ویزای همراه آلمان
تیم نویسندگان رویال مهاجرت جولای 11, 2024

ویزای همراه آلمان

اتباع کشورهای ثالث (خارج از اتحادیه اروپا) که به طور قانونی در آلمان اقامت دارند، اغلب مایل هستند اعضای خانواده خود را به این کشور بیاورند. فرقی ندارد که به طور موقت یا دائم در آنجا بمانند، مسئله حضور خانواده در کنار فرد مهاجر است. مقامات اداره مهاجرت کشور آلمان که از اتحاد مجدد خانواده‌ها حمایت می‌کنند، برای این منظور ویزای ویژه‌ای ایجاد کرده‌اند. در نتیجه اتباع غیر اتحادیه اروپا می‌توانند برای پیوستن به اعضای خانواده خود در آلمان از آن استفاده کنند. این مدرک با نام «ویزای همراه آلمان» شناخته می‌شود. با مشاوران موسسه مهاجرتی رویال مهاجرت همراه باشید تا اطلاعات لازم در مورد این نوع ویزا را به دست آورید.

تفاوت ویزای همراه آلمان با ویزای گاردین

اگر برای دریافت ویزا همراه المان، اقدام می‌کنید، خوب است ابتدا با ماهیت آن آشنا شوید. زمان مهاجرت به آلمان ویزاهای مختلفی در دسترس هستند که می‌توانید از آنها استفاده کنید اما ویزای خانوادگی آلمان (Visum zurFamilienzusammenführung/Familiennachzug) مدرکی است که به اعضای خانواده دانشجویان بین المللی اجازه می‌دهد در طول تحصیل در آلمان به آنها بپیوندند. به عبارت دیگر، به عنوان یک دانشجوی بین المللی، شما حق دارید برخی از اعضای خانواده خود را به عنوان دارنده ویزای دانشجویی آلمان/مجوز اقامت دانشجویی همراه خود بیاورید.

در مقابل ویزای گاردین آلمان (guardian visa) برای والدینی است که می‌خواهند فرزندانشان را همراهی کنند، اما که این ویزا برای تحصیل و شغل مناسب نیست. در اصل، این مدرک تنها به والدین امکان می‌دهد که بتوانند در کنار فرزندانشان باشند، اما نمی‌تواند به اقامت دائمی و یا تحصیل و حتی کار در آلمان منجر شود. بنابراین، پس از اتمام تحصیل فرزندان، والدین باید آلمان را ترک کنند.

با این تفاسیر، به خاطر داشته باشید که همه اقوام اجازه ندارند در طول تحصیل به شما ملحق شوند. به طور کلی، اعضای خانواده که واجد شرایط همراهی شما در طول تحصیل در آلمان هستند، همسر (همسر، شوهر)، فرزند و والدین شما هستند.

به یاد بسپارید که شرایط ویزای خانواده بر اساس ارتباط افرادی که به شما ملحق می‌شوند متفاوت است. به عبارت دیگر، مدارک و پیش نیازهای لازم برای پیوستن فرزندتان به شما مانند وضعیتی نیست که در آن همسرتان به شما ملحق می‌شود.

انواع ویزای همراه در کشور آلمان

این نوع ویزا، بر اساس رابطه خونی و حتی غیر خونی که شما با فرد مقابل دارید، به انواع مختلفی تقسیم شده است. در اصل برای اینکه بدانید چه کسانی واجد شرایط اخذ ویزا همراه آلمان هستند، باید به این انواع ویزا فکر ‌کنید.

ویزای همراه دانشجویی کشور آلمان (افراد بالای 18 سال)

ویزای همسر دانشجو آلمان معمولا اولین سندی است که اکثر افراد به دنبال اخذ آن هستند. به خاطر داشته باشید که جمهوری فدرال آلمان ازدواج‌های چندهمسری را به رسمیت نمی‌شناسد. بنابراین اگر فرد مقیم قبلا یک شریک زندگی را به آلمان آورده باشد، اجازه ندارد همسر دیگری را به همراه بیاورد. همچنین اتباع کشورهای ثالثی که به طور قانونی در آلمان اقامت دارند، در صورتی که هر دو شرایط مناسبی را داشته باشند، می‌توانند همسر یا شریک رسمی خود را به کشور آلمان بیاورند. برای اینکه بتواند ویزای همسر را دریافت کنید باید ثابت نمایید که:

 • اجازه اقامت بلند مدت دارید.
 • کارت آبی اتحادیه اروپا دارید.
 • قادر به تأمین مالی شریک/همسر خود هستید.
 • همسر شما بالای 18 است.
 • همسر شما با زبان آلمانی آشنا است.

ویزای همراه دانش آموزی کشور آلمان (افراد زیر 18 سال)

دومین مورد، ویزای همراه دانش آموزی آلمان است که برای افراد زیر 18 سال صادر می‌شود. اهمیت صدور این ویزا به این دلیل است که یک کودک یا نوجوان زیر سن قانونی نیاز به سرپرست قانونی در آلمان دارد. به یاد داشته باشید که والدین برای دریافت ویزای توریستی آلمان و اقامت موقت در آلمان، شانس بیشتری دارند. علاوه بر این، یکی از والدین می‌تواند با دریافت ویزای گاردین همراه با فرزند خود در آلمان اقامت کند. با این حال، باید توجه داشت که برای اتباع ایرانی (به دلیل سخت‌گیری‌های ویژه)، شانس دریافت این نوع ویزا و اقامت در آلمان کمتر از سایر ملیت‌ها است.

ویزای همراه دانش آموزی برای کشور آلمان

ویزای والدین کشور آلمان (اقامت پدر و مادر در آلمان)

پس از توجه به نکات گفته شده، به این مسئله هم توجه داشته باشید که اگر یک کودک توانسته است حق اقامت قانونی را دریافت کند، والدین او نیز می‌توانند درخواست ویزای تحصیلی آلمان به همراه خانواده را داشته باشند. البته در صورتی که حق مراقبت و حضانت او را بر عهده داشته و در این کشور حضور پیدا کنند. در مقابل، اگر فرد مهاجر بالغ (بالاتر از 18 سال) باشد، تنها در موارد خاصی می‌تواند برای والدین خود اقامت در آلمان را درخواست نماید. این موارد شامل اشخاصی است که تابعیت آلمان را دارند یا می‌توانند وابستگی شدید والدین به خود (مانند ناتوانی جسمی) را ثابت کنند. در این موارد، امکان اخذ ویزای والدین آلمان و اقامت آنها در این کشور هم وجود دارد.

شرایط ویزای همراه کشور آلمان از طریق کار

با مهاجرت کاری به آلمان هم می‌توانید برای همراهی با خانواده اقدام کنید. البته در صورتی که شما با ویزای جاب سیکر (job seeker visa) به آلمان می‌روید، نمی‌توانید اعضای خانواده خود را به همراه داشته باشید. تنها پس از یافتن کار مناسب و دریافت اجازه اقامت کاری، می‌توانید درخواست ویزای همسر آلمان خود را ارائه کرده و آنها را به آلمان دعوت نمایید. بنابراین، اگر قصد دارید از ابتدا با خانواده به آلمان مهاجرت کنید، باید به این نکته توجه داشته باشید که ویزای جاب سیکر آلمان اجازه همراهی خانواده را در ابتدای امر به شما ارائه نمی‌دهد.

برترین کشورها برای مهاجرت

مهاجرت به آلمان   مهاجرت به کانادا  مهاجرت به ترکیه   مهاجرت به فرانسه   مهاجرت به انگلستان  مهاجرت به اسپانیا  مهاجرت به سوئد  مهاجرت به دانمارک  مهاجرت به اتریش مهاجرت به مجارستان مهاجرت به آمریکا مهاجرت به ایتالیا مهاجرت به هلند 

شرایط ویزای همراه کشور آلمان از طریق سرمایه گذاری

ویزای همراه همزمان آلمان را می‌توان با استفاده از روش مهاجرت با سرمایه گذاری مد نظر داشت. به طور مثال، می‌توان به برنامه‌های استارت‌آپ اروپا اشاره کرد. در برنامه استارت‌آپ اروپا، شما نه تنها در یک کسب و کار مورد تأیید سرمایه گذاری می‌کنید، بلکه برای خود و خانواده‌تان نیز اقامت دریافت خواهید کرد. این اقامت بدون شرط حضور است و حتی برای کسانی که مایل هستند کسب و کار خود را در ایران حفظ کنند، مناسب است.

همچنین برنامه‌های خودکفایی نیز از جمله روش‌های جذاب برای کسب اقامت هستند که نیازی به سرمایه گذاری ندارند. تنها باید ثابت کنید که شما یک فرد صاحب سرمایه (تمکن مالی) هستید. باید به این نکته هم اشاره کنیم که دریافت اقامت و پاسپورت یک کشور اروپایی عضو شنگن، به معنای دریافت اقامت در تمام کشورهای عضو شنگن (از جمله آلمان) است.

ویزای سایر اعضای خانواده (خواهر، برادر و غیره)

ویزای همراه تحصیلی المان می‌تواند برای سایر اعضای خانواده از جمله خواهر، برادر، عمو، عمه، پدربزرگ، مادربزرگ و غیره هم درخواست شود. اما باید توجه داشته باشید که اخذ این نوع ویزا برای زندگی به آلمان، نسبت به سایر ویزاها پیچیده‌تر و سخت‌تر است. گاهی، اثبات وابستگی و نیاز به مراقبت می‌تواند در تسریع روند اخذ این ویزا کمک کند. در ابتدا، لازم است که فرد مورد نظر رابطه خانوادگی را ثابت کرده و دعوت‌نامه‌ای از سوی فرد آلمانی ارائه دهد. سپس، مانند سایر ویزاها، باید درخواست خود را ثبت نمایند و مدارک مورد نیاز را ارائه کند. در این مورد، تضمین هزینه‌های زندگی متقاضی و بیمه درمانی او از جمله شرایط اساسی هستند.

شرایط دریافت ویزای همراه آلمان

شرایط ویزای همراه آلمان بری هر کدام از انواع ویزایی که توضیح دادیم، متفاوت است. اما در کلیت می‌توان به مواردی اشاره کرد که باید آنها را به عنوان شرایط اصلی و عمومی در نظر داشته باشید.

مهم‌ترین شرایط اخذ ویزا برای همراهان در آلمان

برای درک بهتر این موضوع، نگاهی به جدول زیر داشته باشید. تمامی موارد ذکر شده، برای همه متقاضیان این نوع ویزا یکسان است.

شرایطتوضیحات
داشتن محل زندگی مناسبدانشجویان خارجی برای اخذ ویزای همراه در کشور آلمان باید محل زندگی مناسبی برای خود و خانواده داشته باشند. فضای کافی در محل اقامت  باید حداقل 10 مترمربع برای هر فرد بالای 12 سال باشد.
تمکن مالیباید ثابت شود که تأمین هزینه همراهان برای متقاضی آسان است.
شرایط ازدواجازدواج با همسر باید قبل از اخذ ویزای دانشجویی صورت گرفته باشد. همسر دانشجو اجازه کار در کشور آلمان را دارد.
شرایط سنیمتقاضی و همسر حداقل باید 18 سال سن داشته باشند. اگر فرزندی دارند، سن فرزند باید کمتر از 18 سال باشد و اگر 16 سال یا بیشتر باشد، باید زبان آلمانی را بلد باشد.
شرایط زبانهمسر باید حداقل سطح A1 زبان آلمانی (CEFR) داشته باشد. فرزندان بین 16 تا 18 سال باید حداقل سطح C1 زبان آلمانی (CEFR) داشته باشند.
وابستگیوالدین تنها در صورت نیاز به مراقبت و داشتن سن بالا می‌توانند ویزای همراهی دانشجو را دریافت نمایند. فرزندان نباید در خانواده‌ای جدا در آلمان زندگی کنند.
مدت اقامتاعضای خانواده می‌توانند ویزای همراهی دانشجو را درخواست کنند اگر دانشجو اجازه اقامت حداقل 1 ساله داشته باشد.
وضعیت تأهل فرزندانفرزندانی که ویزای همراهی برای آنها درخواست می‌شود نباید متأهل، مطلقه یا بیوه باشند.

مدارک لازم برای ویزای پیوست آلمان

نوع مدرکتوضیحات
مدرک مهارت زبان آلمانی حداقل سطح A1 (گواهی DSH یا TestDaF)
مدارک همسر / شریک ثبت‌شده

گواهی ازدواج توسط یک افسر خارجی تأیید و به آلمانی ترجمه شده

_ اگر همسر آلمانی باشد: کپی پاسپورت و شناسنامه همسر

_ اگر همسر غیر آلمانی مقیم آلمان باشد: مدرک اقامت قانونی و پاسپورت

مدارک مورد نیاز اقامت کودکان

_ شناسنامه

_ اثبات ملیت کودک

_ اثبات حق مراقبت و حضانت برای والدین مقیم آلمان

مدارک مورد نیاز اقامت والدین

_ گواهی ازدواج پدر و مادر

_ اثبات رابطه والدین با دانشجو

_ گواهی تولد دانشجو (یا فرزندخواندگی او)

_ مستندات اقامت والدین در کشور اصلی

نکته مهم: همه اسناد رسمی باید ترجمه شده، تأیید شوند و قانونی باشد. می‌توانید تمام مدارک را به زبان آلمانی یا انگلیسی (به کمک یک متخصص) ترجمه کنید.

تمکن مالی برای ویزای پیوست آلمان

میزان تمکن مالی برای ویزای همراه المان یکی از شرایط بسیار مهم این نوع درخواست است. مهاجرانی که درخواست ویزای پیوستن به آلمان را دارند، باید توان مالی لازم برای تأمین خانواده در مدت اقامت آنها را اثبات کنند. این الزامی غیر قابل چشم پوشی زمان مهاجرت به این کشور است و باید بر اساس حساب مالی خود آن را محاسبه کنید. هر فردی که برای تحصیل به آلمان مهاجرت می‌کند، باید مبلغی حدود 861.00 یورو به صورت ماهانه در حساب داشته باشد (برای یک سال حدود 10,332.00 یورو). در موارد غیر تحصیلی، این مبلغ با اضافه‌کردن ده درصد افزایش پیدا می‌کند و به 948.00 یورو در ماه خواهد رسید.

مراحل درخواست ویزای اتحاد خانواده کشور آلمان

مانند تحصیل در آلمان و حتی درخواست کار برای حضور در این کشور، مهم است که در وهله اول اطمینان حاصل کنید تمام شروط لازم را در نظر گرفته‌اید. باید مطمئن شوید پیش نیازهایی که اعضای خانواده شما را برای ویزای خانوادگی واجد شرایط می‌کند، برآورده کرده‌اید.

پس از آن برای جمع آوری مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای اتحاد خانواده آلمان اقدام کنید. شما می‌توانید تمام مدارک مورد نیاز را در بخش «تجمع خانواده یا Familiennachzug» وب‌سایت سفارت/کنسولگری آلمان مشاهده نمایید.

نحوه درخواست ویزای همراه در کشور آلمان

در مرحله بعدی باید وقت مصاحبه در سفارت/کنسولگری را رزرو کنید. زمانی که به سفارت/کنسولگری مراجعه می‌کنید، تمام مدارک لازم را همراه داشته باشید. ضمن اینکه بهتر است حداقل 15 دقیقه قبل از قرار ملاقات در محل باشید. فراموش نکنید که هزینه رسیدگی به درخواست ویزای خانواده آلمان خود را هم بپردازید. هزینه درخواست این ویزا 75 یورو است.

سپس باید مصاحبه را کامل کنید که حدود 10-15 دقیقه طول می‌کشد. سوالات مصاحبه عمدتا مربوط به سوابق شخصی و هدف سفر شما خواهد بود. در نهایت باید منتظر پاسخ سفارت/کنسولگری باشید. احتمالا باید حدود 3 هفته صبر کنید.

هزینه دریافت ویزای همراه آلمان

جدای از مسئله تمکن مالی برای دریافت ویزای همراه آلمان، باید هزینه‌های دیگری را هم مد نظر داشته باشید. این هزینه‌ها را در لیست زیر مشاهده می‌کنید. به طور کلی، ویزای بلند مدت اتحاد خانواده (دسته D) برای بزرگسالان 75.00 یورو و برای کودکان تا 18 سال 37.50 یورو هزینه دارد.

 • تعرفه مورد نیاز برای ثبت درخواست
 • هزینه ترجمه مدارک
 • هزینه‌های مربوط به آموزش زبان آلمانی

کار در آلمان با ویزای اتحاد خانواده

طبق قوانین این کشور، هر فرد بزرگسالی که با ویزای اتحاد خانواده به آلمان آمده و ساکن شده، باید اجازه کار هم داشته باشد. با این حال، شرایطی وجود دارد که باید مد نظر داشته باشید تا این مسئله بدون چالش پیش برود.

 • فرد متقاضی کار باید دارای مجوز اقامت قانونی و اجازه کار در کشور باشد.
 • فرد متقاضی باید دارای کارت آبی اتحادیه اروپا باشد.
 • فرد متقاضی به عنوان یک فرد بسیار ماهر یا یک محقق در آلمان شناخته و تایید شود.

اگر به دنبال استفاده از چنین شرایطی هستید، پیشنهاد می‌کنیم با مشاوران موسسه مهاجرتی رویال مهاجرت در تماس باشید تا شرایط کار با ویزای همراه را به راحتی بررسی کنید.

سخن آخر

در این مقاله با ویزای همراه دانشجویی آلمان آشنا شدیم. به یاد بسپارید که ویزای خانواده آلمان، ویزای اقامتی است که به منظور آوردن اعضای خانواده یک فرد مقیم آلمان به این کشور صادر می‌شود. البته شهروندان منطقه اقتصادی اروپا، اتحادیه اروپا و انجمن تجارت آزاد اروپا برای ورود و کار در آلمان نیازی به چنین مجوز اقامتی ندارند. آنها فقط باید بتوانند از نظر مالی خانواده خود را حمایت کرده و فضای کافی برای زندگی داشته باشند. با این حال، اعضای خانواده یک شهروند ایرانی مقیم کشور آلمان، باید برای ویزای اتحاد خانواده این کشور درخواست قانونی ارائه دهند. اگر به اخذ این ویزا نیاز دارید، با مشاوران ما در تماس باشید تا شرایط خاص شما را بررسی کرده و راهنمایی‌های لازم را ارائه نمایند.

سؤالات متداول

آیا می‌توانیم با ویزای اتحاد خانواده در آلمان کار کنیم؟

بله، اعضای خانواده که در طول تحصیل به شما ملحق می‌شوند، می‌توانند با ویزای اتحاد خانواده در آلمان کار کنند.

پس از ورود به آلمان با ویزای اتحاد خانواده چه باید کرد؟

پس از رسیدن به آلمان، باید در دفتر ثبت نام مهاجران ثبت نام کنید. در اصل باید مدرکی ارائه کنید که نشان می‌دهد آدرس شما در آلمان کجا خواهد بود.

ویزای اتحاد خانواده برای خواهر و برادر متقاضی هم صادر می‌شود؟

بله. البته شرایط آن پیچیدگی بیشتری دارد. برای مثال باید میزان وابستگی طرفین و تمکن مالی متقاضی را به طور کامل اثبات کنید.

مقالات مرتبط

لیست جامع بورسیه های تحصیلی دانشگاه های آلمان

بورسیه تحصیلی آلمان

کشور آلمان به دلیل داشتن دانشگاه های معتبر در سطح جهانی و اعتبار مدرک این دانشگاه ها، به یکی از محبوب ترین مقاصد تحصیلی برای …

ثبت شرکت در آلمان

ثبت شرکت در آلمان

ثبت شرکت در کشور های خارجی پیشرفته، یکی از محبوب ترین روش ها برای سرمایه گذاری محسوب می شود. ثبت شرکت در آلمان در میان …

حقوق پناهندگی در آلمان

حقوق پناهندگی در آلمان

کشور آلمان یکی از قوی ترین اقتصاد های دنیا به شمار می رود و سالانه مهاجران زیادی را به خود جذب می کند. افرادی که …

تحصیل پزشکی در آلمان

تحصیل پزشکی در آلمان

یکی از محبوب‌ترین مقاصد برای تحصیل پزشکی در جهان، آلمان است. هزینه‌های اندک دانشگاه‌ها و همچنین سطح بالای آموزشی و فناوری باعث شده‌اند آلمان هدف …

حقوق و مزایای کار در کشور آلمان

حقوق و دستمزد در آلمان

از مهم ترین موارد مربوط به مهاجرت کاری به آلمان اطلاع از میزان حقوق و درآمد در این کشور است. در سال های اخیر بسیاری …

انواع بیمه در آلمان

بیمه در آلمان

متقاضیانی که از هر روش اخذ اقامت به کشور آلمان مهاجرت می کنند، باید از انواع بیمه های این کشور استفاده کنند. در واقع زندگی، …

وکیل مهاجرت به آلمان

وکیل مهاجرت آلمان

آلمان یکی از کشور های مناسب برای مهاجرت می باشد که دارای شرایط مناسبی برای تحصیل و زندگی است. امروزه متقاضیان زیادی قصد مهاجرت به …

ویزای جاب سیکر آلمان

ویزای جاب سیکر آلمان

آلمان یکی از کشور هایی است که پایین ترین نرخ بیکاری را در جهان دارد و دارای فرصت های شغلی فراوانی می باشد. این مسئله …

تحصیل در مدارس آلمان

تحصیل در مدارس آلمان

آلمان یکی از کشور های برتر در زمینه آموزش و تحصیل می باشد که سالانه متقاضیان زیادی به دنبال اخذ پذیرش و مهاجرت تحصیلی به …

مهاجرت کاری به آلمان

مهاجرت کاری به آلمان

آلمان به عنوان مهم ترین قطب صنعتی در قاره اروپا و جهان شناخته می شود و کشوری وسیع در قلب اروپا می باشد. این کشور …

مشاغل مورد نیاز آلمان

مشاغل مورد نیاز آلمان

سال‌های زیادی است که کشور آلمان به دلیل پیری جمعیت و کاهش نیروی کار، سیاست جذب نیروهای جوان و متخصص خارجی را در پیش گرفته …

مهاجرت کادر درمان به آلمان

مهاجرت کادر درمان به آلمان

آلمان یکی از محبوب ترین کشور های جهان است و سالانه افراد زیادی برای مقاصد کاری، تحصیلی و سرمایه گذاری اقدام به مهاجرت به این …

تحصیل در کالج های آلمان

کالج های آلمان

کشور آلمان به دلیل برخورداری از سیستم آموزشی قوی و امکانات سطح بالا در این زمینه، همواره مورد توجه بسیاری از دانشجویان در سراسر دنیا …

هزینه و شرایط زندگی در آلمان در سال 2023

زندگی در آلمان

اگر قصد مهاجرت به آلمان را دارید، یکی از اولین سوالاتی که ذهن شما را به خود مشغول می کند، این است: "آیا درآمدم در …

کاریابی در آلمان

کاریابی در آلمان

آلمان یکی از کشور های قدرتمند در اتحادیه اروپا می باشد و به عنوان قطب صنعتی اروپا و جهان شناخته شده است. این کشور دارای …

کارت شانس آلمان

کارت شانس آلمان

آلمان، به لطف اقتصاد قدرتمند، کیفیت بالای زندگی و سیاست‌های مهاجرتی پیشرو، به مقصدی جذاب برای متخصصان ماهر در سراسر جهان تبدیل شده است. برای …

ویزای همراه آلمان

ویزای همراه آلمان

اتباع کشورهای ثالث (خارج از اتحادیه اروپا) که به طور قانونی در آلمان اقامت دارند، اغلب مایل هستند اعضای خانواده خود را به این کشور …

تحصیل در مقطع دکتری در آلمان

تحصیل در مقطع دکتری در آلمان

کشور آلمان از نظر کیفیت آموزش عالی و زیرساخت های پژوهشی، دارای جایگاه مناسبی می باشد و همواره مورد توجه بسیاری از دانشجویان سراسر دنیا …

ویزای خودحمایتی آلمان

ویزای خود حمایتی آلمان

کشور آلمان یکی از بهترین و ارزان ترین مقاصد مهاجرتی برای متقاضیان بین المللی و از جمله ایرانی ها است. این کشور با دارا بودن …

خرید خانه در آلمان

خرید خانه در آلمان

کشور آلمان یکی از پیشرفته ترین کشور های جهان به شمار می رود و به عنوان قطب اقتصادی و صنعتی اروپا شناخته شده است. سالانه …

تحصیل دندانپزشکی در آلمان

تحصیل دندانپزشکی در آلمان

دوره‌های دندانپزشکی در آلمان به دلیل آموزش دقیق و باکیفیت، متقاضیان زیادی دارند. مدت زمان رشته دندانپزشکی در دانشگاه های کشور آلمان، حدود 6 سال …

نحوه اخذ جاب آفر آلمان

جاب آفر آلمان

آلمان به عنوان یکی از قدرت های اقتصادی جهان؛ برای افرادی که در جستجوی شغل هستند مقصدی بسیار ایده آل به شمار می رود. به …

کار آفرینی در آلمان

ویزا کارآفرینی در آلمان

آلمان به عنوان یکی از صنعتی ترین کشورهای دنیا، بخش مهمی از پیشرفت های خود را مدیون سرمایه گذاری در زمینه های مختلف کاری و …

شهروندی و اخذ تابعیت آلمان

شهروندی و تابعیت آلمان

آلمان از بهترین کشور های اروپایی برای کار و زندگی به شمار می رود و از شرایط اقتصادی خوبی برخوردار است. همچنین این کشور دارای …

دانشگاه های آلمان

دانشگاه های آلمان

آلمان دارای بیش از 425 دانشگاه و مرکز آموزش عالی است که شامل دانشگاه‌ها، مدارس فنی، هنری، مذهبی، مدیریتی و… می‌شوند. این مراکز آموزشی در …

آوسبیلدونگ آلمان

آوسبیلدونگ آلمان

مهاجرت به کشور آلمان از طریق اوسبیلدونگ یکی از روش‌های محبوب مهاجرت به این کشور است. اوسبیلدونگ یک دوره آموزشی و کارآموزی دو تا سه …

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان مهاجرت