ویزای خودحمایتی آلمان
رویال مهاجرت فوریه 14, 2023

ویزای خود حمایتی آلمان

کشور آلمان یکی از بهترین و ارزان ترین مقاصد مهاجرتی برای متقاضیان بین المللی و از جمله ایرانی ها است. این کشور با دارا بودن بالاترین کیفیت زندگی در میان کشورهای اروپایی، وجود فرصت های شغلی متنوع و بالا بودن سطح درآمد و دستمزد برای بسیاری از متقاضیان ایرانی مقصد مهاجرتی ایده آل محسوب می شود. بر این اساس ما مشاوران رویال مهاجرت در این مقاله به ارائه اطلاعات لازم در مورد یکی از کم هزینه ترین روش های مهاجرت به این کشور یعنی اخذ ویزای خودحمایتی آلمان می پردازیم. با ما همراه باشید.

صفر تا صد ویزا خودحمایتی آلمان (تمکن مالی) با شرایط و هزینه در سال 2023

یکی از راحت ترین روش های اخذ اقامت کشور آلمان دریافت ویزا خودحمایتی آلمان است. ویزای خودحمایتی مختص متقاضیانی است که که در کشور خود دارای درآمد و حقوق بالا می باشند؛ طوری که با همین درآمد می توانند در کشور آلمان زندگی کنند و توانایی تامین هزینه های زندگی خود را دارند. ویزای خودحمایتی آلمان مزایای فراوانی از جمله امکان اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزندان و همچنین امکان اخذ اقامت این کشور برای خانواده را دارد. ویزای خودحمایتی کشور آلمان برای متقاضیانی مناسب است که دارای شرایط مالی بسیار خوبی هستند و می توانند به دولت آلمان ثابت کنند که بدون کار و اشتغال می توانند در این کشور اقامت کنند و همه هزینه های زندگی خود و همراهان خود را تامین کنند. از مهم ترین شرایط اخذ ویزای خود حمایتی آلمان می توان به عدم نیاز به ارائه مدرک زبان آلمانی و عدم محدودیت سنی اشاره کرد. هزینه های اخذ ویزای خود حمایتی آلمان بر اساس درآمد ماهانه و سپرده گذاری در بانک های معتبر آلمان می باشد که در ادامه به ارائه آن ها خواهیم پرداخت.

ویزای تمکن مالی یا ویزای خود حمایتی آلمان چیست؟

متقاضیان از روش های مختلف می توانند برای مهاجرت به آلمان اقدام نمایند که یکی از این روش ها سرمایه گذاری است. ویزای خود حمایتی کشور آلمان از نوع ویزای سرمایه گذاری اما بدون نیاز به سرمایه و فقط با اثبات دارا بودن تمکن مالی کافی است. ویزای تمکن مالی یا ویزای خود حمایتی یکی از کم هزینه ترین ویزاها در میان کشورهای اروپایی است. متقاضیان با دریافت این ویزا می توانند در همه کشورهای عضو پیمان شینگن اقامت و زندگی کنند. متقاضیان با اخذ ویزای تمکن مالی آلمان حق کار و اشتغال در این کشور را ندارند؛ در واقع این متقاضیان با ارائه اسناد و گواهی های مالی ثابت کرده اند که با دارا بودن درآمد ماهانه نیاز به کار ندارند. ویزای تمکن مالی آلمان برای متقاضیانی مناسب است که قصد زندگی در کشور آلمان به همراه خانواده را دارند و نیاز به کار و اشتغال برای تامین هزینه های زندگی ندارند.

برترین کشورها برای مهاجرت

مهاجرت به آلمان   مهاجرت به کانادا  مهاجرت به ترکیه   مهاجرت به فرانسه   مهاجرت به انگلستان  مهاجرت به اسپانیا  مهاجرت به سوئد  مهاجرت به دانمارک  مهاجرت به اتریش مهاجرت به مجارستان مهاجرت به آمریکا مهاجرت به ایتالیا مهاجرت به هلند 

نحوه دریافت ویزای تمکن مالی کشور آلمان

نحوه دریافت ویزای تمکن مالی کشور آلمان مانند دیگر کشورهای اروپایی و عضو اتحادیه اروپا است. در این روش که ویزای بازنشستگی نیز نامیده می شود، متقاضی نیاز به انتقال همه سرمایه خود به کشور آلمان ندارد و فقط باید ثابت کند که با دارا بودن درآمد ماهانه کافی و سپرده در بانک های معتبر آلمان توانایی تامین هزینه های زندگی خود و همسر و فرزندان خود در مدت اقامت در آلمان را دارد و نیاز به کار کردن در این کشور ندارد. نحوه دریافت ویزای تمکن مالی برای همه کشورهای اروپایی یکسان است و تفاوت در میزان درآمد ماهانه به منظور اثبات تمکن مالی کافی است.

نحوه دریافت ویزای تمکن مالی آلمان

شرایط اخذ اقامت آلمان از طریق تمکن مالی

متقاضی اخذ اقامت آلمان از طریق تمکن مالی در مرحله اول باید ثابت کند که توانایی تامین هزینه های زندگی خود و خانواده خود در کشور آلمان را دارا می باشد. بدین منظور متقاضی باید مدارک و اسناد منابع مالی خود را در بانک های کشور خود ارائه دهد. خبر خوب این است که متقاضی نیاز به انتقال منابع مالی به کشور آلمان و یا سرمایه گذاری در این کشور ندارد و صرفا ارائه این اسناد و مدارک منابع مالی به اداره مهاجرت آلمان کافی است. مبلغ مورد نظر دولت آلمان برای تمکن مالی متقاضی به نرخ ارز دولتی محاسبه می شود. در این روش متقاضی نیاز به ارائه مدرک مهارت زبان آلمانی ندارد؛ اما دارا بودن آن یک امتیاز محسوب می شود و نکته مهم این که برای این روش اقامتی محدودیت سنی وجود ندارد. به منظور اخذ اقامت آلمان از طریق تمکن مالی ضروری است که متقاضی به همراه مدارک لازم، اجاره نامه محل اقامت خود و خانواده خود در کشور آلمان را ارائه دهد. پس از دریافت مجوز این نوع اقامت، زندگی مداوم و مستمر متقاضی در کشور آلمان الزامی نیست و متقاضی می تواند در کشورهای دیگر عضو پیمان شینگن نیز زندگی و سکونت کند. متقاضی و خانواده وی با اخذ این نوع اقامت اجازه کار در کشور آلمان را ندارند. اما متقاضی می تواند با انجام فرآیندهایی اقدام به خرید ملک و خانه و یا ثبت شرکت در آلمان و سرمایه گذاری کند. در واقع با این روش متقاضی به طور غیرمستقیم اقدام به درآمد زایی در کشور آلمان می کند.

مهم ترین معیارهای لازم برای اخذ ویزای خود حمایتی آلمان

ویزای خود حمایتی کشور آلمان یا ویزای بازنشستگی از آن نوع ویزاهای کم هزینه و راحتی است که متقاضیان می توانند برای اقامت در این کشور دریافت کنند. البته متقاضیان برای دریافت ویزای خود حمایتی کشور آلمان باید دارای معیارها و ملاک های ویژه ای باشند که مهم ترین آن ها شامل موارد زیر است:

 • متقاضی نیاز به هیچ گونه سرمایه گذاری در آلمان ندارد و فقط باید اثبات کند که دارای اوضاع و شرایط مالی خوبی است.
 • متقاضی باید در بازه زمانی یک سال به مدت 6 ماه در کشور آلمان حضور داشته باشد.
 • متقاضی با ارائه اسناد و گواهی های مالی معتبر باید دارا بودن درآمد کافی برای تامین هزینه زندگی در آلمان را اثبات کند.
 • متقاضی علاوه بر دارا بودن درآمد ماهانه باید دارای سپرده در بانک های معتبر آلمان باشد.

شرایط اخذ ویزای خود حمایتی آلمان

متقاضیان برای دریافت ویزای تمکن مالی یا ویزای خود حمایتی آلمان باید دارای شرایط لازم و مدارک مورد نیاز باشند. مهم ترین شرایط مهاجرت از طریق ویزا خودحمایتی به آلمان عبارت است از:

 • دارا بودن گواهی تمکن مالی کافی و اسناد مالی مبنی بر دارا بودن درآمد ماهانه کافی
 • دارا بودن گواهی عدم سوء پیشینه و سوابق جرم و جنایت
 • دارا بودن بیمه درمانی معتبر با پوشش بیمه ای مناسب از حدود 100 تا 300 یورو برای هر متقاضی
 • دارا بودن محل اقامت در آلمان (خریداری آپارتمان یا اجاره خانه)
 • دارا بودن مدرک زبان آلمانی
 • اقامت بیش از 183 روز در آلمان در بازه زمانی یک سال
 • عدم تابعیت یا شهروندی یکی از کشورهای اتحادیه اروپا EU، منطقه اقتصادی اروپا EEA و یا کشور سوئیس
 • عدم ریجکتی ویزای شینگن و یا عدم محدودیت در ورود به کشورهای اتحادیه اروپا
 • عدم ابتلا به بیماری های خطرناک مانند ایدز

اثبات دارا بودن تمکن مالی برای اخذ ویزای تمکن مالی آلمان

یکی از شرایط مهم برای اخذ ویزای خود حمایتی آلمان دارا بودن تمکن مالی کافی است. بدین منظور متقاضی باید با ارائه اسناد و گواهی های قانونی و معتبر اثبات کند که دارای درآمد ماهانه 1.500 تا 3.000 یورو می باشد. علاوه بر این میزان درآمد ماهانه، متقاضی باید ثابت کند که توانایی پرداخت هزینه های اجاره بهای محل اقامت و بیمه درمانی را نیز دارا می باشد.

روش های اثبات دارا بودن تمکن مالی برای اخذ ویزای تمکن مالی آلمان

متقاضی برای اثبات دارا بودن درآمد کافی می تواند اسناد و گواهی های مالی مختلف را ارائه دهد. تمکن مالی متقاضی باید از این منابع مالی و یا دارایی های دیگر در کشور متقاضی تامین شود. منبع درآمد چندان اهمیت ندارد اما دارا بودن درآمد منظم ماهانه برای تامین هزینه های زندگی متقاضی و خانواده وی در آلمان حائز اهمیت فراوانی است. متقاضی از روش های زیر می تواند دارا بودن درآمد ماهانه را اثبات کند:

 • درآمد حاصل از دورکاری در کشور متقاضی در زمان اقامت در آلمان
 • سرمایه گذاری های مختلف در کشور متقاضی و دریافت سود
 • دریافت سود سپرده بانکی در آلمان یا کشور متقاضی
 • اجاره خانه و ملک تجاری و مسکونی
 • کسب و کار تجاری در داخل کشور متقاضی
 • سود سهام شرکت ها و موسسه های مالی متقاضی
 • بیمه بازنشستگی در آلمان

دارا بودن سپرده بانکی برای اخذ ویزای تمکن مالی آلمان

متقاضی علاوه بر دارا بودن تمکن مالی کافی و درآمد ماهانه باید دارای پس انداز و سپرده بانکی در یک بانک معتبر آلمان باشد. این سپرده بانکی به متقاضی و خانواده وی اجازه می دهد تا بدون کمک از دولت آلمان و بدون مشکل هزینه های زندگی در مدت اقامت در آلمان را تامین کنند. به طور متوسط میزان سپرده بانکی برای متقاضی اصلی از حدود 15.000 تا 25.000 یورو و برای هر عضو خانواده شامل همسر و فرزندان از حدود 6.500 تا 10.000 یورو می باشد. این میزان سپرده باید در یک بانک معتبر در آلمان سپرده گذاری شود.

اثبات دارا بودن مدرک زبان آلمانی برای اخذ ویزای تمکن مالی

یکی از مدارک اصلی و مهم برای مهاجرت  به کشور آلمان دارا بودن مدرک مهارت زبان آلمانی است. متقاضی برای تعامل با جامعه آلمانی زبان این کشور نیازمند تسلط به زبان آلمانی می باشد. گرچه دارا بودن مدرک زبان انگلیسی تا حدودی می تواند به متقاضی کمک کند؛ اما دارا بودن مدرک زبان آلمانی و تسلط به این زبان در کشوری که چندان به زبان انگلیسی تسلط ندارند کمک فراوانی به متقاضی می کند. دارا بودن مدرک زبان آلمانی برای دریافت ویزای تمکن مالی کشور آلمان الزامی نیست؛ اما به عنوان یک امتیاز محسوب می شود و عامل مهمی در ایجاد ارتباط با جامعه آلمانی زبان است.

شرایط اخذ ویزای خودحمایتی آلمان

حداقل سرمایه برای اخذ ویزای تمکن مالی آلمان

متقاضی برای اثبات دارا بودن درآمد کافی ماهانه به منظور تامین هزینه های زندگی خود و خانواده خود باید مدارک و گواهی های مالی را ارائه دهد. متقاضی باید از یکی از روش های سود سپرده های بانکی، سود سهام شرکت ها، سرمایه گذاری در بورس، دریافت اجاره بهای خانه و ملک تجاری و مستمری بازنشستگی دریافت درآمد ماهانه را اثبات کند. حداقل درآمد ماهانه 1.500 تا 3.000 یورو در هر ماه برای اخذ این ویزای اقامت کشور آلمان الزامی است. متقاضی با ارائه دفترچه سپرده بانکی به همراه مدارک بانکی مبنی بر دریافت سود ماهانه و اسناد مالکیت خانه و ملک در کشور خود حداقل سرمایه لازم برای دریافت ویزای تمکن مالی کشور آلمان را اثبات می کند.

وکیل مهاجرت به آلمان از طریق خودحمایتی

متقاضیان برای سرمایه گذاری و اخذ اقامت خودحمایتی آلمان باید از شرایط و قوانین آن اطلاع داشته باشند. مشاور و وکیل مهاجرت به آلمان در رویال مهاجرت با آگاهی از قوانین و شرایط جدید سال 2023-2024 راهنمایی های لازم را به متقاضیان ارائه می دهند. با ارائه خدمات مشاوره ای  رویال مهاجرت متقاضیان واجد شرایط می توانند از مزایای اخذ اقامت آلمان با روش خودحمایتی از زیر مجموعه سرمایه گذاری برخوردار شوند. مشاوران این مجموعه خدمات مهاجرتی را ارائه می دهند که در کمتر موسسه مهاجرتی وجود دارد. به منظور بهره مندی از این خدمات مشاوره ای رایگان در مورد شرایط اخذ اقامت تمکن مالی آلمان همین حالا با مشاوران و کارشناسان ماهر و باتجربه ما تماس بگیرید.

مدارک لازم برای اخذ ویزای تمکن مالی آلمان

متقاضیان علاوه بر دارا بودن شرایط لازم برای دریافت ویزای تمکن مالی آلمان باید دارای مدارک لازم نیز باشند. همه مدارک باید به زبان آلمانی ترجمه شوند و دارای مهر رسمی از سازمان های معتبر و مربوط باشند. از مهم ترین مدارک لازم برای اخذ ویزای تمکن مالی آلمان موارد زیر را می توان نام برد:

 • مدارک لازم برای اثبات درآمد کافی و اثبات قانونی بودن منابع درآمد
 • مدارک و گواهی های مالیاتی، قراردادهای شرکتی، گواهی و مدارک بازنشستگی، مدارک شرکت های تجاری، گواهی های بانکی و دیگر مدارک اثبات کننده مالکیت، درآمد و منابع درآمد کافی متقاضی
 • اثبات روابط خانوادگی با ارائه گواهی و یا سند ازدواج یا طلاق، گواهی تولد فرزندان، گواهی پذیرش فرزند (فرزند خواندگی) و یا هر گونه تغییر رسمی در شناسنامه یا اوراق هویتی
 • اثبات دارا بودن مالکیت ملک مسکونی و تجاری و یا کسب و کار در کشور متقاضی
 • گواهی های سلامت پزشکی متقاضی
 • مدرک مهارت زبان آلمانی
 • پاسپورت با اعتبار کافی
 • عکس در اندازه عکس پاسپورت

مدارک لازم برای اخذ ویزای خودحمایتی آلمان

قوانین اخذ اقامت از طریق ویزا خود حمایتی آلمان

متقاضی با ارائه مدارک لازم و دارا بودن شرایط مورد نیاز می تواند برای اخذ ویزای خود حمایتی کشور آلمان اقدام کند. متقاضی با اخذ ویزای خود حمایتی یا تمکن مالی آلمان مجاز به دریافت مجوز اقامت یک ساله آلمان می باشد. ویزای اقامت تمکن مالی آلمان پس از تمام شدن یک سال مدت اعتبار تا 5 سال دیگر تمدید می شود؛ با این شرط که متقاضی توانایی تامین هزینه های زندگی خود و خانواده خود را در آلمان داشته باشد. اگر متقاضی در مدت زمان 5 سال اقامت در آلمان بدون هیچ مشکلی زندگی خود را تامین کند، می تواند برای اخذ مجوز اقامت دائم آلمان اقدام کند. از دیگر قوانین اخذ اقامت خودحمایتی آلمان می توان به اقدام برای ثبت شرکت و یا سرمایه گذاری در آلمان اشاره کرد؛ بدون اینکه متقاضی مجاز به کار و اشتغال باشد.

آیا امکان کار با اخذ ویزای تمکن مالی آلمان وجود دارد؟

متقاضی با ارائه اسناد و گواهی های مالی برای مهاجرت از طریق ویزای خودحمایتی به آلمان اثبات کرده است که بدون دارا بودن کار و اشتغال می تواند هزینه های زندگی خود و همراهان خود در آلمان را تامین کند. در واقع متقاضی با اثبات درآمد ماهانه کافی ثابت کرده است که نیاز به کار و اشتغال برای تامین هزینه های زندگی در کشور آلمان ندارد. بنابراین متقاضی مجاز به دریافت مجوز کار آلمان با دریافت ویزای تمکن مالی نمی باشد و حق کار در این کشور را ندارد. متقاضی می تواند از طریق خرید خانه و ملک و یا ثبت شرکت تجاری در آلمان به طور غیر مستقیم در این کشور به کار و اشتغال بپردازد.

آیا امکان تحصیل با اخذ ویزای تمکن مالی آلمان وجود دارد؟

یکی از مهم ترین مزایای دریافت ویزای اقامت خود حمایتی امکان تحصیل در آلمان به صورت رایگان در مدارس و دانشگاه های دولتی است. در واقع ویزای تمکن مالی محدودیتی از لحاظ تحصیلی برای متقاضی و فرزندان وی ندارد. متقاضی پس از دریافت ویزای تمکن مالی کشور آلمان و اخذ مجوز اقامت دائم این کشور می تواند برای تحصیل رایگان فرزندان خود در مدارس دولتی آلمان اقدام کند.

مزایا و معایب دریافت ویزا خود حمایتی آلمان

متقاضی با دریافت ویزای خود حمایتی آلمان از مزایای فراوانی در کشور آلمان برخوردار می شود. گرچه دریافت ویزای اقامت هر کشوری با مشکلات و معایبی نیز همراه است که در این بخش به ارائه چند مشکل بزرگ برای دریافت ویزای خودحمایتی کشور آلمان می پردازیم. از مهم ترین مزایای دریافت ویزای تمکن مالی یا خود حمایتی کشور آلمان موارد زیر را می توان نام برد:

مزایای دریافت ویزا خودحمایتی کشور آلمان

 • عدم نیاز به انتقال همه سرمایه متقاضی به کشور آلمان
 • امکان اخذ اقامت دائم آلمان
 • امکان اخذ تابعیت و شهروندی آلمان
 • امکان اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزندان متقاضی
 • امکان رفت و آمد و سفر بدون اخذ ویزا به کشورهای حوزه شینگن
 • امکان زندگی در یکی از باکیفیت ترین کشورهای جهان
 • امکان تحصیل در مدارس آلمان برای فرزندان زیر 18 سال
 • امکان سرمایه گذاری از طریق خرید خانه در آلمان و ملک
 • امکان برخورداری از خدمات بهداشتی و درمانی آلمان
 • امکان دریافت بیمه درمانی آلمان
 • عدم وجود محدودیت سنی برای متقاضی و اعضای خانواده وی
 • امکان اخذ ویزای اقامت کانادا و آمریکا و بسیاری از کشورهای برتر جهان
 • امکان دریافت پاسپورت معتبر آلمان
 • امکان برخورداری از حق و حقوق شهروندی آلمان با دریافت شهروندی

معایب اخذ ویزای خودحمایتی کشور آلمان

 • عدم امکان اخذ مجوز کار و اشتغال در آلمان
 • دارا بودن درآمد ماهانه در سطح زیاد
 • روند طولانی اخذ ویزای تمکن مالی کشور آلمان
 • امکان ریجکتی پرونده اخذ ویزای خود حمایتی کشور آلمان
 • کمبود ظرفیت برای صدور ویزای تمکن مالی کشورهای اروپایی و به ویژه آلمان

سخن آخر

در این مقاله در مورد شرایط اخذ ویزای تمکن مالی در آلمان اطلاعات جالبی ارائه شد و به این پرسش ها پاسخ داده شد که آیا امکان اخذ اقامت آلمان با ویزای تمکن مالی وجود دارد؟ و آیا متقاضی مجاز به کار و اشتغال در آلمان با اخذ ویزای تمکن مالی می باشد؟ علاوه بر این در مورد قوانین اخذ اقامت کشور آلمان و مزایا و معایب اخذ ویزای تمکن مالی در کشور آلمان توضیحات لازم ارائه شد. متقاضیان ایرانی برای سرمایه گذاری از روش های مختلف در آلمان می توانند با مشاوران و وکلای برجسته سایت رویال مهاجرت مشاوره کنند. وکیل و مشاوره مهاجرت به کشور آلمان موسسه مهاجرتی آوام با ارائه خدمات مشاوره ای رایگان شما را در مسیر سرمایه گذاری در کشور اروپایی آلمان تنها نمی گذارند.

سوالات متداول در مورد ویزای خود حمایتی آلمان

 1. ویزای خودحمایتی کشور آلمان برای چه متقاضیانی مناسب است؟

متقاضیانی که دارای شرایط مالی بسیار خوبی هستند و می توانند به دولت آلمان ثابت کنند که بدون کار و اشتغال می توانند در این کشور اقامت کنند و همه هزینه های زندگی خود و همراهان خود را تامین کنند.

 1. مدت زمان اعتبار ویزای تمکن مالی کشور آلمان چقدر است؟

متقاضی با اخذ ویزای خود حمایتی یا تمکن مالی آلمان مجاز به دریافت مجوز اقامت یک ساله آلمان می باشد که پس از تمام شدن یک سال مدت اعتبار تا 5 سال دیگر تمدید می شود.

 1. شرایط اخذ اقامت آلمان از طریق تمکن مالی چیست؟

 اگر متقاضی توانایی تامین هزینه های زندگی خود و خانواده خود را در آلمان برای 5 سال داشته باشد. می تواند برای اخذ مجوز اقامت دائم آلمان اقدام کند.

 1. آیا با اخذ ویزای تمکن مالی کشور آلمان امکان کار در این کشور وجود دارد؟

خیر. اما متقاضی می تواند اقدام به ثبت شرکت و یا سرمایه گذاری در خرید خانه و اجاره آن خانه کند.

 1. آیا امکان تحصیل با اخذ ویزای تمکن مالی آلمان وجود دارد؟

یکی از مهم ترین مزایای دریافت ویزای اقامت خود حمایتی آلمان امکان تحصیل رایگان فرزندان زیر 18 سال متقاضی در مدارس و دانشگاه های دولتی آلمان است.

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان مهاجرت