زندگی در ایتالیا
تیم نویسندگان رویال مهاجرت دسامبر 5, 2023

زندگی در ایتالیا

ایتالیا یک کشور مدیترانه‌ای زیبا است که زندگی در آن می‌تواند یک تصمیم عالی باشد. این کشور طبیعت مثال‌زدنی و تاریخ غنی دارد. ایتالیایی‌ها سهم قابل‌توجهی در هنر جهان، مد، معماری، سینما، اپرا، ادبیات و طراحی داشته‌اند. غذاهای ایتالیایی هم یکی از بهترین غذاهای دنیا محسوب می‌شود. کارشناسان ما در رویال مهاجرت اطلاعات جامعی در خصوص انواع روش‌های مهاجرتی به این کشور و زندگی در ایتالیا را در اختیارتان قرار می‌دهند.
جمعیت58 میلیون و پانصد
شاخص رفاه اجتماعی23 جهان
درخواست فوری مشاوره

  درخواست فوری مشاوره

   مزایای زندگی در ایتالیا به‌صورت موردی

   مهم‌ترین مزیت‌های زندگی در این کشور عبارتند از:
   • اقتصاد توسعه‌یافته، طیف گسترده‌ای از مزایای اجتماعی از جمله داروی رایگان برای شهروندان.
   • امکان سفر به‌راحتی در سراسر اروپا، شمال آفریقا و خاورمیانه .
   • شرایط آب‌وهوایی راحت، مناظر زیبا، دسترسی به دریا و کوه.
   • فرصت‌های باورنکردنی برای سفر، گردشگری و تفریح در طول سال.
   • میوه‌ها، سبزی‌ها و غذاهای دریایی ارزان‌قیمت.
   • دسترسی آزاد به آموزش، استانداردهای بالای آموزش و مورد تاییدبودن مدارک تحصیلی ایتالیایی در کشورهای پیشرو در اروپا و جهان و در نهایت امکان اخذ تابعیت ایتالیا.

   شرایط زندگی در ایتالیا

   اگر تصمیم خود را برای سفر تحصیلی، گردشگری و یا حتی کار به ایتالیا گرفته‌اید، باید از شرایط زندگی و هزینه‌های کشوری که به‌ناچار به آن خواهید رفت اطلاع داشته باشید. ایتالیا یکی از کشورهایی است که استانداردهای زندگی بسیار بالایی دارد. بر اساس آمارهای سازمان ملل متحد، میانگین استاندارد زندگی در ایتالیا طی 10 سال گذشته افزایش‌یافته است، اما اگر شما درآمد محدودی دارید، این امکان را دارید تا در جنوب ایتالیا زندگی کنید.ایتالیا در بخشی از زمینه‌های رفاهی در مقایسه با سایر کشورها در شاخص زندگی، عملکرد بهتری دارد. این کشور در سلامت، تعادل بین کار و زندگی و مشارکت مدنی عملکرد بهتر و از نظر درآمد، اشتغال، تحصیل، کیفیت محیطی، ارتباطات اجتماعی و رضایت از زندگی عملکرد کمتری دارد. پول وسیله مهمی برای دستیابی به استانداردهای زندگی بالاتر است. در ایتالیا، متوسط درآمد سرانه خالص  خانوارها 29431 دلار در سال خواهد بود که اندکی کمتر از میانگین OECD درنظرگرفته می‌شود. از نظر اشتغال، حدود 58 درصد از افراد 15 تا 64 ساله در ایتالیا دارای شغل هستند که کمتر از میانگین اشتغالOECD  است.

   هزینه زندگی در ایتالیا

   ازآنجایی‌که ایتالیا یکی از کشورهای بزرگ به‌حساب می‌آید، زندگی در آن تا حدودی گران خواهد بود؛ اما حقوق، دستمزد و درآمد متناسب با قیمت‌های این کشور است. بنابراین، شهروندان ایتالیایی در بسیاری از موارد در وضعیت ثبات می‌کنند.

   هزینه مسکن

   هزینه اجاره املاک برای زندگی در این کشور به منطقه و محل موردنظر شما بستگی دارد. در شهرهای بزرگ قیمت بسیار بالاتر است. با انتخاب یک شهر کوچک به میزان قابل‌توجهی در این هزینه صرفه‌جویی خواهید کرد که هزینه اصلی خواهد بود.اما این بدان معنا نیست که باید کیفیت زندگی را فدا کنید، زیرا حتی در شهرهای کوچک رویدادهای فرهنگی برگزار می‌شود، بناهای تاریخی قرار دارند و می‌توانید طعم واقعی سبک زندگی ایتالیایی را بچشید. اجاره در یک شهر بزرگ از 400 تا 700 یورو برای یک آپارتمان مبله تفاوت دارد. در شهرهای کوچک این رقم به 300 یورو می‌رسد.انتظار می‌رود قیمت‌ها در بازار املاک برای خرید خانه در ایتالیا در سال‌های آینده نیز باثبات باقی بماند. بااین‌حال، قیمت‌ها در مناطق مختلف کشور به طور قابل‌توجهی متفاوت است. گران‌ترین ملک‌ها در شمال واقع شده‌اند و در جنوب ارزان‌تر هستند. همین وضعیت در مورد مسکن اجاره‌ای نیز صدق می‌کند.
   نوع ملک اجاره‌ایشهراجاره در ماه
   آپارتمان یک‌خوابهآپارتمان سه‌خوابهرم700-1200 یورو (790-1350 دلار)1600 تا 3000 یورو (1800 تا 3390 دلار آمریکا)
   آپارتمان یک‌خوابهآپارتمان سه‌خوابهمیلان800-1400 یورو (900-1580 دلار)1800 تا 3200 یورو (2030 تا 3610 دلار آمریکا)
   آپارتمان یک‌خوابهآپارتمان سه‌خوابهفلورانس600-1000 یورو (680-1130 دلار) در ماه1300 تا 2500 یورو (1470 تا 2820 دلار آمریکا) در ماه

   هزینه خورد و خوراک

   غذا در ایتالیا بسیار باکیفیت است و شما به‌راحتی می‌توانید بدون صرف هزینه زیاد غذای خوبی بخورید. میانگین بودجه زوجی که قصد آشپزی در خانه را دارند تا 200 یورو در ماه می‌شود. اگر اغلب در کافه‌های محلی غذا بخورید به حدود 350 یورو نیاز دارید.
   نان (500 گرم)1.70 یورو
   شیر1.22 یورو
   فیله مرغ9.18 یورو
   سیب‌زمینی1.31 یورو
   پنیر ایتالیایی (1 کیلوگرم)12.60 یورو
   موز (1 کیلوگرم)1.66 یورو
   سیب (1 کیلوگرم)1.91 یورو
   تخم‌مرغ (12 عدد)2.93 یورو
    هزینه خورد و خوراک در ایتالیا

   هزینه حمل‌ونقل

   برای زندگی در ایتالیا در یک شهر کوچک، خرید دوچرخه کافی خواهد بود. شما این امکان را دارید تا یک دوچرخه با قیمت حدود 80 یورو پیدا کنید. در جدول زیر متوسط هزینه حمل‌ونقل در ایتالیا آورده شده است.
   حمل‌ونقل عمومی50 یورو در ماه
   بنزین، بیمه و نگهداری یک ماشین250 یورو در ماه
   یک لیتر بنزین1.7 تا 1.9 یورو
   هزینه پارک در خیابان‌های شهر1.5 یورو در ساعت

   هزینه تحصیل

   تحصیل در این کشور یک تجربه عالی است، اما به‌خاطر داشته باشید که اگر رم یا میلان را برای تحصیل در ایتالیا انتخاب کنید در مقایسه با سایر شهرها هزینه‌های شما گران‌تر خواهد بود. میانگین هزینه‌های تحصیل دانشجویان در دانشگاه های ایتالیا عبارتند از:
   هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی600 تا 3000 یورو
   هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی6000 تا 20000 یورو

   هزینه زندگی یک نفر

   میانگین هزینه ماهانه برای افرادی که به‌تنهایی در ایتالیا زندگی می‌کنند 1796 یورو است. زندگی در ایتالیا برای افراد مجرد حداقل 1666 یورو برای سن بالای 65 سال و حداکثر 1957 یورو برای سن کار بین 35 تا 64 سال هزینه دارد.این ارقام بسیار بیشتر از رقم تخمین‌زده‌شده برای یک زوج خواهد بود که با هزینه ماهانه 2451 یورو روبرو هستند. با فرض تقسیم هزینه‌ها به‌طور مساوی، دو نفر 1225 یورو در ماه هزینه می‌کنند که 571 یورو کمتر از مقدار مشخص برای یک فرد مجرد است. به‌عبارت دیگر، تنها زندگی‌کردن در این کشور 47 درصد بیشتر از زندگی مشترک هزینه دارد.
   شهرمیانگین هزینه در ماه به یورو
   بولونیا750 – 1100
   فلورانس850 – 1300
   میلان و رم850 – 1450

   هزینه زندگی خانواده 4 نفره

   یک خانواده معمولی ایتالیایی از سه تا چهار نفر تشکیل شده است. میانگین مبالغ هزینه‌شده برای زندگی در ایتالیا بر اساس عوامل مختلف همچون سن فرزندان، متوسط درآمد خانواده، محصولات انتخاب‌شده، منطقه زندگی و غیره تفاوت دارد. هزینه زندگی یک خانواده چهار نفره در این کشور از 3000 تا 4221 یورو متغیر خواهد بود.
   شهرمیانگین هزینه در ماه به یورو
   بولونیا3200
   فلورانس3500
   میلان3600
   رم4200
    

   هزینه آب و برق و گاز در ایتالیا

   ساکنان ایتالیا تقریبا 100 یورو در ماه (حدود 10٪ از کل هزینه‌ها) را برای خدمات آب و برق خرج می‌کنند که حدود 5٪ از درآمد متوسط است.
   هزینه به دلارهزینه به یوروخدمات عمومی
   210194پایه (برق، گرمایش، سرمایش، آب، زباله) برای یک آپارتمان 85 متری
   1615طرح ماهانه تلفن همراه با تماس و 10 گیگابایت داده
   3028اینترنت (60 مگابیت بر ثانیه یا بیشتر،   اینترنت نامحدود، کابلی/ ADSL)
    

   میزان درآمد در ایتالیا

   ایتالیا، یکی از کشورهای موفق اروپا، یکی از بزرگ‌ترین اقتصادهای اتحادیه اروپا را دارد. در کل سطح کیفیت زندگی در ایتالیا بسیار بالا است و این کشور از نظر میانگین حقوق در میانه فهرست کشورهای اتحادیه اروپا و در رتبه دوازدهم قرار دارد. در رتبه‌بندی جهانی، میانگین حقوق شهروندان ایتالیایی در رتبه 28 قرار می‌گیرد. علاوه‌بر این، حقوق در ایتالیا بسته به منطقه، زمینه فعالیت و شرکت متفاوت خواهد بود.از نظر میانگین دستمزد، ایتالیا از بسیاری از کشورهای اتحادیه اروپا مانند اسپانیا و قبرس جلوتر است. درآمد سالانه یک فرد ایتالیایی به حدود 29 هزار یورو می‌رسد، به این معنی که متوسط حقوق در ایتالیا در سال 2023 قبل از پرداخت مالیات‌بردرآمد، 2415 یورو در ماه درنظرگرفته می‌شود. این نرخ در سطح ملی بین 23 تا 43 درصد متغیر خواهد بود.

   میزان مالیات در ایتالیا

   سیستم مالیاتی ایتالیا یکی از پیچیده‌ترین سیستم‌های اروپایی است. به‌عنوان‌مثال، مالیات‌بردرآمد در سه سطح ملی، منطقه‌ای و شهری اخذ خواهد شد. در ایتالیا، مالیات بر حقوق هم از ساکنان محلی و هم از افراد غیرمقیم کسر می‌شود.تفاوت این است که نیروی کار خارجی که حداکثر 183 روز در سال در این کشور زندگی می‌کنند، فقط بر درآمدی که در خاک ایتالیا به دست می‌آورند مالیات می‌پردازند.
   • درآمد سالانه تا 15هزار یورو – 23٪
   • درآمد سالانه از 15 تا 28 هزار یورو – 27٪
   • درآمد سالانه از 28 تا 55 هزار یورو – 38٪
   • درآمد سالانه از 55 تا 75 هزار یورو – 41٪
   • درآمد سالانه بیش از 75هزار یورو – 43٪
   مالیات‌های شهری و منطقه‌ای بسیار کم‌تر است و میزان آن‌ها بستگی به محل سکونت شهروند دارد. در این کشور نرخ مالیات‌بردرآمد منطقه‌ای از 0.7٪ تا 3.33٪ و نرخ شهرداری از 0٪ تا 0.9٪ متغیر خواهد بود.میزان مالیات در ایتالیا

   هزینه بیمه در ایتالیا

   ایتالیا مراقبت‌های بهداشتی همگانی را به همه شهروندان ایتالیایی و افراد مقیم دائم به‌عنوان بخشی از مراقبت‌های بهداشتی عمومی خود ارائه می‌دهد. زیرا این کشور مراقبت‌های بهداشتی را یک حق اساسی می‌داند. هزینه بیمه در ایتالیا جهت اتباع خارجی، طبق برخی تحقیقات انجام شده در اینترنت، بین 150 تا هزار یورو در سال متغیر خواهد بود.

   بهترین شهرهای ایتالیا برای زندگی

   زندگی در ایتالیا یعنی زندگی در کشوری پر جنب‌وجوش که در طول تاریخ میزبان تمدن‌های مختلف بوده است. از شمال تا جنوب ایتالیا می‌توانید با فرهنگ‌ها و سبک‌های زندگی کاملا متفاوتی روبرو شوید. بهترین شهرها برای مهاجرت به ایتالیا به‌منظور تحصیل یا کار در ادامه آورده شده‌اند.

   میلان

   میلان، مرکز صنعت و تجارت، یکی از زیباترین شهرهای ایتالیا برای زندگی است. این شهر برای افرادی که زندگی در شهرهای بزرگ را دوست دارند، عالی است. چراکه در طول سال میزبان ده‌ها موزه، نمایشگاه و رویداد فرهنگی خواهد بود.شما در میلان این امکان را دارید تا رستوران‌ها و کافه‌هایی را بیابید که طعم‌های غذایی متفاوتی از سراسر جهان ارائه می‌دهند. با پیاده‌روی می‌توانید به همه جای مرکز شهر برسید. پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری یا استفاده از وسایل حمل‌ونقل عمومی در شهر به‌جای رانندگی آسان‌تر خواهد بود. این امکان را دارید تا به دریاچه‌های کومو و ماگیوره در نزدیکی میلان بروید و از آفتاب و شن لذت ببرید.در میلان، پایتخت مالی، مد، هنر، رسانه و فناوری ایتالیا، شانس شما برای یافتن کارآموزی و فرصت‌های شغلی در بخش‌های مختلف بسیار بالا است. در این شهر که بیشترین جمعیت دانشجویی در کشور را دارد، برخی از معتبرترین دانشگاه های ایتالیا واقع شده‌اند.

   پادوآ

   پادوآ، واقع در غرب ونیز در منطقه ونتو، یکی دیگر از بهترین شهرها برای زندگی در ایتالیا است که در آن می‌توانید خانه‌هایی با اجاره کمتر در مقایسه با سایر شهرهای ایتالیا بیابید. این امکان را دارید تا از نمایش‌ها و رویدادهای مختلف میزبان هنرمندان درجه یک جهان در استادیوم Geox لذت ببرید.ضمن آنکه این امکان را دارید تا از این شهر با قطار در عرض 30 دقیقه به ونیز برسید. برای سفرهای بین‌المللی باید از فرودگاه مارکوپولو ونیز بلیت تهیه کرد و به اکثر شهرهای اروپایی سفر داشت. در این شهر که 30 درصد جمعیت آن دانشجو هستند، دانشگاه پادوآ وجود دارد که از سال 1222 رشته‌های مختلف را ارائه می‌دهد و بیش از 45 برنامه آموزشی به زبان انگلیسی دارد.

   پیزا

   پیزا اقتصادی‌ترین شهر منطقه سرسبز توسکانی و از بهترین شهرها برای زندگی در این کشور است. در این شهر اجاره‌خانه در مقایسه با فلورانس و لوکا کمتر درنظرگرفته می‌شود. اگرچه پیزا به‌اندازه فلورانس شهر بزرگی نیست، اما با کاخ‌ها و آثار هنری جذاب خود یک شهر قرون‌وسطایی جذاب به‌نظر می‌رسد.در این شهر می‌توانید از فرودگاه گالیله، بزرگ‌ترین فرودگاه توسکانی به مقاصد مختلف ملی و بین‌المللی پرواز کنید. دانشگاه معروف پیزا در این شهر قرار دارد که طی سال‌ها فارغ‌التحصیلان موفقی را در زمینه‌های نجوم، فیزیک و علوم مختلف تربیت‌کرده است.

   ورونا

   ورونا، شهر رمانتیک اثر جاودانه شکسپیر رومئو و ژولیت نیز با قلعه‌های متعدد، کلیساهای باشکوه و بناهای تاریخی، یکی از زیباترین شهرها برای زندگی در ایتالیا است. با زندگی در این شهر می‌توان در طول سال در کنسرت‌های مختلف، اجراهای اپرا و تئاتر بهره برد.این شهر میزبان بسیاری از رویدادهای  و سرگرمی‌های مختلف است که دانشجویان این امکان را دارند تا در آنها شرکت کنند. هر سال یک مرحله از مسابقات دوچرخه‌سواری ایتالیایی به نام Giro d’Italia در ورونا برگزار می‌شود.شهر ورونا از طریق ایستگاه‌های قطار مختلف، خدمات اتوبوس‌رانی و فرودگاه ورونا به بسیاری از شهرهای مختلف اروپایی متصل است. با قطار در عرض 15 دقیقه به دریاچه گاردا و در عرض یک ساعت به ونیز می‌رسید. دانشجویان خارجی در دانشگاه ورونا در رشته‌های مختلف در دو بخش انگلیسی و ایتالیایی به تحصیل می‌پردازند.زندگی در ورونا ایتالیا

   بولونیا

   بولونیا، بزرگ‌ترین شهر منطقه امیلیا رومانیا برای زندگی در ایتالیا به دلیل معماری تزیین‌شده با آجرهای قرمز است که به «شهر سرخ» نیز شناخته می‌شود. این شهر که یکی از بزرگ‌ترین مراکز تاریخی ایتالیا به‌حساب می‌آید، بناهای تاریخی و باارزش زیادی دارد.در بولونیا که به‌خاطر غذاهایش معروف است، برخی از خوشمزه‌ترین غذاهای ایتالیا مانند لازانیا، تالیاتله آل راگو، تورتلینی و مورتادلا را امتحان کنید. اگر به خودرو و موتورسیکلت علاقه‌مند هستید به نمایشگاه سالانه خودرو بولونیا بروید و اوقات خوشی را در موزه لامبورگینی و موزه دوکاتی بگذرانید.از این شهر با قطار باید در حدود 30 دقیقه به فلورانس رسید و در عرض یک‌ونیم تا دو ساعت به شهرهایی مانند رم، جنوا، میلان و ونیز دست یافت. این شهر توسعه‌یافته صنعتی انواع فرصت‌های کارآموزی و شغلی را برای دانشجویان ایتالیایی و بین‌المللی ارائه می‌دهد.

   ناپل

   ناپل، سومین شهر بزرگ برای زندگی در ایتالیا و انتخاب عالی برای کسانی است که می‌خواهند در جنوب این کشور زندگی کنند. این شهر پایتخت اقتصادی، فرهنگی و علمی منطقه کامپانیا محسوب می‌شود. پمپئی، شهر باستانی که در دامنه کوه وزوویوس قرار دارد و در اثر فوران‌های آتشفشانی هزاران سال پیش سنگ شده است، یکی از مکان‌های دیدنی این شهر به‌حساب می‌آید.اگر می‌خواهید از وسایل حمل‌ونقل عمومی در شهر استفاده کنید اتوبوس، مترو، تراموا یا فونیکولار گزینه‌های موجود هستند. این امکان را دارید تا در طول رویداد Maggio dei Monumenti که در ماه می برگزار می‌شود از تمام موزه‌های شهر بدون هیچ هزینه‌ای بازدید کنید. در این شهر باید با کشتی به جزیره کاپری رفت و از مناظر جادویی ساحل آمالفی لذت برد.دانشجویان خارجی در این شهر می‌توانند در دانشگاه ناپولی فدریکو دوم یا دانشگاه ناپولی لورینتال تحصیل کنند.

   رم

   رم شاید یکی از معروف‌ترین شهرهای جهان باشد که بیشترین آثار تاریخی و شهری را در خود جای‌ داده است و به‌همین‌خاطر بیشترین گردشگر را در ایتالیا پذیرا می‌شود. این شهر که بیش از 2500 سال میزبان تمدن‌های مختلف بوده است، بهترین انتخاب برای کسانی خواهد بود که می‌خواهند تمام جادوهای تاریخ روم باستان را در ایتالیا تجربه کنند. رم با داشتن بیش از 50 موزه و 900 کلیسا، بناهای تاریخی زیادی برای دیدن دارد.شما هنگام زندگی در ایتالیا و شهر رم، این امکان را دارید تا شاهد برگزاری جشنواره‌های هنری، موسیقی و ورزشی در طول سال باشید. علاوه‌بر این، واتیکان، کوچک‌ترین کشور جهان و قلب مذهب کاتولیک نیز در رم واقع شده است. پرکاربردترین وسایل حمل‌ونقل عمومی در رم اتوبوس، مترو و تراموا هستند. شما می‌توانید کارت حمل‌ونقل عمومی ماهانه را با قیمت‌های مقرون‌به‌صرفه بخرید.در این شهر نیز دانشگاه‌های مختلفی برای تحصیل وجود دارد. برای دریافت اطلاعات دقیق و کسب اطلاعات در مورد درخواست، مراحل ثبت‌نام، ویزا و اجازه اقامت و خدمات اقامتی، می‌توانید با ما در رویال مهاجرت در ارتباط باشید و از خدمات وکیل مهاجرت ایتالیا بهره‌مند شوید.

   ارزان ‌ترین شهر ایتالیا برای زندگی

   ایتالیا گزینه‌های زیادی برای انتخاب مکانی برای اقامت متناسب با بودجه شما ارائه می‌دهد. پالرمو در سیسیل، پروجا در اومبریا و باری واقع در منطقه جنوبی پولیا از ارزان‌ترین شهرهای کشور ایتالیا برای زندگی هستند.

   معایب زندگی در ایتالیا

   زندگی در این کشور با معایبی نیز همراه است که از مهم‌ترین آن‌ها باید به موارد زیر اشاره کرد:
   • سطح بالای بیکاری در این کشور حدود 7-8٪ درنظرگرفته می‌شود و رقابت بزرگی برای موقعیت‌های خالی در شرکت‌های ایتالیایی وجود دارد.
   • مالیات بالا و مشکلات در انجام تجارت یکی دیگر از معایب زندگی در ایتالیا به‌شمار می‌رود.
   • ذهنیت ایتالیایی‌ها بسیار خاص است و انطباق با آن سخت خواهد بود. ایتالیایی‌ها بسیار احساساتی هستند که همه آن را دوست ندارند.
   • آب‌وهوای ایتالیا به‌ویژه در جنوب، می‌تواند بسیار گرم باشد.
   • برای زندگی در این کشور حتما باید زبان ایتالیایی را یاد گرفت.

   هزینه زندگی دانشجویی در ایتالیا

   به‌طورکلی، متوسط هزینه زندگی در این کشور برای دانشجویان بین‌المللی از 10 تا 20 هزار یورو در سال متغیر است. این ارقام بسته به عواملی مانند مکان، انتخاب محل اقامت و سبک زندگی شخصی متفاوت خواهد بود.شهرهای محبوب دانشجویی ایتالیا مانند رم، میلان، فلورانس و بولونیا در مقایسه با شهرهای کوچک‌تر هزینه‌های زندگی بالاتری دارند. هزینه‌های اقامت، از جمله اجاره و خدمات آب‌وبرق، بخش قابل‌توجهی از بودجه لازم برای زندگی در ایتالیا خواهد بود.هزینه زندگی دانشجویی در ایتالیا

   کیفیت زندگی در ایتالیا

   طبق ویرایش سی‌وسوم مطالعه‌ای که سالانه توسط Il Sole 24 Ore منتشر می‌شود، بولونیا، بولزانو و فلورانس سه شهر برتر ایتالیا با بالاترین کیفیت زندگی هستند. در این مطالعه کارشناسان برای ارزیابی از 90 عامل استفاده می‌کنند که می‌توان آنها را در 6 دسته تحت عنوان کسب‌وکار، جمعیت و جامعه، محیط‌زیست و خدمات، سطح ایمنی، درآمد و هزینه زندگی و سرگرمی‌های موجود دسته‌بندی کرد. 25 استان برتر ایتالیا در شاخص کیفیت زندگی عبارتند از:
   • بولونیا
   • بولزانو
   • فلورانس
   • سینا
   • ترنتو
   • آئوستا
   • تریست
   • میلان
   • پارما
   • پیزا
   • کرمونا
   • اودینه
   • رجیو امیلا
   • برگامو
   • سوندریو
   • ورونا
   • مودنا
   • کالیاری
   • گوریزیا
   • ونیز
   • ترویزو
   • برشا
   • مونزا-بریانزا
   • پیاچنزا
   • پسارو-اوربینو

   زندگی در ایتالیا بهتر است یا اسپانیا؟

   بر اساس پورتال worldpopulationreview.com در پایان سال قبل، اسپانیا در رتبه دهم محبوب‌ترین مقاصد مهاجرتی قرار داشت. با کمال تعجب، ایتالیا در رتبه بعدی این لیست یعنی یازدهم قرار گرفته است. این رتبه‌ها نشان می‌دهد که هر دو کشور برای مهاجرت بسیار جذاب هستند و مزایای مشترک زیادی دارند.با مقایسه قیمت بنزین، حمل‌ونقل، غذا و مسکن، اسپانیا کمی ارزان‌تر از ایتالیا برای زندگی درنظرگرفته می‌شود. در رده‌بندی جهانی کشورها از نظر هزینه‌های بالای زندگی، ایتالیا در رتبه 23 و اسپانیا در رتبه 38 قرار دارد. در نهایت انتخاب هر کدام از این دو کشور برای مهاجرت به ترجیحات و تمایلات شما ارتباط دارد.

   جمع‌بندی

   ایتالیا یکی از محبوب‌ترین کشورهای اروپایی در بین مهاجران است. این کشور با جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی، دانشگاه های معروف و… مقصد مناسبی برای مهاجرت به‌شمار می‌رود. در نهایت چنانچه برای مهاجرت و زندگی در ایتالیا نیاز به مشاوره تخصصی متناسب با شرایط خود دارید با کارشناسان ما در رویال مهاجرت در ارتباط باشید.

   سؤالات متداول

   کدام شهرهای ایتالیا پرهزینه‌ترین و کم‌هزینه‌ترین هستند؟

   شهرهایی مانند رم، میلان و فلورانس از جمله گران‌ترین شهرهای ایتالیا هستند، درحالی‌که ناپل، باری و پالرمو گزینه‌های نسبتا مقرون‌به‌صرفه‌تری را ارائه می‌کنند.

   میزان درآمد در ایتالیا چقدر است؟

   میانگین حقوق افراد در این کشور به 30 هزار یورو در سال می‌رسد، اما متخصصان بسیار ماهر  بیش از 100 هزار یورو درآمد دارند.

   مقدار بودجه لازم دانشجویان برای زندگی در ایتالیا چقدر است؟

   به‌طور متوسط دانشجویان به حدود 10 هزار تا 20 هزار یورو در سال برای هزینه‌های زندگی خود به غیر از شهریه دانشگاه نیاز دارند.

   کیفیت زندگی در ایتالیا در کدام شهرهای آن بالاتر است؟

   بولونیا، بولزانو و فلورانس سه شهر برتر از نظر کیفیت زندگی در این کشور به‌شمار می‌روند.

   مقالات مرتبط

   خرید خانه در ایتالیا

   خرید خانه در ایتالیا

   خرید خانه در ایتالیا آغاز یک ماجراجویی فرهنگی و زندگی در کشوری مدرن است. ایتالیا با تاریخ غنی، فرهنگ پویا و طبیعت زیبا، مقصدی محبوب …

   دانشگاه های ایتالیا

   دانشگاه های ایتالیا

   ایتالیا یکی از مقاصد بسیار محبوب برای تحصیلات عالی در دنیا است. این کشور دارای دانشگاه‌ های با تاریخچه ‌های باستانی و مدرن، تخصص‌ های …

   زندگی در ایتالیا

   زندگی در ایتالیا

   ایتالیا یک کشور مدیترانه‌ای زیبا است که زندگی در آن می‌تواند یک تصمیم عالی باشد. این کشور طبیعت مثال‌زدنی و تاریخ غنی دارد. ایتالیایی‌ها سهم …

   مهاجرت کاری به ایتالیا

   مهاجرت کاری به ایتالیا

   نام و آوازه‌ی کشور ایتالیا به دلیل تاریخ و فرهنگ غنی آن در سراسر جهان پیچیده است و این کشور اروپایی به دلیل داشتن هزینه‌های …

   مشاغل مورد نیاز ایتالیا

   مشاغل مورد نیاز ایتالیا

   کشورهایی که می‌توانند با فرهنگ ایتالیا رقابت کنند، خیلی کم هستند. بنابراین جای تعجب ندارد که این کشور در بین مهاجران و گردشگران محبوبیت زیادی …

   سرمایه گذاری در ایتالیا

   سرمایه گذاری در ایتالیا

   ایتالیا یکی از بزرگ ترین بازارهای اتحادیه اروپا و همچنین دارای موقعیت استراتژیک، در تقاطع بین اروپا، شمال آفریقا و خاورمیانه است. این کشور طیف …

   تابعیت ایتالیا

   تابعیت ایتالیا

   تابعیت کشور ایتالیا به معنای داشتن ارتباط قانونی و دائمی با کشور ایتالیا است. شهروندان ایتالیایی از حقوق و مزایای کاملی در کشور ایتالیا برخوردارند، …

   زندگی در ایتالیا

   زندگی در ایتالیا

   ایتالیا کشوری در جنوب اروپا است که جمعیت آن در سال 2023 حدود 60 میلیون نفر است. این کشور از نظر جمعیت 23مین کشور جهان …

   تحصیل پزشکی در ایتالیا

   تحصیل پزشکی در ایتالیا

   تحصیل پزشکی در دانشگاه‌های خارج از کشور به ویژه در آمریکا و اروپا رویای بسیاری از دانشجویان این رشته است اما از آنجایی که دوره‌های …

   وکیل مهاجرت ایتالیا

   وکیل مهاجرت ایتالیا

   مهاجرت به ایتالیا، همانند هر کشور دیگری، تابع قوانین و مقرراتی است که بر اساس سیاست های داخلی و بین المللی تنظیم می شوند. ایتالیا …

   نظر خود را بنویسید

   نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   مشاوره رایگان مهاجرت