تحصیل دندانپزشکی در استرالیا
تیم نویسندگان رویال مهاجرت آوریل 20, 2024

تحصیل دندانپزشکی در استرالیا

تحصیل دندانپزشکی در استرالیا، تجربه‌ای چالش برانگیز و در عین حال ارزشمند است. این کشور، به‌دلیل سیستم آموزشی باکیفیت و فناوری پیشرفته دندانپزشکی به مقصدی جذاب برای علاقمندان این رشته تبدیل شده است.

پس از فارغ‌التحصیلی، دندانپزشکان در استرالیا ملزم‌به ثبت نام در هیئت دندانپزشکی استرالیا و دریافت مجوز فعالیت هستند. آن‌ها می‌توانند در مطب‌های خصوصی، بیمارستان‌ها یا مراکز بهداشتی اجتماعی کار کنند و همچنین ممکن است از طریق تحصیلات تکمیلی تخصص را در مدارج بالاتر دنبال کنند. در جدول زیر، اطلاعات مربوط به تحصیل دندانپزشکی در استرالیا قابل مشاهده است.

تحصیل دندانپزشکی در استرالیا
تعداد دانشگاه‌های دندانپزشکیتعداد دانشجویان بین‌المللی دندانپزشکیتعداد دانشجویان دندانپزشکیمتوسط درآمد دندانپزشک
2335 درصد داشنجویان ورودی هر سالسالانه 646 دانشجوی ورودیسالانه 141،101 دلار

توصیه می‌شود که برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، با متخصصان موسسه رویال مهاجرت تماس بگیرید و پاسخ سوالات خود را دریافت کنید.

مزایای تحصیل دندانپزشکی در استرالیا

تحصیل دندانپزشکی نیز مانند تحصیل پزشکی در استرالیا مزایایی به‌همراه دارد:

 • سیستم آموزش باکیفیت برای تحصیل دندانپزشکی: دندانپزشکی یک رشته بسیار رقابتی است و دانشجویان برای رقابت باید به بهترین مهارت‌های ممکن دست پیدا کنند. دانشکده‌های دندانپزشکی استرالیا، دوره‌هایی در سطح جهانی ارائه می‌دهند که تضمین‌کننده دستیابی دانشجویان جهت کسب مهارت‌های لازم، برای موفقیت در حرفه دندانپزشکی است
 • شهریه پایین‌تر نسبت به سایر کشورها: برخی از دانشکده‌های دندانپزشکی استرالیا پایین‌ترین نرخ‌های شهریه را ارائه می‌دهند.
 • شرایط مساعد پژوهش در حوزه دندانپزشکی: دندانپزشکان در استرالیا علاقه زیادی به کار خود دارند و دائما در حال بررسی روش‌های جدید برای مراقبت از بیمار هستند. این انگیزه منجربه توسعه بسیاری از فناوری‌ها و درمان‌های نوآورانه شده است که حرفه دندانپزشکان را متحول کرده است.
 • شهرت بالای دندانپزشکان استرالیایی: این دندانپزشکان به‌طور غیرقابل انکاری محبوبیت دارند و از احترام بالایی برخوردار هستند.

دانشگاه‌های دندانپزشکی استرالیا

برترین دانشگا‌ه های استرالیا برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در جدول زیر ارائه شده است:

رتبه در استرالیانام دانشگاهرتبه‌بندی  جهانی 2024رتبه‌بندی  جهانی 2023
1دانشگاه ملبورن (University of Melbourne)3436
2دانشگاه کوئینزلند (University of Queensland)5351-80
3دانشگاه سیدنی (University of Sydney)5451-80
4دانشگاه آدلاید (University of Adelaide UoA)8433
5دانشگاه لاتروب (La Trobe University)251-300
6دانشگاه جیمز کوک (James Cook University)351-400

درصورت داشتن سوال، پیشنهاد می‌شود در همین لحظه تلفن را بردارید و با متخصصان موسسه رویال مهاجرت، صحبت کنید تا ابهامات شما را برطرف کنند.

دانشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت و علوم ایران در استرالیا

فهرست دانشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت و علوم ایران در سال 2024 برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا عبارت است از:

 • دانشگاه ملی استرالیا
 • دانشگاه صنعتی کرتین
 • دانشگاه فلیندرز
 • دانشگاه لاتروب
 • دانشگاه مک کواری
 • دانشگاه موناش
 • دانشگاه ملبورن
 • دانشگاه کوئینزلند
 • دانشگاه سیدنی
 • دانشگاه آدلاید
 • دانشگاه کانبرا
 • دانشگاه صنعتی سیدنی
 • دانشگاه جیمز کوک

هزینه تحصیل دندانپزشکی در استرالیا

در جدول زیر، شهریه تحصیلی هریک از دانشگاه‌های ارائه دهنده رشته دندانپزشکی که هنگام تصمیم‌گیری برای مهاجرت به استرالیا باید درنظر گرفته شود، ارائه شده است:

نام دانشگاهنام دورهمدت زمان (سال)شهریه سالانه (دلار استرالیا)
دانشگاه ملبورندکترای جراحی دندان497,536
دانشگاه کوئینزلندعلوم دندانپزشکی583,654
دانشگاه سیدنیلیسانس و دکترای دندانپزشکی756,000
دانشگاه آدلایدلیسانس جراحی دندان594,000
دانشگاه لاتروبلیسانس علوم دندانپزشکی576,000
دانشگاه جیمز کوکلیسانس جراحی دندان573,040

شرایط تحصیل دندانپزشکی در استرالیا

شرایط پذیرش جهت تحصیل دندانپزشکی در استرالیا برای دانشجویان بین‌المللی، به‌شرح زیر است:

تحصیلات دبیرستان/کارشناسی

متقاضیانی که دوره 12 ساله تحصیل در مدرسه را گذرانده‌اند (تا مقطع دیپلم) برای درخواست دوره کارشناسی دندانپزشکی در استرالیا، واجد شرایط هستند و باید در دروس زیست شناسی، شیمی، ریاضیات و یا فیزیک نمره خوبی کسب کرده باشند. دریافت مدرک ATAR برای ورود به این دوره الزامی است. متقاضیانی که فاقد این مدرک هستند، می‌توانند مدرک پایه ارائه شده توسط دانشکده‌های دندانپزشکی استرالیا را انتخاب کنند.

برای مدرک تحصیلات تکمیلی DDS ارائه شده توسط دانشگاه ملبورن، دانشجویان نیاز به مدرک کارشناسی در هر رشته با آناتومی، بیوشیمی و فیزیولوژی دارند.

متقاضیان تحصیل دندانپزشکی باید در آزمون‌های ورودی دانشگاه‌ها نمره قبولی بگیرند

تسلط به زبان انگلیسی

متقاضیان بین‌المللی از کشورهای غیرانگلیسی زبان، باید نمره قابل قبولی در آزمون‌های زبان انگلیسی مانند آیلتس (آکادمیک) با نمره 7.0، تافل اینترنتی با نمره 94، یا آزمون انگلیسی پیرسون (آکادمیک) با نمره 65 ارائه دهند.

آزمون ورودی برای پذیرش

دانشجویان بین‌المللی متقاضی برنامه‌های دندانپزشکی در استرالیا نیز به‌عنوان پیش‌نیاز، باید در آزمون‌های پذیرش مانند DAT، GAMSAT، UCAT، یا BMAT شرکت کنند.

مصاحبه

دانشگاه‌های دندانپزشکی استرالیا، مصاحبه حضوری یا آنلاین را به‌عنوان بخشی از فرآیند پذیرش در دوره‌های دندانپزشکی درنظر گرفته‌اند.

سایر شرایط

دانشجویان برای پذیرش باید ویزای دانشجویی معتبر داشته باشند. ارائه مدرکی مبنی‌بر تمکن مالی برای پوشش هزینه‌های تحصیل و زندگی در طی این زمان در دوره‌های دندانپزشکی الزامی است.

برترین کشورها برای تحصیل

تحصیل در آلمان   تحصیل در کانادا   تحصیل در ترکیه   تحصیل در فرانسه   تحصیل در انگلستان    تحصیل در سوئد   تحصیل در مجارستان تحصیل در اسپانیا تحصیل در دانمارک تحصیل در اتریش تحصیل در ایتالیا تحصیل در آمریکا تحصیل در هلند

شرایط سنی تحصیل دندانپزشکی در استرالیا

برای تحصیل در رشته‌های دندانپزشکی در دانشگاه‌های استرالیا، سن داوطلب باید حداقل 18 سال و حداکثر 30 باشد. محدودیت سنی، برای اطمینان از بلوغ و آمادگی دانشجویان برای انجام آموزش‌های علمی و عملی مورد نیاز در زمینه دندانپزشکی تعیین شده است.

شرط سنی برای تحصیل دندانپزشکی در استرالیا معمولا 18 سال است. این امر، تضمین می‌کند که دانشجویان تحصیلات متوسطه خود را به‌پایان رسانده‌اند و آماده هستند تا تحصیل چالش‌برانگیز دندانپزشکی را آغاز کنند. همچنین، معیار حداقل سن نشان‌دهنده سطح بلوغ و مسئولیت پذیری است و برای انجام امور محول شده در این حرفه، ضروری است.

شرط معدل برای تحصیل دندانپزشکی در استرالیا

برای اخذ پذیرش در رشته‌های دندانپزشکی از دانشگاه‌های معتبر استرالیا، باید معدل دیپلم شما حداقل 16 یا 17 ‌باشد. نکته مهم دیگر این است که نمرات شما در دروس شیمی، زیست و ریاضی نیز از اهمیت زیادی برخوردار است و بالا بودن نمرات سبب کسب امتیازات بالاتر می‌شود و شانس قبولی را نیز افزایش می‌دهد.

مدت زمان تحصیل دندانپزشکی در استرالیا

برای کار به‌عنوان یک دندانپزشک در استرالیا، باید حداقل مدرک لیسانس دندانپزشکی داشته باشید. معمولا، دوره‌های لیسانس دندانپزشکی در استرالیا، 5 تا 7 سال تحصیلی طول می‌کشد که شامل تجربه بالینی نیز می‌شود. از سوی دیگر، دوره‌های تحصیلات تکمیلی در رشته دندانپزشکی، ممکن است تا 4 سال زمان ببرد. به‌طور کلی، شما می‌توانید پس از گذراندن 9 تا 10 سال تحصیل، در استرالیا دندانپزشک شوید.

لازم به ذکر است که با اخذ مدرک دندانپزشکی، پس از ثبت‌نام در هیئت دندانپزشکی استرالیا، مجاز به کار در حرفه خود خواهید شد. برای کسب اطلاعات بیشتر، می‌توانید با وکیل مهاجرت استرالیا مشورت کنید.

آزمون ورودی دندانپزشکی در استرالیا

در جدول زیر، بررسی اجمالی آزمون‌های ورودی رشته‌های دندانپزشکی در استرالیا معرفی شده‌اند:

نام آزمون ورودیمدت زمان (ساعت)هزینه آزمون (دلار استرالیا)مهلت درخواست
UCAT ANZ 23955 ژوئن 2024
ISAT 3427
GAMSAT 5.25549ژانویه 2024
MCAT 6455

کارشناسان و متخصصان موسسه رویال مهاجرت، همیشه آمادگی پاسخ‌دهی به سوالات شما عزیزان را در مورد مهاجرت تحصیلی به استرالیا و دیگر موضوعات مرتبط دارند.

آزمون‌ UCAT ANZ

این آزمون پذیرش، توسط کنسرسیومی از دانشگاه‌ها در استرالیا و نیوزلند برای دوره‌های پزشکی، دندانپزشکی و علوم بالینی استفاده می‌شود.

همچنین، به دانشگاه‌ها کمک می‌کند تا متقاضیانی را با مناسب‌ترین توانایی‌ها و رفتارهای حرفه‌ای مورد نیاز انتخاب کنند. این آزمون، برای تکمیل سایر فرآیندهای پذیرش، مانند مصاحبه و بررسی مدارک تحصیلی استفاده می‌شود.

آزمون UCAT ANZ، یک آزمون رقابتی و چالش برانگیز است، زیرا از داوطلبان می‌خواهد که طیف وسیعی از مهارت‌ها و استعدادها را در زمانی کوتاه، از خود نشان دهند.

آزمون‌ GAMSAT

GAMSAT، آزمونی است که برای انتخاب داوطلبان متقاضی تحصیل در رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، بینایی‌سنجی، داروسازی و علوم دامپزشکی در دانشگاه‌های استرالیا، بریتانیا و ایرلند برای پذیرش داوطلبان استفاده می‌شود. GAMSAT، آزمونی محبوب برای فارغ‌التحصیلانی است که قصد دنبال کردن حرفه‌ای را در پزشکی یا رشته‌های مرتبط دارند.

آزمون ‌ISAT

ISAT، یک آزمون آنلاین چندگزینه‌ای است که تفکر انتقادی و مهارت‌های استدلالی دانشجویان بین‌المللی را که می‌خواهند در پزشکی یا دندانپزشکی تحصیل کنند، ارزیابی می‌کند. این آزمون توسط شورای تحقیقات آموزشی استرالیا (ACER) و ProctorU اجرا شده است.

برای کاهش هزینه‌های تحصیلی داوطلبان می‌توانند از بورسیه تحصیلی استفاده کنند

آزمون‌ MCAT

آزمون MCAT (آزمون پذیرش کالج پزشکی)، یک آزمون استاندارد و چندگزینه‌ای است که برای پذیرش در دانشکده‌های پزشکی استفاده می‌شود و بسیار محبوب است. زیرا، یکی از عوامل اصلی است که دانشکده‌های پزشکی در تصمیم‌گیری‌های پذیرش خود درنظر می‌گیرند.

بورسیه دندانپزشکی در استرالیا

برخی از بهترین بورسیه‌های تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی که می‌خواهند در رشته دندانپزشکی در استرالیا تحصیل کنند، در قسمت بعدی، به‌شرح زیر ارائه شده است:

بورسیه‌های جوایز استرالیا

بورسیه‌های جوایز استرالیا، جوایز بلندمدتی هستند که فرصت‌هایی را برای افرادی از کشورهای درحال‌توسعه، به‌ویژه آن‌هایی که در منطقه هند و اقیانوس آرام هستند، برای ادامه تحصیل فراهم می‌کند. این بورسیه‌ها، هزینه‌های کامل تحصیل، سفر هوایی برگشت، هزینه‌های زندگی، بیمه درمانی و سایر مزایا را پوشش می‌دهد. و همچنین شامل یک برنامه مقدماتی آکادمیک، برنامه زبان انگلیسی و حمایت تحصیلی است. دانش‌پژوهان، باید حداقل دو سال پس از اتمام بورسیه تحصیلی خود استرالیا را ترک کنند، درغیراین‌صورت، برای هزینه بورس تحصیلی خود بدهکار خواهند بود.

بورسیه تحصیلی مقصد استرالیا

این بورسیه،‌ توسط دولت استرالیا برای حمایت از دانشجویان داخلی و بین‌المللی که مایل‌به تحصیل و زندگی در منطقه استرالیا هستند، تامین می‌شود و با اولویت دادن به دانشجویانی که دوره‌های همسو با فهرست اولویت مهارت‌های ملی تحصیل می‌کنند، به‌رفع کمبود مهارت‌ها در مناطق منطقه‌ای کمک می‌کند. مبلغ بورسیه تحصیلی تا 15000 دلار برای هر دانشجو در سال است و براساس عملکرد تحصیلی، قابل تمدید است. این بورسیه، هزینه‌های تحصیل و زندگی دانشجویان را پوشش می‌دهد.

بورسیه‌های بین المللی شایستگی موناش

بورسیه بین‌المللی شایستگی موناش، جایزه‌ای معتبر است که توسط دانشگاه موناش در استرالیا به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌شود که برتری علمی و پتانسیل رهبری را از خود نشان می‌دهند. مبلغ این بورسیه، سالانه 10000 دلار استرالیا برای مدت دوره کارشناسی یا کارشناسی ارشد است.

متقاضیان برای دریافت این بورسیه باید فرم درخواست آنلاین را تکمیل کنند که شامل مشخصات شخصی، ریز نمرات تحصیلی، مهارت زبان انگلیسی و بیان هدف می‌شود. کمیته انتخاب درخواست‌ها را براساس شایستگی علمی، بیانیه هدف و پتانسیل برای سفیر شدن در دانشگاه موناش ارزیابی می‌کند.

بورسیه دانشکده پزشکی کالج کوئینز

کالج کوئینز، یک کالج مسکونی وابسته به دانشگاه ملبورن، بورسیه‌ای به دانشجویان دوره‌های دکترای علوم دندانپزشکی در دانشگاه ملبورن ارائه می‌دهد. این بورسیه به دانشجویان ممتاز با نیاز مالی که برای زندگی در کالج مناسب باشند، تعلق می‌گیرد. بورسیه کالج کوئینز تا 50 درصد از هزینه‌های کالج را در طول دوره دکترای دندانپزشکی پوشش می‌دهد. دریافت این بورسیه، مشروط‌به حفظ عملکرد تحصیلی رضایت‌بخش و ادامه زندگی در کالج کوئینز است.

بورسیه تحصیلی دانشکده پزشکی کالیفول ملبورن

دانشجویان دوره دکترای دندانپزشکی دانشگاه ملبورن که با مشکلات مالی روبرو هستند، می‌توانند برای دریافت بورسیه تحصیلی دانشکده پزشکی کالیفول درخواست خود را ثبت کنند. این بورسیه، سالانه 15000 دلار استرالیا به هر دانشجو اعطا می‌کند. هر سال، بورسیه‌ای جدید به یک دانشجو تعلق می‌گیرد. انتخاب دانشجو، براساس ارزیابی وضعیت مالی و محل اقامت او انجام می‌شود.

جایزه بین المللی سیدنی اچیور

این جایزه بورسیه‌ای است که توسط دانشگاه سیدنی برای دانشجویان بین‌المللی که می‌خواهند در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد به تحصیل خود ادامه دهند، ارائه می‌شود. این جایزه، با هدف جذب دانشجویان موفق از سراسر جهان و ارائه حمایت مالی و کمک تحصیلی به آن‌ها برگزار می‌شود.

این بورسیه تحصیلی، هزینه‌های اقامت فرد را تا سه سال با مبلغ 10000 دلار استرالیا به‌صورت سالانه پوشش می‌دهد و همچنین دسترسی‌به مشاوره و فرصت‌های مختلف را فراهم می‌کند. برای دریافت این بورسیه، نیازی‌به درخواست جداگانه نیست. تمام متقاضیانی که واجد شرایط باشند و پیشنهاد پذیرش بدون قید و شرط از دانشگاه سیدنی دریافت کنند، به‌طور خودکار برای دریافت بورسیه درنظر گرفته می‌شوند.

این بورسیه، هر ساله قابل تمدید است. مشروط‌به‌این‌که دانشجو پیشرفت تحصیلی رضایت‌بخشی داشته باشد و به تحصیل در دانشگاه سیدنی ادامه دهد.

تحصیل رایگان دندانپزشکی در استرالیا

در کشور استرالیا، سیستم رایگان آموزشی وجود ندارد و برای تحصیل در برخی از رشته‎‌ها باید شهریه قابل‌توجهی پرداخت شود. با این وجود، بورسیه‌های تحصیلی متعددی توسط سازمان‌ها و دانشگاه‌های مختلف ارائه می‌شود که می‌تواند بخش قابل‌توجهی از هزینه‌های تحصیل و زندگی را برای دانشجویان واجد شرایط پوشش دهد. در برخی موارد، این بورسیه‌ها می‌توانند تمام هزینه‌ها را پوشش دهند.

درآمد سالانه یک دندانپزشک در استرالیا تقریبا 141 هزار دلار است

تحصیل دندانپزشکی در استرالیا بدون آزمون

اغلب دانشگاه‌های استرالیا برای پذیرش دانشجویان در رشته دندانپزشکی، شرط قبولی در آزمون‌های ورودی را به‌عنوان یکی از معیارهای ارزیابی و پذیرش درنظر می‌گیرند. با این‌حال، برای قبولی در برخی از دانشگاه‌ها، شرکت و کسب نمره قبولی در این آزمون‌ها ضرورتی ندارد. البته، تنها 4 دانشگاه وجود دارد که برای پذیرش در مقطع کارشناسی دندانپزشکی، نیازی به شرکت در آزمون‌های ورودی مانند UCAT ندارند:

 • دانشگاه سیدنی
 • دانشگاه باند
 • دانشگاه جیمز کوک
 • دانشگاه ملبورن

مدارک لازم برای اخذ پذیرش دندانپزشکی در استرالیا

در این قسمت، لیستی از مدارک مورد نیاز برای درخواست مدرک دندانپزشکی در استرالیا آمده است:

 • مدارک تحصیلی شناخته شده
 • گواهی‌های درجه گواهی شده
 • امتیاز ATAR
 • تسلط به زبان انگلیسی
 • انگیزه نامه یا مرجع

برای درخواست تحصیل در دانشگاه‌های استرالیا، ابتدا باید مدرک شما در استرالیا به‌رسمیت شناخته شود. خوشبختانه، چندین مدرک بین‌المللی در دانشگاه‌های استرالیا پذیرفته شده است و اگر مدرک شما، برای تحصیل به‌عنوان یک دانشجوی بالقوه قابل قبول نیست، می‌توانید یک دوره مقدماتی را برای برآورده‌سازی شرایط ورود به دانشگاه بگذرانید.

باید توجه داشت که دانشکده‌های دندانپزشکی در استرالیا، رقابتی هستند و معیار پذیرش در این دانشگاه‌ها، به نمرات شما در موضوعات مهم تحصیلی مانند زیست شناسی و شیمی بستگی دارد. با درنظرگرفتن این موضوع، با اطمینان از کسب نمرات بالا در دروس اخذ شده، نسبت‌به سایر داوطلبان برتری پیدا کنید.

تحصیل تخصص دندانپزشکی در استرالیا

13 تخصص دندانپزشکی در استرالیا وجود دارد که توسط شورای وزیران نیروی کار بهداشت استرالیا (شورای وزیران)، تایید شده است. این تخصص‌ها عبارتند از:

 • رادیولوژی دندانی فک و صورت
 • ریشه دندان
 • ادنتولوژی پزشکی قانونی
 • جراحی دهان و فک و صورت
 • طب خوراکی
 • آسیب‌شناسی دهان و فک و صورت
 • جراحی دهان
 • ارتودنسی
 • دندانپزشکی کودکان
 • پریودنتیکس
 • پروتز دندان
 • دندانپزشکی بهداشت عمومی
 • دندانپزشکی با نیازهای خاص

همه متقاضیان ثبت نام تخصصی، باید حداقل دو سال در مطب عمومی دندانپزشکی کار کرده باشند (این شرط را می‌توان با تجربه در خارج از استرالیا، مشروط‌به ارزیابی و تایید هیئت مدیره به‌دست آورد).

افرادی که مدرک دندانپزشکی عمومی از کشورهای دیگر دارند، باید برای معادل‌سازی، ارزیابی و تایید مدارک از شورای دندانپزشکان استرالیا اقدام کنند. دوره تخصص از چهار تا شش سال است.

کار حین تحصیل در رشته دندانپزشکی در استرالیا

ویزای دانشجویی استرالیا به شما اجازه کار در این کشور را می‌دهد. البته قوانین و محدودیت‌هایی برای نوع کار و تعداد ساعات کاری دانشجویان وجود دارد. اگر برای تحصیل در یکی از دانشگاه‌های استرالیا پذیرفته شوید، ویزای تحصیلی استرالیا به شما تعلق می‌گیرد. تحت شرایط این ویزا می‌توانید:

 • هر دو هفته تا 48 ساعت کار کنید.
 • در تعطیلات ترم نیز برای ساعات نامحدود کار کنید.

محدودیت ساعات کاری، برای این است که کار شما نباید به عملکرد تحصیلی شما آسیب برساند. درحین‌کار نیز باید موارد زیر را درنظر داشته‌باشید:

 • تحصیل خود را ادامه دهید و ترم‌های تحصیلی را به‌خوبی پشت سر بگذارید.
 • در طول ترم تحصیلی، حضوری منظم داشته باشید.
 • پیشرفت تحصیلی داشته باشید.

فراموش نکنید که تنها بعد از تاریخ شروع رسمی دوره تحصیلی خود می‌توانید شروع به کار کنید. همچنین برای ادامه کار پاره وقت، باید استانداردهای علمی خوبی داشته باشید.

درآمد دندانپزشکان در استرالیا

دندانپزشکی به سطح مهارت بالایی نیاز دارد و به‌طور متوسط دستمزد هفتگی متخصصان دندانپزشکی تقریبا 1742 دلار در هفته است. افراد کم‌تجربه، احتمالا درآمد کمتری خواهند داشت و مقدار آن، با کسب تجربه کاری، افزایش پیدا می‌کند. میانگین ساعات کار تمام وقت نیز در هفته حدود 42 ساعت است.

اقامت استرالیا از طریق تحصیل دندانپزشکی

یکی از دلایل اصلی این‌که استرالیا به‌عنوان مقصد برتر برای آموزش دندانپزشکی است، تاکید آن بر آموزش عملی و توسعه این مهارت‌ها است. دانشجویان فرصت دارند که در کلینیک‌های پیشرفته کار کنند و تجربه واقعی در درمان بیماران را تحت راهنمایی متخصصان با تجربه به‌دست آورند.

تحصیل دندانپزشکی در استرالیا، دنیایی از فرصت‌ها را برای فارغ‌التحصیلان به‌وجود می‌آورد. این کشور تقاضای زیادی برای متخصصان دندانپزشکی ماهر دارد و فارغ التحصیلان به‌راحتی می‌توانند فرصت‌های شغلی در بخش دولتی و خصوصی پیدا کنند. علاوه بر این، مدارک تحصیلی دندانپزشکی استرالیا در سراسر جهان به رسمیت شناخته شده است و به فارغ التحصیلان اجازه می‌دهد در کشورهای دیگر نیز کار کنند.

بعد از فارغ‌التحصیلی افراد می‌توانند در این حوزه مشغول به کار شوند و مجوز اقامت خود را از تحصیلی به کاری تبدیل کنند. بعد از مدتی و با داشتن شرایط لازم می‌توانند برای اقامت و حتی تابعیت استرالیا اقدام کنند.

با تحصیل در استرالیا شرایط برای یک زندگی ایده‌آل برقرار است

جمع‌بندی

دانشگاه‌های دندانپزشکی استرالیا به دلیل ارائه آموزش با کیفیت بالا شناخته شده‌اند و دوره‌های تحصیلی دندانپزشکی آنها مطابق با استانداردهای بین‌المللی طراحی شده است. این کشور یک تجربه آموزشی غنی را برای افرادی که مایل به حرفه‌ای شدن در حرفه دندانپزشکی هستند ارائه می‌دهد. برنامه‌های تحصیلی دندانپزشکی در استرالیا معمولا آموزش جامعی را شامل دانش نظری و آموزش عملی بالینی فراهم می‌کنند. اگر تصمیم خود را برای تحصیل دندانپزشکی در استرالیا گرفته‌اید، توصیه می‌شود از راهنمایی و مشاوره کارشناسان موسسه رویال مهاجرت بهره لازم را ببرید.

مبتنی بر کامپیوتر است که طیفی از مهارت‌های شناختی و غیرشناختی مرتبط با حرفه‌های بهداشتی را ارزیابی می‌کند و شامل پنج بخش است.

سؤالات متداول

1- هزینه دوره‌های تحصیلی دندانپزشکی در استرالیا برای دانشجویان بین‌المللی چقدر است؟

متوسط هزینه دوره‌های تحصیلی دندانپزشکی در استرالیا برای دانشجویان بین‌المللی از 56000 دلار استرالیا تا 97000 دلار در سال متغیر است.

2- آیا برای پذیرش در رشته دندانپزشکی در استرالیا نیاز به شرکت در آزمون ورودی دارید؟

دانشگاه‌های دندانپزشکی استرالیا از دانشجویان بین‌المللی می‌خواهند که در آزمون‌های پذیرش مانند DAT، GAMSAT، UCAT یا BMAT را به‌عنوان پیش‌نیاز پذیرش شرکت کنند.

3- آیا بورسیه‌های دندانپزشکی کل هزینه تحصیل رشته دندانپزشکی در استرالیا را پوشش می‌دهد؟

پوشش بورسیه متفاوت است، اما بسیاری از بورسیه‌ها تا حدی هزینه‌های تحصیل، هزینه‌های زندگی و بیمه درمانی را پوشش می‌دهند. در این راستا بررسی دقیق شرایط و ضوابط هر بورسیه مهم است.

4- آزمون ورودی UCAT چیست؟

UCAT یک آزمون

مقالات مرتبط

زندگی در استرالیا

زندگی در استرالیا

استرالیا، سرزمینی پرآوازه است که با تنوع فرهنگی، طبیعت آرام‌بخش و زیرساخت‌های پیشرفته، جذابیت زندگی را برای ساکنانش فراهم می‌کند. این کشور، با جمعیت متنوع …

بورسیه تحصیلی استرالیا

بورسیه تحصیلی استرالیا

بورسیه‌های تحصیلی استرالیا، به‌عنوان یکی از مهمترین فرصت‌های تحصیلی بین‌المللی، به دانشجویان از سراسر جهان امکان می‌دهد تا به‌صورت رایگان در دانشگاه‌های معتبر و برجسته‌ …

دانشگاه های استرالیا

دانشگاه های استرالیا

دانشگاه‌ های استرالیا از جمله مهم‌ترین مراکز آموزش عالی جهان محسوب می‌شوند. با تاریخچه‌ای بیش از یک قرن، این دانشگاه‌ها به‌عنوان مراکزی برای ارائه آموزش …

مشاغل مورد نیاز استرالیا

مشاغل مورد نیاز استرالیا

استرالیا بازار کار پویا و گسترده‌ای دارد که نیازمند متخصصان و کارگران ماهر از انواع حرفه‌ها است. هر حوزه‌ای از مشاغل در استرالیا، از مهندسان …

سرمایه گذاری در استرالیا

سرمایه گذاری در استرالیا

سرمایه ‌گذاری در استرالیا به‌عنوان یکی از کشورهای جذاب و مهاجر‌پذیر جهان، بهترین انتخاب محسوب می‌شود. با اقتصاد پایدار و بازارهای مالی پویا، استرالیا به …

ثبت شرکت در استرالیا

ثبت شرکت در استرالیا

ایالت‌های استرالیا، نقشی حیاتی در توسعه کلی کشور ایفا می‌کنند و عمدتا به‌دلیل کمبود جمعیت به سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی روی آورده‌اند.اخیرا، این کشور در فرصت‌های …

تابعیت و شهروندی استرالیا

تابعیت و شهروندی استرالیا

تابعیت و شهروندی یک کشور، از مهم‌ترین عناصر هویت و تعلقات اجتماعی افراد در جوامع مدرن محسوب می‌شوند. استرالیا، کشوری با تاریخ و فرهنگ بسیار …

تحصیل دندانپزشکی در استرالیا

تحصیل دندانپزشکی در استرالیا

تحصیل دندانپزشکی در استرالیا، تجربه‌ای چالش برانگیز و در عین حال ارزشمند است. این کشور، به‌دلیل سیستم آموزشی باکیفیت و فناوری پیشرفته دندانپزشکی به مقصدی …

خرید ملک در استرالیا

خرید ملک در استرالیا

استرالیا به‌عنوان یکی از کشورهای توسعه‌یافته و پرطرفدار جهان، بهترین مقصد برای سرمایه‌گذاری در بخش مسکن است. با وجود مناظر طبیعی زیبا، زیرساخت‌های پیشرفته، سیستم …

تحصیل پزشکی در استرالیا

تحصیل پزشکی در استرالیا

تحصیل در حوزه پزشکی در استرالیا، یکی از مسیرهای جذاب و پرفراز و نشیب است که جوانان از سرتاسر جهان به‌دنبال آن هستند. استرالیا، با …

مهاجرت کاری به استرالیا

مهاجرت کاری به استرالیا

مهاجرت کاری به استرالیا، تصمیم مهمی است که نیاز به بررسی و برنامه‌ریزی دقیق دارد. این کشور، به‌دلیل اقتصاد قوی، فرصت‌های شغلی متنوع و کیفیت …

وکیل مهاجرت استرالیا

وکیل مهاجرت استرالیا

استرالیا، به‌عنوان یکی از مقاصد محبوب مهاجرتی، همواره پذیرای افراد جویای زندگی بهتر و فرصت‌های جدید بوده است. اما پیچیدگی‌های فرآیند مهاجرت، اعم از قوانین …

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان مهاجرت