اقامت دائم دریافت کنند. شرایط نسبتا سختی برای اقامت در این کشور وجود دارد. ۹ سال اقامت مستمر و بدون وقفه در کنار پرداخت مالیات مسیر دریافت شهروندی دانمارک را ساده‌تر می‌کند.

   برترین کشور ها برای سرمایه گذاری

   سرمایه گذاری در آلمان سرمایه گذاری در کانادا سرمایه گذاری در ترکیه سرمایه گذاری در فرانسه سرمایه گذاری در اسپانیا سرمایه گذاری در سوئد سرمایه گذاری در انگلیس سرمایه گذاری در دانمارک سرمایه گذاری در اتریش سرمایه گذاری در هلند سرمایه گذاری در ایتالیا سرمایه گذاری در آمریکا سرمایه گذاری در مجارستان 

   وکیل ثبت شرکت در دانمارک

   مهاجرت به کشور دانمارک از طریق سرمایه‌گذاری یا ثبت شرکت فرایندی نسبتا پیچیده است. بدون مهارت، دانش و تجربه کافی در این حوزه احتمال ریجکت تقاضا افزایش خواهد یافت. متقاضیان شرکت، همراه با برنامه برای موفقیت خود، به یک طرح تجاری مناسب برای دریافت تایید ماموران سفارت نیاز دارند.انتخاب، آماده‌سازی و ارسال به‌موقع مدارک نیز عامل مهم دیگری برای افزایش موفقیت شما است. وکیل ثبت شرکت به‌دلیل برخورداری از دانش کافی و ارتباطات مطلوب، علاوه‌بر انتخاب بهترین گزینه برای ساختار تجاری شرکت، شانس دریافت مجوز اقامت دائم را افزایش می‌دهد.پرداخت مالیات، 9 سال اقامت بدون وقفه و سودآوری تجاری نقش مهمی در دریافت مجوز اقامت و تابعیت دانمارک دارد.

   خدمات موسسه مهاجرتی

   انگیزه، سابقه کاری و میزان سرمایه اولیه متقاضیان مهاجرت با یکدیگر تفاوت دارد. پس، نمی‌توان از برنامه یکسان برای موفقیت تمام متقاضیان استفاده کرد. موسسه مهاجرتی رویال مهاجرت با بهره‌گیری از وکلا و کارشناسان مجرب، بعد از بررسی همه‌جانبه شرایط هر یک از متقاضیان بهترین برنامه مهاجرتی را پیشنهاد می‌کنند.علاوه‌بر این، آن‌ها تمام اقدامات قانونی ثبت شرکت در دانمارک مانند آماده‌سازی و ارسال مدارک، دریافت وقت مصاحبه از سفارت و دریافت ویزا را انجام می‌دهند. ضمن آنکه، آن‌ها در تمام مراحل کار تا زمان دریافت اقامت دائم و شهروندی کشور دانمارک در کنار شما خواهند بود.

   سؤالات متداول

   نرخ مالیات بر درآمد انواع شرکت در Denmark چقدر است؟

   در قانون نرخ مالیات ۲۲ درصدی برای درآمد شرکت‌ها تعیین شده است.

   برای مدیریت شرکت تاسیس‌شده حضور سرمایه‌گذار اصلی در دانمارک ضرورت دارد؟

   خیر. هیچ ضرورتی برای حضور سرمایه‌گذاران وجود ندارد.

   روش‌های اصلی ثبت شرکت در دانمارک چیست؟

   می‌توان این فرایند را به صورت آنلاین، استفاده از وکیل ثبت شرکت یا خرید یکی از شرکت‌های فعال سه گزینه اصلی هستند.

   برای ثبت شرکت به چه مقدار سرمایه نیاز داریم؟

   میزان سرمایه اولیه بر اساس نوع شرکت تعیین می‌شود. اما به حداقل مبلغ ۴۰ هزار کرون تا حداکثر ۵۰۰ هزار کرون نیاز خواهید داشت. 

   مقالات مرتبط

   مشاغل مورد نیاز دانمارک

   مشاغل مورد نیاز دانمارک

   دانمارک یکی از کشورهای پیشرفته در شمال اروپا است که با سیستم اقتصادی پویا و زیرساخت‌های مدرن خود، فرصت‌های شغلی فراوانی برای افراد علاقه‌مند به‌کار …

   تحصیل دندانپزشکی در دانمارک

   تحصیل دندانپزشکی در دانمارک

   دندانپزشکی یکی از رشته‌های پرتقاضا و محبوب در سراسر جهان است. کشورهایی مانند دانمارک نیز دوره‌های تحصیلی باکیفیت عالی در این زمینه ارائه می‌دهند. دانشجویان …

   خرید خانه در دانمارک

   خرید خانه در دانمارک

   کیفیت بالای زندگی، رفاه اجتماعی، آزادی، سیستم بهداشت و درمان پیشرفته، نظام آموزشی مدرن در کنار زیرساخت‌های شهری توسعه‌یافته دلایل اصلی افزایش تقاضای ایرانیان برای …

   دانشگاه های دانمارک

   دانشگاه های دانمارک

   دانمارک از نظر سیستم آموزش عالی‌رتبه پنجم را در مقایسه با 50 کشور دیگر در جهان دارد. دانشگاه های دانمارک بیش از 600 دوره را …

   سرمایه گذاری در دانمارک

   سرمایه گذاری در دانمارک

   سرمایه گذاری در دانمارک به شما و بیزنستان شرایط خوب و مناسبی را ارائه می دهد. بنابراین، اگر قصد راه‌اندازی یک کسب‌ و کار یا …

   مهاجرت کاری به دانمارک

   مهاجرت کاری به دانمارک

   بخاطر شرایط مطلوب زندگی در دانمارک، همواره افراد بسیاری به این کشور مهاجرت می کنند. به عنوان یکی دیگر از دلایل مهم مهاجرت به دانمارک …

   وکیل مهاجرت به دانمارک

   وکیل مهاجرت به دانمارک

   از آنجایی که هر ساله افراد زیادی تصمیم به مهاجرت به دانمارک می گیرند، تصمیم گرفتیم تا درباره ی وکیل مهاجرت به دانمارک اطلاعاتی را …

   زندگی در دانمارک

   زندگی در دانمارک

   دانمارک یک کشور نوردیک در شمال اروپا است که به‌دلیل کیفیت زندگی بالا، سیستم رفاه اجتماعی فعال و سیاست‌های پیشرو اجتماعی شناخته می‌شود. زندگی در …

   تابعیت دانمارک

   تابعیت دانمارک

   متقاضیان برای دریافت تابعیت دانمارک باید براساس قانون اقدام کنند. بازدید، کار، تحصیل و زندگی در کشور دانمارک آسان است، اما اخذ تابعیت این کشور …

   مهاجرت کادر درمان به دانمارک

   مهاجرت کادر درمان به دانمارک

   بدون شک مهاجرت کادر درمان به دانمارک یکی از گزینه‌های محبوب و پرطرفدار به‌حساب می‌آید. برای موفقیت در این مسیر، برخورداری از بخشی پیش‌شرط‌ها در …

   ثبت شرکت در دانمارک

   ثبت شرکت در دانمارک

   دانمارک به‌دلیل برخورداری از اقتصاد قوی و زیرساخت‌های مناسب، مقصد ایده‌آلی برای سرمایه‌گذاری به‌حساب می‌آید. بر اساس قانون، کارآفرینان بین‌المللی حتی با مبلغی در حدود …

   تحصیل در دانمارک

   تحصیل در دانمارک

   دانمارک یکی از کشورهای پیشرو در اروپا در زمینه تحصیلات بین ‌المللی است. با داشتن سیستم آموزشی مدرن و امکانات بسیار عالی، دانمارک یکی از …

   تحصیل پزشکی در دانمارک

   تحصیل پزشکی در دانمارک

   از این رو که دانمارک شادترین کشور دنیا شناخته شده و با شرایط فوق العاده ی زندگی نظیر اقتصاد قوی و رفاه اجتماعی فوق العاده …

   نظر خود را بنویسید

   نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   مشاوره رایگان مهاجرت