بر اساس آخرین آمارها، سوئد دومین کشور مهاجرپذیر در دنیا است. این کشور یکی از بهترین مقاصد مهاجرتی برای کادر درمان، مهندسان، متخصصان و نخبگان می باشد. جالب است که بدانید تنها با پنج سال زندگی مداوم در خاک سوئد، می توانید اقامت دائم این کشور را به دست بیاورید.

اگر شما هم قصد مهاجرت، اقامت تحصیلی، کاری یا سرمایه گذاری در کوتاه ترین زمان را دارید، کافیست با شماره 90003515 تماس گرفته تا وکلای مهاجرتی رویال شما را راهنمایی نمایند

بالا بودن کیفیت زندگی، اعتبار بالای دانشگاه ها و نرخ بیکاری کم از جمله دلایلی هستند که بسیاری از مردم علاقه دارند سوئد را برای ادامه زندگی انتخاب کنند. در این مقاله از رویال مهاجرت، قصد داریم بیشتر با کشور سوئد و جزئیات آن از جمله زبان، جمعیت، قوانین، مساحت، فرهنگ و غیره آشنا شویم. اگر می خواهید بدانید کشور سوئد چگونه کشوری است؟ این نوشته را از دست ندهید.

همه چیز درباره کشور سوئد + شرایط زندگی و مزایا و معایب

سوئد یکی از کشورهای حوزه اسکاندیناوی است که بخش زیادی از مساحت آن را جنگل ها پوشانده اند. به همین دلیل هم این کشور مناظر بسیار زیبا و دیدنی دارد. از نظر مساحت سوئد چهارمین کشور بزرگ در اروپا است و با کشورهایی مثل نروژ، فنلاند، دانمارک، خلیج بوتنی و دریای بالتیک همسایه است. به طور کلی آب و هوای کشور سوئد سرد است و اغلب مردم این کشور مسیحی پروتستان هستند.

زبان رسمی سوئد نیز سوئدی است و بر اساس آخرین سرشماری ها این کشور ۱۰ میلیون نفر جمعیت دارد. این کشور یکی از کشورهای منحصربه فرد، فوق العاده و بسیار زیبا در سراسر جهان است که کیفیت بالایی برای زندگی دارد. به همین دلیل بسیاری از شهروندان دیگر کشورها علاقه دارند تا به سوید سفر کرده و زیبایی ها و جذابیت های این کشور را از نزدیک تجربه کنند.

پایتخت سوئد شهر استکهلم است. یکی از سوالاتی که برای افراد پیش می آید این است که کشور سوئد چگونه است؟ به طور کلی سوئد کشوری سردسیر است؛ بنابراین اگر می خواهید این کشور را برای ادامه زندگی انتخاب کنید نباید مشکلی با آب و هوای سرد داشته باشید.

ما در ادامه این نوشته قصد داریم به همه چیز درباره سوئد بپردازیم؛ بنابراین شما با مطالعه این مقاله تا پایان می توانید اطلاعات زیادی درباره این که سوئد چگونه کشوری است؟ و سوئد در کدام قاره است؟ کسب کنید و در نهایت برای مهاجرت به سوئد تصمیم گیری نمایید. شاید با شنیدن نام سوئد این سوال در ذهن شما پیش آمده باشد که سوئد کجاست؟ همانطور که گفتیم سوئد کشورهای حوزه اسکاندیناوی است که در قاره اروپا قرار گرفته است.

با نگاهی به نقشه سوئد می توانید متوجه شوید که این کشور موقعیت خوبی در جهان دارد و با دیگر کشورها از جمله فنلاند و دانمارک مرز مشترک دارد. از جمله مزایای زندگی در کشور Sweden می توان به مواردی همچون بهره مندی از امکانات رفاهی پیشرفته، امکان تحصیل در دانشگاه ها و مدارس مجهز، برخورداری از خدمات بهداشتی و درمانی مدرن و بالا بودن میزان حقوق و دستمزد ها اشاره کرد. شما با اطلاع از همه چیز درباره کشور سوئد، می توانید این کشور را از جهات مختلف بشناسید.


درباره کشور سوئد

سوئد از آن دست کشورهایی است که شاید کمتر در بین ایرانیان شناخته شده باشد؛ اما با توجه به مواردی همچون اعتبار بالای پاسپورت سوئد، این کشور مقصد مناسبی برای سفر و حتی مهاجرت است. مردم سوئد نیز رفتار مناسبی با اتباع دیگر کشورها دارند.

برای کسانی که می خواهند وارد سوئد شوند شناخت قوانین

در جدول زیر سعی کرده ایم اطلاعات اصلی و اولیه درباره کشور سویدن را جمع آوری کنیم تا به سوالاتی از جمله

 

سویدن کجاست؟ یا زبان سوئد چیست؟ پاسخ دهیم.

 

Column1

Column2

 نام انگلیسی

Sweden

جمعیت سوئد

10,227,209 نفر

شهرهای سوئد

سولنا، مالمو، سالن، استکهلم، نیبرو و…

زبان کشور سوئد

سوئدی

پایتخت کشور سوئد

استکهلم

مساحت کشور سوئد

528,447 کیلومتر مربع

نوع حکومت سوئد

جمهوری پارلمانی – پادشاهی

واحد پولی سوئد

کرون معادل ۰٫۰۹۳ یورو

 

مزایا و معایب زندگی در سوئد

زندگی در کشور سوئد مزایای زیادی به همراه دارد. این کشور نسبتاً کوچک و خوش آب و هوا، شرایط تحصیلی و کاری مناسبی داشته و به همین دلیل مردم این کشور درصد رضایت بالایی از زندگی در سوئد دارند. برای افرادی که به تازگی در مورد کشور سوئد اطلاعات کسب می کنند شاید این سوال پیش آمده باشد که سوء در کدام کشور است؟

همانطور که می دانید سوئد کشوری ست که در قاره سبز اروپا واقع شده است. تجربه زندگی در سوئد یک تجربه لذت بخش و فوق العاده است. بخش زیادی از به دلیل مزایای فراوان زندگی در این کشور است. از جمله مزایای انتخاب سوئد برای زندگی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

بالا بودن کیفیت زندگی

پایین بودن نرخ بیکاری و امکان پیدا کردن کار در کوتاهترین زمان ممکن

بالا بودن میزان حقوق و دستمزدها

برخورداری از کیفیت بالای آموزشی

اقتصادی قدرتمند و رو به رشد

زندگی در یک جامعه آرام و صلح طلب

زندگی در کشوری با طبیعت زیبا و دیدنی و آب و هوای عالی

امکان دریافت تابعیت و پاسپورت سوئد بعد از گذشت چند سال

برخورداری از مزایای شهروندان این کشور

معایب زندگی در سوئد با آن روبرو می شویم، عبارت اند از:

بالا بودن هزینه های زندگی: همان طور که گفتیم سوئد کشوری است که در آن سطح رفاه زندگی بسیار بالا است، این موضوع باعث شده تا هزینه های زندگی در این کشور بالا باشد. میانگین هزینه زندگی هر نفر در سوئد حدود ۹ هزار تا ۲۴ هزار کرون در ماه است. البته ناگفته نماند که بخشی از این مبلغ یعنی حدود ۳۰ الی ۵۰ درصد از آن را مالیات تشکیل می دهد.

بالا بودن هزینه های تحصیل: در سوئد دارای دانشگاه ها و مدارس های با کیفیتی وجود دارد، که به همان نسبت هم هزینه تحصیل در آنها بالا می باشد. در حال حاضر شهریه تحصیل در دانشگاه های سوئد به ازای هر ترم حدود 4 هزار تا 7

 

هزار یورو می باشد.

سند ملکی در سوئد وجود ندارد: شاید جالب باشد که بدانید مردم برای خرید و فروش ملک معمولاً از سند استفاده نمی کنند و فقط بنای خانه معامله می شود. در واقع تمامی اراضی در این کشور متعلق به دولت است.

زمستان های طولانی: به دلیل بالا بودن عرض جغرافیایی سوئد، این کشور زمستان های طولانی با روزهای بسیار کوتاه دارد. به عنوان مثال فصل زمستان در اغلب مناطق این کشور ۴ الی ۶ ماه به طول می انجامد و در این مدت فقط ۳ الی ۴ ساعت در شبانه روز هوا روشن است. اگر توانایی زندگی در مناطق سردسیر با زمستان های طولانی را ندارید این موضوع یکی از معایب زندگی در سوئد می باشد.

نگاهی به کشور سوئد

کشور سوئد کجاست؟

سوئد کشوری است که در شمال قاره اروپا واقع شده

 حکومت این کشور بر اساس پادشاهی مشروطه است و دولت در آن به شکل پارلمانی اداره می گردد. با این که هنوز هم سوئد پادشاه دارد؛ اما مقام پادشاه در این کشور کاملاً تشریفاتی بوده و کشور را نخست وزیر اداره می کند. مردم این کشور اصالتاً ژرمنی و از اقوام هندواروپایی هستند و تبار آنها به وایکینگ ها می رسد.

سوئد یکی از کشورهای لوکس و باکیفیت در قاره اروپا و سراسر جهان است. به همین دلیل شهروندان این کشور سطح رفاه بالایی داشته و نرخ بیکاری در کشورشان بسیار پایین است. اقتصاد سوئد بر پایه مشارکت های مردمی و سرمایه گذاری استوار شده است. از نظر مساحت، این کشور چهارمین کشور بزرگ در اروپا محسوب شده و جزو مرفه ترین کشورهای جهان و البته صلح طلب ترین آنهاست.

بر اساس آمارها نرخ جرم و جنایت در سوئد بسیار پایین است. همین موضوع باعث شده تا حتی مهاجران با اطمینان خاطر بتوانند در این کشور زندگی کنند. از نظر آب و هوایی و جغرافیایی نیز به طور کلی سوئد آب و هوای متنوعی دارد و شما می توانید تمامی فصول را در این کشور تجربه کنید.

بررسی شرایط زندگی در سوئد

بالغ بر ۲۰۰ سال است که در کشور سوئد هیچگونه جنگی رخ نداده و حتی این کشور در طول جنگ های جهانی اول و دوم نیز اعلام بی طرفی کرد. به همین دلیل مردمی که در این کشور زندگی می کنند در نهایت امنیت و آرامش هستند.

شرایط زندگی در سوئد برای مهاجران نیز شرایط مطلوبی است. یکی از نکات بسیار مهمی که در طول سال های سال در کشور سوئد مورد توجه قرار گرفته، برابری حقوق انسان ها است. همین موضوع باعث شده تا مردم این کشور چندان روحیه رقابتی نداشته باشند و فرزندانشان را نیز به گونه ای تربیت کنند که احساس برتری نسبت به دیگران نداشته باشند.

ویژگی هایی مثل افراط گرایی، تظاهر کردن و فخرفروشی را کمتر در میان مردم جامعه سوئد می بینید و جالب است بدانید که مردم این کشور بین کار و تفریح خود تعادل برقرار کرده و برای نهاد خانواده ارزش زیادی قائل هستند. به همین دلیل کارمندان علاقه دارند تا در فرصت های بیکاری و تعطیلات در کنار خانواده خود باشند و زمان خود را به این صورت سپری کنند.

اگر می خواهید اقامت آرام و راحتی در سوئد داشته باشید حتماً به قوانین این کشور احترام بگذارید. مردم سوئد احترام زیادی برای قوانین قائل هستند و پلیس این کشور نیز چنانچه کسی از قانون تخطی کند او را جریمه خواهد کرد؛ بنابراین به عنوان یک فرد خارجی باید به قوانین احترام بگذارید تا دچار دردسر در این کشور نشوید.

شرایط اقتصادی سوئد

یکی از مهم ترین نکاتی که برای شناخت سوئد باید مورد بررسی قرار دهیم، شرایط اقتصادی این کشور است. در حال حاضر سوئد جمعیت ۱۰ میلیون نفری دارد که بخشی از آن نیروی کار این کشور را تشکیل می دهند. علیرغم این که سوئد

 

با کمبود نیروی کار مواجه است؛ اما توانسته رشد اقتصادی بسیار خوبی را تجربه کند. صنایع چوب، سنگ، آهن، جنگل، انرژی های آبی و غیره پایه های اقتصادی این کشور را تشکیل می دهند.

به طور کلی سوئد از نظر اقتصادی به صادرات وابسته است و بخش زیادی از درآمدهای خود را از این محل تامین می کند. بخش دیگری از بودجه سوئد توسط درآمدهای مالیاتی تامین می شود. اقتصاد سوئد اقتصادی آزاد است و صنایع فولاد، مهندسی معدن و خمیر کاغذ، نقش بسزایی در توسعه این اقتصاد در سطح بین المللی داشته اند. به طوری که سوئد در این زمینه ها با دیگر کشورها رقابت می کند.

واحد پولی این کشور کرون است. تقریباً هر ۱۰۰ کرون سوئد برابر با 9.18 یورو و 9.68 دلار است. یکی از سوالاتی که برای برخی افراد پیش می آید این است که از نظر کار و فعالیت های تجاری سوئد چگونه کشوریست؟

اگر قصد دارید در کشور سوئد به کار یا فعالیت های اقتصادی بپردازید، به این نکته توجه داشته باشید که داشتن روابط گسترده در این کشور بسیار حائز اهمیت است؛ بنابراین برای این که به عنوان یک مهاجر تازه وارد، در راستای رشد بیزینس خود با مشکل مواجه نشوید، توصیه می کنیم تمام تلاشتان را برای شبکه سازی و گسترش ارتباطات خود در بازار کار سوئد به کار بگیرید.

آب و هوای سوئد

اگر نگاهی به نقشه سویدن و کشور سویدن، بیاندازید متوجه می شوید که این کشور در بخش شمال قاره اروپا و در جزیره اسکاندیناوی قرار گرفته و همین موضوع باعث شده تا سوئد آب و هوای منحصر به فردی داشته باشد. این کشور جنگل های پهناور، دریاچه های زیبا و رشته کوه های عظیمی دارد. از این رو به این کشور، سرزمین دریاچه ها نیز گفته می شود. به دلیل وجود مراتع و جلگه های حاصلخیز اسکانیا در بخش های جنوبی، سوئد یکی از بهترین مناطق دنیا برای کشت انواع محصولات است.

ز نظر آب و هوایی نیز سوئد تابستان های گرم و کوتاهی دارد که فرصت مناسبی برای انواع تفریحات است.

با توجه به نزدیک بودن این کشور به قطب شمال، زمستان های سرد و طولانی را در سوئد شاهد هستیم. همین موضوع نیز باعث شده تا در بیشتر ایام سال دریاچه های این کشور یک لایه یخ بسیار ضخیم داشته باشند.

عمدتاً ۶ ماه از سال در این کشور بدون خورشید و شش ماه دیگر در روشنایی سپری می شود. به همین دلیل هم بخش زیادی از جمعیت این کشور در بخش های مرکزی و جنوبی آن زندگی می کنند و بد نیست بدانید ۸۵ درصد از آنها شهرنشین باقی مردم در روستاهای زیبا و سرسبز سوئد ساکن هستند.

جغرافیای کشور سوئد

با بررسی جغرافیای سوئد می توانیم به این سوال که کشور سوئد کجاست؟ پاسخ دهیم. در واقع سوئد یکی از کشورهای نزدیک به قطب شمال است که در همسایگی کشورهایی مثل نروژ، دانمارک، فنلاند و دریای بالتیک قرار دارد. این کشور مساحتی حدود ۴۵۰ هزار کیلومتر مربع دارد و تقریباً اندازه کشور عراق است.

تاریخچه کشور سوئد

دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که ردپای نخستین انسان ها در سرزمین سوئد به حدود 8000 سال قبل از میلاد بر می گردد. در این زمان عصر یخ تمام شده و فضای این کشور تا حدودی گرم شده است و انسان های اولیه شکارچی توانستند با فعالیت های ماهیگیری حیات خود را حفظ کنند. چهار هزار سال پیش در سوئد کشاورزی شروع شد و انسان ها با استفاده از ابزارهای سنگی توانستند کیفیت زندگی خود را ارتقا دهند. 2000 سال قبل از میلاد، ابزارهای برنزی به وجود آمده و درشکه سازی و قایق سازی در این کشور رونق پیدا کرد.

در قرن ۱۸ میلادی مردم کشورهای نروژ و دانمارک به غرب قاره اروپا حمله کردند. این موضوع باعث شد تا سوئدی ها بیشتر از پیش به تجارت خود ادامه داده و در زمینه کشتی سازی پیشرفت کنند. در همین زمان این کشور پادشاه داشت؛ اما

 

پادشاه قدرت زیادی نداشت. در ادامه صنعت کشاورزی سوئد دستخوش تغییرات فراوانی شد. کشاورزان وایکینگ زمین های کشاورزی زیادی داشتند و آن را در وضعیت های حاصلخیز قرار می دادند.

به طور کلی سوئد بخش زیادی از پیشرفت های خود را در قرون وسطی، مدیون کشاورزی و حوزه بازرگانی و تجارت است. در سال های ۱۲۵۰ به بعد پادشاهی این کشور قوانین سوئد را تغییر داد و قوانین جدیدی در زمینه حمایت از حقوق بانوان و میزان قدرت ولیعهد وضع کرد. در سال ۱۳۸۹ نیز برای نخستین بار یک زن توانست پادشاهی سوئد را به دست بگیرد.

در سده ۱۷ میلادی یک امپراتوری بزرگ در سوئد به وجود آمد، این موضوع باعث شد تا کشورهای سوئد و فنلاند در جنگ علیه کشور دانمارک، روسیه و لهستان پیروز شده و به عنوان قدرت بزرگ منطقه، کنترل حوزه بالتیک را به دست بگیرند. این کشور در سال ۱۹۵۵ میلادی به عضویت اتحادیه اروپا در آمد و در حال حاضر نیز یکی از کشورهای عضو این اتحادیه است.

ساختار سیاسی سوئد

شناخت ساختار سیاسی و قوانین کشور سوئد و موارد دیگر درباره کشور سوئد، اهمیت زیادی دارد. در سال ۱۹۲۱ سیستم دموکراسی در سوئد به صورت رسمی آغاز شد و در سال ۱۹۱۹ نیز پارلمان سوئد قوانین خود را در زمینه انتخابات سراسری وضع کرد. جالب است بدانید از همان ابتدا آرای زنان و مردان در این کشور ارزش یکسانی داشت و در سال ۱۹۲۱ پنج زن توانستند وارد پارلمان سوئد شوند که به نوبه خود اتفاقی ارزشمند و جدید بود.

البته ناگفته نماند که در حال حاضر تنها افرادی می توانند در انتخابات پارلمانی سوئد شرکت کنند که تبعه این کشور بوده و سنی بالاتر از ۱۸ سال داشته باشند. در حال حاضر انتخابات در این کشور هر چهار سال یک بار صورت می گیرد. پارلمان این کشور نقش بسیار مهمی در در انتخاب نخست وزیر دارد. نمایندگان پارلمان در مجلس، افراد مختلف رای داده و از این طریق نخست وزیر را تعیین می کنند و نخست وزیر نیز کابینه دولت را تشکیل می دهد.

رئیس پارلمان در این کشور نقش پررنگی دارد و وظیفه رهبری و سازماندهی برنامه ها را بر عهده دارد. شاید با خودتان بپرسید نقش پادشاه در این کشور چیست؟ پادشاه در واقع شخص اول مملکت سوئد است و البته بیشتر جنبه تشریفاتی دارد و مداخلات زیادی در امر سیاست کشور ایجاد نمی کند. همچنین ناگفته نماند که در سال های گذشته ساختار سیاسی سوئد در حال تغییر بوده است و در حال حاضر نیز شاهد وضع قوانین جدید در بخش های مختلف هستیم. به طور کلی این کشور یک ساختار سیاسی شفاف، رو به رشد و پویا دارد.

پایتخت سوئد و شهر های آن

استکهلم بزرگترین شهر در سوئد و پایتخت این کشور است. این شهر جزو پرجمعیت ترین شهرهای سوئد به شمار می رود و در لیست پر بازدید ترین شهرهای قاره اروپا نیز قرار گرفته است. در استکهلم دانشگاه های معتبری در حوزه آموزش پزشکی، مهندسی و غیره وجود دارد که سالانه دانشجویان زیادی با هدف تحصیل در این دانشگاه ها وارد استکهلم می شوند. اگر شما هم می خواهید در رشته هایی مثل پزشکی تحصیل کنید استکهلم بهترین شهر سوئد برای شما است.

اما این کشور به جز استکهلم شهر های بسیار زیبایی دیگری دارد. از جمله شهرهای مهم سوئد می توان به مناطق زیر اشاره کرد:

لوند

گوتنبرگ

مالمو

ایستد

 

ویزبه

سیگتونا

ماشتراند

اوپسالا

در اینجا سعی می کنیم به اختصار درباره بهترین شهر های سوئد اطلاعاتی را به شما ارائه دهیم. اگر می خواهید شهرهای کشور سوئد را به صورت مفصل تر بشناسید، توصیه می کنیم نام هریک از شهرها را جداگانه جستجو کرده تا اطلاعات بیشتری درباره آنها دست پیدا کنید.

گوتنبرگ: درمورد گوتنبرگ شرکت های خودروسازی بزرگی مثل ولوو در گوتنبرگ قرار دارند.

مالمو: یک شهر ساحلی زیباست که نخستین قدم های مربوط به حوزه صنعت سوئد در این کشور برداشته شده است.

اوپسالا: شهری زیبا و در مرکز سوئد است که ۷۰ کیلومتر با استکهلم فاصله دارد. دانشگاه های زیادی در این شهر قرار گرفته اند که اعتبار جهانی زیادی نیز دارند. یکی از دانشگاه های واقع در این شهر دانشکده ایران شناسی است.

ماشتراند: شهری است که در بخش ساحلی قرار گرفته و جمعیت کمی دارد این. شهر قدمت تاریخی زیادی داشته و آب و هوای مطبوعی دارد.

ویزبه: جزو شهرهای پرجمعیت سوئد است و جاذبه های رنگی و کلیسا های زیادی دارد. ایرانیان علاقه ی زیادی به سفر به شهر ویزبه نشان داده اند.

سیگتونا: شهری است که فاصله کمی از شمال استکهلم دارد و در بخش های مختلفی از جمله موسیقی معروف است. سالانه فستیوال های موسیقی زیادی در این شهر برگزار می شود و دارای فضای بسیار مناسبی برای زندگی، کار و تحصیل است.

جاذبه های گردشگری سوئد

بدون شک سوئد، یکی از دیدنی ترین کشورهای دنیاست. زبان رسمی آن سوئدی است با این حال مرددم این کشور به زبان هایی مثل انگلیسی یا فنلاندی نیز مسلط هستند؛ بنابراین توریست ها و گردشگران به راحتی می توانند زبان مردم سوئد را فهمی ده و با آنان ارتباط برقرار کند.

به همین دلیل این کشور گزینه مناسبی برای سفرهای توریستی نیز محسوب می شود. در سوئد جاذبه های دیدنی و گردشگری فراوانی وجود دارد که شما نیز می توانید با سفر به آن، از زیبایی های فراوانی از جمله دریاچه ها، کوه ها، جنگل ها، کلیساها، قلعه ها و باروهای قدیمی لذت ببرید.

عجایب گردشگری سوئد

همانطور که در بخش قبل گفتیم سوئد جاذبه های دیدنی و گردشگری فراوانی دارد. در این بخش می خواهیم و عجایب گردشگری سوئد بپردازیم. از جمله زیباترین جاهایی که حتماً باید در سفر به سوئد نگاهی به آنها بیندازید می توان به موارد زیر اشاره کرد:

آبریز گوتا: نخستین جایی ست که حتماً به آن توجه کنید. این آبریز یک مسیر آبی ۱۹۰ کیلومتری است که یک شاهکار مهندسی محسوب می شود. آبریز گوتا ۴۷ پل و 85 سد متحرک دارد. با این که این آبریز عرض کمی دارد؛ اما بر کشتی های آن سوار شده و سفر جالبی را تجربه کنید.

جزیره جو گاردن: یک مکان زیبا و آرام است که فاصله دوری نسبت به مرکز استکهلم دارد. این جزیره در طول شب کمی

 

ترسناک و خوف انگیز است. یکی از مناطق محبوب این جزیره باغ وحش روباز و غذاها و رستوران های مدرن آن است.

سیگتونا: جزو شهرهای قدیمی در سوئد است که در لیست عجایب سوئد نیز قرار می گیرد. گرچه این شهر بسیار کوچک است؛ اما مغازه های هنری زیبا و رستوران های محلی متعددی دارد. یکی از بهترین تجربیات شما گشت شبانه در این شهر است.

پارک ملی آبیک سو: در بخش شمالی لاپلند، در واقع محل اصلی اردوگاه قطبی است. در این منطقه می توانید کوهی به اندازه ۹۰۰ متر بالاتر از سطح دریا را ببینید که فضای بسیار تاریکی دارد و مختص افرادی است که عاشق ماجراجویی هستند. اگر دوست دارید گرفتن ماهی یخی را نیز تجربه کنید، این مکان بهترین گزینه است.

فرهنگ و جمعیت مردم کشور سوئد

فرهنگ مردم سوئد. این کشور محیط آرامی دارد و مردم آن نیز عادت دارم با صدای ملایم و خونسردی با یکدیگر صحبت کنند. مهمان نوازی یکی از ویژگی های اصلی سوئدی هاست و عموما افراد در این کشور یکدیگر را به صرف قهوه و چای دعوت می کنند. توصیه می کنیم اگر در سوئد به صرف غذا دعوت شدید حتما در زمان دقیق حاضر شوید زیرا مردم این کشور اهمیت زیادی برای وقت قائل هستند.

از دیگر نکاتی که در فرهنگ سوئد مورد توجه است، لباس پوشیدن افراد است. حجاب در این کشور آزاد بوده و مردم باید بر اساس هر محیط لباس مناسب بپوشند. همانطور که در بخش های قبلی گفتیم خانواده، اهمیت بسیار بالایی در این کشور دارد.

احتمالاً در روزها و ماه های اول این که وارد سوئد می شوید به این نکته پی می برید که مردم این کشور اغلب کم حرف بوده و بیشتر به صحبت های طرف مقابل گوش می دهند. از نظر جمعیتی نیز این کشور جزو کشورهای پرجمعیت در قاره اروپا بوده و بر اساس آخرین آمارها چیزی حدود ۱۰ میلیون نفر جمعیت دارد که بخشی از آن را مهاجران تشکیل می دهند.

رنکینگ جهانی کشور سوئد

رنکینگ جهانی سوئد به معنای رتبه بندی کشور سوئد در مقایسه با دیگر کشورها در بخش های مختلف از جمله اقتصاد، آموزش، بهداشت و درمان، فناوری، حقوق بشر و غیره است. این رتبه بندی توسط سازمان های بین المللی مختلف از جمله سازمان ملل، بانک جهانی و سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD) صورت می گیرد. رنکینگ جهانی کشور سوئد در سال 2021 در بخش های مختلف به شرح زیر است:

رتبه ۱۰ام در رده بندی کل کشورها

رتبه ۱ام در شاخص توسعه انسانی (HDI)

رتبه ۵ام در شاخص نابسامانی درآمد (Gini coefficient)

رتبه ۲ام در شاخص خودکفایی غذایی

رتبه ۱۰ام در شاخص آزادی رسانه ای

رتبه ۲ام در شاخص آموزش عالی

رتبه ۱۴ام در شاخص نظام سلامت

این رتبه بندی نشان می دهد که سوئد یک کشور پیشرفته با اقتصاد قوی، سطح زندگی بالا، آموزش و بهداشت عالی و حقوق بشر قوی است.

رتبه بندی پاسپورت سوئد

 

علاوه بر مواردی همچون جمعیت کشور سوئد، زبان، قوانین و غیره یکی از مواردی که درباره این کشور حائز اهمیت است ارزش و اعتبار جهانی پاسپورت آن است. در حال حاضر پاسپورت سوئد، اعتتبار بالایی در سطح جهانی دارد. دارندگان این پاسپورت می توانند بدون نیاز به ویزا یا بدون نیاز به ویزای بدو ورود، به ۱۷۳ کشور دنیا سفر کنند. از طرفی با توجه به این که سوئد یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا است متقاضیان می توانند بعد از دریافت ویزا یا پاسپورت این کشور، به دیگر کشورهای اتحادیه اروپا به راحتی رفت و آمد کنند.

شرکت های ایرانی در سوئد

مهاجرت ایرانیان به سوئد ممکن است این سوال در ذهن برخی از ایرانیان به وجود آمده باشد که سوئد یا سوئیس کدام برای مهاجرت مناسب ترند؟ در پاسخ باید بگوییم که هر دو کشور مزایای فراوانی برای ایرانیان دارند و سوئد یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت و راه اندازی کسب و کار است. در حال حاضر نیز شرکت های زیادی در زمینه های مختلف کارآفرینی از جمله فناوری و تکنولوژی در سوئد در حال فعالیت هستند. اغلب این شرکت ها خصوصی بوده و مدیران و سرمایه گذاران آن ایرانیان هستند.

مشاهیر علمی، ادبی، سیاسی و هنری سوئد

مشاهیر زیادی در حوزه های مختلف علمی، ادبی، سیاسی و هنری از کشور سوئد رشد کرده و در جهان دیده شده اند. افرادی همچون آلفرد نوبل که یک شیمیدان مشهور سوئدی است و در سراسر دنیا به عنوان مخترع دینامیت و یکی از برترین انسان ها در حوزه اکتشافات علمی شناخته می شود. از دیگر مشاهیر این کشور می توانیم به اولابریت طراح معروف لباس، اریکا ایتاما طراح لباس های سنتی و نیکودموس تسین الدر معمار مطرح جهانی اشاره کنیم.

روش های مهاجرت به کشور سوئد

بعد از کسب اطلاعات گسترده ای درباره پایتخت سوئد، زبان سوئد و دیگر اطلاعات پیرامون این کشور، احتمالاً نظر شما هم به سرزمین زیبای سوئد برای مهاجرت جلب شده است. اگر می خواهید این کشور را برای ادامه زندگی خود انتخاب کنید می توانید از طریق یکی از روش های زیر به سوئد مهاجرت کنید:

مهاجرت تحصیلی

مهاجرت کاری

مهاجرت از طریق ازدواج

مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت از طریق پناهندگی

هر یک از روش های مهاجرت به کشور سوئد دارای جزئیات مفصلی هستند؛ اما افرادی که تجربه پناهندگی در سوئد را دارند، به این نکته اشاره می کنند که مهاجران مدت های طولانی در کمپ های پناهندگی این کشور به سر برده و به هیچ عنوان شرایط مناسبی ندارند؛ بنابراین شما نیز می توانید از طریق دیگر روش های قانونی برای ورود به خاک سوئد اقدام کنید و خود را از خطرات پناهندگی دور بدارید.

خدمات موسسه رویال مهاجرت

رویال مهاجرت یکی از قدیمی ترین موسساتی است که در زمینه، مهاجرت به سوئد و دیگر کشورها فعالیت می کند. یکی از خدمات موسسه ما ارزیابی شرایط شما به صورت رایگان و پیشنهاد بهترین روش مهاجرتی است. ما در رویال مهاجرت در تمامی مراحل دریافت ویزای کشور سوئد در کنار شما هستیم. وکیل مهاجرت به سوئد تا انتهای مسیر مهاجرت، کنار شما خواهد بود.

سخن پایانی

 

ما تلاش کردیم تا در این مقاله از رویال مهاجرت شما را با تمامی جزئیات و ابعاد کشور سوئد از جمله ابعاد سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، جغرافیایی و آب و هوایی آشنا کنیم. اگر نیازمند به کسب اطلاعات بیشتر پیرامون روش های مهاجرت به کشور سوئد و شرایط زندگی در این کشور هستید، می توانید با کارشناسان و وکلای با تجربه ما در رویال مهاجرت تماس حاصل کرده و سوالات خود را مطرح کنید.

سؤالات متداول درباره مهاحرت به کشور سوئد 

واحد پول رسمی این کشور کرون است. 

زبان رسمی این کشور سوئدی بوده و زبان هایی مثل انگلیسی، فنلاندی و سامی در آن رایج است.

این کشور تابستان های کوتاه و دوره های زمستان طولانی دارد.

 

هزینه تحصیل در دانشگاه های این کشور 4 هزار تا 7 هزار یورو به ازای هر ترم است.

مقالات مرتبط

تحصیل دندانپزشکی در سوئد

تحصیل دندانپزشکی در سوئد

سوئد، کشوری با سیستم آموزشی پیشرفته و دانشگاه های معتبر، فرصت های بی نظیری را جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی برای دانشجویان بین المللی ارائه...
تحصیل پزشکی در سوئد

تحصیل پزشکی در سوئد

کشور سوئد یکی از پرطرفدارترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت تحصیلی دانشجویان است چرا که علاوه بر داشتن فاکتورهایی مانند رفاه و امنیت اجتماعی، سطح کیفیت...
خرید خانه در سوئد

خرید خانه در سوئد

خرید خانه در کشور سوئد می تواند یک سرمایه گذاری عالی باشد. با انجام تحقیقات و آماده سازی کافی، می توانید فرآیند را آسان تر...
تابعیت سوئد

تابعیت سوئد

تابعیت سوئد، وضعیتی است که یک فرد از طریق آن به عنوان یک شهروند سوئد شناخته می‌شود. این وضعیت به فرد اجازه می‌دهد تا از...
مشاغل مورد نیاز سوئد

مشاغل مورد نیاز سوئد

سوئد، یکی از کشورهای اروپایی با حقوق مناسب و کیفیت زندگی بالا، بازار کاری بسیار رقابتی دارد. این کشور شهروندان خود را تشویق به تسلط...
مهاجرت کادر درمان به سوئد

مهاجرت کادر درمان به سوئد

سوئد نیاز زیادی به متخصصان مراقبت‌های بهداشتی دارد و فرصت‌های شغلی در زمینه‌های مختلف را به خارجی‌ها برای استخدام و کار ارائه می‌دهد. مهاجرت کادر...
تحصیل پزشکی در سوئد

تحصیل پزشکی در سوئد

تعداد دانشجویانی که مایل به تحصیل پزشکی در سوئد هستند هر ساله در حال افزایش است. کشورهایی مانند سوئد در سال‌های اخیر موفق شده‌اند خود...
مهاجرت کاری به سوئد

مهاجرت کاری به سوئد

پیشرفت اجتماعی و اقتصادی در کنار رفاه بالا، نرخ بیکاری پایین، درآمد مطلوب و امنیت اجتماعی سوئد را به مقصد مناسبی برای مهاجرت کاری تبدیل...
بورسیه های تحصیلی سوئد

بورسیه‌های تحصیلی سوئد

دانشگاه‌های سوئد همواره جزء برترین دانشگاه‌های جهان هستند و از نظر کیفیت علمی و پژوهشی تراز بالایی دارند. اما آیا تحصیل در سوئد رایگان است؟...

معایب و مزایای زندگی در سوئد

مزایا و معایب زندگی در سوئد دغدغه فکری بسیاری از متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور است. سوئد نه فقط به دلیل طبیعت زیبا و...
دانشگاه های سوئد و چگونگی اپلای در آن ها در سال 2023-2024v

اپلای به دانشگاه های سوئد

سوئد، کشوری دارای تعادل و تنوع به عنوان مقصدی برتر در زمینه آموزش عالی برای دانشجویان بین المللی محسوب می شود. دانشگاه ‌های معتبر کشور...
شرایط و هزینه زندگی در سوئد

شرایط و هزینه زندگی در سوئد

سوئد علاوه‌بر کیفیت بالای زندگی و درآمد سرانه، یک سیستم رفاه اجتماعی قوی نیز دارد. این کشور با ارائه یک سیستم آموزشی باکیفیت و مدرن،...
وکیل و مشاوره مهاجرت به سوئد

وکیل و مشاوره مهاجرت به سوئد

سوئد یک مقصد محبوب برای مهاجران است و بسیاری از آن‌ها برای عبور از پیچیدگی‌های قوانین مهاجرتی در این کشور به‌دنبال دریافت مشاوره حقوقی هستند....
ثبت شرکت در سوئد + هزینه و شرایط

ثبت شرکت در سوئد

ثبت شرکت در سوئد یکی از بهترین روش‌ها برای اخذ اقامت سوئد است. این روزها بسیاری از افراد به دنبال دریافت اقامت اروپا از طریق...
مشاوره رایگان مهاجرت