پیکاپ ویزا استونی
تیم نویسندگان رویال مهاجرت اکتبر 14, 2023

پیکاپ ویزا استونی

سفارت استونی به برخی از دلایل سیاسی در ایران هیچ فعالیت و خدماتی برای صدور ویزا ندارد. در این راستا برای پیکاپ ویزا استونی باید به سفارت این کشور در سایر کشورهای نزدیک سفر کرد. ما در موسسه حقوقی رویال مهاجرت راهنمایی‌های لازم دراین‌خصوص را در اختیارتان قرار می‌دهیم.

درخواست فوری مشاوره

  درخواست فوری مشاوره

   پیکاپ ویزا چیست؟

   به فرایند ارسال پاسپورت به سفارت استونی برای وارد کردن لیبل ویزا تحصیلی استونی یا هر نوع ویزای دیگر این کشور و سپس بازگرداندن مجدد پاسپورت ویزا شده، پیکاپ ویزا (pick up visa) گفته می‌شود. برای دریافت پاسپورت ویزا شده یا باید شخصا به سفارت مراجعه کرد یا به یک شخص معتمد وکالت‌نامه داد که این کار را انجام دهد.

   مزایای پیکاپ ویزا

   پس از درج ویزا در پاسپورت باید دوباره برای دریافت پاسپورت خود به سفارت استونی مراجعه کنید. باتوجه‌به طولانی‌بودن زمان بین ارسال پاسپورت برای درج لیبل ویزا تا بازپس‌گرفتن آن، باید به کشور خود بازگردید.  انجام این کار زمان و هزینه زیادی را در پی خواهد داشت.

   لذا به لطف خدمات پیکاپ ویزا و دادن وکالت به یک آژانس مهاجرتی معتبر می‌توانید با صرف هزینه کمتر پاسپورت خود را دریافت کنید. با این خدمات در زمان خود نیز صرفه‌جویی خواهید کرد و بر روی کارهای دیگر مهاجرت به استونی متمرکز می‌شوید.

   هزینه پیکاپ ویزا استونی

   هزینه خدمات pick up visa باتوجه‌به کشوری که در آن درخواست ویزا داده‌اید و دستمزد آژانس مهاجرتی متغیر خواهد بود و نمی‌توان نرخ دقیقی را برای آن بیان کرد. شما عزیزان این امکان را دارید تا برای دریافت تعرفه‌های موسسه مهاجرتی رویال مهاجرت با ما در ارتباط باشید و از مزایای این خدمات بهره ببرید.

   اگر می‌خواهید محل دریافت شناسه انتخاب‌شده هنگام درخواست را تغییر دهید، باید هزینه اضافی بپردازید. برای تغییر محل تحویل، لطفا درخواست مربوطه را به محل تحویلی ارسال کنید که قبلا برای پیکاپ پاسپورت خود انتخاب کرده بودید. در صورت تمایل به تغییر مکان تحویل، هزینه‌ اضافی زیر اعمال می‌شود:

   • تغییر مکان تحویل از یک سفارت استونی به سفارت دیگر: ۸۰ یورو

   ارسال پاسپورت به سفارت استونی

   اگر ویزای شما تایید شده باشد به پاسپورت‌تان نیاز خواهد بود تا مقامات مهاجرت بتوانند بسته مهاجرتی شما را آماده کنند. پس از انجام مصاحبه و انگشت‌نگاری ایمیلی دریافت خواهید کرد که طبق آن باید پاسپورت خود را برای درج لیبل به سفارت ارسال کنید. به این نامه پاسپورت ریکوئست گفته می‌شود.

   برای این منظور شخصی که از طرف شما به سفارت مراجعه می‌کند باید مدارک زیر را به همراه داشته باشد:

   • فرم وکالت‌نامه مورد تایید سفارت
   • کپی از نامه پاسپورت ریکوئست
   • فرم رضایت مرکز درخواست ویزا
   • عکس
   • هر اطلاعات دیگری که در نامه پاسپورت ریکوئست درج شده است.

   شرایط دیگر برای ارسال پاسپورت

   متقاضیان برای ارسال پاسپورت خود به سفارت باید موارد زیر را در نظر داشته باشند:

   • پاسپورت فرد باید حداقل یک صفحه خالی داشته باشد.
   • پاسپورت متقاضی باید برای مدت اقامت وی در استونی دارای اعتبار کافی باشد.
   • «تاریخ صدور» پاسپورت باید کمتر از ۱۰ سال قبل از تاریخ ورود باشد. پاسپورت‌های صادر شده پس از یکم اکتبر ۲۰۱۸ اکنون فقط ۱۰ سال اعتبار دارند، اما برای گذرنامه‌های صادر شده قبل از یکم اکتبر ۲۰۱۸، اگر گذرنامه را زودتر تمدید کرده باشید این زمان تغییر پیدا کرده است.
   • پاسپورت حداقل سه ماه پس از روزی که قصد خروج از کشور را دارید “تاریخ انقضا” داشته باشد.

   اگر پاسپورت شما این شرایط را ندارد با ما در موسسه مهاجرتی رویال مهاجرت تماس بگیرید. کارشناسان ما پاسپورت و سایر اسناد مسافرتی شما را بررسی خواهند کرد تا در صورت نیاز پاسپورت خود را تمدید کنید. اگر سند مسافرتی معتبر نداشته باشید سفارت با درخواست ویزای شما موافقت نخواهد کرد.

   خدمات پیکاپ ویزای استونی

   در کشوری مانند ایران که استونی نمایندگی خارجی ندارد، یکی دیگر از کشورهای عضو شنگن احتمال دارد هنگام صدور ویزا نماینده استونی داشته باشد. این امکان وجود دارد که فقط درخواست‌های ویزاهای کوتاه‌مدت، و ویزای ترانزیت فرودگاهی را به نمایندگی کشور عضو نماینده استونی ارسال کرد.

   برای درخواست ویزای طولانی‌مدت و پیکاپ ویزا استونی همچنان باید با نزدیک‌ترین نمایندگی خارجی استونی در کشور دیگر تماس بگیرید. پس از تصمیم‌گیری برای درخواست ویزا می‌توانید مدارک خود را به‌صورت شخصی از مرکز درخواست ویزا تحویل بگیرید یا با گرفتن خدمات پیکاپ ویزای استونی مدارک خود را دریافت کنید.

   نماینده قانونی، رسید صادر شده توسط مرکز درخواست ویزا و یک برگه شناسایی دولتی را باید همراه داشته باشد. این نماینده باید یک مجوز امضا شده توسط شما ارائه دهد و در نهایت رسید صادر شده توسط مرکز درخواست ویزا و شناسه دولتی را برای شما بیاورد.

   برای درخواست ویزای طولانی‌مدت و پیکاپ ویزا همچنان باید با نزدیک‌ترین نمایندگی خارجی استونی در کشور دیگر تماس بگیرید.

   نحوه پیکاپ ویزای استونی

   انجام پیکاپ ویزا استونی توسط سفارت استونی انجام می‌شود. برای این منظور کافی‌است مدارک لازم و پاسپورت خود را به نماینده قانونی بدهید تا مراحل بعدی را از سوی شما انجام دهد. در نهایت می‌توانید پاسپورت ویزا شده خود را از همان نماینده دریافت کنید.

   مراحل پیکاپ ویزای استونی

   دریافت نامه پاسپورت ریکوئست از سوی سفارت استونی بدان معناست که در مورد ویزای شما تصمیم‌هایی گرفته شده است و باید پاسپورت خود را برای درج مهر ویزا در آن به سفارت بفرستید. پس از این باید مراحل زیر را دنبال کنید:

   • تحقیق و انتخاب یک موسسه معتبر که مجوزهای لازم دراین‌رابطه را دارد.
   • ارائه مدارک لازم همچون اصل پاسپورت، پرینت پاسپورت ریکوئست، عکس و…
   • انجام کارهای قانونی مربوط به وکالت‌نامه
   • سفر شخص واسط به سفارت استونی در یکی از کشورهای نزدیک به ایران
   • ارائه مدارک متقاضی به دفتر ویزا استونی
   • ارائه شماره شناسه برای رهگیری مراحل ویزا
   • وارد شدن مهر لیبل ویزا در پاسپورت فرد
   • اخذ پاسپورت از موسسه‌ای که با آن قرارداد بسته‌اید.

   مدارک لازم برای پیکاپ ویزای استونی

   برای اینکه شخص دیگری بتواند پیکاپ ویزا استونی را برای شما انجام دهد باید یک سری مدارک همراه خود داشته باشد. این مدارک به شرح زیر هستند:

   • فرم پرشده وکالت‌نامه محضری
   • پاسپورت متقاضی
   • پرینت ایمیل پاسپورت ریکوئست

   مدت ‌زمان پیکاپ ویزای استونی

   مدت‌زمان رسیدگی به پیکاپ ویزا استونی بسته به مکان انتخابی تحویل، دو تا پنج هفته طول می‌کشد. شما می‌توانید با ورود به سیستم و انتخاب «وضعیت پیگیری» وضعیت پردازش برنامه خود را پیگیری کنید.

   هنگامی که شناسه دیجیتال شما به محل تحویل رسید، با شما تماس گرفته می‌شود. اگر ظرف مدت دو ماه از ارسال درخواست با شما تماس گرفته نشد، با مکان انتخابی خود تماس بگیرید.

   بعد از مصاحبه ویزا

   افسر ویزا پس از بررسی درخواست رسمی و مصاحبه با متقاضی در مورد درخواست ویزای وی تصمیم‌ نهایی را می‌گیرد. هیچ تضمینی برای دریافت ویزا وجود ندارد. تا زمانی که ویزای مهاجرتی خود مانند ویزا سرمایه گذاری استونی را دریافت نکرده‌اید، خانه، ماشین یا ملک خود را نفروشید، از شغل خود کناره‌گیری نکنید یا پرواز غیرقابل‌استرداد یا سایر ترتیبات سفر را انجام ندهید.

   درخواست ارسال اطلاعات بیشتر از سوی سفارت استونی

   گاهی اوقات یک افسر کنسولی نمی‌تواند در مورد درخواست ویزا تصمیم بگیرد. زیرا نیاز به بررسی اسناد اضافی دارد یا پرونده نیاز به رسیدگی اداری بیشتری خواهد داشت. هنگامی که اسناد اضافی درخواست می‌شود، افسر کنسولی نامه دیگری به شما می‌دهد که از شما می‌خواهد این اسناد را ارسال کنید.

   این نامه شامل دستورالعمل‌هایی در مورد نحوه ارسال آن مدارک به سفارت خواهد بود. پردازش اداری بعد از مصاحبه زمان بیشتری می‌برد. اکثر پردازش‌های اداری ظرف ۶۰ روز حل می‌شوند. البته مطابق با شرایط، زمان‌بندی متفاوت خواهد بود. قبل از استعلام وضعیت پردازش اداری، لطفا حداقل ۶۰ روز پس از مصاحبه خود صبر کنید.

   پیکاپ ویزای استونی از استانبول

   سفارت استونی در استانبول خدمات پیکاپ ویزا را برای افراد زیر نیز انجام می‌دهد:

   • همه ساکنان ترکیه صرف‌نظر از شهروندی آنها شامل این برنامه می‌شوند. متقاضی که شهروند ترکیه نیست، برای درخواست ویزای کوتاه‌مدت در سفارت استونی در استانبول باید مجوز اقامت ترکیه را داشته باشد.
   • افراد غیر مقیم ترکیه نیز می‌توانند برای پیکاپ ویزا این کشور در سفارت استونی در استانبول درخواست دهند. این امر در صورتی محقق خواهد شد که امکان درخواست ویزا کاری استونی یا انواع دیگر آن در کشور فرد وجود نداشته باشد. یعنی نمایندگی خارجی استونی برای رسیدگی به درخواست‌های ویزا در کشور متقاضی فعالیت نداشته باشد.

   هزینه پیکاپ ویزای استونی از استانبول

   هزینه پیکاپ ویزا استونی در شهر استانبول باتوجه‌به خدمات کنسولی دریافتی و تعرفه دریافتی موسسه مورد نظر متغیر خواهد بود.

   پیکاپ ویزای استونی از دبی

   امارات از دیگر کشورهای نزدیک به ایران است که با مراجعه به سفارت استونی در دبی می‌توان پیکاپ ویزا را انجام داد.

   پیکاپ ویزا استونی از ارمنستان

   خدمات دفتر ویزا استونی واقع در شهر ایروان کشور ارمنستان از جمله دیگر مراکز انجام پیکاپ ویزا است. اتباع ایرانی این امکان را دارند تا پیکاپ ویزا در این کشور را انجام دهند.

   فرم وکالت پیکاپ ویزای استونی

   همان‌طور که اشاره کردیم شما برای اینکه انجام امور مربوط به پیکاپ ویزا استونی را به شخص دیگری بسپارید باید سند وکالت‌نامه دراین‌خصوص تنظیم کنید. این سند باید محضری و به انگلیسی ترجمه شود تا مورد تایید سفارت باشد.

   همان‌طور که اشاره کردیم شما برای اینکه انجام امور مربوط به پیکاپ ویزا را به شخص دیگری بسپارید باید سند وکالت‌نامه دراین‌خصوص تنظیم کنید.

   پیگیری پیکاپ پاسپورت استونی

   زمانی که متقاضی نامه سفارت برای ارسال پاسپورت را دریافت کند یک شماره شناسه نیز برای وی صادر می‌شود. با کمک این شماره شناسه می‌توان از طریق سایت سفارت این پروسه را پیگیری کرد.

   برترین کشورها برای مهاجرت

   مهاجرت به آلمان   مهاجرت به کانادا  مهاجرت به ترکیه   مهاجرت به فرانسه   مهاجرت به انگلستان  مهاجرت به اسپانیا  مهاجرت به سوئد  مهاجرت به دانمارک  مهاجرت به اتریش مهاجرت به مجارستان مهاجرت به آمریکا مهاجرت به ایتالیا مهاجرت به هلند 

   موسسه معتبر برای پیکاپ ویزا

   موسسات معتبری خدمات پیکاپ ویزا استونی را انجام می‌دهند. اما باید توجه کرد که موسسه انتخابی مجوزهای لازم برای انجام این امور را داشته باشد و پاسپورت شما را به‌موقع به دستتان برسانند. ما در موسسه رویال مهاجرت از طریق کشورهای مختلفی اقدام به پیگیری پیکاپ ویزا می‌کنیم. از طریق تماس با کارشناسان ما می‌توانید راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید.

   شهروند خارجی حق دارد از تصمیم در مورد امتناع، ابطال یا لغو روادید درخواست تجدیدنظر کند. متقاضی ویزای رد شده یا فردی که با درخواست ویزای وی موافقت نشده است با ارسال درخواست کتبی (PDF) این امکان را دارد تا ظرف 30 روز به سفارت مراجعه کند. درخواست تجدیدنظر ظرف ۱۵ روز بررسی می‌شود.

   درخواست تجدیدنظر می‌تواند شخصا، از طریق پست یا از طریق نماینده ارائه شود. اگر می‌خواهید درخواست تجدیدنظر را در سفارت ثبت کنید، قرار ملاقات برای آن باید در تقویم رزرو شود. هزینه رسیدگی به درخواست تجدیدنظر ۸۰ یورو خواهد بود. ما در رویال مهاجرت این خدمات را نیز ارائه می‌دهیم.

   جمع‌بندی

   افراد متقاضی اخذ ویزا برای کشور استونی مجبور به سفر به کشورهای همسایه برای پیگیری پروسه پیکاپ ویزا استونی هستند. انجام این کار به‌صورت شخصی هزینه و زمان زیادی خواهد برد. با اخذ خدمات pick up visa می‌توانید این پروسه را نیز با خیال راحت پشت سر بگذارید.

   سؤالات متداول

   آیا استونی در ایران سفارت دارد؟

   قبلا این کشور در تهران سفارت داشت. اما اکنون سفارت آن بسته شده است.

   پیکاپ ویزا استونی چیست؟

   به ارسال پاسپورت به سفارت استونی برای درج لیبل ویزا در آن پیکاپ ویزا گفته می‌شود.

   متقاضیان ایرانی از کدام کشورها باید پیکاپ ویزا خود را پیگیری کنند؟

   متقاضیان می‌توانند به سفارت استونی در کشورهای نزدیک مانند امارات، ارمنستان و ترکیه مراجعه کنند.

   پروسه پیکاپ ویزا استونی چقدر زمان می‌برد؟

   این پروسه به‌صورت متوسط تا ۳۰ روز بسته به کشور مورد نظر زمان‌بر خواهد بود.

   مقالات مرتبط

   نظر خود را بنویسید

   نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   مشاوره رایگان مهاجرت