ویزای کاری آمریکا
رویال مهاجرت سپتامبر 17, 2023

ویزای کاری آمریکا

داشتن شغل همواره یکی از دغدغه های مهم جوانان در تمامی جوامع بوده است. به خاطر مشکلات اقتصادی، تورم و نرخ بالای بیکاری در کشور افراد به مهاجرت به سایر کشورها روی آورده اند. در این کشور آمریکا بین ایرانیان از محبوبیت خاصی برخوردار بوده و یک مقصد رویایی به حساب می آید. مهاجرت کاری به آمریکا یکی از بهترین روش های مهاجرتی به این کشور بوده و افراد زیادی متقاضی این روش هستند. در ادامه قصد داریم به بررسی ویزای کاری آمریکا و اخذ آن بپردازیم.

ویزای کاری آمریکا

شما با اخذ ویزای کار آمریکا تنها می توانید در بازه ی زمانی مشخصی در این کشور کار کنید. شما امکان اقامت نامحدود در ایالات متحده را با ویزای کاری آمریکا نخواهید داشت. مدت زمان مجاز کار شما در ایالات متحده در قرارداد یا فرم ویزای شما ذکر شده است. برای مهاجرت کاری به آمریکا مهاجرت کاری به آمریکا لازم است که شما شرایط خاصی را دارا باشید و مدارک خواسته شده توسط این کشور را ارائه دهید که در ادامه به بررسی دقیق انواع ویزای کاری و شرایط مهاجرت کاری به آمریکا می پردازیم.

انواع ویزای کاری آمریکا

ویزاهای مهاجرتی و غیرمهاجرتی این کشور بسیار مختلف و متنوع می باشد و به همین دلیل شناخت ویزاها می تواند کمک بسیار زیادی به فرد متقاضی کند. دقت کنید اگر شخص ویزای اشتباهی را انتخاب کند، ممکن است پیامدهای بدی را برایش در پی داشته باشد. در این قسمت به بررسی انواع ویزای کاری آمریکا می پردازیم.

نوع ویزا

توضیحات مرتبط

EB3

متقاضیان با تحصیلات بالا

متقاضیان متخصص بدون تحصیلات

متقاضیان شغل های بدون تخصصی و سطح پایین

H-1B

شخص باید تحصیلات عالیه داشته باشد و برای فعالیت در یک حوزه خاص است.

H-1B1 (فقط سنگاپور و شیلی)

شخص بعد از دبیرستان باید حداقل 4 سال تحصیلات مرتبط داشته و برای کار در یک حرفه خاص است.

H-2A

کارگران موقت کشاورزی به منظور کار فصلی در ایالات متحده

H-2B

کارگران موقت غیر کشاورزی به منظور کار فصلی در ایالات متحده

H-3

متقاضیان برای دوره های آموزشی (جز پزشکی) که در کشور مبدا برگزار نمی شود.

L

متقاضیانی که قبلا به صورت موقت مشغول به کار بوده اند.

O

متقاضیانی که توانایی های استثنائی دارند.

P1

متقاضیانی که در رویدادهای ورزشی شرکت کرده یا قصد عضو شدن در تیمی در ایالات متحده را دارند.

P2

متقاضیانی که در یک شرکت در ایالات متحده و در یک شرکت خارج از آمریکا مشغول به کار بوده و در رفت و آمد هستند.

P3

متقاضیانی که قصد فعالیت در عرصه ی هنر را دارند.

Q1

متقاضیانی که قصد آموزش فرهنگ و سنت خود دارند. در واقع به نوعی تبادل فرهنگی صورت بگیرد.

می توان انواع ویزای کاری آمریکا را بر اساس شرایط شما اخذ کرد.

زمان مورد نیاز جهت صدور ویزای کاری آمریکا

هیچ بازه ی زمانی مشخصی در پاسخ به این سوال نمی توان گفت. اما تاریخ ثبت درخواست شما می تواند تاثیر بسزایی داشته باشد چرا که تاریخ اولویت متقاضی است. در بعضی از انواع ویزاها به دلیل بالا بودن تعداد افراد متقاضی ممکن است رسیدگی به تاریخ اولویت شما چند سال به طول انجامد. اما لازم است که شما این ذهنیت را داشته باشید که پروسه ی انجام و صدور این ویزاها نیاز به زمان زیادی دارد. از طرفی هیچ زمان مشخصی را نمی توان برای انجام پرونده ها پیش بینی کرد چرا که بعضی از درخواست ها به خاطر رعایت نکردن پروسه از طرف افراد و بعضی دیگر بعد از مصاحبه افسر به زمان بیشتری نیاز پیدا می کند.

مزایای ویزای کاری آمریکا

مهاجرت کاری به آمریکا دارای مزایای متعدی می باشد که در این بخش به آن می پردازیم:

 1. همراه آوردن افراد تحت تکفل: کسانی که با ویزای کار به این کشور مهاجرت می کنند، می توانند فرزندان زیر 21 سال و همچنین همسر خود را با خود به همراه بیاورند.
 2. راهی برای اقامت دائم: ویزای کاری آمریکا را می توان راهی برای اقامت دائم در این کشور دانست.
 3. فرصت کار در آمریکا: مهاجرت کاری به آمریکا به افراد این شانس را می دهد که بتوانند در بازه ی مشخصی در ایالات متحده زندگی کرده و زمانی را برای یادگیری درباره ی زبان و فرهنگ این کشور اختصاص دهند.
 4. زمانی برای توسعه حرفه ای

مهاجرت کاری به آمریکا می تواند برای اشخاص این فرصت را ایجاد کند که به توسعه ی حرفه ای و کسب مهارت های مهم در زندگی خود بپردازند و باعث می شود تا در فرصت های شغلی آینده بتوانند از این موارد بهره ببرند.

معایب ویزای کاری آمریکا

مهاجرت کاری به آمریکا و دریافت ویزای این کشور همانند سایر کشورها در کنار مزایا برخی معایب را هم داراست که در ادامه به بررسی این موارد می پردازیم:

 1. عدم توانایی کار کردن افراد تحت تکفل

کسانی که به عنوان همراه با فرد دارای ویزای کاری آمریکا به این کشور مهاجرت می کنند، نمی توانند در این کشور مشغول به کار شوند.

 1. وجود برخی مشکلات در اخذ ویزا

دقت کنید که فرایند اخذ این ویزا می تواند بسیار طولانی و با بعضا دشوار باشد. محدودیت های این ویزا، هزینه ها و مدارک بسیار زیاد را می توان به عنوان برخی مشکلات نام برد.

 1. وابستگی کارفرما

اغلب ویزاهای کاری ایالات متحده به حمایت مالی از سمت کارفرما نیاز دارند و از این رو زمانی که کسی کار خود را از دست بدهد، احتمال اینکه مجبور به خروج خاک آن کشور شود، بسیار بالاست.

 1. بازه ی زمانی محدود

ویزای کاری آمریکا اغلب تنها در یک بازه ی زمانی محدود فعال بوده و این بازه بین یک تا شش سال می باشد.

تبدیل ویزای توریستی به تحصیلی در آمریکا

اگر شما قصد دارید در آمریکا به تحصیل بپردازید، جالب است بدانید که امکان تبدیل ویزای توریستی به تحصیلی در آمریکا وجود دارد. از آن جایی که سخت ترین روش اخذ ویزا برای آمریکا، ویزای تحصیلی می باشد، شما می توانید از این روش وارد خاک آمریکا شده و به تحصیل بپردازید. با این وجود لازم است بدانید که این روش دارای پیچیدگی های خاص خود می باشد که باید به خوبی از آن ها آگاه باشید. در صورتی که قصد تحصیل ندارید و با ویزای تحصیلی وارد آمریکا شدید می توانید پروسه ی تبدیل ویزای تحصیلی به کاری در آمریکا را انجام داده و در ایالات متحده شروع به کار کنید.

جالب است بدانید که تبدیل ویزای توریستی به کاری در آمریکا هم ممکن می باشد و افراد در صورت واجد شرایط بودن می توانند ویزای توریستی خود را به ویزای کاری آمریکا تبدیل کرده و در این کشور مشغول به کار شوند.

امکان تبدیل ویزای توریستی به ویزای تحصیلی یا کاری وجود دارد.

مهاجرت کاری به آمریکا از طریق موسسه رویال مهاجرت

همانطور که شما هم میدانید در سال های اخیر مهاجرت کاری به آمریکا با دشواری هایی روبرو بوده که تنها افراد متخصص در این زمینه با آگاهی هایی که دارند، می توانند اقدام نمایند. موسسه رویال مهاجرت با تجربه هایی که در این زمینه داراست می تواند به شما در اخذ ویزای کاری آمریکا کمک کند. در صورتی که شما پروسه ی مهاجرت خود را به کارشناسان خبره ی این موسسه واگذار نمائید، در کوتاه ترین زمان ممکن می توانید به نتیجه ی دلخواه دست یابید چرا که به خوبی به شرایط مهاجرت کاری به آمریکا آگاهی دارند.

مدارک لازم جهت مهاجرت کاری آمریکا

سفارت ایالات متحده از تمامی افرادی که قصد ورود به این کشور را دارند، برخی مدارک را درخواست می کند که این مدارک جهت ویزای کاری آمریکا مورد نیاز هستند:

 • پرداخت هزینه های ویزای کاری آمریکا برای مصاحبه
 • ارائه دادن پاسپورتی که حداقل 6 ماه اعتبار دارد.
 • ارائه ی چند قطعه عکس پاسپورتی
 • ارائه ی فرم درخواست ویزای DS 160 یا DS 260
 • ارائه ی مدارکی دال بر محل اقامت در کشور مقصد
 • ارائه ی اسناد سفر
 • ارائه ی اسناد مربوط به تمکن مالی

دقت کنید؛ در شرایطی که تمایل دارید تا توسط فرد دیگری از ساکنان ایالات متحده حمایت شوید، لازم است مدارک زیر را ارائه دهید:

 • ارائه ی نامه ی بانک که دال بر مبلغ سپرده ی فرد در یک سال گذشته می باشد.
 • ارائه ی 3 الی فیش حقوقی آخر شخص
 • ارائه ی نامه ی استخدامی اسپانسرتان در آمریکا
 • ارائه نامه استشهاد که نشان دهد فرد در زمان اقامت کاری آمریکا از شما حمایت مالی می کند.

در صورتی که شما در کشور خود یا سایر کشورها دارای املاکی باشید بهتر است که نسبت به اثبات آن اقدام کنید چرا که داشتن املاک می تواند برای اخذ ویزای کاری آمریکا برای شما یک مزیت بسیار بزرگ به شمار رود.

شرایط پیدا کردن کار در آمریکا

مهاجرت کاری به آمریکا و پیدا کردن کار در این کشور بنا به موقعیت مکانی، رزومه ی شما، تجربه و صنعت کاری می تواند شرایط متفاوتی داشته باشد. با این حال در این بخش قصد داریم نکات مهمی را مبنی بر پیدا کردن کار در آمریکا بررسی کنیم.

 • داشتن رزومه ی قوی

شما برای اخذ ویزای کاری آمریکا باید رزومه ای مختصر اما به گونه ای که تمامی تخصص ها و مهارت های شما را پوشش دهد، بنویسید.

 • ارتباط با افراد در حوزه ی کاری

بهتر است با افرادی در ارتباط باشید که در حوزه ی کاری شما فعالیت داشته و یا از آن ها اطلاع دارند تماس بگیرید.

 • استفاده از اپلیکیشن ها یا وب سایت های کاریابی

شما می توانید از برخی اپلیکیشن ها یا وب سایت های کاریابی مانند LinkedIn, Indeed یا Monster استفاده کنید تا شغل مورد نیاز خود را بیابید.

 • ارسال درخواست برای شرکت های مورد نظر

شما می توانید به وب سایت شرکت های مورد نظر خود سری بزنید و مستقیما برای جایگاه شغلی مدنظرتان درخواست دهید. شما برای ورود به این کشور به دعوتنامه کاری آمریکا از یک کارفرما در این کشور نیاز دارید.

 • آژانس های کاریابی

در صورتی که فکر می کنید شما نمی توانید به خوبی این پروسه را طی نمایید، می توانید با آژانس های کاریابی ارتباط برقرار کرده و اجازه دهید تا آن افراد با توجه به مهارت و تخصص های شما، موقعیت های شغلی مناسب را به شما پیشنهاد دهند و برای اخذ ویزای کاری آمریکا به شما کمک کنند.

لازم به ذکر است که حتما قبل از اخذ هرگونه قرارداد با موسسه مورد نظر، بهتر است اعتبار آن ها را سنجیده و سپس اقدام نمائید. در این بین هزینه ی دریافتی توسط این موسسات هم اهمیت دارد.

شرایط تمدید ویزای کاری آمریکا

تمدید ویزای کاری آمریکا همانند اخذ آن به برخی شرایط نیاز دارد.

 1. شما نباید هیچ خطا و جرمی در خاک این کشور مرتکب شده باشید.
 2. شما باید به صورت قانونی در این کشور پذیرفته شده باشید.
 3. پاسپورت شما باید در زمان اقامت و 6 ماه پس از بازگشت دارای اعتبار باشد.
 4. ویزای شما باید همچنان اعتبار داشته باشد.
 5. در این مدت شما نباید باعث نقض شرایط پذیرش خود شده باشید.

توصیه ی ما به شما این است که حداقل 45 روز قبل از به اتمام رسیدن اقامت کاری آمریکا، به منظور تمدید اقامت خود اقدامات لازم را انجام دهید.

به منظور تمدید ویزای خود، شما باید مراحل زیر را انجام دهید:

 • تکمیل فرم I-539
 • پرداخت هزینه ها
 • ارسال مدارک مورد نیاز
 • آپلود فرم I-539

وضعیت حقوق در آمریکا

در صورتی که قصد مهاجرت کاری به آمریکا را داشته باشید بهتر است از تمامی جوانب تصمیم خود آگاهی داشته باشید. ما در این قسمت به بررسی میزان حقوق در ایالات متحده می پردازیم. شما در این بخش با حداقل و حداکثر حقوق در ایالات متحده آشنا خواهید شد. همچنین برخی از مشاغل پردرآمد در این کشور را هم به شما معرفی می کنیم.

حقوق دریافتی

عنوان

2000

حداقل حقوق دریافتی

35200

حداکثر حقوق دریافتی

7900

میانگین حقوق دریافتی

لیست مشاغل پردرآمد در آمریکا

حقوق دریافتی سالانه

عنوان

223000

پزشک عمومی

154000

دستیار پزشک

181000

مدیر مالی

86500

مهندس مکانیک

66536

نقشه بردار

238000

داندانپزشک

163000

مدیر فناوری اطلاعات

حقوق و مزایای مختلفی بر اساس مشاغل افراد در آمریکا وجود دارد.

میانگین حقوق کار در شهرهای معروف ایالات متحده

میانگین حقوق کار در ایالات متحده دارای تفاوت های بسیار است که در اینجا 3 شهر را مورد بررسی قرار می دهیم تا شما بتوانید تصمیم گیری بهتری برای مهاجرت کاری به آمریکا داشته باشید.

میانگین حقوق در اوهایو

میانگین حقوق در کالیفرنیا

میانگین حقوق در فلوریدا

مشاغل

80290

127680

124500

خلبان هواپیما

18700

20600

18620

صندوق دار

31660

36950

29230

منشی

18190

19020

18330

کارگر فست فود

60420

70580

60010

حسابدار

35240

37870

34810

کارگر ساختمان

60530

94310

60420

پرستار

80810

107870

78190

توسعه دهنده نرم افزار

60210

67530

45370

معلم دبیرستان

43710

62960

57310

کارگر اجتماعی

درخواست ویزا برای خانواده

شما بعد از دریافت ویزای کاری آمریکا این امکان را دارید که برای خانواده ی خود درخواست ویزا دهید که این موضوع یکی از جذابیت های مهم دیگر ایالات متحده می باشد. اما دقت کنید که درخواست ویزا برای خانواده پروسه ای متفاوت از درخواست ویزا برای شما دارد. در جدول زیر به نوع ویزای شما و خانواده اتان اشاره می کنیم.

شما می توانید بر اساس ویزای خود، جهت اخذ ویزای خانواده اقدام نمائید.

ویزای خانواده

ویزای شما

ویزای H-4

ویزای H

ویزای L-2

ویزای L

ویزای Q-3

ویزای Q

ویزای O-3

ویزای O

ویزای P-4

ویزای P

در شرایطی که قرارداد کاری فسخ شود، آیا مشکلی برای ویزا ایجاد می شود؟

سوالاتی که هرروزه با آن مواجه می شویم مفهومی در این باره دارد که اگر کارمند به هر دلیلی تمایل به ادامه همکاری نداشته باشد یا کار وی در آن شرکت به پایان برسد، در شرایطی که ویزای کاری آمریکا وی همچنان دارای اعتبار باشد، چه اتفاقی می افتد؟

در پاسخ باید گفت که اگر کارمند تمایل به فسخ قرارداد داشته باشد، باید بداند که ویزای او هم دیگر اعتبار نخواهد داشت. در واقع ویزای فرد مبتنی بر کار بوده و در صورتی که برای مقاصد کاری مورد استفاده قرار نگیرد، باطل می شود، حتی اگر هنوز به صورت قانونی دارای اعتبار باشد.

فسخ قرارداد باعث می شود که فرد مجبور به بازگشت به کشور خود باشد و دیگر نمی تواند به منظور اقامت کاری آمریکا به وسیله ی ویزای کاری آمریکا از آن استفاده نماید. علاوه بر باطل شدن ویزای خود شخص، ویزای خانواده هم باطل می شود.

اگر فرد یا خانواده ی وی به هر دلیلی جز کار قصد اقامت در ایالات متحده را داشته باشند، می توانند بنا به نوع اقامتشان باید ویزای مرتبط را دریافت کنند. با این حال لازم است تا افراد مدارک را تهیه کرده و درخواست خود را به سفارت ارائه دهند.

کدام دسته از افراد می توانند در ایالات متحده کار کنند؟

فرصت های شغلی بسیاری برای اتباع خارجی در ایالات متحده وجود دارد. افراد می توانند با زندگی و کار کردن در یک کشور دیگر، در فرهنگ آن کشور غرق شده و تجربه ای جدید و ارزشمند کسب کنند. افرادی که از سایر کشورها با اخذ ویزای کاری آمریکا وارد این کشور می شوند می توانند به روش های مختلف در این کشور صاحب شغل شوند.

با وجود این که آمریکا را می توان کشوری بسیار مهاجرپذیر دانست که همواره دارای برنامه های مهاجرتی متنوعی اعم از ویزاهای کاری است اما بنا به بالا بودن جمعیت آن و تعداد جاب آفر ها، اولویت به ساکنین ایالات متحده تعلق دارد. یعنی ساکنین این کشور، افرادی که گرین کارت و یا ویزاهای غیر مرتبط دارند در اولویت هستند.

کسانی که ویزاهای زیر را دارند می توانند در ایالات متحده مشغول به کار شوند.

 • ویزای تبادل بازدید کننده
 • ویزای کاری موقت (غیرکشاورزی)
 • ویزاهای کاری در حیطه ی کشاورزی
 • ویزای کاری موقت
 • گرین کارت

قوانین کار در آمریکا

قوانین کار در ایالات متحده به چند دسته ی مختلف تقسیم بندی می شود که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم.

 1. خسارت کارگران:

کارفرمایان افرادی که در بندر و ساحل کار می کنند، مسئول هستند در شرایطی که این افراد در حین کار صدمه ببینند تمامی هزینه های پزشکی و غرامت را به این افراد پرداخت نمایند.

 1. ساعت کاری و حقوق دریافتی:

کارفرمایان باید ساعت کاری و حقوق را بنا به استانداردهای آن کشور رعایت کنند تا حقی از کارمندان و کارگرانشان ضایع نشوند. افرادی که مهاجرت کاری به آمریکا را دریافت کرده اند هم به طور کامل شامل این حقوق و قوانین می شوند.

 1. ایمنی کار:

اداره ی ایمنی و بهداشتی شغلی (OSHA) این بخش را مدیریت میکند و بر اساس آن کارفرمایان باید محیط امنی را برای کارگران و کارمندان خود ایجاد نمایند.

تمامی قوانین کار در آمریکا برای مهاجران هم اعمال می شود.

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی شرایط مهاجرت کاری به آمریکا، مدارک لازم جهت اخذ ویزای کاری آمریکا و انواع آن و سایر مطالب مرتبط پرداختیم. کشور آمریکا بنا بر قدرت و برتری که نسبت به سایر کشورها دارد، همواره یکی از مقاصد محبوب مهاجرتی به شمار می رود. به همین خاطر موسسه مهاجرتی رویال مهاجرت در کنار شما است تا برای مهاجرت کاری به آمریکا بدون مشکل روند مربوطه را طی نمائید. از آنجایی که در کشور ایالات متحده تنها می توان با جاب آفر اقدام کرد، این موسسه می تواند برای شما پیشنهادات شغلی معتبر فراهم کند.

در صورتی که پس از خواندن این مقاله همواره سوالاتی در زمینه ی مهاجرت کاری به آمریکا داشتید می توانید با کارشناسان این مجموعه تماس حاصل کرده و پاسخ سوالات خود را به صورت کامل دریافت کنید. علاوه بر این می توانید در قسمت نظرات، نظرات و سوالات خود را درباره ی این مقاله با ما به اشتراک بگذارید و منتظر پاسخ کارشناسان مجموعه باشید.

سؤالات متداول   

خیر. برای ورود به ایالات متحده شما الزام به داشتن دعوتنامه کاری آمریکا از کارفرما در این کشور می باشید.

پاسخ بله است. شما باید برای اخذ ویزای کاری آمریکا یک مدرک زبان مبنی بر دانش زبانی خود ارائه دهید. این مدرک می تواند آیلتس یا تافل باشد.

شما باید بدون ارتکاب به هرگونه جرمی به مدت 3 سال در این کشور زندگی کنید و پس از آن می توانید به منظور اخذ اقامت اقدام نمائید.

برای دریافت پاسخ این سوال شما باید نوع دقیق ویزا را بیان کنید اما در حالت کلی هزینه ها بین 160 تا 265 دلار می باشد.

یکی از کم هزینه ترین و بهترین روش هایی که افراد به منظور اخذ پاسپورت این کشور از آن استفاده میکنند، ویزای کاری است.

از آن جایی که رئیس جمهور این کشور قانون منع ورود ایرانیان را لغو کرده، می توان گفت این امکان وجود دارد. هرچند که با دشواری هایی همراه است.

شما در حالت کلی نمی توانید به این سوال پاسخ دهید چرا که میزان حقوق دریافتی در این کشور تماما به شغل شما و همچنین شهر محل سکونتتان بستگی دارد. با این حال در این مقاله میزان حقوق دریافتی برخی از کشورها را بیان کردیم.

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان مهاجرت