تحصیل دندانپزشکی در سوئد
تیم نویسندگان رویال مهاجرت فوریه 4, 2024

تحصیل دندانپزشکی در سوئد

سوئد، کشوری با سیستم آموزشی پیشرفته و دانشگاه های معتبر، فرصت های بی نظیری را جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهد. با تمرکز بر تحقیقات علمی و عملی، دوره های دندانپزشکی در سوئد به دانشجویان توانایی های لازم برای موفقیت در عرصه بین المللی را می دهد. در این مقاله به طور جامع به بررسی موضوع تحصیل دندانپزشکی در سوئد می پردازیم.

دندانپزشکی به عنوان یکی از شاخه های حیاتی حوزه سلامت، نه تنها به معنای درمان بیماری ها بلکه به منظور ارتقاء کیفیت زندگی افراد اهمیت دارد. در این راستا، سوئد با بهره مندی از سیستم آموزشی قدرتمند و با کیفیت، مکانی ایده آل برای تحصیل در این رشته محسوب می شود. در این مقاله، ما درباره شرایط و موضوعات مرتبط تحصیل دندانپزشکی در سوئد بحث می کنیم.

تعداد دانشگاه های دندانپزشکی7
تعداد دانشجویان بین المللی در رشته های دندانپزشکی در سوئد1000 تا 1500 نفر
تعداد دانشجویان دندانپزشکی در سوئدحدود 3500
متوسط درآمد دندانپزشک در سوئد107000 کرون

مزایای تحصیل دندانپزشکی در سوئد

تحصیل دندانپزشکی در سوئد دارای مزایای متعددی است که می تواند برای دانشجویان بین المللی بسیار جذاب باشد. این مزایا عبارتند از:

سطح بالای آموزش: دانشگاه های کشور سوئد برای برنامه های دندانپزشکی خود شهرت جهانی دارند. آن ها استانداردهای بالای آموزشی را رعایت می کنند و اغلب در رتبه بندی های جهانی، رتبه های بالایی کسب می کنند.

تجهیزات پیشرفته: دانشگاه های سوئد اغلب به تجهیزات پیشرفته و منابع مدرن دسترسی دارند که به دانشجویان امکان می دهد تا مهارت های عملی خود را در بهترین شرایط ممکن توسعه دهند.

تحقیق و توسعه: سوئد در زمینه تحقیقات دندانپزشکی پیشتاز است و دانشجویان زیادی به دلیل فرصت های تحقیقاتی این کشور، از جمله کارآموزی ها و پروژه های تحقیقاتی در زمینه های نوین،‌ به آن جذب می شوند.

اهمیت به کیفیت درمان: سوئد ارزش زیادی بر کیفیت خدمات دندانپزشکی می گذارد. این موضوع منجر به تمرکز بر اخلاق حرفه ای و استانداردهای درمانی بالا در آموزش می شود.

آموزش عملی: دانشجویان اغلب در محیط های عملی مثل کلینیک ها و بیمارستان ها مهارت های خود را ارتقا می دهند، که این امر به آمادگی آن ها برای ورود به بازار کار پس از فارغ التحصیلی کمک شایانی می کند.

فرصت های شغلی بعد از تحصیل: فارغ التحصیلان دندانپزشکی در سوئد اغلب می توانند به راحتی وارد بازار کار شوند، زیرا تقاضا برای دندانپزشکان ماهر در این کشور بالاست.

استانداردهای بالای زندگی: سوئد یکی از کشورها با بالاترین استانداردهای زندگی در جهان است، پس زندگی در سوئد به تجربه تحصیلی دانشجویان کیفیت بیشتری می بخشد.

محیط بین المللی: دانشگاه های کشور سوئد محیط های بین المللی ارائه می دهند که به دانشجویان امکان می دهد در کنار افرادی از سراسر جهان تحصیل کنند و فرهنگ ها و دیدگاه های متنوعی را تجربه نمایند.

بهداشت و درمان عمومی: دانشجویان بین المللی که در سوئد تحصیل می کنند معمولاً می توانند از خدمات بهداشتی عمومی برخوردار شوند، که این موضوع از نظر اقتصادی به نفع آن ها است.

تحصیل دندانپزشکی در سوئد، علاوه بر اینکه گامی بزرگ در پیشرفت کاری و تخصصی دانشجویان محسوب می‌شود، تجربه ای فرهنگی و انسانی غنی نیز به همراه دارد.

دانشگاه های دندانپزشکی سوئد

در کشور سوئد تحصیلات دندانپزشکی در چندین دانشگاه معتبر ارائه می شود. لیست دانشگاه های برتر که دپارتمان ها یا برنامه های تحصیل دندانپزشکی در سوئد دارند عبارتند از:

دانشگاهرتبه در سوئدرتبه جهانی
گوتنبرگ128
مالمو252
کارولینسکا361
اوپسالا4347
اومئو5380
لوند6508
یونشوپینگ7774

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت و علوم ایران در سوئد

وزارت های بهداشت و علوم ایران هر ساله لیستی از دانشگاه های مورد تایید خارجی که مدرک آن ها را معتبر می شمارد، منتشر می کنن. طبق آخرین لیست، دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت و علوم ایران در سوئد به شرح جدول زیر است:

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشتدانشگاه های مورد تایید وزارت علوم
انستیتو کارولینسکاگروه الف (ممتاز)گروه ب (خوب)گروه ج (متوسط)
دانشگاه لینکوپینگدانشگاه فناوری چالمرزدانشگاه لینائوس (Linnaeus)موسسه تکنولوژی بلکینگ (Blekinge)
دانشگاه لوند (Lund)انستیتو کارولینسکادانشگاه فنی لولئو (Lulea)دانشگاه هالمستاد (Halmstad)
دانشگاه مالمودانشگاه لینکوپینگدانشگاه اوربرو (Orebro)دانشگاه یونشوپینگ (Jönköping)
دانشگاه اوربرو (Orebro)دانشگاه لوند (Lund)مدرسه اقتصاد استکهلمدانشگاه مالمو
دانشگاه استکهلمدانشگاه گوتنبرگدانشگاه علوم کشاورزی سوئددانشگاه Mid-Sweden
دانشگاه علوم کشاورزی سوئددانشگاه استکهلمدانشگاه اومئو (Umea)کالج هنر، صنایع دستی و طراحی دانشگاه Konstfack
دانشگاه اومئو (Umea)دانشگاه اوپسالادانشگاه کارلستاد 
دانشگاه گوتنبرگموسسه فناوری KTH  
دانشگاه اوپسالا   

گوتنبرگ، مالمو و کارولینسکا سه دانشگاه برتر برای تحصیل دندانپزشکی در سوئد هستند

هزینه تحصیل دندانپزشکی در سوئد

هزینه تحصیل دندانپزشکی در سوئد بر اساس دانشگاه بسته به تابعیت دانشجو متفاوت است. برای شهروندان اتحادیه اروپا / EEA، هزینه تحصیل برای برنامه دندانپزشکی (5 سال) در تمام دانشگاه هایی که آن را ارائه می دهند رایگان است.

برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا، هزینه تحصیل برای برنامه کارشناسی دندانپزشکی (5 سال) 1900000 کرون در موسسه کارولینسکا، 1800000 کرون در دانشگاه اومئو، 1750000 کرون در دانشگاه مالمو و 1700000 کرون در دانشگاه گوتنبرگ است. برای سایر دانشگاه ها نیز شهریه هر سال تحصیلی بین 80000 تا 295000 کرون سوئد متفاوت است.

برای آموزش دکترا و تخصصی دندانپزشکی، برنامه ها مشمول شهریه نمی شوند، اما نیاز به توافق نامه و تامین مالی از کشور مبدا و همچنین پشتیبانی جابجایی و آموزش به زبان سوئدی دارند.

همچنین دانشجویان غیر اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا باید 900 کرون سوئد بابت هزینه اپلای پرداخت نمایند.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در سوئد

تحصیل دندانپزشکی در سوئد برای دانشجویان بین المللی شامل مراحل و الزامات مختلفی است:

مهارت زبانی:

زبان اصلی تحصیل دندانپزشکی و بطور کلی تحصیل پزشکی در سوئد، سوئدی است. بنابراین، دانشجویان بین المللی باید مهارت زبان سوئدی را نشان دهند. برخی از دانشگاه ها دوره های تحصیلات تکمیلی را به زبان انگلیسی نیز ارائه می دهند، اما دوره های کارشناسی معمولا به زبان سوئدی است.

شرایط تحصیلی:

برای برنامه های کارشناسی، شما باید تحصیلات متوسطه را به پایان برسانید. شما باید نمرات معادل با سیستم نمره دهی سوئد داشته باشید و مدارک تحصیلی شما باید شامل دروس مرتبط با دندانپزشکی مانند زیست شناسی، شیمی، فیزیک و ریاضی باشد. برای تحصیلات تکمیلی، مدرک لیسانس مرتبط در رشته دندانپزشکی مورد نیاز است.

امتحان ورودی:

برخی از دانشگاه ها ممکن است شما را ملزم به قبولی در آزمون ورودی مخصوص رشته دندانپزشکی یا آزمون زبان سوئدی کنند.

اعتبار سنجی آموزش قبلی:

اگر بخشی از تحصیلات خود را در خارج از سوئد گذرانده اید، باید گواهینامه ها و مدارک تحصیلی خود را توسط شورای آموزش عالی سوئد (UHR) تأیید کنید.

اجازه اقامت:

دانشجویان غیر اتحادیه اروپا باید برای اجازه اقامت برای تحصیل در سوئد درخواست دهند. این کار باید قبل از ورود به سوئد انجام شود و به مدرک پذیرش دانشگاه، مدرک مبنی بر تمکن مالی و بیمه درمانی نیاز دارد.

دانشجویان باید الزامات خاص دانشکده های دندانپزشکی مورد علاقه خود را بررسی کنند، زیرا ممکن است متفاوت باشد.

توصیه می شود برای دریافت دقیق ترین اطلاعات پذیرش از وکیل مهاجرت به سوئد استفاده نمایید. موسسه رویال مهاجرت با داشتن وکلای مجرب می تواند در این مسیر به شما کمک کند.

برترین کشورها برای تحصیل

تحصیل در آلمان   تحصیل در کانادا   تحصیل در ترکیه   تحصیل در فرانسه   تحصیل در انگلستان    تحصیل در سوئد   تحصیل در مجارستان تحصیل در اسپانیا تحصیل در دانمارک تحصیل در اتریش تحصیل در ایتالیا تحصیل در آمریکا تحصیل در هلند

شرایط سنی تحصیل دندانپزشکی در سوئد

معمولاً قوانین خاصی در مورد محدودیت سنی برای تحصیل دندانپزشکی در سوئد تعیین نشده است. دانشجویان می توانند پس از اتمام دوره متوسطه و اخذ دیپلم دبیرستان برای تحصیل در مقاطع عالی اقدام نمایند که همین شرایط حداقل سن را به 17 محدود می کند. برخی دانشگاه ها سقف سنی مجاز ورود به دوره های کارشناسی دندانپزشکی را 25 سال تعیین کرده اند، با این وجود این قوانین ثابت نبوده و در زمان اپلای این موارد را باید از سایت دانشگاه مورد نظر جویا شوید.

شرط معدل برای تحصیل دندانپزشکی در سوئد

برای تحصیل دوره کارشناسی دندانپزشکی در سوئد، باید معدل دیپلم شما حداقل 14 باشد. اما یک معیار دیگر نیز نمره چهار درس ریاضی، فیزیک، شیمی و زیست شناسی است که حداقل نمره قابل قبول 12 می باشد. توجه نمایید که افرادی که نمره بالاتری داشته باشند، شانس بیشتری برای پذیرش خواهند داشت.

مدت زمان تحصیل دندانپزشکی در سوئد

مدت زمان تحصیل دندانپزشکی در سوئد به سطح و نوع تحصیل بستگی دارد. برای مقطع کارشناسی، برنامه دندانپزشکی در سوئد معمولا یک برنامه یکپارچه 5 ساله است. برای مقاطع تکمیلی، دو نوع برنامه وجود دارد: آموزش دکترا و آموزش تخصصی دندانپزشکی. تحصیل در مقطع دکترا برای کسانی است که می خواهند حرفه تحقیقاتی در دندانپزشکی را دنبال کنند و منجر به دریافت مدرک دکترا یا مدرک کارشناسی ارشد می شود. آموزش تخصصی دندانپزشکی برای کسانی است که می خواهند در رشته خاصی از دندانپزشکی متخصص شوند و منجر به اخذ مجوز تخصصی در دندانپزشکی می شود.

برای تحصیل در مقطع دکتری، مدت زمان بسته به پروژه تحقیقاتی و طرح مطالعاتی فردی متفاوت است. به طور کلی، برای اعطای مدرک دکتری به 4 سال تحصیل تمام وقت نیاز است.

برای آموزش تخصصی دندانپزشکی، مدت زمان بسته به برنامه متفاوت است. برنامه ها به سه دسته دندانپزشکی عمومی، طب دهان و جراحی دهان تقسیم می شوند. مدت زمان برنامه ها بسته به دسته بندی از 3 تا 5 سال متغیر است.

شهریه تحصیل کارشناسی دنداپزشکی در سوئد سالانه بین 80000 تا 300000 کرون است

آزمون ورودی دندانپزشکی در سوئد

TISUS، که مخفف “Test in Swedish for University Studies” است، یک آزمون استاندارد زبان سوئدی برای افرادی است که قصد دارند در دانشگاه های سوئد تحصیل کنند و نیاز به اثبات تسلط کافی به زبان سوئدی دارند. این آزمون برای دوره هایی که به زبان سوئدی ارائه می شوند اعمال می شود و برای هر کسی که دارای دیپلم دبیرستان از یک کشور خارجی است و قصد دارد برای تحصیلات آکادمیک در سوئد درخواست دهد و فاقد مدرک زبان سوئدی است، در نظر گرفته شده است. TISUS دو بار در سال، یک بار در بهار و یک بار در پاییز برگزار می شود. این آزمون حدود شش ساعت طول می کشد و شامل سه بخش است:

 • خواندن: بررسی توانایی فهمیدن متون نوشتاری به زبان سوئدی.
 • شنیداری: سنجش توانایی درک شنیداری زبان سوئدی.
 • نوشتار: ارزیابی توانایی نگارش متن به زبان سوئدی.

در صورتی که می خواهید شانس پذیرش خود را افزایش دهید، می توانید در آزمون استعداد تحصیلی سوئدی (Högskoleprovet) هم شرکت کنید. آزمون Högskoleprovet یک آزمون استاندارد است که می تواند به عنوان راهی برای رقابت برای کسب جایگاه در دوره ها و برنامه های دانشگاه های سوئد استفاده شود و فقط به زبان سوئدی ارائه می شود. این آزمون شامل هشت بخش و 160 سوال است که هم مهارت های کمی و هم مهارت های کلامی را در بر می گیرد. آزمون Högskoleprove هشت سال اعتبار دارد و هزینه آن 550 کرون است و فقط دو بار در سال انجام می شود.

بورسیه دندانپزشکی در سوئد

بورسیه های تحصیلی در سوئد برای دانشجویان بین المللی که قصد دارند در رشته دندانپزشکی تحصیل کنند، بسته به دانشگاه و دوره مورد نظر متفاوت است. در اینجا چندین گزینه برای جستجوی بورسیه ذکر می کنیم:

بورسیه دولت سوئد (Swedish Institute Scholarships): دولت سوئد برای دانشجویان بین المللی با عملکرد عالی، در انواع رشته ها از جمله دندانپزشکی، بورسیه های کامل و جزئی ارائه می دهد.

بورسیه های دانشگاهی: برخی دانشگاه ها در سوئد ممکن است بورسیه های تحصیلی خاص خود را برای جذب دانشجویان مستعد بین المللی در نظر بگیرند. برای مثال، دانشگاه کارولینسکا، دانشگاه گوتنبرگ، دانشگاه اوپسالا و دانشگاه مالمو بورسیه های مخصوص به دانشجویان بین المللی را به صورت کامل یا درصدی ارائه می دهند.

برنامه های تبادل دانشجویی: برخی از دانشجویان می توانند از طریق برنامه های تبادل مانند اراسموس پلاس وارد دانشکده های دندانپزشکی در سوئد شوند که ممکن است شامل مزایای مالی نیز باشد.

بنیادها و سازمان‌های خصوصی: برخی بنیادها و سازمان های غیردولتی نیز ممکن است بورسیه های تحصیلی را برای دانشجویان در رشته های خاص از جمله دندانپزشکی ارائه دهند.

با توجه به اینکه برنامه های بورسیه تحصیلی دانشگاه ها ثابت نیستند و هر سال ممکن است شرایط و نوع آن تغییر کند، بهتر است برای پیدا کردن فرصت های موجود و اطلاع از شرایط درخواست بورسیه به وبسایت دانشگاه مورد نظر مراجعه کنید.

تحصیل رایگان دندانپزشکی در سوئد

به طور کلی برای تحصیلات تکمیلی دندانپزشکی در سوئد شهریه ای گرفته نمی شود، اما برای دانشجویان بین المللی غیر اتحادیه اروپا که می خواهند دوره های تخصصی دندانپزشکی را دنبال کنند، شرایط و محدودیت هایی وجود دارد. برخی از نکات کلی که باید در نظر گرفته شوند عبارتند از:

1)برنامه های آموزشی تخصصی دندانپزشکی توسط بیمارستان دانشگاه Sahlgrenska با همکاری دانشگاه گوتنبرگ ارائه می شود.

2)برنامه ها مشمول شهریه نمی شوند، اما نیاز به توافقنامه و تامین مالی از کشور مبدا و همچنین پشتیبانی جابجایی و آموزش به زبان سوئدی دارند.

3)این برنامه ها برای دندانپزشکانی که تحصیلات کارشناسی خود را گذرانده اند و حداقل دو سال تجربه بالینی دارند مجاز است.

4)برنامه ها به سه دسته دندانپزشکی عمومی، طب دهان و جراحی دهان تقسیم می شوند. مدت زمان برنامه ها بسته به دسته بندی از 3 تا 5 سال متغیر است.

5)برنامه ها توسط هیئت ملی بهداشت و رفاه سوئد تایید شده و منجر به مجوز تخصصی در دندانپزشکی می شوند.

تحصیل دندانپزشکی در سوئد بدون آزمون

اگر این عنوان را هنگام جستجو در اینترنت مشاهده کردید، به آن اعتماد نکنید! شما برای تحصیل دوره های کارشناسی دندانپزشکی در سوئد باید مهارت زبان سوئدی خود را ثابت نمایید و این از طریق آزمون TISUS انجام می شود. اگر هم برای مقاطع تحصیلات تکمیلی اپلای می کنید، نیاز به ارائه مدرک آیلتس خواهید داشت.

برای تحصیل دندانپزشکی در سوئد باید آزمون زبان سوئدی TISUS را بگذرانید

مدارک لازم برای اخذ پذیرش دندانپزشکی در سوئد

برای مقطع لیسانس، یکی از شرایط ورود تسلط به زبان سوئدی معادل سطح سوئدی سوم دبیرستان است. شما باید مدارک زیر را به پذیرش دانشگاه در سوئد ارسال نمایید:

 • فرم درخواست تکمیل شده
 • یک کپی از پاسپورت شما
 • یک کپی از دیپلم و ریز نمرات دبیرستان
 • مدرکی دال بر مهارت های زبان سوئدی و انگلیسی شما، مانند آزمون TISUS یا آزمون آیلتس
 • یک کپی از نتایج آزمون استعداد تحصیلی سوئدی (Högskoleprovet) در صورتی که در آن شرکت کرده باشید

همچنین برای مقاطع تحصیلات تکمیلی مدارک زیر نیاز است:

 • فرم درخواست تکمیل شده
 • یک کپی از پاسپورت شما
 • یک کپی از مدرک کارشناسی دندانپزشکی و ریز نمرات شما
 • مدرکی دال بر مهارت های زبان سوئدی و انگلیسی شما، مانند آزمون TISUS یا آزمون آیلتس
 • انگیزه نامه و پروپوزال تحقیق، اگر متقاضی تحصیل در مقطع دکتری هستید
 • نامه موافقت و فاینانس از کشور خود، در صورتی که متقاضی آموزش تخصصی دندانپزشکی هستید
 • در صورت داشتن یک کپی از پروانه کار دندانپزشکی در کشور خود
 • گواهی تجربه بالینی، در صورت داشتن

تحصیل تخصص دندانپزشکی در سوئد

چندین گزینه برای دندانپزشکان وجود دارد که می خواهند دوره های تخصصی دندانپزشکی را در سوئد دنبال کنند. یکی از آن ها بیمارستان Sahlgrenska دانشگاه گوتنبرگ است که برنامه هایی را در تخصص های مختلف دندانپزشکی مانند ارتودنسی و پریودنتولوژی ارائه می دهد. این برنامه ها تحقیقاتی فشرده و در سطح بین المللی به رسمیت شناخته شده هستند و نیاز به مجوز دندانپزشکی سوئدی و تسلط به زبان سوئدی دارند.

گزینه دیگر ارتباط با کلینیک هایی است که آموزش تخصصی دندانپزشکی را ارائه می دهد و باید برای یک برنامه آموزشی تخصصی دندانپزشکی درخواست دهید. با این حال، این همچنین به مجوز زبان سوئدی برای تمرین و حداقل یک سال آموزش تکمیلی تخصصی دندانپزشکی (ST) در سوئد نیاز دارد.

برای پذیرش و شروع تحصیل در برنامه های تخصص دندانپزشکی، شما به موارد زیر نیاز دارید:

 • مدرک دندانپزشکی معتبر
 • تسلط به زبان سوئدی
 • تأیید صلاحیت های حرفه ای
 • ویزا و مجوز اقامت
 • بیمه درمانی

کار حین تحصیل در رشته دندانپزشکی در سوئد

دانشجویان بین المللی می توانند در حین تحصیل در سوئد کار کنند، اما بسته به سطح تحصیل، موسسه و تابعیت دانشجو، شرایط و محدودیت هایی وجود دارد. برخی از نکات کلی که باید در نظر گرفته شوند عبارتند از:

اگر شهروند اتحادیه اروپا هستید که در سوئد تحصیل می کنید، اجازه دارید بدون هیچ محدودیتی کار کنید.

اگر شما یک شهروند غیر اتحادیه اروپا هستید که در یک برنامه تمام وقت لیسانس، فوق لیسانس یا دکترا در یک دانشگاه یا کالج سوئد تحصیل می کنید، تا زمانی که به تحصیل تمام وقت ادامه دهید، مجاز به کار به هر میزان که دوست دارید هستید.

کارت اجازه اقامت شما نشان می دهد که شما مجاز به کار هستید.

اگر شهروند غیر اتحادیه اروپا هستید و در حال تحصیل در رشته های تحصیلی حرفه ای (مثل دندانپزشکی) هستید، ممکن است اجازه کار نداشته باشید. شما باید کارت مجوز اقامت و نامه تصمیم خود را بررسی کنید تا ببینید آیا مجاز به کار هستید یا خیر.

لازم به ذکر است که در حال حاضر متوسط هزینه ماهانه یک دانشجو در سوئد حدود 10000 کرون است که شامل هزینه های اقامت، غذا، سفر و سایر هزینه ها می شود.

درآمد دندانپزشکان در سوئد

متوسط حقوق دندانپزشک در سوئد حدود 107000 کرون کرون در ماه است. محدوده حقوق از 55700 کرون تا 164000 کرون بسته به تجربه، مهارت، جنسیت و موقعیت مکانی متفاوت است. دندانپزشکان در سوئد معمولا دارای مدرک دکترا هستند و در محیط های مختلفی مانند بهداشت عمومی، کلینیک های خصوصی یا موسسات دانشگاهی کار می کنند. اگر علاقه مند به کار و مهاجرت تحصیلی به سوئد به عنوان دندانپزشک هستید، ممکن است لازم باشد مدارک خارجی خود را تأیید کنید، زبان سوئدی را یاد بگیرید و برای مجوز کار درخواست دهید.

متوسط درامد یک دندانپزشک با حداقل 3 الی 5 سال سابقه در سوئد ماهانه حدود 107000 کرون است

اقامت سوئد از طریق تحصیل دندانپزشکی

برای کسب اقامت در سوئد از طریق تحصیل دندانپزشکی، شما باید مراحل و شرایط خاصی را دنبال کنید. این شرایط شامل پذیرش در یکی از دانشگاه های کشور سوئد، اثبات توانایی مالی برای پوشش هزینه های تحصیل و زندگی و داشتن بیمه درمانی می شوند. در اینجا به طور خلاصه مراحلی را که باید طی کنید بیان می کنیم:

پذیرش دانشگاهی: اولین قدم برای اقامت تحصیلی، پذیرش در یک دوره دندانپزشکی در دانشگاهی در سوئد است.

ویزای تحصیلی: پس از دریافت پذیرش نیاز به درخواست ویزای تحصیلی سوئد دارید. برای این کار باید اثبات کنید که منابع مالی کافی برای پوشش هزینه های تحصیل و زندگی خود در طول دوره تحصیلی را دارید.

بیمه درمانی: داشتن بیمه درمانی که در سوئد معتبر باشد، برای دانشجویان بین المللی الزامی است.

اقامت بعد از فارغ‌التحصیلی: سوئد به دانش آموختگان بین المللی این امکان را می دهد که بعد از فارغ التحصیلی برای جستجوی کار و کسب اقامت در این کشور بمانند.

تایید صلاحیت به عنوان دندانپزشک: پس از اتمام تحصیلات، باید صلاحیت حرفه ای خود را در سوئد تایید کنید تا بتوانید به عنوان یک دندانپزشک مجاز به فعالیت بپردازید. این ممکن است شامل شرکت در دوره های تکمیلی، آزمون های زبان و آزمون های بالینی باشد.

اقامت دائم: پس از چند سال زندگی و کار در سوئد، ممکن است بتوانید برای اقامت دائم درخواست دهید. پس از حداقل 5 سال اقامت دائم نیز می توان برای تابعیت سوئد درخواست داد.

توجه داشته باشید که قوانین و رویه ها می توانند تغییر کنند، بنابراین برای اطمینان از دستورالعمل های جدید و دقیق، همیشه بهتر است به سایت اداره مهاجرت به سوئد یا سفارتخانه/کنسولگری سوئد مراجعه نمایید.

سخن پایانی

تحصیل دندانپزشکی در سوئد یک موقعیت رویایی می باشد و طبیعتا دستیابی به آن هم مستلزم داشتن رزومه قوی می باشد. قوانین، شرایط و هزینه های دانشگاه های دندانپزشکی سوئد متفاوت است و می بایست بر آن ها اشراف داشته باشید. شما می توانید جهت صرفه جویی در زمان، آرامش خاطر از ددلاین ها و آگاهی از شرایط به روز پذیرش و در نتیجه افزایش شانس پذیرش، از خدمات موسسه رویال مهاجرت که سابقه درخشانی در حوزه مهاجرت تحصیلی دارد، بهره ببرید.

سؤالات متداول

1- بهترین دانشگاه های دندانپزشکی سوئد کدامند؟

گوتنبورگ، مالمو و کارولینسکا.

2- هزینه تحصیل دندانپزشکی در سوئد چقدر است؟

بسته به دانشگاه و مقطع تحصیلی، سالانه بین 80000 تا 300000 کرون سوئد.

3- امکان دریافت بورسیه برای تحصیل دندانپزشکی در سوئد وجود دارد؟

بله.

4- آیا تحصیل دندانپزشکی در سوئد رایگان است؟

شهریه مقاطع تکمیلی رایگان است اما باید تمکن مالی کافی داشته باشید.

5- درامد دندانپزشکان در سوئد چقدر است؟

متوسط 100000 کرون در ماه.

مقالات مرتبط

دانشگاه های سوئد و چگونگی اپلای در آن ها در سال 2023-2024v

اپلای به دانشگاه های سوئد

سوئد، کشوری دارای تعادل و تنوع به عنوان مقصدی برتر در زمینه آموزش عالی برای دانشجویان بین المللی محسوب می شود. دانشگاه ‌های معتبر کشور …

تحصیل پزشکی در سوئد

تحصیل پزشکی در سوئد

تعداد دانشجویانی که مایل به تحصیل پزشکی در سوئد هستند هر ساله در حال افزایش است. کشورهایی مانند سوئد در سال‌های اخیر موفق شده‌اند خود …

تحصیل پزشکی در سوئد

تحصیل پزشکی در سوئد

کشور سوئد یکی از پرطرفدارترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت تحصیلی دانشجویان است چرا که علاوه بر داشتن فاکتورهایی مانند رفاه و امنیت اجتماعی، سطح کیفیت …

وکیل و مشاوره مهاجرت به سوئد

وکیل و مشاوره مهاجرت به سوئد

سوئد یک مقصد محبوب برای مهاجران است و بسیاری از آن‌ها برای عبور از پیچیدگی‌های قوانین مهاجرتی در این کشور به‌دنبال دریافت مشاوره حقوقی هستند. …

مشاغل مورد نیاز سوئد

مشاغل مورد نیاز سوئد

سوئد، یکی از کشورهای اروپایی با حقوق مناسب و کیفیت زندگی بالا، بازار کاری بسیار رقابتی دارد. این کشور شهروندان خود را تشویق به تسلط …

مهاجرت کاری به سوئد

مهاجرت کاری به سوئد

پیشرفت اجتماعی و اقتصادی در کنار رفاه بالا، نرخ بیکاری پایین، درآمد مطلوب و امنیت اجتماعی سوئد را به مقصد مناسبی برای مهاجرت کاری تبدیل …

خرید خانه در سوئد

خرید خانه در سوئد

خرید خانه در کشور سوئد می تواند یک سرمایه گذاری عالی باشد. با انجام تحقیقات و آماده سازی کافی، می توانید فرآیند را آسان تر …

تابعیت سوئد

تابعیت سوئد

تابعیت سوئد، وضعیتی است که یک فرد از طریق آن به عنوان یک شهروند سوئد شناخته می‌شود. این وضعیت به فرد اجازه می‌دهد تا از …

شرایط و هزینه زندگی در سوئد

شرایط و هزینه زندگی در سوئد

سوئد علاوه‌بر کیفیت بالای زندگی و درآمد سرانه، یک سیستم رفاه اجتماعی قوی نیز دارد. این کشور با ارائه یک سیستم آموزشی باکیفیت و مدرن، …

مهاجرت کادر درمان به سوئد

مهاجرت کادر درمان به سوئد

سوئد نیاز زیادی به متخصصان مراقبت‌های بهداشتی دارد و فرصت‌های شغلی در زمینه‌های مختلف را به خارجی‌ها برای استخدام و کار ارائه می‌دهد. مهاجرت کادر …

تحصیل دندانپزشکی در سوئد

تحصیل دندانپزشکی در سوئد

سوئد، کشوری با سیستم آموزشی پیشرفته و دانشگاه های معتبر، فرصت های بی نظیری را جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی برای دانشجویان بین المللی ارائه …

معایب و مزایای زندگی در سوئد

مزایا و معایب زندگی در سوئد دغدغه فکری بسیاری از متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور است. سوئد نه فقط به دلیل طبیعت زیبا و …

ثبت شرکت در سوئد + هزینه و شرایط

ثبت شرکت در سوئد

ثبت شرکت در سوئد یکی از بهترین روش‌ها برای اخذ اقامت سوئد است. این روزها بسیاری از افراد به دنبال دریافت اقامت اروپا از طریق …

بورسیه های تحصیلی سوئد

بورسیه‌های تحصیلی سوئد

دانشگاه‌های سوئد همواره جزء برترین دانشگاه‌های جهان هستند و از نظر کیفیت علمی و پژوهشی تراز بالایی دارند. اما آیا تحصیل در سوئد رایگان است؟ …

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان مهاجرت