لاتاری آمریکا
تیم نویسندگان رویال مهاجرت اکتبر 21, 2023

لاتاری آمریکا

تمام متقاضیان به‌دنبال ارزان‌ترین و ساده‌ترین راه برای مهاجرت هستند. ثبت نام لاتاری آمریکا ساده‌ترین روش مهاجرت است که برای موفقیت به کمی خوش‌شانسی نیاز دارید. این برنامه هر سال اجرا می‌شود. برای شرکت در این برنامه به شرایط یا ویژگی‌های خاصی نیاز ندارید. دارندگان ویزای لاتاری می‌توانند با همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال خود وارد این کشور شوند.

درخواست فوری مشاوره

  درخواست فوری مشاوره

   لاتاری چیست؟

   در ابتدای مسیر باید بدانید که مفهوم اصلی لاتاری چیه؟ لاتاری یا lottery به معنی بخت‌آزمایی است. هر برنامه‌ای که برای اعطای جوایز به شرکت‌کنندگان از قرعه‌کشی استفاده کند لاتاری نامیده می‌شود. هدف این برنامه ایجاد فرصتی مناسب برای تحقق آرزو‌های متقاضیان مهاجرت و زندگی در آمریکا خواهد بود.

   این برنامه معمولا به‌عنوان ابزاری برای توزیع عادلانه خدمات شناخته می‌شود. افزایش تقاضا برای مهاجرت باعث‌ شده است که همه افراد از شانس یکسان برای موفقیت در این مسیر برخوردار نباشند. برنامه lottery راهی عادلانه برای توزیع خدمات یکسان در چنین حالتی در نظر گرفته می‌شود.

   لاتاری گرین کارت آمریکا که با نام لاتاری شناخته می‌شود برنامه‌ای تشویقی برای حفظ تنوع نژادی در ایالات متحده است. از سال ۱۹۹۰ و به‌دنبال ایجاد ویزای تنوع نژادی یا DV در آمریکا مسیر مناسبی برای ایجاد سیستم قرعه‌کشی به‌وجود آمد.

   بر اساس این برنامه سالانه تعداد مشخصی ویزا برای نژاد‌های مختلف صادر می‌شود. بعد از اتمام فرایند ثبت نام برای موفقیت در این مسیر تنها به کمی شاس نیاز دارید. این برنامه به‌منظور حفظ تعادل بین نژاد‌های مختلف در آمریکا انجام می‌شود. اما افرادی که در هند، چین و انگلیس متولد شده‌اند قادر به شرکت در این برنامه نخواهند بود.

   سهمیه لاتاری کشور‌ها

   بر اساس قانون، هر کشور تنها هفت درصد از ویزا‌های lottery را دریافت می‌کند. با یک محاسبه کوچک درک خواهید کرد که سالانه حدود 3 هزار ویزای لاتاری برای شهروندان ایرانی صادر می‌شود. اگر، تعداد مهاجرت اتباع یک کشور به ایالات متحده در پنج سال گذشته بیش از ۵۰ هزار نفر باشد، شهروندان آن حق شرکت در برنامه بخت آزمایی را ندارند.

   مجری ثبت نام و نحوه برگزاری لاتاری

   مرکز کنسولگری کنتاکی آمریکا یا KCC مسئول برگزاری برنامه بخت آزمایی دریافت ویزا را به‌عهده دارد. به‌منظور آشنایی با مهلت ثبت نام لاتاری باید بدانید این برنامه هر سال یک‌بار و طی 3 مرحله انجام می‌شود. زمان ثبت نام برنامه لاتاری، اعلام نتایج، مرحله امور اداری و دریافت ویزا 3 بخش اصلی این برنامه هستند. با شروع ثبت نام، مرکز کنسولگری کنتاکی اطلاعات تمام شرکت‌کنندگان را دریافت می‌کند. قرعه کشی، اعلام نتایج، مصاحبه از برندگان و صدور ویزا سایر وظایف این مجموعه است.

   به‌محض ثبت نام، اطلاعات شما در پایگاه داده POOL ثبت می‌شود. در زمان معین مرحله قرعه‌کشی از میان تمام شرکت‌کنندگان انجام خواهد شد. انتخاب برندگان با استفاده از کامپیوتر و به‌صورت تصادفی خواهد بود. برندگان بعد از اتمام فرایند‌های اداری و دریافت ویزا با مشکلی برای ورود به خاک ایالات متحده روبرو نمی‌شوند.

   شرایط ثبت نام لاتاری

   برای شرکت در این برنامه به شرایط پیچیده و خاصی نیاز ندارید. شاید تعجب کنید اما مدارک لازم برای ثبت نام لاتاری تنها به اطلاعات هویتی و یک عکس باکیفیت محدود می‌شود. باید محل تولد شما یکی از کشور‌های مجاز برای شرکت در ویزای بخت آزمایی باشد. البته، بر اساس قانون، حداقل مدرک تحصیلی نیز برای متقاضیان تعیین شده است. شرایط اصلی عبارتند از:

   محل تولد

   در مرحله اول تعداد مهاجرت‌های شهروندان کشور‌ شما به ایالات متحده در پنج سال گذشته نباید بیش از ۵۰ هزار نفر باشد. نباید شهروند هند، چین یا انگلیس باشید. ملاک برای ثبت نام محل تولد خواهد بود. متقاضیان متولد ایران که در کشور دیگری زندگی می‌کنند محدودیتی برای شرکت در این برنامه ندارند.

   برای شرکت در لاتاری محل تولد متقاض اصلی بسیار مهم است.

   حداقل مدرک تحصیلی

   برای شرکت در ثبت نام برنامه لاتاری ارائه مدرک ۱۲ ساله دیپلم ضرورت دارد. دارندگان مدرک دیپلم بزرگسال، دیپلم فنی‌وحرفه‌ای تا تحصیل از راه دور مجاز به شرکت در برنامه lottery نیستند. در این برنامه تعیین مدرک کافی است. ضرورتی برای بارگذاری مدرک دیپلم یا ریزنمرات وجود ندارد.

   سابقه کار دارندگان دیپلم فنی حرفه‌ای یا بزرگسالان از طریق ارائه دو سال سابقه کاری مرتبط قادر به شرکت در ویزای بخت آزمایی ایالات متحده هستند. البته، شغل شما باید در فهرست مشاغل تعیین‌شده از سوی دولت آمریکا قرار داشته باشد. شرط سابقه کاری تنها برای متقاضیان دارای مدرک زیر دیپلم اجرا می‌شود.

   حداقل سن

   هیچ محدودیت سنی برای شرکت در برنامه لاتاری وجود ندارد. اما بر اساس قانون، افراد کم سن و سال شانس کمتری برای موفقیت دارند.

   مدرک زبان

   در اغلب برنامه‌های مهاجرتی ارائه مدرک زبان (آیلتس یا تافل) یکی از پیش شرط‌های اصلی محسوب می‌شود. مزیت شرکت در برنامه قرعه کشی لاتاری ویزای ایالات متحده عدم ضرورت ارائه مدرک زبان است. تمام فرایند مصاحبه نیز به زبان فارسی در سفارت برگزار خواهد شد. اما برای برقراری ارتباط با شهروندان یا اشتغال باید بعد از ورود بر تقویت مهارت‌های زبانی خود متمرکز شوید.

   جاب آفر

   بعد از دوره ریاست جمهوری ترامپ محدودیت‌های اصلی در برنامه قرعه کشی ویزای این کشور برطرف شد. تمام شرکت‌کنندگان بعد از موفقیت در بخت آزمایی نیازی به ارائه پیشنهاد شغلی یا حمایت اسپانسر نیستند. در این روش برخلاف مهاجرت کاری به آمریکا ضرورتی برای ارائه پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای معتبر ندارید.

   برترین کشورها برای مهاجرت

   مهاجرت به آلمان   مهاجرت به کانادا  مهاجرت به ترکیه   مهاجرت به فرانسه   مهاجرت به انگلستان  مهاجرت به اسپانیا  مهاجرت به سوئد  مهاجرت به دانمارک  مهاجرت به اتریش مهاجرت به مجارستان مهاجرت به آمریکا مهاجرت به ایتالیا مهاجرت به هلند 

   طریقه ثبت نام لاتاری

   آگاهی از زمان ثبت نام برنامه لاتاری دغدغه اصلی تمام متقاضیان شرکت در این برنامه است. اواسط مهرماه (۴ اکتبر) زمان اصلی آغاز فرایند ثبت نام محسوب می‌شود. بعد از شروع ثبت نام برنامه لاتاری، متقاضیان حدود یک‌ماه برای تکمیل فرایند ثبت نام خود فرصت دارند. برای پیشگیری از بروز مشکلات احتمالی در این بازه زمانی محدود استفاده از وکلا یا کارشناسان موسسات مهاجرتی معتبر بهترین گزینه خواهد بود.

   زمان ثبت نام در این برنامه تمدید نمی‌شود. اگر این بازه زمانی را از دست بدهید باید تا سال آینده منتظر بمانید. با استفاده از خدمات موسسه رویال مهاجرت و دریافت ویزا از حقوقی مشابه شهروندان آمریکایی برخوردار خواهید شد.

   مدارک موردنیاز برای ثبت نام در لاتاری گرین کارت

   برای شرکت در این برنامه تنها به یک قطعه عکس نیاز دارید. اگر عکس فاقد استاندارد‌های لازم و مشخص باشد احتمال حذف متقاضی از این برنامه بیشتر خواهد شد. متقاضی اصلی و تمام اعضای تحت سرپرستی (همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال) موظف به ارائه عکس استاندارد هستند. در این مرحله نیاز به آپلود هیچ مدرکی ندارید.

   در آموزش ثبت نام لاتاری خواهید دید که ارسال تمام اطلاعات هویتی و تحصیلی تنها مرحله اصلی برای ثبت نام خواهد بود. بعد از برنده شدن در برنامه لاتاری امسال، متقاضی باید تمام مدارک را به سفارت تحویل دهد. بعد از بررسی مدارک و مصاحبه تصمیم نهایی برای صدور گرین کارت اتخاذ می‌شود. افرادی که قادر به ارائه مدارک درج‌شده در مرحله ثبت نام نباشند هیچ شانسی برای ورود به ایالات متحده ندارند.

   شرایط عکس مناسب لاتاری

   انتخاب عکس پرسنلی مناسب یکی از مهم‌ترین مراحل در ثبت نام برنامه لاتاری به‌حساب می‌آید. برای اینکه در این مرحله هیچ اخطار یا خطایی دریافت نکنید باید عکس شما چندین ویژگی منحصربه‌فرد داشته باشد. محدودیت برای عکس در منزل برای لاتاری وجود ندارد. برای پیشگیری از اشتباه در این مرحله به استاندارد‌های زیر دقت کنید.

   مشخصات عکس مناسب برای لاتاری

   تکمیل فرم ثبت نام لاتاری و دریافت کدرهگیری به کمک یک عکس ساده حتی انیمه امکان‌پذیر است. اما هر عکسی به معنی شانس برای دریافت ویزای لاتاری نیست. عکسی که از تمام ویژگی‌های لازم برای موفقیت در این مسیر برخوردار باشد عکس مناسب برنامه لاتاری نامیده می‌شود. این عکس باید فاقد سایه و پس زمینه سیاه – سفید باشد. مشاهده یک نمونه عکس مربوط به لاتاری در شناخت خصوصیات کلیدی آن اهمیت زیادی دارد.

   استانداردهای لازم برای عکس مناسب برنامه لاتاری

   در ادامه به سایر ویژگی‌های یک عکس ‌ایده‌آل اشاره می‌کنیم:

   • مربعی شکل
   • سایز عکس باید ۶۰۰*۶۰۰ تا ۱۲۰۰*۱۲۰۰ پیکسل باشد.
   • JPEG بهترین فرمت عکس
   • عکس از روی پاسپورت یا شناسنامه اسکن نشود.
   • پس زمینه ساده، سفید یا مایل به سفید
   • حجم عکس باید از ۲۴۰ کیلوبایت کمتر باشد.
   • در عکس مناسب برای لاتاری ثبت نام کردن، صورت متقاضی باید مستقیما رو به دوربین قرار بگیرد.
   • حالت خنثی (بدون اخم یا لبخند) بهترین حالت برای عکس است.
   • بر اساس شرایط عکس برای لاتاری، سر باید صاف و چشم‌ها کاملا باز باشند.
   • سر متقاضی در مرکز عکس مناسب برنامه لاتاری قرار بگیرد.
   • گردی صورت به‌وضوح دیده شود.
   • صورت نباید با مو پوشیده شود.
   • استفاده از کلاه در عکس ممنوع است.
   • آرایش یا روتوش طبیعی برای نمایش چهره اصلی متقاضی ضرورت دارد.
   • نباید در عکس از عینک یا سمعک .استفاده شود.
   • بر اساس قوانین تست عکس لاتاری، استفاده از لنز یا پیرسینگ نیز در عکس‌ها مجاز نیست.
   • با مراجعه به سایت تایید عکس می‌توانید از کیفیت عکس خود مطمئن شوید.

   استانداردهای خاصی برای عکس lottery تعریف شده است

    آیا می‌توان در مرحله ثبت نام برنامه لاتاری از عکس باحجاب استفاده کرد؟

   یکی از سوالات مهمی که با آن مواجه می‌شویم ارسال عکس با حجاب کامل در سایت اصلی ثبت نام لاتاری است. در این برنامه محدودیتی برای ارسال عکس باحجاب برای مسلمانان وجود ندارد. زیرا در این برنامه نمایش گردی صورت تنها شرط اصلی برای ارزیابی ظاهری متقاضی خواهد بود. شما می‌توانید از مقنعه، روسری یا شال در عکس lottery استفاده کنید.

   عکس لاتاری با موبایل

   انتخاب عکس مناسب برنامه لاتاری یکی از چالش‌های مهم در این مسیر است. در این مرحله ذهن متقاضیان با سوالات متعددی درگیر می‌شود. برای مثال، از ما می‌پرسند برای یک عکس باکیفیت به دوربین‌های حرفه‌ای نیاز داریم؟ در پاسخ باید بگوییم، رعایت تمام شرط‌های تعیین‌شده مهم‌ترین عامل برای تایید عکس شما هستند.

   با توجه‌به کیفیت بالای دوربین‌های عکاسی می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. نحوه گرفتن عکس با گوشی دقیقا مشابه با عکاسی با دوربین‌های حرفه یا در آتلیه‌های عکاسی خواهد بود. به‌عبارت ساده، رعایت تمام استاندارد‌ها در این روش الزامی خواهد بود.

   راهنمای ثبت نام برنامه لاتاری بدون پاسپورت

   در سال‌های گذشته، ارائه پاسپورت معتبر یکی از پیش شرط‌های اصلی برای شرکت در این برنامه بود. انقضای پاسپورت یا عدم شرکت در خدمت سربازی دو مانع اصلی برای ثبت نام متقاضیان محسوب می‌شد. تغییر نحوه ثبت نام لاتاری، شرایط برای ثبت نام بدون پاسپورت را فراهم کرده است. در حال‌حاضر، ایجاد شرایط برای ثبت نام بدون پاسپورت یکی از مزایای این برنامه محسوب می‌شود.

   سایت اعلام نتایج لاتاری

   متقاضیان بعد از اتمام مهلت ثبت نام کردن لاتاری شانسی برای ثبت نام یا بارگذاری مدارک موردنیاز ثبت نام در لاتاری ندارند. اما افرادی که فرایند ثبت نام را با موفقیت به پایان رسانده‌اند باید تا ۶ ماه می ‌یا ۱۶ اردیبهشت برای کسب نتیجه نهایی منتظر بمانند.

   همان‌طور که می‌دانید سایت وزارت امور خارجه ایالات متحده اصلی‌ترین سایت ثبت نام متقاضیان لاتاری است. برای کسب اطلاع درباره نتایج این برنامه باید سایت ثبت نام لاتاری (سایت وزارت امور خارجه آمریکا) را مورد بررسی قرار دهید.

   اقدامات لازم برای چک کردن لاتاری

   در گام اول بعد از اعلام نتایج باید به سایت https://dvprogram.state.gov مراجعه کنید. در صفحه اصلی سایت گزینه DV Entrant Status Check را برگزینید و روی عبارت check status کلیک کنید.

   بعد از زمان اعلام نتایج در این صفحه، دستورالعمل‌های مربوط به نتیجه قرعه کشی را مشاهده خواهید کرد. در این مرحله باید روی گزینه continue کلیک کنید. با کلیک وارد صفحه‌ای دارای چهار فیلد خالی می‌شوید هر یک از فیلد‌ها باید با اطلاعات درست پر شوند. اطلاعات هر قسمت شامل وارد زیر است:

   • در قسمت اول برای مشاهده نتایج کد رهگیری یا Confirmation Number نوشته می‌شود.
   • قسمت دوم به نام و نام خانوادگی اختصاص دارد. برای نوشتن نام باید از همان حروف اصلی در مرحله ثبت نام استفاده کنید.
   • در قسمت سوم تعیین‌شده در سایت لاتاری بخش نتایج باید تاریخ تولد میلادی خود را بنویسید.
   • با واردکردن کد امنیتی درج‌شده در قسمت چهارم و کلیک روی گزینه Submit این مرحله به پایان می‌رسد.
   • بعد از Submit، مشاهده نتیجه قرعه کشی برای شما امکان‌پذیر می‌شود.

   بررسی لاتاری جواب بدون کد رهگیری

   اشاره کردیم برای مشاهده نتایج در سایت برنامه لاتاری نیازمند کدرهگیری هستید. در صورتی‌که بعد از اتمام تاریخ ثبت نام لاتاری به‌دلایل مختلف کدرهگیری را گم کرده‌اید نگران نباشید. امکان بازیابی کدرهگیری بعد از اتمام فرایند بارگذاری مدارک لازم جهت ثبت نام برنامه لاتاری یکی از مواردی است که سایت وزارت امور خارجه برای متقاضیان در نظر گرفته است.

   برای بازیابی کد باید در فیلد مربوط به کدرهگیری روی گزینه Forget Confirmation Number کلیک کنید. بعد از آن به صفحه‌ای با نام Verify Entrant می‌روید. در این مرحله موظف به ثبت اطلاعات زیر هستید:

   • سال شرکت در برنامه لاتاری
   • نام و نام خانوادگی متقاضی اصلی
   • تاریخ دقیق تولد میلادی یکی از مدارک برای ثبت نام برنامه لاتاری و مشاهده نتایج
   • آدرس‌ایمیل معتبر

   ایمیل ثبت‌شده در این مرحله باید همان‌ایمیل اصلی درج‌شده در سایت ثبت نام لاتاری رایگان باشد. پس از پایان این فرایند، از طریق دریافت‌ایمیل مشکلی برای بازیابی کد رهگیری نخواهید داشت.

   برای مشاهده لاتاری نتایج به اطلاعات هویتی و کد رهگیری نیاز داریم

   کیس نامبر موجود در سایت جواب لاتاری چه خواهد بود؟

   تمام افرادی که با اخبار مربوط به اعلام نتایج این برنامه را دنبال می‌کنند حتما با اصطلاح کیس نامبر مواجه شده‌اند. اما کیس نامبر لاتاری چیست؟ در برخی موارد متقاضیان این مورد را با کد رهگیری اشتباه می‌گیرند. این دو شماره کاملا با هم فرق دارند. کدرهگیری در حقیقت ابزاری برای اطلاع از روند بررسی پرونده شما است.

   اما کیس نامبر شماره‌ای محسوب می‌شود که به برندگان نتایج قرعه کشی برنامه لاتاری تعلق می‌گیرد. بعد از ورود به سایت اعلام نتایج، تنها برندگان شماره کیس نامبر دریافت می‌کنند. این کد ۱۴ رقمی حاوی اطلاعات خاصی مربوط به متقاضی است. بررسی نمونه جواب قبولی لاتاری برای کسب اطلاعات دقیق مفید خواهد بود.

   مدارک لازم برای ورود به سایت اعلام نتایج

   در این مرحله هم به بارگذاری مدرک خاصی نیاز ندارید. ثبت صحیح اطلاعات فردی و استفاده از کدرهگیری برای مشاهده نتایج در سایت ثبت نام رایگان لاتاری کافی خواهد بود. برندگان این قرعه کشی باید مدارک ریز را در جلسه مصاحبه به افسر سفارت تحویل دهند.

   • بارگذاری مدارک واکسیناسیون در وب سایت برنامه لاتاری
   • ترجمه مدارک هویتی
   • ارائه مدارک پزشکی توسط یکی از پزشکان تأییدشده توسط سفارت ایالات متحده
   • تکمیل فرم ds ۲۶۰
   • مدارک مرتبط با اثبات تمکن مالی

   مزایای لاتاری

   اگر به‌دنبال ارزان‌ترین و سریع‌ترین روش مهاجرت به آمریکا هستید گزینه‌ای بهتر از مراجعه به سایت اصلی و کلیک روی لینک ثبت نام لاتاری وجود ندارد. در معرفی سایر مزایای برنامه لاتاری باید بگوییم که تمام فرایند ثبت نام، رسیدگی به درخواست، جواب مربوط به لاتاری و صدور ویزا در کمتر از دو سال انجام خواهد شد.

   هزینه مهاجرت از طریق مراجعه به وبسایت ثبت نام برنامه لاتاری در مقایسه با سایر روش‌های مهاجرتی کمتر است. برای موفقیت در این مسیر به ۱۵۰۰ دلار نیاز دارید. در این روش، متقاضی از بدو ورود به ایالات متحده کارت اقامت دریافت می‌کند.

   محدودیتی برای ورود همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال خود به خاک این کشور ندارید. پس از موفقیت در این برنامه مهاجرتی از حقوقی مشابه با سایر شهروندان ایالات متحده برخوردار خواهید بود.

   معایب برنده شدن لاتاری

   • پایین بودن شانس قبولی لاتاری به‌دلیل حجم بالای شرکت‌کنندگان
   • عدم افزایش شانس موفقیت با ارائه مدرک تحصیلی یا سابقه کاری
   • عدم تمدید تاریخ اعلام لاتاری

   جایزه لاتاری

   آیا به برندگان برنامه لاتاری پول می‌دهند؟ در برخی تبلیغات عنوان‌شده که دولت آمریکا مزایا یا پاداش‌هایی مانند خانه و ماشین به برندگان این برنامه اعطا می‌کند. اما این ماجرا حقیقت دارد؟ پاسخ ما منفی خواهد بود. این شایعات تنها یک نمایش تبلیغاتی در نظر گرفته می‌شود. جایزه برنده‌شدن در گرین کارت، دریافت مجوز اقامت دائم در خاک این سرزمین است.

   تفاوت و ثبت نام گرین کارت لاتاری و مسابقات لاتاری

   بسیاری از متقاضیان هنگام استفاده از خدمات سایت رسمی ثبت نام برنامه لاتاری، شناخت کافی از لاتاری پولی و اینکه گرین کارت چیست، ندارند. آن‌ها تصور می‌کنند این دو برنامه مشابه هستند. ما به شما می‌گوییم این دو برنامه کاملا متفاوت هستند. لاتاری پولی یا مسابقه لاتاری نوعی برنامه بخت آزمایی است که شرکت در آن تنها از طریق خرید بلیط‌های قرعه کشی امکان‌پذیر خواهد بود.

   رابطه مستقیمی بین تعداد بلیط‌های خریداری‌شده و افزایش شانس شما وجود دارد. دولت نیز به شرکت‌کنندگان این برنامه، پاداش‌های نقدی، خانه یا ماشین هدیه می‌دهد. البته، شرکت در برنامه لاتاری پولی تنها برای شهروندان و افراد مقیم ایالات متحده فراهم است. مسئولیت برگزاری این برنامه را شرکت‌های خصوصی آمریکایی به‌عهده دارند.

   اما لاتاری گرین کارت چیست؟ این فرایند یک برنامه مهاجرتی منظور خواهد شد که توسط دولت برگزار می‌شود. ورود به سایت برنامه لاتاری تنها راه برای ثبت نام متقاضیان است. افراد غیربومی و شهروندان کشور‌هایی غیر هند، پاکستان، چین، انگلیس و آمریکا می‌توانند از طریق این برنامه مجوز اقامت دریافت کنند.

   بعد از موفقیت در قرعه کشی لاتاری و دریافت ویزا، متقاضی از پاداش‌های نقدی و سایر موارد بهره‌مند نمی‌شود. مجوز اقامت و زندگی در آمریکا تنها جایزه لاتاری خواهد بود. 

   به برندگان برنامه لاتاری جایزه‌ای به جز مجوز اقامت و زندگی در ایالات متحده داده نمی‌شود

   روش‌های افزایش شانس برنده شدن در لاتاری

   اغلب متقاضیان علاقه‌مند به شناخت روش‌های افزایش شانس موفقیت در مسیر دستیابی به اقامت دائم آمریکا بعد اعلام جواب مربوط به برنامه لاتاری هستند. در حالت کلی می‌توان گفت که همه شرکت‌کنندگان بعد از سایت اصلی لاتاری از شانس یکسانی برای مهاجرت برخوردار هستند. عواملی مانند مدرک تحصیلی، سابقه کاری حتی تمکن مالی دلیل برتری یک متقاضی نسبت به دیگری نیست.

   قبل از هر چیز توصیه می‌کنیم برای موفقیت در این مسیر هرگز بیش از یکبار در lottery شرکت نکنید. زیرا، چنین حالتی باعث حذف شما از برنامه قرعه کشی می‌شود. به‌دلیل عدم احتمال تقلب در قرعه کشی کامپیوتری، با چندبار ثبت نام هرگز شانس شما بیشتر نخواهد شد. سیستم به‌صورت خودکار اسامی مشابه را حذف خواهد کرد.

   اگر دو بار در این برنامه ثبت نام کنید سیستم به‌صورت خودکار شما را حذف می‌کند. ثبت نام صحیح و ارسال عکس مناسب اولین مرحله برای افزایش احتمال موفقیت شما است. ثبت اطلاعات اشتباه یا انتخاب عکس بی‌کیفیت باعث از بین رفتن شانس شما خواهد شد.

   متاسفانه سایت اصلی وزارت امور خارجه در صورت بروز اشتباه در فرایند ثبت نام هیچ اخطاری به متقاضی نمی‌دهد. سایر مواردی که باید به آن توجه کنید در ادامه بیان می‌شود:

   افزایش شانس با ازدواج

   بر اساس شرایط لاتاری، اگر شما و همسرتان هر دو در این برنامه ثبت نام کنید شانس بالاتری برای دریافت مجوز اقامت دارید. در این روش، فرایند ثبت نام یکبار برای آقا و بار دیگر برای خانم انجام می‌شود. فرزندان نیز به‌عنوان همراه یکبار برای خانم و بار دیگر برای آقا ثبت خواهند شد.

   در این روش هم شما هم همسرتان شانس موفقیت در بخت آزمایی دارید. با برنده شدن هر یک از زوجین در قرعه کشی، سایر اعضای خانواده نیز از طریق دریافت ویزای همراه وارد آمریکا خواهند شد.

   سه شانس برای افراد کمتر از ۲۱ سال

   متقاضیان کمتر ۲۱ سال با مدرک دیپلم در صورت اجرای مراحل زیر سه شانس برای موفقیت در بخت آزمایی دارند:

   • چنین فردی می‌تواند یکبار به‌عنوان زیر مجموعه مادر و بار دیگر به عنوان زیر مجموعه پدر در برنامه lottery شرکت کند. در این مرحله از دو شانس برای موفقیت در قرعه کشی برخوردار می‌شود.
   • در حالت بعد، متقاضی می‌تواند به صورت شخصی به عنوان متقاضی اصلی در تاریخ لاتاری از طریق ورود به سایت مرحله ثبت نام را انجام دهند. البته، امکان ثبت والدین به عنوان زیر مجموعه در این روش وجود ندارد. پس، با موفقیت شما، والدینتان مجوز اقامت دریافت نمی‌کنند.

   بررسی شرایط برندگان برنامه لاتاری

   برنده شدن در قرعه کشی تنها نیمی از مسیر مهاجرت و دریافت گرین کارت است. در ادامه مسیر نوبت به طی روال اداری برای دریافت ویزا می‌رسد. در قسمت اول این برنامه، شانس تنها عامل موفقیت در قرعه کشی خواهد بود. اما صحت اطلاعات ثبت‌شده در فرایند ثبت نام مهم‌ترین عامل برای دریافت ویزا به‌حساب می‌آید.

   عملکرد برندگان لاتاری بعد از موفقیت در بخت آزمایی موثرترین عامل برای دریافت ویزا خواهد بود. باید بدانید تعداد برندگان قرعه کشی بیشتر از افرادی است که موفق به دریافت ویزای آمریکا می‌شوند. برای تسریع فرایند دریافت ویزا توجه‌به نکات زیر را در اولویت قرار دهید.

   مدت زمان لازم برای دریافت ویزا بعد از استعلام لاتاری

   پس از اتمام مرحله ثبت نام به‌صورت رایگان لاتاری در سایت وزارت امور خارجه وظایف اولیه شما به پایان می‌رسد. با اعلام نتایج در ۶ ماه می‌، برندگان حدود یک سال و چهارماه یعنی تا ۳۰ سپتامبر سال بعد برای انجام روال اداری دریافت ویزا لاتاری فرصت دارند.

   عدم اتمام فرآیند اداری در بازه تعیین‌شده به معنی باطل‌شدن موفقیت شما در قرعه کشی خواهد بود. در چنین مواردی، متقاضی هرگز شانس مجددی برای شرکت در این برنامه مهاجرت به آمریکا دریافت نمی‌کند. محدودیت زمانی برای دریافت ویزا در این برنامه، اهمیت استفاده از راهنمایی‌هایی یک وکیل یا کارشناس مهاجرتی مجرب را بیشتر می‌کند.

   تهیه و ترجمه مدارک موردنیاز بعد از تاریخ اعلام نتایج

   به محض اطلاع از نتیجه قرعه‌کشی بعد از مراجعه به سایت چک‌کردن لاتاری باید به سراغ جمع‌آوری، آماده‌سازی و ترجمه مدارک و اسناد موردنیاز بروید. برای صرفه‌جویی در هزینه و مدیریت زمان، از طریق یک کارشناس مهاجرت لیست کاملی از مدارک ثبت نام لاتاری در مرحله دوم را آماده کنید.

   تهیه و ترجمه مدارک اضافی علاوه‌بر تحمیل هزینه مالی باعث هدررفتن وقت و انرژی شما می‌شود. پرداخت هزینه و قیمت لاتاری، مدارک هویتی، واکسیناسیون و مدرک تحصیلی اصلی‌ترین اسناد برای ترجمه هستند. عوامل مختلفی مانند جنسیت، شغل، سابقه کاری و سن بر نوع مدارک موردنیاز تاثیر می‌گذارند.

   اثبات تمکن مالی لاتاری یکی از مراحل اصلی بعد از برنده شدن در قرعه کشی است

   مهلت پر كردن فرم ds ۲۶۰ برای برندگان

   تکمیل فرم برندگان اولین مرحله تکمیل پرونده ثبت نام در برنامه لاتاری بعد از اعلام نتایج قرعه کشی است. برای مدیریت زمان در این مرحله حتما نمونه این فرم را دانلود و بخش‌های مختلف آن را مطالعه کنید. دولت ایالات متحده زمان مصاحبه متقاضیان را بر اساس زمان تکمیل و ارسال این فرم تعیین می‌کند.

   شاید تصور کنید ارسال سریع‌تر فرم لاتاری به معنی کوتاه‌شدن زمان انتظار تا مصاحبه در سفارت خواهد بود. اما این باور اشتباه است؛ زیرا زمان مصاحبه بر اساس Case Number برندگان تعیین می‌شود. کارشناسان حامی مهاجر ثبت نام برنامه لاتاری توصیه می‌کنند که مرحله تکمیل و ارسال فرم را قبل از شروع پروسه کاری کیس نامبر انجام دهید.

   آموزش تصویری ثبت نام برنامه لاتاری برای بهبود عملکرد ما مفید خواهد بود. برای معرفی اولین دریافت‌کنندگان ویزا باید حدود ۶ ماه بعد از اعلام نتایج اولیه صبر کنید. این بازه زمانی بهترین فرصت برای ترجمه اسناد و تکمیل فرم‌های لازم است. از عجله در تکمیل فرم‌های خودداری کنید. اما این عبارت به معنی سهل انگاری و واگذاری کار‌ها به دقیقه 90 نیست.

   مراحل بعد از برنده شدن لاتاری؛ انتظار برای دریافت نامه دعوت به مصاحبه

   اگر بعد از اعلام نتایج در ماه می در لیست تعداد برندگان لاتاری باشید زمان بررسی درخواست شما بعد از اتمام ماه سپتامبر خواهد بود. پرونده برندگان هر ساله بعد از روز ۳۰ سپتامبر به جریان می‌افتد. زمان دریافت نامه دعوت به مصاحبه هر ماه بر اساس کیس نامبر و در ویزا بولتن اعلام می‌شود.

   در نامه دوم، زمان و محل دقیق مصاحبه تعیین خواهد شد. متقاضیان ایرانی در این مرحله باید به یکی از سفارت‌های ایالات متحده در کشور ترکیه، ارمنستان یا امارات مراجعه کنند. هنگام تکمیل فرم برندگان در آدرس لاتاری می‌توانید محل پیشنهادی برای مصاحبه را تعیین کنید.

   ویزا بولتن چیست؟

   ویزا بولتن در حقیقت بیانیه‌ای محسوب می‌شود که ماهانه از طرف وزارت امور خارجه ایالات متحده صادر می‌شود. اطلاعات درج‌شده در برای بررسی ویزا‌های صادر شده، تخمین زمان دریافت ویزا یا گرین کارت و بررسی روند رسیدگی به درخواست متقاضیان مفید است.

   مراجعه به پزشک معتمد سفارت

   پس از برنده‌شدن در قرعه کشی ثبت نام لاتاری و چند روز قبل از شرکت در مصاحبه باید به پزشک معتمد سفارت آمریکا مراجعه کنید. طی مرحله مدیکال یکی از برنامه‌های اصلی برای دریافت ویزا خواهد بود. از آنجا که هیچ یک از پزشکان معتمد آمریکا در ایران نیستند باید بعد از دریافت نامه دعوت به مصاحبه برای تعیین وقت مدیکال اقدام کنید. بررسی واکسیناسیون و تزریق واکسن‌های عقب‌افتاده دو بخش اصلی مرحله مدیکال هستند.

   برای صرفه‌جویی در وقت بهتر است واکسن‌ها خود را در ایران تکمیل کنید. انجام برخی آزمایشات پزشکی به‌مظور اطمینان از عدم ابتلای متقاضی به بیماری مسری نیز اهمیت دارد. افرادی مبتلا به بیماری‌های خاص یا معلولیت نگران نباشند این عوامل بر نتیجه مصاحبه تاثیر منفی نمی‌گذارد.

   انجام مصاحبه در سفارت

   شرکت در مصاحبه حضوری آخرین و مهمترین مرحله لاتاری است. در جلسه مصاحبه باید متقاضی اصلی همراه با تمام افراد تحت سرپرستی (همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال) در سفارت آمریکا حاضر باشند. حضور نوزاد تازه متولدشده نیز در این جلسه ضرورت دارد.

   تمام فرایند مصاحبه برای متقاضیان ایرانی به زبان فارسی انجام می‌شود. اصل و نسخه ترجمه‌شده تمام مدارک را در بدو ورود به افسر سفارت تحویل دهید. انگشت‌نگاری و پرداخت هزینه نقدی نیز دو مرحله دیگر قبل از مصاحبه هستند.

   به‌دلیل اینکه تعداد برندگان لاتاری بیش از تعداد پاسورت‌های صادرشده خواهد بود پاسخ مناسب به سوالات افسر مهاجرت شانس موفقیت شما را بیشتر می‌کند. برای مدیریت استرس در این مرحله می‌توانید در جلسات شبیه‌سازی مصاحبه مهاجرت شرکت کنید. بعد از دریافت ویزا، ممنوعیت برای زندگی، کار و تحصیل در آمریکا نخواهید داشت.

   هزینه ثبت نام لاتاری

   هزینه‌های این برنامه مهاجرتی به دو دسته هزینه‌های ثابت و متغیر تقسیم می‌شود. میزان هزینه برنامه لاتاری کمتر از ۱۵۰۰ دلار برآورد می‌شود. هزینه ثبت نام برنامه لاتاری در کافی نت یا استفاده از خدمات موسسات مهاجرتی باید به هزینه کلی اضافه شود.

   هزینه ثابت اداری

   برای آگاهی از قیمت ثبت نام لاتاری باید هزینه را برای تمام افراد شرکت‌کننده در برنامه (متقاض اصلی، همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال) محاسبه کنید. برندگان برنامه لاتاری باید به ازای خود و تمام افراد تحت سرپرستی‌شان مبلغ ۳۳۰ دلار برای هزینه مصاحبه بپردازند. در این مرحله باید هزینه ۲۷۰ تا ۵۰۰ دلار برای مدیکال و واکسیناسیون هر نفر بیافزایید.

   هزینه‌های متغیر

   این نوع هزینه ثبت نام برنامه لاتاری بیشتر به مخارج سفر ایرانیان به ترکیه، ارمنستان یا امارت برای شرکت در مصاحبه حضوری مربوط می‌شود. برندگان در این مرحله به اقامت پنج روزه در خارج کشور مقصد نیاز دارند. در برخی موارد ممکن است این بازه زمانی تا ۲۰ روز افزایش یابد. پس در محاسبه هزینه‌های بعد از قبولی لاتاری به این مورد هم توجه کنید.

   هزینه شرکت در lottery به دو بخش ثابت و متغیر تقسیم می‌شود

   چالش‌ها و موانع بر سر راه برندگان برنامه لاتاری

   پس از اتمام مراحل ثبت نام لاتاری، برنده‌شدن در قرعه کشی به معنی ورود به ایالات متحده نیست. پرداخت هزینه‌ها، شرکت در مصاحبه حضوری و ترجمه مدارک بخش از چالش‌های این مسیر هستند. سایر اشتباهاتی که بعد از بررسی خاطرات برندگان  برنامه لاتاری به آن دست پیدا کردیم عبارتند از:

   مشکلات مربوط به کارمندان دولت یا خدمت سربازی

   فرایند صدور ویزا برای افراد مشغول به کار در ادارات دولتی یا افراد دارای کارت پایان خدمت سربازی طولانی‌تر خواهد بود. علت تاخیر، ضرورت بررسی بیشتر پرونده توسط افسران سفارت است. دریافت چندین استعلام درباره پرونده متقاضی و بررسی امنیتی پرونده دلیل اصلی طولانی‌تر شدن روال AP خواهد بود. این افراد معمولا در بازه زمانی سه ماهه موفق به دریافت ویزا می‌شوند.

   چالش‌های مربوط به سفر به ی کشور خارجی برای مصاحبه

   بعد از دیدن نتایج، متقاضیان ایرانی به‌دلیل عدم وجود سفارت یا کنسولگری ایالات متحده در کشور با چالش‌های بیشتری روبرو می‌شوند. سفر به کشور ترکیه، ارمنستان یا امارات برای مصاحبه حضوری یکی از چالش‌های اصلی برای متقاضیان ایرانی است.

   این فرایند نقش مهمی در افزایش استرس برندگان lottery ثبت نام دارد. عدم تسلط به زبان بیگانه، ناآشنایی با فرهنگ یا آدرس‌ها مهم‌ترین چالش‌های سفر به یک کشور غریبه هستند.

   لاتاری برنده شدم پول ندارم

   برای موفقیت در این مسیر به پرداخت هزینه‌ای حدود ۱۵۰۰ دلار برای هر یک از اعضای خانواده و خودتان نیاز دارید. با عدم پیگیری مسیر از طریق سایت رسمی لاتاری بعد از موفقیت در قرعه کشی، شانس دوباره برای استفاده از این برنامه را نخواهید داشت. اگر پول کافی ندارید باید از طریق دریافت وام یا قرض از دوستان، سرمایه لازم را آماده کنید.

   ارائه یک معرفی‌نامه حرفه‌ای در جلسه مصاحبه نقش مهمی در دریافت ویزا دارد

   اشتباهات رایج برندگان لاتاری

   بعد از بسته‌شدن زمان لاتاری، برنده‌نشدن در مرحله قرعه کشی کاملا تصادفی است و به تلاش شما ربطی ندارد. اما کوتاهی یا عدم رسیدگی به موقع می‌تواند احتمال دریافت ویزا بعد از موفقیت در قرعه کشی را به صفر برساند. معمولا متقاضیان از طریق ارتکاب سه اشتباه شانس دریافت ویزا را از دست می‌دهند.

   ·اتلاف وقت و انرژی با ترجمه مدارک غیرضروری

   بعضی از افراد وقت و انرژی اضافی برای ترجمه اسناد غیرمرتبط مصرف می‌کنند. در برخی موارد فرایند‌هایی مانند ارزش‌گذاری ملک یا دریافت تاییدیه‌ها هزینه‌های میلیونی به متقاضی مهاجرت تحمیل می‌کند. در این برنامه ضرورتی برای ارائه این اسناد وجود ندارد.

   قبل از هر چیز، لیست کاملی از مدارک موردنیاز تهیه و ترجمه کنید. حامی مهاجر لاتاری به شما توصیه می‌کند که برای صرفه‌جویی در هزینه، لیست مدارک لاتاری را از کارشناسان مجرب دریافت کنید.

   ·عدم انجام فرایندهایی مانند بارگذاری مدارک در زمان معین

   صدور تعداد محدود ویزا و تعیین بازه زمانی مشخص برای انجام مراحل مربوط به ثبت نام لاتاری سایت اصلی، ارسال مدارک و شرکت در مصاحبه می‌تواند بر شانس شما تأثیر منفی بگذارد. در برخی موارد برای برخی مراحل اداری در این برنامه تنها یک روز کاری فرصت دارید. عدم اتمام به‌موقع این فرایند‌ها مانع از صدور ویزا خواهد شد.

   ·استرس و پاسخ نامناسب در جلسه مصاحبه

   در برخی موارد افراد در جلسه مصاحبه اشتباهاتی مرتکب می‌شود که دریافت ویزا را غیرممکن می‌کند. فراموش نکنید تصمیم افسر مهاجرت غیرقابل تجدیدنظر است. اگر در جلسه مصاحبه حضوری در معرفی صحیح خود موفق نباشید افسر کنسولگری شما را فاقد صلاحیت تشخیص خواهد داد. چنین حالتی باعث رد درخواست شما می‌شود.

   با بررسی همه چیز در مورد لاتاری و توجه‌به محدودیت مهلت لاتاری، با اهمیت شناخت مدارک موردنیاز، انجام به موقع اقدامات اداری و برخورد صحیح در جلسه مشاوره آشنا شدید. پس می‌دانید موفقیت در این مسیر به تنهایی بسیار دشوار یا غیرممکن است.

   موسسه مهاجرتی رویال مهاجرت با بهره‌گیری از کارشناسان و وکلای مهاجرتی مجرب در تمام مراحل ثبت نام، بررسی نتایج، آماده‌سازی و ترجمه مدارک، انجام امور اداری، شرکت در مصاحبه حضوری تا زمان دریافت مجوز قامت در کنار شما خواهد بود.

   سؤالات متداول

   اگر می‌خواهید بدانید جواب لاتاری کی میاد؟ باید اشاره کنیم که بعد از ثبت نام نهایی در سایت اصلی باید تا ماه می برای اعلام نتایج اولیه قرعه کشی منتظر بمانید.

   دانلود فرم ثبت نام برنامه لاتاری به فارسی بهترین حالت برای اطلاع از گزینه‌های ضروری این فرم است. با آگاهی کافی در مرحله ثبت نام با مشکل روبرو نخواهید شد.

   برای شرکت در این برنامه یک بازه زمانی یک ماهه وجود دارد. ۱۶ آبان ماه ۱۴۰۲ آخرین فرصت شرکت در این برنامه مهاجرتی به‌حساب می‌آید.

   خیر برای شرکت در این برنامه تنها یک ماه فرصت دارید و زمان آن قابل تمدید نیست.

   نتایج طی دو مرحله اعلام می‌شود. مرحله اول مربوط به نتایج قرعه کشی و در ۶ ماه می ‌است. اما نتیجه دریافت ویزا به پایان ماه سپتامبر سال بعد موکول خواهد شد.

   در صورتی‌که کیفیت عکس یا وضوح آن کاهش نیابد می‌توانید عکس را تبدیل کنید. توجه کنید که تاریخ عکس باید کمتر از 6 ماه باشد.

   ابتدا به dvprogram state gov مراجعه کنید و از طریق ثبت اطلاعات هویتی و آپلود عکس فرایند ثبت نام را انجام دهید.

   تا تاریخ قرعه کشی برنامه لاتاری نمی‌توان به‌صورت دقیق درباره احتمال موفقیت در این برنامه صحبت کرد. زیرا، تمام افراد شانس یکسانی دارند.

   بر اساس قانون، برندگان اجازه فروش یا واگذاری امتیاز لاتاری را ندارند.

   همه ساله روال یکسانی برای شرکت در این برنامه وجود دارد. اما، در سال‌های خیر شرایط ساده‌تری برای ثبت نام بدون پاسپورت فراهم شده است. اما همچنان با محدودیت تایم ثبت نام لاتاری روبرو هستیم.

   این مقاله اطلاعات مقدماتی را در اختیار شما می‌گذارد. اما، استفاده از سایت‌های معتبر داخلی یا خارجی در کنار تماس با کارشناسان مهاجرتی بهترین گزینه برای درک همه چیز درمورد لاتاری است.

   مقالات مرتبط

   ثبت شرکت در آمریکا

   ثبت شرکت در آمریکا

   ثبت شرکت در آمریکا یک فرآیند حیاتی برای کسب و کارهای جدید یا شرکت ‌های خارجی است که می‌ خواهند در بازار آمریکا فعالیت کنند. …

   وکیل مهاجرت آمریکا

   وکیل مهاجرت آمریکا

   وکلای مهاجرت در کمک به افراد و خانواده ‌ها در فرآیندهای پیچیده قانونی مربوط به نقل مکان به ایالات متحده تخصص دارند. این متخصصان در …

   دانشگاه های آمریکا

   دانشگاه های آمریکا

   تحصیل در دانشگاه‌ های آمریکا برای دانشجویان بین ‌المللی یک فرصت عالی است. آمریکا با دارا بودن بیش از 4000 دانشگاه و مؤسسه آموزشی معتبر، …

   مشاغل مورد نیاز آمریکا

   مشاغل مورد نیاز آمریکا

   در چشم‌ انداز شغلی در حال تکامل ایالات متحده، چندین شغل همچنان در صنایع مختلف با تقاضای بالا همراه هستند. موقعیت ‌های مرتبط با فناوری …

   زندگی در آمریکا

   زندگی در آمریکا

   زندگی در ایالات متحده مظهر ملیله پر جنب و جوش بافته شده از فرهنگ های مختلف، ترکیبی از پویایی شهری و آرامش روستایی، و جستجوی …

   لاتاری آمریکا

   لاتاری آمریکا

   تمام متقاضیان به‌دنبال ارزان‌ترین و ساده‌ترین راه برای مهاجرت هستند. ثبت نام لاتاری آمریکا ساده‌ترین روش مهاجرت است که برای موفقیت به کمی خوش‌شانسی نیاز …

   ویزای کاری آمریکا

   ویزای کاری آمریکا

   داشتن شغل همواره یکی از دغدغه های مهم جوانان در تمامی جوامع بوده است. به خاطر مشکلات اقتصادی، تورم و نرخ بالای بیکاری در کشور …

   تابعیت و شهروندی آمریکا

   تابعیت و شهروندی آمریکا

   اخذ شهروندی ایالات متحده مزایا و فرصت های متعددی را ارائه می دهد. شهروندی همچنین دسترسی به طیف گسترده ای از حقوق و مزایا را …

   پیکاپ ویزا آمریکا

   پیکاپ ویزا آمریکا

   پس از تایید ویزا برای سفر به آمریکا به پاسپورت و مدارک شما برای پردازش بیشتر در اداره مهاجرت نیاز خواهد بود. پس از آماده‌شدن …

   مهاجرت کاری به آمریکا

   مهاجرت کاری به آمریکا

   مهاجرت کاری به ایالات متحده توسط افراد در سراسر جهان به دلیل فرصت های متنوع و اقتصاد قوی این کشور مورد توجه است. این موضوع، …

   خرید ملک در آمریکا

   خرید ملک در آمریکا

   خرید یک خانه در آمریکا به عنوان یکی از گزینه ‌های سرمایه‌ گذاری و زندگی در این کشور جذابیت دارد. ابتدا باید منطقه مورد نظرتان …

   تحصیل در آمریکا

   تحصیل در آمریکا

   تحصیل در ایالات متحده یک تجربه علمی فوق العاده، متنوع و غنی را در اختیار متقاضیان قرار می دهد. ایالات متحده که به دلیل دانشگاه …

   تحصیل دندانپزشکی در آمریکا

   تحصیل دندانپزشکی در آمریکا

   برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در ایالات متحده، دانشجویان متقاضی معمولا یک مسیر آموزشی دقیق را پشت سر می گذارند که شامل تکمیل مدرک لیسانس …

   تحصیل پزشکی در آمریکا

   تحصیل پزشکی در آمریکا

   تحصیل پزشکی در ایالات متحده آمریکا مسیری سخت و در عین حال پر ارزش برای پزشک شدن است. سیستم آموزش پزشکی آمریکا در سطح جهانی …

   نظر خود را بنویسید

   نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   مشاوره رایگان مهاجرت