زندگی در مجارستان
تیم نویسندگان رویال مهاجرت نوامبر 22, 2023

زندگی در مجارستان

مجارستان یکی از جذاب‌ترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت محسوب می‌شود. این کشور در مرکز قاره اروپا واقع شده است و قدمت تاریخی و جاذبه‌های فرهنگی و تاریخی آن را برای مهاجران جذاب می‌کند. بوداپست، پایتخت آن ملقب به پاریس روی دانوب یکی از زیباترین شهرهای جهان به‌شمار می‌رود. زندگی در مجارستان برای افراد خارجی کیفیت نسبتا بالایی دارد.
جمعیتشاخص رفاه اجتماعی
10,156,23945

درخواست فوری مشاوره

  درخواست فوری مشاوره

   مزایای زندگی در مجارستان به‌صورت موردی

   اقامت در مجارستان این فرصت را به یک خارجی می‌دهد تا از تمام مزایای زندگی در اتحادیه اروپا بهره‌مند شود. مزایای اصلی زندگی در این کشور را می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد:
   • امکان بازدید از کشورهای اتحادیه اروپا بدون ویزا
   • اشتغال و انجام تجارت در سراسر اتحادیه اروپا بدون دریافت مجوزهای اضافی
   • دریافت انواع خدمات بانکی در تمام کشور اروپایی (بازکردن حساب‌های شخصی و شرکتی، وام مسکن، برنامه‌های سپرده)
   • دسترسی به سیستم آموزشی و فرصت برای دریافت مدرک موردتایید در اتحادیه اروپا
   • حق دریافت اجازه اقامت در مجارستان برای اعضای خانواده خود
   • استفاده از خدمات سیستم بهداشت و درمان اروپا تحت یک بیمه‌نامه واحد
   • زندگی در کشوری از نظر زیست‌محیطی پاک با قیمت پایین مسکن و غذا

   شرایط زندگی در مجارستان

   شرایط زندگی در کشور مجارستان در مقایسه با اکثر کشورهای دیگر در شاخص زندگی بهتر OECD در تعادل بین کار و زندگی عملکرد خوبی دارد. کشور مجارستان از نظر ارتباطات اجتماعی، مشارکت مدنی، کیفیت محیطی، آموزش و مهارت، درآمد و ثروت، مسکن، اشتغال و درآمد، امنیت شخصی، رفاه فردی و وضعیت سلامت کمتر از حد متوسط است.تقریبا 75 درصد از مردان و 61 درصد از زنان در این کشور شاغل هستند. حدود سه درصد از کارگران ساعات طولانی کار می‌کنند که بسیار کمتر از میانگین 11 درصدی OECD خواهد بود. در مجارستان، 84 درصد از افراد 25 تا 64 ساله تحصیلات متوسطه را به پایان رسانده‌اند که این میزان برای مردان تقریبا 86 درصد و برای زنان 82 درصد است.مشاوران ما در رویال مهاجرت تمام اطلاعات لازم برای مهاجرت به این کشور و دریافت تابعیت مجارستان را دراختیارتان قرار می‌دهند.

   هزینه زندگی در مجارستان

   هزینه زندگی در این کشور در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی کمتر است. در واقع، بوداپست، پایتخت زیبا آن در نظرسنجی هزینه زندگی مرسر سال 2023 در رتبه 161 از میان 227 شهر قرار گرفت که آن را بسیار ارزان‌تر از شهرهایی مانند لندن و پاریس کرد.

   هزینه مسکن

   بخش بزرگی از هزینه‌های زندگی در کشور مجارستان را مسکن تشکیل می‌دهد. هزینه‌های اجاره به‌ویژه برای افرادی که در مناطق شهری مانند بوداپست زندگی می‌کنند، می‌تواند بالا باشد. طبیعتا هزینه مسکن تا حد زیادی به موقعیت، اندازه و شرایط ملک بستگی دارد.برای ساکنان بوداپست بی‌سابقه نیست که بیش از نیمی از حقوق ماهانه خود را صرف هزینه‌های ترکیبی اجاره، هزینه‌های اجباری نگهداری خانه و خدمات آب و برق سازند.
   اجاره به دلارمحلنوع مسکنشهر
   440مرکز شهرآپارتمان یک خوابهبوداپست
   850مرکز شهرآپارتمان 3 خوابهبوداپست
   360مرکز شهرآپارتمان یک خوابهدبرسن
   580مرکز شهرآپارتمان 3 خوابهدبرسن
   300مرکز شهرآپارتمان یک خوابهپچ
   750مرکز شهرآپارتمان 3 خوابهپچ

   هزینه خورد و خوراک و حمل‌ونقل

   پس از مسکن، قابل‌توجه‌ترین هزینه بعدی برای زندگی در مجارستان موادغذایی است که تقریبا یک‌چهارم حقوق ماهانه متوسط افراد را تشکیل می‌دهد. هزینه موادغذایی در این کشور در مقایسه با کشورهای اروپایی دیگر کمتر درنظرگرفته می‌شود. سیستم حمل‌ونقل عمومی نیز در این کشور به‌خوبی توسعه‌یافته است و بسیار مقرون‌به‌صرفه محسوب می‌شود. یک بلیت ماهانه را می‌توان با قیمت مناسب خریداری کرد که امکان دسترسی به سفرهای نامحدود در تراموا، اتوبوس، قایق و در بوداپست، مترو را فراهم می‌کند.تاکسی‌ها و خدمات اشتراک خودروهای سواری به‌راحتی با نرخ‌های رقابتی نیز در دسترس هستند. برای افرادی که قصد دارند بعد از مهاجرت به مجارستان خودرو داشته باشند، هزینه‌هایی مانند سوخت، بیمه و نگهداری عموما معقول‌تر از سایر کشورهای اروپایی خواهد بود.
   1.20 یوروبلیت یک‌طرفه
   16.40 یوروکارت 15 روزه بوداپست
   24.68 یوروقیمت کامل کارت ماهانه
   9 یوروکارت ماهانه برای دانشجویان
   1.30 یورویک قرص نان
   1.05 یورویک لیتر شیر
   5.20 یوروسبزیجات یک کیلوگرمی در بازار محلی
   7.30 یوروسینه مرغ یک کیلوگرم
   7.80-12.47 یوروغذاخوردن در بیرون (منوی ارزان)
   15.60-20.80 یوروغذاخوردن در خارج از خانه (سرویس‌های بیشتر، نوشیدنی)
    پس از مسکن، قابل‌توجه‌ترین هزینه بعدی برای زندگی در کشور مجارستان غذا است که تقریبا یک‌چهارم حقوق ماهانه متوسط افراد را تشکیل می‌دهد

   هزینه تحصیل

   شهریه دانشگاه‌ها در مجارستان بسته به شهری که در آن واقع شده‌اند، فرصت‌هایی که به دانشجویان ارائه می‌دهند، مقطع تحصیلی و شهرت آنها در عرصه بین‌المللی متفاوت است. براین‌اساس، هزینه تحصیل سالانه برای دپارتمان‌های غیر از پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی حدود 3 تا 6 هزار یورو است. شهریه سالانه بخش‌های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی بین 10 تا 13 هزار یورو متغیر خواهد بود.
   شهریه معمولی در سال (کارشناسی و کارشناسی ارشد)نام دانشگاه
   4 تا 6 هزار یورو6 تا 8 هزار یورودانشگاه متروپولیتن بوداپست
   4 تا 8 هزار یورو5 تا 8 هزار یورودانشگاه صنعت و اقتصاد بوداپست
   5 تا 8 هزار یورودانشگاه کوروینوس بوداپست
   غیر اتحادیه اروپا: 5 تا 11 هزار یورودانشگاه سملوایز
   8 تا 18 هزار یورودانشگاه دبرسن
   3 تا 6 هزار یورودانشگاه پچ
    

   هزینه زندگی یک نفر

   معمولا هزینه‌ها در شهرهای مختلف یک کشور متفاوت است و می‌بینیم که هزینه‌های زندگی در پایتخت‌ها معمولا از هزینه‌های سایر شهرها بیشتر می‌شود. یک فرد مجردی که با ارزان‌ترین گزینه‌های قیمت‌های تقریبی در این کشور زندگی می‌کند به حدود 416-520 یورو برای زندگی نیاز خواهد داشت. در زیر به مقایسه شهرهای مجارستان از نظر هزینه‌های زندگی برای یک نفر پرداخته‌ایم:
   هزینه زندگی در بوداپست509 یورو در ماه
   هزینه زندگی در دبرسن448 یورو در ماه
   هزینه زندگی در سگد437 یورو در ماه

   هزینه زندگی خانواده 4 نفره

   هزینه زندگی در مجارستان برای یک خانواده 4 نفره در شهرهای مختلف آن به قرار زیر است:
   هزینه زندگی در بوداپست1700 یورو در ماه
   هزینه زندگی در دبرسن1513 یورو در ماه
   هزینه زندگی در سگد1485 یورو در ماه
    

   هزینه آب و برق و گاز در مجارستان

   هزینه آب‌وبرق برای زندگی در مجارستان بسته به‌اندازه خانوار و موقعیت مکانی تفاوت دارد. به‌طور متوسط، قبض برق، آب‌وگاز برای یک خانواده چهارنفره در بوداپست می‌تواند حدود 50 هزار فورینت در ماه هزینه داشته باشد. طرح‌های اینترنت و تلفن همراه نیز قیمت مناسبی دارند و یک طرح معمولی حدود 5 تا 10 هزار فورینت در ماه هزینه خواهد داشت.

   میزان درآمد در مجارستان

   متوسط حقوق در مجارستان 439 هزار فورینت در ماه است که تقریبا معادل 1435 دلار در ماه می‌شود (براساس نرخ ارز آوریل 2023). حداقل دستمزد فعلی در مجارستان به 232 هزار فورینت در ماه می‌رسد.  متوسط درآمد افراد در این کشور حدود 2975 دلار در ماه خواهد بود.حداقل مبلغی که یک مهاجر می‌تواند در این کشور دریافت کند 2800 دلار در ماه خواهد بود، در حالی‌که حداکثر حقوق در اکثر مشاغل به 9287.54 دلار می‌رسد. در مجارستان نیمی از جمعیت بیش از 2160 دلار درآمد دارند.

   برترین کشورها برای مهاجرت

   مهاجرت به آلمان   مهاجرت به کانادا  مهاجرت به ترکیه   مهاجرت به فرانسه   مهاجرت به انگلستان  مهاجرت به اسپانیا  مهاجرت به سوئد  مهاجرت به دانمارک  مهاجرت به اتریش مهاجرت به مجارستان مهاجرت به آمریکا مهاجرت به ایتالیا مهاجرت به هلند 

   میزان مالیات در مجارستان

   یک تبعه خارجی که کار و زندگی در مجارستان را انتخاب می‌کند مشمول مالیات در این کشور می‌شود. مالیات اصلی در این کشور مالیات‌بردرآمد شخصی است. سایر مالیات‌هایی که یک مهاجر خارجی باید بپردازد، مالیات‌های محلی، مالیات خودرو، مالیات بر دارایی، مالیات نقل‌وانتقال دارایی و غیره خواهد بود.درآمد مشمول مالیات یک فرد مقیم مجارستان شامل کلیه درآمدها بدون درنظرگرفتن سن، شغل، شهروندی و شرایط خانوادگی است. در مجارستان سال مالیاتی، مطابق با یکسال تقویمی درنظرگرفته می‌شود. عموما در سالی که سود پرداختی یا غیرنقدی واقعا دریافت شده باشد، درآمد مشمول مالیات خواهد شد.ساکنان مالیاتی مجارستان بر درآمد جهانی خود مالیات نمی‌دهند درحالی‌که افراد غیرمقیم فقط بر درآمد منبع داخلی یا درآمد طبق معاهده مالیات مضاعف در مجارستان باید مالیات بپردازند. در مجارستان نرخ مالیات‌بردرآمد شخصی 16٪ از درآمد ناخالص است.افراد مشمول 14٪ مالیات بر روی انواع خاصی از درآمدهای جداگانه باید پرداخت داشته باشند. از جمله این موارد می‌توان درآمد سود سهام، درآمد حاصل از استقراض و اوراق بهادار، سود سرمایه، درآمد حاصل از کارآفرینی و مجموع درآمد اجاره‌ای بیش از مبلغ سالانه یک میلیون فورینت (تقریبا 3,390 یورو) را نام برد.

   هزینه بیمه در مجارستان

   هزینه ماهانه سیستم بیمه سلامت ملی در مجارستان 9600 فورینت در ماه است. بیمه‌های درمانی خصوصی در این کشور از حدود 6 هزار فورینت شروع می‌شوند، اما قیمت‌ها بسته به خدمات بسیار متفاوت خواهد بود. کارشناسان موسسه رویال مهاجرتی آخرین اخبار در خصوص هزینه‌های زندگی در این کشور را در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهند.

   بهترین شهرهای مجارستان برای زندگی

   در میان شهرهای اصلی جذاب اروپا، مجارستان تعدادی شهر زیبا برای زندگی و اقامت دارد. این کشور با مناظر عالی، فرهنگ غنی و کیفیت غذایی بالا، مکانی بسیار توصیه‌شده برای بازدید در اروپا به‌حساب می‌آید. شهرهای زیر برترین شهرهای مجارستان برای زندگی هستند.بهترین شهرهای مجارستان برای زندگی

   بوداپست

   بوداپست پایتخت، مرکز اقتصادی و فرهنگی این کشور است. حدود دو میلیون نفر در این شهر زندگی می‌کنند و سالانه 10 تا 12 میلیون گردشگر دیگر به بوداپست می‌روند. این شهر گران‌ترین گزینه برای خرید ملک در مجارستان است.هزینه مسکن در ساختمان‌های جدید به 5500 یورو در هر مترمربع می‌رسد و اجاره یک آپارتمان یک اتاقه در مرکز شهر 800 یورو در ماه هزینه خواهد داشت.

   ایگر

   ایگر یکی از قدیمی‌ترین شهرها برای زندگی در مجارستان درنظرگرفته می‌شود که چشم‌اندازی غنی از قلعه‌ها و ساختمان‌های تاریخی مربوط به دوران قرون‌وسطی دارد. این منطقه بیشتر به‌دلیل رستوران‌های رتبه بالا شهرت دارد.یکی از ویژگی‌های قابل‌توجه در این شهر عمارت‌های باروک و چشمه‌های طبیعی شفابخش است که هر ساله بازدیدکنندگان زیادی را به خود جذب می‌کنند. به‌طورکلی، این شهر یکی از مقاصد پیشرو در صنعت گردشگری مجارستان به‌حساب می‌آید.

   دبرسن

   دبرسن دومین شهر بزرگ مجارستان خواهد بود که حدود 210 هزار نفر در آن زندگی می‌کنند. این شهر در مقایسه با بوداپست، زندگی آرام‌تری ارائه می‌دهد. شهر دبرسن یک فرودگاه بین‌المللی و یک دانشگاه دارد که در بین پنج دانشگاه برتر مجارستان قرار دارد. این شهر دارای جمعیت دانشجویی قابل‌توجهی است، ازاین‌رو اکثریت ساکنان آن را جوانان تشکیل می‌دهند و محیطی پر جنب‌وجوش دارد.

   سگد

   سگد شهری در جنوب مجارستان محسوب می‌شود که در مرز صربستان و رومانی قرار دارد. در این شهر تقریبا هیچ ساختمان تاریخی حفظ نشده است و پس از سیل در سال 1879، آن را به یک سبک معماری واحد بازسازی کردند.این شهر به‌دلیل آب‌وهوای دلپذیرش به‌عنوان شهر آفتابی و یکی از زیباترین شهرهای مجارستان شناخته می‌شود. یکی از ویژگی‌های اصلی که آن را مشهور می‌کند وجود موسسات آموزشی باکیفیت از جمله دانشگاه سگد در این شهر است.خیابان‌های شهر مملو از کافه‌های عالی هستند. این منطقه با شبکه حمل‌ونقل پیشرفته خود محیطی عالی برای زندگی در مجارستان خواهد بود. زیرا شهر به‌عنوان قطب اصلی در بخش جنوبی کشور عمل می‌کند.

   پچ

   پچ پنجمین شهر بزرگ مجارستان است که در دامنه‌های کوهی در جنوب غربی این کشور و نزدیک به مرز آن با کرواسی قرار دارد. این شهر مرکز اداری و اقتصادی استان بارانیا به‌حساب می‌آید. شهر پچ یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری در مجارستان محسوب می‌شود که در جنوب غربی این کشور قرار دارد. پچ مکان‌های باستان‌شناسی متعددی دارد که ازاین‌رو در صنعت گردشگری برجسته شده است.

   ارزان ‌ترین شهر مجارستان برای زندگی

   هنگام مهاجرت به این کشور بودجه یک مورد مهم است. در حالت ایده‌آل، مهاجران در شهری ساکن می‌شوند که در آن هزینه‌های زندگی پایین باشد و بتوانند از کیفیت زندگی مناسبی نیز برخوردار شوند. در این میان شهرهای دبرسن، پچ و سگد دارای امکانات خوب و هزینه‌های پایین‌تری نسبت به بوداپست هستند. جدا از این موارد شهرهایی مانند شالگوتاریان و بکشچابا ارزان‌ترین شهرها در این کشور به‌شمار می‌روند.

   مشکلات زندگی در مجارستان

   مهاجرت و زندگی در این کشور علاوه‌بر مزایا، معایبی نیز دارد که خارجی‌ها باید از قبل از آنها آگاه باشند:
   • میزان دستمزد در این کشور کمتر از میانگین اتحادیه اروپا (حدود 840 یورو در ماه) است.
   • زبان مجارستانی سخت و پیچیده‌ای است.
   • این کشور بالاترین مالیات بر ارزش‌افزوده (VAT) در اتحادیه اروپا را دارد.

   هزینه زندگی دانشجویی در مجارستان

   هنگام محاسبه هزینه‌های زندگی در مجارستان برای یک دانشجو عواملی مانند مسکن، خوراک، پوشاک، آموزش، بهداشت، حمل‌ونقل و هزینه‌های اضافی را باید در نظر داشت. برای یک دانشجو محل اقامت بیشترین بخش هزینه‌های زندگی و تحصیل در مجارستان را تشکیل می‌دهد.در مجارستان، دانشگاه‌ها به‌طورکلی امکانات خوابگاهی را برای دانشجویان خود فراهم می‌سازند. اتاق‌های خوابگاه در دانشگاه‌های دولتی به‌طورکلی برای 3 تا 4 نفر است و هزینه ماهانه آنها بین 130 تا 400 یورو متغیر خواهد بود.دانشگاه‌های خصوصی به‌طورکلی نیازهای اسکان دانشجویان را با خوابگاه‌های خصوصی برآورده می‌کنند. هزینه این خوابگاه‌های خصوصی که استانداردهای بالاتری نسبت به خوابگاه‌های دانشگاه‌های دولتی دارند نیز اندکی بیشتر از خوابگاه‌های دانشگاه‌های دولتی خواهد بود.یکی دیگر از گزینه‌های اقامتی که اغلب توسط دانشجویان ترجیح داده می‌شود، خانه‌های اجاره‌ای است. اگرچه هزینه‌های اجاره بسته به شهر، موقعیت مکانی و ویژگی‌ها متفاوت خواهد بود، اما باید گفت که اجاره یک‌خانه استاندارد که می‌تواند دو نفر را در در خود جای دهد به 350 تا 500 یورو در ماه می‌رسد.در کل متوسط هزینه زندگی در مجارستان برای یک دانشجوی بین‌المللی 5  تا 7 هزار یورو در سال است.در کل متوسط هزینه زندگی در مجارستان برای یک دانشجوی بین‌المللی 5 هزار تا 7 هزار یورو در سال است.

   کیفیت زندگی در مجارستان

   سطح کیفیت زندگی در کشور مجارستان در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی مانند اتریش، سوئیس، آلمان و… پایین محسوب می‌شود. بحران اقتصادی عمومی که بیشتر اعضای اتحادیه اروپا را تحت‌تاثیر قرارداد، بر مجارستان نیز تاثیر داشت. البته این کشور همچنان برای مهاجران خود کیفیت زندگی بالایی خواهد داشت.چنانچه هر سوالی در خصوص زندگی در این کشور دارید مشاوران و وکیل مهاجرت مجارستان در رویال مهاجرت پاسخگوی شما خواهند بود.

   جمع‌بندی

   مجارستان کشوری زیبا است که در مرکز اروپا قرار دارد. این کشور به‌دلیل میراث‌فرهنگی غنی، مناظر خیره‌کننده و اقتصاد پر رونق خود شناخته می‌شود. مجارستان یک مقصد محبوب برای گردشگران، دانشجویان و مهاجرانی به‌شمار می‌رود که به‌دنبال یک سبک زندگی باکیفیت بالا و مقرون‌به‌صرفه هستند. زندگی در مجارستان نسبت به خیلی از کشورهای دیگر اروپایی هزینه‌های پایین‌تری خواهد داشت.

   سؤالات متداول

   پایتخت مجارستان کدام شهر است؟

   پایتخت این کشور بوداپست است.

   بهترین شهرهای مجارستان برای مهاجرت کدام هستند؟

   بوداپست، سگد و دبرسن بهترین شهرها برای زندگی در مجارستان هستند.

   ارزان‌ترین شهرها برای زندگی در کشور مجارستان کدام هستند؟

   شالگوتاریان و بکشچابا ارزان‌ترین شهرهای مجارستان به‌حساب می‌آیند.

   متوسط هزینه زندگی در بوداپست برای یک نفر چقدر است؟

   متوسط هزینه‌های زندگی برای یک نفر در این شهر به حدود 509 یورو در ماه می‌رسد.

   مقالات مرتبط

   خرید ملک در مجارستان

   خرید ملک در مجارستان

   سرمایه‌گذاری یکی از روش‌های مطمئن برای دریافت دریافت مجوز اقامت و مهاجرت به شرق اروپا است. با بررسی شرایط و مخارج زندگی در Hungary خرید …

   ثبت شرکت در مجارستان

   ثبت شرکت در مجارستان

   مجارستان، یکی از محبوب‌ترین کشورهای اروپایی برای ثبت شرکت است. این کشور که 9.75 میلیون نفر در آن زندگی می‌کنند، کشور بسیار مناسبی برای تاسیس …

   وکیل مهاجرت به مجارستان

   وکیل مهاجرت به مجارستان

   بی‌ثباتی شرایط اقتصادی، تقاضا برای مهاجرت را افزایش داده است. مجارستان یکی از کشور‌های اروپای شرقی و عضو اتحادیه اروپا محسوب می‌شود که مقصد مناسبی …

   کالج های مجارستان

   کالج های مجارستان

   ورود آسان به دانشگاه‌های اروپا در کنار سیستم آموزشی بسیار قوی، دلایل اصلی افزایش تقاضای مهاجرت تحصیلی به این قاره است. انتخاب دانشگاه یا کشور …

   سرمایه گذاری در مجارستان

   سرمایه گذاری در مجارستان

   سرمایه گذاری در مجارستان، با تنوع اقتصادی و مزایای منحصربه‌فرد، یک مقصد جذاب برای سرمایه‌گذاران به حساب می‌آید. این کشور با موقعیت جغرافیایی استراتژیک در …

   دانشگاه های مجارستان

   دانشگاه های مجارستان

   دانشگاه های مجارستان با تاریخچه‌ای غنی و تاریخی که به قرون وسطی بازمی‌گردد، یکی از مقاصد پرطرفدار برای دانشجویان بین‌المللی در اروپا هستند. این کشور …

   بورسیه مجارستان

   بورسیه تحصیلی مجارستان

   برنامه بورسیه تحصیلی مجارستان توسط دولت این کشور به‌منظور ترویج بین‌المللی شدن آموزش عالی و جذب بهترین دانشجویان خارجی از سراسر جهان ایجاد شد. بورسیه …

   مشاغل مورد نیاز مجارستان

   مشاغل مورد نیاز مجارستان

   مجارستان، کشوری در قلب اروپا با تاریخ و فرهنگی غنی، بازاری مناسب برای تاسیس و توسعه مشاغل متنوع  را ارائه می‌دهد. اقتصاد مجارستان به سرعت …

   مهاجرت کاری به مجارستان

   مهاجرت کاری به مجارستان

   مهاجرت کاری به مجارستان یکی از گزینه‌های محبوب برای کسانی است که به دنبال فرصت‌های شغلی و زندگی بهتر هستند. این کشور اروپایی فرصت‌های شغلی …

   تابعیت و شهروندی مجارستان

   تابعیت و شهروندی مجارستان

   مجارستان مقررات قانونی خاصی در مورد تابعیت دارد. برای اخذ تابعیت مجارستان رعایت برخی شرایط ضرورت دارد. اخذ اجازه اقامت در این کشور نیز گام …

   زندگی در مجارستان

   زندگی در مجارستان

   مجارستان یکی از جذاب‌ترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت محسوب می‌شود. این کشور در مرکز قاره اروپا واقع شده است و قدمت تاریخی و جاذبه‌های فرهنگی …

   تحصیل دندانپزشکی در مجارستان

   تحصیل دندانپزشکی در مجارستان

   تحصیل دندانپزشکی در مجارستان به‌عنوان یک مقصد محبوب برای دانشجویان بین المللی از سراسر جهان شناخته شده است. این کشور با دارا بودن دانشگاه‌های برجسته …

   تحصیل پزشکی در مجارستان

   تحصیل پزشکی در مجارستان

   یکی از مقاصد محبوب برای تحصیل پزشکی، کشور مجارستان است. این کشور با داشتن دانشگاه‌های معتبر و مدارک پزشکی بین‌المللی شناخته‌شده، به‌عنوان یک مقصد برجسته …

   نظر خود را بنویسید

   نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   مشاوره رایگان مهاجرت