ثبت شرکت در سوئد + هزینه و شرایط
رویال مهاجرت ژوئن 6, 2023

ثبت شرکت در سوئد

ثبت شرکت در سوئد یکی از بهترین روش‌ها برای اخذ اقامت سوئد است. این روزها بسیاری از افراد به دنبال دریافت اقامت اروپا از طریق سرمایه‌گذاری هستند و سوئد هم به عنوان یکی از بهترین و پیشرفته‌ترین کشورهای اروپایی در صدر لیست علاقه‌مندی‌های سرمایه‌گذاران خارجی می‌درخشد. در بین تمام روش‌های ممکن برای سرمایه‌گذاری در کشور سوئد، در حال حاضر طبق قوانین مهاجرتی این کشور، فقط دریافت اقامت سوئد از طریق ثبت شرکت ممکن است.

به همین دلیل در این مقاله قصد داریم شرایط ثبت شرکت در سوئد را به همراه هزینه‌های آن بررسی کنیم. اگر شما هم جزو علاقه‌مندان مهاجرت و زندگی در سوئد از طریق راه‌اندازی کسب و کار و ثبت شرکت هستید، با ما همراه باشید. همچنین شما عزیزان می‌توانید برای اطلاع دقیق از شرایط و هزینه ثبت شرکت در سوئد با کارشناسان و وکلای ما در موسسه مهاجرتی رویال مهاجرت تماس بگیرید.

انواع ثبت شرکت در سوئد و اخذ اقامت

کشور سوئد دارای اقتصادی باثبات و پیشرفته است که همین موضوع ریسک شکست در سرمایه‌گذاری و کارآفرینی در این کشور را بسیار کاهش داده است. از طرفی اقامت در سوئد مزایای بسیاری دارد از جمله بهره‌مندی از بهترین امکانات رفاهی، اجتماعی، درمانی و امکان زندگی در یک کشور عضو اتحادیه اروپا با سطح استانداردهای بالا. اما در حال حاضر دولت سوئد سخت‌گیری‌هایی در خصوص صدور مجوز اقامت برای سرمایه‌گذاران خارجی دارد و تنها روش اخذ اقامت سوئد از طریق سرمایه‌گذاری در ثبت شرکت و کارآفرینی در این کشور است.

افرادی که موفق به دریافت مجوز ثبت شرکت در کشور سوئد شوند، می‌توانند اقامت 2 ساله سوئد را با ارائه مدارک لازم به سفارت سوئد دریافت کنند. پس از ورود به سوئد متقاضی باید طی مدت 2 سال در سوئد شرکت مورد نظر خود را راه‌اندازی کرده و فعالیت آن را شروع کند. پس از 2 سال اقامت در صورتی که درآمد شرکت مناسب باشد و فرد مشکل مالیاتی، جرائم قانونی یا بدهی نداشته باشد، می‌تواند به مدت 2 سال دیگر اقامت خود را تمدید کند و پس از 5 تا 6 سال زندگی و کار در سوئد می‌تواند درخواست دریافت پاسپورت سوئد را بدهد.

همچنین متقاضی می‌تواند برای همسر و فرزندان زیر 21 سال خود نیز ویزای همراه و اقامت سوئد را دریافت کند، اما همسر او اجازه کار در سوئد را نخواهد داشت. همچنین فرزندان امکان تحصیل رایگان در سوئد را ندارند.

شرکت‌های قابل ثبت در سوئد برای سرمایه‌گذاران خارجی انواع مختلفی دارند که در ادامه به آن می‌پردازیم.

شرکت انحصاری

اگر مایلید به تنهایی کسب و کاری را در سوئد راه‌اندازی کنید، ثبت شرکت انحصاری برای شما مناسب است. به عنوان یک تاجر انحصاری شما شخصا مسئول کلیه تعهدات شرکت و قراردادها هستید. همچنین پرداخت مالیات و بیمه فقط توسط شما انجام می‌گیرد.

شرکت تعاونی

در شرکت‌های تعاونی حداقل 2 نفر مسئول شرکت هستند و با هم شرکت را اداره می‌کنند. سرمایه‌گذار می‌تواند چندین شریک داشته باشد و هرکدام از شرکا باید مالیات مربوط به سهام خود را پرداخت کنند. در این نوع شرکت نیاز به سرمایه اولیه وجود ندارد و یک شریک می‌تواند بدهی شریک دیگر را پرداخت کند.

شرکت با مسئولیت محدود

شرکت با مسئولیت محدود یکی از محبوب‌ترین شرکت‌ها در بین سرمایه‌گذاران خارجی است. این شرکت می‌تواند توسط یک یا چند نفر راه‌اندازی شود. حداقل سرمایه لازم برای ثبت این شرکت 25 هزار کرون است. در شرکت با مسئولیت محدود امکان این وجود دارد که شما به طور مستقیم مسئول پرداخت بدهی و مالیات شرکت نباشید. اما نکته مهم این است که سهام این شرکت قابل عرضه در بورس نیست و باید گزارشات شرکت به اداره ثبت شرکت کشور سوئد ارسال شود.

شرکت مؤسسه اقتصادی

برای راه‌اندازی این شرکت حداقل به 3 نفر نیاز است و باید منافع اقتصادی تمام اعضا در نظر گرفته شود. هر سرمایه‌گذار مسئول پرداخت بدهی‌های خود است و نیازی نیست گزارشات شرکت برای اداره ثبت شرکت ارسال شود.

پیشنهاد طرح تجاری نوآورانه

برای ثبت این شرکت، متقاضی باید یک ایده و طرح تجاری نوآورانه و جدید به سازمان‌های مربوطه در کشور سوئد ارائه دهد که در ارتباط با شغل سرمایه‌گذار باشد. برای تأسیس شرکت با طرح تجاری نوآورانه، سرمایه‌گذار باید دارای حداقل 2 سال سابقه مدیریت باشد و به زبان‌های انگلیسی و سوئدی تسلط کافی داشته باشد.

شراکت در کسب و کار

افرادی که علاقه به راه‌اندازی بیزینس در سوئد دارند، می‌توانند با یک فرد سوئدی شراکت کنند و دیگر نیازی به ارائه یک طرح تجاری خلاقانه ندارند. طبق قوانین سوئد فرد باید دارای تمکن مالی کافی برای زندگی خود و خانواده و تأسیس شرکت باشد.

شرکت با مسئولیت محدود

برترین کشور ها برای سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در آلمان سرمایه گذاری در کانادا سرمایه گذاری در ترکیه سرمایه گذاری در فرانسه سرمایه گذاری در اسپانیا سرمایه گذاری در سوئد سرمایه گذاری در انگلیس سرمایه گذاری در دانمارک سرمایه گذاری در اتریش سرمایه گذاری در هلند سرمایه گذاری در ایتالیا سرمایه گذاری در آمریکا سرمایه گذاری در مجارستان 

ثبت شرکت در سوئد و مراحل ثبت آن

تأسیس شرکت در سوئد دارای مراحلی است که قبل از اقدام برای ثبت شرکت باید از آنها اطلاع کامل داشته باشید تا بتوانید با موفقیت مسیر راه‌اندازی شرکت مورد نظر خود را طی کنید.

اولین مرحله از مراحل ثبت شرکت در سوئد، انتخاب نام شرکت است. نامی که انتخاب می‌کنید می‌تواند متناسب با کسب و کارتان باشد. پس از انتخاب نام باید برای افتتاح حساب بانکی در سوئد اقدام کنید و سرمایه مورد نیاز برای هزینه های ثبت شرکت در سوئد را در آن قرار دهید. این هزینه‌ها شامل هزینه ثبت شرکت، اجاره یا خرید ملک برای شرکت و هزینه راه‌اندازی است. همچنین ارائه گواهی تمکن مالی و سایر مدارک مورد نیاز سرمایه‌گذاری و تاسیس شرکت به دولت سوئد برای صدور مجوز نیاز است.

سپس نوبت به آماده کردن پیش‌نویس اساسنامه شرکت می‌رسد که باید آن را تنظیم و تهیه کنید. ثبت شرکت هم به صورت آنلاین و هم به صورت حضوری امکان‌پذیر است. پس از صدور مجوز ثبت شرکت، دفاتر روزنامه‌ها در سوئد بیانیه‌ای برای راه‌اندازی شرکت جدید منتشر می‌کنند.

نکته‌ای که باید حتما به آن دقت کنید تا دچار مشکل قانونی نشوید، ثبت مالیات است که باید حداکثر 2 ماه بعد از تأسیس شرکت و پیش از اطلاع مقامات مالیاتی انجام شود. ثبت مالیات می‌تواند به صورت غیرحضوری یا توسط مقامات مالیاتی انجام شود.

پس از طی کردن تمام این مراحل و ارائه مدارک لازم از جمله بیزینس پلن، اجازه سرمایه‌گذاری در سوئد از طریق ثبت شرکت به شما داده خواهد شد.

بهترین تجارت ها در کشور سوئد

سوئد به دلیل شرایط اقتصادی بسیار خوبی که دارد، به یکی از بهترین کشورها و بازارهای تجاری در دنیا برای به دست آوردن سود مالی تبدیل شده است. اما در بین تمام مشاغل و تجارت‌ها، بازار بعضی از شغل‌ها رونق بیشتری دارد. بنابراین اگر قصد راه‌اندازی شرکت در سوئد را دارید بسیار مهم است که شناخت خوبی از بهترین تجارت‌ها در کشور سوئد داشته باشید تا به سود برسید. بهترین تجارت ها در کشور سوئد در سال 2023 عبارتند از:

 • آژانس املاک
 • شرکت‌های ارائه خدمات غذایی مانند رستوران، کافی شاپ و آشپزخانه‌ها
 • شرکت پوشاک
 • شرکت موسیقی
 • شرکت شست و شوی ماشین
 • شرکت‌های کشاورزی
 • عرضه غذاهای ارگانیک
 • عرضه غذاهای وگان مخصوص گیاهخواران
 • شرکت ارائه مشاوره تحصیلی
 • صنایع چوبی

قوانین ثبت شرکت در سوئد

اقامت از طریق ثبت شرکت یک اقامت 2 ساله و موقت در سوئد است. پس از 2 سال اگر سرمایه‌گذار جرم قانونی مرتکب نشده باشد و مالیات خود را پرداخت کرده باشد، اقامت او تمدید خواهد شد. بنابراین اگر قصد دریافت اقامت دائم سوئد از طریق ثبت شرکت را دارید، باید از قوانین ثبت شرکت در سوئد پیروی کنید تا به مشکل قانونی برنخورید.

برخی افراد بعد از دریافت اقامت موقت سوئد، در شرکت تأسیس شده فعالیتی نکرده و مالیات به دولت سوئد پرداخت نمی‌کنند. همچنین بعضی افراد فقط از نام تجاری شرکت استفاده می‌کنند و از طریق شغل‌های دیگری کسب درآمد می‌کنند. در نظر داشته باشید که دولت سوئد تمام این افراد را متخلف از قوانین سرمایه‌گذاری سوئد در نظر خواهد گرفت و اجازه اقامت دائم به آنها نخواهد داد.

ثبت شرکت در سوئد و مالیات آن

سوئد مانند سایر کشورهای حوزه اسکاندیناوی مالیات بالایی دریافت می‌کند و تمام شهروندان باید مالیات خود را به دولت سوئد پرداخت کنند. همانطور که پیش‌تر اشاره شد یکی از مراحل ثبت شرکت در کشور سوئد نام‌نویسی در آژانس مالیاتی برای پرداخت مالیات است. پس از اینکه شرکت مورد نظر خود را در سوئد به ثبت رساندید، باید بر اساس اهداف مالیاتی برای پرداخت مالیات نام‌نویسی کنید.

میزان مالیات بر درآمد در سوئد بسته به مقدار درآمد متفاوت است. اما میانگین آن در سال 2023 حدود 20.6 درصد است. شرکت‌های خارجی که در حوزه مالی در سوئد فعالیت دارند، باید گزارش سالانه به آژانس مالیاتی ارسال کنند. همچنین سایر شرکت‌ها پس از شروع به کار، لازم است تا موارد زیر را به آژانس مالیاتی سوئد اعلام کنند:

 • تغییرات سالانه حسابداری
 • تعداد کارکنان شرکت و اعلام استخدام کارکنان جدید یا اتمام کار کارکنان قدیم
 • تغییرات دوره‌ای مالیات بر ارزش افزوده
 • تغییرات در فعالیت تجاری شرکت
 • تغییر در مالکیت شرکت

ثبت شرکت در سوئد و مالیات آن

ثبت شرکت در سوئد و استانداردهای سرمایه گذاری

اگر قصد سرمایه گذاری در سوئد از طریق ثبت شرکت را دارید، یکی از مواردی که باید در نظر بگیرید استانداردهای سرمایه‌گذاری در کشور سوئد است. این استانداردها شامل نرخ مصادره اموال، ساختار سیاسی و قضایی و میزان فساد در کشور است که میزان امنیت اموال شما را در سوئد نشان می‌دهد. با توجه به این ملاک‌ها به طور مثال این موضوع برای شما روشن خواهد شد که چقدر احتمال دارد دولت سوئد اموال و سرمایه شما را به نفع عموم مصادره کند؟ و یا اینکه در صورت ایجاد مشکل بین شما و یک شریک سوئدی، دولت سوئد چقدر از شما حمایت خواهد کرد؟

خوشبختانه کشور سوئد یکی از قانونمندترین کشورهای جهان است و قوانین سخت‌گیرانه‌ای برای حمایت از شاغلین و سرمایه‌گذاران دارد. میزان فساد در سوئد بسیار پایین است و سیستم قضایی این کشور تفاوتی بین سرمایه‌گذاران خارجی و سوئدی در نظر نمی‌گیرد.

ثبت شرکت در سوئد و شاخص های اقتصادی تأثیرگذار

یکی دیگر از موارد قابل توجه در سرمایه‌گذاری در یک کشور خارجی، شاخص‌های اقتصادی تأثیرگذار در آن کشور است که در میزان موفقیت تجارت شما در کشور مورد نظرتان تأثیر زیادی دارد. مهمترین این شاخص‌ها نرخ بیکاری و نرخ مالیات است که باید برای ثبت شرکت سوئد در نظر گرفته شود.

نرخ بیکاری

اگر به دنبال کارآفرینی و ایجاد کسب و کار در سوئد هستید، نرخ بیکاری یکی از شاخص‌هایی است که تأثیر مستقیمی بر موفقیت بیزینس شما خواهد داشت. نرخ بیکاری میزان تعداد افرادی که به دنبال شغل هستند را نسبت به تعداد کل نیروی کار یک کشور نشان می‌دهد و هرچه این عدد کمتر باشد اقتصاد آن کشور در وضعیت بهتری قرار دارد و کسب و کارها در آن پررونق‌تر هستند. نرخ بیکاری در سوئد همواره پایین بوده است و در سال 2023 نرخ بیکاری 7.5 درصد هم کاهش بیشتری داشته که بسیار نزدیک به پیش‌بینی‌های کارشناسان مالی است.

نرخ مالیات

نرخ مالیات عامل بسیار مهمی برای موفقیت و میزان سود یک کسب و کار است. بر اساس نرخ مالیات سرمایه‌گذاران می‌توانند تصمیم بگیرند که تجارت در کشور مورد نظرشان سودآور است یا به دلیل تعلق گرفتن مالیات‌های سنگین بر درآمد، سود چندانی نصیبشان نخواهد شد. بنابراین مالیات پایین و متناسب با درآمد باعث جذب سرمایه‌گذاران و ایجاد انگیزه در آنها خواهد شد. سوئد مانند بسیاری از کشورهای اروپایی چند نوع مالیات دریافت می‌کند از جمله مالیات بر درآمد، مالیات بر ارزش افزوده و مالیات بر سود.

نرخ تورم

توجه به نرخ تورم برای ثبت شرکت و سرمایه‌گذاری در یک کشور مهم است، چرا که تأثیر مستقیم بر میزان هزینه، درآمد و سود دارد. علاوه بر این اگر کشوری دارای نرخ تورم بالا باشد یعنی دچار نوسانات اقتصادی است و سرمایه‌گذاری در این کشور ریسک بالایی دارد. خوشبختانه سوئد دارای نرخ تورم پایینی است و از این نظر برای سرمایه‌گذاری مناسب است.

نرخ تولید ناخالصی

میزان تولید ناخالصی نشان دهنده رشد اقتصادی یک کشور است. هرچه تولید ناخالصی یک کشور بیشتر باشد، رونق اقتصادی بیشتری دارد و سود سرمایه‌گذار در این کشور بیشتر خواهد بود. سرانه تولید ناخالصی سوئد در سال 2023 برابر با 599 میلیارد دلار است که این مقدار نشان از اقتصاد قوی این کشور دارد.

شرایط اخذ اقامت سوئد از طریق سرمایه گذاری

با اینکه کشور سوئد به دلیل وضعیت اقتصادی و تجاری بسیار خوب، دارای شرایط بسیار خوبی برای سرمایه‌گذاری و کسب سود سرمایه‌گذاران خارجی است، اما نسبت به سایر کشورهای اروپایی مانند آلمان، اسپانیا، یونان، انگلیس و … شرایط اخذ اقامت سوئد از طریق سرمایه‌گذاری بسیار سخت‌تر است و تنها روشی که باعث اخذ اقامت این کشور می‌شود ثبت شرکت یا کارآفرینی است. دولت سوئد برای افزایش رونق اقتصادی و جذب هرچه بیشتر تاجران و سرمایه‌گذاران بین‌المللی طرح‌هایی را در نظر دارد اما در حال حاضر شرایط ثبت شرکت در سوئد و اخذ اقامت از طریق سرمایه‌گذاری به شرح زیر است:

شرایط سرمایه‌گذاری در کشور سوئد برای اخذ اقامت
سن بالای 18 سال
تمکن مالی برای حداقل 2 سال زندگی در سوئد
تجربه 2 سال کار و مدیریت یک کسب و کار
ارائه حداقل سرمایه لازم به یورو یا معادل آن کرون سوئد
عدم سابقه ارتکاب جرم
مهارت بالا در زبان سوئدی یا انگلیسی

محل تصویر: برای ثبت شرکت در سوئد نیاز به ارائه مدرک زبان نیست ولی متقاضی باید دارای مهارت کافی در زبان انگلیسی و یا سوئدی باشد.

همچنین برای ثبت شرکت در کشور سوئد نیاز به آماده کردن مدارکی است که این مدارک عبارتند از:

 • ارائه گذرنامه معتبر
 • 2 قطعه عکس 3*4
 • ارائه گواهی اشتغال به کار
 • ارائه مدارک سابقه کار
 • ارائه سند مالکیت
 • ارائه گذرنامه تمام افراد خانواده در صورت همراهی
 • ارائه گواهی تمکن مالی برای خود و خانواده
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه
 • اگر سرمایه‌گذار دارای شرکت در ایران بوده باشد باید مدارک ثبت آن را ارائه کند.

ثبت شرکت در سوئد و هزینه های مورد نیاز

ثبت شرکت در کشور سوئد شامل هزینه‌های مختلفی از جمله هزینه راه‌اندازی، ثبت، اجاره یا خرید ملک برای شرکت و … است. همچنین هزینه ثبت شرکت در سوئد بسته به نوع شرکتی که تصمیم داشته باشید تأسیس کنید، متفاوت خواهد بود. بنابراین باید حتما قبل از اقدام برای راه‌اندازی شرکت هزینه‌های آن را برآورد کنید تا به مشکل مالی برنخورید. چرا که این هزینه‌ها به دولت سوئد پرداخت می‌شود و به هیچ عنوان قابل استرداد نخواهد بود.  هزینه ثبت شرکت بر اساس نوع شرکت مورد نظرتان در سوئد طبق جدول زیر است:

هزینه ثبت شرکت در کشور سوئد
شرکت با مسئولیت محدود2,200 کرون
شرکت انحصاری1,400 کرون
شرکت مؤسسه اقتصادی1,000 کرون
راه‌اندازی یک شعبه از یک برند2,000 کرون

علاوه بر هزینه ثبت شرکت باید هزینه اخذ ویزای سرمایه‌گذاری در سوئد را هم در نظر بگیرید که این مبلغ برای سرمایه‌گذار 200 هزار کرون، برای همسر او 100 هزار کرون و برای هر فرزند 50 هزار کرون است. همچنین متقاضی باید تمکن مالی لازم برای 2 سال زندگی در سوئد، پرداخت حقوق و بیمه کارمندان شرکت، هزینه تبلیغات و اجاره محل شرکت به مدت 1 سال را داشته باشد.

مزایای ثبت شرکت در سوئد

ثبت یک شرکت در سوئد دارای مزیت‌های بسیاری است که مهمترین آن بهره‌مندی از یک نظام اقتصادی فعال، پویا و باثبات است. اگرچه هر سرمایه‌گذاری با ریسک همراه است، اما سوئد جزو 10 اقتصاد برتر دنیا است و نظام سیاسی و حقوقی بسیار خوبی دارد. بنابراین سرمایه‌گذاری در این کشور ریسکی برای سرمایه‌گذاران نخواهد داشت. همچنین با در نظر گرفتن نظام مالیاتی و درآمد بالا در سوئد، می‌توان گفت که مشکلات ثبت شرکت در سوئد در مقابل نقاط مثبت آن بسیار اندک است. سایر مزایای سرمایه گذاری در سوئد از طریق ثبت شرکت عبارتند از:

 • امکان اخذ اقامت دائم سوئد پس از 5 سال
 • دسترسی به بازار اروپا
 • پایین بودن هزینه‌های ثبت و اداره شرکت
 • امکان دریافت ویزا برای تمام افراد خانواده به طور همزمان
 • امکان سفر به تمام کشورهای حوزه شینگن
 • امکان سفر به 180 کشور بدون ویزا
 • درآمد بالا
 • عدم نیاز به مدرک زبان
 • عدم نیاز به مدرک دانشگاهی
 • امکان استفاده از امکانات رفاهی کشور سوئد
 • اختصاص تسهیلات ویژه به سرمایه‌گذاران در قالب وام
 • کم ریسک بودن سرمایه‌گذاری

شرایط ثبت شرکت در سوئد

ثبت شرکت در سوئد و طرح تجاری (بیزینس پلن)

ارائه بیزینس پلن یا طرح تجاری قوی یکی از شروط لازم و ضروری برای ثبت شرکت و اخذ اقامت سرمایه گذاری سوئد است. طرح تجاری باید اثبات کند که متقاضی برای اقتصاد سوئد سودآور است و برای رشد اقتصادی سوئد تأثیر مثبتی دارد. همچنین این طرح باید به طور واضح نشان دهد که منابع مالی تأمین سرمایه شرکت چیست و سرمایه‌گذار چه برنامه‌هایی برای افزایش رونق تجارت در سوئد دارد.

در بیزینس پلن باید به این موضوع اشاره شود که فرد در گذشته سابقه مدیریت یک بیزینس را داشته است و توانایی اداره کسب و کار مورد نظر را دارد. در مورد خدماتی که قرار است توسط شرکت ارائه شود، استراتژی‌های بازاریابی و سیاست‌های قیمت‌گذاری هم باید در طرح تجاری نوشته شود و تمام مدارک مورد نیاز برای ثبت و تأسیس شرکت باید به طرح تجاری ضمیمه شود. پس از بررسی تمام این موارد در صورت مورد تأیید بودن، دولت سوئد مدت زمان مشخصی را برای راه‌اندازی شرکت مشخص خواهد کرد.

تنظیم و نوشتن بیزینس پلن می‌تواند دشوار و گیج‌کننده باشد، بنابراین بهتر است در این خصوص از وکلا و متخصصان سرمایه‌گذاری کمک بگیرید. کارشناسان مجرب ما در مجموعه مهاجرتی رویال مهاجرت آماده کمک به شما عزیزان برای تهیه یک بیزینس پلن قوی و حرفه‌ای هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر کافیست با کارشناسان ما تماس بگیرید و یا از طریق سایت وقت مشاوره خود را رزرو کنید.

ثبت شرکت در سوئد و نکات مهم نهایی

تأسیس شرکت در سوئد بر خلاف آنچه به نظر می‌رسد کار آسانی نیست و ریسک خود را دارد؛ بنابراین باید نکات و جزئیات مهم سرمایه‌گذاری مد نظر قرار گیرد. در واقع موفقیت سرمایه‌گذاری در سوئد در گرو توجه و آگاهی کامل به این نکات است. به عنوان مثال متقاضی برای دریافت مجوز ثبت شرکت بهتر است در زمینه‌ای که در آن سابقه فعالیت داشته است، اقدام به ثبت شرکت نماید.

 همچنین ارائه یک بیزینس پلن قوی و اشاره به استخدام شهروندان سوئدی در شرکت، کمک زیادی به دریافت مجوز خواهد کرد. در پایان محتاطانه عمل کردن و در نظر گرفتن ریسک سرمایه‌گذاری، هر اندازه هم که اندک باشد، احتمال موفقیت شما را دو چندان خواهد کرد.

وکیل ثبت شرکت در سوئد رویال مهاجرت

همانطور که اشاره شد ثبت شرکت در یک کشور دیگر، نیاز به آشنایی به قوانین و مقررات کشور مورد نظر دارد و بررسی این موارد قانونی ممکن است برای متقاضیان دشوار باشد. از طرفی رعایت نکردن موارد قانونی و یا کوچکترین اشتباه در آماده‌سازی اسناد و مدارک مورد نیاز، باعث رد شدن درخواست مجوز شما برای تأسیس شرکت خواهد شد و ممکن است شانس خود را برای ثبت شرکت در کشور سوئد برای همیشه از دست بدهید. به همین خاطر همواره توصیه می‌شود در خصوص سرمایه‌گذاری در خارج از کشور، از وکلای مهاجرتی مجرب کمک بگیرید. علی الخصوص وکیل مهاجرت به سوئد کمک شایانی در این راه میتواند به شما نماید.

وکلای مهاجرتی و متخصصین حوزه سرمایه‌گذاری ما در موسسه مهاجرتی رویال مهاجرت با سال‌ها تجربه و سابقه در زمینه ثبت شرکت در کشورهای اروپایی از جمله سوئد، یکی از بهترین گزینه‌ها برای کمک و راهنمایی شما عزیزان در این زمینه هستند. وکلای مهاجرتی ما کاملا به قوانین ثبت شرکت سوئد مسلط بوده و با بررسی پرونده شما اطلاعات دقیق و مورد نیاز را در اختیارتان قرار خواهند داد.

سخن پایانی

در این مقاله به طور مفصل ثبت شرکت در سوئد را به همراه شرایط و هزینه‌های آن مورد بررسی قرار دادیم. ثبت شرکت در کشوری پیشرفته، رو به رشد و باثبات مانند سوئد می‌تواند مزایای زیادی داشته باشد و آینده شما را تضمین کند. اما مواردی هم مانند ارائه یک بیزینس پلن بسیار خوب و قوی، بررسی استانداردهای سرمایه‌گذاری و شاخص‌های اقتصادی در این بین وجود دارد، که باید قبل از اقدام برای سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت به آن توجه کنید و سپس متناسب با اهداف و شرایط خود تصمیم‌گیری کنید.

به خاطر داشته باشید که در صورت داشتن هرگونه سوال در خصوص مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری در سوئد می‌توانید با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی رویال مهاجرت تماس بگیرید و از راهنمایی مشاورین مجرب ما بهره‌مند شوید.

سؤالات متداول درباره  ثبت شرکت در سوئد + هزینه و شرایط

حداقل سرمایه بسته به نوع شرکت متفاوت خواهد بود اما این مبلغ از 1000 کرون آغاز می‌شود. البته هزینه‌های جانبی برای اجاره یک ملک، استخدام نیرو و … هم وجود دارد. معمولا توصیه می‌شود حداقل مبلغ 5 هزار کرون برای سرمایه‌گذاری از طریق ثبت شرکت در نظر گرفته شود.

مبلغ لازم برای ویزای سرمایه‌گذاری سوئد در سال 2023 برای فرد متقاضی 200 هزار کرون و برای همسر او 100 هزار کرون و هر فرزند 50 هزار کرون است.

نکته اصلی در ثبت شرکت، ارائه بیزینس پلن است که باید به تمامی نکات لازم در آن توجه شود و نقش بسیار مهمی در صدور مجوز ثبت شرکت دارد.

خیر، برای ثبت شرکت در کشور سوئد نیاز به ارائه مدرک زبان نیست ولی باید سطح مناسبی در زبان سوئدی یا انگلیسی داشته باشید.

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان مهاجرت