خرید ملک در مجارستان
تیم نویسندگان رویال مهاجرت نوامبر 19, 2023

خرید ملک در مجارستان

سرمایه‌گذاری یکی از روش‌های مطمئن برای دریافت دریافت مجوز اقامت و مهاجرت به شرق اروپا است. با بررسی شرایط و مخارج زندگی در Hungary خرید ملک بهترین روش برای سرمایه‌گذاری طولانی مدت و سودآور به‌حساب می‌آید. عضویت مجارستان در اتحادیه اروپا، نرخ پایین بیکاری، وضعیت اقتصادی بسیار مطلوب و هزینه‌های پایین زندگی خرید ملک در مجارستان را به گزینه‌ای ‌ایده‌آل برای ورود به این کشور تبدیل می‌کند. موسسه مهاجرتی میرداماد بعد از بررسی شرایط شما، بهترین گزینه برای سرمایه‌گذاری و خرید ملک را پیشنهاد می‌دهد.

درخواست فوری مشاوره

  درخواست فوری مشاوره

   مزایای خرید ملک در مجارستان

   قرارگیری در منطقه‌ای هموار با مناظر طبیعی و دشت‌های زیبا، عضویت در کشور‌های حوزه شنگن، برخورداری از پیشرفته‌ترین سیستم اقتصادی در اروپا و سرانه نرخ درآمد بسیار سالم، مزایای اصلی مهاجرت و زندگی در Hungary محسوب می‌شود. اما خرید ملک در این کشور مزایای دیگر نیز دارد که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم:

   • رشد نرخ و توسعه اقتصادی در سال‌های اخیر
   • برنامه‌های حمایتی دولتی از سرمایه‌گذاران خارجی
   • امکان سفر و کار در تمام کشور‌های حوزه شنگن بدون نیاز به دریافت ویزا
   • دریافت مجوز اقامت دائم در کوتاه‌ترین زمان ممکن
   • اخذ مجوز اقامت جهت همسر و فرزندان
   • استاندارد‌ها و کیفیت بالای زندگی
   • هزینه نسبتا پایین زندگی در مقایسه با اغلب کشور‌های اروپایی
   • مالیات کم
   • نرخ پایین مصادره اموال
   • ایجاد شرایط مساعد برای دریافت وام بانکی
   • آمار پایین جرایم

   شرایط خرید ملک در مجارستان

   تا سال ۲۰۱۷، خرید ملک ساده‌ترین راه اخذ مجوز اقامت در اروپا به حساب می‌آمد. اما پس از آن قوانین سرمایه‌گذاری و خرید ملک در شرق اروپا دستخوش تغییرات فراوانی شد. قبل از سال ۲۰۱۷، متقاضیان با خرید ملک به ارزش بیش از ۳۰۰ هزار یورو و ۵ سال پرداخت مالیات موفق به دریافت مجوز اقامت دائم می‌شدند. سه برنامه کلی برای خرید ملک در مجارستان وجود دارد که عبارتند از:

   • برنامه RERP یا برنامه اقامت از طریق خرید ملک
   • برنامه گلدن ویزا یا اقامت تضمین شده
   • برنامه مهاجرت از طریق خرید خانه

   در حال‌حاضر شرایط برای شرکت در برنامه دوم وجود ندارد. نکته مهم دیگر این است که بر اساس قانون، افراد غیربومی قادر به خرید زمین‌های کشاورزی نیستند. پس، باید بر خرید املاک مسکونی و تجاری متمرکز شوید. کسب مجوز‌های لازم از سوی شهرداری محلی یکی دیگر از پیش شرط‌های لازم برای خرید ملک است.

   برای دریافت این مجوز باید بین دو تا سه ما منتظر بمانید. شرایط خرید خانه در پایتخت کمی تفاوت دارد. دریافت تأییدیه‌های از اداره ABO مسیر خرید ملک در بوداپست را هموار می‌کند. بعد از خرید ملک برای ثبت قرارداد در دفاتر اسناد رسمی تنها ۳۰ روز کاری فرصت دارید.

   قیمت خرید خانه در شهر‌های مختلف مجارستان

   هزینه خرید ملک در پایتخت بسیار بالاتر از سایر شهر‌ها و مناطق روستایی Hungary است. عوامل مختلفی مانند محله، نوع ملک، نوسانات بازار ارزش و شرایط محلی در افزایش یا کاهش قیمت ملک نقش کلیدی بازی می‌کنند. براین اساس، برای خرید هر متر مربع خانه در مناطق ۵، ۶ و ۷ بوداپست باید مبلغی بین ۱۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان بپردازید.

   دبرسن دومین شهر محبوب این کشور است که گزینه مناسبی برای خرید املاک مقرون‌به‌صرفه به‌حساب می‌آید. در ادامه فرایند بررسی خرید ملک در مجارستان باید بدانید که هر مترمربع زمین در این شهر به مبلغی بین ۹۰ تا ۱۳۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

   شهر سگد در جنوب مجارستان گزینه مناسب دیگر برای خرید خانه‌های ارزان است. قیمت خرید هر مترمربع آپارتمان در این شهر نیز بین ۸۰ تا ۱۳۰ میلیون تومان خواهد بود.

   سرمایه‌گذاری در حوزه ملک و مستغلات راهی مطمئن برای ورود به حوزه شینگن است.

   قیمت ملک در سایر شهر‌ها برای خرید ملک در مجارستان

   قیمت خرید خانه در شهر Győr واقع در شمال غرب این کشور نیز مناسب است. قیمت هر مترمربع آپارتمان در این منطقه بین ۸۰ تا ۱۳۰ میلیون تومان در نظرگرفته می‌شود. قیمت خرید ملک در شهر تاریخی و مشهور پچ در جنب مجارستان در مقایسه با گزینه‌های قبل پایین‌تر است. در این شهر برای خرید هر مترمربع آپارتمان تنها به مبلغی بین ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان نیاز خواهید داشت.

   هزینه خرید خانه در شهر‌های ایگر و Veszprém به‌دلیل جاذبه‌های تاریخی و گردشگری آن‌ها کمی بالاتر است. برای خرید هر مترمربع آپارتمان در این دو شهر زیبا به سرمایه‌ای بین ۸۰ تا ۱۳۰ میلیون تومان نیاز دارید.

   البته این قیمت‌ها تقریبی خواهد بود. برای اطلاع از قیمت دقیق باید از طریق سایت‌ها یا موسسات مهاجرتی معتبر اقدام کنید. در جدول زیر نیز اطلاعات مفیدی درباره قیمت خرید ملک در Hungary بیان شده است:

   نام شهرقیمت هر متر مربع آپارتمان
   بوداپست2000 تا 8000 یورو
   دبرسن1800 تا 2500 یورو
   سگد1500 تا 2500 یورو
   Győr1500 تا 2500 یورو
   پچ1300 تا 2000 یورو
   ایگر1500 تا 2500 یورو

    

   خرید ملک در بوداپست

   در گام اول برای خرید ملک در بوداپست باید از طریق شرکت BROrganization اقدام کنید. بعد از انجام مذاکرات مقدماتی با فروشنده برای خرید ملک در مجارستان، مسئولیت مدیریت سایر مراحل بر عهده وکیل شما خواهد بود.

   وکیل مسئولیت برگزاری یک جلسه بین خریدار و فروشنده را برعهده دارد. در این جلسه مبلغی در حدود ۱۰ تا ۲۰ درصد کل قیمت ملک به‌عنوان ودیعه به مالک پرداخت می‌شود. بعد از اتمام قرارداد باید مبلغ باقی‌مانده را به مالک پرداخته شود. فروشنده موظف است در بازه زمانی ۶ ماهه ملک را تخلیه و به خریدار واگذار کند.

   اقامت مجارستان با خرید ملک

   در حالت کلی، دو روش برای دریافت مجوز اقامت دائم از طریق خرید ملک وجود دارد. این دو روش عبارتند از:

   دریافت اقامت از طریق خرید مستقیم ملک

   در این روش برای خرید ملک در مجارستان و پرداخت هزینه‌های اضافی به سرمایه‌ای در حدود ۳۰۰ هزار یورو نیاز دارید. بعد از پنج سال اقامت و پرداخت مالیات شرایط برای دریافت مجوز تابعیت مجارستان فراهم می‌شود. دریافت پاسپورت مجاری در این روش نیز حدود هشت سال طول می‌کشد.

   اقامت از طریق خرید ملک شرکتی

   در این روش بر اساس نوع تجارت یا کسب‌وکار خود می‌توانید ملکی را اجاره کنید یا بخرید. ثبت شرکت با مسئولیت محدود نیز مانعی برای اجاره ملک ندارد. این روش نسبتا سریع است و طی دو تا سه روز کاری مراحل آن انجام می‌شود.

   شرایط برای خرید ملک به صورت مستقیم برای ایرانیان فراهم نیست. بهترین روش این است که بعد از ثبت بیزینس یا کسب‌وکارتان اقدامات لازم برای اجاره مکان مناسب را انجام دهید. در این روش نیازمند ارائه یک طرح تجاری سودآور هستید.

   حتی این امکان را دارید تا برای اجاره یا خرید ملک در توضیح بیزینس پلن، اجاره ملک را به‌عنوان طرح درآمدی خود تعریف کنید. بر اساس قانون شرایط برای دریافت مجوز اقامت کوتاه و بلندمدت از طریق این برنامه وجود دارد.

   شرایط اخذ اقامت دائم از طریق خرید ملک در مجارستان

   • سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات راهی مطمئن برای برای سکونت در اتحادیه اروپا است. هزینه و زمان پردازش درخواست اقامت از طریق خرید خانه در مجارستان کوتاه‌تر از اغلب کشور‌های اروپایی حتی اسپانیا و پرتغال است. مبلغ سرمایه‌گذاری در این برنامه باید بیش از ۲۰۰ هزار یورو باشد. برای پردازش درخواست نیز به زمانی حدود دو ماه نیاز دارید. شرایط اصلی ثبت درخواست اقامت در این برنامه شامل موارد زیر است:
   • ثبت شرکت: این فرایند برای اتباع تمام کشور‌های جهان بین چهار تا پنج روز طول می‌کشد. پاسپورت معتبر و افتتاح حساب بانکی برای آغاز فعالیت شرکت‌ها ضرورت دارد.
   • خرید املاک و مستغلات: فعالیت شما باید به حوزه املاک وابسته باشد.
   • انجام اقدامات لازم برای اقامت: با راه‌اندازی کار و درآمدزایی ثابت محدودیتی برای ثبت درخواست اقامت دائم ندارید. از این طریق محدودیتی برای اقامت همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال خود ندارید.

   برای اقامت از طریق خرید ملک در کشور مجارستان به سرمایه‌ای بیش از ۲۰۰ هزار یورو نیاز دارید.

   حداقل هزینه خرید ملک در مجارستان برای دریافت اقامت

   به‌دلیل تنوع برنامه‌های خرید ملک و مهاجرت به مجارستان، متقاضیان شانس بالاتری برای خرید خانه و اخذ مجوز اقامت در مجارستان دارند. بر اساس قوانین جدید سال ۲۰۲۳ برای دریافت مجوز اقامت کوتاه مدت خرید ملک با ارزشی بیش از ۵۵ هزار یورو ضروری خواهد بود. حداقل سرمایه تعریف‌شده برای اقامت دائم نیز حدود ۳۰۰ هزار یورو است.

   برای اطلاع دقیق از قیمت خرید ملک در مجارستان باید قوانین را دائما بررسی کنید. زیرا، سیاست‌های دولت بر سقف سرمایه معین برای اقامت از طریق خرید ملک تأثیر می‌گذارد. به این مورد توجه داشته باشید که برای خرید زمین‌های کشارزی، حداقل متراژ تعیین‌شده ۱۰ هزار مترمربع است. البته تنها شهروندان اروپایی و مجارستانی مجاز به خرید زمین‌های کشاورزی و باغات هستند.

   مراحل خرید ملک در مجارستان

   برای اینکه مالک قانونی یک خانه در Hungary باشید طی مراحل زیر ضروری خواهد بود:

   • قبل از هر چیز درباره نحوه پرداخت قیمت ملک با مالک اصلی به توافق برسید. پرداخت هزینه به‌صورت وجه نقد، انتقال بانکی و موارد دیگر امکان‌پذیر است.
   • فروشنده باید تاریخ دقیقی برای تخلیه ملک تعیین کند.
   • باید حدود ۱۰ درصد از مبلغ ودیعه ملک را به عنوان حق الزحمه به وکیل بپردازید.
   • قبل از توافق نهایی با فروشنده، او موظف به امضای پیش قرارداد است.
   • بعد از خرید ملک تنها ۳۰ روز فرصت دارید کل مبلغ را بپردازید. در صورت عدم پرداخت مبلغ در این بازه زمانی، ودیعه به شما بازگردانده نمی‌شود.
   • شرایط ودیعه و کل مفاد قرارداد برای طرفین خوانده می‌شود. اگر فروشنده، ملک را به فرد دیگری بفروشد باید دو برابر مبلغ ودیعه را به‌عنوان خسارت به شما برگرداند.
   • قرارداد نهایی باید در حضور وکیل امضا شود. بعد از این مرحله شما موظف به پرداخت کل مبلغ هستید.
   • اگر شرایط برای حضور شما در جلسه قرارداد وجود ندارد، وکیلتان می‌تواند مسئولیت امضای قرارداد نهایی را به عهده بگیرد.
   • بعد از امضای قرارداد و اتمام فرایند خرید ملک، آب و برق به نام خریدار منتقل می‌شود.

   برترین کشور ها برای سرمایه گذاری

   سرمایه گذاری در آلمان سرمایه گذاری در کانادا سرمایه گذاری در ترکیه سرمایه گذاری در فرانسه سرمایه گذاری در اسپانیا سرمایه گذاری در سوئد سرمایه گذاری در انگلیس سرمایه گذاری در دانمارک سرمایه گذاری در اتریش سرمایه گذاری در هلند سرمایه گذاری در ایتالیا سرمایه گذاری در آمریکا سرمایه گذاری در مجارستان 

   وکیل خرید ملک در مجارستان

   فرایند خرید خانه در مجارستان نسبتا زمان‌بر و پرهزینه است. اطلاع دقیق از روال قانونی، قوانین سرمایه‌گذاری و اقامت از طریق خرید ملک احتمال موفقیت شما در این مسیر را افزایش می‌دهد. طی‌کردن مراحل حقوقی در کشور‌های خارجی پیچیدگی‌های فراوانی دارد و نیازمند تسلط به امور اداری و حقوقی است. توصیه ما این خواهد بود که از یک وکیل مجرب در امور مهاجرت کمک بگیرید.

   عدم آگاهی به ریزه کاری‌های قانونی، احتمال خسارت‌های مالی جبران‌ناپذیر را افزایش می‌دهد. استفاده از یک وکیل مهاجرت مجارستان تنها گزینه برای کاهش ریسک سرمایه‌گذاری یا خرید ملک در Hungary به‌حساب می‌آید.

   با توجه‌به تنوع برنامه‌های سرمایه‌گذاری، وکیل مجرب بعد از بررسی شرایط و تمکن مالی متقاضی بهتری گزینه را انتخاب می‌کند. مجارستان نیز مانند اغلب کشور‌های اروپایی، مسیر مناسبی برای اقامت دائم از طریق خرید ملک را فراهم کرده است.

   میزان سرمایه لازم برای شرکت در هر برنامه، اقامت دائم و اقامت موقت با هم فرق دارد. به‌علاوه، هر یک از برنامه‌ها دارای مجموعه‌ای از مزایا و معایب مختلف هستند. دریافت اطلاعات کافی قبل از تصمیم نهایی به انتخاب عاقلانه و هدفمند کمک می‌کند. وکیل مهاجرت تنها شخص قابل‌اعتمادی است که این اطلاعات را در اختیار شما قرار می‌دهد.

   پیچ و خم‌های مسیر مهاجرت و اقامت دائم، استفاده از تجربه و تخصص وکیل مهاجرت را به گزینه‌ای ایده‌آل تبدیل می‌کند.

   خرید خانه در مجارستان

   برای موفقیت در مسیر مهاجرت و اقامت دائم با چالش‌های متعددی روبرو می‌شوید. در آن مسیر به راهنمایی کارشناسان و وکلای مجرب نیاز دارید. موسسه مهاجرتی میرداماد برای کمک به هموطنان خود در مسیر خرید ملک در مجارستان، بستر‌های لازم برای استفاده از خدمات مهاجرتی را فراهم کرده است. این مجموعه بعد از بررسی تمکن مالی و شرایط هر یک متقاضیان، بهترین برنامه برای سرمایه‌ گذاری در مجارستان را پیشنهاد می‌کند. این مجموعه در تمام مسیر تا دستیابی به اقامت دائم در کنار شما خواهد بود.

   سؤالات متداول

   آیا می‌توان از طریق خرید خانه در مجارستان به تابعیت این کشور رسید؟

   بله، در صورتی‌که قیمت ملک بیش از ۳۰۰ هزار یورو باشد و حدود پنج سال مالیات پرداخت کنید محدودیتی برای اقامت دائم ندارید.

   روش‌های اصلی برای خرید ملک در مجارستان چیست؟

   دو روش اصلی برای سرمایه‌گذاری در حوزه ملک وجود دارد که عبارت است از خرید مستقیم و خرید شرکت.

   چرا برای سرمایه‌گذاری در حوزه ملک به راهنمایی وکیل مهاجرت نیاز داریم؟

   شناخت تمام قوانین مهاجرتی و ریزه‌کاری‌های ثبت درخواست اقامت نیازمند بهره‌گیری از مهارت و تجربه یک وکیل مجرب است.

   آیا با خرید ملک در مجارستان، امکان اقامت همسر و فرزندان وجود دارد؟

   بله با سرمایه‌گذاری در این حوزه، می‌توان اقامت آنها را نیز به‌دست آورد.

   مقالات مرتبط

   مشاغل مورد نیاز مجارستان

   مشاغل مورد نیاز مجارستان

   مجارستان، کشوری در قلب اروپا با تاریخ و فرهنگی غنی، بازاری مناسب برای تاسیس و توسعه مشاغل متنوع  را ارائه می‌دهد. اقتصاد مجارستان به سرعت …

   مهاجرت کاری به مجارستان

   مهاجرت کاری به مجارستان

   مهاجرت کاری به مجارستان یکی از گزینه‌های محبوب برای کسانی است که به دنبال فرصت‌های شغلی و زندگی بهتر هستند. این کشور اروپایی فرصت‌های شغلی …

   ثبت شرکت در مجارستان

   ثبت شرکت در مجارستان

   مجارستان، یکی از محبوب‌ترین کشورهای اروپایی برای ثبت شرکت است. این کشور که 9.75 میلیون نفر در آن زندگی می‌کنند، کشور بسیار مناسبی برای تاسیس …

   خرید ملک در مجارستان

   خرید ملک در مجارستان

   سرمایه‌گذاری یکی از روش‌های مطمئن برای دریافت دریافت مجوز اقامت و مهاجرت به شرق اروپا است. با بررسی شرایط و مخارج زندگی در Hungary خرید …

   تحصیل پزشکی در مجارستان

   تحصیل پزشکی در مجارستان

   یکی از مقاصد محبوب برای تحصیل پزشکی، کشور مجارستان است. این کشور با داشتن دانشگاه‌های معتبر و مدارک پزشکی بین‌المللی شناخته‌شده، به‌عنوان یک مقصد برجسته …

   تحصیل دندانپزشکی در مجارستان

   تحصیل دندانپزشکی در مجارستان

   تحصیل دندانپزشکی در مجارستان به‌عنوان یک مقصد محبوب برای دانشجویان بین المللی از سراسر جهان شناخته شده است. این کشور با دارا بودن دانشگاه‌های برجسته …

   سرمایه گذاری در مجارستان

   سرمایه گذاری در مجارستان

   سرمایه گذاری در مجارستان، با تنوع اقتصادی و مزایای منحصربه‌فرد، یک مقصد جذاب برای سرمایه‌گذاران به حساب می‌آید. این کشور با موقعیت جغرافیایی استراتژیک در …

   زندگی در مجارستان

   زندگی در مجارستان

   مجارستان یکی از جذاب‌ترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت محسوب می‌شود. این کشور در مرکز قاره اروپا واقع شده است و قدمت تاریخی و جاذبه‌های فرهنگی …

   وکیل مهاجرت به مجارستان

   وکیل مهاجرت به مجارستان

   بی‌ثباتی شرایط اقتصادی، تقاضا برای مهاجرت را افزایش داده است. مجارستان یکی از کشور‌های اروپای شرقی و عضو اتحادیه اروپا محسوب می‌شود که مقصد مناسبی …

   تابعیت و شهروندی مجارستان

   تابعیت و شهروندی مجارستان

   مجارستان مقررات قانونی خاصی در مورد تابعیت دارد. برای اخذ تابعیت مجارستان رعایت برخی شرایط ضرورت دارد. اخذ اجازه اقامت در این کشور نیز گام …

   کالج های مجارستان

   کالج های مجارستان

   ورود آسان به دانشگاه‌های اروپا در کنار سیستم آموزشی بسیار قوی، دلایل اصلی افزایش تقاضای مهاجرت تحصیلی به این قاره است. انتخاب دانشگاه یا کشور …

   دانشگاه های مجارستان

   دانشگاه های مجارستان

   دانشگاه های مجارستان با تاریخچه‌ای غنی و تاریخی که به قرون وسطی بازمی‌گردد، یکی از مقاصد پرطرفدار برای دانشجویان بین‌المللی در اروپا هستند. این کشور …

   بورسیه مجارستان

   بورسیه تحصیلی مجارستان

   برنامه بورسیه تحصیلی مجارستان توسط دولت این کشور به‌منظور ترویج بین‌المللی شدن آموزش عالی و جذب بهترین دانشجویان خارجی از سراسر جهان ایجاد شد. بورسیه …

   نظر خود را بنویسید

   نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   مشاوره رایگان مهاجرت