کشور مجارستان

مجارستان به عنوان کشوری در اروپای مرکزی قرار دارد. این کشور سنت‌های فرهنگی غنی، تاریخ باستانی و زبانی منحصربه‌فرد دارد. بیشتر بخش‌های این کشور در دشت‌های دره دانوب واقع شده است و از شمال به اسلواکی، از غرب به اتریش، از جنوب غربی به اسلوونی و کرواسی، از جنوب به صربستان، از شرق به رومانی و اوکراین می‌رسد.

درخواست فوری مشاوره

  درخواست فوری مشاوره

   این سرزمین یکی از زیباترین کشورهای اروپای مرکزی محسوب می‌شود که محبوبیت زیادی در بین گردشگران از سراسر جهان دارد. پایتخت آن یکی از زیباترین شهرهای جهان به‌شمار می‌رود که با افتخار نام “ملکه دانوب” را یدک می‌کشد. در این کشور بزرگ‌ترین دریاچه اروپای مرکزی واقع شده است. این دریاچه یک دریاچه آب شیرین و بهشت واقعی برای دوستداران ورزش‌های آبی و سرگرمی‌های مختلف در نظر گرفته می‌شود.
   مساحت 93030 کیلومترمربع
   جمعیت 10077000
   پایتخت بوداپست
   بزرگ‌ترین شهر بوداپست
   نوع حکومت جمهوری پارلمانی
   زبان مجاری
   مذهب کاتولیک
   واحد پول فورینت
   پیش‌شماره 36+
   رتبه پاسپورت 5
   رتبه شاخص رفاه اجتماعی 42
   ما در موسسه رویال مهاجرت تمام اطلاعات لازم برای زندگی در این کشور را دراختیارتان قرار خواهیم داد.

   تاریخچه مجارستان

   این کشور مدرن در دوران باستان بخشی از روم پانونیا محسوب می‌شد و یکی از اولین کشورهایی به‌شمار می‌رود که در قرن دوم پس از میلاد توسط قبایل آلمانی فتح شد. بعدها این سرزمین توسط هون‌ها، آوارها و فرانک‌ها اداره می‌شد. در پایان قرن نهم، پانونیا به تصرف این کشور در آمد. اولین پادشاه این قلمرو استفان اول در سال 1000 بود. این پادشاهی برای 300 سال، به‌صورت مستقل حکومت می‌کرد. پس از حمله مغول در سال 1241، قدرت سلطنتی شروع به تضعیف کرد و در آغاز قرن چهاردهم سلسله‌های خارجی بر کشور حکومت کردند. در سال 1521، ترکیه جنگ موفقیت‌آمیزی را علیه پادشاه این کشور به‌راه انداخت و پس از آن سرزمین نام‌برده در واقع به چندین منطقه مستقل تجزیه شد و تقریبا 150 سال در این حالت باقی ماند. در آغاز قرن هجدهم، قدرت به خاندان سلطنتی اتریش هابسبورگ‌ها رسید. پس از 150 سال اتریش و این سرزمین تحت کنترل یک امپراتور به پادشاهی مستقل تبدیل شدند. در 11 نوامبر 1918، امپراتوری آن رسما منحل و پنج ‌روز بعد این کشور به‌عنوان جمهوری اعلام شد. در دهه 1920، با استقرار رژیم فاشیست هورتی، سلطنت آن دوباره احیا شد و در سال 1945 این قلمرو دوباره به جمهوری تغییر یافت.

   جمعیت مجارستان

   جمعیت این کشور حدود 10 میلیون نفر در نظر گرفته می‌شود. جمعیت و تراکم در هر کیلومتر مربع این قلمرو بسیار بالا است و به حدود 110 نفر می‌رسد. مجارها به‌معنای واقعی کلمه یک ملت “جوان” هستند. بیش از 70 درصد جمعیت این کشور را مردان و زنان 15 تا ۶۴ ساله تشکیل می‌دهند. با وجود اینکه این سرزمین یک کشور کشاورزی نامیده می‌شود، بیش از 71 درصد از شهروندان آن در شهرها زندگی می‌کنند. علاوه بر این، افزایش سالانه شهرنشینی 0.3٪ است. در سال 2023، جمعیت این کشور به 30751 کاهش یافت که پیش بینی می‌شود در پایان سال به 9548850 نفر می‌رسد. از طرفی رشد طبیعی جمعیت منفی و به 36498 نفر خواهد رسید. در کل سال، تقریبا 89473 کودک متولد و 125972 نفر خواهند مرد. اگر میزان مهاجرت خارجی در سطح سال قبل باقی بماند، به‌دلیل مهاجرت جمعیت به 5748 نفر تغییر می‌کند. یعنی تعداد کل افرادی که به‌منظور اقامت طولانی‌مدت وارد کشور می‌شوند (مهاجرین) بیشتر از تعداد افرادی است که از کشور خارج خواهند شد.

   ایالت‌های مجارستان

   این کشور دارای هشت ایالت به‌شرح زیر خواهد بود:
   • بوداپست
   • دبرسن
   • سگد
   • میشکولتس
   • پچ
   • دیور
   • نیردی‌هازا
   • کچکمیت

   شهرهای مهم مجارستان

   مهم‌ترین شهرهای این کشور عبارتند از:
   • بوداپست، پایتخت، مرکز صنعتی و فرهنگی
   • دبرسن، مرکز اقتصادی و فرهنگی
   • میشکولتس، دومین مرکز صنعتی بزرگ کشور
   • سگد، شهر تاریخی و مرکز کشاورزی
   • پچ، محل یکی از پنج دانشگاه قدیمی اروپا
   • دیور، یک مرکز صنعتی مهم در دانوب، در نیمه‌راه بین وین و بوداپست
   • سِکِش‌فِهِروار، یک مرکز خرید واقع در جنوب غربی بوداپست
   شهرهای مهم مجارها

   آب و هوای مجارستان

   قلمرو این کشور دارای نقشی مسطح است و در دشت دانوب میانی قرار دارد. این وضعیت با احاطه کوهستانی باعث ایجاد آب‌وهوای قاره‌ای با زمستان‌های معتدل و تابستان‌های گرم می‌شود. تمام رودخانه‌های این سرزمین به حوزه دانوب تعلق دارند. خود رود دانوب از شمال به جنوب به طول 410 کیلومتر از کشور عبور می‌کند. بزرگ‌ترین دریاچه آن بالاتون یک مرکز مهم گردشگری بین‌المللی است. در نزدیکی شمال غربی آن، بزرگ‌ترین دریاچه اروپا یعنی هویز قرار دارد. همان‌طور که گفته شد آب‌وهوا در این کشور معتدل قاره‌ای در نظر گرفته می‌شود. نوسانات دمای فصلی آن بسیار قابل‌توجه خواهد بود. جولای گرم‌ترین ماه سال در این کشور به‌حساب می‌آید. متوسط دمای هوا در این ماه بین +20 الی +22 درجه سانتیگراد در نوسان قرار دارد. ژانویه سردترین ماه در این کشور به‌شمار می‌رود. متوسط دمای این ماه منفی دو تا چهار درجه سانتی‌گراد در نظر گرفته می‌شود. میانگین تعداد روزهای آفتابی این کشور در سال به 230 روز می‌رسد.

   اقتصاد مجارستان

   سرزمین مجارها کشوری با اقتصاد پویا درحال‌توسعه و استاندارد زندگی بالا است. حوزه‌های اصلی فعالیت در آن به کشاورزی و صنعتی تقسیم می‌شوند. صنایعی که در آن توسعه‌یافته‌تر هستند عبارتند از:
   • داروسازی و شیمیایی (مانند Quinone، Richter، Gedeon)
   • ماشین‌سازی (Ikarus)
   • متالورژی
   • مواد غذایی و نساجی
   عمده محصولات کشاورزی کشور ذرت، گندم، چغندر قند است. این قلمرو یکی از بزرگ‌ترین صادرکنندگان کالاها و محصولات گوشت خوک، غاز، مرغ، بوقلمون، اردک، روغن آفتاب‌گردان، میوه‌های کنسرو شده، سبزیجات و گوشت در جهان به‌حساب می‌آید. استاندارد زندگی جمعیت آن متوسط در نظر گرفته می‌شود. تولید ناخالص داخلی سرانه این کشور 3840 یورو است. اگر برنامه مهاجرت به این کشور را دارید، با کارشناسان رویال مهاجرت مشورت کنید.

   دین و فرهنگ مجارستان

   فرهنگ این کشور چندوجهی و متضاد است. مردم آن با جذب آداب و شیوه زندگی اروپایی، روح شرقی خود را حفظ کرده‌اند. مردم این سرزمین ساده و مهمان‌نواز هستند و به سنت‌های اجداد خود احترام می‌گذارند، اما برای هر چیز جدید آماده‌اند. هنر و معماری این کشور بر اساس سبک‌های رومی، گوتیک و باروک شناخته می‌شود. هنرهای عامیانه و صنایع‌دستی آن به‌خوبی توسعه‌ یافته است. گنجینه موسیقی این کشور راپسودی‌های فرانک و اپراهای فرانتس ارکل و موسیقی کولی و فولکلور را شامل می‌شود. ادبیات این سرزمین از تاریخ این کشور جدایی‌ناپذیر خواهد بود. بنابراین اجزای اصلی آن قصیده‌ها، اشعار قهرمانانه، داستان‌های واقع‌گرایانه محسوب می‌شود. جمعیت اصلی کشور معتقد به مذهب کاتولیک رومی هستند. از این جمعیت 67٪ آن‌ها را پروتستان‌ها (عمدتا کالوینیست‌ها و لوترها)، 25٪، یهودیان و 5٪. دیگر را سایر ادیان تشکیل می‌دهند.

   زندگی در مجارستان

   سطح زندگی در این کشور بسیار جذاب‌تر از کشورهایی مانند روسیه است. نه‌تنها عوامل عینی، مانند اکولوژی، خدمات سطح بالا، ادب و دوستی مردم محلی، بلکه عوامل بسیار ذهنی نیز بر این امر تاثیر می‌گذارد. بسیاری از هم‌وطنان ما که تصمیم به مهاجرت دارند این کشور را نه به‌عنوان کشور اصلی، بلکه تنها به‌جهت سکوی‌پرتاب برای مهاجرت کامل به اروپا انتخاب می‌کنند. وضعیت زیست‌محیطی این کشور یکی از بهترین‌ها در اروپا است. در این سرزمین مشاغل زیادی برای خارجی‌ها وجود ندارد. البته متخصصان با تحصیلات تخصصی و کارگران ساده می‌توانند شغلی پیدا کنند. زبان مجاری در برخی صنایع را می‌توان به‌طور کامل با انگلیسی عمومی جایگزین کرد و زبان ملی را می‌توان در این فرآیند تا سطح مکالمه یاد گرفت. قدرت خرید مجارها در حال‌حاضر بالا نیست، بنابراین، عملا هیچ تقاضایی برای کالاهای گران‌قیمت وجود ندارد. املاک و مستغلات در این کشور نسبتا ارزان در نظر گرفته می‌شود و بیشتر خارجی‌ها توانایی خرید آن را دارند. از سویی دیگر، دولت علاقه‌مند به توسعه و احیای اقتصاد خود است و بنابراین، از هر جهت سرمایه‌گذاران ثروتمند را تحریک و جذب می‌کند.

   هزینه زندگی در مجارستان

   هزینه زندگی و قیمت ملک در این کشور کمتر از سایر کشورهای اتحادیه اروپا است. میانگین هزینه‌ها در ماه حدود 1300 یورو برای هر نفر و 2800 یورو برای یک خانواده چهار نفره با احتساب ملک اجاره‌ای در نظر گرفته می‌شود. هزینه‌های اجاره به شهر محل اقامت بستگی دارد. برای مثال اجاره خانه در بوداپست 800 تا 1500 یورو در ماه، در دبرسن 400 تا 800 یورو و در وسپرم از 550 تا 950 یورو خواهد بود. هزینه زندگی و قیمت ملک در این کشور کمتر از سایر کشورهای اتحادیه اروپا است.

   میزان درآمد در مجارستان

   در سال 2023، حداقل دستمزد این کشور 550 یورو برای متخصصان فاقد صلاحیت و 750 یورو برای افراد خارجی با تحصیلات عالی تخصصی و سابقه کار بود. نسبت پرداخت نسبت به سال قبل چهار درصد افزایش ‌یافته است. کارفرمایان از پرداخت حقوق کمتر از حداقل تضمین‌شده منع می‌شوند. برای دریافت حداقل دستمزد در این کشور، باید حداقل مدرک تحصیلات متوسطه را داشته باشید. طبق تحقیقات اداره مرکزی آمار، میانگین حقوق در این کشور در سال قبل 1200 یورو بوده است که 1.5 تا 2 برابر بیشتر از کشورهایی مانند اوکراین در نظر گرفته می‌شود. بالاترین میانگین حقوق در این سرزمین توسط متخصصان بیمه، امور مالی، فناوری اطلاعات (از 2 هزار یورو در ماه) دریافت می‌شود. درآمد اتباع خارجی شاغل در صنایع سبک، سنگین، تجارت، خدمات مشتری، حقوقی از 1100 تا 1700 یورو را بسته به منطقه کار، سابقه کار، سطح دانش زبان‌های خارجی و تجربه کاری متغیر خواهد بود.

   میزان درآمد بر اساس مناطق

   بالاترین دستمزد نیروی کار خارجی در منطقه مرکزی (بوداپست) و منطقه ترانس دانوبین غربی (دیور، سوپرون، سومبتلی) حدود 3200 یورو در ماه است. میانگین حقوق در منطقه ترانس دانوب جنوبی (پچ، کاپو سوار) و شمال آلفولد (سگد، سولنوک، دبرسن) حدود 2 هزار یورو در ماه تخمین زده می‌شود. برای متخصصان غیرماهر آسان‌ترین کار در حومه شهر و برای خارجی‌هایی با تحصیلات عالی تخصصی و تجربه کاری در کلان‌شهرها است.

   مهاجرت به مجارستان

   برای مهاجرت به این کشور، راه‌های متفاوتی در نظر گرفته می‌شود. با اخذ ویزای تحصیلی، کار، سرمایه‌گذاری و الحاق خانواده می‌توان در ابتدا اقامت موقت گرفت و پس از سه تا پنج سال زندگی برای اقامت دائم و در نهایت شهروندی درخواست داد. محبوب‌ترین راه‌های مهاجرت به این کشور عبارتند از:
   • مهاجرت کاری از طریق ثبت شرکت: کار در این کشور امکان به‌دست‌آوردن اجازه اقامت برای مدت سه سال را فراهم می‌کند. این اجازه اقامت برای بنیان‌گذاران و مدیران، کارمندان آینده شرکت و اعضای خانواده متقاضیان اصلی مناسب است.
   • اجازه اقامت برای خوداشتغالی: در این روش اجازه اقامت به مدت پنج سال صادر می‌شود. این اجازه اقامت برای افرادی که می‌توانند بیش از 50 هزار یورو را در حساب خود نشان دهند، مناسب خواهد بود.
   • مجوز اقامت در این کشور با خرید املاک و مستغلات
   • اجازه اقامت دانشجویی یا اجازه اقامت از طریق دوره‌های زبان
   • اقامت خانوادگی: این مورد برای افرادی است که با همسر خود و با فرزندان و خانواده نزدیک خود ملاقات می‌کنند.

   خدمات موسسه مهاجرتی رویال

   موسسه مهاجرتی رویال با تجربه چندین ساله خود شما را در دریافت انواع ویزاهای این کشور یاری می‌رساند. ما در موسسه مهاجرتی رویال تمام اطلاعات کافی برای آماده‌سازی اسناد و پشتیبانی حرفه‌ای را دراختیارتان قرار خواهیم داد.

   جمع‌بندی

   کشور مجارستان واقع در اروپا علاقه‌مندان زیادی برای مهاجرت دارد. سطح بالای فرهنگ، زیبایی طبیعت، مردم خوب و بسیاری دیگر از عوامل سبب شده است خیلی از افراد این کشور را به‌عنوان پلی برای مهاجرت به اروپا انتخاب کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت به این کشور با مشاوران ما در رویال مهاجرت در ارتباط باشید.

   سؤالات متداول 

   زبان‌اصلی مردم این کشور مجاری است.

   مردم این کشور به دین کاتولیک اعتقاد دارند.

   نوع حکومت این کشور پارلمانی در نظر گرفته می‌شود.

   پایتخت و بزرگ‌ترین شهر آن بوداپست است.

   سایر شهرهای مهم آن سگد، دبرسن، پچ، دیور، میشکولتس و سِکِش‌فِهِروا هستند.

   مقالات مرتبط

   بورسیه مجارستان

   بورسیه تحصیلی مجارستان

   برنامه بورسیه تحصیلی مجارستان توسط دولت این کشور به‌منظور ترویج بین‌المللی شدن آموزش عالی و جذب بهترین دانشجویان خارجی از سراسر جهان ایجاد شد. بورسیه...
   دانشگاه های مجارستان

   دانشگاه های مجارستان

   دانشگاه های مجارستان با تاریخچه‌ای غنی و تاریخی که به قرون وسطی بازمی‌گردد، یکی از مقاصد پرطرفدار برای دانشجویان بین‌المللی در اروپا هستند. این کشور...
   زندگی در مجارستان

   زندگی در مجارستان

   مجارستان یکی از جذاب‌ترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت محسوب می‌شود. این کشور در مرکز قاره اروپا واقع شده است و قدمت تاریخی و جاذبه‌های فرهنگی...
   ثبت شرکت در مجارستان

   ثبت شرکت در مجارستان

   مجارستان، یکی از محبوب‌ترین کشورهای اروپایی برای ثبت شرکت است. این کشور که 9.75 میلیون نفر در آن زندگی می‌کنند، کشور بسیار مناسبی برای تاسیس...
   خرید ملک در مجارستان

   خرید ملک در مجارستان

   سرمایه‌گذاری یکی از روش‌های مطمئن برای دریافت دریافت مجوز اقامت و مهاجرت به شرق اروپا است. با بررسی شرایط و مخارج زندگی در Hungary خرید...
   تحصیل دندانپزشکی در مجارستان

   تحصیل دندانپزشکی در مجارستان

   تحصیل دندانپزشکی در مجارستان به‌عنوان یک مقصد محبوب برای دانشجویان بین المللی از سراسر جهان شناخته شده است. این کشور با دارا بودن دانشگاه‌های برجسته...
   مشاغل مورد نیاز مجارستان

   مشاغل مورد نیاز مجارستان

   مجارستان، کشوری در قلب اروپا با تاریخ و فرهنگی غنی، بازاری مناسب برای تاسیس و توسعه مشاغل متنوع  را ارائه می‌دهد. اقتصاد مجارستان به سرعت...
   مهاجرت کاری به مجارستان

   مهاجرت کاری به مجارستان

   مهاجرت کاری به مجارستان یکی از گزینه‌های محبوب برای کسانی است که به دنبال فرصت‌های شغلی و زندگی بهتر هستند. این کشور اروپایی فرصت‌های شغلی...
   سرمایه گذاری در مجارستان

   سرمایه گذاری در مجارستان

   سرمایه گذاری در مجارستان، با تنوع اقتصادی و مزایای منحصربه‌فرد، یک مقصد جذاب برای سرمایه‌گذاران به حساب می‌آید. این کشور با موقعیت جغرافیایی استراتژیک در...
   کالج های مجارستان

   کالج های مجارستان

   ورود آسان به دانشگاه‌های اروپا در کنار سیستم آموزشی بسیار قوی، دلایل اصلی افزایش تقاضای مهاجرت تحصیلی به این قاره است. انتخاب دانشگاه یا کشور...
   وکیل مهاجرت به مجارستان

   وکیل مهاجرت به مجارستان

   بی‌ثباتی شرایط اقتصادی، تقاضا برای مهاجرت را افزایش داده است. مجارستان یکی از کشور‌های اروپای شرقی و عضو اتحادیه اروپا محسوب می‌شود که مقصد مناسبی...
   تحصیل پزشکی در مجارستان

   تحصیل پزشکی در مجارستان

   یکی از مقاصد محبوب برای تحصیل پزشکی، کشور مجارستان است. این کشور با داشتن دانشگاه‌های معتبر و مدارک پزشکی بین‌المللی شناخته‌شده، به‌عنوان یک مقصد برجسته...
   تابعیت و شهروندی مجارستان

   تابعیت و شهروندی مجارستان

   مجارستان مقررات قانونی خاصی در مورد تابعیت دارد. برای اخذ تابعیت مجارستان رعایت برخی شرایط ضرورت دارد. اخذ اجازه اقامت در این کشور نیز گام...
   مشاوره رایگان مهاجرت