ثبت شرکت در مجارستان
تیم نویسندگان رویال مهاجرت نوامبر 20, 2023

ثبت شرکت در مجارستان

مجارستان، یکی از محبوب‌ترین کشورهای اروپایی برای ثبت شرکت است. این کشور که 9.75 میلیون نفر در آن زندگی می‌کنند، کشور بسیار مناسبی برای تاسیس شرکت در نظر گرفته می‌شود. ثبت شرکت در مجارستان قوانین خاصی دارد که با پیروی از آن ها می‌توان اقامت این کشور را نیز به‌دست آورد.
درخواست فوری مشاوره

  درخواست فوری مشاوره

   مزایای ثبت شرکت در مجارستان

   افرادی که قصد مهاجرت به مجارستان و تاسیس شرکت در این کشور را دارند به‌دلیل مزایای زیادی این کشور را انتخاب می‌کنند. مزایای تاسیس شرکت در مجارستان عبارتند از:
   • این کشور از نظر موقعیت لجستیکی به بسیاری از کشورهای اروپایی نزدیک است. همین امر به افراد و مشاغلی که شرکت‌هایی را در مجارستان تاسیس می‌کنند، کمک خواهد کرد تا راحت‌تر فعالیت داشته باشند.
   • فرآیند تاسیس یک شرکت در مجارستان بسیار آسان خواهد بود. به‌طورکلی افراد و مشاغل می‌توانند طی چهار تا پنج روز یک شرکت تاسیس کنند و به فعالیت خود ادامه دهند.
   • هزینه تاسیس شرکت در مجارستان در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی مقرون‌به‌صرفه است.
   • نرخ مالیات در این کشور که در میان کشورهایی با کمترین مالیات شرکتی در اروپا قرار دارد، 9 درصد در نظر گرفته می‌شود.
   • مشاغل، پس از ثبت شرکت در مجارستان با دریافت شماره مالیات بر ارزش‌افزوده بلافاصله فعالیت خود را آغاز می‌کنند.
   • یکی از مزیت‌های راه‌اندازی شرکت در مجارستان میزان تحصیلات است. ازآنجایی‌که سطح تحصیلات مجارستان بسیار بالا در نظر گرفته می‌شود، مشاغل خواهند توانست به نیروی کار باکیفیت دسترسی داشته باشند.
   • تاسیس یک شرکت در مجارستان، کسب‌وکار شما را در بین شرکت‌های جهانی قرار می‌دهد.
   • افراد و مشاغلی که در مجارستان شرکت تاسیس می‌کنند درآمد ارزی خواهند داشت.

   انواع شرکت در مجارستان

   شکل سازمانی و قانونی یک کسب‌وکار باید بر اساس حوزه اشتغال، تعداد شرکا، میزان سرمایه اولیه و برنامه‌های شخصی مالک برای توسعه شرکت انتخاب شود. انواع شرکت‌های موجود در مجارستان عبارتند از:
   • شرکت با مشارکت عمومی (KKT)
   • شرکت با مسئولیت محدود (KFT)
   • شرکت سهامی
   • دفتر شعبه
   • دفتر نمایندگی بازرگانی
   هر شکلی از مالکیت ویژگی‌های خاص خود را دارد. به‌عنوان‌مثال، در مشارکت (در همه اشکال) هیچ الزامی برای حداقل مقدار سرمایه مجاز وجود ندارد. در یک شرکت با مسئولیت محدود سرمایه مجاز نمی‌تواند کمتر از 3 میلیون فورینت (تقریبا 10 هزار یورو) باشد.خارجی‌هایی که برای اولین‌بار شرکتی را در مجارستان ثبت می‌کنند فقط مجاز به تاسیس یک شرکت با مسئولیت محدود هستند. پرداخت مالیات برای این شرکت بسیار کم است. در این نوع فقط یک سهام‌دار باید به شرکت معرفی شود.سهام‌دار احتمال دارد از هر ملیتی (شخص حقیقی یا حقوقی) باشد. سهام‌دار فقط یک نفر خواهد بود و حداکثر تعداد سهام‌داران وجود ندارد.

   هزینه ثبت شرکت در مجارستان

   هزینه راه‌اندازی یک شرکت در مجارستان بسته به عوامل مختلفی ممکن است متفاوت باشد. این عوامل شامل نوع شرکت، میزان سرمایه، حق‌الزحمه ارائه‌دهندگان خدمات و سایر هزینه‌های مرتبط می‌شود. علاوه‌بر این، خدمات مشاوره، هزینه‌های ثبت کسب‌وکار، هزینه‌های وکالت، ثبت مالیات و غیره نیز احتمال دارد بر هزینه نهایی تاثیر بگذارند.به‌طورکلی هزینه ثبت شرکت در کشور مجارستان می‌تواند به‌طور متوسط بین 1000 تا 3500 یورو باشد.  جدول زیر هزینه‌های اولیه تخمینی را هنگام راه‌اندازی یک تجارت در مجارستان نشان می‌دهد.
   مبلغ به یورومورد هزینه
   500خدمات اسناد رسمی و وکالت
   50-250هزینه ثبت‌نام دولتی
   20هزینه مرجع ثبت
   حداقل 7700سرمایه مجاز
    برای دریافت پشتیبانی و برآورد دقیق‌تر هزینه‌ها این امکان را دارید تا با وکلای ما در رویال مهاجرت در ارتباط باشید کارشناسان ما خواهند توانست بر اساس نیازهای شما و فرآیند تشکیل شرکت، تحلیل هزینه دقیق‌تری ارائه دهند.

   شرایط ثبت شرکت در مجارستان

   هنگام ثبت یک شرکت در مجارستان، اهمیت دارد که فعالیت برنامه‌ریزی‌شده را به‌وضوح تعریف کنید؛ زیرا برخلاف اکثر کشورهای اروپایی، انتخاب طیف گسترده‌ای از فعالیت‌ها غیرقابل‌قبول است.صرف‌نظر از فعال‌بودن یا نبودن شرکت، حداقل یک مدیر باید معرفی شود که می‌تواند شخص حقیقی یا حقوقی باشد. تعداد مدیران محدود نیست و شرایطی برای اقامت، ملیت یا محل سکونت مدیر وجود ندارد. اگر مدیر شرکت یک فرد خارجی باشد، مشکلاتی برای افتتاح حساب وجود خواهد داشت.شرایط ثبت شرکت در کشور زیبای مجارستان

   قوانین ثبت شرکت در مجارستان

   ثبت شرکت در شکل‌های مختلف در مجارستان یک سیستم قدیمی دارد که از نظر قانونی محکم و مناسب، انعطاف‌پذیر و سریع طراحی شده است. برخی از این قوانین مهم عبارتند از:
   • طبق قوانین نرخ مالیات شرکتی 9 درصد می‌تواند به‌طور مساوی برای شرکت‌های کوچک و متوسط و شرکت‌های بزرگ اعمال شود.
   • سرمایه اولیه شرکت مجارستانی شامل سهم سرمایه تک‌تک اعضا است. مشارکت‌های سرمایه‌ای توسط اعضا به‌صورت نقدی و غیرنقدی برای تشکیل سرمایه شرکت ارائه می‌شود.
   • مقدار سرمایه اولیه یک شرکت در مجارستان نباید کمتر از سه میلیون فورینت مجارستان باشد. پرداخت کامل سرمایه اولیه در زمان ثبت الزامی نیست، اما مشارکت غیرنقدی باید در زمان و به نحوی که در اساسنامه تعیین شده است در اختیار شرکت قرار گیرد.
   • ثبت شرکت تنها در صورتی امکان‌پذیر خواهد بود که قبل از ارائه درخواست تاسیس، کلیه مشارکت‌های غیرنقدی به‌همراه حداقل مبلغ مشارکت نقدی موجود باشد.

   مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در مجارستان

   هنگام تاسیس شرکت در مجارستان باید اسناد و مدارک زیر را تهیه کنید:
   • اساسنامه شرکت: سند تاسیس شرکت شما
   • فهرست سهام‌داران: فهرست تمام سهام‌داران با نسبت آنها
   • گواهی انتصاب مدیر شرکت: سندی که نشان می‌دهد مدیر رسمی شرکت انتخاب شده است.
   • سابقه کیفری: سندی که ثابت کند مدیر شرکت ممنوع‌الفعالیت نیست.
   • سند پرداخت سرمایه: سندی مبنی بر پرداخت سرمایه که توسط مدیر شرکت تنظیم شده است.
   • بیانیه قبول وظایف و مسئولیت‌های مدیر شرکت
   • قرارداد واگذاری: برای اطلاعیه‌هایی که از طرف کلیه سهام‌داران و مدیران خارجی انجام می‌شود، توافق‌نامه ضرورت دارد.
   • وکالتنامه: برای ثبت شرکت امضای وکیل ضرورت دارد. شما باید به یک وکیل اجازه دهید که شرکت شما را ثبت کند.
   تمامی این مدارک باید قبل از ثبت‌نام توسط یک وکیل مجارستانی تایید، امضا و به مقامات ذی‌صلاح ارائه شوند.

   برترین کشور ها برای سرمایه گذاری

   سرمایه گذاری در آلمان سرمایه گذاری در کانادا سرمایه گذاری در ترکیه سرمایه گذاری در فرانسه سرمایه گذاری در اسپانیا سرمایه گذاری در سوئد سرمایه گذاری در انگلیس سرمایه گذاری در دانمارک سرمایه گذاری در اتریش سرمایه گذاری در هلند سرمایه گذاری در ایتالیا سرمایه گذاری در آمریکا سرمایه گذاری در مجارستان 

   مراحل ثبت شرکت در مجارستان

   مراحلی که باید برای تاسیس شرکت در مجارستان دنبال کنید به شرح زیر است:
   • تهیه طرح کسب‌وکار: به‌عنوان اولین قدم، طرح کسب‌وکار خود را آماده کنید. طرح کسب‌وکار باید شامل اهداف، دامنه، تحلیل بازار و پیش‌بینی‌های مالی شرکت شما باشد.
   • تعیین نوع شرکت: شما باید نوع شرکتی مورد نظر خود را در مجارستان مشخص کنید.
   • انتخاب نام شرکت و ثبت
   • ثبت تجارت و ثبت مالیات: ثبت‌نام خود را در دفتر ثبت تجارت تکمیل سازید و شرکت خود را در اداره مالیات ثبت کنید.
   • افتتاح حساب بانکی: شما باید یک حساب بانکی برای شرکت خود باز کنید. این حساب به شما اجازه می‌دهد تا تراکنش‌های مالی شرکت خود را مدیریت کرده و پرداخت‌ها را مورد بررسی قرار دهید.
   • تعهدات حسابداری و مالیاتی: موسس باید به‌طور مرتب سوابق حسابداری و صورت‌های مالی شرکت خود را کنترل کند.
   • اخذ مجوزهای لازم: بسته به صنعتی که می‌خواهید در آن فعالیت کنید، احتمال دارد نیاز به دریافت مجوزهای خاصی داشته باشید.
   • استخدام و بیمه کارکنان: اگر قصد جذب نیرو دارید، بیمه کارمندان خود را فراموش نکنید. در مورد بیمه کارکنان خود و سایر شرایط کاری هماهنگی‌های لازم را انجام دهید.
   مراحل نام برده‌شده در بالا یک نمای کلی ارائه می‌دهند. با این‌حال، روند سرمایه گذاری در مجارستان از طریق ثبت شرکت بسته به جزئیات ممکن است متفاوت باشد. بنابراین، اهمیت دارد که از مشاوران ما در رویال مهاجرت دراین‌خصوص اطلاعات لازم را دریافت کنید.

   افتتاح حساب حقوقی در مجارستان

   پس از تاسیس یک شرکت در مجارستان، افتتاح حساب حقوقی به فورینت (HUF) در بانک‌های محلی ضرورت دارد. امکان افتتاح حساب به ارزهای مختلف مانند یورو یا دلار نیز در این کشور وجود دارد. بزرگ‌ترین بانک در مجارستان OTP Bank است، اما امکان همکاری با بانک‌های دیگر نیز وجود خواهد داشت.اخیرا روند افتتاح حساب بانکی برای شرکت‌های کشورهای غیر اتحادیه اروپا بسیار دشوار شده است. با این‌حال، تیم حرفه‌ای ما در رویال مهاجرت به شما در مورد افتتاح حساب حقوقی کمک می‌کند. معمولا بانک‌ها قبل از تکمیل ثبت شرکت به شما اجازه افتتاح حساب بانکی نمی‌دهند.البته به‌عنوان یک راه‌حل، این امکان را دارید تا با اقامت در مجارستان شخصا یک حساب باز کنید یا از طریق یک وکیل این کار را انجام دهید.پس از تاسیس یک شرکت در مجارستان، افتتاح حساب حقوقی به فورینت (HUF) در بانک‌های محلی الزامی است.

   مالیات مشاغل مختلف در مجارستان

   زمانی که در مجارستان کسب‌وکاری دارید، باید مالیات بپردازید. مهم‌ترین مورد در لیست مالیات‌ها، مالیات شرکت است که 9 درصد از سود شما را تشکیل می‌دهد. سایر مالیات‌هایی که باید پرداخت شوند عبارتند از:
   • مالیات بر سود سهام: 15٪ از آنچه شما به‌عنوان مالک از کسب‌وکار خارج می کنید.
   • مالیات بر حقوق و دستمزد: 13٪ بیشتر از حقوق ناخالص کارمندان شما
   • مالیات مشاغل محلی: حداکثر 2٪ از درآمد شما به شهرداری محلی پرداخت می‌شود.
   • مالیات بر ارزش‌افزوده (که به‌عنوان مالیات بر فروش نیز شناخته می‌شود): 27٪ از قیمت خالص محصولات شما که توسط مشتریان شما پرداخت می‌شود.
   مالیات شرکتی نیز دارای حداقلی است که دو درصد از درآمد شما را تشکیل می‌دهد. این مالیات در سال اول فعالیت شرکت یا در صورت وقوع یک فاجعه طبیعی که تجارت را غیرممکن می کند، اعمال نمی شود.

   مهاجرت از طریق ثبت شرکت در مجارستان

   هنگام تاسیس شرکت در مجارستان، یک کارآفرین مبنای قانونی برای اخذ مجوز اقامت برای یک دوره یک ساله و حق تمدید آن را دریافت می‌کند. شما پس از سه سال خواهید توانست برای اقامت دائم و متعاقبا برای شهروندی مجارستان اقدامات لازم را انجام دهید.

   اقامت مجارستان با ثبت شرکت

   پس از تکمیل تاسیس شرکت، صاحب کسب‌وکار و کارمندانش می‌توانند برای اجازه اقامت درخواست دهند. برای کار و زندگی قانونی در مجارستان به اجازه اقامت نیاز است. صاحب کسب‌وکار این امکان را دارد تا از طرف خود برای اجازه اقامت درخواست دهد یا اجازه اقامت را به کارمندان شرکت ارائه دهد.مدارک موردنیاز برای درخواست اجازه اقامت شامل گذرنامه، اسناد تجاری، صورت‌های مالی، اسناد بیمه و گزارش معاینه سلامت می‌شوند. پروسه درخواست اجازه اقامت تقریبا 30 روز طول می‌کشد. شخصی که با تاسیس شرکتی در مجارستان برای اجازه اقامت اقدام خواهد کرد، ابتدا باید ویزای اقامت و اجازه کار معتبر (D-3 یا D-4) داشته باشد.فرم‌های موردنیاز برای اجازه اقامت مجارستان در وب سایت آژانس امور مهاجرت و شهروندی پر می‌شود. اداره امور مهاجرت و شهروندی فرم‌ها را ارزیابی می‌کند. در صورت تصمیم مثبت ویزای یکبار ورود از کنسولگری مجارستان اخذ خواهد شد که اجازه ورود به این کشور را برای اخذ اقامت و اقامت تا 30 روز می‌دهد.

   وکیل ثبت شرکت در مجارستان

   پیچیدگی فرآیند ثبت شرکت بسته به نوع شرکتی که انتخاب می‌کنید متفاوت است. هر شرکتی که در خارج از کشور تاسیس می‌شود به یک نماینده قانونی و یک وکیل مجارستانی نیاز دارد. قبل از تاسیس یک شرکت باید مسائل زیادی را در نظر گرفت.قوانین کار مجارستان، فرصت‌ها و ویژگی‌های فرآیند ثبت‌نام از مهم‌ترین آنها هستند. با کمک وکیل مهاجرت به مجارستان خواهید توانست به‌راحتی شرکت خود را در این کشور ثبت کنید.

   خدمات موسسه مهاجرتی

   اگر تصمیم به ثبت شرکت گرفته‌اید جزئیات زیادی را باید مدنظر قرار دهید تا اطمینان حاصل کنید که تجارت شما با موفقیت ادامه می‌یابد. این جزئیات برای موفقیت شرکت شما مهم هستند و شما باید در مورد مالیات، قانون شرکت، مشاغل مورد نیاز مجارستان و سایر مسائل آگاهی کامل داشته باشید.

   جمع‌بندی

   مجارستان به‌عنوان یک اقتصاد در حال شکوفایی در اروپا و عضو اتحادیه اروپا، فرصت‌های باورنکردنی را به شرکت‌های خارجی ارائه می‌کند. این کشور کمترین نرخ مالیات شرکتی را در اتحادیه اروپا دارد که آن را به برای سرمایه‌گذاری ایده‌آل می‌سازد. افراد علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری با ثبت شرکت در مجارستان می‌توانند به این کشور مهاجرت کنند.

   سؤالات متداول

   آیا ثبت شرکت در مجارستان منجر به اقامت دائم می‌شود؟

   خیر. ثبت شرکت به‌تنهایی منجر به اقامت دائم نمی‌شود.

   مالیات‌بردرآمد شرکت‌ها در مجارستان چقدر است؟

   مالیات‌بردرآمد شرکت‌ها در مجارستان 9 درصد است.

   متداول‌ترین نوع شرکت در مجارستان چیست؟

   شرکت با مسئولیت محدود متداول‌ترین نوع شرکت در این کشور خواهد بود.

   سرمایه لازم برای ثبت شرکت در مجارستان چقدر است؟

   حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت در کشور زیبای مجارستان 10هزار یورو محسوب می‌شود.

   ثبت شرکت در مجارستان چقدر طول می‌کشد؟

   ثبت شرکت در این کشور دو تا چهار روز زمان می‌برد.

   مقالات مرتبط

   تحصیل دندانپزشکی در مجارستان

   تحصیل دندانپزشکی در مجارستان

   تحصیل دندانپزشکی در مجارستان به‌عنوان یک مقصد محبوب برای دانشجویان بین المللی از سراسر جهان شناخته شده است. این کشور با دارا بودن دانشگاه‌های برجسته …

   دانشگاه های مجارستان

   دانشگاه های مجارستان

   دانشگاه های مجارستان با تاریخچه‌ای غنی و تاریخی که به قرون وسطی بازمی‌گردد، یکی از مقاصد پرطرفدار برای دانشجویان بین‌المللی در اروپا هستند. این کشور …

   خرید ملک در مجارستان

   خرید ملک در مجارستان

   سرمایه‌گذاری یکی از روش‌های مطمئن برای دریافت دریافت مجوز اقامت و مهاجرت به شرق اروپا است. با بررسی شرایط و مخارج زندگی در Hungary خرید …

   سرمایه گذاری در مجارستان

   سرمایه گذاری در مجارستان

   سرمایه گذاری در مجارستان، با تنوع اقتصادی و مزایای منحصربه‌فرد، یک مقصد جذاب برای سرمایه‌گذاران به حساب می‌آید. این کشور با موقعیت جغرافیایی استراتژیک در …

   وکیل مهاجرت به مجارستان

   وکیل مهاجرت به مجارستان

   بی‌ثباتی شرایط اقتصادی، تقاضا برای مهاجرت را افزایش داده است. مجارستان یکی از کشور‌های اروپای شرقی و عضو اتحادیه اروپا محسوب می‌شود که مقصد مناسبی …

   بورسیه مجارستان

   بورسیه تحصیلی مجارستان

   برنامه بورسیه تحصیلی مجارستان توسط دولت این کشور به‌منظور ترویج بین‌المللی شدن آموزش عالی و جذب بهترین دانشجویان خارجی از سراسر جهان ایجاد شد. بورسیه …

   ثبت شرکت در مجارستان

   ثبت شرکت در مجارستان

   مجارستان، یکی از محبوب‌ترین کشورهای اروپایی برای ثبت شرکت است. این کشور که 9.75 میلیون نفر در آن زندگی می‌کنند، کشور بسیار مناسبی برای تاسیس …

   مهاجرت کاری به مجارستان

   مهاجرت کاری به مجارستان

   مهاجرت کاری به مجارستان یکی از گزینه‌های محبوب برای کسانی است که به دنبال فرصت‌های شغلی و زندگی بهتر هستند. این کشور اروپایی فرصت‌های شغلی …

   کالج های مجارستان

   کالج های مجارستان

   ورود آسان به دانشگاه‌های اروپا در کنار سیستم آموزشی بسیار قوی، دلایل اصلی افزایش تقاضای مهاجرت تحصیلی به این قاره است. انتخاب دانشگاه یا کشور …

   مشاغل مورد نیاز مجارستان

   مشاغل مورد نیاز مجارستان

   مجارستان، کشوری در قلب اروپا با تاریخ و فرهنگی غنی، بازاری مناسب برای تاسیس و توسعه مشاغل متنوع  را ارائه می‌دهد. اقتصاد مجارستان به سرعت …

   زندگی در مجارستان

   زندگی در مجارستان

   مجارستان یکی از جذاب‌ترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت محسوب می‌شود. این کشور در مرکز قاره اروپا واقع شده است و قدمت تاریخی و جاذبه‌های فرهنگی …

   تابعیت و شهروندی مجارستان

   تابعیت و شهروندی مجارستان

   مجارستان مقررات قانونی خاصی در مورد تابعیت دارد. برای اخذ تابعیت مجارستان رعایت برخی شرایط ضرورت دارد. اخذ اجازه اقامت در این کشور نیز گام …

   تحصیل پزشکی در مجارستان

   تحصیل پزشکی در مجارستان

   یکی از مقاصد محبوب برای تحصیل پزشکی، کشور مجارستان است. این کشور با داشتن دانشگاه‌های معتبر و مدارک پزشکی بین‌المللی شناخته‌شده، به‌عنوان یک مقصد برجسته …

   نظر خود را بنویسید

   نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   مشاوره رایگان مهاجرت