پیکاپ ویزا آمریکا
رویال مهاجرت سپتامبر 17, 2023

پیکاپ ویزا آمریکا

پس از تایید ویزا برای سفر به آمریکا به پاسپورت و مدارک شما برای پردازش بیشتر در اداره مهاجرت نیاز خواهد بود. پس از آماده‌شدن ویزا می‌توانید ویزا و پاسپورت خود را از محل پیکاپ تحویل بگیرید. رویال مهاجرت این خدمات را انجام می‌دهد. شهروندان ایرانی برای انجام پیکاپ ویزا آمریکا باید به خارج از کشور سفر کنند که گران و وقت‌گیر است.

پیکاپ ویزا چیست؟

پیکاپ ویزا به‌مرحله بعد از مصاحبه و ثبت اطلاعات بیومتریک در روند اخذ ویزا گفته می شود. در واقع، متقاضی ویزا تحصیلی آمریکا یا هر نوع ویزای دیگر برای این کشور پس از دریافت تاییدیه باید پاسپورت خود را مجدد به سفارت ارسال کند. بعد از درج مهر ویزا در پاسپورت می‌توان به‌صورت شخصی یا تعیین یک نماینده پاسپورت ویزاشده را از سفارت این کشور دریافت کرد.

مزایای پیکاپ ویزا

متقاضی در روند اخذ ویزا برای انجام پیکاپ ویزا مجبور به سفر به کشورهای نزدیک دیگر است. زیرا سفارت آمریکا به‌دلایل سیاسی در کشورمان هیچ فعالیتی ندارد. درنتیجه، افراد متقاضی ویزا کاری آمریکا یا سایر دسته‌های ویزا برای کشور آمریکا ملزم به پرداخت هزینه‌های بالا و صرف زمان طولانی برای سفر به کشور خارجی دیگر خواهند شد.

بنابراین، با استفاده از خدمات pick up visa می‌توانید با هزینه‌ای بسیار پایین‌تر مراحل اخذ ویزای خود را پیش ببرید و درعین‌حال در زمان خود صرفه‌جویی کنید.

هزینه پیکاپ ویزا آمریکا

چندین عامل در خدمات پیکاپ ویزا نقش دارند. بخشی از این هزینه مربوط به خدمات کنسولی در سفارت آمریکا می‌شود که باتوجه‌به تعداد افراد متقاضی ویزا و خیلی دیگر از عوامل متفاوت است. قسمت دیگر این هزینه‌ها نیز مربوط به تعرفه خدمات مربوطه از سوی نماینده شرکت مهاجرتی می‌شود. برای کسب اطلاعات کامل در این خصوص می‌توانید با کارشناسان ما در رویال مهاجرت در ارتباط باشید.

ارسال پاسپورت به سفارت آمریکا

زمانی که پاسپورت فرد به سفارت می‌رسد و برای دریافت از مرکز درخواست ویزا آماده می‌شود، یک ایمیل برای متقاضی ارسال خواهد شد. تا زمانی که اعلان ایمیلی از سفارت مبنی بر آماده‌بودن پاسپورت برای جمع‌آوری دریافت نکرده‌اید، به مرکز درخواست ویزا مراجعه نکنید.

لطفا توجه داشته باشید که اگر به‌عنوان عضوی از یک گروه خانواده درخواست داده‌اید، تصمیم‌گیری‌ها به طور جداگانه گرفته می‌شود. دراین‌خصوص زمانی که گذرنامه همه اعضای خانواده آماده شود، به هر فرد به‌صورت جداگانه اطلاع داده خواهد شد.

اگر از طریق شخص ثالثی مانند آژانس یا وکیل درخواست داده‌اید و از آدرس ایمیل آنها در فرم درخواست ویزا استفاده کرده‌اید، اعلان‌های ایمیل به آدرس آن‌ها ارسال می شود. باید اعلان ایمیل دریافت‌شده از سفارت آمریکا را به‌عنوان مدرکی مبنی بر اجازه ورود به مرکز درخواست ویزا برای دریافت پاسپورت چاپ کنید.

خدمات پیکاپ ویزای آمریکا

اگر برای خدمات pick up visa ایالات متحده به‌منظور عدم حضور شخصی در سفارت درخواست دارید، یک موسسه مهاجرتی شناخته‌شده و معتبر می‌تواند درخواست شما و هرگونه مدارک مورد نیاز را جمع‌آوری کند.

شرکت‌های مختلفی این خدمات را به شهروندان ایرانی ارائه می‌دهند. با مراجعه به یک موسسه مهاجرتی می‌توانید برای تعیین وقت مصاحبه در کشورهای دیگر نیز درخواست دهید. باتوجه‌به شرایط پیچیده ویزای آمریکا، چنین خدماتی برای تعیین وقت مصاحبه در خارج از کشور بسیار کمک‌کننده خواهد بود.

نحوه پیکاپ ویزای آمریکا

ایالات متحده آمریکا یک آژانس برون‌سپاری برای خدمات ویزا تعیین کرده است. هنگامی که برای ویزا در سفارت اقدام می‌کنید، پاسپورت به کنسولگری کشور مورد نظرتان می‌رود. آژانس مسئولیت دارد که به‌عنوان واسطه برای دریافت پاسپورت شما و بازگرداندن آن به مرکز ویزا خدمات ارائه دهد.

پس از تایید ویزا با دریافت ایمیل پاسپورت ریکوئست، نماینده تعیین‌شده پاسپورت متقاضی را به سفارت در کنسولگری مشخص‌شده می‌برد. با تحویل پاسپورت به‌سفارت لیبل ویزا در آن درج خواهد شد. در نهایت نماینده پاسپورت ویزاشده را به فرد باز می‌گرداند.

پس از تایید ویزا با دریافت ایمیل پاسپورت ریکوئست، نماینده تعیین شده پاسپورت متقاضی را به سفارت در کنسولگری مشخص شده می‌برد.

مراحل پیکاپ ویزای آمریکا

شرکت در مصاحبه برای دریافت تاییدیه ویزای سرمایه‌ گذاری آمریکا یا هر نوع ویزای این کشور مرحله مهمی است که نمی‌توانید آن را از دست بدهید. پس از پایان مصاحبه اگر ویزای شما تایید شده باشد، از دفتر کنسولی خود خبر تایید ویزا را دریافت خواهید کرد.

پس از تایید باید پاسپورت و سایر مدارک پشتیبانی خود را برای پردازش بیشتر ارسال کنید. دفتر کنسولی تاریخ دریافت گذرنامه شما را از محلی که در طول مصاحبه انتخاب کرده‌اید تعیین می‌کند. مراحل پیکاپ شامل:

  • دریافت ایمیل برای ارسال پاسپورت و مدارک لازم به دفتر کنسولی
  • ارسال مدارک لازم به دفتر کنسولی
  • اخذ پاسپورت ویزاشده از دفتر کنسولی

مدارک لازم برای پیکاپ ویزای آمریکا

برای دریافت پاسپورت ویزاشده از سفارت، ارائه یک سری مدارک لازم است. این مدارک در زیر نام ‌برده‌ شده‌اند:

  • حضوری: اگر گذرنامه خود را شخصا دریافت می‌کنید، شناسنامه عکس‌دار و یک کپی از آن همراه داشته باشید. متقاضی باید یک نسخه چاپی از نامه قرار مصاحبه ویزای خود را نشان دهد.
  • اگر نماینده‌ای پاسپورت شما را تحویل بگیرد: شما می‌توانید از یک نماینده معتبر بخواهید گذرنامه شما را تحویل بگیرد. اگر شخص دیگری از طرف شما گذرنامه شما را تحویل می‌گیرد، باید کارت شناسایی عکس‌دار دولتی و یک کپی از کارت شناسایی عکس‌دار صادر شده توسط دولت متقاضی را همراه داشته باشد. وی باید وکالت‌نامه‌ای از سوی شما ارائه دهد که به او اجازه می‌دهد پاسپورت شما را تحویل بگیرد.
  • اگر متقاضی کمتر از ۱۶ سال سن داشته باشد: دراین‌خصوص یک نامه رسمی امضا شده توسط هر یک از والدین مورد نیاز است. نماینده باید یک فتوکپی از کارت شناسایی عکس‌دار دولتی صادر شده از والدینی که وکالت‌نامه را امضا کرده‌اند همراه داشته باشد. نماینده باید کارت شناسایی عکس‌دار دولتی خود را نیز ارائه دهد.
  • گروه/خانواده: اگر نماینده برای پیکاپ ویزا یک گروه یا خانواده اقدام می‌کند، تنها به یک وکالت‌نامه نیاز خواهد داشت. این وکالت‌نامه باید شامل نام نماینده و نام اعضای خانواده متقاضی باشد. فتوکپی شناسنامه صادر شده دولتی از شخصی که این نامه را نوشته است نیز ضرورت دارد.

مدت‌ زمان پیکاپ ویزای آمریکا

مدت زمانی که طول می‌کشد تا پاسپورت ویزاشده متقاضی پس از مصاحبه آماده شود، به‌شرایطی مانند شرایط کاری اداری، تعطیلات و غیره بستگی دارد. به متقاضیان ویزا توصیه می‌شود قبل از تاریخ مورد انتظار سفر خود درخواست دهند. اگر ویزای شما نیاز به پردازش اداری بیشتری نداشته باشد، ظرف چند روز کاری آماده خواهد شد.

با این‌حال، در صورت نیاز به پردازش بیشتر احتمال دارد این زمان بسیار طولانی‌تر باشد. این پروسه معمولا نهایتا ۳۰ تا ۶۰ روز طول خواهد کشید.

پیکاپ ویزای آمریکا از استانبول

استانبول نیز یکی دیگر از گزینه‌های موجود برای پیکاپ ویزا آمریکا است. باتوجه‌به پروازهای مستقیم چند بار در هفته از تهران به این شهر قطعا گزینه عالی برای انجام امور مربوط به این خدمات خواهد بود. انجام این خدمات در روزهای یکشنبه، سه‌شنبه و پنجشنبه انجام خواهد. پیگیری پیکاپ ویزا از سفارت آمریکا در استانبول بین ۲ تا ۱۲ هفته به زمان نیاز دارد.

هزینه پیکاپ ویزای آمریکا از استانبول

هزینه پیکاپ پاسپورت در استانبول باتوجه‌به تعرفه موسسه مهاجرتی و هزینه‌های کنسولی متفاوت است و نمی‌توان مقدار مشخصی را تعیین کرد. برای اطلاع از تعرفه‌های رویال مهاجرت دراین‌خصوص با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

پیکاپ ویزای آمریکا از دبی

انتخاب کشور مناسب برای انجام پروسه پیکاپ ویزا آمریکا مهم‌ترین مرحله خواهد بود. قبل از این فرآیند تعیین محل مصاحبه با افسر ویزا نیز مهم خواهد بود. دراین ‌رابطه باید تمام معیارهای اصلی از جمله فاصله جغرافیایی را در نظر بگیرید. یکی از بهترین کشورها برای انجام پیکاپ ویزای کشور آمریکا، دبی است.

دبی در کشور امارات یکی از مراکز اصلی پیکاپ ویزای آمریکا به‌حساب می‌آید. باتوجه‌به پروازهای مستقیم و هر روز به این مقصد، شهروندان ایرانی هیچ محدودیتی برای رفت‌وآمد به آن نخواهند داشت. پس از مصاحبه و ثبت اطلاعات بیومتریک دیگر نیازی به مراجعه مجدد به سفارت برای پیکاپ ویزا ندارید. با تعیین یک نماینده مجاز،  این کار را به‌صورت غیرحضوری انجام می‌شود.

شهر دبی در امارات یکی از مراکز اصلی پیکاپ ویزای آمریکا به‌حساب می‌آید.

پیکاپ ویزا آمریکا از ارمنستان

مصاحبه ویزا آمریکا در کشور ارمنستان به زبان فارسی انجام می‌شود. باتوجه‌به عدم نیاز دریافت ویزا برای سفر شهروندان ایرانی به ارمنستان این کشور نیز گزینه خوبی برای انجام این امور است. سفر به ایروان ارمنستان به‌صورت زمینی و هوایی نیز امکان‌پذیر خواهد بود و هزینه‌های پایین‌تری دارد.

اگر برای دریافت ویزا به‌منظور مهاجرت به آمریکا از طریق این کشور اقدام کرده‌اید نیازی به سفر مجدد برای امور پیکاپ ویزا نخواهید داشت. برای دریافت پاسپورت خود می‌توانید با استفاده از خدمات پیکاپ ویزا و ارائه مدارک لازم به نماینده خود به‌صورت غیرحضوری اقدام کنید.

فرم وکالت پیکاپ ویزای آمریکا

هرگاه به‌هردلیلی نتوانید پاسپورت و مدارک خود را از مقامات دریافت کنید، باید یک وکالت‌نامه برای جمع‌آوری اسناد از مرجع مربوطه بنویسید. این نامه به‌عنوان اجازه شما عمل می‌کند تا به شخص دیگری اجازه دهید اسناد شما را از طرف شما به‌اصطلاح پیکاپ کند.

هنگامی که شما یک مجوز برای پیکاپ می‌نویسید، مسئولیت کامل هرگونه جابه‌جایی مدارک را بر عهده می‌گیرید و به مقامات اطلاع می‌دهید که اگر شخص مجاز مدارک شما را بگیرد، هیچ اعتراضی ندارید.

نمونه‌ای از وکالت‌نامه پیکاپ ویزا به انگلیسی

Letter of Authority for Passport Pickup

 I, ____________authorize ____________to pick up my and/or my family member’s passport from Courier Branch. This authorization allows the bearer to pick up the passports of my family as follows:

 Name:___________ Passport Number___________(Relationship)_____________

 Name:___________ Passport Number___________(Relationship)_____________

 Name:___________ Passport Number___________(Relationship)_____________

پیگیری پیکاپ پاسپورت آمریکا

پیگیری پیکاپ پاسپورت به‌صورت آنلاین ممکن است. شما عزیزان می‌توانید با وارد کردن محل مصاحبه و شناسه درخواست یا شماره پرونده خود، وضعیت درخواست ویزای خود را از پیوند زیر بررسی کنید: https://ceac.state.gov/CEAC/

نحوه بررسی آنلاین وضعیت ویزای آمریکا

متقاضیان می‌توانند از ابزار بررسی وضعیت ویزای CEAC برای پیگیری هر یک از درخواست‌های ویزای غیر مهاجر یا مهاجر ایالات متحده به‌صورت آنلاین استفاده کنند. در اینجا مراحل بررسی آنلاین این پروسه آمده است:

مرحله ۱: برای اطلاع از وضعیت فعلی درخواست ویزای خود به پرتال بررسی وضعیت ویزا CEAC وارد شوید.

مرحله ۲: ویزای غیر مهاجرتی (NIV) یا ویزای مهاجرتی (IV) را در بخش «نوع درخواست ویزا» انتخاب کنید.

مرحله ۳: مکانی را که برای مصاحبه ویزای آمریکا رفتید برگزینید.

مرحله ۴: اکنون شناسه برنامه یا شماره پرونده را تایپ کنید. شناسه برنامه به‌عنوان بارکد CEAC شناخته می‌شود. می‌توان آن را در صفحه تایید DS-160 پیدا کرد که با AA و به دنبال آن 8 رقم شروع خواهد شد.

شماره پرونده: شماره پرونده توسط کنسولگری در برگه‌ای به متقاضی ویزا داده می‌شود. این شماره را به‌درستی و با فاصله تایپ کنید. در غیر این‌صورت با یک خطا روبرو خواهید شد.

مرحله ۵: کد کپچا را که در تصویر نشان ‌داده ‌شده است، وارد کنید.

موسسه معتبر برای پیکاپ ویزا

باتوجه‌به انجام خدمات پیکاپ ویزا از سوی آژانس‌های مختلف باید به مجوزهای موسسه انتخابی خود دقت کنید. بنابراین آژانسی را برگزینید که به‌صورت قانونی کار می‌کند و مجوزهای لازم دراین‌خصوص را دریافت کرده است.

برای دریافت کمک و خدمات غیرحضوری پیکاپ ویزا آمریکا با وکلای ما در رویال مهاجرت تماس بگیرید. با خدمات غیرحضوری در وقت شما صرفه‌جویی خواهد شد.

جمع‌بندی

پیکاپ ویزا آمریکا از جمله خدمات مهاجرتی محسوب می‌شود که از سوی موسسات مهاجرتی معتبر برای انجام امور مربوط به ویزا در ایران انجام می شود. دراین‌رابطه نماینده تعیین‌شده پاسپورت متقاضی را به سفارت آمریکا در یکی از کشورهای همسایه می‌برد. کارگذار مربوطه پس از درج لیبل ویزا در گذرنامه آن را به متقاضی باز می‌گرداند.

سؤالات متداول 

به ارسال پاسپورت متقاضی به سفارت برای دریافت مهر ویزا در آن پیکاپ ویزا گفته می‌شود.

پیگیری این خدمات در کشورهای ترکیه، امارات و ارمنستان امکان دارد.

هزینه‌ها بسته سفارت آمریکا در کشور مورد نظر، نوع ویزای انتخابی و تعرفه خدمات موسسه انتخابی برای پیکاپ ویزا متفاوت است.

انجام این پروسه از سوی سفارت باتوجه‌به پرونده افراد بین ۳۰ تا ۶۰ روز زمان خواهد برد.

سفارت آمریکا در ارمنستان در شهر ایروان قرار دارد.

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان مهاجرت