مشاغل مورد نیاز اسپانیا
تیم نویسندگان رویال مهاجرت نوامبر 5, 2023

مشاغل مورد نیاز اسپانیا

اسپانیا به‌عنوان یکی از اعضای اتحادیه اروپا فرصت‌های شغلی مختلفی را ارائه می‌دهد. مشاغل مورد نیاز اسپانیا بیشتر در بخش‌های ساخت‌وساز، گردشگری، فناوری اطلاعات و سلامت هستند. عواملی مانند سرزندگی اقتصادی اسپانیا، حقوق و مزایا رقابتی، آن را برای خارجی‌ها جذاب می‌کند.
درخواست فوری مشاوره

  درخواست فوری مشاوره

   لیست مشاغل مورد نیاز اسپانیا

   با وجود نرخ بالای بیکاری در اسپانیا صنایع و بخش های شغلی خاصی وجود دارند که در جستجوی مشاغل ماهر هستند. افرادی که مایل به کار در اسپانیا هستند باید از مشاغل موردنیاز این کشور در بخش‌های مالی، تجاری، اجتماعی و خدمات اداری، آگاهی کامل داشته باشند.لیست مشاغل موردنیاز، فهرستی است که توسط سرویس استخدامی دولتی تهیه شده است. این لیست شامل تمام مشاغل و فرصت‌های شغلی خالی می‌شود و از طریق آنها می‌توانید اجازه کار و تابعیت اسپانیا را دریافت کنید. لیست مشاغل موردنیاز برای مهاجرت به اسپانیا عبارتند از:
   کدنوع شغلجامعه/ استان خودمختار
   3721.104.4ورزشکاران حرفه‌ایمشاغل موردتایید با موافقت وزیر امور خارجه که در تمامی استان‌ها و جزایر موردنیاز است.
   3722.102.9مربیان ورزشی
   3151.101.4مهندس مکانیکمشاغل تاییدشده، به پیشنهاد اداره کل ایالتی، در بخش دریایی تجاری که در تمام استان‌های ساحلی به‌اضافه لیدا و مادرید وجود دارد.
   3151.102.5مهندسان ارشد یک کشتی تجاری
   3151.103.6مهندس مکانیک نیروی دریایی
   3151.104.7مهندس مکانیک گرایش مهندسی زمین
   3151.105.8مهندس مکانیک گرایش مهندسی دریا
   3152.104.4خلبانان کشتی‌های تجاری
   3152.106.6باربر کشتی‌های بزرگ
   3833.101.5افسران رادیو الکترونیک نیروی دریایی
   5110.101.5آشپز کشتی
   5821.101.8خدمه وسایل کمکی کشتی‌های مسافربری
   5821.103.6پیشخدمت‌های کشتی
   5821.104.5مهمانداران کشتی
   8192.101.0مسگرها (استادان)
   8192.102.1روغن‌کشی ماشین‌آلات کشتی
   8340.101.5آتش‌نشانان تخصصی کشتی
   8340.102.6افسر عرشه (به جز ماهیگیری)
   8340.103.7ملوانان عرشه (به جز ماهیگیری)
   8340.104.8باربرهای عرشه
   7132.101.3برشگر آلومینیوم، فلز و پی‌وی‌سیمشاغل برای تمام استان‌هاجامعه/ استان خودمختارمشاغل موردتایید با موافقت وزیر امورخارجه که در تمامی استان‌ها و جزایر وجود دارد.مشاغل تاییدشده به پیشنهاد اداره کل ایالتی در بخش دریایی تجاری که در تمام استان‌های ساحلی به‌اضافه لیدا و مادرید نیاز هستند.
   7132.102.4مونتاژکننده‌های قطعات فلزی، آلومینیومی و پی‌وی‌سی
   7510.101.5نصاب برق ساختمان و منازل
   7510.103.3نصاب‌های برق
   8332.105.2رانندگان جرثقیل و کامیون
   8332.106.3رانندگان جرثقیل ثابت
   8332.107.4رانندگان – اپراتور جرثقیل متحرک
    

   مشاغل پر تقاضا در اسپانیا

   مشاغل مورد نیاز اسپانیا بیشتر در بخش‌هایی مانند امور مالی، فناوری، مهندسی مکانیک، مهندسی صنایع، پزشکی، گردشگری و زمینه‌های کاری است که نیاز به دانش فنی دارند. شرکت‌های چندملیتی زیادی در اسپانیا وجود دارند که به‌دنبال نیروی کار خاجی هستند. در بخش مالی، می‌توانید به‌عنوان مشاور، مدیر مجموعه یا مدیر مالی بین‌المللی کار پیدا کنید.کارشناسان ما در موسسه رویال مهاجرت می‌توانند راهنمای شما برای مهاجرت کاری به این کشور باشند. در ادامه مشاغل موردنیاز اسپانیا در بخش‌های مختلف معرفی شده‌اند:

   مشاغل فناوری اطلاعات

   اگر مهارت‌های خوبی در بخش فناوری دارید، مشاغل فناوری اطلاعات در اسپانیا تقاضای زیادی دارند. شما این امکان را دارید تا با انجام تست نرم‌افزار، کدنویسی و برنامه‌نویسی و توسعه iOS و اندروید شغل بیابید.

   مشاغل مهندسی مکانیک و صنایع

   مهندسان مکانیک و صنایع از جمله مشاغل مورد نیاز اسپانیا هستند. برای اشتغال در این بخش‌ها باید مهارت اسپانیایی خوبی داشته باشید تا بتوانید با همکاران ارتباط برقرار کنید.

   مشاغل گردشگری و هتلداری

   مشاغل کترینگ، رستوران و هتل گزینه‌ای عالی برای افرادی است که به‌دنبال کار در اسپانیا هستند. شما بهترین شانس را برای یافتن این نوع کار در مقاصد اصلی توریستی مانند شهرهای بارسلونا، مادرید و سویا خواهید داشت.

   مشاغل آموزش زبان انگلیسی در اسپانیا برای شهروندان بین‌المللی

   اگر می‌خواهید مهارت‌های زبان انگلیسی خود را به‌کار ببندید، به‌عنوان معلم خصوصی و معلم زبان انگلیسی نیز می‌توانید در سطح دانشگاه شغل پیدا کنید. ازآنجایی‌که موانع ورود در این کارها نسبتا کم است، تدریس یکی از محبوب‌ترین مشاغل در اسپانیا به‌حساب می‌آید. همه مشاغل آموزشی نیاز به گواهینامه ندارند، اما برخی از آنها نیاز به گواهینامه مانند TEFL، CELTA یا TESOL دارند.افراد در مشاغل پر تقاضا اسپانیا می‌توانند درآمد خوبی داشته باشند.

   مشاغل مورد نیاز اسپانیا در بخش فنی

   مردم همیشه به‌دنبال به‌روزرسانی و بازسازی خانه‌های خود به‌ویژه آشپزخانه و حمام هستند. لوله‌کش‌ها و برق‌کاران در این حوزه بسیار مورد تقاضا هستند. از دیگر مشاغل مورد نیاز اسپانیا در بخش فنی می‌توان مکانیک خودرو و جوشکار را نام برد. در صورت کسب اطلاعات بیشتر برای مهاجرت کاری به اسپانیا با مشاوران ما در رویال مهاجرت در ارتباط باشید.

   درآمد مشاغل مختلف در اسپانیا

   افراد خارجی در مشاغل مورد نیاز اسپانیا می‌توانند درآمد خوبی داشته باشند. حقوق ماهیانه برخی از مشاغل مانند مهندسان نرم‌افزار و پزشکان بین 2200 تا 5800 یورو است. در جدول زیر حقوق مشاغل مختلف را در این کشور بررسی کنید.
   میانگین حقوق در اسپانیاعنوان شغلی
   2100 یوروحسابدار
   3508 یوروتحلیلگر مالی
   4150 یورومدیر منابع انسانی
   5,125 یورومدیر شعب بانک
   3616 یوروتحلیلگر کسب‌وکار
   4591 یورومدیر فروش
   2558 یورومدیر دفتر
   3241 یورومدیر پروژه
   1441 یورودبیر، منشی
   2791 یوروکارگردان خلاق
   2791 یوروطراح گرافیک
   2758 یوروتوسعه‌دهنده
   2750 یورومهندس
   3675 یورومهندس هوافضا
   1966 یورومهماندار هواپیما
   3375 یورومعمار
   1160 یورومکانیک
   2250 یورومعلم دوزبانه
   3,441 یورومدیر پروژه
   4608 یورومدیر پروژه ساختمانی
   2516 یورومهندس عمران
   1210 یورونماینده خدمات مشتری
   1150 یورومسئول پذیرش
   1030 یوروگارسون/ پیشخدمت
   1875 یوروسرآشپز
   6575 یورودندانپزشک
   3650 یوروداروساز
   5,258 یورووکیل
    

   مشاغل مهندسی در اسپانیا

   مهندسی از دیگر مشاغل مورد نیاز اسپانیا است که نیاز روزافزون به متخصصان ماهر در صنایع مختلف دارد. مشاغل موردنیاز اسپانیا در بخش مهندسی عبارتند از:
   • مهندس مکانیک
   • مهندس نرم‌افزار
   • مهندس داده
   • مهندس برق
   • مهندس عمران
   • مهندس شیمی
   • مهندس هوافضا
   • مهندس زیست‌پزشکی
   • مهندس محیط‌زیست
   • مهندس مواد
   اگر دارای تجربه و تخصص در هر یک از رشته‌های ذکرشده هستید با کمک یک وکیل مهاجرت به اسپانیا می‌توانید اطلاعات لازم و تکمیلی در خصوص کار در این کشور را به‌دست آورید. در خیلی از موارد با استفاده از تجربه و دانش یک وکیلی مهاجرتی، از ریجکت‌شدن ویزا جلوگیری خواهد شد.

   برترین کشور ها برای مهاجرت کاری

   مهاجرت کاری به آلمان  مهاجرت کاری به کانادا مهاجرت کاری به ترکیه مهاجرت کاری به فرانسه مهاجرت کاری به انگلستان مهاجرت کاری به اسپانیا مهاجرت کاری به سوئد مهاجرت کاری به اتریش مهاجرت کاری به مجارستان مهاجرت کاری به دانمارک مهاجرت کاری به آمریکا مهاجرت کاری به هلند مهاجرت کاری به ایتالیا

   مشاغل پزشکی در اسپانیا

   بخش پزشکی شاهد تقاضای بالایی برای متخصصان مراقبت‌های بهداشتی مانند پزشکان، پرستاران، داروسازان و فیزیوتراپیست‌ها است. این کشور پیوسته تلاش دارد تا دسترسی پزشکان غیر اتحادیه اروپا را برای مقاصد کاری آسان‌تر کند.پزشکان خارجی در اسپانیا باید مدارک تحصیلی خود را از طریق فرآیند اداری موسوم به homologación توسط دولت معادل‌سازی کنند.
   عنوان شغلمیانگین درآمد در ماه
   جراح8540 یورو
   پزشک عمومی6120 یورو
   پرستار2350 یورو
    

   جاب آفر اسپانیا

   مجوز کار (ویزای کار) توسط مقامات اسپانیایی صادر می‌شود تا به اتباع خارجی اجازه دهد به‌طور قانونی در این کشور برای یک دوره زمانی خاص کار کنند. هنگامی که زمان مجوز به پایان می‌رسد، دارنده ویزا باید یا مدارک خود را تمدید کند یا به کشور خود بازگردد.مجوزهای کار اسپانیا معمولا بر اساس جاب آفر از یک کارفرمای اسپانیایی در یک صنعت بسیار رقابتی صادر می‌شود. جاب آفر در صورتی صادر خواهد شد که کارفرما هیچ نیروی از داخل اسپانیا، اروپا، منطقه اقتصادی اروپا یا سوئیس پیدا نکرده باشد.افراد دارای جاب آفر باید حداقل یکسال قرارداد کاری دریافت کرده باشند. قرارداد کار نباید دارای تاریخ شروع باشد؛ زیرا تاریخ آن به مجوز کار که اعطا می‌شود بستگی دارد. پیشنهاد شغلی باید حداقل دستمزد و یک قرارداد 40 ساعته در هفته را ارائه دهد. این پیشنهاد باید وضعیت بیکاری در اسپانیا را در نظر بگیرد.در نهایت ما در موسسه رویال مهاجرت می‌توانیم در روش‌های مختلف مهاجرت به کشور اسپانیا همچون کار، ثبت شرکت در اسپانیا، سرمایه‌گذاری و… به شما کمک کنیم.

   جمع‌بندی

   فرصت‌های شغلی در اسپانیا با حقوق بالا افراد زیادی را از سراسر جهان به این کشور جذب می‌کند. مشاغل مورد نیاز اسپانیا بیشتر در بخش‌های  صنعت گردشگری، هتل و رستوران، پزشکی، ساخت‌وساز و کشاورزی هستند. برای استخدام قانونی یک خارجی، شرکت کارفرمای اسپانیایی باید قصد خود را با یک قرارداد کاری معتبر تایید کند.

   سؤالات متداول

   آیا برای کار در کشور اسپانیا داشتن جاب آفر ضرورت دارد؟

   بله. کارفرمای اسپانیایی باید مجوز کار شما را درخواست دهد که در این راستا باید این نامه را برای متقاضی ارسال کند.

   بیشترین نیاز اسپانیا برای استخدام افراد خارجی در کدام بخش‌ها است؟

   بیشترین نیاز به نیروی کار خارجی در بخش‌های مهندسی، خدمات و پزشکی است.

   متوسط درآمد پزشکان در اسپانیا چقدر می‌شود؟

   متوسط درآمد این مشاغل در اسپانیا 6120 یورو خواهد بود.

   مشاغل موردنیاز اسپانیا در بخش مهندسی کدام است؟

   مهندس مکانیک، مهندس نرم‌افزار، مهندس داده، مهندس برق، مهندس عمران، مهندس شیمی، مهندس هوافضا، مهندس زیست‌پزشکی

   مقالات مرتبط

   مهاجرت کاری به اسپانیا

   ویزای کار اسپانیا

   اسپانیا با فرصت‌های شغلی غنی، فضای آزاد، مساعد و استانداردهای بالای زندگی، هر ساله به‌عنوان مقصد شمار زیادی از متقاضیان مهاجرت کاری به اسپانیا را …

   تحصیل پزشکی در اسپانیا

   تحصیل پزشکی در اسپانیا

   اسپانیا مقصد خوبی برای دانشجویانی است که برای تحصیل پزشکی با هزینه مناسب می‌خواهند به خارج از کشور بروند. برای گرفتن مشاوره در خصوص تحصیل …

   سرمایه گذاری در اسپانیا

   سرمایه گذاری در اسپانیا

   اسپانیا در جنوب غربی اروپا به عنوان یکی از محبوب ترین مقاصد مهاجرت سرمایه گذاری در جهان شناخته می شود. اسپانیا کشور پرجنب و جوشی …

   زندگی در اسپانیا

   زندگی در اسپانیا

   اسپانیا کشوری در جنوب غربی اروپا است که به دلیل آب و هوای مدیترانه ای، فرهنگ غنی و تاریخ طولانی خود شناخته شده است. این …

   تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا

   تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا

   دندانپزشکی یکی از مشاغل موردنیاز و محبوب در تمام جهان است. تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا به‌دلیل فرصت‌های شغلی و حقوق بالا یکی از رشته‌های موردعلاقه …

   خرید ملک در اسپانیا

   خرید ملک در اسپانیا

   اسپانیا یک مقصد محبوب برای سرمایه گذاران املاک است. این کشور دارای آب و هوای گرم، فرهنگ غنی و مناظر خیره کننده است. قیمت املاک …

   مزایا و معایب زندگی در اسپانیا

   مزایا و معایب زندگی در اسپانیا

   اسپانیا یک گزینه عالی برای مهاجرت است، زیرا از نظر حقوقی، اخذ اجازه اقامت برای زندگی و کار در این کشور کاملاً قابل دسترس است. …

   دانشگاه های اسپانیا

   دانشگاه های اسپانیا

   تا یکی دو دهه قبل اگر از دانشجویانی که قصد مهاجرت داشتند مقصدشان را سوال می¬کردید، احتمالا اکثر آن¬ها پاسخشان آمریکا، کانادا و تعداد اندکی …

   مهاجرت کاری به اسپانیا

   مهاجرت کاری به اسپانیا

   مهاجرت همواره به‌عنوان یکی از راه‌های افزایش فرصت‌های شغلی و بهبود شرایط زندگی انتخاب می‌شود. اسپانیا یکی از مقاصد محبوب برای مهاجرت کاری است. با …

   مشاغل مورد نیاز اسپانیا

   مشاغل مورد نیاز اسپانیا

   اسپانیا به‌عنوان یکی از اعضای اتحادیه اروپا فرصت‌های شغلی مختلفی را ارائه می‌دهد. مشاغل مورد نیاز اسپانیا بیشتر در بخش‌های ساخت‌وساز، گردشگری، فناوری اطلاعات و …

   بورسیه تحصیلی اسپانیا

   بورسیه تحصیلی اسپانیا

   اسپانیا یکی از کشورهای اروپایی است که دارای سیستم آموزشی با کیفیت و هزینه‌های نسبتاً پایین است. این کشور همچنین دارای بورسیه‌های تحصیلی متعددی برای …

   وکیل مهاجرت به اسپانیا

   یکی از موارد مهم در اخذ ویزای اسپانیا انتخاب مشاور و وکیل مهاجرت به اسپانیا است که نقش مهمی در دریافت اقامت اسپانیا ایفا می‌کند. …

   ثبت شرکت در اسپانیا

   ثبت شرکت در اسپانیا

   اسپانیا کشور ایده­آلی برای خارجی­های سراسر جهان جهت راه اندازی شرکت خود می­باشد. زیرساخت‌های ایده‌آل، استعدادهای جهانی و اکوسیستم کارآفرینی شهرهایی مانند بارسلونا یا مادرید، …

   نظر خود را بنویسید

   نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   مشاوره رایگان مهاجرت