تحصیل پزشکی در سوئد
تیم نویسندگان رویال مهاجرت ژانویه 2, 2024

تحصیل پزشکی در سوئد

کشور سوئد یکی از پرطرفدارترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت تحصیلی دانشجویان است چرا که علاوه بر داشتن فاکتورهایی مانند رفاه و امنیت اجتماعی، سطح کیفیت بالای زندگی و بهداشت، این کشور از نظر سیستم آموزشی نیز از استانداردهای بالایی در سطح جهانی برخوردار است. هر ساله دانشجویان زیادی از سراسر دنیا برای تحصیل پزشکی در سوئد و شاخه‌های دیگر پزشکی راهی این کشور می‌شوند. تحصیل این رشته‌ی محبوب شرایط و مقتضیات خاص خود را دارد که در این مقاله کارشناسان موسسه رویال مهاجرت به آن پرداخته‌اند. تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

تعداد دانشگاه های پزشکی در سوئد13 دانشگاه
تعداد کل دانشجویان پزشکی در سوئدبیش از 1500 نفر در سال 2023
تعداد دانشجویان بین المللی پزشکی در سوئد
میانگین درآمد پزشکان در سوئد10000 دلار در ماه

مزایای تحصیل پزشکی در سوئد

دانشجویانی که موفق به دریافت پذیرش از دانشگاه های سوئد می‌شوند، از مزایای زیادی برخوردارند که عبارتند از:

 • استفاده از بورسیه‌ها و کمک هزینه‌های مختلف
 • وجود ثبات اقتصادی در کشور سوئد
 • قرار داشتن دانشگاه های این کشور در میان برترین دانشگاه های جهان
 • آسان بودن روند دریافت پذیرش
 • هزینه های تحصیلی مقرون به صرفه در مقایسه با برخی از کشورهای اروپایی
 • گرفتن مدرک معتبر بین المللی

دانشگاه های پزشکی سوئد

افرادی که علاقه مند به تحصیل در سوئد در رشته پزشکی هستند بهتر است قبل از اقدام برای اخذ پذیرش از دانشگاه مقصد، با برترین دانشگاه‌های این کشور آشنا شوند. بسیاری از این مراکز علمی علاوه بر جایگاه خوبی که در کشور سوئد دارند، در سطح جهانی نیز از اعتبار بالایی برخوردارند.

نام دانشگاهرتبه در سوئدرتبه QS جهانی
انستیتو کارولینسکا140
دانشگاه اوپسالا287
دانشگاه لاند398
دانشگاه استکهلم4153
دانشگاه گوتنبرگ5250 – 201
دانشگاه علوم کشاورزی سوئد6300 – 251
دانشگاه اومئا7350 – 301
دانشگاه لینکوپینگ8400 – 351
دانشگاه اوربرو9500 – 401
دانشگاه مالمو10750 – 701

دانشگاه های مورد تآیید وزارت بهداشت و علوم ایران در سوئد

وزارت بهداشت ایران هر ساله لیستی از دانشگاه‌های خارجی مورد تایید خود را منتشر می‌کند. متقاضیانی که در این دانشگاه‌ها تحصیل کنند پس از بازگشت به ایران بدون نیاز به معادل سازی مدارک خود می‌توانند مشغول به کار شوند. در این قسمت به معرفی دانشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت در کشور سوئد می‌پردازیم:

1. انستیتو کارولینسکا

2. دانشگاه اوپسالا

3. دانشگاه لاند

4. دانشگاه استکهلم

5. دانشگاه گوتنبرگ

6. دانشگاه علوم کشاورزی سوئد

7. دانشگاه اومئا

8. دانشگاه لینکوپینگ

9. دانشگاه اوربرو

10. دانشگاه مالمو

هزینه تحصیل پزشکی در سوئد

متقاضیانی که به فکر مهاجرت به سوئد در رشته پزشکی هستند باید بدانند که تحصیل در این کشور هم به زبان سوئدی و هم به زبان انگلیسی امکان پذیر است. دانشجویانی که از سوئد و یا دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا هستند و قصد تحصیل به زبان سوئدی را دارند، نیازی به پرداخت هیچ هزینه‌ای ندارند و می‌توانند به صورت رایگان در دانشگاه‌های این کشور درس بخوانند اما دانشجویان بین المللی باید سالانه به دانشگاه شهریه پرداخت کنند. متوسط شهریه دانشجویان پزشکی در هر سال چیزی در حدود 129000 کرون است که این رقم می‌تواند از 80000 تا 295000 باشد.

موارد مختلفهزینه (سالانه)
برنامه کارشناسی ارشد در زیست پزشکی در انستیتو کارولینسکا180000 کرون
برنامه کارشناسی ارشد در بهداشت جهانی در دانشگاه اوپسالا160000 کرون
برنامه کارشناسی ارشد در علوم بهداشت عمومی در دانشگاه استکهلم140000 کرون
هزینه اپلیکیشن فی برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا90 یورو
پوشش هزینه های زندگی و هزینه کتاب و روپوش9000 کرون
هزینه اقامتگاه55000 – 40000 کرون
هزینه خوراک و غذا10800 – 9600 کرون

شرایط تحصیل پزشکی در سوئد

از آنجایی که دانشگاه‌های این کشور از پیشروترین و به روزترین دانشگاه‌های دنیا هستند، موفقیت در اخذ پذیرش از آنها در رشته‌ی پزشکی کار راحتی نیست و متقاضیان باید از عملکرد تحصیلی درخشان در سال‌های قبل و سطح خوبی از زبان انگلیسی برخوردار باشند تا بتوانند از آنها نامه‌ی پذیرش را دریافت کنند چرا که بدون داشتن این نامه امکان دریافت ویزای تحصیلی سوئد میسر نیست. با اینکه هر دانشگاه شرایط و مدارک خاصی را از متقاضیان می‌طلبد اما به طور کلی می‌توان گفت که شرایط تحصیل پزشکی در این کشور شامل موارد زیر است:

 • سن متقاضیان باید در بازه‌ی 17 تا 25 سال باشد.
 • متقاضیان باید دروس پیش نیاز پزشکی از جمله زیست شناسی را در دبیرستان گذرانده باشند.
 • متقاضیان باید مدرک دیپلم رسمی خود را از کشور خود دریافت کرده باشند.
 • تسلط به یکی از زبان‌های انگلیسی و یا سوئدی بسته به دانشگاه مقصد الزامی است. (آیلتس حداقل 7)
 • قبولی در آزمون‌های ورودی مورد قبول دانشگاه های سوئد ضروری است.

داوطلبان برای گرفتن پذیرش پزشکی از دانشگاه های سوئد باید در آزمون ورودی شرکت کنند

تحصیل پزشکی در سوئد با مدرک دیپلم

داوطلبانی که مدرک دیپلم خود را در رشته‌ی تجربی گرفته باشند به راحتی می‌توانند برای تحصیل پزشکی در خارج از کشور اقدام کنند در غیر این صورت افراد باید در ابتدا درس‌های پیش نیاز این رشته را پاس کنند. داشتن مدرک دیپلم برای شرکت در آزمون‌های ورودی دانشگاه‌های این کشور الزامی است. برای اطلاع از جزئیات بیشتر در مورد چگونگی اخذ پذیرش پیشنهاد می‌کنیم که به وبسایت رسمی دانشگاه مقصد مراجعه کنید و یا در صورت نیاز با وکیل مهاجرت به سوئد مشورت کنید. وکلای برجسته موسسه رویال مهاجرت با داشتن تجربه‌ی فراوان در زمینه‌ی پرونده‌های مهاجرت تحصیلی به سوئد، آماده‌ی راهنمایی متقاضیان عزیز هستند. دانشجویان ترم‌های پایانی دانشگاه را به کارآموزی در بیمارستان‌ها و یادگیری علوم بالینی می‌گذرانند.

به همین دلیل، افرادی که به زبان سوئدی مسلط باشند شانس بیشتری برای برقراری ارتباط با بیماران و پیشرفت تحصیلی خود دارند.

مدت زمان تحصیل پزشکی در سوئد

کشور سوئد در ارائه‌ی واحدهای مربوط به دوره‌های پزشکی، برنامه‌ها و استراتژی‌های منحصر به فردی دارد و کلاس‌های درس را به صورتی برگزار می‌کند که علاوه بر ارائه‌ی سمینارها و واحدهای تئوری توسط اساتید، دانشجویان در قالب فعالیت‌های گروهی درس‌ها را بیاموزند. در حالت طبیعی دوره‌ی پزشکی در این کشور به مدت 5 سال و نیم و یا 11 ترم به طول می‌انجامد که دارای 2 سطح پایه و پیشرفته است. در سطح پایه که از ترم یک تا ترم 6 می‌باشد دانشجویان به یادگیری واحدهای درسی پایه مانند بیوشیمی، فیزیولوژی، آناتومی و … می‌پردازند و در سطح پیشرفته که از ترم 7 تا 11 طول می‌کشد، دانشجویان درس‌های عملی و بالینی خود را از اساتید می‌آموزند که این آموزش‌ها به طور عمده در آزمایشگاه و یا بیمارستان‌ها رخ می‌دهد.

یک سال و نیم آخر دوره تحصیلی پزشکی در سوئد به کارورزی در بیمارستان و معاینه و معالجه‌ی بیماران سپری می‌شود.

برترین کشورها برای تحصیل پزشکی

تحصیل پزشکی در آلمان   تحصیل پزشکی در کانادا    تحصیل پزشکی در ترکیه   تحصیل پزشکی در فرانسه    تحصیل پزشکی در اسپانیا   تحصیل پزشکی در انگلیس تحصیل پزشکی در دانمارک تحصیل پزشکی در سوئد تحصیل پزشکی در مجارستان تحصیل پزشکی در هلند تحصیل پزشکی در آمریکا تحصیل پزشکی در اتریش

آزمون ورودی پزشکی در سوئد

دانشگاه‌های پزشکی سوئد برای پذیرش دانشجویان بین المللی مجموعه‌ای از عوامل و فاکتورهای مختلف را در نظر می‌گیرند.

از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر روی پذیرش نمرات و معدل دانشجویان در سال‌های آخر دبیرستان و به خصوص نمرات آنها در درس‌های زیست شناسی، شیمی، فیزیک و ریاضی می‌باشد. به عبارتی داوطلبان باید نمرات قابل قبول و درخشانی در این دروس کسب کرده باشند تا بتوانند وارد مراحل دیگر پذیرش شوند. از دیگر معیارهای مهم برای دریافت پذیرش تسلط داوطلبان به زبان انگلیسی یا سوئدی است که هرچه میزان تسلط دانشجویان بیشتر باشد شانس بیشتری برای قبولی درخواست آنها وجود دارد.

در این میان اما دانشگاه‌های این کشور برای سنجش میزان دانش و آمادگی متقاضیان برای ورود به رشته‌های پزشکی آزمونی را تحت عنوان ازمون استعداد تحصیلی یا Högskoleprovet برگزار می‌کنند که دارای 2 مرحله‌ی کتبی و شفاهی می‌باشد.

قسمت کتبی این آزمون شامل 80 سوال چند گزینه‌ای و مدت زمان 100 دقیقه می‌باشد و مهارت‌های داوطلبان در زمینه‌هایی مانند ریاضیات و استدلال مورد بررسی قرار می‌گیرد. در قسمت شفاهی آن نیز سوالات تحلیلی در مورد زیست شناسی، شیمی، علوم اجتماعی و … از دانشجویان پرسیده می‌شود. آزمون استعداد تحصیلی 2 بار در سال برگزار می‌شود و حداقل نمره‌ی لازم در این آزمون برای قبولی در دانشگاه‌های سوئد 1.6 از 2 است.

بورسیه پزشکی در سوئد

متقاضیانی که قصد تحصیل پزشکی در دانشگاه‌های سوئد را دارند اما هزینه‌های تحصیل در این کشور برای آنها زیاد است، در صورتی که عملکرد خوبی در کسب نمرات و فعالیت‌های دانشگاهی خود داشته باشند می‌توانند از انواع بورسیه تحصیلی سوئد استفاده کنند. این بورسیه‌ها کمک هزینه‌ها و جوایز مختلفی را به دانشجویان ارائه می‌دهند و غالبا بر اساس شایستگی داوطلبان به آنها تعلق می‌گیرد. برخی از مهم‌ترین این بورسیه ها عبارتند از:

 • بورسیه بنیاد انستیتو کارولینسکا: کمک هزینه‌ای که این بورسیه به دانشجویان اعطا می‌کند شامل هزینه‌های تحصیل کل دوره‌ی پزشکی آنها می‌باشد. به عبارتی داوطلبانی که این بورسیه را دریافت کنند امکان تحصیل رایگان در سوئد را دارند و مخاطبان آن دانشجویان بین المللی کارشناسی ارشد پزشکی و زیست پزشکی می‌باشند.
 • برنامه بورسیه کارآموزی اراسموس پلاس: نهاد تامین کننده‌ی بودجه‌ی این بورسیه اتحادیه اروپا است و دانشجویان بین المللی که در مقطع کارشناسی ارشد و یا دکترای پزشکی و یا زیست پزشکی در یک دانشگاه همکار در سوئد ثبت نام کرده‌اند این فرصت را می‌دهد تا به مدت 12 ماه کارآموزی را در یان کشور انجام دهند. به افرادی که شامل این بورسیه شوند ماهانه 600 دلار و هزینه‌ی سفرها تعلق می‌گیرد.
 • برنامه تبادل بورسیه تحقیقاتی پسا دکتری اسکلروزیس: محققان پسا دکتری که در رشته‌ی پزشکی و دندانپزشکی در حال انجام تحصیل هستند، از طرف کمیته‌ی اروپایی درمان و تحقیقات مولتیپل اسکلروزیس مورد حمایت مالی قرار می‌گیرند و سالانه 50000 یورو دریافت می‌کنند. این کمک هزینه تا 2 سال به دانشجویان اعطا می‌شود. همچنین هزینه‌ی سفرها و جابجایی‌های دانشجویان نیز توسط این کمیته پوشش داده می‌شود.

علاوه بر بورسیه‌های ذکر شده در بالا، هر دانشگاه نیز با مبالغ مختلف کمک هزینه‌هایی را به دانشجویان می‌دهد که برای اطلاع از جزئیات آنها باید مستقیما به وبسایت دانشگاه مقصد مراجعه کرد. برخی از دانشگاه‌های ارائه دهنده‌ی بورسیه به دانشجویان پزشکی عبارتند از: دانشگاه کارلستاد، دانشگاه لاند، دانشگاه گوتنبرگ، دانشگاه لینکوپینگ و … .

انواع بورسیه های مختلف به دانشجویان پزشکی در سوئد تعلق می‌گیرد

تحصیل دندانپزشکی در سوئد

رشته‌ی دندانپزشکی نیز مانند پزشکی از جمله رشته‌های پرطرفدار و پول ساز است. تحصیل دندانپزشکی در سوئد حدود 5 سال طول می‌کشد و این دوره‌ها با تدریس دروس تئوری و پایه شروع شده، با آموزش‌های عملی و بالینی ادامه می‌یابد و در نهایت با ارائه‌ی پایان نامه توسط دانشجویان به پایان می‌رسد. دانشگاه‌های ارائه دهنده‌ی این رشته شامل دانشگاه کارولینسکا، اومئو، گوتنبرگ، مالمو، اوربرو و اوپسالا می‌شود.

در ترم‌های اول تحصیل در این رشته دانشجویان باید دروس پایه از جمله میکروبیولوژی، بیوشیمی، آناتومی، آسیب شناسی، فارماکولوژی و … را پاس کنند. سپس مرحله‌ی دوم تحصیل یعنی آموزش دروس بالینی شروع می‌شود و دانشجویان موظف به یادگیری واحد هایی مانند طب دهان، پریودنتولوژی، جراحی دهان، ارتودنسی، ریشه دندان و … هستند. در ترم‌های پایانی تحصیل نیز دروس تخصصی دندانپزشکی از جمله مواد و تکنولوژی دندانپزشکی، بهداشت عمومی دهان، روش‌های تحقیق دندانپزشکی، اخلاق دندانپزشکی و … تدریس می‌شوند.

دانشجویان دندانپزشکی در کشور سوئد دروس خود را به صورت تجربی بر مبنای یادگیری مبتنی بر مشکل، مبتنی بر شبیه سازی، مبتنی بر مورد و … می‌آموزند به همین دلیل دانشجویان آموزش‌های خود را بر اساس به روز ترین اطلاعات علم دندانپزشکی می‌بینند و مدرک آنها در سراسر جهان معتبر است. نکته‌ی قابل توجه در مورد اخذ پذیرش در رشته‌ی دندانپزشکی این است که رقابت در آن بسیار بالاست و تنها دانشجویانی که سابقه‌ی تحصیلی درخشانی دارند می‌توانند نامه‌ی پذیرش را دریافت کنند.

تحصیل داروسازی در سوئد

داروسازی یک از رشته‌های محبوب برای تحصیل در خارج از کشور است و در دانشگاه‌های سوئد نیز رقابت زیادی در میان دانشجویان بین المللی برای اخذ پذیرش ادر این رشته وجود دارد. این رشته در 2 مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می‌شود و بسته به اینکه دانشجویان در دانشگاه‌های دولتی قبول می‌شوند یا خصوصی، میزان شهریه‌ای که برای این رشته باید پرداخت کنند متفاوت است. از جمله دروس مهمی که دانشجویان داروسازی در ابتدای تحصیل خود باید بیاموزند فیزیولوژی، میکروب شناسی، داروشناسی و … است. فارغ التحصیلان این رشته پس از اتمام تحصیلات خود در داروخانه‌ها و یا بیمارستان‌ها برای تجویز و تحویل داروها مشغول به کار می‌شوند.

مدارک لازم برای اخذ پذیرش پزشکی در سوئد

دانشجویان در هنگام اپلای در ابتدا باید هزینه‌ی اپلیکیشن فی را بپردازند و سپس مدارک لازم را به دانشگاه ارسال کنند.

هزینه‌ی درخواست یا همان Application Fee برای هر دانشگاه متفاوت است و حتی دانشگاه‌هایی وجود دارند که این مبلغ را دریافت نمی‌کنند بنابراین در هنگام اپلای بهتر است به وبسایت رسمی آنها مراجعه کنید. مدارک لازم برای دریافت پذیرش عبارتند از:

 • پاسپورت معتبر
 • مدارک تحصیلی مقاطع قبلی
 • ارائه‌ی تمامی ریزنمرات و معدل مقاطع قبلی
 • گواهی تمکن مالی
 • مدرک زبان انگلیسی و یا سوئدی با توجه به زبان دانشگاه مقصد (آیلتس حداقل 6)
 • مدارک هویتی
 • نوشتن انگیزه نامه

کار حین تحصیل در رشته پزشکی در سوئد

در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی مانند اسپانیا و ایتالیا، زندگی در سوئد هزینه‌های بیشتری در بر دارد. به طور میانگین گفته می‌شود که هزینه‌ی زندگی دانشجویی در این کشور چیزی در حدود 800 تا 1200 یورو در ماه است. علاوه بر این، هزینه‌های تحصیل هم بر دوش دانشجویان می‌باشد بنابراین بسیاری از آنها برای تامین این هزینه‌ها ترجیح می‌دهند که همزمان با تحصیل کار کنند. در کشور سوئد محدودیتی برای کار کردن دانشجویان وجود ندارد و آنها می‌توانند تا سقف 20 ساعت در هفته کار کنند و به کسب درآمد بپردازند. البته ناگفته نماند که افرادی که همزمان با تحصیل کار می‌کنند باید درس‌های خود را در اولویت قرار دهند چرا که داشتن عملکرد بد در کسب نمرات باعث می‌شود تا مجوز کار کردن از آنها گرفته شود. به طور میانگین دانشجویان می‌توانند تا 8000 کرون در ماه درآمد داشته باشند.

دانشجویان بین المللی در سوئد اجازه دارند همزمان با تحصیل کار کنند

درآمد پزشکان در سوئد

سوئد از جمله کشورهایی است که نیاز شدیدی به پزشکان و پرسنل کادر درمان دارد و وضعیت استخدام اینگونه مشاغل در این کشور بسیار خوب است. فارغ التحصیلان رشته پزشکی بسته به اینکه پزشک عمومی باشند و یا متخصص باشند درآمدهای متفاوتی دارند اما به طور کلی پزشکی و دندانپزشکی از جمله مشاغل پر درآمد در سوئد است. در جدول زیر به میزان حقوق شاخه‌های مختلف پزشکی اشاره می‌کنیم:

نوع تخصص پزشکی در سوئدمیزان درآمد ماهانه به کرون
پزشک عمومی92900
پزشک اورژانس108000
متخصص داخلی143000
پزشک بیهوشی157000
روانشناس118000
فیزیوتراپیست84100
روانپزشک124000
رادیولوژیست131000
اورولوژیست163000
چشم پزشک97100
متخصص اطفال111000
متخصص زنان و زایمان133000
متخصص تغذیه92100
متخصص پوست133000
روانشناس بالینی151000
متخصص آلرژی87300
متخصص ارتودنسی133000
متخصص اندودنتیکس138000
متخصص پریودنت133000

اقامت سوئد از طریق تحصیل پزشکی

علاقه مندان به تحصیل پزشکی در کشور سوئد باید بدانند که صرف تحصیل در این کشور باعث دریافت اقامت نمی‌شود و آنها باید پس از فارغ التحصیلی نوع ویزای خود را به ویزای کار تغییر دهند تا بتوانند اقامت دائم سوئد را اخذ کنند. دانشجویان پس از پایان تحصیلات خود از چند ماه تا یک سال فرصت دارند تا در این کشور باشند و به دنبال شغل مورد نظر خود بگردند. در صورتی که بتوانند در مطب، بیمارستان، کلینیک و یا … استخدام شوند، می‌توانند ویزای خود را از نوع تحصیلی به کاری تبدیل کنند. در این صورت پس از گذشت چند سال و با داشتن تسلط بر روی زبان سوئدی می‌توانند به اداره مهاجرت این کشور مراجعه کرده و برای دریافت اقامت دائم این کشور اقدام کنند.

سخن پایانی

رشته‌ی پزشکی از پر متقاضی ترین رشته‌ها برای مهاجرت تحصیلی به سوئد است. علاوه بر اینکه رفاه و امنیت اجتماعی در این کشور بالاست و دارای ثبات اقتصادی می‌باشد، بازار کار فارغ التحصیلان پزشکی و پیراپزشکی نیز در سوئد داغ است و افراد شاغل در این حوزه‌ها درآمدهای خوبی دارند به همین دلیل بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند تا در دانشگاه‌های گران سوئد درس بخوانند. انتخاب رشته و دانشگاه مقصد کار دشواری است و ممکن است دانشجویان نتوانند به تنهایی برای آینده‌ی خود تصمیم بگیرند. کارشناسان باتجربه‌ی موسسه مهاجرتی رویال مهاجرت مشاوره‌های مفیدی را در رابطه با انتخاب رشته‌، انتخاب دانشگاه، نحوه‌ی اپلای، چگونگی دریافت ویزا و … به متقاضیان ارائه می‌دهند. برای بهره مندی از این مشاوره‌ها با ما در تماس باشید.

سؤالات متداول

1- میانگین هزینه‌ی دندانپزشکی در دانشگاه های سوئد چقدر است؟

به طور میانگین هزینه‌ی تحصیل دندانپزشکی در سوئد 350000 کرون در سال است.

2- مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل پزشکی در سوئد چیست؟

مدرک زبان انگلیسی حداقل آیلتس 6 و مدرک زبان سوئدی حداقل در سطح B2

3- آیا دانشجویان پزشکی در سوئد می‌توانند از بورسیه های تحصیلی بهره مند شوند؟

بله. بورسیه های متنوعی توسط دانشگاه‌ها و دیگر نهادهای اتحادیه اروپا به دانشجویان پزشکی در این کشور تعلق می‌گیرد.

4- هزینه‌ی تحصیل پزشکی در سوئد چقدر است؟

شهریه دانشگاه‌های پزشکی به عوامل مختلفی بستگی دارد اما به طور معمول سالانه از 80000 تا 295000 کرون متغیر است.

مقالات مرتبط

تحصیل دندانپزشکی در سوئد

تحصیل دندانپزشکی در سوئد

سوئد، کشوری با سیستم آموزشی پیشرفته و دانشگاه های معتبر، فرصت های بی نظیری را جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی برای دانشجویان بین المللی ارائه …

بورسیه های تحصیلی سوئد

بورسیه‌های تحصیلی سوئد

دانشگاه‌های سوئد همواره جزء برترین دانشگاه‌های جهان هستند و از نظر کیفیت علمی و پژوهشی تراز بالایی دارند. اما آیا تحصیل در سوئد رایگان است؟ …

مهاجرت کاری به سوئد

مهاجرت کاری به سوئد

پیشرفت اجتماعی و اقتصادی در کنار رفاه بالا، نرخ بیکاری پایین، درآمد مطلوب و امنیت اجتماعی سوئد را به مقصد مناسبی برای مهاجرت کاری تبدیل …

تحصیل پزشکی در سوئد

تحصیل پزشکی در سوئد

تعداد دانشجویانی که مایل به تحصیل پزشکی در سوئد هستند هر ساله در حال افزایش است. کشورهایی مانند سوئد در سال‌های اخیر موفق شده‌اند خود …

معایب و مزایای زندگی در سوئد

مزایا و معایب زندگی در سوئد دغدغه فکری بسیاری از متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور است. سوئد نه فقط به دلیل طبیعت زیبا و …

تابعیت سوئد

تابعیت سوئد

تابعیت سوئد، وضعیتی است که یک فرد از طریق آن به عنوان یک شهروند سوئد شناخته می‌شود. این وضعیت به فرد اجازه می‌دهد تا از …

مهاجرت کادر درمان به سوئد

مهاجرت کادر درمان به سوئد

سوئد نیاز زیادی به متخصصان مراقبت‌های بهداشتی دارد و فرصت‌های شغلی در زمینه‌های مختلف را به خارجی‌ها برای استخدام و کار ارائه می‌دهد. مهاجرت کادر …

خرید خانه در سوئد

خرید خانه در سوئد

خرید خانه در کشور سوئد می تواند یک سرمایه گذاری عالی باشد. با انجام تحقیقات و آماده سازی کافی، می توانید فرآیند را آسان تر …

مشاغل مورد نیاز سوئد

مشاغل مورد نیاز سوئد

سوئد، یکی از کشورهای اروپایی با حقوق مناسب و کیفیت زندگی بالا، بازار کاری بسیار رقابتی دارد. این کشور شهروندان خود را تشویق به تسلط …

شرایط و هزینه زندگی در سوئد

شرایط و هزینه زندگی در سوئد

سوئد علاوه‌بر کیفیت بالای زندگی و درآمد سرانه، یک سیستم رفاه اجتماعی قوی نیز دارد. این کشور با ارائه یک سیستم آموزشی باکیفیت و مدرن، …

وکیل و مشاوره مهاجرت به سوئد

وکیل و مشاوره مهاجرت به سوئد

سوئد یک مقصد محبوب برای مهاجران است و بسیاری از آن‌ها برای عبور از پیچیدگی‌های قوانین مهاجرتی در این کشور به‌دنبال دریافت مشاوره حقوقی هستند. …

ثبت شرکت در سوئد + هزینه و شرایط

ثبت شرکت در سوئد

ثبت شرکت در سوئد یکی از بهترین روش‌ها برای اخذ اقامت سوئد است. این روزها بسیاری از افراد به دنبال دریافت اقامت اروپا از طریق …

تحصیل پزشکی در سوئد

تحصیل پزشکی در سوئد

کشور سوئد یکی از پرطرفدارترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت تحصیلی دانشجویان است چرا که علاوه بر داشتن فاکتورهایی مانند رفاه و امنیت اجتماعی، سطح کیفیت …

دانشگاه های سوئد و چگونگی اپلای در آن ها در سال 2023-2024v

اپلای به دانشگاه های سوئد

سوئد، کشوری دارای تعادل و تنوع به عنوان مقصدی برتر در زمینه آموزش عالی برای دانشجویان بین المللی محسوب می شود. دانشگاه ‌های معتبر کشور …

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان مهاجرت