تحصیل دندانپزشکی در آلمان
تیم نویسندگان رویال مهاجرت اکتبر 25, 2023

تحصیل دندانپزشکی در آلمان

دوره‌های دندانپزشکی در آلمان به دلیل آموزش دقیق و باکیفیت، متقاضیان زیادی دارند. مدت زمان رشته دندانپزشکی در دانشگاه های کشور آلمان، حدود 6 سال است و در این مدت، دانشجویان دانش نظری و تجربه عملی خود را تکمیل می‌کنند. پس از اتمام تحصیل دندانپزشکی در آلمان، متقاضیان می‌توانند چه در آلمان و چه در دیگر کشورهای پیشرفته کار کنند. دندانپزشکی جزء مشاغل پردرآمد در جهان محسوب می‌شود.
درخواست فوری مشاوره

  درخواست فوری مشاوره

    
   تعداد دانشگاه های دندانپزشکی در آلمان72 دانشگاه
   تعداد دانشجویان رشته دندانپزشکی در آلمان15674 نفر
   مدت زمان تحصیل در رشته دندانپزشکی در آلمان6 سال
   میانگین درآمد یک دندانپزشک در آلمان102 هزار و 620 یورو در سال

   مزایای تحصیل دندانپزشکی در آلمان

   تحصیل دندانپزشکی در آلمان یک گزینه مقرون‌به‌صرفه برای دانشجویان است. به دلیل شهریه پایین دانشگاه‌ها، کیفیت بالای آموزش و همچنین وجود امکانات مناسب، تقاضای زیادی برای مهاجرت تحصیلی به آلمان  وجود دارد. دانشگاه های دولتی آلمان رایگان هستند و تنها با پرداخت مبلغ کمی برای هر ترم می‌توانید در رشته دندانپزشکی فارغ‌التحصیل شوید. دیگر مزایای تحصیل دندانپزشکی در کشور آلمان عبارت‌اند از:‌
   • فرصت‌های شغلی فوق‌العاده بعد از فارغ‌التحصیلی در رشته دندانپزشکی
   • دوره‌های بی‌شمار و متنوع در رشته دندانپزشکی علاوه بر دروس دانشگاهی
   • آشنایی با فناوری‌های نوین پزشکی و دندانپزشکی در آلمان
   • کیفیت بالای دانشگاه‌های کشور آلمان در رشته‌های دندانپزشکی
   • درآمد بالای دندانپزشکان در آلمان

   دانشگاه های دندانپزشکی آلمان

   تحصیل در رشته دندانپزشکی مانند تحصیل پزشکی در آلمان بسیار پرطرفدار است. این کشور را می‌توان از قطب‌های اصلی در زمینه پزشکی و دندانپزشکی دانست. به همین دلیل، دانشگاه‌های بسیار معتبری برای این رشته در آلمان وجود دارند. در جدول زیر می‌توانید برترین دانشگاه های دندانپزشکی کشور آلمان و همچنین رتبه‌بندی آنها را مشاهده کنید:
   دانشگاه دندانپزشکیجهان ( بین ۱۴۳۱)اروپا (بین ۲۷۸۵)آلمان (بین ۳۶۹)
   دانشگاه پزشکی برلین۲۶۵۱۰۱۲۳
   دانشگاه ارلانگن نورنبرگ۱۸۱۵۸۱۲
   دانشگاه مونیخ۸۱۱۴۲
   دانشگاه فرایبورگ۱۵۳۴۷۹
   دانشگاه گوتینگن۱۴۲۴۱۶
   دانشگاه RWTH آخن۱۶۸۵۱۱۰
   دانشگاه مونستر۱۸۵۶۰۱۳
   دانشگاه هایدلبرگ۹۳۱۹۳
   دانشگاه کیل۲۹۵۹۸۲۲
   دانشگاه بن۱۳۵۳۷۵

   دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت و علوم ایران در آلمان

   اکثر دانشگاه های معتبر آلمان در زمینه پزشکی و دندانپزشکی، مورد تایید سازمان وزارت بهداشت و علوم ایران هستند. از سال تحصیلی ۲۰۲۳ نیز ۳ دانشگاه دیگر آلمان به این لیست اضافه شدند. این دانشگاه‌ها بالاترین امتیاز را طبق معیار امتیازدهی جهانی QS به خود اختصاص داده‌اند. در جدول زیر، برخی از دانشگاه‌های آلمان که معتبر و مورد تایید وزارت بهداشت و علوم ایران هستند، آورده شده‌اند:
   دانشگاهامتیاز در QS
   دانشگاه آلبرت لودویگز فرایبورگ۱۸۹
   دانشگاه کیل۵۲۱-۵۳۰
   دانشگاه توبینگن۱۸۹
   دانشگاه آزاد برلین۱۱۸
   دانشگاه ارلانگن نورنبرگ۳۴۰
   دانشگاه گوته فرانکفورت۳۲۸
   دانشگاه هومبولت برلین۱۳۱
   دانشگاه یوهانس گوتنبرگ۴۲۰
   دانشگاه یوستوس لیبیگ گیسن۴۹۰
   مؤسسه فناوری کارلسروهه۱۴۱
   دانشگاه فیلیپس ماربورگ آلمان۷۵۱-۸۰۰
   دانشگاه فنی برلین۱۵۸

   هزینه تحصیل دندانپزشکی در آلمان

   تحصیل در دانشگاه های دولتی آلمان تنها به زبان آلمانی انجام می‌شود و هزینه تحصیل در این دانشگاه‌ها تقریبا رایگان است. تنها مبلغی که برای تحصیل دندانپزشکی می‌پردازید، فقط سهمیه ترم است که از ۲۰۰ تا ۳۰۰ یورو در هر ترم متغیر است.چنانچه بخواهید در دانشگاه های خصوصی آلمان در رشته دندانپزشکی تحصیل کنید، باید بین 5700 تا 15500 یورو شهریه بپردازید. برای هزینه های زندگی در آلمان به صورت دانشجویی نیز باید حدود 900 یورو در ماه اختصاص دهید. در جدول زیر هزینه تحصیل دندانپزشکی در برخی از دانشگاه های آلمان در رشته دندانپزشکی را مشاهده می‌کنید:
   نام دانشگاههزینه هر ترم
   دانشگاه بن۳۲۳ یورو
   دانشگاه لایپزیش۳۵۰ تا ۵۰۰ یورو
   دانشگاه مونیخ۱۴4 یورو
   دانشگاه برمن775 یورو
   دانشگاه لایپزیش418 یورو
   دانشگاه هایدلبرگ3665 یورو
   دانشگاه درسدن3232 یورو
   دانشگاه ماینتس1084 یورو
   دانشگاه RWTH آخن (تحصیل به زبان انگلیسی)7500 یورو

   هزینه تحصیل دندانپزشکی در آلمان بدون آزمون

   اغلب دانشگاه های دولتی و مطرح آلمان از متقاضیان تحصیل دندانپزشکی، آزمون ورودی می‌گیرند. چنانچه بخواهید بدون آزمون تحصیل کنید، باید به سراغ دانشگاه های خصوصی بروید. البته برخی از دانشگاه های دولتی نیز آزمون ورودی ندارند و دانشجویان را بر اساس ریز نمرات و معدل دیپلم انتخاب می‌کنند. هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی در دانشگاه های خصوصی آلمان 5700 تا 15500 یورو در هر ترم است.هزینه تحصیل دندانپزشکی در آلمان بدون آزمون

   شرایط تحصیل دندانپزشکی در آلمان

   همان‌طور که اشاره شد، اغلب دانشگاه های آلمان از متقاضیان رشته دندانپزشکی آزمون ورودی می‌گیرند. یکی از شروط برای تحصیل رشته دندانپزشکی در آلمان، شرکت در این آزمون و کسب نمره بالا از آن است. دیگر شرایط عبارت‌اند از:
   • باید مدارک تحصیلی قبلی خود را بر اساس معیارهای دانشگاه های دندانپزشکی آلمان معادل‌سازی کنید. در صورت به رسمیت شناخته نشدن مدارک شما از سوی دانشگاه، می‌توانید یک دوره یک ساله را در کالج بگذرانید. برای ورود به این دوره باید دانش زبان آلمانی شما در سطح B1 باشد.
   • دانشگاه های دندانپزشکی آلمان تنها 5 درصد از ظرفیت خود را به دانشجویان غیر اتحادیه اروپا اختصاص می‌دهند. به همین دلیل، فضا به شدن رقابتی است و باید نمرات بالایی در دروسی مانند زیست‌شناسی و شیمی کسب کرده باشید.
   • برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در آلمان باید سطح زبان آلمانی شما بالا باشد. اغلب دانشگاه‌ها از شما می‌خواهند مدرک C1 زبان آلمانی ارائه دهید.

   شرایط سنی تحصیل دندانپزشکی در آلمان

   برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در آلمان، شرایط سنی خاصی اعلام نشده است. در برخی موارد، ممکن است افراد بالای ۲۶ سال در آزمون ورودی دندانپزشکی رد شده باشند؛ اما امتیاز آزمون در این امر بسیار حائز اهمیت است. به‌طور کلی، بهتر است از زمانی که دیپلم خود را دریافت کردید تا زمانی که اقدام به تحصیل در دانشگاه های آلمان می‌کنید، زمان زیادی نگذشته باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، بهتر است از وکیل مهاجرت به آلمان مشاوره دریافت کنید.

   شرط معدل برای تحصیل دندانپزشکی در آلمان

   دانشگاه های آلمان در رشته‌های دندانپزشکی و پزشکی کمی بیشتر از دیگر رشته‌ها سخت‌گیری می‌کنند. یکی از شرایطی که برای تحصیل دندانپزشکی در آلمان در نظر گرفته‌اند، شرط معدل دیپلم و معدل دوره کالج است. حداقل معدل مورد قبول در دانشگاه های آلمان، نمره ۱۷ است. چنانچه نمره کالج بالایی دریافت کرده باشید، اما معدل دیپلم شما پایین باشد، شانس ورود به این رشته را از دست خواهید داد.

   مدت زمان تحصیل دندانپزشکی در آلمان

   مدت زمان تحصیل دندانپزشکی در کشور آلمان تقریبا ۵ تا ۶ سال است. این مدت زمان حدودا شامل ۱۰ تا ۱۲ ترم تحصیلی است و در دو دوره برگزار می‌شود. اولین دوره حدودا ۴ تا ۵ ترم خواهد بود و شامل دروس عمومی مانند زیست‌شناسی، جانورشناسی، فیزیک و شیمی است. چنانچه دانشجو در دوره اولیه موفقیت لازم را به دست آورد، وارد مرحله دوم و دوره اصلی می‌شود.دوره دوم شامل سمینارها، دروس آزمایشگاهی، سخنرانی‌ها و سایر موارد است. بعد از اتمام این دوره، دانشجو در موسسات و مراکز درمانی، آموزش عملی را آغاز می‌کند. در پایان نیز مجددا آزمونی برگزار می‌شود تا دانشجویان تخصص خود را در زمینه ارتودنسی، جراحی دهان و دندان و … انتخاب کنند.

   آزمون ورودی دندانپزشکی در آلمان

   اغلب کسانی که قصد دارند در رشته‌های حوزه پزشکی (مانند دندانپزشکی) در آلمان تحصیل کنند، باید در آزمون ورودی دانشگاه‌ها شرکت کنند. بررسی صلاحیت علمی متقاضیان تحصیل در رشته‌های پزشکی در آلمان، از طریق آزمون‌هایی مانند TestAS و TMS یا Mediziner انجام می‌شود. دلیل برگزاری این آزمون‌ها، ظرفیت محدود دانشگاه‌ها و تعداد بالای متقاضیان است. متقاضیان برای ورود به دانشگاه باید در آزمون‌های ورودی، امتیازات بالایی کسب کنند.

   بورسیه دندانپزشکی در آلمان

   با اینکه تحصیل دندانپزشکی در آلمان به زبان آلمانی رایگان است، اما همچنان بورسیه‌هایی نیز برای دانشجویان در نظر گرفته می‌شوند. از مهم‌ترین بورسیه‌ها برای تحصیل دندانپزشکی در آلمان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
   • بورسیه‌های DAAD: خدمات تبادل علمی آلمان (DAAD) بورسیه‌های تحصیلی مختلفی را برای دانشجویان خارجی، از جمله کسانی که در رشته دندانپزشکی و پزشکی تحصیل می‌کنند، ارائه می‌دهد.
   • بورسیه Deutschlandstipendium: این برنامه بورسیه توسط دولت آلمان و حامیان مالی خصوصی، به دانشجویان ممتاز داخلی و خارجی ارائه می‌شود. این بورسیه در ماه به اندازه 300 یورو از دانشجویان حمایت می‌کند.
   • بورسیه‌های بنیاد هاینریش بول: این بنیاد به دانشجویان خارجی که مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا را در دندانپزشکی یا پزشکی دنبال می‌کنند، بورسیه می‌دهد.
   • بورسیه‌های بنیاد فردریش ایبرت: این بنیاد برای دانشجویان با استعداد خارجی که در رشته پزشکی و دندانپزشکی در آلمان تحصیل می‌کنند، بورسیه تحصیلی ارائه می‌دهد. این بورسیه‌ها از دانشجویانی حمایت می‌کنند که سابقه تحصیلی خوبی دارند و فعالانه درگیر مسائل اجتماعی و سیاسی هستند.

   تحصیل رایگان دندانپزشکی در آلمان

   آلمان به ارائه برخی از مقرون‌به‌صرفه‌ترین و باکیفیت‌ترین دوره‌های دندانپزشکی در اروپا شهرت دارد. برخلاف دیگر کشورهای پیشرفته اروپایی مانند انگلیس، در دانشگاه های دولتی آلمان، شما فقط ملزم به پرداخت هزینه‌های اداری خواهید بود. به همین دلیل، افراد زیادی قصد مهاجرت تحصیلی به آلمان را دارند. این هزینه‌ها در هر ترم، حدود 200 تا 300 یورو برآورد می‌شود.برای این که بتوانید به صورت کاملا رایگان در آلمان تحصیل کنید، باید بورسیه بگیرید. اخذ بورسیه تحصیلی در رشته دندانپزشکی، منوط به سابقه تحصیلی و توانایی های علمی شما است.

   تحصیل دندانپزشکی در آلمان بدون آزمون

   برای تحصیل دندانپزشکی در آلمان حتما نباید در آزمون ورودی شرکت کرد. برخی از دانشگاه‌های آلمان از متقاضیان دندانپزشکی، آزمون ورودی نمی‌گیرند. این دانشگاه‌ها بیشتر روی ریز نمرات تحصیلی و معدل دیپلم فرد، تمرکز می‌کنند.تحصیل دندانپزشکی در آلمان بدون آزمون

   مدارک لازم برای اخذ پذیرش دندانپزشکی در آلمان

   موارد زیر مهم‌ترین مدارک برای دریافت پذیرش دندانپزشکی از دانشگاه های آلمان به‌حساب می‌آیند:
   • گواهی پایان تحصیل یا مدرک ورود به دانشگاه
   • ریز نمرات تحصیلی
   • رزومه به زبان آلمانی
   • عکس
   • کپی پاسپورت معتبر
   • رسید پرداخت هزینه‌های درخواست
   • مدارک بیمه درمانی در آلمان
   • رسید پرداخت هزینه ترم
   • شواهد ثبات مالی

   برترین کشورها برای تحصیل

   تحصیل در آلمان   تحصیل در کانادا   تحصیل در ترکیه   تحصیل در فرانسه   تحصیل در انگلستان    تحصیل در سوئد   تحصیل در مجارستان تحصیل در اسپانیا تحصیل در دانمارک تحصیل در اتریش تحصیل در ایتالیا تحصیل در آمریکا تحصیل در هلند

   تحصیل تخصص دندانپزشکی در آلمان

   کسانی که قصد مهاجرت به آلمان و گذراندن دوره‌های تخصص دندانپزشکی را دارند، باید در وهله اول مدرک عمومی دندانپزشکی خود را در کشور آلمان معادل‌سازی کنند. دوره‌های تخصص دندانپزشکی در آلمان در حدود 4 سال زمان می‌برند و کاملا رایگان هستند. این دوره‌ها در محیط‌های کلینیکال برگزار می‌شوند.دانشجویان باید پروانه مطب، دانشنامه دوره دندانپزشکی، سابقه کار و مدرک زبان آلمانی (B2 یا C1 با توجه به دانشگاه) را ارائه کنند. متقاضیان باید در آزمون معادل‌سازی مدارک نیز شرکت کنند. فراموش نکنید که برای گذراندن دوره تخصص دندانپزشکی در آلمان باید به زبان آلمانی تسلط داشته باشید.

   کار حین تحصیل در رشته دندانپزشکی در آلمان

   دانشجویان ایرانی در حین تحصیل دندانپزشکی در آلمان می‌توانند 120 روز کامل یا 240 روز به صورت پاره وقت کار کنند. نکته اصلی این جا است که کار شما نباید به صورت خوداشتغال باشد. دانشجویانی که مایل به کار بیشتر هستند، باید از Agentur für Arbeit (آژانس کار فدرال) و Ausländerbehörde (دفتر اتباع خارجی) اجازه بگیرند. شانس پذیرش برای ساعات بیشتر کار بستگی به بازار کار دارد. دانشجویان در مناطق کم اشتغال، امکان بهتری برای دریافت مجوز دارند.اگر دانشجویی در حین زندگی در آلمان به عنوان دستیار تحصیلی کار کند، محدودیتی برای روزهای کاری او وجود نخواهد داشت. با این حال، این دانشجویان همچنان موظف‌ هستند به دفتر اتباع خارجی اطلاع دهند. دستیار دانشجو بودن مستلزم کار برای یک دانشگاه آلمانی در برابر دریافت کمک هزینه است.دانشجویان در آلمان می‌توانند در دسته‌های زیر کار کنند:

   مشاغل کوچک

   کار در مشاغل کوچک، نوعی شغل پاره وقت محسوب می‌شود. در مشاغل کوچک، دانشجویان تا 450 یورو در هر ماه درآمد دارند. آن‌ها باید تقریبا 11 ساعت در هفته یا 47 ساعت در ماه، تحت این سیستم کار کنند. دانشجویان ملزم به پرداخت مالیات یا بیمه تامین اجتماعی نخواهند بود.

   مشاغل متوسط

   درآمد مشاغل متوسط یا میدی جاب، بیشتر از مشاغل کوچک و کمتر از یک شغل تمام وقت است. درآمد این دسته بین 450 یورو تا 1300 یورو برآورد می‌شود. در مشاغل متوسط، دانشجویان باید مبلغ کمی را به بیمه اجتماعی پرداخت کنند. آن‌ها همچنین به‌طور کامل تحت پوشش بیمه درمانی، مراقبت‌های پرستاری، مستمری و مزایای بیکاری قرار می‌گیرند. علاوه بر این، دانشجویان مستحق تعطیلات و مرخصی استعلاجی هستند. با این حال، برای حفظ بیمه درمانی دانشجویی، دانشجویان مجاز به کسب درآمد فقط تا سقف 850 یورو در ماه هستند.

   دانشجوی شاغل

   در واژه‌نامه آموزش عالی، عبارت «دانشجوی شاغل» به کسانی اطلاق می‌شود که عمدتا در حین تحصیل به صورت پاره وقت کار می‌کنند. اینگونه دانشجویان، مجاز به کار با قرارداد دانشجویی نیستند. دانشجویان می‌توانند در یک شرکت یا رشته مرتبط با تحصیل خود کار کنند.کار حین تحصیل در رشته دندانپزشکی در آلمان

   درآمد دندانپزشکان در آلمان

   یک دندانپزشک به‌طور متوسط در آلمان معمولا حدود 102 هزار و 620 یورو در سال درآمد دارد. حقوق دندانپزشکان بر اساس تجربه، موقعیت مکانی، مهارت‌ها و جنسیت فرد متفاوت است. بر اساس آمار وب‌سایت worldsalaries.com میانگین درآمد دندانپزشک ها در آلمان بر اساس تجربه به این ترتیب است:
   • تا 2 سال سابقه حدود 55 هزار و 140 یورو
   • 2 تا 5 سال سابقه حدود 72 هزار 380 یورو
   • 5 تا 10 سال سابقه حدود 105 هزار و 940 یورو
   • 10 تا 15 سال سابقه حدود 128 هزار و 900 یورو
   • 15 تا 20 سال سابقه حدود 143 هزار و 200 یورو
   • بالای 20 سال سابقه حدود 152 هزار و 300 یورو

   اقامت آلمان از طریق تحصیل دندانپزشکی

   پس از مهاجرت به آلمان و اتمام دوره تحصیل دندانپزشکی در این کشور، باید مجوز دندانپزشکی عمومی یا تخصص خود را دریافت کنید. تا این جا، اقامت شما بر اساس ویزای تحصیلی بوده است و از این به بعد باید نوع اقامت خود را به اقامت کاری تبدیل کنید. برای این منظور باید پس از فارغ‌التحصیلی، از یک کلینیک یا بیمارستان پیشنهاد کار داشته باشید. چنانچه به سرعت کار پیدا نکردید، می‌توانید برای ویزای جستجوی کار آلمان که مدت زمان آن 6 ماه است، درخواست دهید.ایرانیان برای کار در آلمان باید مجوز کار داشته باشند. درخواست مجوز کار برای شما باید از سوی کارفرما انجام شود. پس از اخذ اقامت و تمدید آن، بعد از چند سال می‌توانید اقامت دائم این کشور را به دست آورید. 8 سال پس از دریافت اقامت دائم نیز می‌توانید برای تابعیت آلمان درخواست دهید.پس از گذراندن دوره‌های دندانپزشکی در آلمان، فارغ‌التحصیلان آینده شغلی مناسبی خواهند داشت که عبارت‌اند از:
   • دندانپزشکی در مطب یا بیمارستان‌های خصوصی: حقوق اولیه دندانپزشکان در آلمان از 45000 تا 60000 یورو در سال متغیر است.
   • دندانپزشکی در بیمارستان‌های دولتی: دندانپزشکان می‌توانند به عنوان کارمند در بیمارستان‌ها یا مراکز پزشکی کار کنند. حقوق دندانپزشکان بیمارستان می‌تواند از 45000 تا 80000 یورو در سال متغیر باشد.
   • پژوهش و دانشگاه: حقوق اولیه ممکن است حدود 40 هزار تا 50 هزار یورو در سال باشد و محققان یا اساتید ارشد ممکن است سالانه 70 هزار تا 100 هزار یورو یا بیشتر درآمد داشته باشند.
   • کار در سازمان‌های بهداشت عمومی: حقوق در حوزه بهداشت عمومی با توجه به سطح مسئولیت و تجربه می‌تواند از 40 هزار یورو تا 70 هزار یورو در سال متغیر باشد.
   • کار در صنعت داروسازی: دندانپزشکان می‌توانند در صنعت داروسازی در سمت‌هایی مانند مشاوران پزشکی، محققان بالینی یا متخصصان ایمنی دارو کار کنند. موقعیت‌های ابتدایی ممکن است حقوقی در حدود 40 هزار تا 60 هزار یورو در سال ارائه دهند؛ در حالی که متخصصان باتجربه، بیش از 70 هزار یورو درآمد دارند.

   جمع‌بندی

   یکی از رشته‌های پرتقاضا در دانشگاه‌های کشور آلمان، دندانپزشکی است. دندانپزشکان در آلمان حتی از پزشکان نیز درآمد بیشتری دارند. متوسط درآمد دندانپزشکان در آلمان حدود 102 هزار یورو در سال است. اغلب دانشگاه‌های دولتی و مطرح در آلمان از متقاضیان دندانپزشکی آزمون ورودی می‌گیرند. تحصیل دندانپزشکی در آلمان در دانشگاه‌های دولتی و به زبان آلمانی تقریبا رایگان است. مهم‌ترین نکته برای اخذ پذیرش دندانپزشکی از دانشگاه‌های کشور آلمان، داشتن نمرات بالا در دوره دیپلم است.

   سؤالات متداول

   تحصیل دندانپزشکی در آلمان 6 سال طول می‌کشد.

   بله دانشگاه‌های زیادی در آلمان مانند کیل، توبینگن و… مورد تایید وزارت بهداشت و علوم ایران قرار دارند.

   اغلب دانشگاه‌های دولتی آلمان از متقاضیان آزمون ورودی می‌گیرند. برخی دانشگاه‌ها مانند دانشگاه‌های خصوصی شرط شرکت در آزمون ورودی ندارند.

   اتمام دوره تخصص دندانپزشکی در آلمان 4 سال طول می‌کشد.

   دندانپزشکان در آلمان به‌طور میانگین 102 هزار و 620 یورو در سال درآمد دارند.

   مقالات مرتبط

   وکیل مهاجرت به آلمان

   وکیل مهاجرت آلمان

   آلمان یکی از کشور های مناسب برای مهاجرت می باشد که دارای شرایط مناسبی برای تحصیل و زندگی است. امروزه متقاضیان زیادی قصد مهاجرت به …

   تحصیل در کالج های آلمان

   کالج های آلمان

   کشور آلمان به دلیل برخورداری از سیستم آموزشی قوی و امکانات سطح بالا در این زمینه، همواره مورد توجه بسیاری از دانشجویان در سراسر دنیا …

   خرید خانه در آلمان

   خرید خانه در آلمان

   کشور آلمان یکی از پیشرفته ترین کشور های جهان به شمار می رود و به عنوان قطب اقتصادی و صنعتی اروپا شناخته شده است. سالانه …

   تحصیل دندانپزشکی در آلمان

   تحصیل دندانپزشکی در آلمان

   دوره‌های دندانپزشکی در آلمان به دلیل آموزش دقیق و باکیفیت، متقاضیان زیادی دارند. مدت زمان رشته دندانپزشکی در دانشگاه های کشور آلمان، حدود 6 سال …

   آوسبیلدونگ آلمان

   آوسبیلدونگ آلمان

   مهاجرت به کشور آلمان از طریق اوسبیلدونگ یکی از روش‌های محبوب مهاجرت به این کشور است. اوسبیلدونگ یک دوره آموزشی و کارآموزی دو تا سه …

   کار آفرینی در آلمان

   ویزا کارآفرینی در آلمان

   آلمان به عنوان یکی از صنعتی ترین کشورهای دنیا، بخش مهمی از پیشرفت های خود را مدیون سرمایه گذاری در زمینه های مختلف کاری و …

   مهاجرت کاری به آلمان

   مهاجرت کاری به آلمان

   آلمان به عنوان مهم ترین قطب صنعتی در قاره اروپا و جهان شناخته می شود و کشوری وسیع در قلب اروپا می باشد. این کشور …

   انواع بیمه در آلمان

   بیمه در آلمان

   متقاضیانی که از هر روش اخذ اقامت به کشور آلمان مهاجرت می کنند، باید از انواع بیمه های این کشور استفاده کنند. در واقع زندگی، …

   هزینه و شرایط زندگی در آلمان در سال 2023

   زندگی در آلمان

   اگر قصد مهاجرت به آلمان را دارید، یکی از اولین سوالاتی که ذهن شما را به خود مشغول می کند، این است: "آیا درآمدم در …

   دانشگاه های آلمان

   دانشگاه های آلمان

   آلمان دارای بیش از 425 دانشگاه و مرکز آموزش عالی است که شامل دانشگاه‌ها، مدارس فنی، هنری، مذهبی، مدیریتی و… می‌شوند. این مراکز آموزشی در …

   تحصیل پزشکی در آلمان

   تحصیل پزشکی در آلمان

   یکی از محبوب‌ترین مقاصد برای تحصیل پزشکی در جهان، آلمان است. هزینه‌های اندک دانشگاه‌ها و همچنین سطح بالای آموزشی و فناوری باعث شده‌اند آلمان هدف …

   تحصیل در مدارس آلمان

   تحصیل در مدارس آلمان

   آلمان یکی از کشور های برتر در زمینه آموزش و تحصیل می باشد که سالانه متقاضیان زیادی به دنبال اخذ پذیرش و مهاجرت تحصیلی به …

   تحصیل در مقطع دکتری در آلمان

   تحصیل در مقطع دکتری در آلمان

   کشور آلمان از نظر کیفیت آموزش عالی و زیرساخت های پژوهشی، دارای جایگاه مناسبی می باشد و همواره مورد توجه بسیاری از دانشجویان سراسر دنیا …

   نحوه اخذ جاب آفر آلمان

   جاب آفر آلمان

   آلمان به عنوان یکی از قدرت های اقتصادی جهان؛ برای افرادی که در جستجوی شغل هستند مقصدی بسیار ایده آل به شمار می رود. به …

   شهروندی و اخذ تابعیت آلمان

   شهروندی و تابعیت آلمان

   آلمان از بهترین کشور های اروپایی برای کار و زندگی به شمار می رود و از شرایط اقتصادی خوبی برخوردار است. همچنین این کشور دارای …

   ثبت شرکت در آلمان

   ثبت شرکت در آلمان

   ثبت شرکت در کشور های خارجی پیشرفته، یکی از محبوب ترین روش ها برای سرمایه گذاری محسوب می شود. ثبت شرکت در آلمان در میان …

   حقوق پناهندگی در آلمان

   حقوق پناهندگی در آلمان

   کشور آلمان یکی از قوی ترین اقتصاد های دنیا به شمار می رود و سالانه مهاجران زیادی را به خود جذب می کند. افرادی که …

   حقوق و مزایای کار در کشور آلمان

   حقوق و دستمزد در آلمان

   از مهم ترین موارد مربوط به مهاجرت کاری به آلمان اطلاع از میزان حقوق و درآمد در این کشور است. در سال های اخیر بسیاری …

   ویزای جاب سیکر آلمان

   ویزای جاب سیکر آلمان

   آلمان یکی از کشور هایی است که پایین ترین نرخ بیکاری را در جهان دارد و دارای فرصت های شغلی فراوانی می باشد. این مسئله …

   لیست جامع بورسیه های تحصیلی دانشگاه های آلمان

   بورسیه تحصیلی آلمان

   کشور آلمان به دلیل داشتن دانشگاه های معتبر در سطح جهانی و اعتبار مدرک این دانشگاه ها، به یکی از محبوب ترین مقاصد تحصیلی برای …

   ویزای خودحمایتی آلمان

   ویزای خود حمایتی آلمان

   کشور آلمان یکی از بهترین و ارزان ترین مقاصد مهاجرتی برای متقاضیان بین المللی و از جمله ایرانی ها است. این کشور با دارا بودن …

   مهاجرت کادر درمان به آلمان

   مهاجرت کادر درمان به آلمان

   آلمان یکی از محبوب ترین کشور های جهان است و سالانه افراد زیادی برای مقاصد کاری، تحصیلی و سرمایه گذاری اقدام به مهاجرت به این …

   مشاغل مورد نیاز آلمان

   مشاغل مورد نیاز آلمان

   سال‌های زیادی است که کشور آلمان به دلیل پیری جمعیت و کاهش نیروی کار، سیاست جذب نیروهای جوان و متخصص خارجی را در پیش گرفته …

   کاریابی در آلمان

   کاریابی در آلمان

   آلمان یکی از کشور های قدرتمند در اتحادیه اروپا می باشد و به عنوان قطب صنعتی اروپا و جهان شناخته شده است. این کشور دارای …

   نظر خود را بنویسید

   نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   مشاوره رایگان مهاجرت